Standvastigheid levert CDA wethouderszetel op 27 MC-ers brengen speelgoed naar Zonnegloren 9Sg Zo gezien... 13?» 1?° Dorpshuisbestuur laat zich niet wegsturen Gemeente neemt bestuurstaak dorpshuis Soesterberg over Onthechting DeEekhoorn huizenkrant Woensdag 8 september 1982 61e jaargang no. 2 Oplichter belooft rozen en krijgt 400 gulden Jeugdige vernielers aangehouden DEMONSTRATIE IN SOESTERBERG TEGEN KRUIS RAKETTEN zaterdag 9okt. Inbrekers betrapt Weer diefstal van geluidsapparatuur uit school Honsbergen Honsbergen Kipfilet Honsbergen vliespinda's 050 1 50 Honsbergen hand appelen Honsbergen Spontin tafelwater Honsbergen Hond slachtoffer van het verkeer SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per halfjaar f 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Verschijnt iedere woensdag f WtiWl G. A. W. G. A. Plomp (VVD) J. T. Oudemans (VVD) J. L. Menne (CDA) F. Kingma (PvdA) Het bestuur van de Stichting Dorpshuis Soesterberg heeft het gemeentebe stuur laten weten dat het zich niet weg laat sturen. Overname van de bestuursverantwoor- delijkheid is in de statuten geregeld. Artikel 5 zegt: De Stichting wordt be stuurd door een bestuur van tenminste negen en ten hoogste elf leden, van zodanige samenstelling dat daarin de plaatselijke instellingen zo goed mogelijk en gelijkwaardig vertegen woordigd worden, terwijl daar reke ning dient te worden gehouden met de verschillende levensbeschouwelijke groeperingen ter plaatse. In de brief zegt het nog in functie zijnde bestuur dat in de bestuursver gadering van vorige week donderdag besloten is zich aan dat artikel 5 te zullen houden. ..Zolang er geen voltallig bestuur is. gevormd uit de plaatselijke bevol king. dienen de huidige statuten nog vier jaar van kracht te blijven. Li quidatie en/of gedeeltelijke verko ping van het Dorpshuis, dient middels een hearing onder de plaatselijke bevolking te worden besproken", aldus het demissionaire bestuur. Overigens zegt dat bestuur ook nog te wachten op beantwoording van zijn brief van 20 juli j.1. Daarin worden twee mogelijkheden genoemd „om de zaak verder af te wikkelen": a. aan wijzing door het Openbaar Ministerie en b. liquidatie van de Stichting. In feite gaat de hele zaak om een ver schil in de vergoeding voor het ge bruik van de bij het dorpshuis behoren de sportzaal. De sportstichting wil daar niet meer voor betalen dan voor de andere door haar gehuurde sportzalen. Dat bedrag is zeventien gulden. Het dorpshuisbestuur vraagt echter vijfenvijftig gulden en wel om met een sluitende exploitatie te kunnen komen. De sportzaal maakt immers deel uit van het geheel, zo redeneert men en zal dus in de kosten van dat geheel moe ten bijdragen. Opnieuw is een oplichter er in geslaagd met een vrij doorzichtig verhaal een Soester ondernemer geld afhandig te maken. De slag werd geslagen in een antiekzaak, waar hij twee kasten kwam kopen, die een week eerder door zijn vrouw en schoonmoeder wa ren uitgezocht. Tot zover klopte het verhaal, maar daarna ging het weer op de sentimen tele toer. De man vertelde op zijn vrouw te wachten, die hem nog wat geld moest brengen om een zakelijke betaling te doen. Het ging om een con tainer die bij zijn bedrijf gelost moest worden en waarvoor hij eerst twee duizend gulden had te betalen. Hij zei honderd gulden tekort te ko men. Omdat zijn vrouw niet verscheen begon hij zenuwachtig te doen en dat deed hij zo goed, dat de winkelier hem aanbood het geld voor te schieten. Dat weigerde hij aanvankelijk, maar daar kwam hij op terug. Hij vroeg toen driehonderdvijftig gulden en kreeg er vierhonderd. Getroffen door zoveel medeleven beloofde hij met een kwartier terug te zullen komen om zijn schuld af te lossen en hij zou boven dien een bos rozen meebrengen. Dat kwartier is nog steeds niet om. Het door ons vorige week als zeer klein ingeschatte kansje dat het CDA een wethouderszetel zou krijgen, is toch realiteit geworden. Alle wegen schenen te leiden naar de 3-1 bezetting (3 VVD - 1 PvdA), maar te elfder ure, bijna letterlijk, zijn de onder handelaars tot elkaar gekomen op de verdeling: 2 VVD - 1 PvdA en 1 CDA. De houding van het CDA: „Deze man en die portefeuille" heeft dit resul taat opgeleverd. Men kan dit te meer concluderen omdat dezelfde mede deling van de CDA-onderhandelaars, een week eerder, schorsing van de beraadslagingen opleverde. Of de bedoeling daarvan nu was dat de CDA- fractie óf de beide andere onderhan delaars zich wilden beaden, doet er weinig toe. Het resultaat is dat het CDA „de man en de portefeuille" ge kregen heeft, die de fractie wenste. Communiqué Het officiële communiqué luidt als volgt: „De besprekingen tussen de politieke partijen die in de komende raads periode in de gemeenteraad vertegen woordigd zijn, hebben geleid tot een verdeling van de wethoudersporte feuilles op basis van de formule 2 1 1. Dat wil zeggen de volgende verdeling: 2 wethouders WD, 1 CDA en 1 PvdA. De portefeuilleverdeling ziet er in lgrote lijnen als volgt uit: WD: drs. G. A. W. G. A. Plomp - ruim telijke ordening; WD: drs. J. T. Oude mans - openbare werken; CDA: drs. J. L. Menne - financiën; PvdA; F. Kingma - welzijn. De details zullen nader uitgewerkt worden. De besprekingen hebben in goed onderling overleg plaatsgevon den". Details Die details betreffen ondermeer zaken als: volkshuisvesting, economische aangelegenheden, bouw- en woningtoe zicht, milieuzaken, grondbedrijf, ver keer, gas en cai, kompostbedrijf, personeelszaken, onderwijs, sport en recreatie, jeugdzaken en voorlich ting en inspraak. In grote lijnen neemt wethouder Plomp de portefeuille van wethouder Menne over, terwijl de heer Menne financiën overneemt van de burgmeester. De heer Oudemans neemt de taak op zich van de vertrekkende CDA-wethouder Hoekstra en de heer Kingma neemt het werk over van zijn vertrekkende partijgenote mevrouw Van Stiphout. Vast staat ook, en dat hebben alle politieke partijen in hun verkiezings programma aangekondigd, dat de burgemeester geen politiek gevoelige portefeuille meer krijgt te beheren. De kans bestaat dat de portefeuille van verkeer, die de burgemeester beheer de, nu bij openbare werken wordt on dergebracht. Vermoedelijk ook be houdt wethouder Plomp de portefeuil les sport en recreatie. Over de uiteindelijke verdeling wordt morgen, donderdag 9 september in de eerste vergadering van de wethou ders mét de burgemeester, gepraat. Gisteravond, dinsdag 7 september, werden de raadsleden geïnstalleerd. Aansluitend daarop zijn de wethouders gekozen en verwacht mag worden, alhoewel dat altijd nog mogelijk is, dat er geen veranderingen meer aan gebracht zijn in het bereikte resul taat. Vandaag, woensdag 8 september, zijn de verkiezingen voor de Tweede Ka mer en daarom kan het nieuwe col lege niet eerder dan donderdag bijeen komen. Drie knapen van veertien jaar werden door de politie aangehouden in ver band met vernielingen die zij aanricht ten bij de kleuterschool De Spring plank aan de Prins Hendriklaan. In overleg met de ouders hebben de jongens zich in verbinding gesteld met de hoofdleidster van de school, zodat de schade betaald kan worden. Foto: Herman van Dam 27 MC-ers, verenigd in de First Citizen Band Soest, F.C.B.S., hebben j.1. zondagmiddag in het ziekenhuis Zonnegloren speel goed en een cheque van honderd gulden aangeboden voor de kinderafdeling. Het was het restant van het geld dat ooit werd ingezameld voor een speciaal doel. Zo werd eerder een zendinstallatie voor een invalide betaald. De keus viel op Zonnegloren omdat een zoontje van een van de bestuursleden er werd verpleegd en van familieleden een complete garage cadeau kreeg. Alle kinderen bleken daar gek mee te zijn en daarom bracht het FC-BS-bestuur nu een Fisher-price garage mee. Zuster W. E. Bonefaas nam de cadeaus in ontvangst en bedankte namens de kinderen. Burgemeester en wethouders hebben het bestuur van de Stichting Dorpshuis Soesterberg vorige week schriftelijk laten weten dat niet langer van zijn diensten gebruik zal worden gemaakt. Het bestuur is verzocht de financiële stukken in orde te maken, zodat over dracht van de bestuurstaak kan plaats vinden. Die taak zal, zolang als nodig is, door een door het gemeentebestuur te installeren interimbestuur overge nomen worden. Daarmee reageert het college op de brief van 17 augustus 1.1. van het Dorps huisbestuur, waarin de bereidheid ge toond werd aan te biijven tot na de raadsvergadering waarin de hele dorpshuisproblematiek en de finan ciële vergoeding voor de sportacco- ciële vergoeding voor de sportaccom modatie behandeld is. Het dorpshuisbestuur verbond er een „mits" aan en wel dat hii uiterlijk 9 Houdt u die dag vrij? op de hoogte zou zijn van het voorstel dat b. en w. aan de raad zouden doen. Het dagelijks bestuur van de gemeen te is er niet op ingegaan met als ge volg dat het zittende dorpshuisbe stuur verzocht wordt te vertrekken; de boeken over te dragen, zodat een nog te vormen bestuur verder kan. De dorpshuisproblematiek loop al vele maanden, maar kwam vorige week extra in de belangstelling te staan, toen de volleyballers van de Soester- bergse vereniging AGAVS de sportzaal van het dorpshuis kraakten. Zij rede neerden dat zij met de controverse tussen dorpshuisbestuur en de sport stichting Soest (c.q. gemeentebestuur) niets te maken hebben, omdat de leden de passepartoutafdracht betalen en dus recht hebben op trainingsfacilitei ten. Volgens het zalenschema van de sport stichting kunnen zij gebruik maken van de sportzaal van het Dorpshuis. Hoe het nu verder gaat lijkt duidelijk. Twee jongens uit Soest, van respec tievelijk zeventien en achttien jaar, werden in de nacht van vrijdag op zaterdag door de politie aangehouden in de supermarkt in de wijk Overhees. Van de voordeur werd een ruit ver nield en gewaarschuwd door het alarm toog de politie op onderzoek uit. Het snelle optreden had resultaat. De kna pen werden na verhoor, naar huis gezonden. B. en W. stellen een interim-bestuur aan, dat de lopende zaken doet en het Dorpshuis wordt opengesteld. Voorshands blijft men rekenen op aan melding van nieuwe bestuurskandi- daten, die ondermeer moeten komen uit Soesterbergse verenigingen. In ge val dat niet lukt, en de Soesterbergse gebruikers van het Dorpshuis op deze manier blijk geven aan de instand houding van de Stichting niet te willen meewerken, dan zal het gemeente bestuur tot liquidatie van de Stichting moeten overgaan. Geluidsapparatuur is in bij het dieven gilde. Na het clubhuis van het Jonge ren Ontmoetings Centrum en de school De Schakel in de wijk Klaarwater, heeft nu de kleuterschool Fatima aan de Ericaweg te Soest-Zuid dieven bin nen gehad. Zij verdwenen met een cas setterecorder, een platenspeler en vier geluidboxen. De gezamenlijke waarde is vijfhonderd gulden. Een telefoontje naar van Rouwendaal U krijgt adviezen optimaal! Bij ons hypotheekrente vanaf 9,6% J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 WIJ HELPEN U ONDER DAK VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 Donderdag Hors d'Oeuvre salade Bak a 600 gram van 4.45 voor Donderdag KILO van 18.70 voor Donderdag Vers gebrande 500 gram Sm m 250 gram JL Donderdag Benoni fijne Hollandse 2 KILO Dit weekend Spontin bron water 100 Citron nu X Normaal ft 05 Nu V» GEKARD PAUL Pas veel later hoorden we dat de schijnbaar zonder duidelijk plan tegen de Zuidfranse heu vels gekwakte boerderij in vroeger tijden door wel vier gezinnen was bewoond en zelfs toén konden we ons nog maar moeilijk voorstellen dat de gei tenstal ooit mensen had gehuis vest. Waarschijnlijk is er voor de elkaar opvolgende genera ties telkens een stukje bijge bouwd en ontstond op deze wij ze een behuizing voor een fami liegemeenschap, waarvan de leden zonder elkaar voor de voeten te lopen, elk hun eigen leven konden inrichten. Jonge ren profiterend van de erva ring en levenswijsheid der oude ren, die het op hun beurt wat rustiger aan mochten doen. Een gang van zaken die even natuurlijk is als de omgeving waar ze middenin woonden en waarvan ze zo afhankelijk wa ren. Een ideale situatie om zo'n gemeenschap te vormen met mensen die je zelf kunt uitkie zen. De vakantie was lang ge noeg om er eens over na te denken of je zoiets echt zelf zou willen realiseren. De in eerste aanleg aantrekkelijke gedachte om de gecompliceer de Nederlandse maatschappij vaarwel te zeggen wordt al snel verdrongen door talloze praktische problemen, want wie is er óók om alle sche pen achter zich te verbran den en een volkomen nieuw leven te beginnenAls je al be woners voor de andere drie huisjes gevonden hebt, moeten die het ook onderling goed met elkaar kunnen vinden, moeten de karakters zelfs zo goed op elkaar aansluiten dat je de moeilijkheden niet al bij de eerste gesprekken voelt aan komen. Bij kwaaie koppen in de commune is de ellende niet te overzien, terwijl anderzijds veel wijsheid nodig zal zijn als er onverwachte romances opbloeien. Er zullen talloze ge sprekken gevoerd moeten wor den over taakverdeling, beheer en wat niet al. De strenge re gels in kloostergemeenschap pen zijn waarschijnlijk slechts uit nood geboren en alleen maar gesteld om het leven draaglijk te houden, ook als het eens niet voor de wind gaat. Als het eerste avontuurlijke er af is ben je helemaal op elkaar aangewezen en is er bui ten je gemeenschap niemand op wie je kan terugvallen. Eieren rapen, geiten melken, brood bakken en hout hakken is leuk maar als het elke dat is leuk maar als het elke dag moet, kun je daar ook weer een sleur van maken. Wel denk ik dat zo'n periode heel posi tief kan uitwerken want je leert de betrekkelijkheid van onze verworvenheden inzien. Bovendien ervaar je aan den lij ve de waarde van het wat in onbruik geraakte begrip „ont hechting" en daar kun je een leven lang plezier van hebben. Op het kruispunt Eemweg-Lange Brink weg trof de politie in de nacht van zaterdag op zondag een zwaar gewonde hond aan. Het was een zwar te poedel die duidelijk slachtoffer van het verkeer geworden was. Het dier is naar de dierenarts Meursing aan de Van Mecklenburglaan gebracht. Op de Regentesselaan liep een los lopende hond tegen een fietser op. De fiets werd zwaar beschadigd. De eigenaar van de hond was in de buurt. Exclusieve informatie over koophuizen in Soest, Amersfoort, Baarn en omgeving. Vraag gratis toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zonej Soesf, 02155-16251 Amersfoort, 033-30488

Soester Courant | 1982 | | pagina 1