Vakantie filmrol vol? Betere kleurenfoto's bij van Oosten LIJST 4 SLINGERLAND 8 X 9 Si V. X Die koop >F je bü QkfTn Alle films worden in eigen kleurenlaboratorium met de hand afgewerkt. dansgmtrum Vi 3) R Stalenhoef ».v. VERKOPING OMAR KHAYAM UITNODIGING Jan Terlouw 02155-17954 Open Dag Ewijckshoeve UW LEUKSTE fJ FOTO VERGROOT OP ?J MINIPOSTER FORMAAT fA ésN» fi Gespreksgroep gescheiden mensen. van oosten fotografie Veilig alle films blijven bij onsjn huis. Snel voor 4 uur 's middags gebracht, na 4 uur lljpilliM volgende dag gereed. Kwaliteit alle foto's worden met de hand op kleur gekorrigeerd. ïbiNNENhu's f/////////////// A_ Waarom ging en bleef D'66 in het kabinet? Minister Nypels legt verantwoording af op maandag 30 augustus om 20.30 uur in het Medisch Centrum. Oordeel zelf! Ga op 8 september stemmen! Laat het regeren niet over aan rechts! 31 augustus: Openbare vergadering RPF in Griftlandcollege Weegbreestraat 205 - 207 Soest Telefoon Wonen op Weston. té I Julianakoor gaat weer repeteren Ophalen grof huisvuil: speciaal telefoonnummer Geslaagd Diefstal uit auto's OOSTERSE TAPIJTEN DIREKTE VERKOOP 2 3 Soester Courant van woensdag 25 augustus 1982 3 REKLAME FOTOGRAFIE TECHNISCHE FOTOGRAFIE REPORTAGES LUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57, tegenover busstation Soest-Zuid Wie een wereldreis wil maken met een schip zonder kompas aan boord, vraagt om ongelukken. Dat geldt ook voor de politieke reis die ons land de komende vier jaar gaat maken. Om op die reis een vaste koers te va ren zal de RPF dankbaar gebruik ma ken van het beste kompas dat er is: de Bijbel, waarin Gods geboden en beloften staan opgetekend. Er zullen zeker stormen komen en on ze stuurlui zullen net als ieder ander fouten maken. Maar het kompas is betrouwbaar. Wie dat steeds raad pleegt en zonodig de koers corrigeert, vaart een vaste en veilige koers. Want de bijbel bevat de beste aanwijzingen die ooit zijn gegeven om tot een sa menleving in harmonie te komen. In de gehoorzaamheid aan God ligt zegen voor land en volk. Dat is het geheim dat een Christen uit genade mag ken nen. Het is ook een geweldige bemoediging in een tijd vol schijnbaar onoplosbare problemen. Steeds meer mensen keren zich teleurgesteld af van de politiek, die de problemen alleen maar lijkt tè Vërgroten. En-al zouden we?de best opgeleide en de meest ervaren stuurlui hebben, op eigen kracht komen we er niet uit. Gelukkig hoeft dat ook niet. De RPF wijst een andere weg. Niet de mens is de maat van alle dingen, maar de Bijbel, Gods onfeilbaar Woord. Luisterend naar wat de bijbel zegt over mens en samenleving heeft de RPF een uitvoerig verkiezingspro gramma opgesteld met als thema: „OMUTE DIENEN". Óp vele fronten lijkt Nederland voor ingrijpende ontwikkelingen te staan. Na de abortus dreigt nu ook de eutha nasie vrijgelaten te worden: na het ongeboren kind zouden dan ook be jaarden en gehandicapten vogelvrij worden. Het emancipatiebeleid lijkt er op ge richt mannen en vrouwen tegen elkaar op te zetten. Het Nederlandse volk wordt opgesplitst in 14 miljoen losse individuen zonder rekening te houden met banden van huwelijk en gezin. Het voorontwerp van een Wet gelijke behandeling legt dynamiet onder chris telijke instellingen die naar Gods Woord willen leven. Een socialistisch kamerlid noemde deze plannen ,,de grootste geestelijke omwenteling sinds de Franse Revolutie". „Tegen de revo lutie het evangelie" zei Groen van Prin- sterer. Ook vandaag wil de RPF tegenover de revolutie het evangelie zetten. Getuige zijn van Jezus Christus, de Ko ning der koningen en de Heer der he ren. Hem dienen, in diepe afhankelijk heid, ook de in politiek. Dat kan nog in Nederland. Niemand weet, hoe lang nog. De krachten die de stem van het evangelie in het openbare leven tot zwijgen willen brengen, worden sterker. Voor de RPF is dat geen reden om te zWij'gen/'maar juist eén aansporing om te werken en te spreken, zolang het dag is. Sinds vorig jaar wordt de stem van de RPF in de Tweede Kamer gehoord. Versterk die stem, opdat het evangelie nog krachtiger kan klinken. Kies op 8 september, opnieuw of voor het eerst, RPF. Om u des te beter op de hoogte te stellen van de standpunten van de RPF heeft de plaatselijke afdeling van de RPF een Openbare Vergadering be legd op dinsdag 31 augustus in het Griftland College aan de Noorderweg te Soest. Spreker is dhr. Ad de Boer, medewerker aan het televisieprogram ma „Tijdsein" van de Evangelische Omroep. De aanvang is 20.00 uur. Uiteraard kunt u vragen stellen, die dhr. de Boer zal beantwoorden. Inlichtingen en inschrijven: dagelijks (behalve woensdag) 's middags van 14.00 - 16.00 uur 's avonds van 19.00 - 21.00 uur Aanvang nieuwe clubs 24 september a.s. Iedere zaterdag vrij dansen Lid Ned. Bond v. Dansleraren en Gedipl. F.D.O. r klassiek: mollerusstraat 7 modern: laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02134-12797 is wonen op tapijt van deense topkwaliteit. Pasklaar - volgens tekening - in uw huis gelegd. Geen overbodige uitsnij-resten en door zijn unieke breedte van 5 meter, meestal naadloos. Een zeer komplete kollektie die u op z'n minst gezien moet hebben. k.de boer& zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Zondag 29 augustus houdt Ewijckshoe ve haar „Open Dag". Deze Open Dag begint een goede tra ditie te worden bij aanvang van het nieuwe cursusjaar. Met een aanbod van 18 verschillende cursussen vervult Ewijckshoeve een regionale functie op het gebied van kunst, kunde en am bacht: -r - - Op deze zondag kunnen belangstellen den kennismaken met de docenten, de lesprogramma's en de atelierruimten. Tévens bestaat op deze dag de moge lijkheid van inschrijving. De verbouwing in de grote vakantie heeft er toe bijgedragen, dat de ate lierruimten nog beter en plezieriger benut kunnen worden. Nieuw in het cursussenaanbod zijn de cursussen moulage en kinderkleding. Bij moulage ontwerpt men kleding aan de paspop in de eigen maten, zodat men direct kan zien of een be paald ontwerp uitvoerbaar is. Men leert eerst het mouleren van de basis modellen, waarna men de techniek gaat beheersen. Het totale aanbod omvat de volgende cursussen: zeefdrukken, handboekbin- den, meubelstofferen, binnenhuisar chitectuur, moulage, kinderkleding, haute couture, aquarel, olieverf, mo-^ del-, portrettekenen, modelboetsérenr basis tekenvaardigheid, amerikaans patchwork, folkloristisch sëhildéren, poppen maken, kantklossen, muziek- appreciatie, homeopathie en natuurge neeskunde. Alle lesprogramma's worden zowel op de dag als in de avonduren gegeven. De Ewijckshoeve ligt aan de Soestdij- ker weg np. 12 op de grens van Den Dolder en Lage Vuursche. Van 10.30 uur tot 16.30 uur zijn belangstellenden van harte welkom. Voor telefonische informatie kunt u Ewijckshoeve bellen, 02156-497 of 294. Van Weedestraat 52 - Soest naast Albert Heijn Tel. 23421 Het Chr. gemengd koor „JULIANA" begint op woensdag 25 augustus 1982 weer met de repetities. Deze kooravonden worden gehouden in gebouw Credo achter de Julianakerk aan de Julianalaan en beginnen om 8 uur. De leiding van het koor is in han den van Gerard van Dolder. Natuurlijk zijn nieuwe leden van harte welkom.' Als u nu bij ons uw kleuren- rolletje inlevert, krijgt u bij ontvangst van de foto's een waardebon voor een kleur- vergroting op mtniposter formaat. Van 28 x 35 cm. 35 °f 28 x 28 cm. (afhanke lijk van uw negatief). De waardebon is geldig vantot A WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (17) Voor het verzoeken van het ophalen van grof huisvuil geldt in de gemeen te een speciaal telefoonnummer: (02155 >-18584. Dat nummer kan slechts gebeld worden tussen 10 en 12 uur. Belt men buiten deze uren, dan krijgt men via een bandje te horen dat men tussen 10 en 12 uur moet bellen. Het blijkt dat er nog steeds mensen zijn die via nummer 16744 (gemeente huis) op willen geven dat bij hen grof huisvuil gehaald kan worden. Men wordt echter vervolgens verwezen naar nummer 18584. LIJST \1 sinds 1975 organiseert het CPS- Centrum Psychosiciale hulpverle ning Soest regelmatig gespreks- en ontmoetingsgroepen voor gescheiden mensen. Ook dit seizoen worden gescheiden mensen weer in de gelegenheid gesteld in te schrijven voor deelname aan zo'n groep, die bestaat uit mannen en vrouwen. Vaak zijn daarin alle leeftijden vertegenwoordigd, ge middeld zo tussen de 25 en 45 jaar. Bij alle vóórgaande groepen heeft het thema "eenzaamheid" altijd bovenaan gestaan. Logisch ook. De grote moeilijkheid na de scheiding is de strijd tegen de eenzaamheid. Vele gescheiden ouders vrezen dat de kinderen het hun kwalijk nemen wanneer ze de vader of de moeder met een ander moeten delen. Ech ter, hoe gelukkiger de ouders, hoe gelukkiger de kinderen zijn voorzover ze geen reden hebben zichzelf buitengesloten te voelen. Wie na een scheiding zijn leven weer zin wil geven, moet er aan denken zijn of haar kinderen zo vroeg mogelijk in het nieuwe leven op te nemen. Kinderen moeten weten, dat hun ouders altijd daar zijn wanneer ze ze nodig hebben, óók na de schei ding. Dan zult U de crisis zonder schade doorstaan. Behalve dit thema komen ook ande re thema's aan de orde, zoals kinderen alleen opvoeden", schuldgevoelens, wat doe je er mee?", "loslaten van de oude situa tie", de "omgangsregeling", "kon- takt met de ex-echtgeno(o)t(e)", hoe vind ik nieuwe kontakten", verwerken van je verdriet", "ge voelens van haat en rancune" enz. In een serie van acht avond-bijeen komsten wordt geprobeerd om te leren met deze gevoelens om te gaan. Ook een belangrijk aspect is, dat je kunt "stoom afblazen" bij mensen die het óók hebben meege maakt. Bijna altijd zijn deelnemers aan deze groepen na afloop van mening, dat ze dit niet hadden willen missen. Men voelt zich gesterkt door het begrip dat je bij lotgenoten vindt, ''want bij familie en vrienden hoef je er niet mee aan te komen". Drie maanden na het beëindigen van de gesprek kenserie wordt een reünie georganiseerd. De groep komt dan nog eenmaal bijeen om nogeens met elkaar van gedachten te wisselen over wat er inmiddels in het persoonlijke leven is veranderd. Uiteraard kunnen de groepsleden ook altijd rekenen op persoonlijke begeleiding naast het groepsgebeu ren wanneer ze hieraan behoefte hebben. Als U zich ook geïsoleerd, onbegre pen en verdrietig voelt in een echt scheidingssituatie, of U zit er vlak voor danwel U hebt het al een poos je achter de rug maar nog niet hele maal verwerkt, dan kan deelname aan een gespreksgroep verlichtend werken. U kunt het gaan proberen door een geheel vrijblijvende infor matie-avond te bezoeken. Deze zal worden gehouden op dinsdagavond 7 september a.s., in gebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest. De groepsavonden zullen overigens op maandagavond gehou den worden. Voor nadere inlichtingen en het aanvragen van een informatiefolder kunt U zich wenden tot drs. Frans Wertwijn, bureau CPS, telefoon tij dens de kantooruren en 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur: 02155- 21598. j De enige zaak in Soest met het komplete assortiment schoolspullen (ffrrr" Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 tegenover het Busstation Soest-Zuid Steenhoffstraat 13-tel. 02155-10115 naast het postkantoor Soestdijk Voor het diploma receptioniste/infor-^ matrice slaagden Petra van Beers," Anita Boon, Marianne Groene woud, Anke Jacobs, Margot Keijzer, Sabina van der Klis, Hilda Mulder, Ingrid Pen- nock, Erna Smink, Ans van den Tweel en Annelies Zwartepoorte. Voor het diploma secretaresse slaag den Astrid Callenbach, Jacqueline Hof te, Cora van de Sande en Dorien de Rond. Voor het diploma secretaresse Neder lands slaagden: Marianne Birkhoff, Sonja Heinsius, Nelleke Muys, Nynke Oorthuys, Irma Oostenbrink en Wil- ly Zoetebier. Allen zijn opgeleid door Onderwijsin stituut Hulscher in Soest. Uit een aan de Schaepmanstraat ge parkeerde auto werden twee geluid boxen en een versterker gestolen en uit een aan het Kerkpad gestalde auto werd een polstasje met enkele girobe taalkaarten, een viskaart en het regi stratiebewijs van een caravan weg genomen. In beide gevallen werd het voertuig opengebroken. PROFESSIONEEL vreemde talen studeren TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 Restaurant „Soester Natuurbad" v. Weerden Poelmanweg 4 Soest Tel. 13156 b.g.g. 22937 Voor een ouderwets gezellige brui loft, receptie of bedrijfsfeest. Ook voor uw vergaderingen reserveren wij onze zaal. Als vanouds vaste lage prijzen Zeer grote parkeergelegenheid. Het gehele jaar geopend. Informeer vrijblijvend. Zaal: 200 personen. IM Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Telefoon 02155-18600 Soest door de ontvanger der directe belastingen, afd. Den Haag, vrijgegeven partijen. Wegens inbeslagname, dreigende insolventie, zeer grote ver scheidenheid w.o. KASHMIR, ZIJDE en BERBERS. van diverse origines. Deze kleden maakten deel uit van de voorraad van de inmiddels in surséance van betaling verkerende groothandel. aan particulieren zonder opgelden, stuk voor stuk uitsluitend contant in de daartoe aangewezen ruimte van het pand HILVERSUM 's-GRAVELANDSEWEG 35 r DEZE WEEK: donderdag van 9.00-21.30 uur l.v.m. braderie vrijdag van 9.00-21.30 uur i.v.m. braderie zaterdag van 9-00-17.00 uur Gemachtigde de heer C.K.A. van Dijk, expertise en controle. Origine en authenticiteit der tapijten wordt gewaarborgd.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3