Soester Natuurbad begroet 100.000ste bezoekster Uitgangspunten beleid nieuwe raad op schrift Najaren„behelpen" wil Soesterberg nu eigen herdenkingsmonument r 1 50 Jaar geleden in Soest vraagt: uw aandacht voor: deSladhoudei ƒ10.- 33 Juli 1933 Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Commissie voor de Beroepschriften Tuin broeken vrijetijdskleding Soester Courant van woensdag 21 juli 1982 laag: (Openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor; het verbouwen van een kelder onder het woonhuis op het perceel Steenhoffstraat 67 te Soest (kad. gem. Soest, sectie A., nr. 3023). het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Ant. van Leeuwen hoeklaan 21 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E., nr. 3552). het vergroten van een woonhuis en een garage/berging op het per ceel Hartmanlaan 24 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 2341 Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 23 juli a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werk- de en tussen 9 en 12 uur. G ^urende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouwplannen. (Niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 15 juni 1982. vergroten van een woonhuis op een terrein gelegen aan de P.C. Hooft- laan 19 (kad. gem. Soest, sectie C., nr. 3816) Verlening d.d. 29 juni 1982. bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Weegbree straat kad. gem. Soest, sectie G.nr. 5143 Verlening d.d. 13 juli 1982. oprichten van een berging voor tuingereedschap op een terrein gele gen aan de Titus Brandsmastraat 20 (kad.. gem. Soest, sectie G., nr. 6921); wijzigen van de gevel van een woonhuis en het plaatsen van een tuin huisje op een terrein gelegen aan de Van Mecklenburglaan 6, (kadas- traal gem. Soest, sectie K., nr. 3030). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon die door deze besluiten rechtstreeks in zijn belangen is getroffen binnen 30 dagen na dagteke ning van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op dinsdag 3 augustus 1982 om 16.00 uur in de com missiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt het beroep van de heer H. H. Richter tegen het besluit van burgemees ter en wethouders d.d. 18 mei 1982, waarbij vergunning is geweigerd voor het bouwen van een woonhuis op een terrein gelegen aan de Wiek- sloterweg O.Z. 71 te Soest. VI INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Het gezin Baardman wordt door de ad junct-chef van het Soester Natuurbad gefeliciteerd. Zondagmiddag klokslag half drie was het dan eindelijk zover. Peter Uiter- wijk, adjunct-chef van het Soester Natuurbad verwelkomde de familie Baardman en overhandigde Ada Baardman feestelijke bloemen t.g.v. het feit dat zij het 100.000e toegangs bewijs voor zich had laten afscheuren. Felicitaties ook voor echtgenoot Har- ry, en vanzelfsprekend was de foto Het Soester Natuurbad, ook een dage lijkse verzamelplaats voor zonaan- bidders. 1 - zonder de kinderen niet compleet Naast de bloemen ook een abonnement voor het zwemseizoen in 1983. Wanneer Pluvius met vakantie blijft en de zon het voorlopig voor het zeggen heeft, wordt de 200.000e bezoeker eind augus tus begin september verwacht. Net als vier jaar geleden heb ben de lijsttrekkers (met hun assistenten) van de in de raad gekozen partijen de uitgangs punten voor de komende zit tingsperiode op schrift gesteld. Daarbij valt op dat er heel wat meer „werk" van gemaakt is dan de vorige keer. Toen kon dat beleid nog samengevat worden in zeven hoofdstukken met in totaal 26 punten. Dit keer is het „voorgenomen" be leid veel meer in details vast gelegd en wel in dertien hoofd stukken met in totaal 49 pun ten. Nieuw zijn de hoofdstuk ken: werkgelegenheid; ver keer; milieu (dit keer apart) personeel en organisatie; sport en recreatie; gezondheidszorg; politie; de gemeente en haar bestuur (vorige keer „de werk wijze van de raad") èn eva luatie. Wat dit laatste betreft Het Verenigingsoverleg Soesterberg, waarin het overgrote deel van de ver enigingen is vertegenwoordigd, heeft de eerste stap gezet op de weg die uit eindelijk moet leiden naar de defini tieve plaatsing van een eigen herden kingsmonument in Soesterberg. Op het verzoek om daarvoor een collecte te mogen houden, heeft het Vereni gingsoverleg een positief antwoord van burgemeester en wethouders ontvan gen. De collecte mag in de week van 20 tot en met 24 december worden gehouden. Bij de Dodenherdenking in Soester berg op 4 mei wordt tot nu toe ge bruik gemaakt van een eenvoudig houten monument, dat alleen geplaatst wordt als de herdenking wordt gehou den. Daarna verhuist het weer naar de dienst gemeentewerken in Soest, waar het monument wordt bewaard en onderhouden. Al eerder zijn in Soester berg stemmen opgegaan om een per manent herdenkingsmonument op een vaste plek te stichten. Deze wens kwam opnieuw op tafel in het Verenigingsoverleg, toen daar het Oranje Comité Soesterberg verslag deed van de dit jaar gehouden aktivi- teiten. Omdat het comité niet over vol doende mankracht beschikt om ook de organisatie op zich te nemen van de aktie om tot een definitief monument voor Soesterberg te komen, werd be sloten dat het Verenigingsoverleg zich hiervoor zal inzetten. De eerste stap isinmiddels gedaan. De opbrengst van de in december te houden collec te zal uitwijzen of het idee in voldoen de mate bij de Soesterbergse bevol king leeft om het te kunnen realise ren. „We hopen op de spontaniteit van de Soesterbergse bevolking", al dus de heer P. Taai van het Oranje Comité. Volgens de heer Taai is het de bedoe ling dat de Dodenherdenking voort aan jaarlijks in Soesterberg gehouden wordt. Een paar jaar geleden werd de herdenking opnieuw ingevoerd. In 1980 werd op het Dorpsplein een de- filé gehouden, gevolg door een krans- legging. Hiervoor bestond grote be langstelling. In 1981 was er geen her denking, dit jaar weer wel. Dat was een indrukwekkende bijeenkomst, niet op het Dorpsplein, maar bij de kazerne van de koninklijke mare chaussee aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg. Hier werden de her denkingen oorspronkelijk ook altijd gehouden. Militairen van land-, lucht- en zee strijdkrachten alsmede Amerikaanse militairen vormden de erewacht, ter wijl de muziekvereniging Odeon muzi kale medewerking verleende. „Volgend jaar staat de herdenking weer op ons programma", aldus de heer Taai. „Dan willen we proberen om naast de militaire erewacht het trompetterkorps van de Cavalerie uit Amersfoort hierheen te halen. Verder willen we proberen om de plaatselijke verzetsstrijders uit te nodigen, voor zo ver wij hen kunnen bereiken. Dat geldt ook voor de nabestaanden van de 33 mensen die in de oorlog in Soester berg werde gefusilleerd". De heer Taai zegt, dat het overigens de bedoeling is om vooral de jeugd door deze herdenkingen te wijzen op de verschrikkingen van de oorlog, niet alleen die van 1940-'45, maar ook de oorlogen die vandaag de dag woeden, zoals in Noord-Ie rland, Libanon, Iran. Hij is de gemeente Soest erkentelijk voor het feit dat ze destijds spon taan een monument voor Soesterberg aanbood, maar vindt dat het toch tijd wordt dat Soesterberg een permanent monument krijgt, waarmee niet tel kens gezeuld hoeft te worden en dat een vaste plek krijgt. „Ik denk niet op het Dorpsplein, dat lijkt mij een te kille plaats. Hoogstens zou het bij De Drie Eiken geplaatst kunnen wor den. Een geschikte plek is de mare chausseekazerne, maar dit is terrein van defensie, dus daar moeten we toestemming voor hebben. Misschien dat snuffelen in archieven nog een geschikte plek oplevert, maar ik ben bang dat zo'n plek al bebouwd is". Overigens hoopt de heer Taai dat het niet voorbarig is om al een plek te zoeken; het resultaat van de collec te is immers nog niet bekend. Als dit tegenvalt, zou het monument er wel eens helemaal niet kunnen ko men. Maar zelfs in een pessimisti sche bui denkt de heer Taai daar niet aan: hij rekent op de spontaniteit van de Soesterbergse bevolking! Een herdenking bij het mobiele monument voor het dorpshuis willen de raadsleden jaarlijks eens gaan bekijken wat er van deze uitgangspunten overeind gebleven is. Een loffelijk stre ven! De uitgangspunten op de voet volgend ziet het er aldus uit 1. Financiën a) Uitgegaan moet worden van een sluitende begroting. b) De begroting moet vergezeld gaan van een flexibele meerjarenraming, een investeringsplan voor het desbe treffende jaar en een personeelsforma tieplan. c) De gemeentelijke belastingen mo gen slechts trendmatig worden ver hoogd. d) Bij de tarieven moet naar een meer kostendekkend percentage wor den gestreefd. e) Teneinde de krediet- en budget bewaking te realiseren, moet mini maal twee maal per jaar een finan cieel overzicht worden verstrekt. f) De beleidsvoornemens van het Col lege en de financiële consequenties hiervan zullen in een vroegtijdig sta dium aan de betrokken raadscommis sies worden,aangeboden. g) Financiële ruimte voor nieuw beleid zal slechts kunnen worden gevonden door; - inruilen van minder belangrijke be staande voorzieningen en zaken tegen nieuwe, die meer noodzakelijk worden geacht (herschikking van taken) - afstoten van taken (private sfeer, particulier initiatief, uitbesteding) - schrappen van automatismen in de begroting. h) De gezondmaking van het grondbe drijf moet worden voortgezet. In 1978 had men het alleen over een meerjaren investeringsplan en een meerjaren exploitatie-opzet. II. Ruimtelijke ordening en Volkshuisvesting a) Woningbouw, met name sociale wo ningbouw, heeft een zeer hoge prio riteit (Overhees III en IV b) De gemeente moet voorzien in de behoefte aan woningen voor diegenen, die daar conform de woonruimte-ver ordening voor in aanmerking komen. c) Differentiatie in woningtypen is een vereiste. d) In verband met rechtszekerheid moeten bestaande bestemmingsplan nen met spoed worden herzien. e) In de bestemmingsplannen moeten voor wat betreft de volkshuisvesting zo min mogelijk belemmeringen in de voorschriften worden opgenomen vergroting flexibiliteit In 1978 waren ruimtelijke ordening en milieu in één hoofdstuk samengevat en toen vond men het belangrijk vast te leggen dat r.o. en milieu een poli tieke portefeuille was. Jaren beheerde burgemeester mevrouw Corver deze „gevoeligheden". Leuk is vast te stellen dat men toen opnam dat „op korte termijn" oplos singen gevonden moesten worden voor een nieuw gemeentehuis, nieuw politie bureau en winkelbestand. Wat de volkshuisvesting betreft dat Overhees 3 en 4 en „inventarisatie van open" hoogste prioriteit moesten hebben. Toen werd gezegd dat het be leid gebaseerd diende te zijn op „on derzoek woningbehoefte" en dat er bijzondere aandacht gegeven diende te worden aan huisvesting voor een- en tweepersoonshuishoudens. Toen stond er overigens ook in dat er vrije sek- torwoningen gebouwd mochten wor den tot 250.000 gulden. III. Verkeer a) Uitgaande van de bestaande wegen structuur moet de hoofdwegenstruc tuur worden vastgelegd. b) De verkeersveiligheid moet wor den verhoogd, met name ten behoeve van het langzaam verkeer. c) Het parkeren op eigen terrein moet worden bevorderd (met name bij kan toren en bedrijven). d) Bevordering van het openbaar ver voer. In '78 was verkeer bij r.o. onderge bracht en toen vond men belangrijk een verkeerscirculatieplan; de „snel le" doortrekking van de Koningsweg naar de Nieuwe weg. IV. Milieu a) In het milieubeleid moet de samen hang met Volksgezondheid en Ruimte lijke Ordening tot uitdrukking komen. b) De hoofdtaken moeten worden opge nomen in een op te stellen milieu beleidsplan. c) In het milieubeleidsplan dient de afvalproblematiek te worden opge nomen. d) Strengere controle op lozingen en stortingen is noodzakelijk, alsmede een passende vervolgings-procedure. Ook milieu zat in '78 bij het hoofd stuk ruimtelijke ordening, maar toen kwam men eigenlijk niet verder dan vast te stellen dat er een energiebe sparingsbeleidsplan opgesteld moest worden. V. Werkgelegenheid a) Er dient te worden gestreefd naar verbetering van de overlegstructuur tussen de gemeente en het bedrijfsle ven in het algemeen en het midden- en kleinbedrijf. b) De uitbreiding van het industrie terrein dient zo snel mogelijk gereali seerd te worden. Voor vestiging geldt onderstaande prioriteit: - plaatselijke bedrijven, die gevestigd zijn in woonkernen - Soester bedrijven, die willen uitbrei den; - bij het aantrekken van bedrijven van buiten de gemeente dient selectief te werk te worden gegaan, zowel ten aan zien van het milieu als van de werkge legenheid. c) Het verrichten van vrijwilligers werk met behoud van uitkering dient te worden gestimuleerd. d) Het probleem van de jeugdwerk loosheid en de werkzoekende school verlaters dient grote aandacht te krij gen. e) Initiatieven tot het ontplooien van nieuwe bedrijvigheid door werkzoe kenden dienen waar mogelijk te wor den ondersteund. f) Bij opdrachten te verlenen door de gemeente dienen, waar mogelijk, Soes ter bedrijven te worden ingeschakeld. g) De gemeente zal de Rijkssubsidie regeling ter stimulering van de werk gelegenheid bekend maken en het ge bruik ervan zoveel mogelijk bevorde ren. Dit hoofdstuk is helemaal nieuw. Te recht, al zal menigeen zich afvragen wat de gemeente concreet kan doen. Wat soepeler zijn met de toepassing van bestemmingsplanbepalingen? (tennishal, kantoor in woonhuis). VI. Personeel en organisatie a) De doelmatigheid en doeltreffend heid van de gemeentelijke organisatie dienen voortdurend kritisch te wor den begeleid. Ambtenaren dienen tij dig voorbereid te worden op beleidsom buigingen, die van invloed zijn op hun functioneren. b) Deeltijdarbeid moet door de ge meente worden bevorderd. In '78 stond onder het hoofdstuk „Werkwijze raad": Opzet van het gemeentelijk apparaat zal aangepast moeten worden aan eisen van modern bestuur". VIII. Onderwijs a) De onderwijsnota dient te worden bijgesteld. Hierbij dient speciale aan dacht te worden gegeven aan: - her- en bijscholing; - tweede-kansonderwijs; - buitenlandse werknemers. b) De uitgaven ten behoeve van het onderwijs dienen in principe tot het niveau van de doeluitkeringen te wor den teruggebracht. Onderwijs leverde in '78 de zin op: Het beleid dient gebaseerd te zijn op een, op korte termijn, door de raad vast te stellen nota. VIII. Welzijn a) De voorzieningen in het kader van het sociaal-cultureel werk dienen zo veel mogelijk te zijn afgestemd op de behoefte in de gemeente en zo effi ciënt mogelijk te worden gebruikt. b) Groeperingen, die niet op eigen kracht tot ontplooiing kunnen komen, dienen prioriteit te krijgen. c) De cultuurnota dient te worden bij gesteld. d) Een beleidsnota minderheden dient op korte termijn te worden vastge steld. e) Het vrijwilligerswerk zal bevorderd worden. fMet betrekking tot het emancipatie beleid moet een notitie worden opge steld. g) Samen met groepen uit de bevol king zullen initiatieven worden ontwik keld ter voorkoming van agressie, ver nielingen en vandalisme. Toen zei men dat de prioriteiten van het welzijnsplan ieder jaar opnieuw ge toetst moesten worden en dat er gelet moest worden op een evenwichtige verhouding tussen de verschillende terreinen van welzijn „in brede zin" Steeds meer mensen ontdekken de goedkope boeken kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde ^JS^boeken O O BOEKEN TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKEN KELDER VAN WEEDESTRAAT/STADHOUDtRSLAAN Reiabnrcau Gerth - TEL. 1 7699 Nu slechts v.V\feedestraatT!c tel.12424 Soest IX Sport en recreatie a) Onderzocht moet worden welke aan passingen in het passepartout-systeem kunnen worden aangebracht. bParticulier initiatief dient waar mo gelijk te worden gesteund. c) Het Soester Natuurbad dient voor een aanvaardbare prijs toegankelijk te blijven, ook indien het onverhoopt niet in handen van de gemeente blijft. d) Onderzocht moet worden hoe de ge meente op adequate wijze beter inzicht kan krijgen in de besteding van de middelen. Helemaal nieuw en in '78 kennelijk de moeite niet waard om er enige aan dacht aan te besteden. Opvallend is overigens dat het nieuwe gemeentebestuur, de raad, hoopt dat het natuurbad niet verkocht behoeft te worden. Er zal ook niet zoveel kans op zijn als de eventuele koper wat de entree-prijzen betreft, aan handen en voeten gebonden zal zijn. X. Gezondheidszorg a) De gemeente heeft een belangrijke coördinerende taak te vervullen op het gebied van de eerste-lijns-gezondheids- zorg. Samenwerking binnen dit gebied dient door de gemeente te worden bevor derd. b) Gestreefd dient te worden naar het behoud van een basisziekenhuis voor de gemeente. c) Regelmatig dient bij bedrijven on derzoek en registratie te worden ge daan m.b.t. de uitgestoten stoffen, die mogelijk ernstig gevaar kunnen ople veren voor de volksgezondheid. Gelukkig wil de raad „en bloc" blij ven streven naar het behoud van een basisvoorziening voor de gemeente. Dat lag in de nu voorbije periode, voor de insiders althans, wel even an ders. XI. Politie In het licht van de noodzakelijke be perking van de financiële uitgaven van de gemeente en de daaruit voortvloei ende noodzaak tot het stellen van prio riteiten, zal een beleidsnotitie over de taak, werkwijze en organisatie van de politie worden gemaakt. Het zal menigeen verbazen dat niet opgenomen is de intentie dat de raad er in ieder geval voor zal zorgen dat de politie haar taak naar behoren kan verrichten. Prioriteiten kunnen bij de politie van dag tot dag anders zijn. XII. De gemeente en haar bestuur Een op de burger gericht open bestuur vraagt om openbaarheid, voorlichting en inspraak en een daarop afgestemde mentaliteit van bestuurders en ambte naren; tegelijkertijd om mogelijkhe den tot participatie en zelfwerkzaam heid van de burger. In '78 spraken we nog over breder op gezette voorlichting; openbaarheid van commissievergaderingen en een onderzoek om burgers in raadscom missies stemrecht te geven. Dat laats te voornemen bleek niet haalbaar te zijn. XII. Evaluatie Jaarlijks dient een evaluatie van deze uitgangspunten plaats te vinden. Dit alles overziend blijkt eigenlijk wel dat de verkiezingsprogramma's van de onderscheiden partijen heel makke lijk in elkaar te schuiven zijn. Wat nu voorligt is de grootste gemene deler en daar kunnen al die partijen, die zich in de verkiezingstijd te vuur en te zwaard bestrijden, zich heel best in vinden. De beleidsvoornemens zijn nu zo ge detailleerd dat de raadsvergaderin gen in de komende .vier jaren hele maal niet meer zo lang hoeven te duren. Dit beleidsplan werd opgesteld door de VVD-ers Plomp en Ebbers; de CDA'ers mevrouw Greefhorst en de heer Bolhuis; door de heren Kingma en Van Gelder van de PvdA; Jan Vis ser van Progressief Soest en de heer J. van Garderen van de combinatie SGP/GPV/RPF. Mevrouw Allard mocht niet mee doen omdat ze uit de „beslotenheid" geklapt had. Een zéér hypocriete beslissing van VVD, CDA en PvdA als men bedenkt wat Visser en ook de heer Kingma daarna allemaal verteld heb ben. Maar mevrouw Allard hoeft niet te treuren; met dit beleidsplan zouden ook de niet gekozen partijen zich kun nen verenigen. In beslag genomen Klachten omtrent het gebruik van vuurwapenen om en bij de nood woningen aan de Wieksloot, waren voor de politie aanleiding huiszoe kingen te doen in deze omgeving. Een en ander had tot gevolg, dat een tweeloops geweer in beslag werd genomen ten huize van B., welke persoon niet gerechtigd was een dergelijk wapen in zijn bezit te hebben. Eveneens werd een buks in beslag genomen bij E. aan de Oude Utrecht- scheweg, met welk wapen een knecht van E. had geschoten op een hond, welk dier hierdoor werd verwond. Procesverbaal werd bovendien van dit voorval opgemaakt. Brand Dinsdagmiddag te ongeveer 1 uur brak brand uit in een schuur, staande op het erf van v.d. B. aan de Buntweg. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij het verhinderen, dat de schuur geheel verloren ging. Verzekering dekt de schade. Jeugdhuis Het Jeugdhuis van de Ned. Nerv. Kerk, gelegen aan de Vredehofstraat, nabij Nieuwerhoek, is opgezegd. Wij vernemen, dat thans het gebouwtje gelegen aan het Kerkpad tegenover de Molenstraat door iemand is aangekocht, om dit waarschijnlijk weer aan de Ned. Herv. Gemeente over te doen voor het jeugdwerk. Postzegels voor Vreemdelingenverkeer Het bestuurder V.V.V. „Soest Vooruit", verzoekt ons de aandacht van het publiek erop te vestigen, dat aan haar Verkeershuis en het plaat selijk postkantoor vanaf Juni t.m. September 1932 verkrijgbaar zijn speciale postzegels, tegen verhoogden prijs, waarvan de meerdere opbrengst ten goede komt aan de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer. Gaarne willen wij allen, welke het goed meenen met deze vereeniging, opwekken, deze postzegels bij voorkeur te koopen en ook anderen daartoe opwekken. Men steunt daardoor het vele werk, hetwelk in het belang van het vreemdelingen verkeer wordt gedaan. Rijkspostspaarbank Opgave betreffende het postkantoor Soest over de maand Juni 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaar bankboekjes ingelegd 39.752.03 en terugbetaald 41.596.79. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 1844.76. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 18. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuld boekjes 1000,- minder in- dan afgeschreven. Permanent stoomapparaat Dezer dagen brachten wij een bezoek aan de zaak van den heer J. Omseem, Steenhoffstraat, die in zijn zaak een nieuw Permanent Stoomapparaat liet opnemen. Hoewel wij van dergelijke apparaten zelf weinig verstand hebben, lijkt ons deze machine van zeer practische vinding. Snelle werkwijze, geen gevaar voor haarverbranding, houdbare en natuurlijke golf, kortsluiting onmogelijk en absoluut ongevaarlijk zijn eigenschappen, welke ons bij gebruik dezer machines werden genoemd. Den heer Omseem onze beste wenschen met deze uitbreiding. Dronkenschap Donderdagnacht werd te Soesterberg procesverbaal opgemaakt tegen een bestuurder van een rijwiel, die in staat van dronkenschap verkeerde.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5