Clubkampioenschappen junioren T.V. Soest-Zuid Afscheid na zestien jaar TAXI KLOMP 12984 Programma sar Netoer Eemvogels beginnen met nederlaag Tiel - Eemvogels 8-5 Teams klaar voor de estafette Soest-Soest Verschillende mogelijkheden voor „sportieve recreatie" bij S.O. Soest Rustige ledenvergadering S.O. Soest E.S.S.-Brouwer start competitie met winst opCivo TNO r® Soester Tafeltennis kampioenschappen weer een succes KORFBAL ATLETIEK 100ste marathon van Cor Koster CD jeugd aktief 133.245 Zwemmers TEL S.O. Soest-atletiek start trimprogramma Coopertest bij atletiekvereniging Soest rmmmSLm': Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt ZAALVOETBAL TAFELTENNIS Mooi succes voor DVS-vijftal DAMMEN 7000 Gulden voor schaatsclub „Eemland" 18 19 Soes ter Courant van woensdag 8 september 1982 19 Voor de korfballers begon afgelopen zaterdag de competitie. Voor de se nioren van de Eemvogels betekende dit een drietal uitwedstrijden. Het eerste team moest naar Tiel om daar tegen de gelijknamige vereniging te spelen, het tweede team speelde in Doorn tegen Doorn en het derde moest spelen tegen D.W.S. In Tiel werd verdiend verloren van een goed spelende Tielploeg. Een flinke conditie-achterstand brak de Soester ploeg op. In het eerste half uur wist de verde diging met het nodige gegoochel de razendsnelle Tielspelers in bedwang te houden. Een kleine slordigheid bij het uitbrengen van de bal bracht een Tielspeler vrij onder de korf en daar mee werd de stand op 1-0 gebracht. Snel werd het vervolgens 2-0 en Tiel had toen de smaak goed te pakken en wist uit te lopen tot een 4-0 rust stand. De nodige opmerkingen van het trai ner-coach duo Jan v.d. Kuil en Wim van Rheenen. die tijdelijk deze dienst verrichten, bracht rust en wat meer overleg in het spel, waarna Laura van Londen na een kwartier spelen de stand op 4-1 bracht. Tiel antwoordde heel attent en scoorde 5-1 waarna het eerste aanvalsvak nu beter op dreef was en tweemaal scoorde via Wim van Rheenen van afstand en twee minuten later via Marina van den Berg met een doorloopbal. De volgende wapenfeiten waren voor Tiel, dat uitliep tot 7-3. Hierna was het opnieuw Laura van London die scoorde en met een doorloopbal wist ook Goof van de Peyl zijn tegenstander te verrassen zodat te verrassen zodat het 7-5 was. Tiel maakte in de slotfase aan elke Eem- vogelillussie een einde door 8-5 te scoren Al met al een verdiende neder laag. Er 2al veel gesleuteld moeten worden om de vakken beter uit te ba lanceren en ook zal de conditie ver beterd moeten worden. In Doorn bevocht Eemvogels 2 een verdiend gelijkspel tegen Doorn 3. In de beginfase leek het daar niet op want Doorn nam heel snel een 2-0 voor sprong waarna een goed spelende Johan Nieswaag voor de Eemvogels 2-1 scoor de. Het werd toch nog 3-1 maar Ed win Touwslager bracht de Soester ploeg weer dichterbij en nadat het 4-2 was geworden, zorgde Ad van de Hoed voor een 4-3 ruststand. In de tweede helft was het Doorn dat als eerste scoorde maar via een prima doorloopbal bracht Rien Kraai- kamp de stand toch weer op 5-4' Toos 't Hart bracht in bijna dezelfde mi nuut de ploegen op gelijk hoogte en werd zelfs een voorsprong gerealiseerd door een doelpunt van Edwin Touw slager. Daar Doorn nogmaals scoor de werd de eindstand van 6-6 bereikt. Het derde team had het erg moeilijk tegen DWS. Slechts in de beginfase konden de Soesters het bijhouden. DWS scoorde 1-0 en het antwoord van de Eemvogels was er toen nog via een doelpunt van Reinoud Toonen. Nadat DWS vervolgens was uitge lopen tot 7-1 was het wederom Reinoud Toonen die 7-2 scoorde. Het vlot scorende DWS werd nog slechts tweemaal afgewisseld door Eemvo- gelsdoelpunten van Tiny Martens en Sydney de Jager waarmee de eind stand werd bepaald op 17-4. De jeugdploegen konden het ook niet bolwerken. De b-aspiranten verloren met 9-0, de meisjes met 2-0 en alleen de pupillen wisten gelijk te spelen: 0-0. Komende zaterdag op het Eemvogel- veld aan de Staringlaan in Soest-Zuid: Eemvogels 1 - Victum 1 om 16.00 uur. Zowel technisch als tactisch zijr zeven teams gereed om aansta.- Ie vrijdag om Z4.w uur oq restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat te beginnen aan de 251 km tussen Soest Nederland en Soest Duitsland. Menig trainingsuurtje hebben de lo pers moeten volgen om in goede kon- ditie aan de start te verschijnen. Want dat het een zwaar parkoers is staat vast. Er zit menig pittige heuvel in het trajekt. Ook de weersomstandig heden a.s. zaterdag zullen zeker een woordje meespreken. Beide S.O. Soest-teams. waarvan het tweede is aangevuld met atleten van de Baarnse atletiekvereniging B.A.V., worden gesponserd. Fruithandel Jan Hilho^si zorgt voor sinaasappels en appels en sporthuis Eb Kareisen zorgt voor de shirts. Wanneer de eerste lopers van de zeven deelnemende teams vertrekken, heb ben ze naast zich een fietser als be geleider. Verder zijn er tijd waarne mers en volgauto's. Het Duitse team dat vorig jaar won wil trachten opnieuw te winnen en daar bij de recordtijd van 15 uur 41 minuten en 27 sekonden verbeteren. De beide Nederlandse teams zitten echter op het vinketouw. Zij voelen zich name lijk veel sterker dan vorig jaar toen het respectievelijk een tweede en een zevende plaats opleverde. Ze hebben dit jaar meer kilometers gemaakt en hun voorbereiding is ook anders geweest. De Soesters in het S.O. Soest team II zijn: Ruud Ambags, Walter Vonk, Gert Jan Janssen en Anton van Hofslot. De Duitsers, Belgen en Engelsen ver trekken vrijdagavond om 20.00 uur uit Soest Duitsland en komen ten 11.00 uur uur bij De Korte Duinen aan. De honderdste marathon die de Soester Cor Koster op zaterdag 18 september in Amersfoort gaat lopen zal niet on gemerkt voorbij gaan. Een tiental Soester atleten zal Koster bij deze voor hem en voor heel, Nederland gedenk waardige prestatie vergezellen. Aan de finish zal Koster door een be stuurslid van S.O. Soest-atletiek en zeker ook door een vertegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie worden gehuldigd. Omdat Koster na de 42 kilometer en 195 meter nou niet direct op zo'n huldiging zit te wachten, zal dat nog eens goed over gedaan worden tijdens de in Soest op 24 oktober te organiseren Pijnenburg- cross. Het is nu al zeker dat vele Soesters op 18 september in Amersfoort aanwe zig zuilen zijn. Cor Kosters traint ondertussen rustig door, al wordt hij overstelpt door aanvragen voor een interview. Een aantal leuke prestaties was het resultaat van de CD jeugd van S.O. Soest die deelgenomen heeft aan atle tiekwedstrijden in Hilversum. Bij de meisjes D liep Ester v.d. Bolt de 60 m. in 9.4, sprong 4.16 ver en stoot te de kogel naar 8.51. Arnold Vonk sprong bij de jongens D 3.86 verkwam bij het kogelstoten tot 7.20 m, liep de 80 m in 12.3 en de 1000 meter hinder nis in 3.31.0. Christiaan Vonk sprong 4.03 ver, sprintte 12.3, en liep de 1000 meter hindernis in 3.41.2. Leo Saas sprong 3.13 ver, liep de 80 m in 14.3, An- gelo van Leijenhorst liep de 80 meter in 12.1, kogel 8.74 ver en 1000 m hinder nis 3.45.7 en Erik Jan van Ransdorp 1000 m hindernis 3.46.8; kogel 6.99 en 80 m 12.7. - Exact 133.245 zwemmers bezochten de afgelopen zomer het Soester Natuur bad. Dat is aanzienlijk meer dan de laatste vijf jaar het geval was. In de statistieken moet tot 1976 terugge gaan worden om een hoger bezoekers aantal te vinden. Toen kwamen er 202.419 zwemlustigen op het Natuur bad af. Dat is heel wat meer dan dit jaar en de vraag is zelfs of dat aantal ooit nog eens bereikt zal worden. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden De afdeling atletiek van de Sport Or ganisatie Soest begint een lesprogram ma voor trimmers, dat zowel oefenin gen in de zaal als op het veld betreft. Zowel zaterdag (09.00 uur), als zondag (eveneens 09.00 uur) en woensdag (19.00 uur) kunnen dames- en heren deelnemers terecht bij het S.O. Soest sportcomplex aan de Bosstraat. De dames kunnen bovendien trimmen op donderdagmorgen en op donderdag avond; donderdagmorgen verzame len om 9.30 uur bij de sportvelden aan de Bosstraat en donderdagavond om 20.00 uur in de gymnastiekzaal bij de Van der Huchtschool aan de Paulus Potte rlaan. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer Veen, telefoonnummer 17313 (Soest). De atletiekvereniging Soest houdt woensdagavond 8 september vanaf half zeven een Coopertest in het bos tegenover de Jeugdherberg aan de Bosstraat. De Coopertest betekent dat men gedu rende twaalf minuten een bepaalde afstand loopt. Via een tabel waarop staat leeftijd en afstand kan men zien hoe de conditie is. Het is de be doeling dat vanaf half zeven om het kwartier en groepje van een man of tien start. Leden van de atletiekver eniging kunnen gratis aan de Cooper test deelnemen. Niet-leden moeten één gulden betalen. Om deel te nemen dient men een sporttenue aan te hebben. Uitslagen: Jeugdcross N.M.B. Wedstrijden van 4 september te Son. Automaten. B. Jeroen Smit 4 50. Versnellingen. B. Marco Smit 5 80. A.cc. Hans Reyerse 12 Woudrichem KNMW: 80 cc. Grote Wielen. Gert 't Lam 2 KNMV-weekend Valkenswaard: Mini versnellingen Marco Hagelen 4 SPORT -ik Onder ideale weersomstandigheden werden zondag j.1. de tenniskampioen schappen voor junioren gehouden. De resultaten zijn als volgt: Meisjes enkel t/m. 14 jaar: Hier werd Joan v.d. Hengel kampioen. Tweede werd Inge van Dijk (verrassend naar voren gekomen dit jaar) 6-4, 6-3. Meisjes-enkel t/m. 17 jaar: Marianne Joziasse prolongeerde haar titel en Boudewien Silleviss Smit eindigde als tweede: 7-6, 6-2. Jongens-enkel t/m 12 jaar: Edwin Ros mocht zich na een mooie wedstrijd tegen de zich goed werende Mark Baltus kampioen noemen; 6-4, 7-6. Jongens-enkel t/m 14 jaar: Michiel de Bruin wist, op het nippertje, na een spannende strijd beslag te leggen op de eerste prijs. Een goede tweede werd Willem Jan Rouwhorst; 7-5, 4-6, 6-3. Jongens-enkel t/m. 17 jaar: In deze finale speelde Herman Visser een ster ke partij tegen Mare Jan Ros, die als tweede eindigde; 6-0, 6-3. Meisjes-dubbel t/m. 14 jaar: Frederike Vink en Marjolein Tournè werden kampioen. Tweede werden Saskia Vis ser en Joan v.d. Hengel; 7-5,6-0. Jongensdubbel t/m 12 jaar. Jeroen Meèder en Edwin Ros waren in deze partij de meerderen van Mare Baltus en Guus Tournè; 6-1, 6-2. Jongensdubbel t/m. 17 jaar: Ric v. Hooyonk en Pieter Koppies gaven goed partij tegen Mare Jan Ros en Herman Visser. De laatsten wonnen met 7-6. Foto: Herman van Dam 6-3. Gemengd-dubbel t/m. 12 jaar: Mar jolein Visser en Mare Baltus moesten het opnemen tegen Annette v. Willigen en Guus Tourné. Het werd een leuke wedstrijd, die gewonnen werd door eerstgenoemden; 6-3, 6-3. Gemengd-dubbel t/m. 14 jaar: Ghis- laine Pronk en Willem Jan Rouwhorst hadden drie sets nodig om zich kam pioen te mogen noemen. Michiel de Bruin en Marjolein Tourné leverden goed tegenspel; 7-5, 1-6, 7-5. Gemengd-dubbel t/m. 17 jaar: Dit werd een overwinning voor Marianne Joziasse en Herman Visser. Tweede werden Boudewien Sillevis Smit en Mare Jan Ros. Zaterdag 11 september 1982: 09.00 - 18.00 uur SVV volleybaltourn. 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal 09.00 12.00 uur Olympia volleybal 12.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 12 september 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Zaterdag II september 1982: 09.00 -12.00 uur Badso badminton 13.00 -18.00 uur SVV volleybal Zondag 12 september 1982 09.00 -17.00 uur Badso badminton 18.00 -19.30 uur Basketbal Voor de dames en heren die zich weke lijks op een fijne sportieve manier willen ontspannen, bestaat er in Soest een scala van mogelijkheden. De atletiekvereniging Soest heeft een groot aantal recreatiesportleiders bin nen haar gelederen die op verschillen de dagen en uren van de week les ge ven. Dat gebeurt zowel in de zaal als buiten. Men heeft dus keus te over. Woensdagavond kunnen zowel de da mes als de heren om 19.00 uur terecht op de sportvelden van S.O. Soest aan de Bosstraat. Donderdagochtend is er een speciale damesgroep die zich om half tien for meert op de parkeerplaats van het sportcomplex aan de Bosstraat. Elke zaterdagochtend en zondagoch tend kunnen om 9.00 uur zowel de da mes als de heren terecht op de sport velden aan de Bosstraat. Zaal In de sportzaal aan de Paulus Potter- laan (v.d. Huchtschool) kunnen de dames en heren op de donderdagavond naar hartelust sporten. De dames kun nen er van acht uur tot negen uur terecht en de heren kunnen er tussen negen uur en tien uur sporten. Dit sporten betekent de kans bieden om alle spieren eens flink in beweging te brengen, waarbij de vrijblijvendheid gewaarborgd blijft. Er is een dege lijke warming-up, want vooral hieraan schort het nog wel eens; er worden oefeningen gedaan en ook de verschil lende vormen van sport komen aan de orcle- Informatie Informatie over de genoemde uren kan men krijgen bij Jan Veen, telefoon 17313. Ook als men eerst eens de kat uit de boom wil kijken, kan dat. Op de (sport)uren is men van harte wel kom en de sportleiders zullen u op uw vragen graag antwoord geven. C. Boerkoel, voorzitter van S.O. Soest. Voor een 40 tal leden, het gebruikelijke lage aantal, opende voorzitter Boer koel de ledenvergadering van de sport organisatie Soest. Na een minuut stilte ter nagedachte nis van overleden lid E. Westerveld stelde voorzitter Boerkoel vast dat het afgelopen verenigingsjaar een goed jaar geweest is. Het eerste elftal hand haafde zich in de derde klasse; het tweede eindigde tenslotte als tweede, het derde werd kampioen en junioren Al werden kampioen. Een goede spor tieve oogst. De Vennootschapsbelasting en de Ho- recaperikelen werden opgelost en ook daar heeft het bestuur gezorgd dat veel onheil de klub bespaard is gebleven. Jammer dat duidelijke horeca-afspraken door zustervereni gingen niet best werden nageleefd" aldus voorzitter Boerkoel. De toestemming om 50.000 gulden te mogen lenen vorig jaar gekregen in de bijzondere ledenvergadering, heeft er toe geleid dat Soest met sukses en goed resultaat heeft verbouwd en desondanks er financieel toch redelijk goed voor staat. Goede samenwerking op technisch gebied en veel hulp en eigen bijdragen, maar ook de goede samenwerking met de gemeentelijke instanties heb ben tot dit goede resultaat geleid. Met vreugde kondigde voorzitter Boerkoel de beloofde en toegezegde uitbreiding van velden op korte ter mijn aan. Het 4e veld is al geschikt voor senioren voetbal gemaakt en dat is ook nodig omdat Soest met 13 a 14 elftallen op zondag gaat spelen. Trots was voorzitter Boerkoel ook op het invoeren van shirt reklame waar Soest als een van de weinige vereni gingen ook nog een behoorlijk finan cieel voordeel van heeft. Hopend op een goed jaar ging voorzitter Boerkoel over tot de orde van de vergadering. Bij het verslag kaskommissie, punt 4 op de agenda kwam niet alleen de dechargering van de penningmeester naar voren maar ook een pluim van de kaskommissie die de boeken ,,een professionele administratie" noemden waar menig vereniging een voorbeeld aan kan nemen. Op de begroting die maar liefst 178.300,- bedroeg kwamen enkele vragen die deskundig werden beantwoord door penningmeester Anton Snijders. De bestuursverkiezing meldde alleen het aftreden van de heer Van 't Pad om principiële redenen. De andere twee bestuursleden te weten de heer B. Bak ker en C. Verkerk werden beiden herkozen. In de rondvraag werden nog enkele vragen van huishoudelijke aard ge steld, die allen naar tevredenheid werden beantwoord. Zeer tijdig kon voorzitter Boerkoel deze rustige ver gadering weer afsluiten. Op 6 september stond het eerste com petitieduel voor het seizoen 1982/83 op het programma voor ESS-Brouwer. Tegenstander was het uit Zeist af komstige Civo TNO. Na een succesvol le start van de voorbereiding was op woensdag 1 september nog de finale poule van het „Luchtmacht vieravon- dentournooi". Het geheel was goed georganiseerd en er werd vier avonden sportief om de prijzen gestreden. Eerste werd tenslotte hoofdklasser Huussen De Bilt met ESS-Brouwer op de tweede plaats door iets meer geluk in de slotfase dan DVS Soest dat op de derde plaats beslag legde. Hierna moest dan worden aangetreden voor de eerste competitiewedstrijd in de tweede klasse. ESS-Brouwer start te met nieuwkomer Henk van Luyte- laar. Er werd van beide kanten fana tiek maar sportief om de punten ge speeld. Ondanks enkele goede moge lijkheden kwam ESS-Brouwer op ach terstand. Door een misverstand tussen Henk van Luytelaar en keeper Paul Werkhoven verdween de bal in eigen goal. ESS-Brouwer raakte hiervan geenszins in paniek maar probeer de met snelle combinaties tot uitge speelde mogelijkheden te komen. Het was Frank Masmeyer die met een daverende knal de gelijkmaker scoor de. Het bleef spannend en wederom nam Civo TNO een voorsprong. Door twee doelpunten van Nico Brouwer kwam ESS-Brouwer voor het eerst op voor sprong. Civo TNO kwam echter weer snel op gelijke hoogte. Kort voor rust scoorde Henk van Luytelaar 4-3 en met deze stand werd gewisseld. Na rust was het aanvoerder Joop Pouw die in een uitgespeelde combinatie met Henk van Luytelaar en Frank Mas meyer 5-3 liet aantekenen. Civo TNO nam nu meer risico's om de achter stand weg te werken. Bij een van deze aanvallen veroorzaakte Paul Werkho ven een penalty. Hij wist de inge schoten bal te keren en vanaf dit mo ment was de strijd gestreden. Na schoten van Herman van Zanten en Ed Brouwer op paal en lat was het wederom Henk van Luytelaar die 6-3 scoorde. Frank Masmeyer maakte er nog 7-3 van wat ook de eindstand was. Een uiteindelijk verdiende zege die met name door goed doorzetten in de tweede helft werd behaald. Aanstaande vrijdag is B.P.S.O.V., dat vorig jaar als tweede ploeg promoveer de, tegenstander. Dat het een moei lijk wedstrijd zal worden, moge blijken uit het feit dat BPSOV in de eerste wedstrijd De Munt met 7-4 ver sloeg. Foio: Herman van Dam Het vertrekkende leiderspaar geflankeerd door twee generaties Soest 5-spelers en hun opvolger Hans Hilhorst. Afgelopen vrijdag nam „Soest" offi cieel afscheid van G. van Steendelaar die, samen met zijn vrouw, zestien jaar leider is geweest van één der Soest- niet-selektie-elftallen. De spelers van het vijfde elftal had den een wedstrijd georganiseerd tegen elf oud-vijfde-elftalspelers waarna in de kantine het leidersechtpaar door bestuur en spelers nog eens extra in de bloemetjes werd gezet. Het mag duidelijk zijn dat mensen die zestien jaar lang week in, week uit dit voor 'n buitenstaander weinig opvallende werk hebben verricht, zo'n avond ten volle verdiend hebben. Overigens hebben de Soest-vijf spelers besloten dat ze, omdat de naam Soest- vijf nu eenmaal onverbrekelijk met Van Steendelaar is verbonden, voor taan verder gaan onder de naam Soest 6! Een kleine 100 tafeltennissers hebben de afgelopen zaterdag en zondag de tweede editie van de Soester tafel tenniskampioenschappen weer tot een sportief succes gemaakt. Hoewel de Shotzaal waarin het geheel werd afgewerkt misschien niet de meest ge schikte plaats is voor een dergelijk evenement, kunnen deelnemers en de organiserende vereniging Shot toch met voldoening op dit tournooi terug kijken. Jeugd: Zaterdag 4 september werd gestart met de jeugdspelers die in drie ver schillende klassen om het Soester kampioenschap speelden. De junioren/ aspiranten klasse kende een verras sende winnaar in de vorm van Ronald Busch. In de halve finale versloeg Ronald Frans Mark Schut, waardoor hij in de finale aan moest treden tegen Edo Fransen die Robert Smeeing van een finaleplaats afhield. In de finale demonstreerde Ronald meer vastheid dan Edo, waardoor hij verdiend de eerste plaats en het alge meen Soester kampioenschap bij de jeugd voor zich opeiste. Ook de pupillen/welpen klasse kende een onverwachte winnaar. Richard van de Heuvel bleef eerst in de halve finale met 21-19 in de derde game de baas over Michiel van Raads- hooven, waarna hij deze stunt in de finale herhaalde tegen de als le ge plaatste Remco Schimmel. Iets minder verrassingen in de rekreantenklasse bij de jeugd, waar wel twee geplaat ste spelers die in de finale kwamen, Mar co Bloemerts en Ronnie van Nuss. In de finale gaf de grotere routine van Mar co de doorslag tegen de net met tafel tennis begonnen Ronnie van Nuss. Senioren. Zondag 5 september speelden zo'n 50 senioren om de titels in drie verschil lende klassen. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Door de Senioren I klasse te winnen prolongeerde Dirk Schuiling het alge meen Soester kampioenschap bij de senioren. Na in zijn poule slechts als tweede te zijn geëindigd versloeg Dirk Schuiling in de halve finale de als le geplaatste Harry Maassen. In de andere halve finale bleef Gerhard Busch enigszins verrassend de sterk opererende Edwin Luyben de baas. De finale leverde een regelmatige zege voor Dirk Schuiling op. De finale van de Senioren II klasse kende een hoog niveau en bovendien veel spanning. Aanvaller Jan Bessels en verdediger Herman Blom bleken na ruim 8 uur tafeltennis nog in staat de toeschouwers een zeer spektaculaire finale voor te schotelen, waarin de vastheid en routine van Herman Blom tenslotte de doorslag gaven. Dg senioren rekreanten klasse kende dit jaar een zeer hoog niveau en daar door ook een zeer goede winnaar in de vorm van George Demmenie die in de finale Henk van de Brink in drie games de baas bleef. Totaal uitslagen Soester Tafeltennis- kampioenschappen Jeugd: Jun./Asp. klasse: le Ronald Busch 2e Edo Fransen: 21-11, 21-19. Pup./Welp. klasse: le Richard van de Heuvel 2e Remco Schimmel: 18-21, 21-19, 21-18. Jeugd Rekr. klasse: le Marco Bloe merts 2e Ronnie van Nuss: 21-19, 21-18. Zaterdag 4 september j.1. nam de Damvereniging Soest deel aan het Tweede Lekkerkerker toernooi voor clubvijftallen in De Bilt. Het DVS kwintet, in bordvolgorde bestaande uit de heren W. E. Meij- erink, R. Damen, IJ. Luttik, H. Hulsman en P. C. A. Rommens, kwam uit in de eerste klasse, tesa- men met de vijftallen van Amster dam '80, Loosdrecht, Woudenberg, Nieuwegein, "Vriendenkring" uit Utrecht, Kortenhoef en De Bilt- Bilthoven. Gespeeld werd in een tempo van vijftig zetten per twee uur. Naar bordvolgorde werd geloot wie tegen wie zou spelen. Na vier en een half uur spelen bleek DVS met zes wed- strijdpunten gelijk te zijn geëindigd met Amsterdam '80, doch volgens een soort SB-systeem, waarbij het resultaat aan bord 1 hoger werd ge waardeerd dan dat aan bord 2 enz., kwamen de Soesters als winnaars uit de bus met 23 punten tegen Am sterdam 20 punten en werd de DVS- clubkas 300,- rijker, op een mo ment, dat tot materiaalaankopen moet worden overgegaan. Van de DVS-ers boekte Hulsman winst, de overige partijen eindigden in remise. Een hoopvol resultaat voor het nog jonge DVS. De rommelmarkt die de schaatsclub „Eemland", (niet te verwarren met de schaatsenrijders vereniging Peter's Baan) j.1. zaterdag hield heeft onge veer zevenduizend gulden opgebracht. Het geld zal gebruikt worden voor de viering van het tweede bestaanslus- trum. Deze markt werd gehouden op het veld van de handbalvereniging BDC aan de Ferdinand Huycklaan.

Soester Courant | 1982 | | pagina 19