VERKOPING WIE VAN GROTERE Fm HOUDT, KRIJGT EEN STRANDBAL KADO uon pierre balmain uon OMAR KHAYAM Beslotenheid van hoorzitting een farce - vrouwenvredeskamp geprolongeerd GV/GD jeugd BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Reus van een snoek voor Soester Inbrekers waren krakende takken Inzet waterkanonnen levert weer zuurstof brillen Vogelzang viert jubileum met districtstentoonstelling Waarom u bij een bril van Balmain een spray Ivoire de Balmain kado krijgt... GOURMET VDeSoestef Duineti OOSTERSE TAPIJTEN DIREKTE VERKOOP :ips! Vy foto-f ilrrvuideoc^y Birkstraat Z SOEST ud o.v. y—i brilmode is So,"t Zu'd Vleesverkoop .SOESTERBEROSESTRAAT 168. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 door de ontvanger der directe belastingen, afd. Den Haag, vrijgegeven partijen. Wegens inbeslagname, dreigende insolventie, zeer grote ver scheidenheid w.o. KASHMIR, ZIJDE en BERBERS. van diverse origines. Deze kleden maakten deel uit van de voorraad van de inmiddels in surséance van betaling verkerende groot- en kleinhandel. aan particulieren zonder opgelden, stuk voor stuk uitsluitend contant in de daartoe aangewezen ruimte van het pand HILVERSUM 's-GRAVELANDSEWEG 35 DE2IE WEEK: DONDERDAG VAN 9.00-21.00 UUR VRIJDAG VAN 9.00-18.00 UUR ZATERDAG VAN 9.00-17.00 UUR Van Dijk oosterse tapijten, als gemachtigde partij, garandeert origine en authenticiteit. Dak- ande- n het 3 p be- i pla- werk, ng: 3 over- er in- -gas, n, ge- 3 met inhuis Lichte t huis n, toi- imers, naar er als- 3 qua t. Vijf t. Een eping. i over- d een open erobe- is met cht op v. gas ït C.V.- >te hal, iuis en er bal- koper- ntijdse •trjl van prach- uiterst s, luxe he, 2e ng een woon- slaande toilet en s, bad- ia I. garage de grote ote balf- n weer- 5t alleen hectare }S te vin erker en bij keu- helder, 2 ad en 2e dieping: die nog or extra kwoning ir. 38.000,- 32. Vrij- irtuin, 3 99.000,- rijstaand nn (kan- '18.000,- jwbouw, rage. 48.000,- t. karak- sl.k. 2e '95.000,- 51 •30488 Soes ter Couran^an_^ensda£jl^ugustus_1982^ Hoe besloten is besloten? Een vraag waarop vorige week door een regio naal dagblad duidelijk antwoord werd gegeven. Ondanks de voorafgaande mededeling dat de hoorzitting voor en door de vrouwen van het vredeskamp om overigens onbegrijpelijke rede nen een besloten karakter zou krijgen (geen toegang voor pers en belangstel lenden) dezelfde avond een bijna let terlijk verslag in het regionale avond blad. Zonnige geste van uw Presto Print fotovakman: Bij het afhalen van uw luxe formaat foto's (tot 30% groter dan normaal) krijgt u van ons een kleurrijke strandbal gratis. U herkent onze zaak aan de strand ballen in de etalage. De aktie geldt Journalistiek gezien een suksesje om ,,U" tegen te zeggen. Direct daarop volgende conclusie: het is bij de af deling voorlichting van de gemeente weer eens uit de hand gelopen. Com mentaar van de afdeling voorlichting van de gemeente: ,,Wij begrijpen er ook niets van. Controle was moeilijk, omdat de vrou wen weigerden zich te legitimeren. Van gemeente-zijde werden geen in formaties verstrekt. Wij vermoed den mededeelzaamheid uit het vrou wenvredeskamp. Wij zullen het de be trokken journalist eens vragen". De laatste opmerking typeert de pro fessionele aanpak van de afdeling voorlichting. Alsof een journalist op verzoek zijn bronnen en/of tipgevers bekend zal maken. Informatie bij de vrouwen van het vredeskamp had tot resultaat dat iedere vorm van infor matie ten stelligste werd ontkend. Een zeer geloofwaardige verklaring, omdat de vrouwen, wijs geworden door een aantal onplezierige ervaringen, uiterst terughoudend zijn als het gaat om het verstrekken van inlichtingen. Zeker aan mannelijke journalisten. En zo heeft er dus een hoorzitting plaatsgevonden waarbij de voorzit ter en de leden van de commissie met een afvaardiging naamloze vrou wen aan tafel hebben gezeten. Alleen Anja v.d. Akker, verbonden aan een Amersfoortse advocatencollectief, trad in de openbaarheid. Blijkens het krantenverslag niet zonder sukses. Het vrouwenvredeskamp blijkt wel degelijk aan een aantal voorschrif ten te voldoen. Sanitaire voorzienin gen zijn aanwezig, terwijl uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn genomen om de kans op aanwezig brandgevaar te voorkomen. Duidelijk werd ook dat de gemeente weliswaar een dreigend vingertje mag opsteken, maar dat het effect daarvan geheel te verwaarlozen is. Zo tijdens de eerste zitting van de Soester ge- Supporters van de vredesvrouwen in discussie tijdens de „besloten" zitting Wie van de twee? België I of België II, dat is de kwestie Als het allemaal een beetje meezit dan kan televisie-kijkend Soest binnen af zienbare tijd kennis nemen wat er via België I zoal wordt uitgezonden. Tot nu beperkte het uitzicht zich uitsluitend tot België n. Het CAI-bedrijf gaat voor een slordige 12 mille een antenne aan schaffen, te plaatsen op een flat aan de Albert Cuyplaan, waardoor recht streekse ontvangst van België I een vaststaand feit gaat worden. Ondanks deze vooruitgang doemt toch een klein probleempje op. Het kabelnet heeft geen ruimte voor de ontvangst van belde Belgische netten. Het wordt straks geen kiezen, hooguit delen. De directeur van het CAI-bedrijf ziet de bui al hangen. Daarom zal hij de leden van de raadscommissie voor het CAI- bedrijf om advies vragen. Wij zullen het toch niet gaan beleven dat ons wordt voorgezet dat commissieleden voor ons de kijkverlangens gaan invul len. Soester opsporingsambtenaar in Hilversum De heer J. M. Wentink uit Soest is benoemd tot opsporingsambtenaar bij de Hii^rsumse dierenbescherming. In samenwerking met de politie uit de radiostad gaat zijn belangstelling voor al uit naar de bij honden- en kattenfok kers aanwezige viervoeters. Het clubgebouw. Verblijf voor vogels en vogelvrienden. „Vogel waarheen is uw vlucht?". Een vraag waarmee het bestuur van de Soester vogelvriendenvereniging „Vo gelzang" zich vele jaren heeft bezig gehouden. Opgericht in 1952 duurde het tot 1981 al vorens de club op de voormalige speel plaats van de vroegere R.K. Mavo aan de Steenhoffstraat een permanent eigen home kreeg toegewezen. Daarin wordt t.g.v. het 30jarig bestaan van de vogelvriendenverenigingop 17,18 en 29 december a.s. een districtstentoonstel ling gehouden. Voor bestuur en leden van een vereniging die zich hoofdza kelijk bezighouden met de kweek van kooi-, volière- en tropische vogels een stevige organisatorische klus waar mee men terecht eer hoopt in te leggen. Op eerder genoemde data zijn alle ver gelijkbare verenigingen uit het distric Utrecht in Soest vertegenwoordigd. Een bijna vanzelfsprekend gegeven in deze tijd is dat de organiserende ver eniging met financiële problemen kampt. Weliswaar kwam er uit de „kermispot" een subsidie van 250 gul den, maar dit bedrag is op geen stukken na toereikend om kostendek kend te kunnen zijn. Met kaart-, bingo- en andere gezelligheidsavonden hoopt men voor straks de financiële eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Of het zal lukken? Vogelzang heeft in haar bij na 30-jarig bestaan wel voor hetere vuren gestaan. Bovendien telt de ver eniging Vogelzang ruim 100 leden, die niet alleen met hun vogels maar ook met hun vereniging willen pronken. Erkend optometrist - Dirkstraat 2 UpiVlllblIHl meenteraad zou worden besloten dat het vrouwenvredeskamp dient te ver dwijnen, dan kunnen de vrouwen deze beslissing naast zich neerleggen. Met de beslissing van de afdeling rechtspraak van de Raad van State als steun in de rug mag men na een negatieve beslissing nog 30 dagen de demonstratie voor vrede en tegen kernwapens voortzetten. En dan nog is het eind van het verblijf in Soester- berg niet in zicht. Een beslissing, in het nadeel van de bewoonsters van het vrouwenvredeskamp, biedt de ge legenheid opnieuw een procedure bij de Raad van State aan te spannen. Vast staat verder dat de geplande Vredesweek in de maand september, hoe de gemeenteraad ook zal beslissen, doorgang zal vinden. En wat de verdere lengte van het ver blijf van de vrouwen in het vredes kamp betreft; daarover wordt nie mand in het onzekere gelaten. Het gaat ze niet uitsluitend om discussies en demonstraties, er dient een menta liteitsverandering op gang te komen. Spandoeken, heus 't helpt in Soest Wat het laatste betreft: Keulen en Aken werden ook niet in een dag ge bouwd. Tegen de tijd dat de beoogde mentaliteitsverandering een feit is, werkt ook de afdeling voorlichting van de gemeente professioneel. Geduld dus. Maandagmiddag 12.00 uur j.1. vreugde en verbazing bij 3 jeugdige Soeste- naren. Roderick van Maaren (16), zijn broer Marco van Maaren (14), en Rudie van Doorn (14) haalde aan de vijver aan de Koningsweg de vangst van hun leven binnen. Een kanjer van een snoek (lengte 83 cm. - gewicht 9 pond) liet zich met een net vangen. Volgens de jeugdige vissers was de gemakkelijke vangst te danken aan ge brek aan zuurstof in het water. De jeugdige Soestertjes gaan hun vangst op sterk water zetten, om later, als volwassenen sterke vis9ersverhalen te kunnen vertellen. Massale vissterfte wate^ifm" vis zich meer boven het in vijvers Zondag dreigden in andere vijvers op nieuw vissen het slachtoffer te worden van het zuurstofgebrek. Toen werd direct de hulp van de brandweer inge roepen. Deze zette de motorspuit in, waarop twee waterkanonnen werden aangesloten. Het water werd uit de vijvers opgepompt en weer terugge spoten. Door dit circulatiesysteem komt de zuurstof in het water terug. Krakende takken van een overigens in uitstekende conditie verkerende beu- keboom op de scheiding van het Oranje Hotel en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening aan de Burgemeester Grothestraat leidden in de nacht van zaterdag op zondag tot het waarschu wen van de politie. Omwonenden hoor den de verdachte geluiden en veron derstelden dat er inbrekers aan het werk waren. De politie ging op onder zoek, maar constateerde in eerste in stantie geen onregelmatigheden. Om dat de telefoontjes bleven aanhouden, stelde de politie opnieuw een onder zoek in en daarbij kwam aan het licht dat enkele zware takken van de beuk op neerstorten stonden. De brandweer zorgde ervoor dat hierbij geen schade ontstond. De politie werd omstreeks midder nacht gewaarschuwd naar aanlei ding van de verdachte geluiden. Nadat was vastgesteld dat die werden veroor zaakt door de loszittende en gedeel telijk ingescheurde takken, vermoede lijk het gevolg van een eerdere blik seminslag, werd de hulp van de brand weer ingeroepen. Deze rukte uit met de ladderwagen en de materiaalwagen. Met behulp van hand- en motorzagen en lijnen werden vanaf de ladderwagen eerst enkele zware takken aan de onderkant van de kruin ingekort en verwijderd. Daarna werd de zwaarste tak, die helemaal los lag, een stukken gezaagd en naar beneden gehaald. De brandweer heeft er drie uur werk aan gehad. Het nachtelijk karwei was om kwart voor vier afgelopen. De beuk zag er toen een stuk kaler uit. Honderden vissen, groot en klein, zijn in het afgelopen weekeinde het slacht offer geworden van zuurstofgebrek in de vijvers aan de Veenbesstraat. Per soneel van de afdeling groen en recre atie van gemeentewerken is uren in de weer geweest om de vijvers schoon te maken door de stinkende dode vis uit het water te scheppen. De vissterfte vindt z'n oorzaak in het zuurstofgebrek in het water. Dat kan men gemakkelijk constateren doordat de vis telkens de kop uit het water steekt om lucht te happen. Door het warme weer van de laatste weken is steeds meer zuurstof aan het water onttrokken, wat vrijdag en zaterdag een groot aantal vissen noodlottig is geworden. Redding door de water circulatie op gang te brengen, was niet meer mogelijk. Er restte slechts het opscheppen en afvoeren van de dode vis. Eend gered De brandweer redde zaterdagavond nog een eend van een dreigende hon gerdood. Het dier kon niet meer eten doordat het een vishaak in de bek had gekregen die zich daarin had vastge zet. De eend in de O verhees-vijvers bij de Obrechtstraat, werd gevangen door personeel van de brandweer en de afdeling groen en recreatie van de dienst gemeentewerken. Nadat de haak was verwijderd, werd het dier in de vijver teruggezet. Twee uur lang heeft de brandweer gespoten. Het werk bleek niet vergeefs te zijn geweest, want na verloop van Auto aan de kant Opvallend rijgedrag deed de politie besluiten een uit Leusden afkomstige automobilist tot enig blaaswerk uit te nodigen. In tegenstelling tot de eerste, viel de tweede blaasproef in zijn voor deel uit. Daardoor werd een bloed proef overbodig en kon met een rij verbod worden volstaan. Inbreker stevige roker Binnen een maand tijd kreeg een Soester supermarkt aan de Parallel weg bezoek van een inbreker. De niet genode gast ging met een grote hoe veelheid sigaren, shag en sigaretten aan de haal. De totale verzameling vertegenwoordige een bedrag van circa 10.000 gulden. Voor eenzelfde waarde was vier weken eerder, in dezelfde zaak, een groot aantal rook artikelen van eigenaar verwisseld. Ge zien 's-mans voorkeur bestaat het ver moeden dat dezelfde dader zijn be langstelling voor tabaksartikelen op nieuw heeft laten gelden. Pierre Balmain heeft zo zijn eigen opvatting over de vrouw, haar mode, haar 'mood'En omdat de bril als modieus accessoire fun geert, ontwerpt Balmain zelf de kollektie Balmain brillen. Weergaloos mooi. Elke spiegel zal u dat zeg gen. En galant als een Frans man is, krijgt u bij aankoop een spray Ivoire de Balmain kado ter waarde van 40, Om het te vieren. Wij advi seren graag welke Balmain- bril u het beste staat. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats hebben aan alle houders van kaarten. BUITEN DE DEUR 7 dagen per week een uitgebreid gourmetbuftet van 2 tot 100 personen. Onbeperkt sausen, vleessoorten en salades. Prijs p.p. 122.50 kindergourmet tot 6 jaar f 10.- tot I2jaar/15.-

Soester Courant | 1982 | | pagina 3