Soester Rode Kruis bezorgde 8 Soestenaren een fijne reis met de J. Henri Dunant" TAXI KLOMP 12984 Bert Gerritsen gaat Olympia-Parade trainen FVestoftint Nicole Jagerman en Jan Kool pakken B-titels Vandaag paalzit-wedstrijd achter de Rank Shot gaat weer beginnen Ongelooflijk goed in kleur: vl] foto-film-uideor^' Birkstraat 2 SOEST Miriam v. d. Sluis en Eric v. d. Geyn sterksten in C-tournooi Cursus Jazz- en Beatballet Uit in Amersfoort 82/83 is verschenen! 'Het belangrijkste verschil met nieuwe auto's zijn onze prijzen' auto smeeing BESTELAUTO HUREIM? Met Raad en Daad TEL. MOTORCROSS Goede prestaties Soester atleten in België 13 Soester Courant van woensdag 18 augustus 1982 13 te Soest is - in geslaagd de bekende het komend seizoen 82/83. eenent»aal aan te trekken als hoofd trainer voor pretentieus" doch li, m6t de andere tralners van Olympia een nog- tere doorvloeiïne naar «n meerjaren-plan doorvoeren, teneinde een be- Werbü zul^n voo^l S aan?l!ütine «P de topteanis van Olympia te krijgen. hit afü meisjes- en jongens-selektie welke door hun sukses- dacht krijgen seizoen getoond hebben talent te bezitten aparte aan- Het onbetwist derde divisionist gewor den heren 1 team zal dit komend sei zoen onder leiding van Bert Gerritsen trachten door te stoten naar de twee de divisie, terwijl heren 2 met trai ner Ad van Brummelen een gooi zul len doen naar de derde divisie. Het in de tweede divisie spelende dames 1 team zal dit seizoen gebruiken om haar formatie te versterken en aan te vullen met talent binnen en buiten de vereniging, zodat het na enkele jaren - met een inmiddels aansluitend dames 2 team - een poging kan gaan doen om door te stoten naar de eerste di visie. Trainer voor het komend seizoen van dames 1 wordt Pieter Verstoep. De eerste trainingen starten vanaf maandag 23 augustus a.s., behalve voor de rekreanten. die op maandag 30 augustus a.s. zullen beginnen. De trainingen voor het komend seizoen zijn als volgt ingedeeld: Mini's (meisjes en jongens van 8-12 jaar), maandags, vanaf 16 uur in de Borg, trainer: WernerPaans. Meisjes en jongens (pl.m. 12-18 jaar), maandags vanaf 18.00 uur in Sporthal Reukendal. Kontaktpersoon voor de jeugd is Jo ke Paans, tel. 14596. Dames beginners, maandags om 21.00- 22.00 uur in sporthal Beukendal. Heren beginners, maandags om 19.00 -20.00 uur in sporthal Beukendal. Alle overige seniorengroepen, maan dags vanaf 19.00 uur in Beukendal. Kontaktpersoon voor de senioren is Jacques Koole, tel. 15291. Rekreanten dames, maandags om 19.30-20.45 uur n de Kard. Alfrink Ma vo. Rekreanten heren, maandags om 20.45-22.00 uur in de Kard. Alfrink Mavo. Kontaktpersoon voor de rekreanten is Sjefke de Pijper, tpl. 15852. Zitvolleybal Bentinck Stars, woens dags om 20.30-22.00 uur in De Bunt. Kontaktpersoon is Cees Verstappe, tel. 19990. Thuiswedstrijden van de hoogste teams Heren 1 (3e divisie), zaterdagmiddags in sportzaal De Bunt. Dames l (2e divisie), zaterdagmiddags in sportzaal De Bunt. Heren 2 distriktsklassezaterdag middags in sportzaal De Bunt. Dames 2 (le klasse), donderdag avonds in sporthal Beukendal. Sekretariaat: Corrie Hooijer, Soester- weg 409, Amersfoort, tel. 033-32455. Avondvierdaagse voor fietsers In de week van 22 tot en met 28 augustus wordt er door In de Ruimte een fietsavondvierdaagse georgani seerd. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt, want vorig jaar werd met sukses een dergelijke aktiviteit gehou den. Van maandag 23 tot en met vrijdag 27 augustus wordt een afstand van circa 100 kilometer afgelegd, te verdelen in vier etappes van 25 km. Welke avonden u fietst, kunt u zelf bepalen. Er is dus naar keuze 1 avond rust. Iedere avond vindt het vertrek tussen 18.00 en 19.00 uur plaats vanaf In de Ruimte, Klein Engendaalweg 52 in Soest. Het inschrijfgeld per persoon bedraagt 5,-. Kinderen t/m 14 jaar betalen 3.50. Iedere deelnemer die de vierdaagse tot een goed einde brengt, ontvangt een leuke herinnering. Ook de tweede week van het tour- nooi op de Schrikslaan is een dave rend succes geworden. Niet in de laatste plaats door de perfecte leiding van de dames Wiersema en Schaap, wat duidelijk tot uiting werd gebracht bij de prijsuitreiking, zowel door de voorzitter Dick Luten, als door Jan Willem Kool namens de spelers. De dames mochten tot tweemaal toe bloemen in ontvangst nemen. Hiermede is duidelijk de sfeer aangegeven, die twee weken op het park geheerst heeft. Dat de medewerking van het weer daarbij onontbeerlijk is laat zich verstaan. Het allerlaatste uur werd nog verstoord door een regenbui, maar door de aanwezigheid van de overdekte hal ontstond hierdoor nauwelijks of geen vertraging. In het dames enkel C eiste Miriam v. d. Sluis de titel op door in de finale in drie sets 6-3, 3-6, 6-1, Merula Bergwerf de voet dwars te zetten. Niet alleen Miriam, maar ook Eric v. d. Geyn, beiden lid van De Kuil in Huizen, liet zich beslist niet onbetuigd. Dat hij dit tournooi makkelijk gewonnen heeft is zeker niet het geval. Hij moest niet minder dan 171 games spelen, oftewel 28 games per partij, voordat hij zich de sterkste mocht noemen. Een eervolle tweede plaats werd hier ingenomen door J. v. d. Pelt van de vereniging Randen broek. Ook hier werd gestreden om de derde en vierde plaats. Tom Scher- der (Bosheim) bleek met 6-3, 6-3 te sterk voor de Soester speler Arnoud Vogel (LTC). In de dames dubbel bleken de Hil- versumse meisjes Yvette Wynia en Judith Piers niet opgewassen te zijn tegen de Waddinxveense gezusters Merula en Natalie Bergwerf. Laatstgenoemde meisjes wonnen de finale regelmatig met 6-2, 6-2. Het echtpaar Marcel en Stella Meer- ding wist door te dringen in de finale gemengd dubbel. Deze dubbel van Soest-Zuid bood veel weerstand maar moest uiteindelijk toch het hoofd buigen voor Willeke Burwinkel en Tom Scherder (Bosheim). Met 2-6, 6-1 en 6-3 eisten zij de titel voor zich op. De gebroeders Lobenstein (Duits land) vochten zich manmoedig naar de heren dubbel finale. Hun tegen standers Carlos v. d. Linden en Eric Steenhuizen (Bilthoven) legden hen daarbij het vuur na aan de schenen. Na een gewonnen eerste set en een voorsprong van 6-5 in de tweede set leek de titel in Bilthoven terecht te komen. Maar de Duitse gasten wis ten van geen opgeven. Via een tie break in de tweede set werd de der de set met 6-3 binnengehaald en mochten de gebroeders Lobenstein zich de sterksten noemen. Naast het C-toernooi werd nog van veel goed tennis genoten in de B-af deling. Het was duidelijk dat hier tennis op een hoger niveau gespeeld werd. In het dames enkelspel was het vooral het spel van Nicole Jagerman (St. Martines, Amstel veen), dat de harten van de toeschouwers stal. Op haar 15e jaar speelt zij compleet tennis, dat gelukkig niet gebaseerd is op de topspin slagen, die het huidige tennis bedreigen. In de finale stond Nicole tegenover de in het Gooi alom bekende Wendela Giel. Zij trok zich niets aan van de reputatie van Wendela en stuurde haar eenvoudig terug naar de kleedkamer met een uitslag die er niet om loog: 6-1,6-2. De heren B-finale was zeker meer dan het aankijken waard. De De. nieuwe driemaandelijkse van Marijke Blok, begint 1 sept. a.s. Tijdens de lessen worden een aantal oefeningen isolaties en bewegingscombinaties gegeven. Alles op muziek. Er is plaats voor KINDEREN vanaf 9 jaar en VOLWASSENEN (óók voor de iets ouderen) Een regelmatige training is uitstekend voor conditie en figuur. De lessen duren één uur en worden gegeven op dinsdagavond in de gymnastiekzaal aan de Heideweg, op woensdagavond in de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan. Inschrijvingen: Marijke Blok, Amersfoortsestr. 62, Soester- berg, tel. 03463-3429 Hak (Soest-Zuid) vormden een gele genheids dubbel. Ondanks dat wis ten zij door te dringen tot de finale. Daarin maakten zij het Wendela Giel en Steven Bannink niet ge makkelijk. Ondanks een nederlaag konden zij met opgeheven hoofd de baan verlaten. Met 7-5 en 6-4 moesten zij de eer laten aan hun te genstanders, die in de competitie vele klassen hoger spelen. Mikel Vorstman (Melkhuisje) en Jan Willem Kool moesten het in de titelhouder moest aantreden tegen herendubbel finale onnemen teeen <J°rM°Zf Pl Abbrinf (Soeslzuid Sen m^h^n7Ptn^HieV-n Fred v- d- Horst (Bilthoven). (Beekhuizen) toonde zijn enorme ondanks goed terugvechten in de loopvermogen en daarnaast zijn tweede setëmoesten Edwin en Fred technische kwaliteiten. Moest hij de eer aan tegenstanders laten hoofdzakelijk vanuit de verdediging en d 6_2 f 5 spelen, hij was zeker met te bang t om het initiatief te nemen, indien Soest kan weer terugkijken op een hij daartoe de kans schoon zag. Het 8es'aaêd evenement, dat niet alleen was in de derde set dat de hoofdklasse speler Jan Willem Kool op volle toeren over Steven heenliep (3-6, 6-4, 6-0). Stonden de meisjes Bergwerf reeds in de damesdubbel finale in C, zij wilden dit blijkbaar nog eens dunnetjes overdoen in de B-finale. Hierin vielen zij toch duidelijk in het niet ten opzichte van Nicole Ja german en Suzan Gadroen. Met liefst 6-1 en 6-0 was deze finale snel bekeken. tot stand kwam door het enthou siasme van verenigingsleden, maar ook door de tegenwoordig noodza kelijke sponsering. Hierbij denken wij aan een zestal Soester zakellie- den, die het mogelijk maakten voor het eerst een programmaboekje uit te geven. Ook Mighty Mac, een merk voor sportieve kleding en Nic van Dam, de alom bekende sport zaak in de Van Weedestraat, droe gen er hun onontbeerlijke steentje toe bij om van het geheel een Maria Schothuis (LTC) en Paul onvergetelijk feest te maken. Het programmaboekje "Uit in Amersfoort 82/83" biedt vrije keuze uit ruim honderd evenementen: blijspelen, musicals, cabaret, kamermuziek, kindertheater, jazz- en pop, symfonieconcerten, toneel, revue en show, etc.; o.m. in De Flint, de St. Aegtenkapel en Flehite. "Uit in Amersfoort 82/83" is huis-aan-huis verspreid in de gemeenten Amersfoort, Hoevelaken en Leusden. Voor andere woonplaatsen sturen wij op verzoek ook gratis het boekje toe! Heeft u het nog niet: bel even 033-751084 öf 033-33034. Tot 6 september zijn Bestelbonnen voor een vrije keuze-abonnement uit "Uit in Amersfoort 82/83" welkom bij de Amersfoortse Culturele Raad in De Flint, Postbus 699, 3800 AR Amersfoort. In de maanden januari en februari kunnen chronisch zieken en gehandi capten, die niet (meer) zelfstandig op vakantie kunnen, zich bij de plaatse lijke afdelingen van het Nederlandse Rode Kruis aanmelden om in aanmer king te komen voor een vakantieweek. Hiervoor heeft het Nederlandse Rode Kruis de beschikking over het hos pitaalschip ,,J. Henry Dunant" en de volledig aangepaste vakantiehuizen „de Valkenberg" te Rheden en „IJs- selvliedt" in Wezep. Uiteraard worden er als regel veel meer aanmeldingen ontvangen dan er ruimte beschikbaar is, waarom in maart/april een selectie plaatsvindt. Aan de hand hiervan kunnen door de plaatselijke afdelingen een aantal gas ten worden uitgenodigd. Zó vertrok 26 juli j.1. het ms. ,,J. Hendry Dunant" uit Utrecht met aan boord 74 gasten uit de provincie Utrecht. Naast de vaste bemanning waren ook als gasten aan boord 8 personen uit Soest afkomstig, terwijl 5 leden van de kolonne van de afd. Soest/Soesterberg als verpleegkundige of help(st)er tijdens deze tocht dienst deden. De eerste dag ging de tocht via het De occasions van Smeeing: Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens levering van GORDIJNEN - VITRAGE - TAPIJT- en MEUBELSTOFFEN Tevens llinke sortering mand- en netwerk. ■Qigentijdfi- 'TOooHComJort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 UIE-- Smeeing. Omdat uw garage netzo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14 - Soest -TeJ 02IS5-13227 Amsterdam-Rijnkanaal. Lekkanaal, de Lek met zijn vele bochten en leuke plaatsen, richting Rotterdam en Bot- lekgebied waar het uitzicht wel heel anders was. Varend in de wateren rond de Zuid-Hollandse eilanden kan weer van de natuur worden genoten. Achter de dijken liggen groene velden, afge wisseld met goudgele korenvelden. In Numansdorp wordt afgemeerd voor de nacht. De tweede dag werd het Hollands Diep overgestoken, met uitzicht op de Ha ringvlietbrug, door één van de Vol- keraksluizen het Volkerak ingevaren langs Overflakkee en dan naar de Oosterschelde en Veerse Meer. Hier is het een drukte met pleziervaartuigen. Langs Veere en Middelburg wordt naar Vlissingen gevaren, waar voor de nacht wordt afgemeerd. Woensdag wordt de tocht voortgezet via Westerschelde en door het kanaal van Terneuzen naar Gent. Deze route is volledig bevaarbaar voor zeesche pen, dus was er weer veel te zien. In Gent zou men de stad in gaan, doch daar er geen aangepaste bussen be schikbaar waren, kon het „winkelen" niet doorgaan. De volgende dag wordt de terugweg aangevangen, langs Terneuzen ue Westerschelde op en bij Hansweert het Kanaal door Zuid-Beveland in. Bij Wemeldinge wordt de Oosterschelde opgevaren, waarna in Bruinisse wordt afgemeerd. Vrijdag wordt een groot deel van de route van de eerste dag gevaren, echter in tegengestelde richting, zodat alles van de andere kant kan worden bekeken. Elke avond was er wel iets gezelligs te doen aan boord, zoals muziek, voor dracht, zelfs werd een paar maal een polonaise „gelopen". Voor eenieder was er dan ook een geschenkje. Na nog een nacht aan boord geslapen te hebben, kwam zaterdagmorgen het tijdstip van ontschepping. Met alle afhalers op de kade een drukte van belang. Deze door het Nederlandse Rode Kruis georganiseerde vakantieweken zijn mogelijk dank zij de bijdragen welke worden ontvangen uit contributies en tijdens inzamelingscampagnes en dank zij de onmisbare hulp van zovele vrijwilligers. Wie inlichtingen over het werk van het Rode Kruis wil ontvangen, kan zich met het secretariaat van de afdeling in verbinding stellen, tel. 02155-13201. VANAF f 40,PER DAG KONINGSWEG 14 SOEST Voor het derde achtereenvolgende jaar wordt door het Jongeren Ontmoeting» Centrum Soest (J.O.C.) een paalzit- wedstrijd georganiseerd op het ter- reintje achter gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Er zijn dit keer liefst negen deelnemers, die stuk voor stuk het record, dat sinds 1980 met 37% uur op naam staat van Bert v.d. Berg, willen proberen te verbeteren. Bert v.d. Berg behoort ook nu weer tot de deelnemers evenals de winnaar van 1981, Wim Pothoven. Verder nemen deel de meisjes Uonca van Servellen en Ester Post en de jongens Christiaan van Dalen, Evert Hodde, Erik van Munster, Herman Overduin en Bernd Struys. Het gaat er uiteraard om wie het langst op de paal blijft zitten. Er zijn reglementen, waardoor bijvoor beeld korte sanitaire onderbrekingen mogelijk zijn. Omdat het zeker anderhalf etmaai volgehouden moet worden om het re cord te laten sneuvelen, wordt voor de inwendige mens goed gezorgd. Er loopt een hele ploeg mensen om de „zitters" heen om hen moed in te spreken en de lange tijd zo goed mogelijk te laten passeren. Het evenement is mogelijk mede dank zij medewerking van de winkelkring Hartje-Zuid en het Ruitersport Cen trum Soest. De toegang is gratis en het is ook wel de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen. De wedstrijd begint vanmiddag, woensdag 18 augustus om precies 16.00 uur. Van Weedestraat 52 - Soest naast Albert Heijn Tel. 23421 PRINSESSELOON - Kunt u eens uit de doeken doen hoeveel prinses Juliana en haar echtgenoot nu uit de schatkist ontvangen? Antwoord: Volgens de rijksbegroting voor 1982, die door de Staten-Gene- raal werd goedgekeurd, is het inkomen van prinses Juliana vastgesteld op 1.502.000,- en dat van prins Bernhard op 897.000,-. HULP AAN KIND - Ik zou één van mijn kinderen jaarlijks willen helpen met een schenking, omdat het invalide is en toch zijn uitkering WAO opgaf om een eigen zaakje te beginnen. Maar hoe kan dat, als ik de andere kinderen niets kan geven, omdat ik daar de middelen niet voor heb? Antwoord: Wat u wilt doen, zijn hele maal geen schenkingen, want schen king is volgens de wet een bevoorde ling uit zuivere vrijgevigheid. In dat geval zou u ook uw andere kinderen wel gedenken. Uw plannen vloeien voort uit een morele verplichting uwer zijds, om een gehandicapt kind bij te staan en dat kan gebeuren door dat kind een maandelijkse bijdrage in het levensonderhoud te verstrekken. Dat is tevens een logisch gevolg van de weg gevallen uitkering. Zo'n bijdrage in het levensonderhoud is bovendien voor uw inkomstenbelasting aftrekbaar en voor het kind zelf niet belast indien uw be talingen nodig zijn om het in staat te stellen met inachtneming van de we derzijdse financiële omstandigheden een behoorlijk bestaan te voeren. Bii Bij uw belastinginspectie kunt u een vouwblad met uitvoerige toelichting verkrijgen. Vergeet niet, in uw testa ment te laten opnemen, dat de ver strekte bijdragen en/of schenkingen aan dit kind vrij van inbreng zullen zijn! „GA MAAR SLAPEN" -Is het werke lijk waar, dat ministerpresident Colijn aan de vooravond van de Duitse inval door de radio gezegd heeft: „Ga maar rustig slapen..." omdat er niets aan de hand zou zijn? Antwoord: Zo is het niet gegaan. In maart 1936 mocht een groep militairen die juist zou afzwaaien na hun oplei ding, niet met „groot verlof" gaan, omdat de regering verontrustende berichten had gekregen. Adolf Hitier gelastte de hermilitarisatie van het Rijnland, en Den Haag kon nog niet weten hoe de andere mogendheden zouden reageren. Toen hield minister president Hendrikus Colijn een radio rede, waarin hij letterlijk zei: „Ik hoop en ik vertrouw zelfs, dat de aanhouding van de dienstplichtigen die anders binnen enkele dagen naar hunne haardsteden zouden terugkeren, van zeer korte duur zal kunnen zijn. En verloopt de strijdvraag zoals de regering denkt dat zij vermoedelijk verlopen zal, dan zal de bijzondere maatregel die nu genomen wordt, weer spoedig tot het verleden behoren. Ik verzoek de luisteraars dan ook, om wanneer zij straks hunne legersteden opzoeken, even rustig te gaan slapen als zij dat op andere nachten doen. Er is voorhands nog geen enkele reden om werkelijk ongerust te zijn". Daar na pas volgden de Duitse bewapenings wedloop, de „Anschluss' van Oosten rijk, de kwestie rond de Sudeten, het pact van München, de bezetting van Praag en de veldtocht tegen Polen. Op 10 mei 1940 volgde de Duitse inval in ons land, maar toen was H. Colijn al geen minister-president meer. HOEVEEL RENTE? - Na 14 jaar sparen via een spaarkas ad 42,50 per maand kreeg ik 9.880,- uitge keerd. Hoeveel bedroeg dan de rente? Antwoord: U spaarde 7.140,- en ont ving 9.880,-. Op basis van de samen gestelde interest bedroeg de genoten rente dan 6%. KATOEN WASSEN - Hoe kan ik een bont gekleurd T-shirt wassen zonder dat de kleuren gaan doorlopen, ver schieten of verbleken? Antwoord: Kijk eerst op het etiket of het kleurecht is. Zet het, nu het nieuw is, een paar uur in koud water. Dan niet in de machine, maar met de hand wassen in handwarm water met een fijn wasmiddel zónder bleekmiddel. Tenslotte spoelen met een scheutje azijn in 't water om de kleuren op te halen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden BESCHUIT MET MUISJES Besehui- ten bestaan nog niet zo lang en die gekleurde muisjes zijn ook een vinding van deze eeuw. Hoe verklaart u dan die „traditie" om beschuit met muisjes te geven bij een geboorte! En waar komt het gebruik eigenlijk vandaan? Antwoord: Onze beschuiten vervangen de beschuitbollen uit de vorige eeuw en die zijn op hun beurt voorafgegaan door broodbollen, gebakken van tarwe meel, die warm werden opgediend aan de kraamvisite die soms van verre kwam en nog niet gegeten had. Deze zg. poffen werden doormidden gesne den en van binnen gevuld met klontjes kandij. Omdat er weinig kandij meer verkocht wordt, is die intussen vervan gen door de witte en rose muisjes (in sommige streken voor een jongen glad en bij een meisje ruw!). Omdat de poffen uit Friesland stammen, zou ook dit kraamgebruik uit het noorden af komstig zijn. HAGEDIS ROEPEN - Mijn hagedis hoort wel geluiden, maar hij komt niet als ik hem roep. Is hem dat te leren? Antwoord: Moeilijk, vooral als u een hoge stem hebt. Hagedissen nemen met 't oor, dat uw achter het oog vindt, allen lage tonen waar. Een aardbeving horen ze aankomen vóór wij er iets van merken. Tikken tegen het etensbakje of dergelijke geeft nog het beste resul taat. U moet hem dan niet voor niets roepen, want dan reageert hij ook niet meer. Terwijl een groot aantal Shotleden zich deze week al via een trainingskamp voorbereidt op het nieuwe seizoen, zal de Shotzaal vanaf zaterdag 21 augustus weer geopend zijn. Ook het komende seizoen speelt Shot nog in de v.d. Huchtschool aan de Valeriaanstraat, maar hopelijk zal deze ruimte, die op een aantal belangrijke punten niet aan de wensen van Shot voldoet, in de (nabije) toekomst verruild kunnen worden voor de meer geschikte akkom- modatie aan de Heideweg. Ook dit seizoen kunnen de Shotleden weer dagelijks komen trainen, in totaal zo'n 36 uur per week. De senioren trainingen blijven dit seizoen gehand haafd op de woensdagavond, de jeugd- trainingen worden geconcentreerd op de dinsdag, donderdag en de vrijdag, Het competitiegebeuren zal zich voor de jeugd en de landelijke senioren afspelen op de zaterdagen, voor de seniorenteams op afdelingsniveau blij ven de maandag en de dinsdag gere serveerd. Ieder die 18 jaar is of ouder en eens kennis wil maken met Shot is van harte welkom op maandagavond vanaf 20.00 uur. Voor het volgen van trainingen kan men op woensdagavond terecht tussen 20.30 en 22.00 uur. Wie jonger is dan 18 jaar en belang stelling heeft voor de tafeltennissport is op dinsdagavond tussen 17.00 en 18.30 uur welkom om eens een bal letje te slaan. Voor het volgen van trainingen kan men op donderdag avond tussen 17.00 en 18.30 uur gerust een paar keer langskomen. Soester Tafeltenniskampioenschappen Het is nog tot en met zaterdag 21 augustus mogelijk in te schrijven voor de Soester Tafeltenniskampioenschap pen die verspeeld worden op zaterdag 4 september (jeugd) en zondag 5 sep tember (senioren). Hieraan kan deelgenomen worden door alle NTTB leden die in de gemeente Soest wonen of lid zijn van een Soester tafeltennisvereniging. Soester in woners (zowel jeugd als senioren) die geen lid zijn van een tafeltennisver eniging kunnen hun krachten meten in de rekreantenklassen. Op onderstaande adressen kan men terecht voor inschrijfformulieren en alle inlichtingen over de Soester Tafel tenniskampioenschappen - Jan van Asch, Vedelaarpad 14 (tel. 19028) - Joop Kok, Van Goyenlaan 97 (tel. 12746) - Dirk Schuiiing, Heideweg 37 (tel. 12684). Ook voor alle andere inlichtingen over Shot kan men op deze adressen terecht. Uitslagen Jeugd-weekend N.M.B. Maren - Kessel automaten B. Jeroen Smit, 11. 50 cc Mini versnelling B, Marco Smit, 5. 50 cc Mini versnelling A, Henk-Jan Wolfsen, 12. 80 cc B. Pim Kerkdijk, 3. 80 cc B. Richard Muis 4. 80 cc A. Hans Reyerse, 10. 80 cc Grote Wielen 't Lam. Honk-sof tball programma Knickerbockers Vrijdag 20 augustus Dames 19.15 uur Knickerbockers - FAK 3 Woensdag 25 augustus Dames 19.15 uur Falcons 2 - Knickerbockers Tijdens internationale atletiekwed strijden in Hec.htel (België) hebben een viertal Soester atleten voor aardige prestaties gezorgd. Brit Geytenbeek liep bij dé pupillen op de 800 meter naar een uitstekende tijd van 2.46.0 Brit (9 jaar) werd hiermee 4e. Bas van Os, de 2e jaars C-junior liep ook een 800 m in een zeer sterk veld Van Os finishte als 7e in 2.10.6. Binnenkort verschijnt hij aan de start in Amsterdam bij de C-spelers, de officieuze Nederlandse kampioen schappen voor C-junioren. Karin de Nijs verbeterde het clubre cord op de 800 meter en bracht het op 2.0.7.1. Vrijdag a.s. vertrekt zij naar Birminghan waar zij met de Neder landse ploeg tegen Engeland en België uitkomt op de 1500 meter. Menno Lievers' vorm is stijgende. Nadat hij eerder deze week 2.27.Ó op de 1000 meter liet noteren in Vlissingen liep hij 1.53.2 in Hechtel op de 800 meter. De lange afstandsgroep, neemt deze week (donderdag) deel aan een stra- tenloop in Woerden (met o.a. Eef van de Brink) en aan een 800 m. in Amster dam (vrijdag) met o.a. Jeroen Majoor.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13