CDA-raadslid J. K. van Poppelen bij afscheid geridderd SLINGERLAND Schoof- SboP danscentrum, Die koop je by FINALE VERKOPING Erepenning en ets voor niet-herkozenen: HOMMEE CADANSEN ALLEMAAL! cvu»s vo 02155-179541 VVD organiseert verkiezingsavond voor iedereen ttffjE LAATSTE 2 WEKEN Onderzoek naar maagklachten bij jonge mensen Kom vanavond naar de WD Minder praten, méér doen STUDIEBEGELEIDING OFTEWEL: LEER UW KIND LEREN BB Weegbreestraat 205 - 207 Soest Telefoon Openbaar fractieberaad D'66 Afscheidsreceptie Drs. J. Th. Oudemans Samenstelling gemeentegids 1983 ontvanger der directe belastingen, OOSTERSE TAPIJTEN DIREKTE VERKOOP Nieuw in het INFOrmatiecentrum VERKIEZINGSAVOND INSTITUUR VOOR STUDIEBEGELEIDING (udv.v.n., Soester Courant van woengdag^^e£temberJ982 Foto: Herman van Darn Vorige week woensdag werd in een officiële raadsvergadering afscheid genomen van twaalf leden die niet in de nieuwe raad terugkeren. Zij kre gen, al naar gelang de tijd dat zij lid van de raad waren, de zilveren ere penning van de gemeente Soest en een speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigde ets of alleen de ets. De heer J. R. van Poppelen, die sinds 1962 lid van de gemeenteraad was, werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester, mr. P. Scholten, speldde hem de bij de onderscheiding behorende ver sierselen op. Burgemeester Scholten, die in de maand april '80 in Soest geïnstalleerd werd, betuigde in zijn toespraak aller eerst respect voor zijn voorganger, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten. Vervolgens constateerde hij dat op de heer Kingma na (hij is de opvolger van drs. Goote, die tussentijds aftrad) allen de gehele raadsperiode hebben volgemaakt; een periode waarin toch veel gebeurd is. Als belangrijkste daarvan noemde hij het terzijde schui ven van het Centrumplan en het de bacle van het grondbedrijf. „Moeten wij onszelf dat kwalijk ne men? Aan de ene kant wel omdat je in deze verantwoordelijke positie weten moet wat je doet. Aan de andere kant niet. We moeten even terugstap pen, al duurt dat langer dan we ge- 1 dacht hebben", alduS cjg, burgemees ter. „Soest", zei hij, „is daardoor eerder wakker geworden dan andere gemeen ten; is ook eerder begonnen orde op zaken te stellen. Wij zijn al een stuk op weg al moet er nog veel gebeuren. De nieuwe raad eist een sluitende be groting en dat betekent dat we nog even de kiezen op elkaar moeten zet ten zodat we in november een nieuwe start kunnen maken". Burgemeester Scholten vond dat de raad nu meer dan vroeger de menta liteit van „zuinig-zijn" heeft. „We heb ben daar zelf voor gezorgd al is dat lang niet altijd eenvoudig geweest. We beseffen dat we heel voorzichtig moeten zijn en moeten vechten om er bovenop te komen. De plannen waa,r u aan gewerkt hebt moeten klaar. Overhees 3 en 4 moeten af en het mag niet meer aan Soest liggen dat dat niet gebeurd", aldus de burgemeester. „Er is hard gewerkt; u hebt onzettend veel tijd en inspanning gegeven om er het beste van te maken", zo besloot de burgemeester. Hij bracht ook dank aan gemeente secretaris Kruitwagen, de ambtena ren, de bodes en het personeel van het Griftlandcollege en de familie leden van de raadsleden. Ridder „Uw naam", zei de burgemeester tot de heer Van Poppelen", is een begrip in Soest door de vele aktiviteiten die u ontplooit ten behoeve van onze ge meenschap". In 1962 in de raad gekomen als verte genwoordiger van de agrariërs, werd hij in 1967 voorzitter van de KVP- fractie, een functie die hij tot '78 bleef vervullen. „U verkeerde", zei burgemeester Schol ten, „in een moeilijke positie. U ver dedigde de belangen van de agra riërs, terwijl de gemeente zich uit breidde, dikwijls ten koste van de agrariërs. Wij hebben grote bewon dering voor de wijze waarop u de be langen tegen elkaar afwoog; belangen die dikwijls met elkaar conflicteer den". De heer Van Poppelen is werkzaam bij het ministerie van Landbouw, ad viseur van de Soester ABTB en voor zitter van de Rabobank Soest. Burge meester Scholten prees hem voor zijn grote inzet, zijn vasthoudendheid en 'betrokkenheid bij alle taken die hij op zïch nam. „U kent uw zaken en de gemeente zal u missen. Daarbij is u een harte lijk en bescheiden mens". De burgemeester speldde hem ver volgens de koninklijke onderscheiding op en daarna feliciteerde CDA-fractie- voorzitter mevrouw G voorzitter mevrouw Greefhorst haar collega. Ook zij prees zijn inzet. „Veel mensen hebben ervaren dat je bereid bent te helpen". De laatste raadsperiode noemde zij niet de makkelijkste; de onderscheiding noemde zijn de bekro ning van zijn werk. Namens de fractie bood zij bloemen aan en een boekje over Soest. Erepenning De burgemeester reikte daarna de erepenning van Soest alsmede een door de kunstenares Ruby Hartgring Inlichtingen en inschrijven: en I Nati°naal "'m^°naa i rkende dansschool. dagelijks (behalve woensdag) 's middags van 14.00 - 16.00 uur 's avonds van 19.00 - 21.00 uur Aanvang nieuwe clubs 24 september a.s. Iedere zaterdag en zondag vrij dansen Lid Ned. Bond v. Dansleraren en Gedipl. F.D.O. lêUS Burgemeester Scholten feliciteert de heer J. R. van Poppelen met zijn koninklijke onderscheiding. Links me vrouw Van Poppelen. uit De Bilt vervaardigde ets uit aan de heer drs. G. Oldenboom (17 jaar raadslid voor het CDA); mevrouw mr. E. Korthuis-Elion (12 jaar VVD); de heer D. Hoekstra (12 jaar CDA) „U bent", zei de burgemeester.., voor mij het prototype van de Nederlandse wet houder; recht door zee") en aan wet houder mevrouw M. van Stiphout- Croonenberg (8 jaar raadslid voor de PvdA, waarvan 7 jaar wethouder). Ook de CD A-er P. Storimans krijgt de erepenning en de ets; hij was ech ter verhinderd deze vergadering bij te wonen. De ets kregen het CDA-raadslid G. Stam (9 jaar); mevrouw J. van Gel- der-Cornelissen (8 jaar PvdA)de D'66- raadsleden H. Jonker (8 jaar) en H. Gerth (4 jaar en enkele maanden) en mevrouw L. Tomassen-Holsheimer en ir. J. Nuijten t beiden 4 jaar voor Progressief Soest) Vrouwen Een zeer speciaal dankwoord, en door de mannelijke raadsleden met wat gemengde gevoelens aangehoord, sprak mevrouw Greefhorst tot de niet terugkerende vrouwelijke collega's. „Jullie waren enorm fijne collega's Ondanks politieke verschillen, hebben we prettig gewerkt. We zullen jullie missen!", aldus mevrouw Greefhorst.' Mevrouw Allard (D.66) bood hen (de dames Korthuis, Tomassen, Van Stip hout en Van Gelder) een presentje aan. Niet verwacht In zijn dankwoord zei de heer Van Pop pelen de onderscheiding niet verwacht te hebben. Het raadswerk noemde hij veelzijdig en boeiend. „Het geeft vol doening als in samenwerking wat kan worden bereikt' Aan de totstandkoming van het plan landelijk gebied, bewaarde hij de mooiste herinneringen. „Bijna al onze wensen, zijn ingelost en wat de Soester raad niet aannam, is door provinciale staten alsnog toegevoegd. Het heeft de agrariërs veel winst opgeleverd", aldus Van Poppelen. Hij zei het altijd moeilijk gehad te heb ben als leden van het college en raads leden persoonlijk werden gekrenkt. In zijn dank betrok hij ook zijn gezin „Zonder steun van vrouw en kinderen is het raadswerk onmogelijk" De nieuwe raadsleden wenste hij veel sterkte toe. „Maak niet te veel nota's; praat niet te lang en probeer snel tot besluiten te komen. Zorg ervoor dat Soest een gemeente blijft waar het goed is te wonen en te werken". Tenslotte dankte hij zijn collega's in de fractie, het college en de ambte naren. „Ik hoop dat de nieuwe raad straks een goede koers vaart onder goede leiding", aldus besloot de heer Van Poppelen. Dankwoorden Dankwoorden spraken daarna, op de heren Nuijten (PS) en Gerth (D'66) na. de CDA-ers Stam en Oldenboom, mevrouw Korthuis (VVD), mevrouw Tomassen (PS), Jonker (D'66) mede namens de heer Gerth, mevrouw Van Gelder (PvdA) en de wethouders Van Stiphout en Hoekstra. De heer Oldenboom constateerde dat de inscriptie in zijn erepenning niet juist was en zei verder het niet doorgaan van het Centrumplan een droevige zaak te vinden. Als gevolg daarvan zijn er nog steeds parkeer problemen en heeft Soest geen nieuw gemeentehuis en politiebureau. Oldenboom zei zijn werk altijd met veel plezier gedaan te hebben en de meest goede herinneringen aan de ambtenaren te bewaren. Hij wenste hen veel sterkte toe. Ook mevrouw Korthuis bracht dank aan de ambtenaren, de bodes en de burgers in de commissies. Zij pleitte voor een voor de burger herkenbaar beleid. „Dat beleid moet de burger het gevoel geven dat het rechtvaardig is", aldus mevrouw Korthuis. De heer Stam zei het raadslidmaat schap als een voorrecht beschouwd te hebben en de commissievergaderingen als zeer constructief ervaren te heb ben. Hij betreurde het dat enkele belangrijke zaken waren blijven lig gen en zei het gevoel te hebben dat soms politieke belangen niet synchroon lopen met gemeentelijke belangen. Ook hij wenste zijn opvolgers veel sukses toe. Mevrouw Tomassen zei op haar vier jarig raadslidmaatschap met gemeng de gevoelens terug te zien. Het per- loonlijk contact tussen de raadsleden onderling had zij gemist en zij be treurde het dat zij in de vier voorbije jaren zo weinig voor elkaar betekend hebben. De heer Jonker feliciteerde de heer Van Poppelen met zijn onderscheiding, die hij zeer verdiend noemde. Dank bracht hij aan de ambtenaren en de bodes en hij wenste de nieuwe raad een vruchtbare raadsperiode toe. Dank aan de ambtenaren en de bodes bracht ook mevrouw Van Gelder. Zij zei de verhouding van raad met het college niet altijd goed gevonden te hebben en dan met name met betrek king tot organisatorische zaken. „Dat is kwalijk voor de democratie; het weerhoudt mensen het raadswerk te gaan doen", aldus mevrouw Van Gelder. Overigens had zij het contact met de burgerij als zeer positief ervaren. Zij constateerde verder dat besturen in Soest nog steeds vooruitschuiven is en zij sprak de wens uit dat de niéiiwë' raad de moed heeft beslissingen te nemen. v'1 v nerv Mevrouw Van Stiphout zei het op prijs gesteld te hebben dat de raad geen politieke spelletjes gespeeld heeft. Verder stelde zij vast dat de vrouwe lijke raadsleden het goed met elkaar hebben kunnen vinden en vriendschap gesloten hebben. Zij stelde dat de he ren ten voorbeeld. Als laatste zei ook de heer Hoekstra altijd met veel plezier het raadswerk gedaan te hebben. (170 vergaderingen waarvan 100 als wethouder). De nieuwe raad adviseerde hij niet als een struis vogel de kop in het zand te steken en te denken dat er geen problemen zijn. Hij wees hen op de kangeroe die met een lege buidel grote sprongen maakt. Hij wenste de nieuwe raad visie, durf en wijsheid toe. De burgemeester bood tenslotte rector J. Mulder van het Griftlandcollege een portret van Koningin Beatrix aan en hij sprak daarbij de wens uit dat het een goede plaats in de „raads zaal" (c.q. aula van het college) zal krijgen. De raad in tie samenstelling van de zittingsperiode '78-'82 voor de laatste keer op de foto. pi irqi m BLOEMENSCHIKKEN in uw omgeving te: SOEST in de IVO Mavo Valeriaanstraat 167a. Aanvang: woensdag 6 okt. 1982 D? wekelijkse cursus bloemenschikken slaat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere les van 19.30- 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt 156,— in clusief bloemen en het materiaal, als mede een overzicht van de lesstof, de is dus volledig verzorgd In september start ook nog de vestl- gingsopleiding bloemenschikken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brleOkaart Ie zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV). Sir Winston Churchill- weg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN Gaarne duidelijk uw naam. adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ont vangt u een bevestiging. Voor informatie en /of opgave: Bei 01717 - 2010' Een nieuw seizoen in de gemeente politiek is gestart. Ook in dit sei zoen zal elke maand door D'66 openbaar fractieberaad gehouden worden, een goede gelegenheid voor iedere geïnteresseerde Soester om van gedachten te wisselen met raadslid en steunfractie over actuele zaken. Het eerstkomend fractieberaad vindt plaats maandag 13 september a.s., om half negen, in het gebouw van de dienst Gemeentewerken, Lange Brinkweg. Wie voor een be paald onderwerp aandacht wil belle Adriaan Pothuizen, voorzitter van de steunfractie, telefoon 19628, dan wordt op de agenda een plaatsje gereserveerd. Op 30 september a.s. legt drs. J. Th. Oudemans, zijn functie als ekonomisch- direkteur van de ziekenhuizen Maar schalksbos te Baarn en Zonnegloren te Soest, neer. Ter gelegenheid hiervan zal een af scheidsreceptie gehouden worden op vrijdag 1 oktober en wel van 17.00 tot 18.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Bezoekers zullen in de gelegenheid zijn kennis te maken met de opvolgend bedrijfsdirecteur drs. G. W. J. Bol. Op dit moment is door het gemeente lijk^ bureau voorlichting.een.begih ge maakt met de redaktionele samen stelling van de gemeentegids voor 1983. Deze gids zal omstreeks februari volgend jaar huis-aan-huis in Soest en Soesterberg worden verspreid. Ook nu weer vraagt bureau voorlich ting de medewerking van verenigingen en instanties om tot een alleszins ver antwoorde uitgave te komen, waarin adressen en gegevens gebundeld zijn. Maar adressen veranderen en sommi ge gegevens worden door nieuwe feiten achterhaald. Het bureau voorlichting verzoekt dan ook voor vrijdag 24 september de juiste adressen van verenigingen en instellingen door te krijgen. Om fouten te voorkomen wordt men ver zocht dit schriftelijk te doen. Zij die de laatste maanden wijzigingen heb ben doorgegeven hoeven niet te reageren. De firma Holland Advertising uit Den- Helder zal de uitgave wederom ver zorgen en zal ook de advertentie-acqui sitie voeren. Een medewerker van de ze firma zal de komende weken de Soester en Soesterbergse bedrijven en middenstand benaderen voor een ad vertentie. Hij is voorzien van een door het college van burgemeester en wet houders van Soest ondertekende brief. Mais-dieven betrapt Op de A.P. Hilhorstweg werden twee mannen betrapt bij dietstal van maïs. Toen zij zich ontdekt zagen verdwenen zij in hun auto met achterlating van twee met maiskolven gevulde zakken. De mais is aan de eigenaar terug gegeven. Puge itskt De enige zaak in Soest met het komplete assortiment schoolspullen Soesterbergsestraat 53 - tel. 02155-12419 tegenover het Busstation Soest-Zuid Steenhoffstraat 13-tel. 02155-10115 naast het postkantoor Soestdijk afd. Den Haag, vrijgegeven partijen. Wegens inbeslagname, dreigende insolventie, zeer grote verscheidenheid w.o. KASHMIR, ZIJDE en BERBERS. van diverse origines. Deze kleden maakten deel uit van de voorraad van de inmiddels in surséance van betaling verkerende groothandel. aan particulieren zonder opgelden, stuk voor stuk uitsluitend a contant in de daartoe aangewezen ruimte van het pand HILVERSUM - 's-GRAVELANDSEWEG 35 DEZE WEEK en VOLGENDE WEEK DONDERDAG VAN 9.00-21.00 UUR VRIJDAG VAN 9.00-18.00 UUR ZATERDAG VAN 9.00-17.00 UUR Gemachtigde de heer C.K.A. van Dijk. expertise en controle. Origine en authenticiteit der tapijten wordt gewaarborgd. Bij de vakgroep klinische psycholo gie van de Vrije Universileit in Am sterdam is een onderzoek gaande naar maagklachten bij jonge men sen. De bedoeling van het onderzoek is om na te gaan door middel van een aantal gesprekken, op welke manier jonge mensen met deze klachten omgaan en te bekijken welke moge lijkheden dit geeft, of juist in de weg staat. Uitgangspunt is wel dat dit voor iedereen anders kan zijn. In Amsterdam worden hiervoor jonge mensen tot pl.m. 24 jaar, die regelmatig maagklachten hebben, uitgenodigd om gedurende acht we ken eenmaal per week pl.m. een uur naar de V.U. te komen. Het onder zoek vindt plaats in de periode sep tember tot december. Er zijn geen kosten aan verbonden. Eén van de medewerkers aan het onderzoek, woonachtig in Soest, heeft het mogelijk gemaakt dat ook jonge inwoners van Soest en omstreken, die hiervoor in aanmer king willen komen, aan het onder zoek kunnen deelnemen. Heb je interesse en wil je inlich tingen, dan kun je kontakt opnemen met Anne Kransen, Grote Melmweg 33, 3764 AZ, Soest, tele foon 02155-14541, ingaande 10 sep tember. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum liggen voor geïnteresseerden ver schillende brochures over geluidhin der. Ze behandelen respectievelijk ge luidhinder van bedrijven en bars, van vegverkeer, van de buren, in en om de woning en isolatie. Vanavond wordt door de VVD Soest een grootse georganiseerd in Soest. Vanaf half acht is iedereen welkom in Darthuizen. Muziek van de 'Onderlinge', grootbeeld TV's en de uitslagen van Soest zelf. Word lid en bel vandaag 070-614121 of schrijf naar Antwoordnummer 1877. 2500 WB Den Haag. Op woensdagavond 8 september or ganiseert de VVD een verkiezings avond, waarop elke kiezer welkom is. De uitslagen kunnen worden gevolgd op twee grootbeeld-TV's. De uit slagen van de stembureaus in Soest worden groot geprojecteerd, zodat ook de sterkte van de partijen in Soest al landelijk kan worden vergeleken. Bij dat alles treedt ook nog op „de Onderlinge", een muzikaal gezel schap dat in Soest en wijde omgeving be kend is. Deze avond is mogelijk door de belangeloze medewerking van ver schillende particulieren. Dat zijn niet alleen maar VVD-ers, ook andere po litieke keuzen zijn gedaan door de sponsors van deze avond. De grote zaal van Café-Restaurant oarinuizen U'nns Hendriklaan) is open vanaf 19.30 uur. De eerste uitsla gen van Soest worden om circa 20.00 uur verwacht. De laatste uitslag is al tijd weer een verrassing. En elke uitslag kan weer door elke partij als winst worden uitgelegd. Dus alle win- naars en min of meer tevreden kiezers zijn welkom in Darthuizen. De poli tiek komt naar je toe, zegt men soms wel. Want op 7 september, de dag voor de verkiezingen is de nieuwe gemeen teraad van Soest geïnstalleerd. Zijn de wethouders gekozen die als het goed is vier jaar met de burgemeester het dagelijks bestuur van de gemeente vormen. Al met al stof genoeg tot praten. Want al houd je jezelf niet met politiek bezig, de politiek houdt zich wel met jou bezig. Via onze gerichte begeleiding leren wij uw kind binnen beperkte tijd in zijn eigen ritme de middelbare school te voltooien. Bel voor vrijblijvende informatie: SOEST 02155-17089

Soester Courant | 1982 | | pagina 3