AMRO BANK IN SOEST Direkteur De Jong van de AMRO bank met pensioen De gevel biedt meer dan buitenstaander denkt! Andermans ondernemen gaat ons ter harte" De gevel biedt meer dan de buitenstaander denkt! Smitsweg 8 Van Weedestraat 62 Soester bergsestraat 42 Nieuwbouw- plannen Drs. J. Lubbers: Amro Bank Amro Bank Amro Bank Om te bewaren 11 Soester Courant van woensdag 8 september 1982 y bi rekt ie wisseling bij AMRO Soest BSoest - Vrijdagmiddag 3 september hebben de relaties van de AMRO bank in Soest, tijdens een druk be zochte receptie in Restaurant Van den Brink afscheid genomen van de heer T. K. de Jong. Na 23 jaar de leiding te hebben ge had van de AMRO bank in Soest verlaat de heer De Jong de bankin stelling wegens het bereiken van de I pensioengerechtigde leeftijd. I De heer De Jong werd in 1959 be- noemd tot direkteur van toen nog de Rotterdamsche Bank aan de Soesterbergsestraat Nu, 23 jaar later, staat er kortweg Amro Bank op de gevel van dit kan toor. Het aantal medewerkers van deze vestiging is vertienvoudigd. De AMRO bank is momenteel in Soest vertegenwoordigd met drie kan toren. „Ons vak is totaal gewijzigd" ,,Als ik, op de drempel van het pen sioen, terugblik op 23 jaar bankie ren in Soest moet ik vaststellen dat ons vak in de loop van die jaren wel heel grondig is gewijzigd. De AMRO bank nu, is een totaal andere dan de Rotterdamsche Bank anno 1959. Bij die bank had je praktisch uitsluitend te maken met grote en middelgrote ondernemers en enkele vermogende particulieren. De AMRO bank van nu is een bank voor iedereen, voor alle particulie ren en voor alle zaken en bedrijven, ongeacht hun aard en omvang." De zestiger jaren ,,De grote veranderingen kwamen in de loop van de zestiger jaren met de opkomst van het girale betalings verkeer. Het loonzakje maakte plaats voor de salarisrekening en wij zagen de introductie van de betaal- en later de euroeheque. Al met al kunnen we rustig spreken van een revolutie in de dienstverlening aan particulie ren. Vanzelfsprekend is ook in de zake lijke dienstverlening veel veranderd. Het zaken doen, het ondernemen, is veel complexer geworden en de bank heeft de financiële begeleiding daarop moeten afstemmen. Bovendien is onze adviserende functie aan het bedrijfsleven - de praat paal functie - steeds belangrij ker geworden." ,,lk heb mij altijd het meest aange trokken gevoeld tot de zakelijke dienstverlening en dat werk met veel plezier gedaan, zij het dat de reces sie van de laatste jaren die vreugde, jammer genoeg, enigszins heeft ge temperd. Tot opvolger van de heer T. K. de Jong is benoemd drs J. Lubbers (35). De heer Lubbers kwam, na zijn studie economie aan de Univer siteit in Groningen, elf jaar geleden als stagiair bij de AMRO bank. Hij brengt een ruime bankervaring mee naar Soest: 3 jaar Nationale Bank voor Middellang Krediet (een doch termaatschappij van de AMRO bank, gespecialiseerd in lange en middellange kredietverlening aan het bedrijfsleven); 5 jaar districts kantoor van de AMRO bank in Zutphen als direkteur zakelijke re laties; en 3 jaar hoofdkantoor van de AMRO bank in Amsterdam op de marketing afdeling. De heer Lubbers is per 1 juli 1982 benoemd tot direkteur van de AMRO bank in Soest. Hij is dus reeds een aantal maanden actief werkzaam in deze nieuwe werkom geving, voorlopig alleen nog in zijn functie als bankier. Zodra hij zich met zijn vrouw en twee kinderen in Soest heeft gevestigd, hoopt hij zich net als in Zutphen ook actief in het sociale leven van Soest op te stellen. Zakelijk geörienteerd Naast de algehele leiding van AMRO Soest zal de heer Lubbers zich in het bijzonder bezighoudeh met de ontwikkelingen in de zakelij ke sector. De heer Lubbers: ,,Als bank kun nen wij de ondernemers jn Soest ve le faciliteiten verlenen. Door onze betrokkenheid met Soest van oudsher, èn onze kennis van de pro blematiek van het bedrijfsleven als één van de grootste handelsbanken in Nederland, kunnen wij als plaat selijke gesprekspartner de onderne mers ondersteunen. Die ondersteu ning bestaat niet uit financiering al leen. Natuurlijk, geld speelt een rol, maar financiële risico's op een rede lijke manier indekken net zo goed. Drs. J. Lubbers Onze belangstelling voor ander mans ondernemen dient uit te mon den in het aanreiken van oplossin gen van een kwalitatief zo hoog mo gelijk niveau. Daar zit onze feitelij ke kracht." Specialistische kennis „Om projecten en plannen te kun nen beoordelen op haalbaarheid is specialistische kennis een vereiste. Die specialistische kennis hebben wij in huis; hier in Soest, op ons dis trictskantoor in Amersfoort en op de hoofdbank in Amsterdam. De adviseurs van de AMRO bank in Soest zijn 'totaaladviseurs'. Zij zijn speciaal voor dit werk opgeleid en hun kennis wordt voortdurend op peil gehouden. Naast advisering op het gebied van de kredietverlening hebben de advi seurs een algehele kennis van zaken m.b.t. het beheer van creditgelden, leasing, betalingsverkeer, buiten landzaken, verzekeringen, rechts vormen en risicobeheer. Daarnaast beschikken wij ook over een gespe cialiseerde assurantie-adviseur en een buitenland-adviseur. Luisteren informeren en adviseren „Het particuliere advies wordt meestal op het kantoor van de AMRO bank gegeven. De zakelijke adviseur daarentegen gaat regelma tig bij zijn relaties langs om de ont wikkelingen in de desbetreffende onderneming op de voet te kunnen volgen. Op basis van zijn kennis van het bedrijf en zijn algemene bankkennis, is het de taak van de zakelijke adviseur een pasklare op lossing te geven voor de financiële aspecten in de bedrijfsvoering. In bijzondere gevallen, bijvoorbeeld als het gaat om zeer specifieke bran- cheproblematiek, wordt getrokken op de kennis van de specialisten bij de hoofdbank. Het voordeel van een groot concern als de AMRO bank is, dat de onder nemer kan profiteren van de totale know-how bij de bank. Vaste gesprekspartner De zakelijke adviseur fungeert als gesprekspartner, zowel voor speci fieke problemen als voor algemene zaken. De grootte van de AMRO bank, de deskundigheid en het vol ledige dienstenpakket, zijn op zich belangrijke feiten. Minstens zo be langrijk echter is de menselijke fac tor in het contact tussen de onder nemer en zijn vaste gesprekspartner bij de bank. De adviseur moet te al len tijde en voor alle financiële pro blemen voor zijn relatie bereikbaar en aanspreekbaar zijn. Dat kan, ge zien de cliëntgerichte organisatie die wij sinds enige tijd op ons kantoor hebben ingevoerd." De AMRO bank heeft drie kanto ren in Soest. Ze zijn gevestigd aan de Van Weedestraat, de Smitsweg en de Soesterbergsestraat. Smitsweg 8 is het jongste kantoor van de AMRO bank in Soest. Het werd geopend in 1971. De dienstverlening van dit kantoor richt zich voornamelijk op de particulieren in het nieuwbouwdeel van Soest. De leiding berust bij de heer A. Scholtus. Zijn twee naaste mede werksters zijn mevrouw J. I. S. Venus-Krop en mej. B. C. A. Del- wel. De AMRO bank is sinds 1970 geves tigd aan de Van Weedestraat: één van de belangrijkste winkelstraten in het centrum van Soest. De dienstverlening richt zich met name op particulieren en de middenstand in de directe omgeving. De leiding berust bij mevrouw M. Süthoff-v. d. Stroom. Haar naaste medewerkers zijn de heer G. J. A. van Klaren en mej. E. J. Derickx. De vestiging aan de Soesterbergse straat is niet alleen het oudste kan toor, het is tevens het grootste kan toor van de AMRO bank in Soest. Het pand doet niet vermoeden dat achter de gevel 21 mensen werk zaam zijn. Enthousiaste medewer kers die zich nauw betrokken voelen bij hun werk: de dienstverlening aan de cliënten van het AMRO kan toor aan de Soesterbergsestraat. Die dienstverlening richt zich, naast particulieren, in het bijzonder op het ondernemersgebeuren in Soest. Het kantoor Soesterbergsestraat be schikt over gespecialiseerde cliën tenadviseurs zowel op zakelijk als op particulier gebied. De behuizing van het Soester hoofd kwartier voldoet niet geheel meer aan de eisen die de AMRO bank aan haar huidige vestigingen stelt. Die eisen gaan uit van openheid, herkenbaarheid en bereikbaarheid. De gesloten gevel bijvoorbeeld past daar duidelijk niet in. Ondanks de gemoderniseerde gevelbelettering (de naam, de klok en de grote rode kubus met het AMRO vignet), is het kantoor aan de Soesterbergsestraat slecht herkenbaar voor buiten staanders. Het interieur van de bank is verouderd en er is onvol doende spreekgelegcnheid voor de advisering van de cliënten. Er zijn plannen voor een geheel nieuw hoofdkantoor in Soest. Een eigentijdse AMRO bank met open gevels, een herkenbaar interieur in de AMRO huisstijl, een cliënten ruimte met zitbalies en spreekka mers voor de adviesgesprekken. Een AMRO kantoor dat goed be reikbaar is èn goed toegankelijk, ook voor de minder valide cliënten. Links: het voltallige personeel van het kantoor Soesterbergsestraat 42. In het midden, staand drs J. Lub bers, die verantwoordelijk is voor de drie Soester Amro vestigingen. De AMRO bank heeft, vanuit haar historische achtergrond als bank, altijd een belangrijke plaats ingeno men bij het bedrijfsleven. Ik ben van mening dat wij juist in deze moeilijke tijden nog meer voor de ondernemers moeten en kunnen be tekenen. Ik ben ervan overtuigd dat mijn opvolger, de heer Lubbers, de juiste man is om deze taak in Soest op zich te nemen. Ik draag mijn functie in het volste vertrouwen aan hem over." Tijdens een drukbezochte receptie in Restaurant Van den Brink nam de heer T. K. de Jong (links) afscheid van zijn talrijke relaties. Direct rechts naast de heer de Jong, drs J. Lubbers, de nieuwe man voor Amro Soest. Soesterbergsestraat 42 3768 EJ Soest Telefoon 02155-19944 Telex 43913 Van Weedestraat 62 3761 GC SOEST Telefoon 02155-17174 Smitsweg 8 3765 CT SOEST Telefoon 02155-18264 Vooralle drie de kantoren geldt: Postbus 31 3750 AA SOEST Kasuren: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Links: de medewerkers van het kan toor Smitsweg 8. In het midden de heer A. Scholtus, die de leiding heeft. Het zal nog een aantal jaren duren voordat deze plannen gerealiseerd zullen zijn. Tot dan blijft de AMRO bank aan de Soesterbergsestraat een voor de buitenstaander wat onop vallend kantoor, met achter de ge vel een veel grotere bedrijvigheid dan menigeen zou vermoeden. Tot slot stellen wij u graag voor aan de 21 medewerkers: Drs J. Lubbers, direkteur; Drs J. J. Martinot, zakelijk advi seur; W. J. van Asselt, chef kredietense cretariaat en zakelijk adviseur; A. H. Oosterbroek, chef particulie re sector en adviseur vermogende particulieren; H. van Rees, effecten en adviseur vermogende particulieren; J. B. Strijbos, financieringen en persoonlijke leningen; W. van Gelderen, assurantie-advi seur; mevrouw G. M. v. d. Heuvel-Hil- horst, buitenlands betalingsverkeer en buitenland-adviseuse; mevrouw K. Schaap-v. d. Kemp, buitenlands betalingsverkeer; mevrouw H. P. J. van Hal-v. d. Brink, woninghypotheken en secre tariaat; mej. J. C. P. v. d. Bedum, secreta riaat kredieten; mevrouw J. Valkenet-van Kooij, kasassistente, adviseuse particuliere relaties en reisadviseuse; mevrouw J. A. M. de Groot-Grift, kasassistente en adviseuse particu liere relaties; G. W. Budzelaar, chef geldadmini stratie; mej. K. A. Karwockzik, admini stratie; mevrouw B. Oskam-Kwik, admini stratie; mej. V. Sakkers, administratie; mej. M. P. v. d. Hoed, administra tie; mevrouw C. Develing-van Gooi, administratie en A. Kreuzen, expe ditie. Buitenaanzicht van het kantoor aan de Van Weedestraat 62. Op de voorgrond de medewerkers. Geheel links mevrouw M. Süthoff-v. d. Stroom, die de leiding heeft.

Soester Courant | 1982 | | pagina 11