Meer kijkers dan kopers voor old-timers Barbecue voor deelnemers aan zwemvierdaagse Grote schoonmaak Colenso-vijvers wel nodig Bont modeshow MINER was weer exclusief Nieuwe aktie ongeorganiseerde motorcrossers Uitslagen jeugdcross wedstrijden Maandag 6 september weer rekreatief zwemmen in De Turf MOTORCROSS Openbare vergadering schoolraad Snelheidsmaniak aangehouden Sportuitwisseling Soest-Soest (D) Cor Koster: nog één marathon Atletiek: Menno Lievers 5e in Brussel BDC Handbal Diefstal van sieraden Bromfietser door auto geschept Meisje na botsing naar ziekenhuis De Zeister Postzegel- en Muntenbeurs Ledenvergadering S.P.S.V. Geluids apparatuur uit school gestolen Engels Jeugd Orkest geeft concert in Amersfoort Soester Courant van woensdag 1 september 1982 ;/Ferd. mg. krijgt 24 me- gtever- :hap te il wordt aar de jke af- onder- le Kor- eld. De jk in de zodat van het liegden- ruimen id wor- zijn per- de aan- ijn voer de. Toen bleek te in slech- r beslag ciezingen de Partij inwoners ;en zijn, igen ver boeren, de Roos, in de ge- an stem- door ons o. ,nt u ook Willaert- Norman- 'our en de I Op maandag 6 september, aanvang 19.45 uur, wordt in gebouw gemeente* werken aan de Lange Brinkweg een vergadering gehouden van de gemeen schappelijke schoolraad voor het open baar onderwijs. De vergadering is ge deeltelijk openbaar. Na een korte achtervolging werd door de Soester Politie op de Amsterdamse straatweg een 2l-jarige Baarnaar aan gehouden. Hij reed in de nacht van vrijdag op zaterdag met hoge snel heid door Soest. Bij het zien van de politie voerde hij zijn snelheid op tot 150 kilometer per uur. De politie was evenwel nog sneller. Soest-atletiek krijgt dan toch zijn sportuitwisseling met Soest-Duitsland. In de nacht van 10 op 11 september start in Soest een wedstrijd in esta fettevorm naar Soest-Duitsland met internationale deelname. De start is vrijdagnacht (middernacht). Ulubkumpioenschappen De clubkampioenschappen van Sc- Soest-atletiek zullen ook dit jaar weer noodgedwongen in Papendal (bij Arnhemmoeten plaatsvinden. De datum: 3 oktober (zondag) om 11.00 uur. Het bestuur van Sc-Soest-atletiek hoopt i.v.m. aanleg accommodatie dat dit de laatste keer zal zijn dat men moet uitwijken naar Papendal. Nog 42.192 meter scheiden Cor Kos ter van een fantastisch record: 100 marathons. Tijdens de marathon van de Bollenstreek in Lisse legde Cor zijn 99e marathon af in 3.40.2 uur. Er is vanuit Soest veel belangstelling om de 100e marathon van Koster bij te wonen. Dit zal zijn op zaterdag 18 september in Amersfoort. Start om 11.00 uur bij sporthal de Koppel. Volgende week komen we in deze krant nog uitgebreid op deze 100e marathon terug. Tijdens de bekende Ivo van Damme memorial hebben 2 Soester atleten voor aardige resultaten gezorgd. Men no Lievers werd 5e in een B-reeks over 1500 m. in de uitstekende tijd van 3.46.52. Karin de Nijs werd 12e in een A-reeks over 1500 m. in 4.21.29. Het betekende een nieuw clubrecord voor de SO-Soest-atlete. Het had een nog snellere tijd kunnen zijn ware het niet dat zij in de laatste 125 m. nog een valpartij moest omzeilen. Dat atletiek ook in de belangstelling van de gemeenteraad staat, bleek wel uit de aanwezigheid van Ans Greef- horst in Brussel. Programma zaterdag 4 september op de velden aan de Birkstraat. 13.00 uur welpen. BDC-Impala. 14.00 uur. Meisjes pup. 3 BDC 3 - Voice 2. 15.00 uur meisjes pup. I BDC I - Voi ce I. 16.00 uur meisjes adsp. 3 BDC 3 - Voi ce I. Zondag 5 september. 10.00 uur jongens pup. BDC I - Limvio I. II.00 uur meisjes adsp. 2. BDC 2 - Laren 2. 12.00 uur meisjes pup. 2 BDC 2 - Fidelitas I. 13.00 uur jongens adsp. I. BDC I - Achilles I. 14.00 uur Dames jun. 2. BDC 2 - Neyen- rodes. 15.00 uur Dames jun. 3 BDC 3 - Seyst. 16.00 uur Heren jun. I BDC I - Atilla. Woensdag 1 september 19.30 uur Dames Sen. I. BDC - SDW. Trainingstijden in de Soester sport hallen. Dinsdag sporthal de Borg 5.00-6.15 uur. meisjes adsp. 1-2. 6.15-7.30 uur jongens adsp. I. Woensdags sporthal Beukendal 1.30-2.30 uur welpen. 2.30-3.45 uur meisjes pup. 2-3. 3.45-4.30 uur jeugdkeepers. 4.30-5.45 uur jongens pup. 1-2 7.45-8.45 uur Dames jun. 1-2-3. 8.45-12.00 uur Dames en Heren senio ren. WoensdagKard. Alfrink Mavo 7.30-10.00 uur Heren jun. 1-2. Donderdag Sporthal de Bunt 4.30-6.00 uur meisjes adsp. 3 en pup. I. Gouden en zilveren sieraden werden gestolen uit een woning aan de Rade- makerstraat te Soesterberg. De bewo ners ontdekten dat bij thuiskomst. De dader kwam het huis binnen na een raam geforceerd te hebben. Op de kruising Rademakerstraat- Kampweg te Soesterberg zag een 42- jarige autobestuurder uit Amsterdam een 20-jarige bromfietser uit Utrecht over het hoofd. De bromfietser werd geschept en hield verwondingen aan zijn gezicht en een gekneusde voet aan de val over. Hij werd met de ambulance-auto naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Op het fietspad langs de spoorlijn Amersfoort/Den Dolder botsten twee fietsers. Omdat het er aanvankelijk al lemaal onschuldig uitzag, besloten bei den in onderling overleg, door te rij den. Eén van de twee, een elfjarig meisje uit Maartensdijk, bleek er ach teraf toch minder goed aan toe te zijn, zodat opname in het ziekenhuis Zonnegloren noodzakelijk bleek. Ze werd er heen gebracht met de am bulance-auto. Zo'n kleine honderd leden van de Jeugd Motor Cross Club Soest en bezoekers van de Molensoos hebben afgelopen vrijdag avond weer eens georganiseerd" aandacht gevraagd voor hun probleem. Zij bezetten met motoren, auto's, aanhang wagens en cara vans de parkeerplaatsen langs de Van Weedestraat. Omdat hetkoopavond" was, trok de aktie, die volkomen legaal is, veel belangstelling. Opeen enkele probleemmaker na, verliep de hele aktie erg rustig. De leden van de JMCC voelen zich door het gemeentebestuur in de steek gelaten. Terwijl voor haast iedere vereniging een oplossing wordt gezocht, worden de JMCC'ers, zo voelen zij dit althans, geheel aan hun lot overgelaten. „Voor hen kunnen wij helaas niets doen", heeft de wethouder van sportzaken enige weken geleden laten weten. Voor de JMCC'ers is de zaak daarmee niet afgedaan. Dat zal de komende weken nog wel meer blijken. Een enthousiaste koopman uit de Achterhoek organiseerde vorige week in Soesterberg een verkoopbeurs van old-timers. Zeventig wagens bracht hij mee. allen van particulieren. De belangstelling voor deze beurs was groot; de koopkracht echter zeer gering. De kijkers zijn wel aan hun trekken gekomen en dat zal de koopman toch wel goed gedaan hebben. De zwemvierdaagse is een sportief feest, dut ieder jaar met meer a ttrakties aangekleed schijnt te moeten worden. Waarom dat is, is eigenlijk een raadsel of het zou moeten zijn dat er „begroting» ge ld" weggewerkt moet worden. De bijna zeshonderd deelnemers werden dit keer „vermaakt" met stuntende fietscrossertjes, boogschutters, model zweefvliegers, natuurlijk het luchtkussen en bootjes. Het festijn werd vrijdagavond afgesloten met een barbecue op het terras van het restaurant. Jong en oud deed er zich tegoed aan het vlees op stokjes en het gros heeft besloten volgend jaar weer van de partij te zijn. Dat er door een groot publiek nog altijd prijs wordt gesteld op nouveauté's uit de wereld van het bont bewees de belangstelling voor de vorige week door MINER bont mode te Amersfoort gehouden shows. Shows, zowel in de ochtend - middag als avond, waarin de nieuwe najaarscollectie in bont - suèdelam - leder en alcantara voor dames en heren werden getoond. In de bijzonder sfeervolle zaak aan de Korte Bergstraat was niets aan het toeval overgelaten. De werkelijk beeldschone collectie werd geshowd door een aantal topmannequins en van even deskundig commentaar voorzien. Een show en een presentatie die het predicaat TRÉS CHIQUE ruimschoots heeft verdiend. Die waardering kwam onder meer tot uitdrukking door de vele „open doekjes" die het enthousiaste publiek er regelmatig voor over had. De mannequins in de maten 38, 40 en 42 en 44 en 46 de toch wel bijzonder getalenteerde lady-speaker Adrienne Maas leverden tijdens de ruim een uur durende shows voortreffelijke presta ties. Een aantal aspecten van deze show zijn de moeite waard er nader op in te gaan. Alle geshowde modellen kunnen op eigen atelier in de diverse bontsoorten worden vervaardigd. Vermeldens waardig is verder dat alle modellen zijn aangepast aan de laatste mode lijnen. Opvallend tijdens deze show is de presentatie van korte bontjasjes die in combinatie met sportieve kleding voor een fraai geheel zorgde. Gevoel voor smaak kon men ook proeven uit de fraaie combinaties. De zuiver zijden shawls en de bijpas sende bontmutsen vormden in het ge heel een klasse apart. „Bijartikelen" die stuk voor stuk eveneens bij bont mode MINER verkrijgbaar zijn. Veel aandacht en vooral bewondering trok ken de luxe regenmantels. Regen mantels in diverse dessins, tegenge- voerd op zeer fraai bont. Uitritsbaar en met afknoopbare kragen. Verras send knap qua compositie en kwali teit vele afkledende modellen, twee zijdig draagbaar. Terecht kreeg de nieuwe collectie alcantara bijzondere aandacht in deze shows. Een soort wondermateriaal. Het voelt aan als suède en heeft vele goede eigenschap pen. Het doet zeker niet in kwalitatief opzicht onder voor suède. Men kan het zelf wassen en zelfs de wasmachine weet er raad mee. Voornaamste ken merk van alcantara: het is een bijzon der flatteuze kleding. Gezien de grote verscheidenheid die wij tijdens de shows te zien kregen is het duidelijk dat het dragen van bont nog steeds in is. Sinds enkele jaren heeft ook de bont mantel de invloed van de mode-eisen uit Paris, Rome en andere mode centra ondergaan. De stijve, bijna an tieke bontmantels die uitsluitend aan hoogbejaarde oma's scheen toe te be horen is volledig verleden tijd. De laatste modelijnen in bont is er wel degelijk een voor jong en oud. Evenals een kwalitatief goede jas is ook een bontjas een investering voor jaren. Natuurlijk kan men goedkoper terecht, maar dan spelen bij producten die afkomstig zijn uit Korea en Taiwan begrippen als topkwaliteit en gedegen ouderwetse afwerking geen enkele rol meer. Iets anders is dat de bontmantel van tegenwoordig anders wordt gebruikt. In plaatsen als Amersfoort en Soest wil men in een lange of korte bontmantel er ook wel eens op uittrekken om een heerlijke boswandeling te maken. U bepaalt het uiteraard zelf. Belang rijk is te weten dat MINER bontmode qua vakmanschap een zaak van de ouderwetse stempel is. Men geeft u niet alleen adviezen bij de aankoop, ook de nazorg, de verzorging van uw bont, krijgt er grote aandacht. MINER bontmode maakt deel uit van de Stich ting Bontwaarborg. Een stichting die u een meer dan normale garantie biedt bij uw aankoop. Misschien dat daarom steeds meer mensen in Amers foort en Soest bont dragen. Het feit dat ze MINER BONTMODE hebben ont dekt is daaraan niet vreemd. De Soester Politie Sport Vereniging, SPSV, houdt op maandag 27 september in het vergaderzaaltje aan de Steen- hoffstraat, de jaarlijkse algemene Le denvergadering. Er komen louter huis houdelijke zaken aan de orde zoals de jaarverslagen van de sekretaris en de penningmeester. Ook de begro ting wordt besproken en er is een be stuursverkiezing. De aftredende be stuurders E. W. Schutzman (voorzit ter), W. Koedijk (penningmeester) en A. C. J. van Straten-Lith (2e sekre- taris-penningmeester) stellen zich her kiesbaar). De door de mooie zomer droogstaande vijvers in het park Colenso zijn zo te zien aan een echte schoonmaakbeurt toe. De vervuiling valt, gezien de mentaliteit van wandelaars, die het park soms toch wel erg vervuild achterlaten, eigenlijk bij zonder mee. Uitsluitend blad en takken liggen op het drooggevallen deel. Schoonmaken zonder al te veel kosten moet nu mogelijk zijn. De vraag is of de gemeente gerekend had op een dergelijke mooie zomer en geld voor dit karwei heeft vrijgemaakt. Zo niet, dan moeten we vermoedelijk weer jaren wachten op zo'n goedkope kans. N.M.B. Jeugdcross Heukelum 28-8-82. 80 cc B. Richard Muis 13. 80 cc Grote wielen Gert 't Lam 4. K.N.M.V. Kampioenswedstrijd 50 cc Mini Versnelling Marco Hagelen 12. Bekerwedstrijd Utrecht 50 Mini automaat: Jeroen Smit l, 2. Mark Metz en 4 Raymond Smit. 50 Mini Versnelling: 1. Henk Jan Wolff- sen, 2. Marco Smit. 80 cc: Pim Kerkdijk, 3. Richard Muis 4. 125 cc junioren 1. Paul v. Kooij. Vanaf maandag 6 september kan men voor rekreatief zwemmen weer terecht in het zwembad De Turf aan de Wal deck Pyrmontlaan. De rekreatieve zwemuren zijn: maan dag van 9.45 tot 10.45 uur voor de 65- plussers, van 19 tot 20 uur en van 21 tot 22 uur (swim jogging volwasse nen); dinsdag van 9.45 tot 10.45 uur; woensdag van 13 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur; donderdag van 9.45 tot 10.45 uur; vrijdag van 19 tot 20 uur en van 21 tot 22 uur (swim jogging vol wassenen), zaterdag van 12 tot 16 uur en zondag van 10 tot 14 uur. Uit de school de Schakel aan de Klaar- waterweg is gedurende de vakantie ge luidsapparatuur gestolen. Op 19 augus tus werd het ingooien van een ruit gemeld. Eerst nu heeft men ontdekt dat een versterker, twee geluidsboxen en een diaprojector verdwenen zijn. Een strop van duizend gulden voor de school. De eerste beurs van het komende sei zoen zal worden gehouden op zaterdag 4 september in gebouw Calvijn, Berg weg 6 te Zeist, van 10.00 tot 16.00 uur. In de jaren 1979-1980 heeft een uitwis seling plaats gehad tussen het Regio naal Amersfoorts Jeugd Orkest en the Orchestra of the Nottinghamshire School of Music. Dit was zo'n succes dat het Engelse orkest nu de wens te kennen gegeven heeft op de terugreis van een tournee door Duitsland Amersfoort aan te doen. Dit bezoek vindt plaats begin septem ber en de Engelsen zullen op woensdag 8 september een concert geven in het kerkelijk centrum „De Brug". Schui- lenburgerweg 1 te Amersfoort. In het kader van de herdenking van de honderdste geboortedag van Stra- winsky zal „Le Sacre du Printemps" van deze componist worden uitge voerd. Verder staat op het programma de zevende symphonie van Bruckner. Het concert begint om 20.15 uur. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar via de orkestleden van het AJO en bij mevrouw W. Adam, Treublaan 2 Amersfoort. Het is ook mogelijk telefonisch kaar ten te bestellen, tel. 033-17730, tevens één uur voor de aanvang van het con cert aan de zaal. Toegangsprijs is 5,-.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9