V olksgezondheïd maakt eind aan verboden handel in geneesmiddelen 50 Jaar geleden in Soest Opnieuw voedseltransport naar Polen Soester bioscoop voorlopig in de ijskast jÜÜ'Wij Zomerprogramma van de Kinderboerderij De Vrije Teugel" Uitspraak recher brengt licht in Soester woonwa genkamp BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM SOESTDIJK vraagt uw aandacht voor: vrijetijdskleding De spuiters van Smeeing: werken onzicht- auto smeeing Vleesverkoop CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Diefstal 29 Juli 1932 Motorrijder contra auto's GEMEENTE Balie bureau huisvesting tijdelijk gesloten Hinderwet-ontwerp beschikking Commissie voor de Beroepschriften Hinderwet 5 ^joesjU^Couran^^ 5 étfr oieeds^^ f meer mensen^ ontdekken de goedkope boeken- kelder met meer dan 2000 in prijs V verlaagde y )"Ssboeken_/ BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT/STADHOUDERSLAAN nml Reisbureau Gerth - TEL. I7699 v.V\feedestraatHc tel.12424 Soest De rechtzaak die het regionale woon wagenschap A'foort tegen de Puem aanspande heeft voor eerstgenoemde en de bewoners van het woonwagen kamp Soest tot opmerkelijke uitspra ken geleid. Alles draaide om de vraag of' de PUEM gerechtigd was voor zieningen te treffen waarmee even tuele wanbetalers op afstand van stroomvoorziening zouden kunnen Worden uitgesloten. Overtuigd van haar gelijk had de PUEM voor een bedrag van circa 55.000 gulden deze voorzieningen reeds aangebracht. Een strop die geheel voor rekening van de PUEM komt. De arrondissementsrechtbank te Utrecht zag er een schoolvoorbeeld van discri minatie in en veroordeelde de gedaag de eveneens tot het betalen van de proceskosten. In haar uitspraak liet de rechtbank zich leiden door de overwe ging dat nutsbedrijven niet het recht hebben op voorhand er van uit te gaan dat bewoners van een woonwagencen trum in principe tot wanbetalers ge rekend moeten worden. De kwestie PUEM-Woonwagencen- trum Soest staat niet op zichzelf. El ders in het land is de toegepaste wille keur door nutsbedrijven evenmin een zeldzaamheid. Door de uitspraak van de Utrechtse rechtbank zullen vele nutsbedrijven hun beleid in deze moe ten herzien. Smeeing. Omdat uw garage net zo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14-Soest-TelOllSS 13227 PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552. De kans dat wij binnen afzienbare tijd aan de kassa van een nieuwe Soester bioscoop een toegangsbewijs voor een filmvoorstelling kunnen bestellen is voorlopig van de baan. „Dan gaat het gehele project voorlopig maar de ijs kast in „luidt de conclusie van de Am sterdamse projectontwikkelaar Ansem. Evenals zovele particuliere initiatie ven lijken ook de plannen om Soest met een bioscoop c.q. theaterzaaltje te ver rijken tot mislukken gedoemd. Op papier zag het er allemaal aantrekke lijk uit. De Amsterdamse projectont wikkelingsmaatschappij mikte op een stuk grond aan de Dalweg hoek Steen- hoffstraat, telde vijftienduizend gulden uit voor de vervaardiging van de be nodigde tekeningen en wachtte af. De welstandscommissie beoordeelde het papieren product negatief, waar door de Amsterdamse plannen naar „af" teruggingen. Schrale troost voor de projectontwikkelaars: de gemeente blijft bereid medewerking te verlenen om het project van de grond te helpen. Aan zet opnieuw Ansem bv. uit Am sterdam. In de hoofdstad is men echter allerminst van plan nogmaals een fi nanciële buil te vallen. „Wanneer de gemeente van mening is dat onze plannen alsnog gerealiseerd moeten worden dan horen wij dat wel", luidt het commentaar. Voorlopige conclu sie Soest zal het dus voorlopig zonder bioscoop moeten blijven stellen. Zo heeft de welstandscommissie in opper ste wijsheid beslist. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan alle houders van kaarten. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Hier had een bioscoop kunnen komen Op last van het ministerie van volksgezondheid hebben twee inspecteurs-opsporingsambte naren van volksgezondheid in samenwerking met de afdeling bijzondere wetten van de Soes ter politie 53 dozen met genees middelen in bewaring genomen en verzegeld. Ze werden weg gehaald bij de 37-jarige B. F. uit Soest, directeur van een b.v. die de middelen als ge neesmiddelen verkocht. Een onderzoek door volksgezond heid zal moeten uitwijzen of het inderdaad om geneesmid delen gaat. Is dat het geval, dan kan F. rekenen op een pro- ces-verbaal omdat hij geen en kele vergunning heeft voor het leveren van geneesmiddelen. Betreft het andere dan genees middelen, die overigens wel als zodanig werden verkocht, dan zal de inspecteur van de volks gezondheid andere maatrege len nemen. Volksgezondheid had F. al geruime tijd in het oog. In mei van dit jaar werd hem officieel aangezegd dat hij het afleveren van geneesmiddelen, zowel aan particulieren als aan de genen die ze anderen voorschreven of ten behoeve van patiënten gebruik ten, met onmiddellijke ingang moest staken. Die aanzegging werd ook schriftelijk bevestigd. Desondanks ging F. gewoon door met de levering van de geneesmiddelen, zo bleek volksgezondheid. Naar aan leiding hiervan werd opnieuw een be zoek gebracht aan de Soester, die voor de tweede keer de aanzegging kreeg om zijn aktiviteiten direct te staken. Hij zegde, aldus de politie, toe hieraan te voldoen. Overigens liet hij weten dat hij bij het ministerie van volksgezondheid een vergunning had aangevraagd om zijn bedrijf te mogen voortzetten. Tijdens het tweede bezoek aan F. bleek de inspecteurs en de politie dat de Soester bezoek had van een verte genwoordiger van de Stichting Natuur en Geneeskunde uit Apeldoorn. Bij nader onderzoek kwam vast te staan, dat F. toch geneesmiddelen aan de stichting had geleverd, hoewel hem dit verboden was. De inspecteurs kwa men tijdens het onderzoek bovendien in contact met de Duitse leverancier van de geneesmiddelen, die juist bij F. op bezoek was. Om te voorkomen dat de voorraad eventueel toch verkocht dan wel elders ondergebracht zou worden, nam volks gezondheid de hele voorraad in beslag. Een politiebusje was net voldoende om alle dozen te vervoeren. De dag nadat de voorraad geneesmid delen was weggehaald, deed F. bij de Soester politie aangifte van diefstal uit de ruimte aan de Dalweg die hij voor zijn aktiviteiten in gebruik heeft. Daarbij zijn volgens zijn opgave twee schrijfmachines en 45 typecassettes verdwenen, een geldkist met daarin een bedrag van 2.500 gulden, alsmede persoonlijke papieren van F. De po litie stelt een onderzoek in. SCHIET- EN BOMMENOEFENINGEN UIT VLIEGTUIGEN Door de Luchtvaartafdeling te Soesterberg zullen dit jaar schiet- en bommenoefeningen uit vliegtuigen worden gehouden vanaf het lucht vaartterrein te Vlissingen. Daartoe zullen worden gedetacheerd te Vlissingen: De 2e vliegtuig- groep van 25 tot en met 30 Juli; de le vliegtuiggroep van 1 tot en met 6 Aug.de jachtvliegtuigafdeeling van 8 tot en met 13 Aug. INTERNATIONALE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCH Door een detachement van de Luchtvaartafdeeling is onder comman do van den kapitein H. C. Kloppenburg deelgenomen aan de intern, vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen, waarvan de laatste marsch heden wordt geloopen. Het detachement bestaat uit 1 officier, 6 onderofficieren en 4 dienst plichtigen, die geruimen tijd voor dat doel in training zijn geweest, zoodat op goede gronden kan worden verwacht dat, naast de perso- neele onderscheidingen, ook de korpsmedaille zal worden behaald. Het detachement moest 4 achtereenvolgende dagen per dag 40 K.M. in volledige bepakking binnen 11 uur na afmelding afleggen. H AN DBALWEDSTRIJD Hedenavond te 7 uur zal A.G.A.V.S. te Soesterberg op het sportterrein aan den~ Kampweg een vriendschappelijke handbalwedstrijd spelen tegen de vereeniging „Bato" uit Utrecht. Deze wedstrijd is uitsluitend bedoeld als propaganda voor het handbal spel. Dat spel is in ons land nog in opkomst. In Duitschland daaren tegen heeft het reeds een flinke opgang gemaakt en het is buitenge woon in trek. In Groningen, waar het aan populariteit gaat winne, heeft men reeds verschillende malen tegen Duitsche vereenigingen gespeeld. Het is een degelijk spel, dat uithoudingsvermogen vergt. Het wordt gespeeld door twee partijen van elf spelers elk en ver dient de aandacht van allen, die belang stellen in llchaamsport. We raden daarom een ieder aan een kijkje te gaan nemen naar deze nieuwe tak van sport. Een ieder is welkom. Bij slecht weer gaat de wedstrijd echter niet door. ZOMERCONCERT Het 5e Zomerconcert, te geven door de Soester Harmonie „Patiën- tia Vincit Omnia", dir. H. Kok, zal worden gegeven op Dinsdag 2 Augustus a.s., des avonds 8 uur, op het pleintje Torenstraat hoek Sta tionsweg. BEROEPEN Onze oud-plaatsgenoot, de heer W. van Oest, hulpprediker te Usselo, is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Ootmarsum. OVERVLOED Voor de betrekking van tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School aan de Schoolstraat te Soest, hadden zich 67 sollicitanten aangemeld. Benoemd is Mejuffrouw Baantjes uit Valkenburg in Zuid Holland. NIET GEACCEPTEERD In een vorig nummer berichtten wij, dat iemand uit deze gemeente het gebouwtje, staande aan het Kerkpad, tegenover de Molenstraat had aangekocht van de Vereeniging „Genezing op 't Gebed' De bedoeling van dezen persoon was, het gebouw weer over te doen aan de Ned. Herv. Gemeente, die het voor jeugdhuis kon gebrui ken. wijl het tegenwoordig jeugdhuis is opgezegd. Thans blijkt, dat het kerkbestuur het gebouw niet wenscht. De consis toriekamer in beide kerken acht men voldoende voor het jeugdwerk. BELGISCH ESCADRILLE TE SOESTERBERG J.l. Dinsdag arriveerde te Soesterberg een Belgisch escadrille, bemand met vijf officieren en vijf onderofficieren, die gedurende eenige da gen de gasten zijn van de Militaire Luchtvaartafdeeling. Ongeveer twee jaar geleden bracht een Nederlandsch escadrille onder kapi tein Versteegh voor enkele dagen een bezoek aan België. In verband daarmee is de komst van het Belgische escadrille als een tegenbe zoek te beschouwen. EEN MOOIE GELEGENHEID Wie a.s. Zondag op familiebezoek wil in de richting Zwolle-Meppel, zie de advertentie in dit blad. Onderweg overal gelegenheid in- en uit te stappen. UIT DE ADVERTENTIEN Luxe auto 6 a 7 persoons, 10 ct. p. K.M. verre afstanden naar over eenkomst. A. v.d. Berg, Buntweg3; Jekel, Molenstraat OZ 91. Op 3 augustus om half 11 wordt het zomerprogramma feestelijk en span nend geopend met een happening, waarmee dan een begin gemaakt is aan een maand lang kinderplezier voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Er is in het programma speciaal re kening gehouden met de allerkleinsten. De eerste week van 3 t/m 7 augus tus is een ideeënweek, waarin van alles gemaakt en gedaan kan worden. De tweede week van 10 t/m 14 au gustus is er de Vrije Teugel televi sie. Deze moet natuurlijk een program ma hebben. Dat gaat men zelf maken en opnemen met de vi<leo. Ook kan het als het af is weer uitgezonden worden op de Vrije Teugel televisie. Natuurlijk zijn er journalisten nodig en filmsterren om in de film te spelen. De derde week van 17 t/m 21 augus tus is er Luilekkerland. Met zijn allen een hele hoge rijste brijberg maken om in te verdwalen en een chocoladefabriek en een taart- huis waarin je kan klimmen. De vierde week van 24 t/m 28 augus tus bouwen van Het oude dorp. Om te vertellen hoe dat er precies uit ziet - zijn er 8 dorpsoudsten die dat alle maal precies weten. Bouw je huis goed, want dan kan je er aan het einde van de week (vrij dag 27 augustus) in slapen. Die avond is er ook een groot (dans) feest, waarvoor ook alle ouders en be langstellenden uitgenodigd zijn. De openingstijden tijdens het zomer programma: dinsdag, 10.30-1.00 uur en 2.00-5.00 uur. woensdag, alleen van 2.00-5.00 uur. donderdag, 10.30-1.00 uur en 2.00-5.00 uur. vrijdag, alleen van 2.00-5.00 uur. zaterdag, 10.30-1.00 uur en 2.00-5.00 uur. Voor de leden van de boerderij is de toegang gratis. Niet-leden betalen eer bijdrage van 10,- per gezin voor hel hele programma (per dag, per week, kan ook). De Kinderboerderij „De Vrije Teugel" ligt in de wijk Overhees. Vedelaarpad 53, Soest, tel. 02165-18136. Een 18-jarige motorrijder uit Soest verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij reed daar door ongewild het terrein van garage bedrijf Smeeing op een beschadigde ter plekke twee geparkeerde auto's. De onfortuinlijke motorrijder werd met een gebroken been per ambulance in Zonnegloren afgeleverd. Gedurende de periode 26 juli t/m 13 augustus is de balie van het bureau Huisvesting aan de Lange Brinkweg79 voor het publiek gesloten. Telefonisch blijft het bureau Huisvesting bereikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur via telefoonnummer 16744, toestel 147. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: J. Akkerman, Steenhoffstraat 62 te Soest om vergunning tot het uitbrei den van een vuurwerkbewaarplaats op het perceel Steenhoffstraat 62 (kad. gem. Soest, sectie K., nr. 2159). De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „Positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar buiten toe". Hypsos Etalagereclame b.v., Batenburgweg 3-5 te Soesterberg om ver gunning tot het uitbreiden van een inrichting met een zeefdrukaf deling en opslagruimte voor reclamemateriaal op het perceel Baten burgweg 5 te Soesterberg (kad. gem. Soest, sectie E„ nr. 3039) (Deze ontwerp-beschikking ligt ook in de hulpsecr. Soesterberg) De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: „Positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade en hinder naar buiten toe". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 11 augustus 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeen tebestuur worden ingediend. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, bekend, dat op dinsdag 17 augustus om 15.30 en om 16.00 uur in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, openbare vergaderingen van de commissie zullen worden gehouden, waarbij de volgende zaken aan de orde komen. Om 15.30 uur het beroep van B.V. Bouwmaatschappij W. Uyland, Schou tenkampweg 35 te Soest tegen de beschikking van burgemeester en wethouders d.d. 6 mei 1982 afd. I/GH/JvE/2523, verzonden 7 mei 1982, waarbij betrokkene is aangeschreven tot het treffen van de volgende voor zieningen op het perceel Postweg 57 te Soesterberg: 1. het opruimen van het terrein; 2. het herstellen dan wel slopen van de bouwvallige aanbouwen; 3. het herstellen van de terreinafscheiding. Om 16.00 uur het beroep van de heer P. W. Stalenhoef tegen het be sluit van burgemeester en wethouders van 1 juni 1982, afd. I/GH/JN/2900, verzonden 7 juni 1982, waarbij vergunning voor de bouw van een opslag ruimte op het perceel le Heeserlaantje 2 te Soest is geweigerd en te gen het besluit van burgemeester en wethouders van 1 juni 1982 afd. 1/ GH/GK/2899, verzonden 7 juni 1982, waarbij vergunning voor de bouw van een schuurtje, berging en overdekt terras op perceel le Heeserlaantje 2 te Soest is geweigerd. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 17.00 UUR Jan en Arie Tolboom waren vrijdagmiddag de chauffeurs, die het 35e voedseltransport naar Polen voor hun rekening namen. Uitgezwaaid door veie belangstellenden vertrok een grote lading levensmiddelen, havermout kindermeel vlees, richting Polen, met als bestemming Prudnik. Het transport kwam tot stand door de aktieve stichting „Midden Nederland Helpt de Polen". Transportcoördinator, de Soesterberger Ad Blokzijl, liet voor het vertrek weten dat binnenkort een nieuw transport gepland staat, waarbij hoofdzakelijk medische en technische apparatuur naast ziekenhuisbedden en matrassen in Polen zullen worden afgeleverd. In Soesterberg is men het drama Polen nog niet vergeten. Foto: Goos van der Wilt Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van: F. J. Marsè, Hartweg 68 te Soest voor het oprichten en in werking heb ben van een autoherstelinrichting op het perceel Hartweg 68 (kadas traal bekend gemeente Soest, sectie K., nr. 329). C. W. v. Rouwendaal, Koninginnelaan 104 te Soest voor het oprichten en in werking hebben van een timmerwerkplaats op het perceel Koninginnelaan 104 te Soest (kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie K., nr. 41). Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 28 juli 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op 19 augustus a.s. om resp. 9.00 en 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrif telijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Wy De laatste jy De laatste ZOMER- KOOPJES voor de laagste prijzen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5