Zesde Braderie in de Soesterbergsestraat met Kermis 8 NIEUW! KODAK DISC 4000 CAMERA. ShoP Wie anders wil moet anders stemmen m Ki»c danscentrum SLINGERLAND frestofrint Sposa Bella showt nieuwe internationale bruids- en avondmode Die koop je toü C3-- Schoof- FINALE VERKOPING OMAR KHAYAM Spectakel in Hartje Zuid ALLEMAAL! 02155-17954 Onderzoek baarmoederhalskanker in Soest en Soesterberg Vergroting f9.90 INTENSIVE CRASH C0URSES Talenpraktikum Amersfoort Schrijfmiddag Amnesty International M V. \iops Weegbreestmat 205 - 207 Soest Telefoon ÖlSC Ongelooflijk goed in kleur 30 x 40 cm /G vri foto-film-video Soester veertig jaar bij Baarns bedrijf Ys OOSTERSE TAPIJTEN DIREKTE VERKOOP Gestolen aan hanger terecht Door honden aangevallen Soester Natuurbad nog een paar dagen open Soester Courant van woensdag 1 september 1982 De zesde Braderie, die volgende week vrijdag 10 september wordt gehouden, wordt omlijst door een Kermisgebeuren aan de Verlengde Kolonieweg. Het is voor de eerste keer dat een der gelijke nevenaktiviteit het toch al zo spectaculaire gebeuren in Zuid extra glans gaat geven. Behalve op de dag van de Braerie zelf, zal de Kermis draaien op woensdag 8, donderdag 9 en zater dag 11 september. Voor de huur van kramen is erg veel belang stelling, zodat Soest rondom het busstation wel weer op een druk avondje kan rekenen. Routine Zonder het gevaar te lopen alleen op de routine te gaan drijven mag toch wor den gesteld dat het organisatieteam van het Winkelcentrum, sinds de ope ning en eerste Braderie in 1977, kan bogen op een stuk ervaring die niet mis is. Vanaf het prille begin is de Braderie een onbetwistbaar succesnummer voor heel Soest dat zich geryst.pgag scharen in de rij van evenementen waarvoor massa's mensen uitlopen, zoals de Gil- defeesten, de Oude Ambachtenmarkt, Koninginnedag en de Avondvierdaagse, die we sinds kort ook binnen onze eigen gemeente hebben weten te krijgen. Winkelcentrum Hartje-Zuid is voor wat dit Braderiegebeuren betreft be paald uniek, zonder dat we daarmee andere evenementen op dit gebied maar enigszins tekort willen doen. Ook de Braderie van Winkelcentrum 't Hart groeit naar een steeds betere formule. Soest mag best gelukkig zijn met men sen die het toch elk jaar maar weer op brengen dit soort feesten aan het pu bliek voor te schotelen. Een beetje le ven in de brouwerij kan zeker geen kwaad. Het weer Het bestuur van Hartje-Zuid, sinds en kele maanden onder voorzitterschap van de heer Wessels van Boek- en kan- toorhandel Van de Ven, rekent ook nu weer op de medewerking van zon en temperatuur. Er is nog geen jaar ge weest waarin ook maar één spatje tij dens de Braderie is gevallen. Wel vlak ervoor, maar als een wonder hield het dan om precies kwart voor zeven op en kon Dick Passchier - zo langzamerhand niet meer weg te denken uit ons dorp - het startschot laten lossen. Dat deed öf de burgemeester of één van de wet houders, die er dan meteen een gift aan een van de organisaties die daar op dat moment het meeste behoefte aan had aan verbond. Wie dit jaar de Braderie opent is nog niet bekend en wie de gift krijgt ook niet. Hartje-Zuid doet er een beetje geheimzinnig over, maar vol gende week zal onze krant het u zeker kunnen melden. Kermis Nieuw is de Kermis die aan de Verleng de Kolonieweg wordt neergezet. Het is weliswaar een bescheiden opzet - er staat een miniscooterbaan en een zeer grote autobotsbaan (de grootste van Nederland), een draaimolen en een kraam waar naar hartelust legaal een gokje kan worden gewaagd, maar ze- Inlichtingen en inschrijven: dagelijks (behalve woensdag) 's middags van 14.00 - 16.00 uur 's avonds van 19.00 - 21.00 uur Aanvang nieuwe clubs 24 september a.s. Iedere zaterdag vrij dansen Lid Ned. Bond v. Dansleraren en GedipJ. F.D.O. ker is dat de woensdag, de donderdag en de zaterdag er voor zullen zorgen dat het extra gezellig druk zal zijn in Soest-Zuid. Er zijn, behalve dat men weer kan profiteren van de bekende Hartenjagerij, (bij iedere bestede gul den een gratis lot, dat meedraait in het Rad van Avontuur op het podium bij Wijnands voor) 1000 gratis kermis- kaartjes bij de winkeliers te „winnen". Dat gebeurt via 15 „grabbeltonnetjes", die bij de volgende winkeliers staan op gesteld: Blom-Avicultura, Eb Karei sen, v. d. Linden, De Mey, Brandsma, v. d. Ven, Hooijer, de Bruin, Dogterom, Faas, van Oosten, van Essen, v.d. Salm, Bas v. d. Hoef en de Kaas specialist. De kermis zal natuurlijk ook tijdens de braderie zelf, vrijdag 10 sep tember volop draaien. Veel kramen Ondanks het feit dat de prijzen wat op getrokken dienden te worden, is er veel belangstelling voor de kramen, die langs de Soesterbergsestraat worden opgesteld. Als de Braderie vrijdag avond om 19.00 uur open gaat zullen er weer duizenden terecht kunnen bij meer dan 70 kramen en uitstallingen. Er zal van alles te zien, te snoepen en te koop zijn. En er valt overal wel iets te winnen, dankzij een prijsvraag hier of een puzzeltje daar. Vele verenigin gen zullen demonstreren en reklame maken voor hun sport of spel. De Braderie in Hartje-Zuid zal Soest Kodak De Kodak Disc 4000 camera is een volautomatisch fototoestel waarin de modernste computertechniek is verwerkt. Met automatisch filmtransport voor snelle aktiefotografie. Met een zelfdenkende, inge bouwde elektronenflitser die automatisch flitst wanneer er te weinig licht is. En natuurlijk met de revolutionaire Kodacolor Disc film: 15 negatieven op 'n superdun schijf je. U maakt haarscherpe foto's vanaf 1.20 m tot oneindig. Met ultra-Me energiebron voor jarenlang fotoplezier. De ideale Disc camera voor iedereen die probleemloos foto's wil maken. De Kodak Disc camera denkt aan alles. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (17) Op maandag 13 september 1982 start in Soest en Soesterberg het onderzoek naar baarmoederhalskanker onder de vrouwelijke bevolking van 25 tot en met 59 jaar. Die groep telt 8700 vrouwen. Op basis van een driejarenplan wor den in de maand september a.s. on geveer 3200 vrouwen uitgenodigd voor het onderzoek. De groep die één deze dagen wordt uit genodigd aan het onderzoek deel te nemen bestaat uit vrouwen, geboren in de jaren 1023, 1926, 1929, 1932, 1935, 1938,1941,1944,1947,1950,1953 en 1956. Vrouwen geboren in een van de ge noemde geboortejaren die geen uit nodiging hebben ontvangen, kunnen zich wenden tot de afdeling volksge zondheid van de gemeente secretarie (telefoon 16744 toestel 411) om een oproep te ontvangen. Ook van dia Birkstraat 2 SOEST Dit kan onder meer gébeuren wan neer men zich in deze gemeente ge vestigd heeft nadat de oproepkaarten zijn vervaardigd. De eerste praktische fase van het on derzoek kan in twee weken worden afgewerkt. In die periode maakt het onderzoekteam per middag en per avond van ongeveer 100 vrouwen een zogenaamd uitstrijkje dat vervolgens voor het laboratoriumonderzoek naar Utrecht wordt verzonden. Het maken van het uitstrijkje is een eenvoudige zaak, waarmee per vrouw slechts en kele minuten gemoeid zijn. Het onderzoek wordt van 13 september t/m 29 september 1982 gehouden in het medisch centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg en van 29 september t/m 30 september a.s. in de bus bij het parkeerterrein van het medisch centrum, Rademakerstraat te Soes terberg en zal plaatsvinden van maan dag t/m donderdag van 13.00 tot 16.15 en van 18.00 tot 20.15 uur. Op vrijdag wordt het onderzoek alleen op de dag verricht. Kan men op het op de oproepingskaart vermelde tijdstip niet aanwezig zijn, dan wordt men verzocht dit mee te delen aan de afdeling volksgezondheid van de gemeentesecretarie, waarna men op een ander tijdstip wordt uitge nodigd (tel. 02155-16744, toestel 411). De uitstrijkjes worden gemaakt door medewerksters van het Centraal Bu reau voor Keuringen op medisch- hygiënisch gebied te Den Haag. Het -laboratoriumonderzoek wordt ver richt door het laboratorium voor cel- onderzoek van ,de rijksuniversiteit te Utrecht. In kader van de gemeentelijke bezui nigingen zal het onderzoek vanaf dit jaar kostendekkend moeten zijn. Dit houdt in dat dames die geboren zijn in de jaren 1929, 1932, 1935, 1938, 1941, 1944 en 1947 voor de kosten van het onderzoek 14,50 moeten betalen. De dames die geboren zijn in de jaren 1923, 1926, 1950, 1953 en 1956 moeten een bedrag van 58,- betalen. De reden van dit verschil is gelegen in he feit, dat de rijksoverheid in de kos ten van het onderzoek bij de dames tussen 35 en 55 jaar subsidie verleent; aangezien het gemeentelijk onderzoek de laatste jaren gericht op de leeftijd van 25 tot 60 jaar, wil het gemeente bestuur van Soest toch de dames van 25 tot 35 en 55 tot 60 jaar in de gele genheid stellen aan dit onderzoek deel te nemen. weer ferm op zijn kop zetten. In onze krant van volgende week hopen wij er nog uitgebreider op terug te komen. Voor hen die inlichtingen willen even het telefoonnummer: 02155-15413, ter wijl zij die een kraam willen huren beter het nummer 02155-21291 kunnen draaien. Het aantal Soester bruidjes dat zich voor „de dag" van hun leven door de bruids- en avondmode specialist SPO SA BELLA, sinds 10 september geves tigd in een kapitaal pand in de Sta tionsstraat 6 te Hilversum, liet kleden is langzamerhand ontelbaar. Begrijpelijk. Zij, en hun familieleden. vonden in Hilversum een uitzonderlijk grote collectie aan bruidstoiletten en avondkleding. Stuk voor stuk creaties afkomstig van vele buitenlandse ateliers. Zo was het, zo zal het blijven. Wat het laatste betreft, daarvan zal de directie van SPOSA BELLA bin- Op 16 mei 1.1. was de heer W. van Ginkel uit Soest veertig jaar in dienst bij de Baarnse Golfkartonindustrie Hermes. J.l. vrijdag werd dat met het personeel gevierd. Van Ginkel kreeg een receptie aangeboden in het hotel De Prom te Baarn. De jubilaris trad als 17-jarige jonge man als leerling-zetter in dienst bij de N.V. Mercurius. toen nog geves tigd in Hilversum. Hij maakte de ver huizing naar de Gaslaan in Baarn mee en ook de verhuizing naar het nieuwe pand op het Baarnse industrie terrein. Hij is een zeer gewaardeerde kracht bij Hermes en dat heeft men hem j.l. vrijdag goed laten weten. nenkort weer de bewijzen leveren. Twee exclusieve shows staan op het programma. Shows met het accent op het exclusieve karakter en een verrassende prijs. Speelt bruids- en avondmode zich over het algemeen in een wat romantische, sprookjesachtige sfeer af, de aanschaf kosten zijn bij dit soort kleding meest al allerminst sprookjesachtig. SPOSA BELLA vormt op deze conclu sie een gunstige uitzondering. Kwaliteit en exclusiviteit zijn er be taalbaar. Het bruidje kan zich er kle den vanaf prijzen die rond de vijf honderd gulden schommelen, avond japonnen voor bruidsmoeders en an dere vrouwelijke familieleden zijn er reeds vanaf circa honderd gulden. Een bezoek aan SPOSA BELLA biedt meer voordelen. In een bijzonder gro te verscheidenheid zijn ook alle bruids- accessoires aanwezig. Toekomstige bruidjes die met trouw plannen spelen moeten zeker niet ver zuimen één van de komende shows (voor het tijdstip van aanvang zie de advertentie) te bezoeken. Alleen, met de bruidsmoeder en het bruidsmeisje? Het doet er niet toe. Zeker is dat deze speciaalzaak voor bruids- en avondmode voor alle betrok kenen iets bijzonders in petto heeft. Puike schoo' spuitent L7 De enige zaak in Soest met het komplete assortiment schoolspullen Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 tegenover het Busstation Soest-Zuid Steenhoffstraat 13-tel. 02155-10115 naast het postkantoor Soestdijk Engels - Duits - Frans - Spaans - Portugees - Italiaans - Russisch - Nederlands. 2tot4weken. Inl. 033-729097 door de ontvanger der directe belastingen, afd. Den Haag, vrijgegeven partijen. Wegens inbeslagname, dreigende insolventie, zeer grote ver scheidenheid w.o. KASHMIR, ZIJDE en BERBERS. van diverse origines. Deze kleden maakten deel uit van de voorraad van de inmiddels in surséance van betaling verkerende groothandel. aan particulieren zonder opgelden, stuk voor stuk uitsluitend a contant in de daartoe aangewezen ruimte van het pand HILVERSUM 's-GRAVELANDSEWEG 35 DEZE WEEK: DONDERDAG VAN 9.00-21.00 UUR VRIJDAG VAN 9.00-18.00 UUR ZATERDAG VAN 9.00-17.00 UUR Gemachtigde de heer C.K.A. van Dijk. expertise en controle. Origine en authenticiteit der tapijten wordt gewaarborgd. Donderdagmiddag 2 september aan staande om 13.30 uur wordt er weer een schrijfmiddag gehouden in het Amnesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Er wordt geschreven tot 15.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan een ieder persoonlijk een protest schrijven tegen gevangenneming van mensen om hun overtuiging, ras, geloof of huidskleur. De politieke gevangenen waarvoor de ze maand geschreven wordt, zitten gevangen in: Peru: Hier zit een Pastoor sinds Fe bruari van dit jaar gevangen, beschul digd van „terrorisme". Sovjet-Unie: Een 55-jarige man uit Litouwen zit een vonnis van 15 jaar gevangenisstraf en interne verbanning uit wegens het vervaardigen van on gecensureerd drukwerk. Zijn gezond heidstoestand is slecht. Gabon: Een bestuursambtenaar van naar schatting achter in de vijftig, wordt sinds november 1981 zonder vorm van proces gevangen gehouden. Aan de autoriteiten van bovengenoem de landen worden brieven geschreven met verzoeken om vrijlating, stopzet ting van marteling, medische behan deling en opheldering van verblijf plaatsen. Er liggen voorbeeldbrieven klaar. Voor schrijfmateriaal en post zegels wordt gezorgd. Nadere informatie verstrekt de heer F. Munniksma, Bartolottilaan 7, Soest, tel. 24263. In Huizen werd de aanhanger terug ge vonden, die op 8 juli in Soest gestolen werd vanaf een parkeerterrein achter de winkels aan de Van Weedestraat. Op de Wleksloterweg fietsend werd een dame aangevallen door twee grote her dershonden. Zij kwam te vallen. De politie is op zoek naar de eigenaar van deze agressieve dieren. Het Soester Natuurbad blijft tot en met zondag 5 september geopend voor de zwemlustigen. Op dit moment hebben reeds 135.000 mensen een bezoek ge bracht aan het bad. Vorig jaar werd vlak voor het sluiten van het bad de 100.000ste bezoeke»* genoteerd. Aan de zwemvierdaagse hebben dit jaar 566 zwemmers deelgenomen, nagenoeg hetzelfde aantal als in 1981.

Soester Courant | 1982 | | pagina 3