De Eiffeltoren fascineert waaghalzen en oplichters. Zéér thuis i in tennis in Geen vakantie King's Road Riders Veteranentitels voor Janette Luten en Fellow Smith D-titels voor Louise Boone en Martin v.d. Weerd 3) R Stalenhoef b.v. Tafeltennisvereniging Shot zoekt nieuwe huisvesting ^AHÖNAL 11 lil IQ Marcel Klarenbeek Nederlands kampioen Zwemvierdaagse van 23 tot en met 27 augustus Avondvierdaagse voor fietsers Red Stars hervat training TENNIS EXQUISIT II SCHOENEN 4- LEER ATLETIEK Schotanus behaalt 2e plaats Soester atleten naar Amerika Soester kampioenschap tafeltennis Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Honkbal- softball programma Ned. Motorsport Bond Uitslagen Jeugd Weekend Best. 13 ^oeste^Couran^ai^voen8dag^^iugustusni98^ 13 De Eiffeltoren, het „visitekaartje" van Parijs, jaarlijks bezocht door miljoe nen toeristen, heeft in de kronieken van Frankrijks hoofdstad altijd een belang rijke plaats ingenomen. Het hoge, ijzeren gevaarte is -al of niet met de lift- bestegen door keizers, koningen, staatspresidenten en zelfmoordcan- didaten. En niet te vergeten door tal rijke waaghalzen, want de Eiffeltoren blijkt elk ras of slag van mensen als een magneet aan te trekken. Zo ook de Parijse journalist Pierre Labric, die in 1923 een weddenschap aanging om te fiets de 321 meter hoge Eiffeltoren af te dalen. Zijn collega's verklaarden hem voor waanzinnig, maar de ondernemende Labric trok zich daar niets van aan en peddelde -verre van rustig- schokkend en hob belend de vele ijzeren trappen van het steile bouwsel af en kwam, wonder boven wonder, behouden beneden aan. Hij kreeg geen lauwerkrans aange boden, maar werd opgewacht door twee bars uitziende dienders, die hem naar het dichtstbijzijnde commissa riaat brachten, waar hij werd be schuldigd de openbare orde en rust verstoord te hebben. De toenmalige prefect van Parijs, Lépinc, had diep in zijn hart evenwel veel bewondering voor de stoutmoedige journalist en het geval werd met een ,.doe het in Gods naam nooit meer" sportief afgedaan. Een zeer gewaagde stunt werd in 1926 uitgehaald door de sportvlieger Léon Collot, die tussen de twee hoofdpijlers van de Eiffeltoren door wilde vliegen, (de afstand tussen de pijlers bedraagt slechts 60 meter) Collot was een zeer kundig piloot en kwam zwierig in een grote bocht langzaam over het Troca- déro aanvliegen en vloog vervolgens recht aan op de beperkte ruimte tussen de twee pijlers. Helaas hield hij on voldoende rekening met de zon en volkomen verblind door het scherpe zonlicht raakte hij met de linkervleu gel van zijn toestel een electrische kabel, waarop het vliegtuig tot ver bijstering van duizenden toeschouwers als een aangeschoten vogel ter aarde stortte. De koene piloot was op slag dood. In het jaar 1960 ging er plots een schok door de lichtstad. In april van dat jaar verklaarde de Franse radio en televi sie dat dank zij een ultra modern pro cédé de Eiffeltoren zou worden ver plaatst naar de over de Seine gelegen pont d'Ièna. Twee pijlers van de toren zouden worden gefundeerd op de rech teroever en de twee andere op de lin keroever; en daar in het midden onder de pont d'Ièna... De nieuwslezers waren nog niet uitgesproken of in het stadhuis van Parijs begon schier on ophoudelijk de telefoon te rinkelen. Verblufte en verontwaardigde Parij- zenaars gaven raad hoe men de toren het beste kon verplaatsen of vroegen omtrent de verhuizing nadere inlich tingen: Waaruit bestond het procédé precies?"; „Was het misschien een magnetisch toestel die de Eiffeltoren zou verplaatsen?"; ..Is de huidige plaats van de Eiffeltoren niet de beste die er bestaat?", etc., etc. De volgende dag gaven televisie, radio en pers de ontknoping: „Onze dier- Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM bare Eiffeltoren zal verhuizen. U zult misschien inmiddels wel begrepen heb ben waaromgisteren was het 1 april... De Eiffeltoren heeft zijn waaghalzen gekend, maar ook zijn oplichters. In 1954 verklaarde een in Stockholm woonachtige Zweed, directeur van een fictieve vennootschap, dat hij een bij zonder doeltreffende anti-roestverf had uitgevonden. Het mankeerde hem allen nog maar aan het geld om die wonderverf te fabriceren. Van die verf had hij voor een goede verfbeurt van de toren zeker wel vijftig ton nodig. Zonder noemenswaardige moeite vond hij een aantal mensen bereid die hem een miljoen franken leenden. En men wilde zelfs gaarne zijn reis van Stock holm naar Parijs betalen. De geld schieters wachtten af, doch de uit vinder van de anti-roestverf kwam niet opdagen. Een van hen nam de politie in de arm, die al spoedig uitvond dat de Zweed al eerder de mensen bedot had. De fantasierijke Zweedse verver werd evenwel tot nog toe niet gevonden; evenmin de miljoen franken. Volgens de politie zou hij onder een valse naam in Argentinië verblijf houden. Na de welgeslaagde onderneming van de Zweed ging een Engelsman het eens proberen om munt te slaan uit de Eiffeltoren. Een in het Verenigd Koninkrijk wo nende grossier in groenten en fruit gaf zich in 1960 uit als directeur van een groot slopersbedrijf, gespecialiseerd in het slopen van monumentale bouw werken. Het een en ander stond keurig gedrukt onder de naam op zijn brief papier. Op één zo'n vel briefpapier richtte hij een uitvoerig schrijven aan een Nederlandse firma in oude meta len. In zijn brief maakte hij bekend dat hij gemachtigd was de Eiffeltoren af te breken en dat hij een firma zocht die het gesloopte materiaal van hem wilde kopen. Hij bood het gesloopte metaal aan tegen de prijs van 20 centimes per kilo. Daar iedere handelaar in oude metalen weet dat het ijzer van de Eiffeltoren minstens 100 centimes per kilo opbrengt, ging de firma in Neder land vlot in op het aanbod van de Engelsman. De firma schoot hem 500.000 franken voor om de sloop- en transportkosten te betalen. De Engels man incasseerde de som en... was spoorloos verdwenen! Althans voor enige tijd, want een paar maanden later kwam de politie hem op het spoor en werd hij gearresteerd. De rechter legde hem vijf jaren gevangenisstraf op, maar de firma in Nederland heeft nooit een centime van het voorschot teruggezien. En nu wachten we maar op het volgen de slachtoffer... Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezellige brui loft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen Zeer grote parkeergelegenheid. Het gehele jaar geopend Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. In de week van 22 tot en met 28 augustus wordt er door In de Ruimte een fietsavondvierdaagse georgani seerd. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt, want vorig jaar werd met sukses een dergelijke aktiviteit gehou den. Van maandag 23 tot en met vrijdag 27 augustus wordt een afstand van circa 100 kilometer afgelegd, te verdelen in vier etappes van 25 km. Welke avonden u fietst, kunt u zelf bepalen. Er is dus naar keuze 1 avond rust. Iedere avond vindt het vertrek tussen 18.00 en 19.00 uur plaats vanaf In de Ruimte, Klein Engendaalweg 52 in Soest. Het inschrijfgeld per persoon bedraagt '5,-. Kinderen t/m 14 jaar betalen 3,50. Iedere deelnemer die de vierdaagse tot een goed einde brengt, ontvangt een leuke herinnering. Na een periode van rust gaan vrij dag 13 augustus de basketbal trainin gen bij Red Stars weer beginnen. De aanvang van de training zoals van ouds in sporthal Beukendal zal zijn om 17.00 uur. De voorlopige indeling is aldus: 17.00-18.15 uur Welpen en adspiranten 18.15-19.30 uur Kadetten (jongens en meisjes) 19.30-20.45 uur Junioren (jongens en meisjes) 20.45-22.00 uur Heren 1 en Dames 1 21.00-22.00 uur Dames 2 22.00-23.15 uur Heren 2 en 3 en Recrea tie basketbal. Deze eerste trainingsavonden zijn open, dat wil zeggen ook vrij toegan kelijk voor de niet-leden om ook deze mensen bekend te maken met bas- ketbalsport of met, The Red Stars. De aanwezige bestuursleden zullen U dan graag verder helpen, mocht U nog verdere vragen of belangstelling heb ben over basketbal. SPORT Tijdens het afgelopen weekeinde zijn de halve en hele finales verspeeld in zowel het veteranen- als het D-tournooi op het tennispark aan de Schrikslaan. Dit alles vond plaats onder grote pu blieke belangstelling. Dat de titel in dames enkel veteranen terecht kwam bij Mevr. Janette Luten mag zeker niet als een verrassing wor den aangemerkt. In de finale moest mevr. L, Nijhuis dan ook het hoofd buigen met 6-0; 6-2. Het is dan ook te hopen dat in de toekomst de sterk te bij deze dames evenwichtiger ver deeld zal zijn. Niet onvermeld mag blijven de over winning van de dames Heemskerk- Korsloot in de halve finale dames- dubbel over de favorieten de dames Luten-Groart (6-3: 2-6; 6-3), doch ip de finale moesten zij wel de meer dere erkennen in de dames Hermani- des-Boddes, ofschoon zij toch een set in de wacht wisten te slepen. (3-6; 6-2; 6-2). De gemengd dubbel Mevr. Luten-Ade- ma v. Scheltema had in de halve fi nale de handen vol aan mevr. Hullu- Kauling (7-6; 1-6; 6-0) en konden het in de finale tegen Mevr. Overtoom-de Bree, ondanks een long-set, niet bol werken. Hier ging de titel dus naar Mevr. Overtoom-de Bree (6-2; 7-5). Dat de Engelse heren Fellow Smith en Biggs naar Holland waren gekomen om anderen hun boontjes te laten dop pen was zeker niet het geval. Dat konden zij best zelf. Evenals het vorig jaar liet de heer Fellow Smith geen enkele set liggen in het herenenkelspel. Sterker nog tegenover de 48 gewonnen games liet hij er slechts 10 liggen. Dat de finale geen groots schouwspel was moge blijken uit de uitslag. Fel low Smith tegen de heer Schotman 6-0; 6-0. Ook in de herendubbel speelden de heren Fellow Smith en Biggs een alles overheersende rol. Na in de halve fi nale het in het district Utrecht bekend staande dubbel de Bree-Kok met maar liefst 6-0; 6-2 het bos in gestuurd te hebben traden zij in de finale aan te gen het toch zeker niet zwak geachte dubbel Luten-v. IJsseldijk. Maar ook zij moesten ondervinden dat de Brit se heren ook dit spelletje aardig onder de knie hebben. Met maar liefst 6-1; 6-2 moesten de Soester heren de eer laten aan de ge waardeerde gasten. In het D-tournooi werd op vele plaat sen fel gevochten om de grootste eer. Zowel Louise Boone als Saskia v.d. Hulst hebben zwaar moeten strijden om in de finale tegenover elkaar te komen. Had Saskia in de halve finale twee sets nodig om Mevr. de Gooyer (7-5; 6-1) opzij te schuiven, Louise moest het onderste uit de kan halen om in de halve finale de baas te blij ven over Marian Feldman (7-5; 3-6; 6-3). In de finale bleek Louise Boone tech nisch completer te zijn dan Saskia v.d. Hulst. Zij won dan ook regelmatig met 6-2; 6-2. Toch een mooie prestatie van Saskia. In het herenenkelspel werd niet alleen gestreden om de eerste en tweede plaats. Ook om de derde en vierde plaats moesten M. v. Doorne en Stef Koppenaal in het strijdperk. In een zeer goede partij tennis mocht M. v. Doorne het genoegen smaken na drie zware sets, zich op twee na de sterk ste speler uit een veld van 128 heren te mogen noemen. In deze wedstrijd liet Stef Koppenaal zien op de goede weg te zijn. De finale herenenkelspel tussen J. v.d. Berg en Martin v. Weerd was een par tij van twee volkomen verschillende types tennis. Speelt Martin een goede technische partij; Jan v.d. Berg speelt zijn spel recht voor zijn raap, gespeend van techniek. Des te meer reden om respect te to nen voor zijn prestatie's. Met 7-5; 6-2 ging de titel terecht naar Martin v.d. Weerd. De Dames Spil-Bobeldijk mochten zich de besten noemen in de dames-dubbel na een regelmatige overwinning in de finale over de dames Jansen-v.d. Linden (6-4; 6-3). In het gemengd dubbel D moest hard gevochten worden om met de erepalm naar huis te mogen gaan. Beide halve finales waren zware driesetters voor zowel het echtpaar Bosman als voor Jeanette Beyer-Ton Stalenhoef. Het echtpaar Bosman won met 7-5; 4-6; 6-4 van het echtpaar Dekker, terwijl Jeanette Beyer-Ton Stalenhoef na ruim twee uur zich sterker mochten noemen dan Saskia v.d. Hulst-Jan Wil lem Hovestad. Ook de finale was zeker geen peuleschil voor de overwinnaars. Met 6-7; 6-0; 6-4, na ruim twee uur, konden Janette Beyer-Ton Stalenhoef zich opmaken om de eerste prijs in ontvangst te nemen. Mogelijk de beste finalepartij van de dag was de herendubbel tussen Erik en Hans Spil tegen Martin v.d. Weerd en Bart v.d. Linden. Erik en Hans wisten met 6-3; 7-5 Martin en Bart langszij te schuiven. Na dit geslaagde tournooi was het aan de heer Dick Luten de prijzen uit te reiken en de gebruikelijke dankwoor den te spreken In hetzelfde weekeinde werd reeds weer een aanvang gemaakt met de eerste partijen voor Het B- en C-tour- nooi. Met zowel Indiase als Duitse deel name en diverse sterke Nederlandse deelnemers en deelneemsters kunnen weer vele spannende partijen ver wacht worden. Voor de vele tennisliefhebbers valt er dus deze week weer veel te genieten op het Tennispark aan de Schrikslaan. VAN WEEDESTRAAT 16 -SOEST -TEL I3A/: S.O. Soest-atletiek maakt ongekende tijden mee. Tijdens de Nederlands atletiek kampioenschappen, die afge lopen weekend in Amsterdam werden gehouden behaalden de Soester atleten 3 medailles. Twee daarvan gingen naar Marcel Klarenbeek (goud en zilver) en één naar Karin de Nijs brons Marcel Klarenbeek begon met een 2e plaats op de 200 m. Het was een zilveren medaille met een gouden randje want het verschil met nr. 1 Mario Westbroek bedroeg slechts 5/100 sec. De tijd van Klarenbeek 20.97 betekende een nieuw clubrecord. Uiterst gespannen en zeer goed gemo tiveerd begon Marcel Klarenbeek zon dag aan zijn 400 m. Nadat de Soester atleet de serie van overmacht had gewonnen, liet hij er in de finale geen gras overgroeien en reeds na 200 m. lag hij zeer duidelijk aan de leiding om zijn race winnend af te sluiten in 46.74. Nog niet genoeg voor deelname aan de Europese Kampioenschappen, maar Klarenbeek moet a.s. weekend wan neer hij in Praag aantreedt onder de limiet van 46.00 kunnen blijven. Karin de Nijs liep een zeer sterke race op de 1500 meter dames. Zij werd hierop 3e in 4.22.07. Deze tijd moet zij dit seizoen nog kunnen verbeteren. Daarvoor krijgt zij de kans op 21 augustus wanneer zij in Birmingham start op de 1500 m. in de Nederlandse ploeg tegen Engeland en België. Voor- Zaterdag werd in de Flevopolder voor de 5e maal een rolskimarathon geor- ganieerd. Aan deze wedstrijd over 42,2 km. namen ook 2 S.O. Soest atleten deel. Winnaar werd de Zandvoorter Erik Schalkwijk in de nieuwe nationale record tijd van 1.59.43 uur. Op de 2e plaats eindigde de Soester rolskiër Andries Schotanus in de tijd van 2.03.51 uur. Zijn clubgenoot Wim de Jong, die tot zaterdag in bezit was van het marathonrecord van 2.35 uur, behaal de een 4e plaats in de tijd van 2.10.36 uur. liti waar een eervolle invitatie. De andere twee Soester atleten Menno Lievers (op de 1500 m.) en Mark Schaatsbergen (speer) kwamen niet tot grootse prestaties en finishten in de achterhoede. Toch mag S.O. Soest atletiek zeer tevreden zijn met de geleverde presta ties en hebben de atleten voor een uitstekende Soest-promotion gezorgd. Onder belangstellende zeer veel Soesters. Twee lange afstandlopers van de atle- tiekafdeling van S.O. Soest zullen ko mende 2 weken aan de start verschij nen van 6 rolskiewedstrijden in de Verenigde Staten. Wim de Jong en Richard van Egdom vormen met In- grid Gordijn en Erik Schalkwijk (beide uit Zand voort) het Nederlandse rol- skiteam die aan de start verschijnt bij rolskiwedstrijden in Chicago, Minea- polis, Milwaukee, Madison, Boston en Las Vegas. Uit Europa doen verder aan deze wedstrijden mee de Oostenrijkse ma rathon kampioen Rudolf Kappeller, de Franse kampioen Jean-Paul Pierrat en de Duitse biathlonkampioen Wolf gang Pichler. In het team van de V.S. is o.a. opgenomen de nr. 3 van de wereldkampioenschappen langlauf Bill Koch. Zaterdag 4, en zondag 5 september a.s., twee topdagen voor de Soester tafeltennisvereniging Shot. Op die dagen tafeltenniswedstrijden voor de jeugd (tot 18 jaar) en senioren, met als inzet de titels Soester tafeltenniskam pioen (jeugd) en Soester tafeltennis kampioen senioren De hele happening met de kleine witte balletjes speelt zich af in de gymzaal van de v.d. Huchtschool aan de Vale riaanstraat. Ieder die een bat je kan vasthouden is welkom, mits men is aangesloten bij een tafeltennisver aangesloten bij een tafeltennisver eniging die deel uitmaakt van de NTTB. Het Soester kampioenschap tafeltennis; een rake slag van Shot. jy -wwim Heideweg de toekomst van Shot. c?„.. Dat de crossbaan aan de Koningsweg, gereserveerd voor de leden van de fietscrossvereniging King's Road Ri ders, wel degelijk in een behoefte voorziet wordt dagelijks duidelijker. Vakanties zorgden enige tijd voor wat verminderde belangstelling. Nu jeugdig Soest weer op huis aan koerst is de crossfiets aan de Konings weg weer hoofdrolspeler. De leden van King's Road Riders hebben trouwens een druk programma voor de boeg. Oefenen voor een demonstratie- programma, dat tijdens de zwem- vierdaagse in het Soester Natuurbad te zien zal zijn, en trainingsritten voor de officiële clubkampioenschappen. Aan de baan zelf wordt waarschijnlijk nog gedokterd, maar hij voldoet in ieder geval aan de niet geringe eisen van de KNWU. Ruim 60 jongens en meisjes beleven aan de Koningsweg veel crossplezier. Wat de King's Road Riders betreft: er kan nog meer bij. bij. Er kan nog meer bij. De naam van de Soester tafeltennis vereniging SHOT is in de nationale ta feltenniswereld langzaam maar zeker een begrip aan het worden. Dames en heren-leden spelen op landelijk ni veau. Naast een sterk bloeiende jeugd afdeling telt het seniorenbestand van de populaire Soester vereniging ruim 120 leden. Het is met name de afdeling senioren die in de toekomst wat accommodatie betreft de vleugels wil uitslaan. De hele Shot-gemeenschap vindt tot nu toe huisvesting in de gymzaal van de v.d. Huchtschool aan de Valeriaanstraat. Een ruimte waar het goed tennissen, maar ongezellig nabeschouwen is. Vooral de senioren hebben na trai ning en wedstrijden behoefte aan een stukje gezelligheid. In de v.d. Hucht school ontbreekt terecht alles wat op een kantine of bar lijkt. Vandaar dat het aktieve bestuur van Shot op zoek is naar accommodatie waar naast sport ook ruimte is voor gezellig na kaarten. Men knipoogt daarbij naar een sportzaal aan de Heideweg, eigen dom van de gemeente, en dus is de papierwinkel geopend. Naar de desbe treffende instanties is een brief gezon den, vergezeld van een ontwerpplan, en een klein waslijstje met wensen. Naast de vraag naar beschikbare ruimte voor wedstrijden en trai ning mikt men op de aanbouw van een circa 80 vierkante meter grote kantine. Een kantine van waaruit men wed strijden en training kan volgen. In financieel opzicht behoeft de gemeente geen enkele veer te laten. De Shot plannen vergen een investering van circa 100.000 gulden. Een bedrag dat uit eigen middelen kan worden opge bracht. Het ruiltje met de Heideweg maakt zaalruimte vrij, kortom bij Shot ziet iedereen het wel zitten. De vraag Van der Huchtschool mist gezelligheid of de gemeente Soest er net zo over denkt is hoofdstuk twee. Men is bij Shot realist genoeg om te beseffen dat met slechts twee hoofd stukken het verhaal nog niet ten einde is. Honkbal-soft ba 11 programma Knickerbockers Zaterdag 14 augustus Junioren 14.30 uur Knickerbockers - HCAW b Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer aan iedereen de gelegen heid geboden om in het Soester Natuur bad deel te nemen aan de Nationale Zwemvierdaagse. Van maandag 23 augustus tot en met vrijdag 27 augus tus kan men vanaf 18.00 uur tot onge veer 20.30 uur naar keuze 250 meter of 500 meter zwemmen om, als men op 4 van de 5 avonden de gekozen afstand heeft afgelegd, in aanmerking te ko men voor een medaille. Zij die reeds eerder aan de zwem vierdaagse hebben deelgenomen, ont vangen een medaille waarop vermeld staat hoeveel keren zij cue prestatie al hebben geleverd. Men kan zich in laten schrijven bij de kassa van het Natuurbad onder be taling van de kosten van vijf gulden. De zwemvierdaagse wordt omlijst door tal van aktiviteiten. Zo is er op 24 augustus het luchtkussen, is er op 23 augustus het schuimbad met schat graven en is er op de slotavond van 27 augustus weer een barbecuefestijn. Ook is er dit jaar weer een miss- en misterverkiezing „zwemvierdaagse 1982" en is er weer een demonstratie radiografisch besturen van bootjes. (plm. 300 deelnemers) Engelsen, Duit sers en Belgen Uitslagen Automaten 50 cc (B) Jeroen Smit. 9 Versnellingen 50 cc (B) Henk Jan Wolf- sen. 54. Versnellingen 50 cc (B) Marco Smit. 7 Versn. 80 cc (B) Richard Muis 7. K.N.M.V. Regio West. Versn. 50 cc Marco Hagelen. 1.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13