oon Albert Mol exposeert in restaurant ,,De Tuin" Boer en natuur ook goede buur? graag gezien Minister Nypels in Soest Avond vlie gprogramma helicopters hervat Griftlandcollege trekt in leegstaande Oranje Nassauschool Paul van Kooy motorcross club kampioen G< be be aa V;i brilmorte i iL Damvereniging Soest start nieuwe seizoen op 30 augustus Kunstmarkt 82 Baarn Vernieler van auto aangehouden Heropening „Groot Engendaal" Spannende competitiecross van C.T.S. in Biddinghuizen Stoere belzen en buitenpret op Dag van het Landschap Nierstichting op zoek naar collectanten Verboden wapenbezit Door hond gebeten t~:Gediplomeerd U1Joptometrist- Maandag, 30 augustus a.s. spreekt om 20.30 uur in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest, in een openbare afdelingsbijeenkomst van D'66, Drs. E. Nypels, kandidaat voor D'66 voor de komende verkiezingen en thans Minis ter van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening. Het thema van de voordracht van Drs. E. Nypels zal zijn: .Drie maanden noodminister op Volks huisvesting". Nypels analyseert de periode waarin hij op genoemd departement het be wind voerde en gaat in op recente ont wikkelingen. Wat zeker aan de orde zal komen is een vergelijking van vroeger beleid met de D'66-ideeën terzake wel groot onderhoud, geen dure reno vaties: buurtsamenwerking met zelfwerk zaamheid; premiekoopsector stimuleren. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Wie informatie wil over deze avond of over D'66 kan bellen met de secretaris van de afdeling Soest, telefoon 13070. Na de zomerpauze begint D. V.S. maan- topavond 30 augustus aan een nieuw verenigingsjaar. De damsport zit weer aardig in de lift en ook in Soest hebben zich nu alweer nieuwe ^eden gemeld en belooft het nieuwe seizoen voor D.V.S. succesvol Bifd^Damwreniging Soest spelen betekent zowel prestatie- als recreatief dammen. Ook voor beginners is er de mogelijkheid het damspel via lesma- teriaal te leren. Bij voldoende deelname van de jeugd wil D.V.S. voor hen een aparte avond in de week houden zodat zij, onder leiding van een jeugdleider hun ei- een clubavond hebben. Via de scholen, die in de herfstvacantie weer hun el zen damtoernooi houden om het schooldamkampioenschap van Soest, kan een groep kinderen zich plaatsen voor het landelijk kampioenschap. Tenslotte presenteert D-v-S- zich op grote schaal op de braderie Hartje Zuid in september. Kom eens langs, zowel op de braderie als op een maandagavond in „de Zwa luw" Schrikslaan. Op zaterdag 28 augustus a.s. wordt een kunstmarkt gehouden in de Pe- kingtuin te Baarn, van 10 tot 17 uur. De deelnemers zijn afkomstig uit Baarn en omgeving. Wat u er zoal zult zien en kunt kopen: olieverf- en aquarelschilderijen, pot loodtekeningen, etsen, poppen, vormen van brooddeeg, sieraden, boeketten van droogbloemen, textielvormen, knipsels, applicaties, keramiek etc. Voorts zult u er kunstenaars aantref fen, die tijdens deze markt naar model schilderen, tekenen en boetseren. Ook zult u er een bronsgieter, glas- graveerder en emailleerder aan het werk zien, alsmede een beoefenaar van de volksschilderkunst. Een bezoek aan deze markt is dus al leszins de moeite waard. Het plan bestaat, om, als deze markt in een behoefte blijkt te voorzien, voortaan elk jaar een dergelijke kunst markt te doen plaatsvinden. Eenrichtingverkeer en parkeerverbod op de Ferdinand Huycklaan tijdens Giidefeesten In verband met de Giidefeesten op het terrein De Blaak aan de Fer dinand Huycklaan is een aantal tijdelijke verkeersmaatregelen ge nomen voor het gedeelte Ferdinand Huycklaan dat gelegen is tussen de Kerkdwarsstraat en de Peter van den Breemerweg. Zo wordt er een eenrichtingverkeer ingesteld vanaf de Kerkdwarsstraat in de richting van de Peter van den Breemerweg. Verder wordt een par keerverbod ingesteld aan de rechter zijde van de F. Huycklaan, gere kend vanaf de Kerkdwarsstraat. Deze verkeersmaatregelen zijn gel dig van donderdag 26 augustus 1982 te 19.00 uur tot zaterdag 28 augus tus 1982 te O9.00 uur; vervolgens van zaterdag 28 augustus 1982 te 18.00 uur tot zondag 29 augustus 1982 te 11.00 uur en van zondag 29 augustus 1982 te 18.00 uur tot maandag 30 augustus 1982 te 24.00 uur. Van zaterdag 28 augustus te 09.00 uur tot 18.00 uur en op zondag 29 augustus van 11.00 tot 18.00 uur is het eerder genoemde gedeelte van de Ferd. Huycklaan gesloten voor alle verkeer met uitzondering van voetgangers. Wijziging straatverlichting Dorresteinweg Het college van Burgemeester en wethouders is akkoord gegaan met een wijziging van de straatverlich ting op het gedeelte Dorresteinweg tussen de Koningsweg en de Wiek- sloterweg. Over een lengte van 430 meter zal het bovengrondse laag spanningsnet verkabeld worden. De bestaande wandarm-verlichting zal vervangen worden door tien stalen •masten met zes meter hoge licht punten. Ze zullen aan weerszijden van de straat komen te staan. Toestemming aanleg visplaatsen Op het verzoek van de Hengelsport vereniging De Snoekbaars en de Stichting Bentinck Fonds om bij een aantal vijvers in de gemeente aangepaste visplaatsen voor gehan dicapten aan te leggen, heeft het college van burgemeester en wet houders positief gereageerd. Toe stemming is gegeven voor het aan leggen van visplaatsen bij de vijvers aan de Koningsweg, het Pijperpad en nabij de Van de Weydenstraat. Geen krekelplaag in Klaarwater Uit de wijk Klaarwater is onlangs hij het gemeentebestuur een klacht binnengekomen over overlast door krekels in de woningen daar. Een onderzoek heeft echter aangetoond, dat er geen sprake is van een plaag, waarbij de krekels bij tientallen de huizen binnendringen. Het is een normaal verschijnsel dat bij extra warm weer, zoals dat de afgelopen weken het geval was, een extra aanwas van krekels plaatsvindt. In stortgaten ontstaan door het warme weer broeierige temperaturen, waardoor deze ruimten weer een lii schuilplaats zijn voor krekels, 's Avonds komen deze in secten te voorschijn en houden de mensen met hun getsjirp uit de Het restaurant „De Tuin" aan de Ra- demakerstraat te Soesterberg, dat op culinair gebied een bezoek al meer dan waard is, herbergt sinds j.1. zon dag binnen haar muren vijfentwintig schilderijen van Albert Mol. Eerder dit jaar waren in „De Tuin" schilderijen te zien van de t.v.-presen tator Hans van der Togt en de eige naar van het restaurant, de heer J. Vestering, lijkt op weg te zijn naar een veelbelovende traditie. Net als v.d. Togt pretendeert Albert Mol niet een „kunstenaar" te zijn. Beiden vinden het zelfs min of meer gênant dat hun „vrije tijdsbesteding" zoveel aandacht krijgt. Mol begon vijf jaar geleden met schil deren. Omdat hij niet kan tekenen mislukte zijn poging om huisje-boom pje-beest je" te schilderen en zo kwam hij tot het abstracte werk. Kleuren door elkaar, dat echter zo ver dienstelijk gedaan werd, dat er be- Op de foto Albert Mol met de heer J. Vestering. langstelling voor begon te bestaan. Twee jaar geleden werd de eerste ten toonstelling van werken van Albert Mol gehouden en er werd ook verkocht. Sindsdien zijn zijn schilderijen op meerdere plaatsen in het land te zien geweest. In „de Tuin" blijft de expositie drie maanden. Eind juni werd een op de Eigendom weg staande personenauto vernield. De voor- en de achterruit werden er uit geslagen en twee koplampen be schadigd. Met de aanhouding van een 28-jarige inwoner van Amersfoort is deze zaak opgelost. De man heeft bekend; het was een wraakoefening. Bovendien bekende hij bij de politie te Amersfoort een valse aangifte ge daan te hebben van vernieling van zijn auto. Dat zou dan de eigenaar van de auto in Soest gedaan hebben. Vergadering Stichtingsraad 'De Borg' De stichtingsraad van het Dorps huis De Borg vergadert morgen donderdag 26 augustus in De Borg. Het voornaamste agendapunt is de bespreking van een voorstel tot sta tutenwijziging van de Stichting Wijk(diensten)centrum Soester- veen. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Nu de uitgebreide renovatie van het Christelijk Bejaardencentrum „Groot Engendaal" aan de Albert Cuyplaan gereed is, vindt op vrijdag 17 september a.s. de feestelijke herope ning plaats. 's Middags om 15.00 uur zal in de re creatiezaal van het Centrum aan Boek weitland 103 een receptie gehouden worden. Het zogenoemde avondvliegen op de vliegbasis Soesterberg is inmiddels hervat. Dit betekent dat Alouette III helicopters van het op de basis gesta tioneerde 298 squadron van de Groep Lichte Vliegtuigen twee donderdag avonden per maand 's avonds tot uiter lijk 24.00 uur zullen doorvliegen. Het avondvliegen is een onderdeel van het trainingsprogramma dat iedere vlieger jaarlijks moet ondergaan J.O. P. jaarlijks oefenprogramma). Het doel is om de vliegers en legerlucht- waarnemers te oefenen in het opere ren bij schemering en duisternis. Tijdens het avondvliegen moet de vlieger o.a. vanuit een vastgesteld cir cuit een aantal landingen uitvoeren. Na elke landing wordt dan direct weer opgestegen. Daar er in dat circuit vaak drie tot vier helicopters vliegen komt het dikwijls bij de omwonenden van de vliegbasis over alsof steeds dezelfde helicopter komt overvliegen. I.v.m. de geluidshinder mag dit z.g. circuit- vliegen maar tot 22.00 uur plaats vin den. De helicopters die voor andere oe feningen een vastgestelde route over ons land vliegen mogen na 22.00 uur alleen nog maar op de vliegbasis Soes terberg landen. Met ingang van het nieuwe schoolsei- zoen gaat het Griftlandcollege ge bruik maken van de leegstaande Oran je Nassau (huishoud) school aan de Ir. Menkolaan. Als gevolg daarvan- "zullen de brugklasleerlingen niet meer naar de Prins Bernhardlaan hoe ven te fietsen, waar zij les kregen in de voormalige Christelijke Mavo. Ove rigens zijn op het terrein van het Griftlandcollege aan de Noorderweg, gedurende de vakantie, twee noodlo- kalen neergezet, zodat men alle leer lingen kan onderbrengen. Programma De Dag begint om 11.00 uur met een gratis koffie-uurtje bij de speakers corner van het Utrechts Landschap. Om 12.00 uur volgt een promenadecon cert van de voltallige Koninklijke Biltse Harmonie, waarna om 13.00 uur door de toneelvereniging Maarssen '32 een wagenspel wordt opgevoerd. Om 14.00 uur begint de demonstra tie houtsiepen door Belgische trek paarden en om 16.00 uur wordt de Dag van het Landschap besloten met een optreden van de populaire Ege- landerkapel. In de franse siertuin van het Bosgebouw Beerschoten kan men sfeervolle klanken beluisteren van het blokfluitensemble Blaaskaak. Door deze regeling kan veel tijdverlies worden voorkomen. Het is nu niet meer de bedoeling alleen de leerlingen van de brugklassen on der te brengen in de voormalige huis houdschool. Alle klassen zullen er gebruik van gaan maken. Rector drs. J. Mulder is van mening met deze regeling de problemen voor de eerste vijf jaar te hebben opgelost. Daarna zal ook zijn school vermoede lijk wat te maken krijgen met de te rugloop van het leerlingental. Aanvankelijk bestonden er plannen op het complex aan de Noorderweg nog enkele klassen bij te bouwen, dige pand is berekend op 650 leerlin gen en alleen het college telt al ruim 200 leerlingen méér. Daarbij komen dan nog eens de ruim 300 leerlingen van de christelijke mavo die ook aan de Noorderweg les krijgen. Deze plannen kunnen, zeker onder de huidige bezuinigings-omstandighe- den, gevoeglijk in de ijskast worden geplaatst. Het zal er, ook naar de me ning van rector Mulder, wel nooit meer van komen dat zij gerealiseerd worden. Verkoop mavo Inmiddels heeft de rijksdienst der Do meinen besloten de voormalige chris telijke mavo aan de Prins Bernhard laan te verkopen. Gisteren was het „kijkdag". De verkoop vindt op 31 augustus plaats bij openbare inschrijving in het kan toor van Domeinen in Arnhem. Voor dit gebouw is overigens al ruim een jaar geleden door een particu lier een plan ontwikkeld voor de ver bouw tot kleine wooneenheden. In hoeverre dat plan nu weer aktueel wordt, valt niet te zeggen. Jaarlijks werd in Soest gecollecteerd voor de Nierstichting. De organisatie was in handen van wijlen de heer Bergema, die kort voor de collecte in 1981 overleed. In dat jaar is de inzameling in Soest niet gehouden, maar de Vereniging tot Steun aan de Nier Stichting Ne derland stelt alles in het werk om dit jaar de collecte weer te houden. In overleg met de gemeente is daar voor de week van 20 tot en met 26 september beschikbaar. Wat niet beschikbaar is, is de lijst met namen en adressen van collectanten, die de heer Bergema in de loop der jaren had samengesteld. Het contact met die onontbeerlijke helpers is daar door geheel verloren gegaan. Namens de Nier Stichting vraagt de heer J. Cornelissen hen zich met hem in verbinding te stellen. De heer Cor nelissen woont in Soest op het adres: Vermeerlaan 44 en hij is tussen 9.00 en 16.00 uur telefonisch bereikbaar in Baarn op nummer 02154-20741. Met auto tegen trein Op de onbewaakte overweg achter de Centra aan de Soesterbergse- straat kwam een 21-jarige autobe stuurder uit Soest met zijn voertuig in aanraking met een passerende trein. De jongeman stopte bij de overweg, maar te dicht bij de rails. De voorkant van de auto werd geraakt door de treeplank. Tree plank en auto werden aanzienlijk beschadigd. Zaterdag j.1. is de 3e competitiecross op de baan van de „Flinstones" te Biddinghuizen verreden. Door de, in de voorafgaande dagen ge vallen, regen was de baan (kleigrond) glad geworden zodat de coureurs in de eerste paar manches moeite had den om hun wagens in het jüiste spoor te houden. Het was dan ook voor de toeschouwers een spectaculair gezicht om te zien hoe de coureurs met goede stuurmanskunst probeerden de ideale lijn te volgen. Dankzij het goede weer werd de baan al snel droog zodat er spannende man ches te zien waren. De 1300 cc standaard klasse werd ge wonnen door G. de Groot, 2. P. Aurik en 3. N. v. Es. De zege in de specialklasse was voor H. Hop, 2. R. Donkersteeg, 3. A. Buur man, 4. T. Schuurman, 5. J. Groenen- daal, 6. B. van Voorst, 7. H. v.d. Berg, 8. F. Hesterman, 9. F. v.d. Berk en 10. N. Gijzen. De volgende competitie is gepland op 11 september a.s. Hopelijk zal de ge meente Soest dan toestemming geven deze competitiecross op het eigen ver trouwde terrein aan de Koningsweg te Soest te laten verrijden. Bij de controle van een personenauto in de nacht van woensdag op donder dag trof de politie in het voertuig een wapenstok aan. De 19-jarige chauf feur van de wagen, uit Hoogland af komstig, verklaarde zich met de stok veiliger te voelen. Hij kreeg een pro- ces-verbaal en het verboden wapen werd in beslag genomen. Op de Birkstraat werd een jongen bij het passeren van een winkel door een hond gebeten. De hond was buiten de winkel vastgebonden terwijl zijn baas boodschappen deed. De broek van de jongen sneuvelde, maar de schade wordt onderling ge regeld. Inbrekers aktief in het weekend In drie bedrijven op het Soester in dustrieterrein werd in het afgelopen weekend ingebroken. Bij Menning bedroeg de buit 50 gulden. Veel moeite hoefde de inbreker niet te doen om binnen te komen, er stond n.l. een raam open. In het kantoor werden twee kasten en twee bureaus opengebroken. Bij Frejo aan de Dorresteinweg was de buit aanzienlijker: 343 gulden en voor ,600 gulden aan postzegels. Hier kwam de dief binnen door het forceren van een buitendeur. Bij Super Cleaner kwam de inbre ker het kantoor binnen via een raam. Uit een geldkistje werd ruim 600 gulden weggenomen. Benzinedief aangehouden In Soest werd een 22-jarige Hilver summer aangehouden die deze maand zes maal bij diverse benzine stations in Hilversum en Soest benzine tankte zonder te betalen. De knaap reed in een personenauto die hij van een inwoner van Laren gekocht had voor de sloop. Hij ge bruikte valse kentekenplaten en bo vendien was zijn voertuig niet verze kerd. Zaterdag 21 augustus j.1. is de 14-ja- rige Paul van Kooy uit Soest kampioen motorcross 125 cc-senioren geworden van de M.C. de Leusderheide. Gezien zijn leeftijd mag dit een zeer goede prestatie genoemd worden. Na vorig jaar kampioen te zijn ge worden bij de 125 cc-nieuwelingen van de motorclub Utrecht is het hem dit jaar twee klassen hoger weer gelukt. Rekening houdend met het groot aan tal rijders in de provincie Utrecht mag er toch wel gesproken worden van „talent". Dit temeer omdat Paul van Kooy ook op de eerste plaats staat voor het kampioenschap van de motorclub Utrecht. Maar daar moet nog één wed strijd gereden worden. De eerste vier rijders liggen in punten zeer dicht bij elkaar, zodat de laatste wedstrijd nog zeer spannend belooft te worden. Als Paul vijftien jaar wordt, 15 decem ber a.s., kan hij ingeschreven worden bij een „grote" bond. Waarschijnlijk zal dat de Motorsport Organisatie Ne derland (M.O.N.worden, omdat deze bond veel wedstrijden in heel Neder land organiseert. Na daar een jaar ervaring opgedaan te hebben, ligt het in de bedoeling om over te stappen naar de K.N.M.V., want dan stijgen de kansen om op internationaal niveau te gaan rijden. Overigens kan Paul van Kooy dankzij de sponsoring van de firma Barten- Groenewoud, tegelzettersbedrijf te Amersfoort en van de firma Rob Schip per Hifi-centrum te Huizen, terugzien op een geslaagd motorcross seizoen. Zes grote Belgische trekpaarden die honderden kilo's hout slepen vormen de grootste attractie op de dit jaar weer open Dag van het Landschap, die op zaterdag 4 september vanaf 11 uur wordt georganiseerd door de Stichting Het Utrechts Landschap op de weide tegenover het nieuwe Bosge bouw op het landgoed Beerschoten in De Bilt. De Dag van het Landschap is bedoeld als een levendige ontmoeting van alle mensen die van het Utrechts Land schap houden en op een prettige ma nier willen zien en horen hoe de ont wikkelingen verder gaan. van de gelegenheid gebruik maken nieuwe exposities over najaar op Beerschoten en toekomstige Na tionale Landschappen te bezichtigen of één van de twee wandelingen over het landgoed Beerschoten of de fietstocht naar de klei met een gratis routebeschrijving maken. Vanzelfsprekend is de toegang tol de Dag van het Landschap gratis, er is voldoende parkeergelegenheid bij het restaurant de Biltse Hoek en men kan tevens profiteren van voordelige aanbiedingen van vers Fruit van het Landschap en leuke landschapsartike len. In een speakerscorner op de weide kan iedereen vragen aan bestuursle den en medewerkers van het Land schap stellen of gewoon een gratis sticker „Ik hou van mijn Utrechts Landschap" meenemen. In een andere hoek is met medewer king van Stichts Landschapsbeheer een expositie ingericht onder de titel „Boer en natuur, ook goede buur?", waarbij de nog vaak tegengestelde be langen van boeren en natuurbescher mers tegen elkaar worden afgewo gen. In een gezellige omlijsting van mu ziekgezelschappen en wagenspelen worden verschillende soorten vee ge toond die je in het Utrechts landschap kunt tegenkomen en wie onder het mot to „de eerste klap is een daalder waard" het Utrechts Landschap met geld wil steunen, die kan z'n energie kwijt op de mooiste Kop van Jut die Nederland sinds kort rijk is. Trekpaarden Hoogtepunt wordt ongetwijfeld het schouwspel van de zes sterkste paar den van Midden-Nederland, die vanaf twee uur staaltjes van kracht en ge hoorzaamheid laten zien. Sinds kort is het uitslepen van hout uit bossen door tractoren vrijwel verdrongen door de traditionele zware Belgische trekpaar den, die minder beschadigen en uit eindelijk nog economischer werken. De grote houthandelaren uit het Sticht laten hun sterkste belzen acte de pré- sence geven op de Dag van het Land schap met als oudste deelneemster de 16-jarige Nellie van houthandel Van de Krol uit Bilthoven. Mallejan Door houthandel Damen uit Langbroek wordt een authentieke mallejan voor gebracht, een wagen met twee meter hoge wielen, waartussen vroeger reus achtige bomen werden versleept. De mallejan zal zaterdagmorgen met een grote boom en getrokken door de jonge bels Bart van houthandel Van Doorn uit Soest een ronde door het dorp De Bilt maken en om ongeveer twaalf uur op de weide van Beerscho ten arriveren. Bosgebouw Beerschoten Omdat de weide van de Dag van het Landschap tegenover het nieuwe Bos gebouw is gelegen, kunnen bezoekers Fr! Opniei co mm bleker deze uit dc dikwij planb< voor i gemet sprak* ontwil waar ontwil In de derinj heer I missi* gen v< te op laantj weige duidel stemr Het i wijl c plaatA De g gaat zitten af on ginne krijgt verga „Uitd geme de co: niet leden zou k ontwi „Ein* dat i bergi onda: ging gelijl doch vierV verg ning, verg het voor en o hetb is ir banli aldu

Soester Courant | 1982 | | pagina 8