"S J Tennisvereniging'Soest- Zuid bestaat 15 jaar K SuksBssen Soester atleten Combinatie Altenaar-Reijerse wint auto bij wedvlucht Wedvlucht vanaf Orleans SO Soest - Jeugdvoetbal Tweede lustrum all-in-toernooi voor volleyballers Prima oefenwedstrijd van Eemvogels in Woerden Jeugdcross Nog enkele plaatsingsmogelijkheden bij sportcursussen N ft EN 00 l.v. De nieuwe driemaandelijkse Cursus Jazz- en Beatballet van Marijke Blok, begint 1 sept. a.s. o Kaartcompetitie start bij VVZ Indoor tennislessen 1982/83 van RUDY BLOK aan Tenniscentrum Rudy Blok Deelnemers aan gratis tennislessen gezocht Motorcrosser aangehouden MOTORCROSS Uitslag NMB 21-8-82 Geffen 16 160 est 00 17 Soester Courant van woensdag 25 augustus 1982 17 De Damesploeg van SO-Soest nam zon dag deel aan de 3e competitiewed strijd in de 3e klasse te Roermond. Door het ontbreken van Karin de Nijs (interland Engeland), Ardy Brouwer (examens) en Josette Alkema (vakan tie) was de ploeg nogal verzwakt. Toch kwamen de dames die o.l.v. Piet van Gerven stonden tot redelijke presta ties. Een verbetering van de vorige scores zat er deze keer echter niet in. De 9e plaats die men in de voorron den bezette bleef gehandhaafd. De resultaten: Jacintha van Kou wen: ver: 4.73 speer 30.44. Lenny Kieviet: ver: 4.87 speer 35.80. Nelleke Uyland 1.10 cm. h. 16.9; hoog 1.40. Paulien Groen: discus 36.42, hoog: 1.65. Paulien Balvers: 400 m. 68.5,100 m 14.6. Arja Greefhorst: discus: 28.46, ko gel: 8.58. Ineke v. Zee: 800: 3.05.0, kogel: 6.18. Klarenbeek in het buitenland Marcel Klarenbeek heeft zijn interna tionale cyclus afgesloten met wed strijden in Praag en Zürich. Marcel liep in Praag de 400 m in 46.88. Hiermee werd hij 2de. Tijdens de zeer bekende internationale wedstrijden in Zürich voor liefst 40.000 toeschouwers werd Marcel in 46.89 4de in de B-reeks. Voor Marcel staat over 14 dagen nog een interland op het programma in Amsterdam. Of Klarenbeek in Athene aan de start zal komen voor de 4 x 400 meter valt nog te bezien. Door blessures van o.a. Schulting en Gijsberts is de kracht van deze ploeg duidelijk ver minderd. Het is dan ook de vraag of hun ver vangers sterk genoeg zullen zijn om hun afvaardiging naar Athene af te dwingen. Lange afstandlopers In Woerden kwamen leden van de lan ge afstandsgroep van SO-Soest-atletiek aan de start voor een 10-km wegwed strijd. Winnaar werd Kees van der Heul uit Schoonhoven. Joop v. Leyenhorst, die altijd op weg wedstrijden goed uit de voeten komt, verraste vriend en vijand door op een uitstekende 8e plaats te finishen (32.58). Eef van de Brink werd 13e in 33.15, gevolgd door Harry van Brummelen in 34.00. Verder achterin kwamen Rob de Haas 36.28 en René van Zee in 3.7.33. Ineke van Zee finishte bij de dames in 48.52. Tijdens wedstrijden op de kunststof- baan van A.A.C. te Amsterdam kwa men ondanks de slechte weersomstan digheden een aantal Soester atleten nog tot redelijke prestaties op de 3000 meter. Jeroen Majoor was de snelste in 9.31.2 gevolgd door naamgenoot Piet Majoor in 9.40.1. Harry van Brummelen amper uitgerust van een wegwedstrijd in Woerden liep 9.46 terwijl Ton Duits en Rob de Haas resp. 9.58 en 10.20 op de klokken brachten. Karin de Nijs Tijdens de interland Engeland-België- Nederland, dit weekeinde in Birming- ham (Engeland) legde Karin de Nijs (SC Soest-atletiek) beslag op een eer volle 6e plaats in 4.26.46 op de 1500 m. Vrijdag start zij op de 1500 m. op de Memorial van Damme in Brussel. Menno Lievers liep tijdens wedstrijden in Leuven de 1500 m. in 3.51.35. W. Altenaar (rechts) en zoon Dirk met de autowinnaar. Het weekeinde van 31 juli blijkt voor de combinatie Altenaar-Reijerse, le den van P.V. De Vriendschap, bijzon der succesvol verlopen te zijn. Zaterdag 31 juli werd namelijk de jaarlijkse auto- en derbyvlucht vanuit Noyon, georganiseerd door de afdeling M midden Nederland), glansrijk ge wonnen. Hun jonge duif 82 473229 was 8805 jaargenoten uit de gehele provin cie te snel af en bracht ruim 10.000,- mee naar huis. Soest was toch bijzonder sterk verte genwoordigd want naast deze eerste prijs werd C. Vaessen (De Vriend schap) tweede en gingen de tweede en derde derbyprijs naar resp. W. v. Lent (De Vriendschap) en E. v.d. Bra- kel (De Zwaluw). Zondag 1 augustus werd er een vlucht vanuit Bergerac (890 km.) vervlogen en wederom constateerde de Combina tie Altenaar-Reijerse een zeer vroege duif. Deze duif bleek de snelste van kring Eemland te zijn en wist nationaal (rayon noord) een prachtige 24e plaats te behalen tegen maar liefst 13.642 duiven. Proficiat! HONK-SOFTBALLPROGRAMMA Knickerbockers Vrijdag 27 augustus Heren 19.15 uur Knickerbockers - OLA UVV 2 Woensdag 1 september Dames 19.00 uur Knickerbockers - Falcon 1 "DE VRIENDSCHAP" Wedvlucht vanaf Orleans, afstand 531 kilometer. In concours 299 dui ven. Gelost om 7.30 uur. Jeugdlid Arnout Blom wint eerste prijs door zijn duif, die om 14.26.53 uur aankwam. Uitslag: Blom Zn. 1 11 52. Alte naar-Reijerse 2 3 5 6 7 12 13 15 17 42 44 52 57. C. Jak Zn. 4 23. W. van Lent 7 28 33. J. van Groningen 8. J. Kamerbeek 9 21 46 55 60. A. P. Kok 10 14 22 26 43. A. Meesters 16 29 32 50. J. den Blanken 18 27 35. Sukel-Van Klooster 19 20 39. J. Wijnands 24 37. B. Schimmel 25. J. Koster 30 47 50. D. Bos 31 51. Mo nique Dergent 34. R. Scheffers 36. H. Rauch 38. A. Stolker 40 41. H. van Dijken 45. P. Rauch 48. C. Vaessen 49. Combinatie Westerveld 52 55. F. Groenestein 58. "DE ZWALUW" Wedvlucht vanaf Orleans, 531 kilo meter. In concours 310 duiven. Ge lost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 14.25.00 uur. Aankomst laat ste prijswinnende duif 15.35.19 uur. Uitslag: J. v. d. Brakel Zn. 1 6 8 52 58. A. J. van Dorrestein 2 36 50. H. den Dekker 3 9 16. B. v. d. Deijssel 4. H. de Bree 5 15 20 23 40. combinatie H. Nap 7 44. E. Meijers 10 30. R. v. d. Mast 11 49 62. C. v. d. Hoek 12 46. R. Voskuilen 13 24 29 35 39 41 42 53. A. de Bes 14 38 43 55. J. Kanters 17. A. van Riet 18 54 56. H. Smit 19. J. v. d. Belt 21 28 31. J. van Dijk 22 26 45. J. DuijSt 25 59. J. v. d. Burg 27. G. Visser 32. Th. Wigtman 33 37. E. v. d. Brakel 34 51 61. J. Rams 47. P. Grift 48. A. van Ginkel 57 60. SPORT Klaverjassen bij SEC Op maandag 6 september wordt in het clubhuis van SEC aan de Bos straat-West het klaverjasseizoen ge opend. Aanvang 20.00 uur. ledereen die gezellig wil kaarten is bij SEC van harte welkom. In schrijfgeld 2,50 per persoon vanaf 19,30 uur. Mooie prijzen zijn be schikbaar. De avonden worden weer geleid door de heer B. G. Dek ker. Hengelwedslrijd voor dames en 60 plus heren Zaterdag 28 augustus organiseert de Hengelsportvereniging De Snoek baars een hengelwedstrijd voor da mes en 60 plus heren in de vijver aan de Koningsweg. Er wordt om 14.00 uur verzameld en de kosten zijn 5 gulden per deelnemer. De kosten kunnen ter plaatse worden voldaan. Men rekent op een goede opkomst, want er zijn fraaie prijzen te winnen. Groot BDC-handbaltoernooi Nu de vakanties teneinde lopen staat het nieuwe sportseizoen weer voor de deur. Bij BDC-handbal is deze start al heel wat jaren het eigen toernooi, dat op het veld aan de Henriëtte Blaeckweg wordt ver speeld. Zaterdag 28 augustus is het de beurt aan de jeugd, die gezamenlijk 103 wedstrijden moet spelen, verdeeld over welpen, pupillen en adspiran- ten. Er zijn ook een aantal Duitse deelnemers, waardoor het toernooi een extra aantrekkelijk tintje krijgt. Zondag komen de junioren en se nioren in aktie. Gezien de aanmel dingen belooft het een aantrekkelijk toernooi op hoog niveau te worden. Er wordt om tien uur gestart en non-stop gespeeld. Zaterdag tot 17.15uuren zondag tot 16.30 uur. Beide dagen wordt er op vijf velden gestreden. Gehoopt wordt dat het publiek BDC ook dit jaar in grote getale trouw is. De daaropvolgende week wordt er gestart met de veldcompetitie. De tennisvereniging 'Soest-Zuid' aan de Bosstraat bestaat 15 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum werden deze zomer allerlei feestelijke aktiviteiten ontwikkeld, zoals afgelopen zondag "Ladies-Day". Op die dag werd er alleen door dames getennist en "serveerden" de heren regelmatig verversingen en andere stimulerende middelen op de baan. De "service" was lot in de puntjes geregeld, getuige deze foto waarop de dames de op Wimbledon traditionele aardbeien met slagroom aangereikt krijgen. Een week eerder waren de rollen omgedraaid. Toen verzorgden de dames de heren, die toen 24 uur onatgebroken de banen van Soesl-Zuid tennissend bezet hielden. Eerder in de zomer van dit jubileumjaar vonden er een speciale dag voor de kinderen en een familiezeskamp plaats. Naast de tennisaktiviteiten getuigen deze geslaagde festiviteiten van het bloeiende verenigingsleven van deze jubilerende tennisclub. Tijdens de lessen worden een aantal oefeningen isolaties en bewegingscombinaties gegeven. Alles op muziek. Er is plaats voor KINDEREN vanaf 9 jaar en VOLWASSENEN (óók voor de iets ouderen). Een regelmatige training is uitstekend voor conditie en figuur. De lessen duren één uur en worden gegeven op dinsdagavond in de gymnastiekzaal aan de Heideweg, op woensdagavond in de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan. Inschrijvingen: Marijke Blok, Amersfoortsestr. 62, Soester- berg, tel. 03463-3429 Zoals overal elders gaat ook voor de donderdag de A-juniorenselectie op het S.O. Soest-jeugd de bal weer rollen. complex aan de Bosstraat. S.O. Soest begint het seizoen 82/83 met Vrijdag en zaterdag was de B-junio- maar liefst 26 jeugdelftallen t.w. 3 A- renselectie aan de beurt. junioren; 5 B-junioren; 5 C-junioren; 6 D-pupillen; 3 E-pupillen; 3 F-pupiilen en 1 damesteam. Hoewel alle elftallen „bemand" zijn, zijn nieuwe leden in alle leeftijdsgroe pen natuurlijk altijd welkom. Ook bij de dames, want met 4 a 5 meisjes erbij zou er een 2e team gevormd kun nen worden. Wilt u meer weten over S.O. Soest bel dan tel.nr. 17453! Er werd llink getraind en er werden een aantal oefenwedstrijden gespeeld. Ook was er wat tijd voor ontspanning. Beide kampen waren erg geslaagd, al hebben een aantal jongens behoor lijk moeten afzien. Komende week zijn er ook nog een aantal oefenwedstrijden, maar gezien de beperkte mogelijkheden en de korte voorbereidingstijd de competitie gaat al op 4 september a.s, van start!) Vorige week zijn de trainingen van zullen de meeste jongens tijdens de start gegaan en ondanks dat velen nog competitie hun vorm moeten bijscha- met vakantie zijn was er - over 't ven. geheel genomen - een redelijke op komst. De A- en B-juniorenselectie werd meteen stevig aangepakt, want voor hen was er een trainingskamp georga niseerd. Onder leiding van trainer E. Brandes bivakkeerde van maandag tot Tien jaar geleden organiseerden Wer- ner Paans en Herman Stam, belde vol leyballers van het eerste uur, een wel heel speciaal toernooi voor de aanvang van de normale competitie. Zij bedach ten een toernooivorm waarin alle deel nemers aan de competitie van de Ne derlandse Volleybal Bond uit Baarn, Soest, Eemnes en Soesterberg met el kaar en door elkaar konden spelen om een kampioenschap. Er nemen 37 teams aan deel, spelend in alle klassen van de NeVoBo. Tweede lustrum Ter gelegenheid van het tweede lus trum willen de organisatoren een extra accent leggen op de all-in-gedachte, op de volleybalfamilie. Daartoe hebben:zij een drietal dames Een vorm die dankzij de medewerking en herenfeams geformeerd, bestakndé van alle verenigingen tien jaar iang een succes bleek te zijn. Woensdag 8 september gaat de 10e editie van start. All-in-toernooi Het blijkt voor de teams uit lagere klassen zeer aantrekkelijk te zijn eens te spelen tegen een ploeg die ze in de competitie nooit ontmoetten. En de vele verrassingen die tijdens de diver se toernooien optraden bewezen het gelijk van de organisatoren. Werd in het eerste jaar gespeeld met een poule-indeling, waarbij de zwakke re broeders en zusters kansloos wa ren voor een hoge klassering, daarna volgde een vórm die de verliezer steeds een herkansing gaf. Pas na twee maal verliezen was een team definitief uitgeschakeld. En dat leverde de nodige verrassingen op. Het vergde van de twee initiatiefne mers wel het nodige improvisatie talent. Want kansberekeningen werden wel gemaakt maar kwamen wel eens ver keerd uit. Ontspannen sfeer Het plezierige van dit toernooi is de ontspannen sfeer. Zo vlak voor de ech te, serieuze competitie de hele volley balfamilie bijeen. Scheidsrechters van alle verenigingen die graag meewerken. Geen heftig agerende spelers, het plezier over heerst. Dat is het wat dit toernooi tot een heel bijzonder bestempelde. En dan is het beter te begrijpen dat alle spelers uitkijken naar dat gebeu ren. Dit jaar wordt het 10e toernooi ge speeld op woensdag 8, donderdag 9 en donderdag 16 september. De eerste avond in de Baamse Sporthal De Trits, de twee donderdagen in de Soester Sporthal Beukendal. uit de aanvoerders van alle -aam het, toernooi deelnemende teams. De aan voerders die in de komende maan den weer verantwoordelijk zijn voor het goed laten verlopen van vele wed strijden en zo veel moeten regelen voordat een wedstrijd in de compe titie kan worden gespeeld, hebben dit keer dus een streepje voor. Limvio Olympia-, Voleem-, AGAVS-, Devu-, BG&SV- en SVV-aanvoerders en aan voersters spelen met elkaar en tegen elkaar onder de veelzeggende namen De Stampers, Paraders en All- in-stars om het lustrum kampioen schap van Soest. Gezorgd is voor een serie, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde prijzen. Het 10e All-in-toernooi, te spelen op woensdag 8 september in De Trits in Baarn, donderdag 9 en donderdag 16 september in Beukendal te Soest, belooft weer een uiterst ludieke happe ning te worden. Maandag 13 september start de kaart competitie van de voetbalvereniging WZ. Ook dit seizoen wordt er iedere tweede maandag van de maand gekla verjast in de kantine van de club aan de Eemweg. Welkom zijn alle leden, hun supporters en verdere aanhang. Aan het eind van het seizoen ('82-'83) in de maand april wordt de eindstand opgemaakt en volgt de prijsuitreiking aan de drie hoogst geëindigden. Nog helemaal in de vakantiesfeer vertrokken twee Eemvogelteams woensdagavond naar Woerden om tegen Reflex te korfballen. Eemvogels 1 startte nog wat onwen nig tegen Reflex en pas in de der-_ tiende minuut scoorde Wim van Rheenen van afstand 1-0. Niet veel later benutte hij een doorloopbal en bracht de stand daardoor op 2-0. Voordat Leendert van den Berg het derde Eemvogelsdoelpunt scoorde, maakte Reflex 1-2. Uit een warrige situatie onder de korf trok Reflex profijt en de stand werd 2-3. Maar na een goede com binatie met Henk Friebel was het Goof van der Peijl die de voor sprong van de Soestenaren vergrootte tot 2-4. Weer kwam Re flex terug tot 3-4, totdat de Eemvo gels vlak voor rust met een straf- worp van Wim van Rheenen en een doelpunt van Jan van de Kuil 3-6 maakten. na de rust hervatten de Eemvogels hun productie. Het waren Leendert van den Berg, Netty van de Bunt, Henk Friebel en Ton Kraaikamp, die achtereenvolgens de stand tot 3- 10 lieten oplopen. Uiteindelijk was het Reflex dat het laatste doelpunt scoorde en de eindstand op 4-10 bracht. Een door de vakanties niet compleet Eemvogels 2 bracht het tegen een eveneens niet compleet Reflex 2 niet verder dan een 4-2 verlies. De doel punten kwamen op naam van Ed win Touwslager en Marco Kuit. De Eemvogels gaan zaterdag 4 sep tember a.s. de kompetitie in met drie senioren- en drie jeugdteams. Bij deze korfballende Soestenaren is nog volop ruimte voor heren en jon gens. Kom eens vrijblijvend kijken aan de Staringlaan in Soest-Zuid. Woensdag- en donderdagavond zijn er trainingen en' zaterdags worden de wedstrijden gespeeld. Voor meer informatie kunt U bellen naar Leen- deret van den Berg, voorzitter, tel. 033-620970. PUPILLEN (6 tot 15 jaar) a. beginners b. gevorderden c. competitiespelers VOLWASSENEN a. recreanten b. gevorderden c. competitiespelers De cursussen duren 28 weken (maximaal 4 volwassenen per baan) De kosten zijn inclusief de baanhuur: 4 PUPILLEN 275,* 2 Volwassenen ƒ450,- VOORTENNISSEN op zaterdag 18 en 25 sep tember 1982 om 9.00 uur in Willem Stuutlaan 10 - Soesterberg Inlichtingen: R. Blok - Amersfoortsestraat 62 Soesterberg Telefoon 03463-3429 Vijfde seizoen Sportieve rekreatie Donderdag 2 september begint voor het vijfde seizoen de sportieve re kreatie voor dames en heren onder leiding van Walter Clephas. De afgelopen jaren hebben duide lijk aangetoond dat de sportieve re kreatie duidelijk in een behoefte voorziet. Jammer dat de gemeente Soest dit particulier initiatief niet meer financieel wil ondersteunen en de zaalhuren heeft opgetrokken tot het dubbele. Toch echter blijft de kleine zaal aan de Heideweg (tussen de nummers 16 en 18) gonzen van sportieve aktiviteiten. Voor deze groepen geen dure lid maatschappen of andere vereni gingsverplichtingen, geen verplichte en moeilijke trainingen of wedstrij den, geen lastige oefeningen aan het toestel of dergelijke, maar lekker bezig zijn met diverse vormen van de sport en het spel, waarbij het be wegen voorop staat. Ieder werkt naar eigen kunnen onder het motto "niets moet, alles mag". Via een degelijke warming-up, afge wisseld met een grote verscheiden heid aan loopspelletjes, worden er nog wat degelijke oefeningen ge daan. Na diverse balspelen of esta fettes komt men aan het eindspel waarin men zich naar believen kan inspannen. Door de grote variatie in aanbod komt men steeds weer voor verrassingen te staan. Evenals voorgaande jaren wordt de volgende tijdsindeling weer gehan teerd: dames van 19.30 tot 20.30 uur of dames van 20.30 tot 21.30 uur. Heren 21.30 tot 22.30 uur, waarbij moet worden opgemerkt, dat de damesgroepen eigenlijk al volgeboekt zijn, maar voor enkele sportieve dames is altijd nog wel een plekje te vinden. Voor de heren- groep is er echter nog voldoende plaats. Mocht uw belangstelling gewekt zijn, gaat U dan eens kijken of belt u met de rekreatiesportleider Walter Clephas (02154-18903). Extra sportkleding is niet nodig, alleen de gymschoenen die U mee brengt, mag U pas in de zaal aandoen. Als U dan ook nog ƒ3,50 meebrengt staat er niets meer in de weg om U sportief en gezellig te ontspannen of, zoals U wilt, inspannen. Twee studenten van de Vrije Univer siteit te Amstèrdam, met de studie richting „Lichamelijke Opvoeding" willen voor hun afstudeerproject enke le tennislessen geven, die vooral op de „serve" gericht zijn. Wat zij nodig hebben is minimaal 24 mensen, die geen enkele tenniserva- ring hebben. Het gaat om drie lessen in de tennis- hal aan de Sehrikslaan en wel op donderdag 2-, dinsdag 7- en donderdag 9 september a.s. Op maandagmorgen 13 september zal de training geëva lueerd worden. De drie lessen worden 's morgens gegeven tussen 09.00 en 13.00 uur. uur. Belangstellenden kunnen voor infor matie en aanmelding terecht bij Luuk Wesseling, tel.nr. 02942-1545 of bij Harry Emmen, tel. 035-234400. Aanmelden liefst vóór a.s. zaterdag 28 augustus. In de duinen werd een veertienjarige jongen uit Amersfoort aangehouden. Hij had er met een motor rondge- crosst. Het apparaat begaf het en hij moest verder lopen. Aan de politie vertelde hij dat hij het voertuig bij zijn oom weggenomen had. De oom kreeg de motor, die bij het politiebureau geplaatst werd, terug. Damesvoetbal Ook de dames bereiden zich voor op het nieuwe seizoen. Zondag 15 augustus werd deelgenomen aan een toernooi bij de v.v. „Laren". Er namen 8 vereni gingen aan deel en de Soestdames ein digden op een eervolle 4e plaats. Zondag 22 augustus werd er geoefend tegen Vreeswijk. Ook wordt er ie dere donderdagavond onder leiding van de heren van Let en Dijkman stevig getraind. Voor eventuele be langstellenden: er wordt getraind van 18.30 tot 19.30 uur. Voor zondag 29 augustus a.s. staat er een oefenwedstrijd tegen S.I.O.S. op het programma. „La prima Vera" Zondag 29 augustus a.s. wordt het laatste toernooi van 1982 gespeeld. Er is een sterk deelnemersveld t.w.: Ajax - Excelsior - Feyenoord - Zeebur- gia - Soest. Al deze verenigingen nemen deel met een C-junioren, een D- en een E-pu- pillenploeg. De eerste wedstrijden worden om 10.00 uur gespeeld en de prijsuitreiking is om ca. 15.45 üür. Automaten Mini B. Jeroen Smit 14. Mini Versn. B. Marco Smit 10. 80 B. Pim Kerkdijk 1. 80 cc B. Richard Muis 14. 80 cc A. Hans Reyerse 15. 80 cc. Grote Wielen. Gert 't Lam 2. Adriaan's Pret Parade in Soesterberg Op zijn toernee door Nederland en België doet Adriaan's Pret Parade ook het Dorpshuis Soesterberg aan op woensdag 1 september a.s. De grootste one-manshow voor de jeugd wordt U gepresenteerd door Adriaan Schaap en bevat o.a. een goochelshow, de spreekpop Charlie, een top-hit-wedstrijd, een poppentheater en nog veel meer. Aanvang 16.15 uur. Entree 3,50. Zowel voor de crusus Algemene Basis Opleiding als voor de crusus Recrea tie-sportleider A kunnen nog enkele mensen geplaatst worden. Men kan zich nog tot eind van deze maand opgeven bij de Sportstichting, Steen hof f straat 6, tel. 02155-16744, toestel 458. Het doel voor de opleiding voor het A.B.O.-diploma is de cursisten voor te bereiden op het volgen van een sport- technische vervolgopleiding of een op leiding voor recreatiesportleider A. De cursus Recreatiesportleider A is van algemene aard en is niet geënt op één bepaalde tak van sport. Het doel van deze opleiding is de deelne mers voor te bereiden op het leiden van groepen van beperkte omvang bij aktiviteiten op het gebied van de re- kreatiesport in de ruimste zin. In september vangen beide cursussen aan. Ze worden gegeven in De Borg. De kosten bedragen voor de A.B.O. 65 gulden per persoon en voor Recrea tiesportleider A 275 gulden.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17