Regeringsvoorstel financiële meevaller voor Soest 99° Schaduwkanten van een zonnige zomer De Eekhoorn huizenkrant Nieuw symbolisch alternatief: ,,Nato is vrijheid,, Nieuw politiebureau in de wachtkamer Het meest verkochte toegangsbewijs Op naar de 200.000 Woensdag 11 augustus 1982 60e jaargang no. 50 tui óp'omsfeMS- rmmem pers sinaasappelen 15 STUKS Kft Honsbergen Surinaamse Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Kloris en Roosje-traditie in Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar 24.— Verschijnt iedere woensdag Huzaren- slaatjes Vredesvrouwen herdenken Hiroshima Dronken man kiest tuin als slaapplaats Annett Andriesen soliste bij Apollo Gouden buit Gestolen auto teruggevonden Ie en 2e Kamer hebben het laatste woord: Noors bezoek Soesterberg D -jésT movijTcyc PARKilW 0A¥ AT SOESTER COURANT Je smelt je kamer uit. OQ.J6 ÖU». v;; Op ot?fivra«ö 1® to»*»» i Oe«!> tod$<n»ö zonaar c«;dr»f«t1rook Donderdag V.A. 10%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 WIJ HELPEN U ONDER DA VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 1 KILO Superscherp Donderdag Met koophuizen die u in geen andere gids aantreft. Een ruime keuze van huizen in Amersfoort, Soest, Baarn en omgeving. Vraag gratis toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zonej Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-30488 Grote artistieke plannen werpen hun schaduwen vooruit. „De To- neelvereniing Soester Ap plaus" gaat reeds in september beginnen met een coproduktie voor een serie voorstelling van Kloris en Roosje. Voorstellingen die, wanneer van een geslaagd experiment sprake is, jaarlijks zullen terugkeren. De première van ,,de eerste ling" is op 1 januari '83. Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Donderdag a 170 GRAM nu van 1.09 voor Aangemoedigd door het sukses van het vrouwenvredeskamp zijn in het afge lopen weekend twee tentbewoners in de omgeving van de vliegbasis Soester berg neergestreken, teneinde demon stratief de andere kant van de medaille te tonen. „Nato is vrijdheid" luidt de tekst die achter hun kampeertentje is aangebracht. De tentbewoners, de heren H. Mol en G. Berends, dierenarts en medewerker bij een verzekeringsmaatschappij, be ogen met hun twee-mans-actie de stem van de zwijgende meerderheid te ver tolken. In tegenstelling tot hun colle ga's", of is het beter te spreken van concurrenten" zijn zij wel bereid met iedereen over hun standpunt in discus sie te gaan. Wie de tijd ontbreekt daaraan deel te nemen ontvangt des gewensteen pamflet waarin hun stand punten nader worden toegelicht. Ge zien het sukses van hun optreden mag worden aangenomen dat de actie Na to is vrijheid" de komende weekends zal worden herhaald. De zwijgende meerderheid zal dan waarschijnlijk uit een gemengd gezelschap bestaan, het geen er op wijst dat het nog gezellig kan worden ook. Circa vijftig vrouwen van het vrouwen vredeskamp te Soesterberg herdach ten vrijdagavond met een demonstra? tieve tocht het feit dat 6 augustus 1945 de eerste atoombom op Hiroshi ma viel. Een stijlvolle herdenking met een so ber karakter. Bij het schijnsel van kaarslicht werden liederen gezongen. Doel van de demonstratieve tocht: „HIROSHIMA NOOIT MEER". Een Soester werd in het weekend ter ontnuchtering opgesloten, nadat de po litie hem had gewekt in de achtertuin van een woning aan het Nassauplant- soen. Hij had de tuin als slaapplaats uitgezocht. De man was na cafébezoek naar het Nassauplantsoen gelopen. Onderweg was hij kennelijk een paar keer gevallen. De politie trof hem aan met schaafwonden, een blauw oog en een tand door een lip. Hij werd mee genomen naar het bureau,.waar hij in een cel zijn roes kon uitslapen. In tegenstelling tot andersluidende be richten zijn uitsluitend contractuele verplichtingen elders er de oorzaak van dat mevrouw Caroline van Hemert verhinderd is medewerking te verle nen aan het jubileumconcert van het Soester mannenkoor Apollo. Als ver vangster voor haar is het bestuur van de jubilerende vereniging er in ge slaagd de alt Annett Andriesen te en gageren. Het jubileumconcert t.g.v. het 60-jarig bestaan van Apollo zal op 4 november a.s. in de Julianakerk plaatsvinden. Een zomer, zoals wij die dit jaar mee maken hebben wij jarenlang niet ge kend. De vakantiegangers die, om welke reden dan ook, hun vakantiegeld in eigen land besteden krijgen waar voor hun geld. Eindelijk ook eens een zomer waarin bepaalde sectoren van het bedrijfsleven goede zaken doen. In Soest, en ook elders, geen klachten over de verkoop van zomertextiel. Fabrikanten en kleinproducenten van grote-en kleine ijsjes draaien op volle toeren. Heineken en zijn vele concur renten beleven topdagen. Zomer in Holland is het meest gefotografeerde onderwerp dat in de ontwikkelmachi- nes terecht komt. Zomerse sportarti kelen gaan als broodjes van de bakker van de hand. De frisdrankenindustrie krijgt het niet aangesleept. In de kassa van het Soester Natuurbad wordt al leen maar geglunderd. Geen reden tot klagen dus. Vergeet 't maar. Vreugde bij de tuinders die in de kassen nauwelijks iets verstoken. Som bere gezichten bij hun collega's die op produkten van de koude grond zijn aangegeven. Veel van hun produkten worden op de veilingen doorgedraaid, de rekening die de waterleverancier presenteert stijgt naar ongekende hoogte. Misère ook bij de fruittelers. Wat de gigantische appeloogst betreft: geen appeltje voor de dorst. Vele door draaidagen. De opbrengst van de pe ren zou dit verlies moeten goedmaken. Zou, maar het perevuur heeft wat de uitkomst daarvan betreft een spaak in het wiel gestoken. Landbouw en vee teelt smeken om regen. De abnormaal warme julimaand is er de oorzaak van dat de groei van de gewassen wordt belemmerd. Ook in Soest ziet het er naar uit dat veeboeren, veel eerder dan normaal, de koeien moeten bijvoeren. De felle zon vormt een belemmering voor de groei van sappig groen gras. Somber zijn de verwachtingen ten Uit haar woning aan de Dorrestein- weg werden een gouden armband en een broche, gezamenlijke waarde cir ca 2000 gulden, ontvreemd. De bena deelde Soester inwoonster deed van de vermissing aangifte bij de politie. De Soester J. W. trof in het bos langs de Wieksloterweg een bestelauto aan, die daar op verdachte wijze geparkeerd stond. Hij waarschuwde de politie, die bij onderzoek tot de conclusie kwam dat de auto ten nadele van een b.v. in Badhoevedorp was gestolen. De wagen werd naar het politiebureau overgebracht, waar de eigenaar hem kon komen ophalen. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de autodieven. 4 Het spook dat als bezuiniging rond waart heeft ook in Soest toegeslagen. Vlak voor zijn vakantie heeft burge meester mr. Paul Scholten een zake lijk briefje uit Den Haag ontvangen waaruit blijkt dat Binnenlandse zaken op korte termijn en zelfs binnen af zienbare tijd geen gelden ter beschik king kan stellen voor de bouw van een nieuw politie-bureau. Weliswaar erkent men in Den Haag dat de huisvesting van de Soester po litie allesbehalve ideaal is, maar in de opvatting van de ambtenaren die de geldkraan moeten opendraaien doen zich elders situaties voor die een hogere prioriteit genieten. Zon in combinatie met water. In de afgelopen weken in Soest het meest verkocht aan de kassa van het Soester Natuurbad. Prijs voor volwassenen: 2,95. Nieuwbouw, voorlopig in de wachtkamer. Hoop doet leven, heeft men kennelijk in Den Haag gedacht, vandaar de toe zegging dat in betere financiële tijden Soest nadrukkelijk naar voren wordt geschoven wanneer bouw van een nieuw politiebureau zou plaats vinden in het kader van de werkgelegenheids projecten. Soest heeft er, wat de bouw van nieuwe projecten betreft, een wachtkamer bij. Het politiebureau. Het Soester Natuurbad. In de zomer van 1982 de grootste attractie van Soest. Wanneer wij het droog houden, en de zon blijft schijnen, dan wordt nog deze maand de 200.000e bezoeker/bezoekster genoteerd. Zoals de zaken er thans voorstaan ligt voor de gemeente Soest een stevige financiële meevaller in het verschiet. Het thans zittende kabinet van Agt heeft een regeringsvoorstel in de maak waarin wettelijk wordt vastgesteld dat gemeenten met ingang van januari '83 onroerend-goedbelasting mogen heffen op incourante objecten. Een voorstel dat voor Soest van grote betekenis is. Onder oncourante ob jecten worden ook verstaan militaire terreinen. De eventueel in te voeren onroerend-goedbelasting is gebaseerd Tussen 9 en 20 augustus meer vlieg verkeer op en rond de basis Soester berg. In het kader van de operationele samenwerking binnen de NAVO-Lucht- machten is een eenheid Noorse F 16's, afkomstig van de basis Rygge, op Soesterberg gestationeerd. Hebtu verzekeringsadviezen nodig? Dan is van Rouwendaal niet overbodig! BIJ ONS HYPOTHEEKRENTE aanzien van de aardappeloogst die van de zandgronden moet komen. Fikse regenbuien, maar dan wel op zeer korte termijn, kunnen aan het ver wachtingspatroon wellicht nog iets ten goede veranderen. En met de huidige situatie in de landbouw, veeteelt, tuin bouw en fruitteelt zijn nog lang niet alle schaduwzijden van deze zonnige zomer belicht. In tegenstelling tot de eigenaren van de Nederlandse pret parken klagen exploitanten van bios copen steen en been. Wie telt met dit weer een tientje neer teneinde in een tropische temperatuur een speelfilm te gaan bekijken. Problemen ook voor de winkeliers die iets met de produkten uit Aalsmeer te maken hebben. Neem vaker een bloe metje mee luidt het bloemrijke advies, maar deze zomer kan daarbij niet de garantie worden verstrekt dat rozen en andere zongevoelige bloemensoorten het lang zullen uithouden. En dan zijn er ook nog mensen die het met de temperaturen van de afgelopen dagen te kwaad hebben. Er zijn gevangenis sen waar gedetineerden stoven in hun cellen. Dekens en kruiken zijn de minst gevraagde artikelen in zieken en ver zorgingshuizen. Oudjes, beperkt in hun bewegingsvrijheid, vinden al weken lang dat de zomer 1982 van te lange duur is. De zomer en de zon. Ze zijn er voor iedereen. Niet iedereen is er even gelukkig mee. op de vervangingswaarde van het object. Aan de hand van voorlopige berekeningen zou dat betekenen dat de gemeente Soest met in gang van het volgend jaar een jaarlijks terugkerend meevallertje van bijna zes ton krijgt te incasseren. Overigens bestaat er geen schijn van kans dat deze onroerend-goedbelasting met terugwerkende kracht zal worden uitgekeerd. Een uitkering waarvoor de gemeente Soest geruime tijd geleden een schriftelijk verzoek heeft inge diend. Defensie vanaf 1 januari 1983 dus belastingolichtig. Gezien de krap pe financiële situatie op Plein 4 in Den Haag een allerminst aantrekkelijk vooruitzicht voor de minister van De fensie. Desondanks heeft ook deze functionaris tijdens een kabinetsbij eenkomst waarbij het onderwerp ter tafel kwam begrip getoond voor de onredelijkheid van de tegenwoordige situatie. Wanneer het aan de leden van het interim-kabinet van Agt ligt dan wordt met deze „aanslag" op Defensie de financiële problematiek van de ge meente Soest enigszins verlicht. Toch moet er bij dit regeringsvoorstel enig voorbehoud gemaakt worden. Hét is nog maar de vraag of verkiezingen en de daarop aansluitende kabinetsfor- Beter tijden voor de gemeente in zicht' matie behandeling van het wetsont werp niet in de weg staan c.q. ver tragen. En al verwacht men in Den Haag dat zowel de le als de 2e Kamer hun „ja-woord" aan het wetsontwerp zullen geven, er zijn in Den Haag in meer dan een opzicht wel eens meer verwachtingen gewekt die een andere afloop kregen. In Soest kan men slechts hoopvol afwachten. Gras smeekt om water. Wie telt er met dit weer een tientje voor neer? THg

Soester Courant | 1982 | | pagina 1