Weinig klachten over bacterievuur Hilversum Amersfoort Dorpshuis Soesterberg moet openblijven Jeugdige belangstelling voor vliegbasis Soester prijswinnaar in Drente Maatschappelijk werk Burgerlijke Stand Wesp oorzaak auto-schade Meningen van lezers Vrouwen Vredeskamp R.K.kerkdiensten Predikbeurten Rob v.d. Broek bij eerste vier in 35e Amateur rond van Gendringen over 80 km met 107 deelnemers Nieuw in het INFOcentrum Slot van auto geforceerd Vliegtuigje kijken Vredeskamp Hondje weg Hondje terug Medische Dienst Overzicht van afwezige huisartsen i.v.m. vakantie Oldtimers in Soesterberg Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht Geen vakantie voor inbrekers 11 Soester Courant van woensdag 4 augustus 1983 11 City: Porky's pikante pretpark. 16 jr. Puberperikelen om van te schateren1 Dag.: 13.30-19.00-21.30 uur. Zo.: 14.00-16.30-19.00-21.30 uur. City: Pierre Richard en Gèrard De- pardieu in 2 pechvogels in de rimboe Dag.13.45-19.15-21.45 uur. a 1 Zo.14.15-16.45-19.15-21.45 uur. City: Harrison Ford en Karen Allen inRaiders of the lost ark. 12 jr Dag.: 13.45-18.45-21.15 uur. Zo.13.45-16.15-18.45-21.15 uur. City: Chuck Norris als de karate kam pioen in: An eye for an eye. (Oog om °°g>- 16 jr. Dag.: 13.30-18.30-21.00 uur. Zo.: 13.30-16.00-18.30-21.00 uur. Rex: Hot bubblegum No. 2 Dag. ook zondag: 14.00-18.45-21.15 uur. Bijou: Kentucky fried movie. 12 jr. Een groots lachsucces van John Lan- dis. Do., ma., di., wo.20.15 uur. Vr., za., zo.19.00-21.15 uur. Euro: 'n soepzootje (La Soupe aux choux). a.1. Een heerlijk, bevrijdend en knetterend lachsucces! Dag.: 13.45-18.45-21.45 uur. Zo.: 13.45-16.15-18.45-21.15 uur. Euro: The sound of music. A.1. Verhoogde prijzen - Totale lengte pro- gr. ca. 3^ uur. Dagelijks ook zondag: 13.30 en 19.45 uur. Euro: Deel 2 in de serie STAR-TREK- films: De wraak van Khan. A.1. Dag.14.00-19.00-21.30 uur. Zo.14.00-16.30-19.00-21.30 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Zaterdag 7 augustus, aanvang: 24.00 en 00.15 uur. City: Nighthawks, RutgerHauer. 2 pechvogels in de rimboe, lachfilm. Raiders of the lost ark, actie-avontuur. Nachtboek geheimen, toegang 18 jaar. Bijou: Een keiharde Western: Sabato versus gringi. 16 jr. Vr. enza.23.30 uur. KINDERVOORSTELLINGEN Bijou: Walt Disney presenteert Frank en Frey. A.1. Geheel Nederlands gesproken. Toegangsprijs 4,50 - aanvang: alle dagen: 14.30 uur. Twee jongens uit Bodegraven, de 16-jarige Marcel V. en zijn 14-jarige broertje Pascal, werden betrapt toen zij op het Amerikaanse Camp New Amsterdam op de vliegbasis Soester- berg wandelden. Ze waren, zo bleek later, over het hek geklommen om al les op het kamp eens van dichtbij te bekijken. Personeel van de koninklijke marechaussee van de vliegbasis Soes- terberg maakte hun duidelijk dat dit verboden is. Na een uitbrander, moch ten ze terug naar hun ouders. Geen opgave ontvangen. ETEN APART Elke woensdagavond onbeperkt mosselen eten 13,50 p.p. Geopend vanaf 17.00 uur Tevens a la carte Dinsdags gesloten. SOESTERBERGSESTRAAT 107 SOEST - TEL. 02155-20202 Ook al is de rust in Drente na afloop van de jaarlijkse rijwielvierdaagse teruggekeerd, een nieuwtje heeft U van ons nog tegoed. Het echtpaar Frank uit Soest heeft aan deze rijwielvierdaagse namelijk bij zonder prettige herinneringen over gehouden. Tijdens de tocht werd met 4200 andere deelnemers de juiste op lossing van een rebus ingevuld. Resul taat: de 71-jarige heer A. Frank werd eerste-prijswinnaar en mocht met zijn echtgenote per sportvliegtuig een der tig minuten durende rondvlucht boven Drente maken. Drente kan bij de familie Frank geen kwaad meer doen. Dhr. A. Frank in de Drentse wolken. Een van de vele Soester appelbomen die het bacterievuur heeft overleefd. In tegenstelling tot plaatsen als Ach terveld en Amersfoort, plaatselijke plantsoenendiensten moesten er bo men kappen en struiken verbranden, heeft de besmettelijke ziekte in Soest tot nu toe niet een dergelijke, omvang. Desondanks hebben ook enkele Soes- ters melding gemaakt over de aanwe zigheid van bacterievuur. Iwie twijfels of het vermoeden heeft dat |het bacterievuur heeft toegeslagen doet er verstandig aan zo snel mogelijk contact op te nemen met de gemeente- like plantsoenendienst. Deze dienst kan er voor zorgen dat besmette planten verwijderd worden. Het meest gevoelig voor de besmet telijke ziekte zijn appel en perebomen, de lijsterbes, de mei- en de vuurdoorn. De ziekte is te herkennen aan het zwart worden van vruchtspoortjes en het vroegtijdig verdrogen van bladeren. Stichting Centrum voor Maatschappe lijk Dienstverlening Soest - Baarn Eemnes Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 02155- 19004. Spreekuur: Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 uur tot 10.00 uur. in ,,de Borg" gedurende de zomer maanden gesloten. Men kan terecht aan de Burg. Grothestraat 51. In Soesterberg: geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere donder dag van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, in ..de Borg" iedere woens dag van 9.00 tot 10.00 uur. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30-10.30 uur, tel. 03463-2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den. maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale Hulpver lening Soest Levens- en gezinsvragen. Bur.v. Goyenlaan 142. tel. 02155-21598. Spreekuur iedere werkdag van 9.00- 10.00 uur en volgens afspraak. Tijdens weekend: Weekenddienst Maatschappelijke Hulpverl.. tel. 19911. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch be reikbaar van 09.00-17.00 uur telefoon nummer: 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13. tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66, tel. 2404. GEBOREN: Sybren, zoon van J. van Daalen en L. Weldink. - Richard. zoon van R. Otto en G. G. R. L. Devliegher. - Lotte, dochter van G. G. Egbers en J. J. Epskamp. - Mark, zoon van A. A. van Dalen en L. Kuijper. - Roderick Robert, zoon van R. J.J. Groene veld en W. J. Boshuizen. - Hasret. zoon van A. Hasancebi en E. Kücükalioglu. ONDERTROUWD: Peter van Bokhorst en Wilma Henriët- te Adema. - Wilhelmus Hendrikus van Beek en Els Marie Antoinette van den Broek. - Ronald Luijten en Gerda Albertine Wassink. - Marinus van de Grilt en Esther de Ruiter. - Melchior Willem Gerard van Vulpen en Jannetje Weijntje Dogterom. - Paul Klomp en Vera Stikkers. - Dirk Pureveen en Adriana Maria Bekooij. - Albertus Ger- hardus van Altena en Christina Corne- lia Buzink. - Frank Johannes Canisius Mesker en Cornelia van Oostenbrugge. GEHUWD; Hubertus Henri Maria Spoorenberg en Christina Maria Brouwer. OVERLEDEN Johannes Frans de Bruin, echtgen. van A. van der Velden. - Rense Ferwerda, echtgen. van A. J. Brons. - Anton Rudolf de Quant, echtgen. van H. Martin. De 24-jarige militair T. C. P. uit Soes terberg zal bij een volgende ontmoe ting met een wesp in zijn auto ver moedelijk wat minder paniekerig rea geren dan hij op Camp New Amster dam, het Amerikaanse gedeelte van de vliegbasis Soesterberg, deed. Toen door het geopend portierraam een wesp zijn auto binnenvloog, begon hij wild om zich heen te slaan om het diertje weer de wijde wereld in te krijgen. Het gevolg daarvan was dat hij de macht over het stuur verloor en te gen een betonnen paal in de wegberm botste. De paal had niet meer scha de dan dat hij enigszins uit het lood kwam te staan, de auto evenwel kreeg aanzienlijke schade. P. kwam er zon der verwondingen af. De wesp heeft hij niet meer teruggezien. Door droevige omstandigheden was ik helaas niet in de gelegenheid de ver gadering op maandag 26 juli over het Dorpshuis bij te wonen. Het artikel in de Amersfoortse Courant van 27 juli 1982 dwingt mij echter toch met een enkele reactie te komen. Helaas is het niet mogelijk om alle deelnemers aan de vergadering per stencil te benade ren, zodat ik mij nu via deze open brief wend tot de Soesterbergse leden van de Gemeenteraad en een aantal jonge actieve mensen van het verenigings leven. In het kort iets vertellende over het tot stand komen van het Dorpshuis Soes terberg is het vooral goed te memore ren, dat in een tijd dat Nederland zich nog herstellende was van de ernstige vernietiging van vele steden, gebou wen en installaties, veroorzaakt door de Tweede Wereldoorlog de gedachte aan een dorpshuis in Soesterberg le- vensvaatbaarheid kreeg. Alhoewel in Soesterberg zelf door oor logshandelingen in verhouding tot an dere steden en gebieden in Nederland weinig vernield was, kostte het zeer veel moeite om de vele toetsende Overheidsinstanties er van te overtui gen, dat naast de wederopbouw van de totaal vernielde steden, een Dorpshuis in Soesterberg noodzakelijk was. Met zeer veel zweet en tranen en geduld en overredingskracht is het gelukt die toetsende instanties van het nut van een Dorpshuis te overtuigen. Mede dank zij en het moet met zeer veel nadruk worden vermeld, de grote, voor die tijd en de toen geldende inkomens financiële offers van de inwoners van Soesterberg en ook door de mede werking van de verenigingen, is het gelukt de verplichte eigen financiële gelden bijeen te brengen. Moeten die offers nu allemaal te niet gedaan worden door wat interne financiële en bestuurlijke moeilijkheden? Neen een nogmaals neen. Duidelijk moet hier worden vermeld dat bij de totstandkoming van het Dorpshuis' de Gemeente Soest financieel door een bepaalde financieringswet niet in de gelegenheid was een grote financiële bijdrage in de totale bouw- en exploita tiekosten te geven. Het bleef bij het ten geschenke geven van de turntoestellen tot een bedrag van 24.500,- alsmede een garantiebesluit, voor het garant zijn van de rente - en aflossing van een door het Stichtingsbestuur zelf afgeslo ten geldlening bij de Bank voor Neder landse Gemeenten. Maar in de jaren na de realisatie van de bouw heeft de Gemeente Soest het m.i. toch in be langrijke mate laten afweten en ten aanzien van het Dorpshuis Soesterberg in verhouding tot andere Stichtingen een te bekrompen financieel subsidie beleid gevoerd. Ik noem alleen maar als een klein voorbeeld de dekking van de tekorten bij de Stichting Soester Natuurbad, Sportstichting, Bibliotheek, Kinder speelplaatsen, Muziekscholen, Kinder boerderij -en de Stichtingen Jeugd werk. Ja, daar golden andere subsidie regelingen, vastgesteld door CRM voor, maar Soest had, zoals ook in andere Gemeenten, best een betere subsidie in de salariskosten en so ciale lasten kunnen verlenen. Toen in een Raadsvergadering jaren een bedrag van 30.000,- voor salaris voor een kracht bij Artishock - overi gens zeer terecht - werd goedgekeurd, is door een Gemeenteraadslid opge merkt: Leden van de Gemeenteraad, wees gij er van overtuigd, dat u nu een besluit neemt dat ook konsekwenties heeft voor andere Stichtingen, die ook in financiële moeilijkheden verkeren. Het heeft niet zo mogen zijn. Het bestuur Dorpshuis, ook vorige bestu ren hebben steeds aangedrongen op een andere en betere financiële ver houding en meer gelijkwaardig aan andere Stichtingen, met de Gemeente Soest. Maar hoe lossen wij nu de huidige moeilijkheden op. Vele vertegenwoordigers van de ver enigingen stellen zich niet beschikbaar voor een bestuursfunctie. Waarom?? Omdat zij waarschijnlijk niet de kans zien om financieel wel uit het zorgen te komen en om het Dorpshuis wel weer een functie in het Soesterbergse Vereni gingsleven te doen innemen. Naar mijn mening ligt er een zeer belangrijke taak voor de leden van de Raad van Soest, woonachtig in Soester berg. Ik ben van mening, dat zij allen, naast hun werkzaamheden als Raadslid best in de gelegenheid zijn om een bestuurs functie te aanvaarden en met woord en daad actief kunnen gaan werken om het dorpshuis weer goed op poten te zetten. Zij beschikken allen over de nodige bestuurlijke ervaringen en heb ben ook inzicht in financiële proble men. Degenen, die in staat zijn een Gemeente-huishouding te besturen, zijn ook in staat een dorpshuis finan cieel te besturen. Daarnaast moeten zij zich in hun kringen beraden welke personen met financiële en administratieve erva ringen tot het bestuur kunnen worden toegelaten. Het oude bestuur zal naar mijn mening moeten aftreden, laten wij eerlijk zijn, er ligt een smet op het verleden, zoals één van de bestuursleden zeer terecht heeft opgemerkt. Derhalve moet er met een schone lei worden begonnen. Een volledig nieuw bestuur, bestaande uit de Soesterberg se Raadsleden aangevuld met een aantal terzake deskundigen en de pro blemen rondom het Dorpshuis behoren tot het verleden. Laten wij daarbij niet vergeten, dat niet het College van B. en W. bepaalt of er wel of niet een andere subsidie regeling tot stand komt, het is nog steeds de Raad van Gemeente Soest, die het laatste woord heeft. Lezen wij de verkiezingsprogramma's goed door, dan staat iedere politieke partij achter ene goede behartiging van de Soesterbergse Belangen. Nu laten dan de Soesterbergse Raads leden het goede voorbeeld geven. Maar ook doe ik langs deze weg een dringend beroep op goede bestuurders die in Soesterberg zeker voorhanden zijn, om zich te scharen naast en achter de Soesterbergse Raadsleden, teneinde het Dorpshuis Soesterberg te behouden voor Soesterberg. Maarsluiten, verkopen of wat dan ook, dat mag nooit en zal nooit gebeuren. Raadsleden van Soesterberg zet u in en met woord en daad paraat voor het Dorpshuis Soesterberg. P. C. Pieren Nu op de hoorzitting van morgen (do. 5/8/82) weer gesproken gaat worden over het voortbestaan van het Vrou wen Vredeskamp te Soesterberg, willen wij opnieuw onze solidariteit uit spreken met de doelstelling van het kamp. Wij blijven het van belang vinden (zie ook S.C. van 39/6 en 21/7) dat het kamp er is. en hopen dat de Soester overheid aan deze aktiviteit de ruimte zal willen geven. IKV-kern Soest Vrouwen voor Vrede, Soest. Corr. adres: Postbus 254. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soes ter veen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Rob v.d. Broek eindelijk weer hersteld van z'n blessures en verkoudheid be wees dit door weer een zeer aanvallen de wedstrijd te rijden. Halfkoers ont stond een kopgroep van 17 renners. Met nog een 20-tal kilometers te gaan sprongen Frits v. Bindsbergen en Han Vaanhold weg en namen 15 seconcen voorsprong. Met nog 10 km te gaan reed Rob v.d. Broek in 2 ronden 't gat dicht naar de 2 koplopers. In de laatste ronde voegde zich hier nog bij Herman Snoeink en Martin v. Baak. Herman Snoeink won onbedreigd de sprint 2. Han Vaanhold. 3 Frits v. Bindsbergen. 4. Rob v.d. Broek. 5 Martin v. Baak, met op 35 seconden de overige 12 koplopers met onder andere de grote geklopten Gerrie Mohlman en de gebroeders Arie en Reinier Hassink. A.s. donderdagavond (80 km), vrijdag avond (80 km) en zaterdagavond (100 km) neemt Rob v.d. Broek deel aan de Driedaagse van Harderwijk. Cobie v.d. Broek is zondag 14e gewor den in Ransdaal (Limburg). Ook zij neemt deel aan de Harderwijk- se 2 daagse voor dames met op vrijdag 40 kilometer en op zaterdag 50 kilo meter. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum aan de Steenhoffstraat tegenover het gemeentehuis liggen voor geïnte resseerden drie nieuwe brochures ge reed. De eerste gaat over het „mini mum jeugdloon, vakantie en vakantie bijslag per 1 juli 1982, de tweede over de „stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen per 1 juli 1982" en de derde is de „werk wijzer voor jongeren 1982". Door het forceren van het slot van één van de portieren van de personenauto van mevrouw R. T.-Van de V. uit Soest, kon een onbekende dader enkele spul len uit de auto halen. Mevrouw T. mist een lichtalarm, een kaartleeslamp en een handlamp. De auto stond gepar keerd op de Ereprijsstraat. Vooral op jeugdige kijkers oefent de vliegbasis Soesterberg soms een on weerstaanbare aantrekkingskracht uit en meer dan eens worden onbe voegden op de vliegbasis betrapt. Dat was ook het geval toen drie jongens door een gat in de omheining de vlieg basis waren opgelopen. Ze hadden dit gedaan, zo verklaarden ze na hun aanhouding door personeel van het bewakingskorps, om de vlieg tuigen wat dichterbij te bekijken. De uit Bilthoven afkomstige jongens, de broertjes Ronnie en Frans B., 13 en 14 jaar oud, en hun vriendje Edwald D. (14) werden door de koninklijke ma rechaussee van de vliegbasis Soester berg vermanend toegesproken. Na de reprimande en nadat hun ou ders waren ingelicht, mochten ze ver trekken. Beginnen bij u zo langzamerhand de oprispingen ook over te gaan in on willekeurige samentrekkingen van de maag? Bij mij wel. De „dames" uit het vredeskamp heb ben zich afgelopen weken ware pica- sotjes getoond door op verschillende plaatsen de Soester wegen te beklad den (dit vast onder het motto: „een nieuwe manier van tijd verdrijven: op de weg schrijven"). Zouden ze dit thuis ook doen? Alsof ze nog hun zin niet hebben. Indien een deel van de zwijgende meer derheid eindelijk eens zegt hoe het werkelijk is, wordt deze gelijk tot min derheid gedegradeerd. Nietwaar Pe ter Rote (trouwens Soesterbergse- straat 125 komt me bekend voor Ik ben het volledig met de brief schrijfsters uit de Soester Courant d.d. 21 juli eens en vermoed dat on der dit sierlijke betoog de namen ont braken omdat de SC een extra bijla ge zou gaan kosten. Waarom worden de tenten van de vre- desvrouwen niet ergens anders ge plaatst. Met name voor de russische ambas sade lijkt me een zeer goede plaats, want zijn het niet de SS-20-raketten die ons nu, op dit ogenblik, DIREKT be dreigen en niet de kruisraketten? Maar nee, daar denken deze vredes- vrouwen niet aan, of ze willen er niet aan denken, want op Soesterberg is het mooier kamperen dan bij een am bassade. Vandaar natuurlijk... Met twijfelachtige gevoelens van hoogachting, Drs. F. B. P. Jacobse. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Torenstraat 10.00 uur ds. N. H. van Zanten 19.00 uur ds. J. Baumfalk gezamenlijke dienst Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. L. J. van den Bron ,,De Open Hof', Dalwe g/Vee nbesstraat 9.30 uur ds. J. Baumfalk; gezamenlijke dienst Ichtuskerk, Al bert Cuyplaan 10.00 uur ds. G. Willemsen, Ermelo 17.00 uur ds. W. F. Gorrissen, Voort huizen Zonnegloren Soesterbergsestraa 125 10.00 uur R.K. dienst In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst, behalve in Zonnegloren. Jeugddienst 10.00 uur Da Costaschool, Prins Bern- hardlaan. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Veen; 17.00 uur ds. P. Kloek Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. C. H. Koetsier, Amsterdam „De Open Hof, Dalweg/Veenbesstraat 9.30 uur ds. J. Baumfalk; 17.00 uur dienst Chr. Gereformeerde Kerk, Julianakerk 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. Schoonderwoerd Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Kerkgebouw N.P.B. 9.30 en 14.30 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 en 14.30 uur leesdienst VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN N.P.B. Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J. Lange, Leusden EVANGELIE GEMEENTE „IN DE RUIMTE" 14.30 en 17.00 uur ds. H. H. ter Welle JEHOVA'S GETUIGEN KONINKRIJKSZAAL St. Theresiastraat 18 vergadering: zondag 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur SOESTERBERG Hervormde Kerk „De Hoeksteen" 10.00 uur gezamenlijke dienst met Ge reformeerden, ds. 't Lam, A'foort STERRENBERG 10.30 uur mevr. S. Huitema, Zeist GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur gezamenlijke dienst in de Hoeksteen, ds. 't Lam, Amersfoort 19.00 uur ds. P. V. Oosterhoudt, Hilver sum BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds. M. Schoch, Arnhem (in N.P.B.) EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat, Baarn 10.30 uur geen dienst NED. GER. KERK 10.30 en 17.00 uur dienst VRIJE EVANGELISCHE KRING (Eemnesserweg 63 b) 19.00 uur br. B. Hagen, Scherpenzeel VERMIST: 26-7. Reu bouvier; Kuit, Kastanjelaan 26, 3741 CN Baarn, geen tel. 22-7. Hondje, bastaard, bruin-wit, mid delgroot. 1jr; Lensink, Amersfoort- sestraat 66, 3769 AK Soesterberg, tel. 03463-1426. 30-7. Kater, wit met lichtgrijze vlek ken, 9 mnd, gecastreerd, bandje met adreskokertje; Jansen, Wiardi Beck- manstraat 146, 3762 HD Soest, tel. via 13706 (niet op zondag). 27-7. Kater, cypers, witte vlek tussen achterpoten, groot van stuk, 4 jr. ge castreerd, „Chico"; Steenman, Irene- laan 32, 3761 BN Soest, tel. 20173. 2-8. Poes, rood, geelbruin tuigje om; inl.: Dierentehuis, tel. 13583. 16-7. Poes, zwart, enkele witte haartjes onder kin., 1% jr., gesteriliseerd, „Jacky"; Vredehofstraat 31; op dit adres verdwenen enkele weken gele den tevens twee jonge katjes; poes, zwart, witte haartjes aan de oorranden en katertje, zwart, witte buik; Vredehofstraat 31, 3761 HA Soestdijk, tel. via Luykelaar; 02155-22163. 26-7. Poes, lapjeskatje, zwart-wit- bruin; Makk, Torenlaan 5, 3742 CR Baarn, tel. 17401. Katje, cypers, één wit voetje, rood bandje met elastiekje en bel; Pelt, Hoofdstraat 6a, 3741 AD Baarn, tel. 18008. GEVONDEN: 28-7. Kater, rood, wit aan neusje, 3 mnd.; Olivier, Ereprijsstraat 119, 3765 AE Soest, tel. 17189. 28-7. Kat. muisgrijs, (Varenstraat); inl.: Dierentehuis, tel. 13583. Konijn, „Pooltje", rode vlek op de rug; inl.: Insp. Dierenbescherming afd. Baarn, de heer Verwey, Dotter bloemlaan 5, 3742 EC Baarn, tel. 18173. Gesignaleerd op de Prins Hendrik laan: bastaard Pekinees, bruin. AttentieDoet U Uw poes niet zomaar een vlooienbandje om: zorgt U voor een tussenstukje van elastiek. Het gebeurt nog al eens dat de poes met één pootje in het vlooienbandje blijft ste ken en de kans is groot, dat het dier zich dan niet meer redden kan. Of gebruikt U geen vlooienbandje, maar een „stick". SOEST De artsendienst wordt in het weekend van zaterdag 08.00 uur tot zondagavond 24.00 uur waargenomen door: dokter R. von Bartheld, Prins Hendriklaan 3, tel. 13322 en dokter mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! BEZOEKUREN ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN tel. 02155-19144. Kinderafd. bezoektij den: voor gezinsleden in overleg met verpleegkundige, overige bezoeken 14.30-15.00 uur. Bezoektijden zieken huis: 13.15-14.00 uur van 19.00-19.45 uur. SOESTERBERG Weekenddienst huisartsen: dokter F. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: A. van Dijk, Ereprijsstraat 76, tel. 21888. DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: L. Harms, Spaken burg, tel. 03499-2199. Kleine huisdieren: mevr. F. Gelder man, Bosstraat 15, tel. 12269. Weekend- en nachtdienst apotheken Ingaande vrijdags 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra dienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Tel. nummer Ambulancevervoer: 033-12345 (voor Soest en Soesterberg) 14049 (alleen voor Soest). 31 j'uli tot en met 6 augustus Nicolas Overbeek Rupert Wal ter 4 augustus tot en met 6 augustus Chavannes 7 augustus tot en met 13 augustus Chavannes, v. Dorssen, Overbeek, Rupert 14 augustus tot en met 20 augustus Chavannes, v. Dorssen, Krijger, Overbeek 21 augustus tot en met 27 augustus Chavannes, v. Dorssen, Krijger 28 augustus tot en met 3 september Krijger. Voor liefhebbers van oldtimers of sportwagens is er een verkoopbeurs te Soesterberg op 27 augustus van 16.0C tot 21.00 uur. 28 en 29 augustus var 10.00 tot 18.00 uur. Er komen vele merken en modellen diverse bouwjaren. Tevens zullen ei stand's zijn waar alle mogelijke onder delen te vinden zijn. Natuurlijk ontbre ken ook de oude boeken en folders niet Inl. voor inschrijving, J. van Camper 08342-2087. In de reeks „Zaterdagmiddagmuziek Domkerk" zal zaterdag 7 augustus het zesde concert in de reeks „Hymnen en sequensen" met hun bewerkingen voor orgel plaatsvinden. Jacques van Oortmerssen is de orga nist en speelt bewerkingen van het Magnificat en het veni redemptor gen- tium door de componisten Bruhns, Bach en Dupré. Het concert wordt met een improvisatie besloten. De aanvang is om half vier (tijdelijk in de 100 meter verder gelegen Pieterskerken is gra tis toegankelijk. Een onbekend aantal cadeaubonnen en een bedrag van enkele honderden gul dens zijn buitgemaakt bij een inbraak in het gebouw van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer aan de Steen hoffstraat. De onbekende dader kwam in de nacht van vrijdag op zaterdag het gebouw binnen door het slot van een deur te forceren. Hij doorzocht alle bureaus en dossierkasten. Uit een kast die hij openbrak, haalde hij het geld en de cadeaubonnen weg. Bij een inbraak in de WZ-kantine aan de Eemweg heeft de dader uit de bestuurskamer een versterker, twee cassetterecorders, 50 meter luidspre- kersnoer en een handmicrofoon ont vreemd. Hij kwam binnen door een bovenlicht. De inbraak werd zaterdag ontdekt. Namens de voetvalvereniging deed kantinebeheerder J. S. aangifte bij de politie. Ook werd ingebroken in het clubge bouw van de vereniging van postdui- venhouders Soest, naast WZ. Door het vernielen van een ruitje kwam de inbreker binnen. Het hele gebouw werd' doorzocht. De inbreker verdween met medeneming van twee tellers en een duivenringtang. In de keuken, waar hij de deur van een kast vernielde, vond hij niets van zijn gading. D. H. deed namens de vereniging bij de politie aangifte van de inbraak en de diefstal. Bij een nachtelijke inbraak in de super markt in Honsbergen ontvreemde de dader vijftien pakjes shag en honderd pakjes vloei. Hij kwam de supermarkt binnen via een bovenlicht. W. van D. deed aangifte van de inbraak. Ook werd, twee keer zelfs, ingebroken in het bejaardencentrum Braamhage aan de Burg. Grothestraat. Het wordt momenteel verbouwd. De dader kwam binnen via het ketelhuis. De eerste keer ging hij er met vijf slagersmessen uit de keuken vandoor. In de nacht van zaterdag op zondag kwam vermoede lijk dezelfde inbreker terug. Toen ver dween hij met twee slagersmessen en een groentehakbijltje. J. W. deed na mens Braamhage aangifte van de dief stal.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11