Vakantie filmrol vol? Betere kleurenfoto's bij van Oosten Drie van de drie en zestig thuis in tennis Grootste Soester Tennis- evenement weer op volle toeren „VAARDERHOOGT Alle films worden in eigen kleurenlaboratorium met de hand afgewerkt. Baarn verwelkomt 63 Poolse weeskinderen Wedvlucht vanaf Noyon De Vuursche loop DOE-HET-ZELVERS Veilig alle films blijven bij onsjn huis. Snel voor 4 uur 's middags gebracht, na 4 uur volgende dag gereed. Kwaliteit alle foto's worden met de hand op kleur gekorrigeerd. Soesterbergsestraat 57, tegenover busstation Soest-Zuid Jarige Hansje van Helden ■J SPORT INTERNATIONAL EXQUISIT SCHOENEN LEER P.V. De Vriendschap - Soest Soester atletiek- suksessen voor Droogbloemen uit eigen tuin Soester Courant van woensdag 4 augustus 1 REKLAME FOTOGRAFIE TECHNISCHE FOTOGRAFIE REPORTAGES LUCHTFOTOGRAFIE Op feestelijke wijze heeft Baam zater dagmiddag 63 Poolse weeskinderen en hun begeleiders aan een 14-daagse vakantie laten beginnen. Een vakan tie die moeizaam van start ging. Ruim drie uur later dan gepland arriveer de het Poolse gezelschap in Baarn waar de plaatselijke harmonie Cres cendo het liet afweten, maar leden van het aktie-comité o.l.v. voorzit ter M. Bormans en initiatiefneemster mevr. Hansje van Helden het gezel- scnap met open armen ontving. Na een welkom in het gebouw van de N.C.R.V., waarbij Baarnse jonge lui hun Poolse leeftijdgenoten bloemen aanboden, vertrok het gezelschap naar de Hilversumse Volkshogeschool Drakenburgh dat de komende veer tien dagen als onderkomen zal dienen. Mevrouw Hansje van Helden was in het afgelopen weekend tenminste net zo gelukkig als de 63 Poolse jongelui die in Baarn en omstreken zich de ogen uitkeken. Vooral zij is het ge weest, die zich heeft ingezet het Pool se gezelschap voor een vakantie naar Nederland te krijgen. Vele telefoon gesprekken, correspondentie en een bezoek aan Polen zijn daar aan voor afgegaan. Vorige week is ze persoon lijk de 63 Poolse weeskinderen en hun begeleiders uit Polen gaan opha len. Zaterdag werden haar inspannin gen bekroond. Aanleiding voor een welverdiende bloemenhulde. Een dag later opnieuw feest. Mevrouw Hansje van Helden vierde haar ver jaardag met 63 Poolse weeskinderen. Voor haar een verjaardag om nooit te vergeten. Een doodvermoeiende reis per trein, ze zaten ruim 24 uur tussen de wielen, en de spanning voor het onbekende; het is van de gezichten van deze Poolse weeskinderen af te lezen. Via een opgestelde ere-boog begonnen ze zaterdag j.1. aan een veertiendaagse trip die waarschijnlijk de vakantie van hun leven zal gaan worden. Na heel wat uurtjes bijslapen bezoch ten ze zondag j.I. de Nicolaaskerk in Baarn, zongen er het Poolse volkslied en boden pastoor Snelder een langspeelplaat aan. Deze week staat hun een druk programma te wachten. Ze maken kennis met Madurodam, gaan Bunschoten en Spa kenburg van dichtbij bekijken, nemen deel aan sportwedstrijden en brengen een bezoek aan kasteel Groeneveld. Baam ver dient een compliment voor dit hartverwarmende initiatief. VAN WEEDESTRAAT 16-SOEST-TEL 13473 Reeds enige tientallen jaren organi seert de L.T.C. Soest haar open tour- nooi. Toen afgelopen zaterdag het Veteranen en open D-Tournooi van start ging, was dit alweer het tiende jaar dat de L.T.C. twee tournooien or ganiseert in twee opvolgende weken. Het is zeker dat de organisatie'weer in vertrouwde handen is. De touraooi- leiding wordt bemand door de dames O. Wiersema, A. Schaap, en de heer M. Hoppenbrouwers. Nu blijkt reeds dat zij naast alle gestrengheid, welke bij deze organisatie geëist is, zij met alle mogelijke coulance optreden, Rondje Soest door Arie Wandelaar Plannen in het vooruit Op een afstand heeft Arie ge durende een aantal maanden de aktiviteiten gevolgd die buurman Baarn gedurende een lange tijd heeft ontplooid. Ak tiviteiten, die er op gericht wa ren een aantal Poolse weeskin deren, om precies te zijn 63, met hun zeven begeleiders ge durende veertien dagen een on vergetelijke zomervakantie in Baarn te bezorgen. Zoiets is overigens vlugger gezegd dan gedaan. Het aktieve actie-co mité in Baarn heeft na veel ge sprekken - telefonades en brief wisselingen de zaak dan toch voor elkaar gekregen. Na. een treinreis van bijna 20 uur is het gehele gezelschap vrijdag j.I. in Baarn gearriveerd. De Baarnse bevolking en plaatse lijke zakenmensen hebben voor dit gulle en hartverwarmende gebaar ruim 30 mille neerge teld. Waarom kan zoiets in Baarn wel en in Soest niet? Arie is van mening dat over dat niet-kunnen in Soest het laatste woord nog niet geschre ven en gesproken mag zijn. Voor een zomerse vakantie zijn wij te laat, maar de tijd gaat verder. Wanneer de dagen kor ter gaan worden zitten wij al weer in de herfst, en voor een mens het weet komen 5 decem ber - Kerstmis en Oud en Nieuw weer om de hoek kijken. De maand december dus. De laatste maand van het jaar is er een waarbij de Soester middenstand door tal van aan trekkelijke acties het kopende publiek aan zich probeert te binden. Zegeltjes - kaarten - notaris sen, noem maar op en vul maar in, komen er aan te pas om de Soester consument voor het winkelgebeuren in december te interesseren. December een maand waarin wij het niet la ten kunnen een ander te ver wennen en een beetje warmte uit te stralen en uit te delen. Daaraan gaat wat de Soester winkeliers betreft het maken van ambitieuze plannen voor af. Wellicht brengt Arie ze, via de plannen die zich in Baarn tot een sukses ontwikkeld heb ben, op een Idee. Arie wacht af. Aardige mensen Het inmiddels elf maanden oud geworden poesje LKKIE heeft in Soest naam gemaakt. Eens was het een afgedankt diertje, dat door haar moeder niet werd aangezien en als een zie lig hoopje in het dierenasiel 't Hart werd opgenomen. Daar ontmoette ze mej. H. Isings, die de kleine LKKIE een tehuis aan de Kolonieweg bezorgde. LKKIE kreeg daar weer ple zier in haar poezenleventje, en waagde zich zelfs buiten de vertrouwde vier muren. Een poezenavontuur dat de krant haalde. Ruim een etmaal logeerde ze noodgedwongen in het topje van een meters lange boom. De angst was in haar ogen te lezen. Ondanks de aanbieding van lekkere en smakelijke hap jes waagde ze zich niet aan een terugtocht. Brandweerman Louis van de Hoek hielp LK KIE en mej. Isings uit de pro blemen. Na enig dapper klimwerk be zorgde hij LKKIE de goede afloop van een avontuur en was de eigenares een beetje geluk rijker. Hoewel de avonturen van LK KIE reeds eerder zijn vermeld wil Arie er in zijn rubriek toch nog een keer bij stilstaan. Zeg nou zelf, wie klimt er vandaag de dag nog voor een poes een boom in? Wie ligt er van wak ker wanneer een poes in doods angst verkeert? In Soest in ie der geval tenminste nog twee mensen. Mensen in relatie tot hun zorg en liefde voor dieren zijn een extra vermelding waard. Vandaar. Alleen voor buschauffeurs Arie die bij zijn werkgever z'n wekelijkse hoeveelheid co- py inleverde werd daar door een vriendelijke, maar zeer kordate dame aangeklampt. Nadere kennismaking maakte duidelijk dat hij in gesprek was geraakt met de 84-jarige me vrouw C. M. Ochse. Ze vertel de Arie het nu volgende ver haal. Tijdens een van de vele zomerse dagen in juli had ze met medewerking van het streekvervoer een bezoekje gebracht aan Hilversum. Na wat gewinkel de bus naar Soest teruggenomen. Bij de halte Colenso uitgestapt, ten einde een overstapje te maken op lijn 77 die haar naar het bejaardencentrum Molenschot moest brengen. Had ze ge dacht. Buschauffeurs schijnen volgens mevrouw Ochse be jaarde mensen niet meer te zien staan. In gezelschap van zeven „oudjes" heeft ze daar ruim een uur gewacht. Een bankje, goed voor vier perso nen, verlichtte de wachttijd voor een deel van het gezel schap. De rest moest staande de komst van de bus afwach ten. Of Arie zo vriendelijk zou willen zijn van dit ongemak in zijn rubriek melding te maken. Dat heeft Arie bij deze dan ge daan. Als er toevallig een bus chauffeur is, die in een verlo ren ogenblikje dit stukje leest, dan verzoekt Arie hem vrien delijk dit onderwerp eens bij zijn collega's ter sprake te brengen. Vroeger waren oude mensen een bijzonderheid. Misschien wel een „attractie", die je op zon- en feestdagen in schamele verzorgingshui zen ging opzoeken. Die tijd is gelukkig voorbij. Tegenwoor dig plukken deze mensen de herfst van hun leven. Wanneer ook buschauffeurs ze daarbij behulpzaam zijn dan is het leven op de oude dag zo kwaad nog niet. Politie-bemiddeling Waar sommige mensen hun vakantie-geld al niet aan me nen te moeten besteden. Daar over, en een kleine opvallende bijkomstigheid, gaat het nu volgende waar gebeurde ver haal. Drie goed met geld ge vulde heren brachten vrijdag avond j.1. een bezoek aan een adresje in Soest dat dagelijks in de rubriek „clubs" in De Telegraaf en het Algemeen Dagblad leden van het manne lijke geslacht oproept een leuk bedragje te investeren in Lin- da - Sonja - Ingrid - Yolanda en al die andere betaalde gastvrouwen. Voor de somma van twee hon derd gulden werd per persoon aan ieders wens voldaan. De betaalde bijeenkomst werd besloten met het drinken van enige drankjes. Bij het af scheid nemen ontstond een ste vige ruzie. De gasten veronder stelden dat drankjes bij de prijs waren inbegrepen, hun gastvrouwen dachten daar an ders over. Na enige niet be taalde handtastelijkheden ver trok het mannelijke deel van het gezelschap. Goed dat er po litie is, bedacht één van de gastvrouwen ter plekke. Gea larmeerde Soester dienders za gen nog net kans een van de relaxende heren over de onbe taalde rekening aan te spre ken. Deze informeerde de ge- uniformeerde heren over de woon- en verblijfplaatsen van zijn metgezellen, waarna ze in tegenstelling tot de voor gaande uren, eieren voor hun geld kozen. De drankrekening ad honderd en vijftig gulden werd alsnog voldaan. Waarom moet dat nou alle maal in de krant, wilde Marie weten. Louter informatie, luidde Arie's antwoord. Een mens mag toch wel worden gewaar schuwd, alvorens hij zich in een korte vlaag van verstands verbijstering op weg begeeft naar een uitnodigend adresje. Overigens heeft Arie bij de af deling voorlichting van de poli tie in Soest nog even geïnfor meerd of het aandeel van de politie over de al of niet all-in- prijs tot de taak van de poli tie behoort. Ze speelden, luidde het ant woord aan de andere kant van de lijn, een intermédiaire rol. Arie, niet gezegend met een degelijke kennis van de Franse taal, in een woordenboek aan het snuffelen. Achter intermédiaire vond hij: bemiddeling tussen komst. Wat is verder de les die u uit deze uitzonderlijke wijze van vakantie-besteding kunt trekken? Beste mensen, er zijn tal van andere manieren om je vakan tie-geld te besteden, en dan ze ker weten dat je, als het op afrekenen aankomt, de politie niet als bemiddelaar op je dak krijgt. Bioscoop met belletjes Zouden bioscoopexploitanten zich wel eens afgevraagd heb ben waar het toch in zit dat steeds minder mensen een toe gangskaartje kopen. Vast en zeker wel. En wat is dan hun antwoord? Allemaal de schuld van televisie en video. Daar zal best iets waars insteken. Volledig is de opsomming van oorzaken echter niet. De hoge toegangsprijs het rookver bod - de verplichte pauze tij dens de hoofdfilm - gammele zitplaatsen en een projectie waar je als bezoeker een ver rekijker bij nodig hebt zouden er ook iets mee te maken kun nen hebben. Een vroegere ei genaar van een echte bioscoop heeft bij al die kijkellende stil gestaan en er een oplossing voor gevonden. Hij is in een viertal plaatsen een cine-cafè begonnen. Een cafè-bioscoopje met nor male speelfilms, lekker zitten de fauteuils, tafeltjes met as bakken en een belletje voor de ober. Toegangsprijs een tien tje, prijs per consumptie 1,50. Arie bezocht, onderweg naar familie, zo'n cine-café. Glas heldere projectie, een leuke film en veel sfeer. Een noviteit die hij in Brielle aantrof. Elders in Nederland, Stadskanaal Klazi- naveen en Coevorden, soortge lijke café-bioscopen. Als u op een regenachtige, winderige vakantie-dag in de buurt bent weet u van Arie tenminste waar de bioscoop met het bel letje te vinden is. Misschien in de toekomst ook iets voor Soest? waardoor de sfeer van het tournooi weer van ouds is. Voor het eerst kunnen de tournooi- leiding en alle deelnemers gebruik maken van de grandioze nieuwe ac commodatie waarover de vereniging in de zomer kan beschikken. Was de L.T.C. in het verleden gehuisvest in het wel gezellige, maar qua ruimte te kleine clubhuis, nu kunnen zij beschikken over de royale ruimtes welke in de pas nieuw gebouwde ten- nishal aanwezig zijn. In het clubhuis zal de heer D. Hout kamp er zeker voor zorgen dat ieder een tijdig van zijn natje en droogje voorzien wordt. Daarnaast zorgt hij ervoor dat iedereen 's avonds zich kan verwennen meteen barbecue, een vis- of kaas-lekkernij. Alle ingrediën ten zijn dus voor iedereen aanwezig om er iets gezelligs te maken. Uiteraard is het door de vele inschrij vingen noodzakelijk geweest om het voor-weekeinde te gebruiken. Dat dit tenvolle uitgebuit is moge blijken uit de ca. 65 partijen die in dit week einde verspeeld zijn. Zoals reeds vele jaren het geval is, is het veteranen tournooi niet alleen een van de grootste van het district Utrecht, maar ook qua sterkte liegt het er nu ook weer niet om. De tour- nooileiding is uiteraard verheugd dat de Engelse heren Fellows Smith en Biggs geen nadelige gevolgen heb ben ondervonden van de Falkland- oorlog en tijd hebben vrij kunnen ma ken om terug te keren in de Soester dreven om de overige veteranen het vuur aan de schenen te leggen. Niet dat zij geen weerstand zullen ondervinden, want ook de heren Smeink, Adema, Van Scheltema, Van Doorn en Spoor zullen hun uiterste best doen om hen de voet dwars te zet ten. Bij de dames is mevr. J. Luten de uit gesproken favoriet. Mogelijk zal zij toch de nodige weerstand ondervin den van de ons inziens zwaardere onderste helft van het schema. Naast de Soester dames Groart, Korsloot en Heemskerk zal ook mevr. Bühler zeker haar best doen om de overigen de voet dwars te zetten. Als wij dit schrijven is de eerste ronde van het veteranen schema vrijwel verspeeld. Vlotte overwinningen wer den behaald door de heren Luten, Smeink, Van Doom en Kauling. In het herenenkel D is reeds volop strijd geleverd. Van het schema van 128 zijn reeds nu 13 heren doorgedron gen tot de laatste 32. Als wij het spel peil bekijken in dit nummer dan kun nen wij ons niet aan de indruk ont trekken dat niet alleen de sterkte van vele jongere spelers erg hoog ligt maar dat ook menig C-spelers het hoofd zou moeten buigen voor deze jongeren. Tot nu toe zijn de resultaten van de eigen L.T.C.-spelers zeker niet om naar huis te schrijven. In het dames-enkel D is praktisch de laatste zestien reeds bereikt. De Soes ter hoop is gericht op Saskia v.d. Hulst, welke zeker niet kansloos geacht mag worden. Mocht het weer blijven zoals de afge lopen dagen dan is het voor een ieder goed toeven op het park aan de Schriks- laan. In het komende weekeinde zul len wij kunnen genieten van vele span nende en aantrekkelijke partijen zowel bij de Veteranen als in het D-tournooi. Maar niet alleen het aflopende tournooi zal veel goed tennis laten zien, maar ook de eerste partijen van het komen de B en C-tournooi zullen in het ko mende weekeinde verspeeld worden. Leuk is dat in diverse nummers zowel in C als in B, zowel bij de dames als de heren gesproken kan worden van internationale deelname. Hieruit mag rustig geconcludeerd worden dat dit Soester tennisevenement alom een naam verworven, heeft, waarop zowel wedstrijdleiding als vereniging trots kan zijn. Nogmaals, hij of zij die een gestolen uurtje over heeft zal zich de komende dagen best kunnen vermaken op ons park. P.V. „de Zwaluw" Wedvlucht vanaf Noyon. Afstand circa 330 km. In concours 490 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.41.51 uur. Aankomst laatste prijs duif 13.44.13 uur. Uitslag: A. J. van Dorrestein 1 8 30 31 4189. E. v.d. Brakel 2 36 72. J. Duijst 3. H. de Bree 4 6 13 65. C. v.d. Hoek 5 12 34 81. A. de Bes 7 38 39 51. P. Grift 9 44. J. de Beer 10. J. v.d. Brakel Zoon 1117 18 19 24 58 63 69 77 80. G. Zeypveld 14 67 85. J. v.d. Belt 15 48 94. R. Voskuilen 16 20 21 35 49 50 88 92 95. K. de Jong 22 53. C. Brakenhoff 23 37 93. H. den Dekker 25 52 54 55 57 74. E. Meijers 26 70. J. van Dijk 27 29 47. B. Roest 28. Th. Wigt- man 32 56 79. R. v.d. Mast 33 60 71 76 98. G. Visser 40. Fr. Limburg 42 87. J. Schimmel 43 64 91 96. L. v. 't Klooster 45. H. v.d. Schepop 46 78. J. v.d. Burg 59 82. G. Rijksen 61 73 75 83. J. Knoops 62. A. van Riet 66 68. L. den Enting 84. W. Grift 86. L. van Blokland 90. B. v.d. Deijssel 97. P.V. Soest Wedvlucht vanaf Noyon. Afstand 330 km. In concours 155 duiven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eerste prijsduif 13.06.03 uur. Aankomst laatste prijs duif 14.15 uur. Uitslag: M. Monsjou 14 C. Bokma 2 5 9 10 11 13 16. A. A. de Kruyf 3 7 8 25. S. Berghuis 6 21 23 28 30. R. v. 't Net 12 29. R. Bokma 14 24. M. de Ruiter 15 19. D. Huisman 17. A. v. Slooten 18. R. v. Hornsveld 20. H. Huisman 22. H. v. Essen 26. Comb. Vogel 27. Z. v.d. Esschert 31. Uitslag wedvlucht vanaf Tours, gehou den op 24 juli. In concours waren 64 duiven, die om 17.15 uur werden gelost. Aankomst le prijsduif 19.17 uur. Aankomst laatste prijsduif 21.13 uur. Waarna het concours op zaterdag- werd gesloten. Uitslag: R. Bokma 13. E. Veerman 2 6. G. H. v.d. Broek 4 7 8. H. Huisman 5. P. Limper 9. P.V. „de Zwaluw" De leden van bovengenoemde vereni ging hebben het afgelopen weekeinde ook deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Bergerac, afstand circa 889 km. Door de minder gunstige weersom standigheden werd de lossing in Zuid Frankrijk twee dagen uitgesteld en werden de duiven eerst zondagmiddag 1 augustus om 13.00 uur in vrijheid gesteld bij een straffe noordoosten wind en mooi weer. De eerste prijswinnende duif werd géklokt maandagavond om 19.00.07 uur. Dë 25 deelnemende leden hadden tesamen 169 duiven ingezet. Uitslag: A. van Ginkel 122 31. A. J. van Dorrestein 2 9 1114 20. R. Voskuilen 3 4 27 40. G. Rijksen 5 10 12 15 16 18 23 33 35. Th. Wigtman 619 26 36. J. v.d. Brakel Zoon 7. R. v.d. Mast 8. B. Roest 13. J. Benschop 17. J. Rams 21 39 41. J. de Bree 24 25 30 32 37 42. A. de Bes 28. J. Schimmel 29. J. v.d. Belt 34 38. Uitslag van de wedvlucht vanuit Noyon, afstand 330 km., welke op za terdag 31 juli werd gehouden. Er wa ren 446 duiven in concours, die bij een oostenwind om 8.00 uur werden gelost. De combinatie Altenaar-Reijer- se constateerde een zeer vroege duif, en worden hiermee waarschijnlijk eerste in het afdelingsconcours van Midden-Nederland. Daarnaast zal deze duif een auto (niet voitekend) en de eerste derby-prijs winnen! Aankomst eerste duif: 12.36.43 - gem. snelheid 1194.04 m/min. Aankomst laatste prijswinnende duif: 13.41.59 uur. Volledige uitslag: Altenaar-Reijerse 1 7 25 31 39 65 66 75 76 78. - C. Vaessen 2 6 11 15 43 46 48 59 60 70 79. - W. v. Lent 3 5 26 34 37 44 49 54 68. - D. Bos 4 74. - A. Stolker 819. - E. v. Daatselaar 9 40. - J. Wijnands 10 62 89. - Mevr. Roest 12. - J. Kos ter 13 14 28 72 81 83. - A. P. Kok 16 22 24 35 64. - Sukel-v. Klooster 17 55 63 67 71. - D. de Zoete 18. - A. Meesters 20 47. - C. Jak Zoon 21. - Comb. Wester- veld 23 38 51 82. - H. v. Dijken 27 29 52 57. - J. den Blanken 30 41. - J. Ka merbeek 32 50 53 61 77. - B. Schim mel 33 56 85 86. - C. Kaats 36. - W. Veenendaal 42 69. - H. Rauch 45. - F. Groenestein 58 88. - J. Huurdeman 73. - J. v. Groningen 80. - J. Ottens 84. - T. Kok 87. Op zondag 22 augustus a.s. organiseert de afdeling rekreatie van het Bosbad De Vuursche De Vuursche loop. Het hele gezin is welkom. Daarnaast kan men de hele dag zwemmen en is er voor de allerjongsten een speciale op vang. Dus het hele gezin is welkom. Afstanden en aanvangstijden zijn 5 -10 - 15 km. om 14.00 uur en 20 km. om 16.00 uur. Inschrijving vanaf 13.00 uur, tot een kwartier voor de start. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon, waarvoor u na afloop een fraaie herinneringsmedaille ontvangt. Alle 20-km lopers krijgen tevens een uitslagenlijst en de drie beste lopers in de diverse categoriën een bos bloe men. Het parcours is uitgezet in de Schitte rende bossen tussen Hilversum en Baarn. Start en finish zijn in het Bos bad de Vuursche, aan de Hilversumse straatweg, tussen Baarn en Hilver sum. Er is voldoende parkeergelegenheid voor auto's en fietsen en tegen beta ling is ook bewaakte stalling mogelijk. Het Bosbad is ook met het Openbaar Vervoer te bereiken. Vanaf station Hilversum rijdt buslijn 70 richting Amersfoort. Uitstappen bij de halte Bosbad/Zeven Linden. In het zwembad is voldoende kleed gelegenheid en na afloop kan men, op vertoon van het deelnemersbewijs, gratis zwemmen. De kiosk is de hele middag geopend. Voor nadere inlichtingen kunt u tussen 10.00 uur en 18.30 uur bellen naar het Bosbad de Vuursche, tel. 02154-12214. Tijdens atletiekwedstrijden in Vught hebben atleten van S.O. Soest-atletiek voor goede resultaten gezorgd. Eef van de Brink en Harry v. Brum- melen beiden hard bezig zich voor te bereiden op de marathon van Essen liepen een 10.000 meter. Eef kwam bin nen in een tijd van 33.57 terwijl Har ry na 34.06 over de finish kwam. Jeroen Majoor kwam voor het eerst uit op de 1000 meter en liet een tijd voor zich afdrukken van 2 min. 46. Jeroen die tot nu toe grote vorde ringen maakt vanaf 400 tot 1500 meter mag nu al spreken van een geslaagd seizoen. Sukses voor Karin de Nijs Tijdens wedstrijden in Sittard heeft Menno Lievers de 1500 meter gewon nen in de goede tijd van 3.50.2. Karin de Nijs werd tijdens de Nike- games 8e op de 800 meter in 2.08.97. Vier Soester atleten op de NK Het lijkt wel of ieder jaar het aantal Soester atleten dat deelneemt aan de Ned. kamp. toeneemt. Dit jaar komen aan de start: 1. Marcel Klarenbeek op de 200 en 400 meter. Hij is favoriet op de 400 me ter en moet in staat zijn de titel mee naar Soest te nemen. 2. Mark Schaatsbergen maakt zijn de- buur op de NK-senioren bij het speer werpen. 3. Menno Lievers start op de 1500 m. en moet in staat geacht worden mid den in het sterke veld te eindigen. 4. Karin de Nijs start op de 1500 m. en 3000 m. en moet bij de eerste vijf kunnen eindigen, op beide afstanden. De wedstrijden worden zaterdagmid dag- en zondagmiddag op Sportpark Ookmeer gehouden. Het atletieksta- dion is te bereiken via Amstelveen richting afslag Osdorp. houden bij het drogen. Zodra ze goed op kleur zijn moeten ze worden gesneden en zo snel mogelijk worden gedroogd. Dit geeft het beste resultaat. De grootbladige korenbloem met zijn grote gele bloe men is erg geschikt om zelf te drogen en blijft goed op kleur. Gulden roede in veel tuinen zelfs een plaag door zijn ongebreidelde groei droogt heel eenvoudig. De goudgele kromme aren zijn erg decoratief. Ook een plant waarbij de vorm eigenlijk belangrijker is dan de kleur is de pluimspiraea (ofwel Astilbe). De pluimen zijn qua vorm heel decoratief maar om de eigenlijke kleur vast te houden tijdens het drogen valt niet mee. Hemelssleutel is ook een vaste plant, die in veel tuinen voorkomt, maar waarvan bijna niemand de mogelijkheid van drogen weet. Als we ze gewoon aan de plant in de tuin laten verdrogen kunnen we ze in de bruine verdorde tint afknippen. Willen we ze op kleur krijgen, dan moeten ze worden gesneden zodra de schermen op kleur zijn. Verschil lende siergewassen vormen ook een goed object om zelf eens wat mee te proberen. Er zijn door het gebruik van de eigen fantasie en door wat te avontu rieren erg veel dingen mogelijk. De uitgebloeide rode bloempluimen van de Rhus of fluweelboom blijven jaren goed aan het plafond in hun prachtige warmrode kleur. Het koninginnekruid, het duizend blad en het pampasgras zijn zo nog wat mogelijk heden. Wat te denken van hortensia bloemen en rozen uit eigen zomerse tuin in de winters huis kamer. Ik zou willen voorstellen; probeer eens wat uit, juist dat zelf uitproberen van het drogen van alles wat los en vast zit in de tuin maakt deze hobby extra leuk. De laatste jaren is de verkoop van droogbloemen reusachtig toegenomen, waarschijnlijk grotendeels té danken aan het groeiende assortiment, de betere kwaliteit door verbeterde kweek en droogmethoden. Het is ook een erg leuke bezigheid om uit de eigen tuin bloemen te drogen die 's winters in huis kunnen zorgen voor de nodige kleur en vorm. Bloemen 'worden over het algemeen als erg belangrijk gezien, maar juist een assortiment bloemen dat 's winters in de huiskamers terug doet blikken op de afgelopen zomer mag niet vergeten worden. Er zijn om te beginnen natuurlijk tal van éénjarige droogbloe men, met veel vrolijke kleuren die ik nu echter buiten beschouwing wil laten. De meeste van deze planten moeten zelf worden gezaaid en zijn in iedere goede zaadcatalogus na te zoeken. Juist van veel vasteplanten is het niet bekend dat ze kunnen worden gedroogd en hoe dat dan in zijn werk gaat. Vaak hebben wij deze planten zelf in de tuin staan, maar weten helemaal niet dat ze gedroogd kunnen worden, laat staan, hoe ze te drogen. Het Siberisch edelweiss is een witbloeiende plant met grijsgroen loof tot zo'n 50 cm hoogte. De groei en de bloei van deze makkelijke vaste plant is op een zonnige standplaats in de tuin erg uitbundig, zodat er flink geoogst kan worden. De bloemen blijven erg lang goed op kleur, mits ze snel gedroogd worden. Twee heel goede distelsoorten zijn de kogeldistel en de spierdistel. Ze zijn wat moeilijk goed op kleur te

Soester Courant | 1982 | | pagina 7