Meningen van lezers VVV nieuws „Quilten". Een creatieve handwerktechniek Molensoos vrijdag a.s. weer open IKV adviseert kiezers tegen kruisraketten te stemmen Die Bleierne Zeit Nijhof (DS'70) in Amersfoort Aktieve vertegenwoordiger Drs. Jacobse en zijn „onvrede" Knotsboemweek Knotsboemweek 1982 Goede prestatie Klarenbeek Internationale estafette Soest- Soest (Dtl.) SO Soest- Jeugdvoetbal „La Prima Vera" HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Filmhuis Artishock Klaverjassen bij S.E.C. Sportprogramma v.v.z. BESTELAUTO HUREN? Skigymnastiek in Amersfoort Putten en Voorthuizen. Algemene Ledenvergadering Shot 13 Soester Courant van woensdag t september 1982 13 Op zaterdag 4 en zondag 5 september houdt de VSM een stoomfestijn onder het motto Terug naar toen". Op bei de dagen zal elk uur een stoomtrein rijden van Apeldoorn-Beekbergen naar Loenen. Op de stations Beekbergen en Loenen vinden tal van aktiviteiten plaats: stoomwalsen en oude autobus sen rijden er, en er zijn stands van vele spoorweghobby-organisaties. Ook de modelbouwliefhebber zal niet worden vergeten. Ter gelegenheid van het 750-jarig be staan van Roermond zal er op zater dag 11 september a.s. een stoomtrein van de NS, getrokken door stoomloko- motief 23 023 van de Stoomstichting Nederland. De trein vertrekt van Roer mond en rijdt dan via Maasbracht en Sittard naar Heerlen. Daar loopt de loc. om en gaat hij - tender voor - via Valkenburg naar Maastricht. Hier wordt weer omgelopen en om 13.56 uur begint de terugreis naar Roer mond. In de trein rijdt een restaura tierijtuig. De kosten bedragen 57,50. Inl. bij de VVV Roermond, tel. 04750- 33205. In de benedengangen van theater 't Spant toont „Pipe Aristophan E" een Kijkspel van Rookpijpen; in de perio de van 21 auguatus t/m 11 september een selectie van ongeveer 1000 klei- pijpen en koppen. Het is uit een ver zameling van Renè Hogguer met Ne derlandse pijpenkoppen en inmiddels zijn er ook exemplaren uit Engeland, Duitsland, Frankrijk, Turkije etc. bij gekomen. Eveneens in 't Spant te Bussum expo seert Toos Hagenaars haar Toneelpor tretten en Surinaamse portretten en ook Bronzen Beelden van 21 augustus t/m 10 september. Op zaterdag 11 september zijn er na tionale houthakkerskampioenschap pen, aanvang 14.00 uur, op het recrea tieterrein De Kuil van Drakenstein. georganiseerd door de Boswachterij ,,De Vuursche" bij Baarn. Nederlands Rode Kruis, afdeling Soest/Soesterberg organiseert ook dit jaar weer een herfst-bustocht. Voor mensen die zelden of nooit op vacan- tie gaan. De bedoeling is om de eers te herfstdag, dus 21 september op pad te gaan. De rit zal gaan over de Ve- luwe naar Apeldoorn, waar de koffie wordt gebruikt, verder via een mooie route naar Denekamp, waar in een ge zellig restaurant een Twentse koffie tafel wordt aangeboden. Hierna is er mogelijkheid om wat rond te wandelen, waarna om circa 4 uur weer Soestwaarts gereden wordt. In èèn van de restaurants wacht dan een heerlijk diner. Als u denkt voor deze tocht in aanmerking te komen, kunt u zich opgeven bij mevr. J. Reer, tel. 02155-11998. Zaterdag 4 september is er een Rom melmarkt van Schaatsvereniging Eemland, hij wordt gehouden op het terrein van de handbalver. BDC, aan de Henriette Blaeckweg. Het belooft een feestelijke dag te worden, met voor de jeugd een altijd-prijs grabbel ton en het Rad van Avontuur is ook van de partij. Als u nog ergens spul len hebt staan voor de markt, denk dan aan de Soester schaatsertjes en neemt u dan even contact op met de Fam. Hilhorst, -tel. 1134$ of de fam. Groeneveld, tel. '179^.' 11 In Utrecht is een „Festival" oude mu ziek, in de periode van 27 augustus tot 5 september als onderdeel van het Holland-Festival georganiseerd. On der Oude Muziek wordt verstaan de pe riode in de muziekgeschiedenis tot 1750 en zowel de Middeleeuwen, de Renais sance als de Barok vallen in dit tijds bestek. Kaartverkoop en inlichtingen dagelijks van 10.00 tot 15.00 uur bij het Muziekcentrum te Utrecht, tel. 330-312029. In Utrecht in het Muziekcentrum speelt zaterdag 4 september Musica Antiqua Köln, Die Kunst der Fuge van Bach, aanvang 20.15 uur, toegangs prijs 20,-. Pas 65, CJP, Reductie pas, Dagkaart 12,50. Op zondag 5 september is er eveneens in het Muziekcentrum een Koffiecon cert door Utrechts Barok Concert, mu ziek van Monteverdi. Toegang 6,50. In Amsterdam is in Carré op zondag 5 en maandag 6 september De Haag se Comedie met „Kinderen van een mindere God'Aanvang 20.15 uur. In de Tent IJsbaanpad (bij Olympisch Stadion) komt dinsdag 7 september King Crimson. Aanvang 20.15 uur, prijs 22,50. Kaar ten hier te reserveren. In de Tent Museumplein start: De Internationale Nieuwe Scène met „Moeder Courage en haar kinderen" op donderdag 2 september tot dinsdag 7 september. Op 14 september Peter Faber met „Wonderen". CEC/VW-Bergen (N.H.) organiseert het: „Grand Jazz Ball" op zaterdag 4 september. In de muziektent „Binnenhof" te Ber gen, aanvang 20.00 uur en de prijs is 20,-p.p. In Venlo wordt georganiseerd het: „Artiesten Gala '82", op zaterdag 25 september. In theater „De Staaij" te Venlo, prijs 15,-. Voorverkooo vanaf heden. Wim Bosman Promotion B.V. organi seert: „James Last" op donderdag 16 september in de „Rijnhal" te Arn hem, aanvang 20.00 uur, de prijs is 35,-p.p. Op vrijdag 17 september komt James Last in Rotterdam in het Sportpaleis Ahoy. Aanvang 20.00 uur en de prij zen zijn 30,-, 27,50, 22,50, 20,- en 17,50. Er zijn nog kaarten te re serveren hier bij de VVV. Neil Young komt op maandag 20 sep tember in Sportpaleis Ahoy te Rotter dam, aanvang 20.00 uur de toegangs prijzen zijn 40,-, 35.-, 32,50 en 30,-. Er wordt nog een extra concert gegeven op dinsdag 21 september. Basketbal: Nashua-NBA all stars (Amerikaans prof team) speelt 3 en 4 september in de Sporthal Maaspoort te 's Hertogenbosch, aanvang 21.00 uur. Kaarten bespreken via VW. In het Sportpaleis Ahoy komt dinsdag 14 september het Int. Indoor Motor cross: met o.a. Wereldkampioen Eric Geboers, Henk Seppenwolde, Frans Slgmans en voorrondes Nederlandse wedstrijden. Aanvang 20.00 uur, toe gangsprijzen zijn 15,- voor volw. en 7,50 voor 65+ en jeugd tot 12 jaar. Reservering vla VW. VW Kadobonnen zo handig om kado te geven, ze zijn er In allerlei prijs klassen en bij bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken te besteden. Ter afsluiting van de verkiezingscam pagne van DS'70 spreekt lijsttrekker Ruud Nijhof op dinsdag 7 september in Amersfoort. Na zijn inleiding, die vooral zal gaan over de huidige situatie in Nederland, zal er ruim gelegenheid zijn om Nij hof vragen te stellen. De avond wordt gehouden in restau rant „de Oude Tram" in Amersfoort; Stationsplein, naast het NS-station en zal om 20.00 uur beginnen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom! Het tegenwoordig zo populaire dekbed vindt zijn oorsprong in de doorgestikte deken van weleer, die destijds al was gebaseerd op het principe van drie iso lerende lagen. Wordt nu de middelste laag gevormd door wol, dons of syn thetisch materiaal, vroeger gebruikte men daarvoor stro, bladeren of veren, maar in beide gevallen wordt deze vul ling op zijn plaats gehouden doordat alle drie de lagen tegelijk worden door gestikt. In voorgaande eeuwen ge beurde dit uiteraard met de hand. Deze bezigheid heette in het Engels - to quilt - en de deken die op deze manier ont stond: een Quilt. Quilts zijn van oudsher gewone ge bruiksvoorwerpen die door de Ameri kaanse kolonistenvrouwen werden vervaardigd ter bescherming tegen de kou. Door armoede gedreven knipten zij hiervoor oude kledingstukken in kleine lapjes, vierkanten en recht hoeken, en naaiden die dan weer zorg vuldig aan elkaar in eenvoudige ab- strakte patronen. Deze techniek noe men we Patchwork. Gaandeweg wer den de patronen echter ingewikkelder van samenstelling en later, met het voortschrijden van de welvaart en door gebruik te maken van nieuwe mate rialen, werden deze lappendekens steeds luxueuzer en kunstzinniger. Anneliese Pols (lerares textiele werk vormen) start in september weer een nieuwe cursus Quilts maken. Tijdens 8 lessen van 2 uur worden eerst de basis technieken behandeld. Centraal hierbij staat het Amerikaans patchwork. Dit wil niet zeggen: zes hoekjes en kartonnetjes, maar een scala van geometrische vormen ge knipt van stof en met fijne steekjes aan elkaar genaaid. Heeft U belangstelling voor deze vorm van handwerken dan bent u van harte welkom. Voor inlichtingen kunt u bellen: Anne liese Pols, Isaacstraat 15, tel. 02155- 16224, Soest. Zie ook de advertentie elders in deze krant. Het Soester Jongerencentrum de Mo lensoos aan de Molenstraat start vrij dag 6 september a.s. het nieuwe sei zoen. Ook nu weer kunnen jongeren vanaf 16 jaar lid worden van deze soos. Gedurende de openingsmaand (september) moet daarvoor acht gul den betaald worden. Daarna kost het lidmaatschap tien gulden. Het programma voor het nieuwe sei zoen ziet er als volgt uit: woensdag 13.00-17.00 uur, middag soos 19.30-23.00 uur, avond soos donderdag 13.00-17.00 uur middag soos vrijdag 13.00-17.00 uur middag soos 20.00-24.00 uur avond soos zaterdag 20.00-24.00 uur disco zondag 14.30-17.00 uur disco 11.00-13.00 uur voetbal op Engh terrein. Het middagprogramma is het afgelo pen seizoen een groot succes geweest vandaar dat dit ook het komend sei zoen weer opgevoerd is. Ook kan men (en dit is nieuw) op de ze middagen gebruik maken van sleu telruimte, een ruimte voor jongeren om te sleutelen aan motor, brommer of auto. Op de woensdagavond zal er lx per veertien dagen een filmavond zijn met een bekende speelfilm, maar ook op woensdagavond kan men gebruik maken van de sleutelruimte. Al een aantal seizoenen is een groep vaste Molensoos bezoekers erg aktief op de zondagochtend, een sportochtend waarin een flink partij gevoetbald wordt. Ook zal de leiding van de soos trach ten om het komende seizoen éénmaal per maand een popgroep te laten op treden. We kunnen in ieder geval wel vertellen dat er al twee toppers van groepen op het programma staan en wel de op dit moment in de top veertig verkerende groep FRUIT CAKE en de groep die nog steeds bekend staat vanwege een ontzettend goede show the DIZZY MAN'S BAND. Al met al zal ook zeker de molensoos voor honderden Soester jongeren we derom een ontmoetingsplaats zijn in Soest. Het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) roept de kiezers op bij de ko mende Kamerverkiezingen op woens dag 8 september inzake de kernbewa pening tegen de plaatsing van nieuwe kruisraketten in Nederland te stem men. Dit staat in een folder van het IKV, die deze week in honderden exem plaren in Soest wordt verspreid. Na vergelijking van de verkiezings programma's van alle politieke partij en komt het IKV tot de conclusie dat alleen de PvdA, PPR. PSP, CPN en de EVP (Evangelische Volkspar tij) de plaatsing van de 48 kruisraket ten onder alle omstandigheden afwij zen. Volgens de folder kiezen VVD, GPV, SGP en RPF onomwonden voor stationering en volgen het NAVO-be leid. D'66 wil geen plaatsing van kruis raketten op Nederlandse bodem in de huidige omstandigheden, maar moge lijk wel in de toekomst. Uit de verkie zingsfolder blijkt voorts dat het CDA- programma plaatsing niet uitsluit en dat premier en CDA-leider Van Agt zich voor stationering van de nieuwe kernwapens heeft uitgesproken. Het Vredesberaad acht de parlements verkiezingen op 8 september van we zenlijk belang voor de vraag of er wel of geen nieuwe kernwapens in ons land geplaatst gaan worden. Als er op basis van de verkiezingsuitslag een regering van CDA en VVD kan ko men, zo meent het IKV, dan krijgen we te maken met een kabinet dat zich sterk zal maken vóór plaatsing van kruisraketten in ons land. Hoewel uiteindelijk de Tweede Kamer beslist, bestaat er momenteel een enorme op positie tegen de kernraketten in de samenleving. Uit allerlei opiniepeilin gen van de laatste jaren is namelijk duidelijk gebleken dat een grote meer derheid van het Nederlandse volk de ze nieuwe nucleaire wapens helemaal niet wil. Een regering die de demo cratie serieus neemt, aldus het IKV, mag dus nooit overgaan tot de statio nering van nieuwe kemraketten op Ne derlandse bodem. Genéve Met name het CDA wil een beslissing over het plaatsen van kruisraketten in Nederland laten afhangen van de on derhandelingsresultaten in Genéve. Op 20 juli j.1. zijn echter de besprekingen in Genéve over de middellange af standsraketten in Europa voor tien weken tot oktober geschorst. Deskun digen zeggen dat de onderhandelingen tussen de beide supermachten nu al muurvast zitten, of eigenlijk nog niet eens echt zijn begonnen. De Verenig de Staten en de Sovjet-Unie spelen nog steeds voor de publieke tribune, zo stellen zij. Volgens het IKV wil dat zoveel zeggen als: ze doen nog altijd voorstellen die niet serieus bespreek baar zijn, maar wel goed in de oren klinken van de eigen bevolking. Eind 1983, begin 1984 worden de eerste Pershings en kruisraketten in Europa verwacht. Op Sicilië en in Engeland bouwt men al aan de bases. De Bonds republiek maakt alle vrachtwagen trucks, waarvan straks de kruisra ketten gelanceerd moeten worden. In Nederland schijnt de plaats waar ze moeten komen al bekend te zijn en aan de eerste „papleren" voorbereiding verleent ons land passief medewer king. Het IKV vraagt zich somber af of al die miljoenen demonstranten in West-Europa dan politiek in geen enkel opzicht meetellen? SS-20 raket Premier Van Agt vindt het onverant woord onder alle omstandigheden te gen plaatsing van kruisraketten in Nederland te zijn, omdat de Sovjet- Unie al jaren bezig is met het opstel len van de SS-20 kernwapens. „Eén per week, drie kernladingen per raket, ge richt op West-Europa, en dat gaat maar door", aldus de CDA-leider. Maar ook in de Verenigde Staten draaien de kernwapenfabrieken op vol le toeren. Alleen al in Amerika ko men er gemiddeld per dag drie kern wapens bij. Waarnemers menen dat de Verenig de Staten thans bezig zijn met het meest ambitieuze nucleaire program ma sinds 20 jaar. Het IKV benadrukt nog eens, dat er reeds vele jaren sprake is van een kolossale overbewapening in de we reld. Nieuwe Amerikaanse of Russi sche raketten zijn derhalve volstrekt overbodig. Het voortdurend tegen el kaar opbieden door Oost en West wie nu kwantitatief de meeste en kwali tatief de beste wapens heeft, zo gelooft het IKV, heeft de afgelopen 35 jaar alleen maar tot nog meer kernwapens in de wereld geleid. Bovendien wordt de ontwikkeling naar vecntwapens, aldus het IKV, door de onderhandelingen in Genéve zelfs sterk bevorderd. Het gaat tegenwoor dig in de kernbewapening niet meer om „zoveel mogelijk", maar om „zo goed mogelijk". Vrijwel alle nieuwe kernkoppen hebben namelijk per atoomkop meerdere explosiekrachten. De supermachten kunnen dus met min der daarom meerDe nieuwe raketten in Oost en West hebben door hun gro te precisie typisch een gevechtsfunc tie. De besprekingen over „wapenbeheer sing" in Genéve is de voortzetting van de gewone politiek met andere middelen, zo merkt het IKV sarcas tisch op. Rotterdam Volgens het IKV heeft de houding die de Nederlandse regeringen van de laatste jaren hebben ingenomen tegen over de kernwapens goeddeels bestaan uit afwachten. Dit afwachten betekent echter niet dat er op kernwapengebied niets gebeurt. Op een sluipende ma nier gaan de ontwikkelingen in de richting van plaatsing van kruisraket ten gewoon door en dat kan zo niet langer, aldus het IKV. Gaan stemmen op 8 september is een eerste stap om de nieuwe atoomraketten tegen te houden. Het IKV vraagt de kiezers derhalve bij het stemmen vooral re kening te houden met de kernwapens. Naar aanleiding van de Kamerverkie zingen zal er op zaterdag 4 september in Rotterdam een grote demonstratie plaatsvinden tegen de kruisraketten. Onder het motto „Stem voor je mede mens, kies tegen kernwapens" zal de betoging om 13.00 uur aanvangen op het Churchillplein bij het beeld van Zadkine. Rond 15.00 uur is er een manifestatie in het Kralingse Bos. Adriaan Slooff. in de food-sektor biedt zich aan. Korr.: A. F. G. Smifs, Kruissteeg 23, 1211 HD Hilversum Wat te denken van iemand die: 1. het onderwerp vrede aangrijpt om zijn eigen onvrede te spuien, 2. de krant gebruikt om bekende en onbekende dorpsgenoten met naam en toenaam hatelijk toe te spreken? De ingezonden stukken van de heer Jacobse stemmen mij treurig omdat zij duiden op een mentaliteit, die de vrede in bredere zin absoluut niet dient. Wat hij doet is „koude oorlogje" spelen. Pas wanneer je vrede en harmonie in jezelf hebt kun je hopen wezenlijk bij te dragen aan de vrede in je direkte en verre omgeving. Daarom zou ik de heer Jacobse in overweging willen geven om 1. geen ingezonden stukken meer te schrijven zolang hij niets opbouwends heeft te zeggen. 2. de daarmee uitgespaarde tijd te ge bruiken om er eens over na te den ken waar de agressie en frustraties (onvrede), die hij zo duidelijk ten toon spreidt, vandaan komen. Nóg een nadenkertje: er is geen weg naar vrede, vrede is de weg (Quaker gezegde). Tot slot wens ik drs. Jacobse de vruch ten van de geest: liefde, vrede, geduld, trouw, vreugde, vriendelijkheid, goed heid. Dit zijn de zachte krachten van een nieuwe samenleving. (uit: „In liefde weer mens worden" van Phil Bosmans). Thea Weenink-van Dijk Valeriaanstraat 98. Naschrift redactie: Het lijkt ons een goed moment om de ze „correspondentie" te stoppen. Namens Nathalie, Chantal en Mar griet wilden wij iedereen die heeft meegewerkt aan de „Knotsboem week", georganiseerd door de Stich ting Jeugdzorg Soest heel hartelijk bedanken. Deze mensen hebben heel hard ge werkt om de laatste vakantieweek voor de kinderen tot een groot feest te ma ken. We hopen, dat de „Knotsboem week" volgend jaar weer komt, dan zullen onze kinderen er zeker weer zijn. Namens de kinderen heel veel dank! De ouders. Afz. Fam. van Luytelaar Pijperpad 97 Soest. Het is weer voorbij de zomervakantie- week van Stichting Jeugdzorg Soest. De tweede „knotsboemweek" is weer een verleden. Toch lijkt het ons goed, via een inge zonden stuk, nog enkele impressies van deze week weer te geven. Immers, we kunnen terugblikken op een zéér geslaagde week. Een week met talloze aktiviteiten waarvan ruim 2500 kinderen en jonge ren gebruik van hebben gemaakt. Vijfhonderd bezoekers meer dan vorig jaar. Terugkijkend naar dit vakantiegebeu- ren rest ons dank uit te spreken. Dank aan velen. We denken aan alle omwonenden, van wie we de hele week geen klacht ver namen, alhoewel het geluidsvolume daar soms toch aanleiding toe zou kun nen geven. Dank u wel, mensen rond het speel veld op de Eng. Dank aan de vele ouders met jonge kinderen, bij wie we met de geluids wagen iedere dag weer voorbij kwa men om onze aktiviteiten aan te kon digen. Wellicht zat u ook wel eens met een wakker geschreeuwd kind en dacht u ,,'k wou dat ze er eens mee ophiel den". Dank u wel dat u het door de vingers zag en niet één keer kwam klagen. De vele jongeren met hun „scheurende bromfietsen" die zo vaak in een ne gatief daglicht worden gesteld. Over wie gezegd wordt: „Daar heb je ze weer in hun leren jeckies"; Hartstik ke bedankt. De tent is de hele week blijven staan, niet één nacht zijn we uit onze slaap gehaald. Niet één keer hoefden wij onze caravan uit. Bedankt. Ook bedankt voor de fijne avond met Avro's toppop disco-show. Ook wij von den het jammer dat we om elf uur al moesten stoppen. Maar we stelden het op prijs dat jullie het zo sportief opnamen. Dat er geen ruzie was of klap viel. Dat er de hele week geen fiets gestolen was, geen jas, portemonnee, helm of flesje fris drank werd gepikt. Bedankt! Alhoewel dit laatste woord minder zegt dan wat wij bedoelen. De vele bezoekers over de hele week (2600) zorgden dat hun enthousiasme het onze op peil hield. Bedankt. Dan rest ons veel dank aan de Ich- tuskerk waar we de hele week stroom van mochten betrekken, de brandweer die aanwezig was, de politie die niet hoefde komen, het college die toe stemming gaf voor deze week stich ting „In de ruimte" van wie we de banken mochten lenen, en stichting Dorpshuis Soesterberg van wie we het podium mochten gebruiken. De mensen van gemeentewerken die zorgden dat dranghekken en toilet wagen kwamen waar ze werden ver wacht. Dan een groep mensen waarvoor het woord „bedankt" te klein is. Echter, een ander woord ervoor is nog niet uitgevonden, dus we zullen het ermee moeten doen. Het was geweldig wat jullie gedaan hebben. Al die 25 vrijwilligers. Mensen die in hun vrije tijd ons en de bezoekers terzijde stonden. Wat moesten we zon der jullie? De inzet van deze mensen was onmis baar deze week. Namens iedereen: Dank u wel! Schoonheidsfoutjes zullen er altijd blijven. Fouten zullen gemaakt blijven worden (we zouden bijna zeggen geluk kig). Want... wie is volmaakt? Toch kunnen we terugkijken op een zeer geslaagde „Knotsboemweek". Toen we afbraken zei een jongetje: „Waar gaan jullie nu heen met de knotsboemweek?" Wij hopen... naar 1983. We hopen dan weer terug te komen op de Eng. Aan ons zal het niet liggen. Ondertussen zullen we weer probe ren in de drie clubhuizen (Het Kruis punt, De Praatpaal en De Vangrail) een even aantrekkelijk programma te bieden. Namens de beroepskrachten van stichting Jeugdzorg Soest Johan A. Baks, hoofdleider. Marcel Klarenbeek werd tijdens een interland met België, Engeland en Israël t/m 22 jaar 2e op de 200 meter in 21.10. Gezien de tegenwind op deze afstand een goede prestatie. Op de 4 x 400 m. die door Nederland werd gewonnen noteerde Marcel een goede tussentijd van 46.30. Voor de vierde keer wordt zaterdag 11 september de Internationale lange- afstand estafette Soest (NL) - Soest (D) gelopen. Zeven teams, -drie Duit se, drie Nederlandse, één Belgische en één Engels- komen deze keer aan de start voor de 251,8 km. De teams bestaan elk uit tien lopers die de afstand in estafette-vorm afleg gen. De kortste etappe is 21,7 km en de lang ste beslaat 27,1 km. De route van de 251 km gaat via de volgende etappeplaatsenSoest, Voorthuizen, Apeldoorn, Vorden, Groenlo, Südlohn, Gescher/Coesfeld, Dülmen, Ascheberg, Hamm/Heesen en Soest (D). Vorig jaar zegevierde de Duitse ploeg TUS Oeventrop in de rekordtijd van 15 uur 41 minuten en 27 sekonden. Tweede werd toen het eerste team van S.O. Soest in 15.56.08. Het tweede team van S.O. Soest werd zevende in 18.46.35. De start van de estafette zal zaterdag ochtend om 00.01 uur zijn bij restau rant De Korte Duinen (AVIA) aan de Birkstraat. Het eerste team van S.O. Soest zal bestaan uit de volgende lopers: Dirk den Oude, Eef v.d. Brink, Joop van Leijenhorst, Richard van Egdom, Ton Duits, Joop Oranje, Henk Hooyberg, Harry van Brummelen, Ed Hardeman en Rob de Haas. Het tweede team is nog niet volledig samengesteld. Team begeleider is weer de trainer van de Soester Lange Afstand Groep Ron van Duur en. De aankomst in het Duitse Soest zal zaterdagmiddag 11 september om streeks kwart voor vier zijn. Alle ingrediënten waren aanwezig voor een fijne voetbaldag, mooi weer, goede ploegen, veel publiek en... Johan Cruyff! Dat Cruyff een publiekstrekker is zelfs wanneer hij niet speelt bleek wel uit het feit, dat steeds meer mensen zon dag j.1. naar de Bosstraat trokken. De aanwezigheid van Cruyff ging kenne lijk als een lopend vuurtje door Soest. Heel wat jongens werden gelukkig ge maakt met een handtekening. AI om 10.00 uur 's morgens zag Cruyff de Ajax C-selectie met 1-0 verliezen van de Soesy C-l. Een sensatie van de eerste orde. Soest C-l bleef zich uitstekend weren. Tegen Excelsior werd met 1-1 gelijk gespeeld en Zeeburgia werd met 2-0 verslagen. Jammer genoeg waren de „helden" de laatste wedstrijd te ver moeid om het Feyenoord moeilijk te maken: er werd met 2-0 verloren. Soest D-l en Soest E-l hadden het heel wat moeilijker tegen hun veel beter ingespeelde tegenstanders. Beiden wisten toch eenmaal gelijk te spelen. D-l speelde 0-0 tegen Zeeburgia en de E-l speelde 2-2 tegen Excelsior. Maar beide ploegen hebben ongetwij feld toch veel plezier beleefd aan het spelen tegen zulke grote namen als Ajax, Feyenoord en Excelsior. Daar van verliezen is beslist geen schande. Aan het eind van de dag werden de bekers uitgereikt door Johan Cruyff, die spontaan gehoor gaf aan het ver zoek van het Soester Jeugdbestuur om deze taak op zich te nemen. De bekers gingen naar 1. Ajax, 2. Feyenoord, 3. Excelsior, 4. Soest, 5. Zeeburgia. Al met al een zeer geslaagd evene ment. A.s. zaterdag gaat de competitie van start. Het thuisprogramma ziet er als volgt uit: A-junioren: Soest 2 Limvio 1 B-junioren: Soest 2 - T.O.V. 1 Soest 3 - Cobu Boys 1 C-junioren: Soest 1 - Roda 1 Soest 2 - Hooglanderveen 1 Soest 5 - Hoevelaken 5 D-pupillen: Soest 2 - Hoogland 2 Soest 3 - Amersfoortse Boys 2 Soest 4 - A.P.W.C. 2 E-pupillen: Soest 2 - H.V.C. 1 F-pupillen: Soest 2 - Baarn 4 Damesvoetbal Na een druk oefenprogramma afge werkt te hebben gaat ook voor de Soest- dames de competitie van start. A.s. zaterdag wordt gespeeld de wed strijd: S.O. Soest - S.I.O.S., aanvang 9.30 uur. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 1 95 77. Met de bekende Duitse film Die Bleier- ne Zeit van Margaretha von Trotta opent Filmhuis Artishock het seizoen op donderdag 2 september: aanvang 21.00 uur. Ook in dit alweer 6e sei zoen is er iedere donderdag film. Naast deze voor velen al vertrouwd zijnde gegevens, zijn er ingaande dit seizoen ook wat veranderingen. Een daarvan is de entreeprijs. Ondanks het feit dat vanaf de start van het filmhuis in februari 1978 de entree niet verhoogd is, zijn we nu genood zaakt deze met twee kwartjes te ver hogen. Zodat de entree voor niet-leden 5,-, en CJP-ers 65+ en Artishock- leden 4,- wordt. Het maandelijks ver schijnende filmschrift heeft een volle dige gedaantewisseling ondergaan. Een kleiner en handzamer formaat, anrt*»rp voorkant en een nieuwe lay-out met veel en nu kwalitatief hoogstaan de foto's. Iets geheel nieuws vormt de introductie van de filmhuisbon eind september. Gelijk aan de platen - of boekenbon kan men deze cadeau doen en is in elk filmhuis binnen het Goois Filmcircuit Noord, waarvan Filmhuis Artishock deel uit maakt, besteedbaar. Ter zijner tijd zal hierover nader be richt worden. Ook de filmprogramme ring heeft iets extra's. Als rode draad zal er iedere laatste donderdag van de maand een filmligavoorstelling plaatsvinden. Films die representatief zijn voor de Nouvelle Vague, het Neo realisme en aanverwante cineasten. Al met al werkt de werkgroep film huis ervoor dat de bezoeker(s) weer de nodige kijkplezier, en gezelligheid zullen vinden in het filmhuis. Die Bleierne Zeit is gebaseerd op een waar gegeven, het leven van de zusjes Ensslin. Gudrun was lid van de Rote Armee Fraction, haar zus Christine was redactrice van het vrouwenblad Emma. De regiseusse von Trotta heeft de film echter zo opgezet, dat er nooit gesproken wordt over de RAF of over de zusjes Ensslin, maar wie ook maar enigszins op de hoogte is voelt zowel de naam van de Rote Armee als Enss lin op de achtergrond. Via terugblikken geeft von Trotta de ontwikkelingen van de zusjes weer, tot het moment waarop de opstandi ge vechtster Marianne achter de tra lies verdwijnt. Ondanks hun totaal ver schillende maatschappij-visies blijft Juliana proberen het isolement waarin Marianne leeft te doorbreken. Wanneer Juliane tijdens een vakantie het bericht krijgt dat Marianne „zelf moord" heeft gepleegd, gaat zij op zoek naar de ware toedracht van de dood van haar zus. En als ze denkt de ware toedracht te hebben gevonden, is de buitenwereld totaal niet meer geïnteresseerd in het geval „Marianne". Margerethe von Trotta's De Bleiberne Zeit is een krachtig pleidooi voor de stelling dat een politieke film niet per se een film hoeft te zijn die volge plakt is met kreten en leuzen. De bood schap van von Trotta is verpakt in een ontroerende, boeiende dramati sche vertelling die vorig jaar volko men terecht De gouden Leeuw won op het festival van Venetië. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/CJP 4,-. Ook bij de voetbalvereniging SEC start volgende week de kaartcompetitie. De klaverjassers kunnen maandag avond 6 september om acht uur te recht in de kantine bij de sportvelden aan de Bosstraat. Tot en met mei 1983, wordt er iedere eerste maandagavond van de maand gekaart in deze klaverjascompetitie. Zaterdag 4 september 14.30 uur VVZ 3 - Stroe 2 14.30 uur VVZ 5 - VVOP 7 10.00 uur Posthoorn 6 - VVZ 6 Dames 11.00 uur Hierden - VVZ S E C. 14.30 uur FC Horst - SEC 12.00 uur SEC 2 - Hoevelaken 3 12.00 uur SEC 3 - Eemnes 5 10.00 uur Loosdrecht 6 - SEC 4 HEES 14.30 uur Hees - Roda 12.00 uur Veensche Boys 2 - Hees 2 12.00 uur Hees 3 - Huizen 8 14.30 uur Hees 4 - Altius 5 10.00 uur Hees 6 - Hoogerheide 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Loosdrecht 15.00 uur Stroe 3 - Soesterberg 3 14.30 uur CDW 4 - Soesterberg 4 ZONDAG 5 SEPTEMBER S.O. SOEST 14.30 uur Soest - DOS (beker) 11.30 uur Zeist 2 - Soest 2 (vr.sch.) 11.00 uur BFC 2 - Soest 3 10.30 uur BFC 5 - Soest 5 12.00 uur de Vesting 4 - Soest 6 14.30 uur Soest 7 - de Vesting 5 11.30 uur VVZA 8 - Soest 9 11.45 uur Soest 10 - Roda 7 11.45 uur Soest 11 - Hilversum 10 12.00 uur de Vesting 10 - Soest 12 11.45 uur Soest 13 - de Vesting 11 Dames 9.30 uur Soest - SIOS SEC 16.30 uur Tersch. Boys - SEC (beker) (zaterdag) 12.00 uur Veensche Boys 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Hoogland 5 11.30 uur SEC 5 - de Zebra's 4 10.00 uur Quick 11 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Ultrajectum - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 2 - Limvio 2 11.30 uur Soesterberg 3 - Limvio 3 11.30 uur Odijk 4 - Soesterberg 4 11.30 uur Soesterberg 5 - Odijk 5 Dames 11.00 uur Soesterberg - SDO VANAF f 40,PER DAG KONINGSWEG 1<4 SOEST Uitgaande van de Nederlandse Ski Vereniging, Kring Amersfoort zal zo wel in Amersfoort, Putten als in Voort huizen een cursus ski-gymnastiek wor den gegeven. In Amersfoort worden de lessen gege ven op maandag-, dinsdag-, woensdag en donderdagavond. In Putten op dins dag- en woensdagavond en in Voorthui zen op woensdagavond. De cursus bestaat uit 19 lessen, een instructie-avond over materiaal-onder houd en een bezoek aan de kunstski baan. De eerste les wordt gegeven in de week van 13 september. De kosten bedragen voor leden f. 65.- Voor niet-leden f. 75.-- Op de zaterdag- en zondagmorgen wordt er in de bossen rondom Amers foort een buitentraining gegeven. Voor deze training is het cursusgeld voor leden ƒ.55.-. Voor niet-leden ƒ.65.-. Voor degenen, die zowel aan de ski gymnastiek als ook aan de buitentrai ning deelnemen bedragen de gezame- lijke kosten 110.- voor leden en ƒ.125.- voor niet-leden 's Morgens van 9.00 tot 10.00 uur en 's avonds van 18.00 tot 19.00 uur kunt u zich aanmelden of inlichtingen inwin nen bij de heer R. ten Hoeve, Woestij- gerweg 133 te Amersfoort, telefoon 033-19023. Op dinsdag 7 september aanstaande houdt de Soester tafeltennisvereniging Shot haar jaarlijkse algemene leden vergadering, waarbij het bestuur ver antwoording af zal leggen voor het beleid in het verenigingsjaar 1981-1982. Plaats van handeling ls het wijkcen trum de Borg (kleine vergaderzaal) en de vergadering begint om 20.00 uur. Naast de Bestuurs- en commissiever kiezingen zullen ongetwijfeld ook de plannen van Shot tot het verkrijgen van een eigen zaalruimte uitgebreid aan bod komen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13