Zo gezien... Voortbestaan dorpshuis Soesterberg op de tocht Kun je vissen? Vis dan mee. Hl DN HALVE PRIJS Nijhof Zelfbouw De tale Kanaans Re Eekhoorn huizenkrant Overleg moet oplossing brengen Theresia of Maria, wie van de twee? 11 Augustus a.s.: Woensdag 4 augustus 1982 60e jaargang no. 49 Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Waar een klein land groot in is... Tijdens de vakantie gewoon open ROOMBRIE PRUIMEN Summer Sun SNIJWORST Nic van Dam SAMSONITE pluskollektie '82/'83 NIEUW Ca. 20% onder adviesprijs Prinses Irene 43 jaar SOESIER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar 724.— Verschijnt iedere woensdag door GERARDPAUL Het compliment komt de Soester hen- gelsportvereniging De Snoekbaars toe. Evenals vorig jaar besteden de leden van deze aktieve vereniging weer aan dacht aan de Soester jeugd. Op woens dag 11 augustus a.s. kunnen jeugdige vissers in de Overhees-vijver aan de Koningsweg weer aan de jaarlijkse viswedstrijd deelnemen. Jongens en meisjes, tot en met veer tien jaar, met of zonder visvergunning, worden vanaf 13.30 uur voor hun aan melding bij de jury-wagen aan de Koningsweg verwacht. Een half uur later, 14.00 uur, wordt de officiële start voor het visfestijn gegeven. Tot 16.30 uur heeft het vissersvolkje de tijd om uit te maken wie in 1982 de grootste vis gevangen heeft. Met uitzondering van paling, komen alle vissoorten daarvoor in aanmerking. Iedere gevangen vis wordt door een jurylid gemeten en krijgt vervolgens zijn vrijheid terug. Wanneer het pas en meetwerk is ge daan zal circa 17.00 uur de uitslag en de prijsuitreiking plaatsvinden. Wat het laatste betreft: Soester sponsors heb ben honderd hengelsportartikelen als De grootste beet krijgen. Dat is de kunst. prijs beschikbaar gesteld. Een prijs, de hoofdprijs, valt buiten de categorie hengelsportartikelen. De jeugdige vis ser die de grootste vis aan de haak slaat verdient daarmee een schitte rend fototoestel. Woensdag 11 augustus a.s.: kun je vissen? Vis dan mee. Het is dit keer echt de moeite waard. WIJ HELPEN U ONDER DAlC VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! IlkinbmJ De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 Nu gehele collectie profiteer van de lage prijzen Soesterbergsestr. 51 Tel. 1 24 00. Mooiemode tossende prijzen VVD - PvdA CDA D'66 CPN - GPV - SGP - PSP - EVP - RKPN SOS - NCD - GMO - BR - CVP - NVU - DS'70 - PPR. Zo maar wat afkortingen van politieke partijen die op 8 september voor u in de etalage staan. En dan is de opsomming nog niet eens volledig... Soester winkeliers opgelet V.V.V.- kadobonnen „buitenspel" Een tot nu toe onbekend geble ven dader heeft bij een inbraak in het gebouw van het V.V.V.- kantoor aan de Steenhoff straat een onbekend aantal kadobon nen buitgemaakt. Deze bonnen zijn duidelijk her kenbaar, aangezien ze door de V.V.V. niet van een stempel zijn voorzien. Indien u deze bonnen worden aangeboden, doet u er verstan dig aan ze te weigeren. De Rabo bank betaalt uitsluitend V.V.V.- kadobonnen uit die van een V.V.V.-stempel zijn voorzien. MINERVAWEG 3 BAARN Het adres voor een kompleet assortiment voor de zelfbouwer. Dit weekend (Alleen voor ingewijden) ,,'t Hijgend hertnoemden we het oude baasje dat puffend en blazend achter zijn melkkarre- tje liep. Een benaming die ik als kind eigenlijk wel een beet je oneerbiedig vond omdat het overduidelijk verwees naar het eerste vers van psalm 42. Maar vooral vroeger was het in re formatorische kringen heel ge bruikelijk om elkaar te verma ken met grapjes in die sfeer. Onbegrijpelijke humor voor wie niet wist waar termen als Pas op, de Filistijnen over u" vandaan kwamen. Vooral tek sten van bekende psalmen en gezangen moesten het ontgel den. Door nabootsing van klank en tekst ontstonden aar dige variaties die ook iets span nends meekregen omdat je nooit van te voren wist of de ander het zou waarderen dan wel afkeuren. „'k Ben verloofd en daarom zing ik" als bewerking van 'k Heb geloofd en daarom zing ik" vond ds. Okke Jager des tijds al bedenkelijk veel op spotten lijken en de variatie op Als g'in nood gezeten, geen uitkomst zietin de zin van „Als g'in sloot gezeten geen uit komst ziet, wil dan nooit verge ten kikkers bijten niet" zal voor velen met dierbare herin neringen aan dit gezang onver teerbare blasfemie zijn, voor anderen aan aardige vondst. Toen wij aan tafel over deze groepshumor spraken bleek de nieuwe psalmberijming ook een goede voedingsbodem voor eigen interpretatie. Spontaan parodieerde één der huisgeno ten, die met zijn gedachten nog bij de zeilvakantie zat, op de al eerder genoemde versregel uit psalm 42: Evenals een moede hinde naar de Friese waat'ren smacht" Wie iemand fijntjes te verstaan wil geven dat hij vervelend begint te wor den hoeft zich slechts te be perken tot het uitspreken van: Prediker 1 vers 8" en de bij belvaste toehoorder weet dat daar geschreven staat datal le dingen onuitsprekelijk ver moeiend zijn". Zo ontving ooit een zilveren bruidspaar een telegram van één der geëmigreerde kinde ren die verhinderd was het feest bij te wonenNa de geluk wens volgde als in code.1 Joh. 4-'17", waar mooie dingen over de liefde gezegd worden. Tijdens het doorseinen van de ze boodschap werd de zaak verminkt en verviel het eerste cijfer. Dat hoeft niet zo erg te zijn want voor zo'n gelegenheid zijn talloze teksten best bruik baar, ware het niet dat door het wegvallen van het getal 1 nu werd verwezen Tiaar het Evangelie van Johannes. In dat gedeelte ontmoette Jezus de Samaritaanse vrouw tegen wie Hij zei: Terecht zegt gij, ik heb geen man; want gij hebt vijf mannen gehad en die gij nu hebt is uw man niet". Een telefoontje naar van Rouwendaal, U krijgt adviezen optimaal BIJ ONS HYPOTHEEKRENTE V.A. 10%. J. G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155-164 67 S/a geen nummer over. Een ruime keuze van koophuizen in Amers foort. Soest, Baarn en omgeving. Bij ieder huis een foto en volledig adres. Vraag gratis toezending. Peters bv ilEfc Makelaardij o g. voor wonen in de groene zone Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-30488 Donderdag Zomerstunt no. 5 250 GRAM Donderdag Zomerstunt no. 4 1 KILO Zomerstunt no. 2 Sinaasappel of Appelsap Donderdag Zomerstunt no. 3 Plm. 200 gram Per stuk van 4.25 voor kompleet in lederwaren Sterk, komfortabel hand vat. Stevig aluminium frame. Verbeterde scharnieren. vakkundig,-voordetigen vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon 02155-13473 Voortbestaan dorpshuis Soesterberg hangt aan zijden draad. Het romoer rond het Soester dorpshuis De Borg is nog niet (tijdelijk) ver stomd, of ook het dorpshuis in Soester berg komt op negatieve wijze in het nieuws. Opnieuw is een chronisch ge brek aan geld de oorzaak van de moei lijkheden. Het bestuur ziet 't met de beschikbare financiële mogelijkheden nier meer zitten om het dorpshuis goed te laten functioneren, een demissionair bestuur laat gedurende enkele maan den het voortbestaan aan de bekende zijden draad hangen. Om aan de drei gende liquidatie te ontkomen zijn bur gemeester mr. Paul Scholten, in ge zelschap van wethouder drs. Günter Plomp, gemeente-secretaris mr. J. H. Kruitwagen en welzijnsambtenaar Jan van Tol onlangs in Soesterberg poolshoogte gaan nemen. Ellenlange discussies hebben slechts duidelijk gemaakt dat het dorpshuis- bestuur zich best wil inzetten voor dit ontmoetingscentrum, mits de eigenaar (de gemeente Soest) in financieel op zicht een andere koers gaat kiezen. De huurprijzen die door de gemeente worden berekend zijn voor het oude bestuur onbespreekbaar geworden, een eventueel nieuw bestuur heeft er geen uitzicht op dat de huurprijzen met de realiteit in overeenstemming wor den gebracht en zal bovendien moeten afwachten of de gemeenteraad er straks iets voor voelt de gevraagde subsidie van 25.000,- te verlenen. De gemeentelijke deputatie kon, wat de financiële problematiek betrof, weinig in het vooruitzicht stellen. De aanwezige burgemeester en wethouder deden tijdens deze bijeenkomst een dringend beroep op het oude bestuur de handdoek niet in de ring te gooien. Zonder sukses. Ook wat betreft het zoeken naar gegadigden voor een in- terimbestuur bleek tot nu toe meer vraag dan aanbod op te leveren. Uit alles kan worden opgemaakt dat vroe gere en eventueel toekomstige bestuur- gere en eventueel toekomstige be stuursleden van het dorpshuis Soester berg wel degelijk belangstelling tonen voor een afdoende oplossing, mits b. en w. gemeenteraad de wankele finan ciële positie van het dorpshuis serieus nemen. Tijdelijke verkeersmaatregel In verband met het tennistoernooi van de Lawn Tennis Club Soest is een deel van de Schrikslaan (gelegen tussen de Waldeck Pyrmontlaan en de Beetz- laan" afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen op 7, 8, 14 en 15 augustus a.s. Praatjesmaker verdient de kost met prothese In gezelschap van twee dames, die de rol van respectievelijk echtge note en schoonmoeder spelen, is een gladde spreker reeds enige tijd in Soest en omgeving actief. De circa 40-jarige „acteur" toont interesse voor bepaalde artikelen en vertelt tussen de bedrijven door een aller aandoenlijkst verhaal, 's Mans allerliefste blonde dochter tje heeft bij een verkeersongeluk een been verloren. Dit ongemak zou met de aanschaf van een prothese enig zins verholpen kunnen worden ware het niet dat daarvoor de contanten tijdelijk even ontbreken. Twee Soester winkeliers lieten zich van hun beste kant zien en leende de vader van het ongelukkige doch tertje samen zo'n kleine 700 gulden. Vanzelfsprekend was de dank van het gezelschap niet in woorden uit te drukken. De terugbetaling trouwens ook niet. Die zal, met de aan te schaf fen prothese, naar thans wordt aan genomen nog zeer lang op zich laten wachten. Een ding is slechts zeker: de St. Theresiiischool of de Mariaschool is gedoemd 6' verdwijnen. De stichting R.K. Onderwijs, die het beheer over beide scholen bezit, heeft reeds een besluit genomen. Het bestuur kiest voor de verbouwde Mariaschool. Een verbouwing die echter nog even op zich zal laten wachten. Onder aanvoering van de heer A. M. Boersma vinden vele ouders dat het stichtingsbestuur een verkeerde beslissing genomen heeft. Zij vinden dat de Theresiaschool wat het voortbestaan betreft aan het lang ste eind moet trekken. De stichting en de tegenstribbelende ouders zijn er niet in geslaagd tot overeenstemming te komen. In theorie heeft de stichting de beste papieren. Gedeputeerde Staten hebben zich achter het besluit van de stichting opgesteld, maar de heer Boersma en zijn supporters denken nog niet aan capituleren. Ze zijn tegen de genomen beslissing in beroep gegaan bij de Kroon. De argumentatie bij dit beroep berust op de zienswijze dat de There siaschool t.o.v. de Mariaschool meer voordelen heeft, de keuze voor de Mariaschool te voorbarig is geweest, en de kosten bij het overeind blijven van de school niet hoger zullen uitko men dan bij de instandhouding van de Mariaschool. Voorzitter R. W. van Kouwen van de stichting R.K. Onder wijs is met de huidige gang van zaken allerminst gelukkig. ,,De beslissing" meent hij „is op de democratische wijze tot stand gekomen. Inspraak is een goede zaak, maar in dit geval is er sprake van een uitwas. Met deze beroepsprocedure is het vol strekt onzeker of aan het eind van het komende schooljaar met de verbou wing van de Mariaschool kan worder begonnen. De beslissing is immers aar de Kroon, en die kan in dit soort zaken lang op zich laten wachten. Op 5 augustus wordt H.K.H. prinses Irene 43 jaar.

Soester Courant | 1982 | | pagina 1