administratief medewerk(st)er Moedige brandweerlieden van de vliegbasis ontvingen tevredenheidsbetuiging uon Oud-patiënten luidden dokter Buss uit W p 50 Jaar geleden in Soest frestofrint °0 Wie anders wil moet anders stemmen vraagt; uw voor: Vergroting f9.90 dfSlmlhoudci GEMEENTE Openbare raadsvergadering Personeel gevraagd Stemmen voor ontwapening Slotavond EVP-campagne Ongelooflijk goed in kleur 30 x 40 cm vu foto-film-video cv Birkstraat 2 SOEST Auto tegen boom: total-loss T/ BUMPER Z/ BUMPER STONE - WASHED SPIJKER- 5 4 September 1932 Lijst 5 Soestor Courant van woensdag I september 1982 5 De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeenteraad wordt gehou den op donderdag 16 september ln de aula van het Griftlandcollege aan de Noorderweg. De aanvang is 19.30 uur. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom op deze openbare vergadering. De agenda ziet er als volgt uit Benoeming van commissies en instellingen. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 juli 1982. Ingekomen stukken. Vragenhalfuurtje. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de renovatie van het hoofdveld sportpark Bosstraat-west. Voorstel: tot het verlenen van een garantie aan de woningbouwvereni ging St. Joseph voor het aangaan van een klimlening ten be hoeve van het isoleren van 286 woningwetwoningen aan de Haverweerd, De Akkeren en de Dalweg. Voorstel: tot het overboeken van de restant-kredieten van het dienstjaar 1981 naar 1982. Voorstel: tot het garanderen van rente en aflossing van door de Beheers stichting Braamhage te sluiten geldleningen ten behoeve van de renovatie van het verzorgingstehuis voor bejaarden „Braamhage". Voorstel: tot goedkeuring van de jaarrekening 1980 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest en tot vaststelling van de kosten vergoeding over 1980. Voorstel: tot intrekking van de verordening subsidiëring godsdienstige en levensbeschouwelijke vorming. Voorsteltot uittreding van de gemeente Soest uit de gemeenschap pelijke regeling inzake de schoolartsendienst. Voorstel: van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer G. Faassen ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Voorstel: van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer H. H. Richter ingesteld be roep tegen de weigering van een bouwvergunning. Voorstel: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van een in richting tot opslag en bewerking van afvalstoffen op./in het perceel Sterrenbergweg 26 en 30, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E., nrs. 2623 en 3222. Voorstel: tot verkoop van een bouwkavel aan de Klaarwaterweg te Soest aan de heer G. A. P. v.d. Bosch. Voorstel: tot verkoop van een perceel grond, gelegen nabij de Maatweg, aan de heer A. W. Stalenhoef. Voorstel: tot verkoop van de woning Nieuweweg 90, aan de heer A. R. Gros te Soest. Voorsteltot verhuring van het perceel grond met opstal Burg. Grothe- straat 51, Soest, aan de heer H. de Wolff te Soest. Voorstelvan de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer E. J. van der Lek ingesteld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Voorstel: van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer P. W. Stalenhoef ingesteld beroep tegen de weigering van een tweetal bouwvergunningen. Voorstel: tot afstand van erfdienstbaarheid van weg c.q. recht van over gang met de heer T. van Duinkerken. Voorsteltot verkoop van een perceel grond gelegen achter de woningen Eigendomweg 6 t/m 14 aan de heer H. Ruis en enige anderen. Voorsteltot verkoop van het perceel Kolonieweg 16 aan mevrouw M. F. Verlinden-van de Witte te Soest. Voorsteltot verkoop van diverse agrarische gronden. (Ie C. W. v.d. Breemer, 2e J. G. M. v.d. Breemer, 3e A. W. H. Westerveld en F. Buskens). Voorsteltot verkoop van diverse agrarische gronden. ïe-W'. -D. v^d. Heuvel, 2e H. Wolfsen, 3e. Hervormde Gemeeiv te, 4e A. G. van 't Klooster, 5e A. Schimmel Voorstel: tot verkoop van het perceel Nieuweweg 57, Soest, aan de heer K. Koppenaal en mevrouw J. M. van Doorn-Bosland, beiden wonende te Soest. Voorstel: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouw van de openbare Prins Willem Alexanderschool voor huis vesting van de openbare kleuterschool De Nachtegaal. Voorstel: tot het aangaan van een ruilovereenkomst met de heer G. W. van Rossenberg, wonende te Soest, inzake het ruilen van gron den, gelegen nabij de Insingerstraat en de Veenzoom. De schriftelijke toelichting op de onderwerpen die aan de orde komen liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Bij de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest wordt gevraagd een Deze Stichting verzorgt tevens de administratie voor de Stichting Zwembaden Soest. De aan te trekken medewerk(st)er zal worden belast met: - post- en archiefwerkzaamheden; - typen van brieven en verslagen etc.; - diverse administratieve werkzaamheden (lesgelden, abonne menten, keuringen etc.). Vereist wordt een opleiding op M.A.V.O.-niveau alsmede een typediploma. Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring van f 1.925,- tot f 2.517,- bruto per maand (voor 21-jarigen en ouder). Bij de selectie wordt een vertegenwoordiging van het personeel betrokken. Sollicitaties, gericht aan de directeur van eerstgenoemde Stich ting, toezenden aan de afdeling personeelszaken, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 10 dagen na publicatie, onder vermel ding van het vacaturenummer 82-16. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 17.00 UUR Leden van de landelijke basisbeweging van kritische groepen en gemeenten in Nederland en van Christenen voor het Socialisme hebben de program ma's en de praktijk van politieke par tijen vergeleken. Dit, op grond van aktieve deelname aan derde-wereld-groepen, de vredes beweging, de vrouwenbeweging en de strijd van de buitenlanders tegen de 1 november wet. Aangezien leden van de Basisgroep Baarn/Soest het meest aktief zijn in de vredesbeweging geven zij de pro gramvergelijking door over de ont wapening. Wie geïnteresseerd is in de volledige programvergelijking kan kontakt opnemen met Soest: Tineke Dorr, tel. 11859 of Baarn: Rlenk Andriessen, tel. 14921. Op dinsdag 7 september a.s. aanvang 19.30 uur, vlak voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer, hoopt de Evangelische Volkspartij in Zeist haar slotavond te organiseren van de cam pagne die de afgelopen weken in de provincie Utrecht is gehouden. Het belooft een groots opgezette avond te worden. Sprekers op deze bijeenkomst zullen zijn: drs Jaap Tas en Gen. Maj. b.d. M.H. von Meyenfeldt. Beiden zijn lid van de EVP en de laatstgenoemde staat bovendien op de 2e plaats van de EVP-kandidatenlijst voor de komende verkiezingen. De avond zal worden gehouden in de grote zaal van het kerkelijk centrum "De Clomp" te Zeist. De uitreiking van de tevredenheidsbetuigingen door kolonel J. W. A. Boudens aan v.I.n.r. soldaat Hillebrik, korporaal I Thijsse, sergeant llaas en korporaal Glijn. Vorige week heeft de Commandant Vliegbasis Soesterberg, de kolonel J. W. A. Boudens, tijdens dë aflossing van de ploegendiensten in de kantine van de Brandweerkazerne aan vier personeelsleden een tevredenheidsbe tuiging uitgereikt. Op dinsdag 17 augustus j.1. stond de Brandweervliegwacht, bestaande uit de sergeant H. Haas, de korporaal der eerste klasse G. Thijsse. de kor poraal T. Glijn en de soldaat F. Hil lebrik, met een poederwagen 500 aan het einde van de landingsbaan van de vliegbasis. Bij de landing van een F-16 vliegtuig van de Noorse Luchtmacht, die voor een internationale oefening op de vlieg basis Soesterberg was gestationeerd, werd een ongebruikelijk schurend ge luid gehoord. De vliegwacht volgde het toestel met extra aandacht. Toen bij één van de hoofdwielen tijdens het uitrollen en afdraaien naar de rolbaan rook werd waargenomen werd dit snel gemeld aan de luchtverkeerstoren en werd snel opgereden naar de F-16 met een ondertussen brandend rechter hoofdwiel en onderstel. Tijdens het rijden werd al met het blussen begon nen waarna de Noorse vlieger op ge zag van de luchtverkeersleiding het vliegtuig tot stilstand bracht. De brand welke zich, door het lekken van olie uit een beschadigde hydrau lische leiding, snel had uitgebreid tot aan en binnen de romp van het vlieg tuig werd vlot en effectief geblust. Door de plm. 3000 pond druk in het systeem werkt zo'n brand meer als een snijbrander dan als een gewone uitslaande brand. Als de Brandweer mensen 20 seconden later waren ge arriveerd zou vermoedelijk de F-16 total loss zijn geweest, nog niet ge sproken over de problemen die de vlie ger zou hebben gehad met het verla ten van het toestel. De 16 miljoen... De 16 miljoen gulden kostende F-16 heeft toch nog een schade van enkele tienduizenden guldens opgelopen die bij Fokker op Schiphol wordt hersteld. In zijn toespraak vóór de uitreiking van de tevredenheidsbetuigingen zei de kolonel Boudens dat deze niet we kelijks op de vliegbasis worden uitge reikt. Hierdoor zou het certificaat snel haar waarde, die er aan moet worden toege kend, verliezen. In dit geval wil hij echter de waardering betuigen aan de vier brandweermensen die door hun oplettendheid en het snel reageren een waardevol gevechtsvliegtuig konden behouden en zorgen dat de vlieger er ongedeerd uit kwam. De kolonel betrok in zijn hulde ook de commandant van de Brandweeraf deling van de vliegbasis, de sergeant majoor J. Mulder en al zijn mensen vanwege het hoge peil van de paraat heid en de geoefendheid. De Noren hebben inmiddels ook al blijk gegeven van hun erkentelijkheid door het aan bieden van o.a. een paar flessen Ak- vavit. Ook van dia Het echtpaar Buss en rechts oud-burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck routine-matig zou gaan werken. Tijdens een druk bezochte receptie j.1. zaterdag in gebouw De Rank heb ben oud-patiënten de chirurg van het ziekenhuis Zonnegloren, dokter R. E. H. Buss en zijn gezin uitgeluid. Dokter Buss is inmiddels verbonden aan het nieuwe Zuiderzeeziekenhuis te Lely stad. Tijdens de afscheidsreceptie, ge organiseerd door een comité, kreeg hij een rechaud aangeboden alsmede een bedrag in envelop. Namens allen sprak oud-burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck. Hij merk te op dat Soest, na de schok van het onverwachte vertrek verwerkt te heb ben, dokter Buss toch een afscheidsca deau wilde aanbieden. ,,Wij bewaren goede herinneringen aan u", zei de heer Bentinck. ,,U hebt ons in een soms kritieke fase in ons leven, steun gegeven. De meesten kwa men bij u als patiënt en dat is dan niet de vrolijkste kant van het leven. Men kwam bij u vol vertrouwen in uw bekwaamheden en men wist zich in goede handen. U vatte uw taak serieus op en deed uw werk met grote toewij ding. Daarbij had u niet alleen oog voor het gebrek of de kwaal van de patiënt, maar u zag de hele mens. U leefde mee met hun zorgen, angsten en pij nen. Ging het hen goed, dan was u met hen verheugd; ging het minder dan pro beerde u het tij te keren" ,,De gevoelens van dankbaarheid be treffen juist ook het niet medische werk", zei de heer Bentinck. ,,U bent een man die de zonzijde van het leven opzocht en dat ook liet blijken". Tenslotte constateerde de heer Ben tinck dat dokter Buss zich vele vrien den in Soest verworven heeft, mede door zijn inzet voor de sport en o.a. de brandweer. Met de wens dat dokter Buss er in zal slagen in Lelystad een even grote vriendenkring op te bouwen als in Soest, bood hij tenslotte het cadeau aan. Niet blij In zijn dankwoord zei dokter Buss evenmin als zijn oud-patiënten blij te zijn Soest te moeteri verlaten. „Ik laat hier heel wat achter, maar Lelystad met 50.000 inwoners is voor mij een uitdaging. Ik ben blij dat ik daar de kans heb gekregen" Buss zei Soest verlaten te hebben om het gevoel te voorkomen dat hij, lang functionerend op dezelfde plaats, te Nadrukkelijk verklaarde hij bij Zonne gloren niet weggegaan te zijn, omdat de toekomst van het ziekenhuis onze ker is. „Als minister Gardeniers de stomme beslissing neemt dit ziekenhuis te sluiten, dan wil ik dat haar persoon lijk in Den Haag nog wel gaan zeggen. Als ze weer verstandige beslissin gen gaan nemen in Den Haag, dan zal het ziekenhuis „De Oelte" er wel komen"aldus dokter Buss. „Ik heb, tijdens het bezoek van een afvaardiging van Zonnegloren aan het ziekenhuis in Lelystad met hen afge sproken dat we elkaar zullen terug zien als „De Oelte" geopend wordt". Hij zei tenslotte Soest niet te zullen vergeten en er nog regelmatig terug te zullen komen. Een 19-jarige autobestuurder kwam met zijn voertuig op de Paltzerweg tegen een boom terecht toen hij vergat een bocht te nemen. Hij en zijn even oude passagier werden door militairen van het vliegveld Soesterberg naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht, waar zij werden geholpen in verband met opgelopen snij wonden. De auto is rijp voor de sloop. Steeds meer mensen ontdekken dë goedkope boeken kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde (^jSjDoeken BOLKLN - TIJ DSC H KIFT LN - KADOHOcK EN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT STADHOUDERSLAAN nutl Reisbureau Gerth TEL. 1 7699 Mid-Pub-Prijs nu GEVONDEN VOORWERPEN Onderstaande gevonden voorwerpen zijn terug te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen genoemd: Pijpje, Steenhofstraat 17; gedeelte van kunstgebit, Rembrandtlaan 2; Rijwielslot met sleutels, Nieuweweg 87; Rozenkrans, Nieuweweg 49B; Schroevendraaier, Schoolstraat 9; ceintuur, Politiebureau; Aangelopen gele hond, L. Brink weg 53D. KONINGINNEFEEST De scholen met den Bijbel hebben op Koninginnedag feestgevierd. Reeds om 8 uur was de jeugd present. Na een korte begroeting op de schoolbanken, zijn de kinderen van Driehoeksweg en Spoorstraat elkaar tegemoet gewandeld langs rusti ge wegen, om elkaar op het Kerkpad bij Van Hengstum te ontmoe ten. Daar op het vrije terrein werd het woord gevoerd door den heer Van der Flier Sr., voorzitter van de Christelijke Oranje Ver. Toen trok ieder weer naar eigen speelterrein, waar de spelletjes begonnen. Mastklimmen, zakloopen, enz. Onderwijl werd er getracteerd op li monade, koek en chocolade. BEDANKT De heer Harry Roos, die van de oprichting af bestuurslid was van de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging „Soest en Omstreken", heeft thans bedankt. OVERZICHT GEM. KEURINGSDIENST OVER DE MAAND JULI 1932 Geslacht werden op de N.V. Centrale Slachtplaats: 37 runderen, 2 paarden, 1 hit, 23 vette kalveren, 1 nuchter kalf en 130 varkens. Huisslachtingen6 varkens en 1 vet kalf. Ingevoerd werd: 3795 kilogram vleesch. Gestorven dieren: 2 runderen, 1 varken, l nuchter kalf en 7 schapen. Tuberculose kwam voor bij4 runderen en 1 varken. Afgekeurd werden: 2 runderen, 1 varken, 1 nuchter kalf en 7 schapen. Aan organen werden afgekeurd Van Runderen: 14 longen, 4 harten, 18 levers, 3 milten, 3 maag en darmen, 3 nieren, 3 borstvliezen, 3 buikvliezen, 4 lymphklieren, 2 kilogram vleesch en 19 kilogram ongesmolten vet. Van Varkens: 51 longen, 5 harten, 5 levers, 13 nieren, 1 lympheklier en 2 kilogram ongesmolten vet. Van kalveren: 2 longen, 1 lever en 6 nieren. NATUURBAD Naar aanleiding van het bericht in ons laatste nummer, over het op te richten „Natuurbad te Soest", deelen wij nog mede, dat in de beide toon-kasten van Fotograaf Drost (Steenhofstraat 56 en Soesterberg- schestr. hoek Eikenlaan), foto's van de maquette van het natuurbad ten toon gesteld zijn. ONGEVAL Terwijl de Adjudant-onder officier Van Beurden, van de Luchtv. afd. alhier een oefening hield met springmiddelen, werd door hem een kardoes afgestoken, welke ontijdig tot ontbranding schijnt te zijn gekomen, met het noodlottig gevolg, dat genoemde adjudant ernsti ge brandwonden aan hoofd en armen bekwam. Na ter plaatse te zijn behandeld, is hij naar het hospitaal te Utrecht vervoerd. GRASBRANDJE Maandagmiddag ongeveer 5 uur werd een brandje ontdekt op den berm van den spoorweg nabij de halte Soestdijk, veroorzaakt door vonken uit de locomotief. De brandweer met behulp van anderen, wist spoedig den brand te blusschen. AANBESTEDING Vanwege de Bouwcommissie der Ger. Kerk te 's-Gravenhage-Zuid is aanbesteed het bouwen van een kerkgebouw met dienstvertrekken, pastorie en twee woningen. Laagste inschrijver was A. J. Pot te Soes terberg voor 74.877,-. OVERTREDING DRANKWET Bij van G. wonende aan de Heideweg is Zaterdagavond ten tweede male een overtreding van de Drankwet geconstateerd. De politie heeft daar een inval gedaan en toen bleek, dat er bier werd geschonken, noewel geen verlof A volgens de nieuwe Drankwet is verleend. In dit huis waren eenige mannen en vrouwen aanwezig. Proces verbaal is opgemaakt. 8 o tgilV, II ai»-

Soester Courant | 1982 | | pagina 5