Drukke afscheidsreceptie van de wethouders Van Stiphout en Hoekstra Direktie-wisseling AMBO Bank Soest j mid 50 Jaar geleden in Soest I In Titusville geen vredesbeweging P^BUMPER fjP vraagt; uw voor: I BRUIDSREPORTAGE F0T) HERMAN VAN DAM (IrMadhoudft GEMEEN'E Informatfeavond Winkelcentrum Overhees Woning te koop Verlemde bouwvergunningen Bouwzaken Hinderwet Hindejwet- ontwerp beschikking BUMPER Stone- WASHED DENIM 9 September 1932 IKV krijgt antwoord: Soester Courant van woensdag 8 september 198» Over het nieuwe Winelcentrum Overhees wordt maandagavond 13 sep tember om 20.00 uur 1 het Wijkdienstencentrum De Borg aan de Willaert- straat een informatiavond gehouden. Deze avond is een vervolg op de informatieavond vanlO juni. Toen zijn door de aanwezigen verschillende opmerkingen gemaal, die thans in de nieuwe versie verwerkt zijn. Zij, die belangstellirj hebben voor de aankoop van de in Soest gelegen, in goede staat van nderhoud verkerende vrijstaande eengezinswoning met ruim 700 m2 ondrgrond en erf, plaatselijk bekend Waldeck Pyrmont- laan 29, Soest, kadstraal bekend gemeente Soest, sectie K, nrs. 878 en 879 (beide ged.), weden vanaf 9 september 1982 tot en met 22 septem ber 1982 in de gelegeheid gesteld daarop in te schrijven. Formulieren daarto, alsmede nadere inlichtingen terzake - b.v. de inde ling van de woning zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewegen van Soest, Lange Brinkweg 77 te Soest, dagelijks van maandag tot ennet vrijdag van 9.00 -12.00 uur. De woning is te beschtigen op vrijdag 10 september a.s. 's morgens van 10.00 -12.00 uur. Wanneer van het aabod gebruik gemaakt wordt, dient het inschrijfformu lier ingevuld en onertekend in een van gemeentewege verstrekte enve loppe waarop het bject waarop de inschrijving betrekking heeft staat vermeld, dichtgepikt op voornoemde afdeling grondzaken te worden ingeleverd. Bij inleering van de enveloppe, die tegelijk met het inschrijf formulier wordt vestrekt, wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Belangstellenden v>rdt aangeraden zich tijdig te informeren aangaande het eventueel verkijgen van voor de aankoop van het object nodige finan cieringsmiddelen. Inschrijvingen waraan door de inschrijver voorwaarden van welke aard ook worden verboden, worden niet in aanmerking genomen. Opening van stuken zal plaatsvinden op donderdag 23 september 1982 in het gebouw vanle dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest 's middags om 16.3 uur. (niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 20 jli 1982 vergroten vaneen bestaande berging op het perceel Pelikaanweg 1 (kad. gem. Soct, sectie K, nr. 510). Verlening d.d. 24 agustus 1982 plaatsen van en tijdelijk demontabel gebouw op het perceel Insinger- straat 39 (kad. em. Soest, sectie G, nr. 6223). Verlening d.d. 31 agustus 1982 vernieuwen va een bestaande erfafscheiding op het perceel Kamp weg 70 (kad. g<n. Soest, sectie E, nr. 2540). Ingevolge de WetAdministratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet Arob) kan duatuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn bang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij fet college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. openbare bekendmaking) Toepassing artiki 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwt. Bij het college zij:aanvragen binnengekomen voor: het plaatsen vn een hekwerk op het perceel Insingerstraat 39 te Soest (kad. gem. Soft, sectie G.' nr. 6223) het plaatsen an 84 dakkapellen op woningen in de wijk Overhees I te Soest het plaatsen an een dakkapel op een woonhuis op het perceel Draai lier 43 te Soeslkad. gem. Soest, sectie G, nr. 7824) het plaatsen an een buitentrap op het perceel Kerkstraat 68/86 te Soest (kad. gei. Soest, sectie K, nr. 2488) het veranderé van een winkelpand op het perceel Soesterbergsestraat 51 b te Soest (kd. gem. Soest, sectie C. nrs. 3400 en 3540) het verbouwe van een kinderboerderij op het perceel Vedelaarpad 53 te Soest (kd. gem. Soest, sectie G, nr. 1020) Genoemde bouw(annen liggen vanaf vrijdag 10 september a.s. gedurende 14 dagen ter inza? op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9.00 en 12.» uur. Gedurende bovegenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezuren worden ingediend tegen de bouwplannen. Op de gemeenteecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt temzage een verzoek van: Dupral B.V.,Iijverheidsweg 4 te Soest om een vergunning tot het op richten en in/erking hebben van een werkplaats voor het buigen van aluminium/sden profielplaten en het op lengte zagen, frezen en stan- zen van aluiinium/stalen profielen op het perceel Nijverheidsweg 4 te Soest (ka gem. Soest, sectie G, nr. 6405) Men kan gemotreerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij ét college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één laand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 8 september982. Gemotiveerde tzwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebratt op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een edachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de ovage aanwezigen. De openbare zitng wordt gehouden op donderdag 23 september om 09.00 uur in het gemettehuis. N.B. Alleen zijiie tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht teg€ de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij v>rdt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdigpezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren aarom verzoekt, worden zij persoonlijke gegevens niet bekendgemaaklDit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bihet college van b. en w. worden ingediend. Op de gemeenfoecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt teinzagé het verzoek van: R.' de Vries, ieuweweg 47 te Soest om een vergunning tot het oprich ten, in werki* brengen en in werking houden van een ruimte voor op slag en repaitie van brandblusapparatuur op het perceel Molenstraat 148 te Soest (ld. gem. Soest, sectie K, nr. 783). De strekkinjvan het ontwerp van de beschikking luidt: „positieve beslissing ojaanvraag onder voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schaden hinder naar buiten toe". Gemotiveerc bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden gebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrif- lijk of mondijk bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om ver gunning en in die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaachriften moeten bij het gemeentebestuur worden inge diend vóór 2»eptember 1982. Indien men at wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezvarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daar toe moet scüftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het ge- meentebestir worden ingediend. K INFORMATS: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON2155- 22555. k OPEN MAADAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 17.00 UUR Foto: Herman van Dam Het vertrek van de wethouders mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg en D. Hoekstra, heeft Soest niet onberoerd gelaten. De vorige week donderdag gehouden afscheidsreceptie was qua tijd nauwelijks lang ge noeg om alle belangstellenden in de gelegenheid te stellen de beide wet houders de hand te drukken. Alle geledingen van ons maatschappelijk stelsel waren vertegenwoordigd: de provinciale overheid met o.a. enkele statenleden, de gemeenteraadsleden, het bedrijfsleven, sport, cultuur, artsen, verenigingen en instellingen, politieke partijen met o.m. 'n afvaar diging van de Rode Vrouwen. In deze drukte liepen enkele leden van de Jeugd Motor Cross Club Soest, die eigenlijk van plan waren ook bij deze gelegenheid wat extra aandacht voor hun 'terrein'-probleem te vragen, verloren. Namens het college, dat met burgemeester mr. P. Scholten en de wethouders Menne en Plomp vertegenwoordigd was, sprak ge meentesecretaris mr. J. M. Kruit wagen. Hij zei het vertrek van de beide wethouders te betreuren. 'Hoe goed U geweest bent, wordt bewezen door het feit, dat er bijzon der lang onderhandeld is over uw opvolging', aldus de heer Kruitwa gen. Hij merkte op dat zij op 12 juni 1975 gelijktijdig benoemd werden en nu ook op dezelfde dag afscheid nemen. Bovendien deelden zij in de beginjaren hetzelfde kantoor. 'De geschiedenis van Soest kent vele bizondere perioden en episodes', zei de heer Kruitwagen en hij stelde vast dat dat in de jaren dat zij wethouder waren ook het geval was. In de eerste jaren werden in de tijd van groei en bloei vele plannen ge maakt en ook uitgevoerd. Als voor beelden daarvan noemde hij de wo ningbouw, het CAI-bedrijf en de aanzet voor het welzijnsplan. 'Er was geld aanwezig om ze uit te voeren en om investeringsplannen te maken', aldus de" heer Kruitwa gen. Gewerkt werd aan een ver keersplan, aan woningbouw voor buiten Soest wonenden, een winkel- beleid en een goede huisvesting voor het ambtelijk apparaat. 'In '78 werden deze plannen niet aanvaard en de gevolgen daarvan zijn nu merkbaar. Waren we eerst nog bezig met uit te zoeken wat wel en wat niet mogelijk was, nu is het parool trachten te behouden wat al die jaren zorgzaam werd opge bouwd, wat geven we het eerste prijs en wat proberen we zo lang mogelijk te behouden', aldus de ge meentesecretaris. Hij stelde dat door de veranderin gen in het bestuurlijk klimaat besturen steeds meer inspanning kost, minder resultaat oplevert en het overleg moeilijker verloopt. 'Besturen', zo ging de heer Kruitwa gen verder, 'mag dan zin aan het leven geven, maar het is ook veel eisend. Het vraagt geduld en takt en men moet bereid zijn langer dan acht uren per dag te werken en na een nederlaag opnieuw te beginnen. Je moet ook goed met mensen kunnen omgaan, want besturen doe je niet alleen maar met veel mensen, de raad, de hogere overheden, de politieke partijen, de ambtenaren en de achterban'. De beide wethouders hadden een ei genschap gemeen; vond de heer Kruitwagen: een enorme werklust. Zij zetten zich volledig in en met overgave, met liefde, met hun hart. 'Trouw moet blijken', zei de heer Kruitwagen. 'Trouw is gebleken'. Mevrouw Van Stiphout karakteri seerde hij als fel, bewogen, idealis tisch, met gevoel voor politieke ver houdingen, maar niet snel tot com promissen bereid. De heer Hoekstra noemde hij een wijs, verstandig, nuchter en uitge balanceerd man met een verstandig oordeel, die in het college de eretitel 'Vader Gozewijn' droeg. Hoekstra had gevoel voor humor, zei de gemeentesecretaris, was opti mistisch van aard en helder en klaar in het uitleggen. Hoekstra, vond hij, had geen gemakkelijke porte feuille, vooral niet in de tijd van be zuinigingen. 'Het vak van bezuinigen hebben we allemaal moeten leren. U hebt dat gedaan zonder klagen en lamente ren, maar in alle bescheidenheid veel gepresteerd'. De heer Kruit wagen merkte verder op, dat wet houder Hoekstra veel respect afdwong door de wijze waarop hij de portefeuille personeelszaken be heerde; men wist waar men met hem aan toe was. De heer Kruitwagen besloot met de beide wethouders oprecht te dan ken. 'We verschilden wel eens van mening, maar van een slechte ver standhouding is geen sprake geweest. We zien U node vertrek ken'. Hij bood mevrouw Van Stiphout een parelketting aan en de heer Hoekstra een wekkerradio. Niet verdiend In haar dankwoord zei mevrouw Van Stiphout zoveel mooie dingen gehoord te hebben waarvan zij evenwel het gevoel had ze niet ver diend te hebben. 'Je hebt politieke ideeën en dat geeft je het gevoel dat je mee moet doen met dat wat be sturen heet. Bij ja zeggen moet je je werk doen; daarvoor ben je inge huurd'. Afscheid nemen van de ambtenaren waar zij zoveel jaren Terwijl wethouder Hoekstra zijn klok radio toont, bewondert mevrouw Van Stiphout haar collier. mee samengewerkt had, vond zij moeilijker dan afscheid nemen van de raad en de raadscommissies. 'Ik ben steeds op goede samenwer king uitgeweest met toch mezelf te blijven'. Ondanks problemen in de begintijd, was er een band gegroeid. Negatief over ambtenaren kon zij niet zijn;; 'ze hebben me altijd loy aal geholpen', aldus mevrouw Van Stiphout. Haar portefeuille (welzijn, sociale zaken, woonruimteverdeling) noemde zij niet makkelijk, ook al omdat er niet altijd positief tegen aan gekeken werd door anderen. Sociale Zaken en Woonruimtever deling hadden haar soms problemen gegeven en veel energie gekost, ook al omdat men er emotioneel bij be trokken raakt. 'Het is afschuwelijk 's maandags drommen mensen naar sociale zaken te zien gaan', zei ze en ze sprak de hoop uit dat die mensen altijd de warme aandacht krijgen waar ze recht op hebben. 'Het is moeilijk voor mensen om te be grijpen wat het is om je hand te moeten ophouden'. Zij dankte de ambtenaren voor de 'fijne tijd' en voor het cadeau en zij zei te hopen dat zij gespaard zou blijven van 'overvragende raadsle den'. De nieuwe wethouers wenste zij dat er in de komende perio de meer beslissingen worden geno men en er een eind komt aan het heroverwegen en vooruitschuiven. Wethouder Hoekstra zei in zijn dankwoord dat iedere mens aardig heden en eigenaardigheden heeft en dat men met de laatste moet leren leven. Hij bracht de ambtenaren dank voor de hulp en de bistand die hij had gekregen. 'Voor de klas had ik alles te ver tellen; als wethouder niet meer. Dan heb je veel te luisteren en mee te nemen' stelde hij vast. Het beheer van de portefeuille per soneelszaken noemde hij een eer. Dank bracht hij ook aan oud-bur gemeester mr. J. M. Corver-Van Haaften, die zowel hem als me vrouw Van Stiphout wegwijs ge maakt had in het wethouderswerk. 'Als we gelukt zijn, dan is dat voor een groot deel aan haar te danken'. De heer Hoekstra zei met veel ge noegen terug te zien op deze periode in zijn leven. 'Ik ga met plezier weg; niet om politieke redenen. Ik heb het werk met plezier gedaan', aldus de heer Hoekstra. Nadat het ambtenarencorps af scheid had genomen, volgde de zeer druk bezochte receptie voor de bur gerij. PRAAMGACHT5 - SOESTDIJK TEL. 02155 17552. mr* Met een zeer geanimeerde en druk bezochte receptie in Restaurant Van den Brink heett de heer T. K. de Jong afscheid genomen als directeur van het Soester kantoor van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. De talrijke bezoekers maakten ook kennis met de Jong's opvolger, drs. J. Lubbers, die overigens al vanaf 1 juli j.1. in Soest werkzaam is. Op de foto de gaande (links) en de komende man. Steeds meer mensen ontdekken dè goedkope boeken- kelder met meer dan 2000 in prijs verlaagde ^"J^boeken BOEKEN - TIJDSCHRIFTEN - KADOHOEK LN DE GOEDKOPE BOEKENKELDER VAN WEEDESTRAAT STADHOUDEKSLAAN m»l Reisbureau Gerth - TEL. I 7699 Onthulling van een bank Zondag is op huize „Oranjehof" alhier door den ere-voorzitter Graaf R. J. Schimmelpenninck onthuld de Gerdes-Salomonskybank. De monumentale bank is opgericht ter nagedachtenis van den ex- bondsvoorzitter, M. Gerdes, die bijna 25 jaar voorzitter is geweest en 30 Augustus 1931 is overleden, alsmede aan den heer W. Salomons- ky, schenker en tevens beschermheer van 't Rust- en Vacantie-Oord, overleden Juni 1932. Te 2 uur namiddags had in tegenwoordigheid van vele autoriteiten, familieleden, leden en afgevaardigden van andere corporaties de ont hulling plaats en werd door den voorzitter van het comité aan Graaf Schimmelpenninck het woord gegeven. Zoowel deze als de tegenwoordige bondsvoorzitter, de heer Breuker, de voorzitter van de Onderofficierenvereeniging „Ons Belang", de heer Wijk en het hoofdbestuurslid van den Alg. Mil. Pensioenbond, de heer Klooster, spraken waardeerende woorden over de groote verdiensten van beide afgestorvenen. Hulde werd gebracht aan den architect den heer F. Barbiers, die ge heel belangeloos het ontwerp voor deze bank heeft gemaakt. Anti-commun. vereeniging Dezer dagen had een bijeenkomst plaats van eenige ingezetenen onzer gemeente, teneinde te bespreken de mogelijkheid van oprichting ee- ner vereeniging, die zich ten doel stelt de bestrijding van het commu nistisch gevaar. Op deze bijeenkomst werd niet alleen de wensche- lijkheid, maar ook de mogelijkheid door alle aanwezigen erkend. Het doel is het bijeenbrengen van Christelijk Nederland, om gezamen lijk te strijden tegen een gevaar, dat meer en meer dreigend wordt. Allen, die deze actie zouden willen steunen wordt verzocht een adhaesie- betuiging in den vorm van een naamkaartje te zenden aan één van onderstaande adressen. Na ontvangst van voldoende adhaesiebetui- gingen zal worden overgegaan tot het bijeenroepen van een verga dering, waar de plannen nader zullen worden uitgewerkt. Dr. P. Donker, Middelwijkstraat 34. A. Endendijk, Paulus Potterlaan 22. C. N. van der Flier, Steenhoffstraat 29. Opbrenging speldjesdag De speldjesdag ten bate van de Vereen. „Herwonnen Levenskracht", Zondag 1.1. gehouden, heeft opgebracht 84,45. Het comité verzoekt ons aan allen, in het bijzonder aan de dames ver koopsters, die tot het welslagen van deze dag hebben medegewerkt, hartelijk dank te betuigen. Inbraken Dinsdagnacht te ongeveer 3 uur, hoorde de surveilleerend agent van politie De Bruijn; in den gang naast het kleedingmagazijn van den heer Sukkel een dof geluid, hetgeen voor hem aanleiding was van zijn fiets te stappen en een onderzoek in te stellen. Toen de B. gelijk tijdig zijn electrische lamp in den gang liet schijnen, zag hij een manspersoon zich haastig verwijderen achter het gebouw. Hoewel de politieman direct een achtervolging begon, was de vogel in de duisternis spoedig gevlogen. Bij een kort onderzoek, hetwelk direct werd ingesteld bleek, dat één der étalageruiten was uitgesneden en dat reeds verschillende goederen uit de etalage waren gehaald en geborgen op een in de nabijheid staand rijwiel. Blijkbaar had de dief het werk even onder broken en zich even in den gang naast het huis verborgen, om niet ontdekt te worden, door de inzittenden van een passeerende auto. Nadat de inwoners waren gewekt en de goederen en het rijwiel waren geborgen, is men met behulp der politieauto en meerder personeel een klopjacht begonnen, hetwelk echter niets opleverde. 's Morgens reeds zeer vroeg kwam de heer Breemer, wonende Anna Paulownalaan 4, twee huizen vanaf eerstgenoemd pand, bij de politie aangifte doen, dat in den nacht bij hen was ingebroken. De dief had zich toegang verschaft door het W.C.-raampje. Kwestie R.K. Kerkhof De Kroon heeft het bezwaar van den heer O., die geprotesteerd had tegen de oprichting en instandhouding van het R.K. kerkhof aan der Kostverlorenweg te Soestdijk verworpen. De Soesterbergsche straat Met de verbetering van de Soesterbergschestraat schiet het al mooi op. De helft is reeds klaar, terwijl men met een paar dagen ook reeds de andere helft vanaf de Van Beuningenlaan tot de Èikenlaar klaar heeft. Dat gedeelte is dan af. Men weet, dat deze weg in twee helften wordi aangelegd. Naar aanleiding van de IK V-brief die burgemeester P. Scholten en wethou der G. Plomp bij hun reis na^r de Verenigde Staten eind juni j.1. aan het gemeentebestuur van Titusville (Flo- rida) hebben aangeboden, heeft, burge meester Scarborough van Titusville onlangs het IKV laten weten dat „zijn gemeente helaas minder betrokken is bij nationale en internationale vraag stukken dan Soest". Het gemeente bestuur van Titusville schrijft voorts dat er in hun stad geen vredesgroe pen bestaan, „die zich bezighouden met aktiviteiten die op de uwe lijken". Het IKV is van mening dat de aktivi teiten van de vredesbeweging in zowel Amerika als Nederland ook in Titus ville niet onvermeld mogen blijven. Temeer nu de vredesbeweging in beide landen een belangrijke politieke factor is geworden en nog steeds in omvang toeneemt. In haar juni-brief aan het gemeente bestuur van Titusville wees het IKV hierop ook en derhalve wilde het Vre desberaad gaarne in contact komen met soortgelijke plaatselijke vredes groepen in Titusville. Als voorbeeld vermeldde het IKV de relatie met de „Soester Friedensinitiative" in het Westduitse Soest. Overigens heeft burgemeester Scarbo rough het Vredesberaad toegezegd de IKV-brief te zullen bewaren, mocht er iemand in Titusville belangstelling voor hebben. Scarborough zegt blij te zijn dat het IKV in Soest interesse heeft om met Titusville ideeën uit te wisselen. Burgemeester Scholten en wethouder Plomp hebben bij het vertrek naar de Verenigde Staten het IKV de belofte gedaan om na terugkeer uit Amerika te bezien welke mogelijkheden van in formatie-uitwisseling er zijn tussen Titusville en het Vredesberaad. Volgens een woordvoerder van het IKV heeft het Beraad nooit enige reactie gekregen, noch uit Amerika, noch van de heren Scholten en Plomp. De reden hiervan is vooralsnog onduidelijk. Adriaan Slooff

Soester Courant | 1982 | | pagina 5