Auto Alblas B.V. organiseert testrit-weekend frestofrint 0ud&ïwefo (jeed In al/ed! Paalzit-record ruim gebroken AU xo Nieuwe cursussen bij de Soester EHBO Gemeenteraad moet bestemmingsplan bepalingen sneller aanpassen Vergroting f9.90 )IIt,AAT: Alfa Rome< w*ekend Ongelooflijk goed in kleur 30 x 40 cm foto-film-uideoc^ Restaurant 4 Kegelbanen plateservice lunches - uitgebreide keuze a la carte Soester Courant van woensdag 25 augustus 1982 £LefrOON< 1"2155-,j au9USlus Uitrit Vr'imak( Auto Albk 'nende techniek. aangevuld met de lancering van de Alfetta en is recentelijk weer duidelijk naar voren gekomen bij het op de markt brengen van de nieuwe Alfa Romeo Guilietta. Met die nieuwe Guillietta heeft Alfa een grote stap genomen, want de wagen komt als opvolger van een model, dat bijna twintig jaar ononderbroken en praktisch onge wijzigd in produktie is geweest: de Giulia Super, oorspronkelijk ook Giulietta genaamd. En wagen, die bij de echte Alfarijders, ondanks enkele tekortkomingen, een grote populariteit heeft genoten en die dan ook velen wellicht node zullen zien verdwijnen. Vormgeving en uitvoering De Nieuwe Guilietta is echter meer dan een waardige opvolger van de Giulia geworden en dat merkt men eigenlijk pas goed, wanneer men de wagen een flink aantal kilometers heeft kunnen rijden. De nieuwe Giulietta is een typische afstamming van de jonge generatie aërodynamische vormgevers. Het uiterlijk verraadt de windtunnel wigvorm met een wat afgeknotte hoge achterkant, die misschien niet bij iedereen in de smaak valt. Op de achtersteven, de kofferdeksel, is bo vendien geprononceerd een spoiler aangebracht, die de typische vorm geving nog eens accentueert. Van voren is de wagen op en top Alfa Romeo met een vlotte, sportieve lijn, die ook doorloopt tot voorbij de portieren. Het is een vierdeurs wagen, met ruim plaats voor vier volwassen per sonen. Achterpassagiers kunnen ge makkelijk instappen en hebben be slist niet te klagen over onvol doende hoofd- en beenruimte. Het gehele interieur is opvallend netjes afgewerkt, met keurige bekleding van stoeien en achterbank, een goe de vloerbedekking, hoofdsteunen op de voorstoelen, die, behalve goed instelbaar zijn, bovendien uit stekend zitten met een voortreffelij ke zijdelingse steun. Trouwens de bestuurder kan zich optimaal nestelen achter het stuur, dat in de hoogte verstelbaar is en naar onze mening ideale afmetingen heeft qua omvang en dikte, waar door het bijzonder prettig in de hand ligt. Een aardige vondst is een digitaal klokje boven de spiegel, goed afleesbaar óók voor de achterpassa giers. ALFA ROMEO ALFETTA 2000 LUSSO Meer luxe en vermogen voor het topmodel. Voordat in de herfst van 1979 een splinternieuwe 6-cylinder het mo- dellenprogramma van Alfa Romeo gaat aanvoeren, heeft de italiaanse fabriek van de huidige Alfetta 2000 een waardig topmodel gemaakt, dat onder de naam Lusso (luxe) sinds eind '78 op de Nederlandse markt is. Een paradepaardje van Alfa Romeo dat ditmaal niet de zo vaak ge bruikte toevoegingen TI of SUPER heeft meegekregen, maar gewoon LUXE omdat de fabriek daarmee duidelijk wil onderstrepen, dat het bij deze wagen niet zozeer gaat om de 8 pk die de motor méér heeft meegekregen maar wel om de zeer verzorgde interieurafwerking en de talloze extra's, die op hun beurt dan weer de kwaliteitsverbetering van het Alfa product - lees: de ingrij pende anti-corrosie (roest) voorbe- hadeling van de carrosserie - moeten onderstrepen. Vormgevingen uitvoering Uiterlijk is de nieuwe Lusso niet van de normale Alfetta 2000 te onder scheiden. De carrosserielijn is zon der meer fraai, straalt een typisch sportief Alfa imago uit met de laag aflopende neus en het duidelijk her kenbare grill-embleem, is zeker aërodynamisch gevormd maar voor alles ook representatief. Anders dan het nog sportievere GTV-coupé model is de vierdeurs sedan uitvoe ring natuurlijk bij uitstek geschikt om als prestigemodel te fungeren. Zonder de prijs al te hoog op te schroeven heeft Alfa getracht de toekomstige kopers van de Lusso méér comfort, méér extra's en méér luxe te bieden en dat dan uiteraard hoofdzakelijk in de auto. Voor een méêrprijs vindt de Lusso- rijder o.a. voorstoelen en een ach terbank met fraaie velours bekle ding, een dashboard en instrumen tenpaneel afgewerkt met houtachtig fineer, rondom getint glas, een ver- warmings- en ventilatiesysteem met een grotere capaciteit en een verlicht make-upspiegeltje ingebouwd in het dashboardkastje. Daarnaast bezit de Lusso natuurlijk alle extra's, die de Alfetta 2000 al had, zoals een in de lengte- en hoog terichting verstelbare bestuurders zitplaats, een verstelbaar stuurwiel, uitgebreid instrumentarium, over zichtelijke klokken en meters, toe- renteller en klokje, een voorruit van gelaagd glas, standaard hoofdsteu nen op de voorstoelen en 3-punts veiligheidsgordels, een armsteun in de leuning van de achterbank en een dik geluiddichtend tapijt op de vloer. Een uitbreiding van het accessoire- pakket doet de wagen onherroepe lijk in een ongewild hogere prijs klasse belanden, zonder de zeker heid dat de sportief ingestelde Alfarijder die extra's wel zeker wenst. Motor en prestaties. Wie een Alfa koopt investeert na tuurlijk ook in het mechaniek en zonder overdrijven kan gesteld wor den dat de hoogwaardige kwaliteit van de motor door de jaren heen een van de sterkste troeven is geweest. De 2-liter krachtbron die ook in de Lusso huist, is waarschijnlijk één van de beste producten van deze Italiaanse fa briek ooit gemaakt heeft. Duur zaam, betrouwbaar en hoogwaardig in prestaties. Wat dat betreft heeft Alfa Romeo veel ervaring opgedaan in de aurisport. De Italianen heb ben - en doen dat in feite nog steeds - door de jaren heeb de racerij zeer zorgvuldig begeleid en daar zeker van geleerd. Het is op zich namelijk niet zo moeilijk om motoren hoog op te voeren en maximale prestaties te laten leveren, maar het vereist een goede know-how en een dosis erva ring om die motoren dan ook heel te houden. Alfa geeft de indruk motoren bijna ongelimiteerd te kunnen opvoeren. In de jongste Lusso immers heeft men het vermogen van de 4-cylinder 1992 cc lijnmotor zonder meer weer met 8 pk verhoogd tot het respecta bele aantal van 130 pk (95,6 kW) bij overigens slechts 5400 toeren per minuut. Een opvallend laag toeren tal dat duidelijk impliceert hoe be langrijk de rechnici van Alfa nog altijd de betrouwbaarheid en de lan ge levensduur van de motoren vin den. Los van het feit dat het tech nisch gezien nog steeds een bijzon dere prestatie is zo'n viercylinder tweeliter zoveel pep zonder risico mee te geven. Nu de zomer ten einde loopt gaat de Soester EHBO zich weer voorberei den op het nieuwe cursusseizoen. Daar is in de eerste plaats de cursus voor de nieuwelingen, die opleidt tot het Eenheidsdiploma voor EHBO, de basis van alles. De Soester EHBO richt zich daarbij tot iedereen, die nog geen EHBOer is: Denkt U eens aan de mogelijkheid om in enkele maanden over de kennis en de vaardigheid te beschikken om de meeste ongevalle tjes in en om het huis, de school, het bedrijf, en op straat met kennis van zaken te behandelen, of althans in eerste instantie aan te pakken. Bij een ernstiger ongeval staat U niet meer hulpeloos om U heen te kijken. U heeft geleerd het ergste leed te verzachten, U kunt het grootste gevaar afwenden door b.v. de ademhaling van het slachtoffer veilig te stellen of een ernstige bloeding te stoppen en U weet de juiste instanties op de juiste manier te waarschuwen, zodat het slacht offer zo snel mogelijk onder des kundige behandeling komt. De nieuwe cursus vangt aan op 2 september a.s. in het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg 7a (nabij de Dalweg) en vergt minimaal 16 lesavonden waarna aansluitend het examen zal worden afgenomen. U kunt zich dus nog deze winter be kwamen tot EHBO(st)er. Iedereen, die 16 jaar of ouder is kan zich voor de komende cursus schrif telijk aanmelden aan het secreta riaat: Willem de Zwijgerlaan 44, Soest en telefonisch via het nummer Aanmelding is ook mogelijk bij de aanvang van de cursus op 21 september in het EHBO-gebouw. Zoals gezegd vinden de lesavonden plaats in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg, elke dinsdagavond van 22.00 tot 22.00 uur precies, onder broken door een koffiepauze van een kwartier. Voor de gevorderden begint de af deling Soest van de Kon. Ned. Ver. EHBO haar vervolglessen op 27 september a.s. Het winterprogram- ma zal aan alle leden bijtijds worden toegezonden. Jeugd EHBO In het clubhuis "De Vangrail" be gint in oktober een EHBO jeugd- cursus A voor de leeftijd van 11 tot 14 jaar voor de jeugd uit de Soestdijkse kant van ons dorp. Deze cursus staat onder auspiciën van de Soester EHBO-afdeling. Voor de jeugd uit de overige delen van Soest zal er zowel een A- als een B-cursus voor de jeugd starten, alsmede jeugdvervolgcursussen in het EHBO-gebouw aan de Parallel weg, georganiseerd door de afdeling Soest. Nadere mededelingen hierover vol gen nog. De commissieleden waren het met de heer Kruitwagen eens dat de ge meenteraad de taak heeft om door aanpassing van bestemmingsplannen aan de huidige situatie, uitbreiding van de gelijke bedrijven mogelijk te maken. „We kunnen eigenlijk op het moment niet verder", zei commissielid Van den Brakel. ,,Het wachten is op nieuwe standpuntbepalingen en uitgangs punten van de raad' Vermoedelijk in de oktobervergade ring zal de raad geconfronteerd wor den met het advies van de leden van de beroepencommissie. Opnieuw is in een vergadering van de commissie voor de beroepschriften ge bleken dat kleine ondernemers in deze economisch moeilijke tijd niet uit de voeten kunnen met voor hen dikwijls belemmerende bestemmings- planbepalingen. Het lijkt daarom een voor de hand liggende taak van de gemeenteraad op korte termijn uit spraken te doen over de toekomstige ontwikkeling van Soest en dan vooral waar wèl en waar geen industriële ontwikkelingen zijn toegestaan. In de vorige week gehouden verga dering van de commissie trachtte de heer P. W. Stalenhoef via deze com missie alsnog een vergunning te krij gen voor de bouw van een opslagruim te op zijn perceel aan het le Heeser laantje. Burgemeester en wethouders weigerde die vergunning omdat er duidelijke strijdigheid is met de be stemmingsplan-bepalingen. Het gaat om agrarisch gebied, ter wijl de heer Stalenhoef er een auto plaatwerkerij en spuitinrichting heeft. De geschiedenis van dit bedrijfje gaat terug tot begin 1970. De toen zittende raad gaf wel een vergunning af omdat het ging om ,,een klein be ginnend bedrijfje, dat een kans moet krijgen" (aldus de notulen uit de raads vergadering van dat jaar „Uitdrukkelijk is toen bepaald", zei gemeentesecretaris Kruitwagen in de commissievergadering, „tot hier en niet verder". Dit omdat de raads leden in 1970 al vreesden dat er sprake zou kunnen zijn van een niet gewenste ontwikkeling, c.q. uitbreiding. „Eind vorig jaar bleek niet alleen, dat een met vergunning gebouwde berging voor fietsen en tuinmeubelen, ondanks een andersluidende toezeg ging van de heer Stalenhoef, wel de gelijk voor het bedrijf gebruikt werd, doch bovendien dat er ongeveer 62 vierkante meter was gebouwd zonder vergunning. De geweigerde vergun ning, waarover uw commissie thans vergadert heeft hierop betrekking: het gaat om een opslagruimte die ook voor het bedrijf reeds in gebruik is en om een berging, welke ook voor het bedrijf in gebruik is: geconstateerd is immers, dat hierin de autoricht- bank een plaats heeft verkregen", aldus de heer Kruitwagen. De heer Stalenhoef van zijn kant wees er op dat het juist met het oog op de steeds strengere eisen van milieuwet en hinderwet, onjuist is hem de ver gunning te weigeren. „Wat ik doe is brandbaar materiaal en een compressor alsmede afval en onderdelen opslaan, om de orde en netheid rond het bedrijf te handhaven". Stalenhoef wees ook op de problemen van de kleine ondernemer, maar de heer Kruitwagen wees dat af en zei dat Stalenhoef in zeer gunstige econo mische omstandigheden ruimschoots de gelegenheid gehad heeft zijn bedrijf naar een wel aanvaardbare plaats over te brengen. Ook van dia Birkstraat 2 SOEST Op donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus organiseert Auto Alblas B.V. aan de Van WeedestraaC een testrit-weekend. Van alle modellen zullen testwagens ter beschikking staan, waaronder natuurlijk ook de Alfa Sud, de Alfa Romeo Giulietta en de Alfa Romeo 2000 Lusso. Belangrijk is nog te vermelden dat Alfa Romeo een uitstekende garantie- formule kent: I jaar garantie ongeacht het aantal gereden kilometers en 6 jaar garantie op de carrosserie op corosie van binnenuit. Alle Alfa's hebben een electronische ontsteking en de service-beurten behoeven nog maar om de 20.000 kilometer te geschieden, een weekend met een uitstekende gelegenheid eens bij Auto Alblas binnen te stappen. ALFASUD Het roestprobleem heeft de Sud jaren achtervolgd. De fabriek pompte er enorme sommen gelds in (tientallen miljoenen) om de auto kwalitatief op niveau te brengen, maar desondanks daalde de naam van de auto tot een bedenkelijk ni veau en de waarde van een gebruikte Alfasud ging ook sterk naar beneden. En wat Alfa Romeo ook deed, niets bleek afdoende te helpen. Eind vorig jaar heeft Alfda Romeo op zeer krachtige wijze een eind ge maakt aan alle problemen. Uit Amerika haalde de Italiaanse firma een nieuw soort staal - Zincrome- taal - dat optimaal is beschermd tegen roest. De constructie van de auto werd verder op een aantal punten zodanig gewijzigd dat roestvorming wordt tegengegaan (doordat niet langer water in kiertjes en naden achter kan blijven) en om te bewijzen, dat het nu allemaal menens is, lanceerde Alfa Romeo een dijk van een garantie. Een unieke garantie van 1 jaar ongeacht het aantal gereden kilometers en 6 jaar op roest van binnenuit. Goed, de Alfasud roest dus niet meer en waarschijnlijk nu zelfs minder dan andere wagens uit zijn klasse en dat alleen al maakt van deze auto in feite eindelijk de sterke aanbieding, die hij al jaren geleden had moeten zijn. Want dat de Alfasud een ruime, comfortabele, uitstekend rijdende auto is, dat was allang bekend. Alfa Romeo heeft de naam sportief te zijn en auto's te maken die goed sturen. En die naam doet de Alfasud Super veel eer aan. De wagen is uiterst handelbaar en heeft een voortreffelijke wegligging. Als voorwielaandrijver wil de Sud in principe de bocht liever rechtuit (onderstuur), maar dat effekt is in dit geval toch wel erg gering. Het stuurkarakter kan dan ook worden omschreven als vrijwel neutraal, wat voor een voorwielaandrijver een geweldig compliment is. De vering van de Super is voldoende soepel om comfortabel te zijn, maar duidelijk is toch dat in de eerste plaats aan de wegeigenschappen is gedacht bij het afstellen van de ve ring. Dat betekent ondermeer dat de wagen zeer koersvast is op de rechte weg en nauwelijks hinder heeft van zijwind of oneffenheden in het wegdek. De besturing van de wagen is vrij licht en zeer precies. Daardoor kan uitermate nauwkeurig en plezierig worden gestuurd, wat het rijgenoegen zondermeer verhoogt. In de bocht - ook wanneer die zeer snel wordt genomen - blijft de wagen tamelijk vlak liggen. Kortom besturing en wegligging zijn van grote klasse. Vormgeving en uitvoering Gezien de buitenafmetingen biedt de Alfasud zonder meer een relatief grote binnenruimte. Vier volwasse nen kunnen er, ieder via hun eigen portier, comfortabel in terecht en dan is er nog een mooie rechthoekig gevormde bagageruimte met een in houd van 400 liter. Vreemd genoeg heeft de Alfasud geen achterdeur en ook geen wegklapbare achter- bank. Is deAlfasud Super uiterlijk slechts op detailpunten - ondermeer de bumpers - gewijzigd, in het interieur valt onmiddellijk het nieuwe dash board op met de, achter een anti- reflektieplaat gemonteerde, intrumenten met lichtblauwe wijzerplaten. Een verstelbaar sport- stuurwiel met drie aluminium spa ken draagt ertoe bij dat de rijpositie in de Super goed is. Op de middentunnel is een aflegbakje ge monteerd. De stoelen met aange bouwde hoofdsteunen zij zodanig veranderd dat zij nu een betere zij delingse steun geven Het uitzicht in de wagen is behoorlijk, maar de achterkant is niet goed te overzien, zodat het achteruit insteken enige gewenning vereist. De Alfasud Super met 1,3 liter boxermotor is nu eindelijk een vol waardige en volwassen automobiel. Een plezierig en sportief rijdende auto die compact van buiten en ruim van binnen is en waarop een uitstekende garantie wordt verleend, ook tegen de roest die dit model voorheen zo teisterde. De Alfasud is al verkrijgbaar vanaf f 18.890,--. ALFA ROMEO GIULIETTA 1,6 Fijne comfortabele 4-persoons auto met bijzondere prestaties. Alfa Romeo is steeds meer op weg om van fabrikant van min of meer exclusieve auto's uit te groeien tot leverancier van verfijnde automo bielen voor een grotere groep rijders dan uitsluitend die pure liefhebbers die in het verleden alleen in dit italiaanse automerk het genot van exclusief en sportief autorijden te rugvonden. Die modellenpolitiek begon al in 1971 met de introduktie van de Alfasud, werd een jaar later Ook: Met ruim 22 uur is het Soester paal- zit-record gebroken. Het staat nu met 60 uur op naam van Herman Over- duin, die de winnaar van vorig jaar, Wim Pothoven, met een half uur ver sloeg. Er waren dit jaar acht deelnemers: de dames Ilonca van Servetten en Ester Post en de heren Wim Potho ven, Christiaan van Dalen, Evert Hodde, Erik van Munster, Bernt Struys en Herman Overduin. Na 8lA uur stapte Bernt Struys als eerste af. Zes uur later, na 14 Vé uur, volgde de eerste vrouwelijke deelne mer, Ilonca van Servellen. De derde afvaller was Evert Hodde, die na 15 uur en 3 minuten naar bene den kwam. Na 17 uur en 10 minuten volgde Erik van Munster en na 21^ uur, de tweede vrouwelijke deelne mer, Ester Post. Van de drie overgeblevenen hield Chris van Dalen het 37 uur en 40 mi nuten vol, waarmee hij het record van 1981 met tien minuten brak. Wim Pothoven, de winnaar van vorig jaar, gaf zaterdagmorgen om half vier de strijd op na 59Vé uur. Herman oveiuum meld het nog een hun Uui langer vol en kwam tot 60 uur: 2 etmaal. Pothoven maakte nog een zeer fitte indruk; dit in tegenstelling tot de an dere deelnemers die van vermoeidheid moesten opgeven. Op de foto, die bij het begin van de wedstrijd, vorige week woensdag ge maakt werd, v.l.n.r. Chris van Dalen. Ilonca van Servella. Ester Post, Her man Overduin, Erik van Munster, Evert Hodde, Wim Pothoven. Niet zichtbaar naast Chris van Dalen zit Bernd Struys. Telefoon 02155-13807 Prins Hendriklaan 1 Soest en

Soester Courant | 1982 | | pagina 9