•m 'Hartje-Zuid^ voor de zesde de op Braderie en kermis hand in hand M Een prachtige vrij weekend-prijs Burgemeester opent Het Rode Kruis en het welfarewerk. Grabbel- blikken kermis Kermis in Soest-Zuid VNG JUR yeeV 0cV- As0°v Verenigingen die op de braderie staan 'HARTJE-ZUID' Voor een piek op de kiek Prijzen Braderie Soesterbergse- straat afgesloten Uitsluitend toegang voor voetgangers Geen fietsers en brommers Parkeren Soester Courant van woensdag 8 september 1982 9 11 P.V.O. doet het net zo! Vrijdag worden ze in Hartje-Zuid opgetrommeld. Als je vijf keer in successie alles mee hebt gehad, het weer, de mensen, de orkesten, het programma, het enthousiasme, de sympathie... dan ben je geneigd te zeggen: 'never change a winning team*. Het bestuur van Hartje-Zuid denkt daar kennelijk een beetje anders over. 'Je kunt niet eindeloos doorgaan met dezelfde formule. >iiet dat de lol er dan afgaat, dat geloven we zelf ook niet, maar het houdt je als organisator niet fris, je moet af en toe eens wat anders eten en drinken en er zijn mogelijkheden genoeg toch?' Aan het woord is de heer J. Wessels, in het dagelijks zakenleven ernstig boekhandelaar, in zijn vrije tijd, samen met een stel andere winkeliers, organisator van o.a. de jaarlijkse Braderie. Dat stel vormt het dagelijks bestuur van Hartje-Zuid, dat in de nabije toe komst nog veel meer te organiseren krijgt als de tweede winkelpool doorgaat. Hartje-Zuid wil wel. Dat weet wat op de trom slaan betekent. Dat merkt u deze week. De kermis draait al! Kermis Nieuw is de kermis, die u op en langs de Verlengde Kolonieweg zult aantreffen. Die kermis draait al op woensdag, vandaag dus, en gaat door tot en met zaterdag, een dag na de vrijdag waarop de braderie wordt georganiseerd. De heer Wes sels hierover: 'Ja, die kermfè", daar waren we vorig jaar al enthousiast voor. Het was een idee vaïi Dick Passchier, die zelf in Zwijndrecht een winkel heeft en daar ook meedoet aan een soort burengebeu ren, dat niet helemaal te vergelijken is met wat er hier gebeurt. Eén van de dingen die daar anders zijn, is een kermisachtig gebeuren. Niet alleen dat dat de zaak enorm op fleurt, het brengt ook wat geld in de la van de winkeliersvereniging en dat is bepaald geen overbodige luxe. We hebben op de laatste bestuurs vergadering 'n nieuwe contributie regeling in het leven geroepen - daar is gelukkig iedereen het erg mee ens - maar het betekent wel, dat we heel nauwkeurig moeten wikken en we gen wat we wel en wat we niet ondernemen in Hartje-Zuid. Heel zorgvuldig bekijken welke akties het meeste rendement opleveren. De Braderie is de grote publicitaire kurk waar we op drijven en we zijn allemaal 'in' om daar ieder jaar een zo groot mogelijk spektakel van te maken. Die kermis, hopen we, zal daar een belangrijke steen aan bij dragen'. De kermis is niet al te groot van opzet. Er zijn vier echte attracties, waarvan één hele grote: de 'bots- autobaan'. Het is de grootste van Nederland. U zult hem vinden op het pleintje voor Eltheto en u kunt er naar hartelust uw 'ramdrang' botvieren. De heer - Meijer van Drukkerij Practicum, die zich erg druk heeft gemaakt met de organi satie rondom die kermis, vindt het niet erg dat er niet zoveel méér staat. 'Kijk', zo redeneert Meijer, 'de braderie blijft het belangrijkste deel van onze opzet. De winkelier komt met zijn handel naar buiten, steekt daar tijd en geld in en doet dat om een gezellige omzet te halen. Het mag niet zo zijn dat de kermis de overhand krijgt. Er is nog een draaimolen, een miniscooterbaan en eèn gok- en snoeptent. Als er meer komt is het publiek alleen maar daar te vinden en de stalletjes zouden er verlaten bijliggen. De kermis moet alleen vrolijkheid toe voegen, geen publiek bij de kramen wegzuigen. Daarom ben ik er blij mee, dat de gemeente vergunning heeft gegeven voor vier dagen zwieren en zwaaien. Dat mondt dan uit in de vrijdagavond en de jeugd kan op zaterdag nog wat nadraaien. Prima toch?' Wij denken dat Meijer wel weet waar hij over praat. Hij draait al vanaf het begin mee met het Hartje-Zuid Braderiegebeu- ren en is al die jaren belast geweest met de coördinatie van het unieke gedoe. C kunt een weekend Sporthuis Centrum winnen. Voor 7 personen. Een 7&Ug week end weg, genieten van zwemmen, wandelen, spelen, een prima vrij huisje, goed eten, kleuren T.VU zult er wéér naar toe willen volgend jaar! Zorg dat u voldoende „hartjes" vergaart, wie weet wint u wel zo'n buitenkansje. Sav. Lohmanschool. Oudheidskamer. Peuterspeelzaal Ukkepuk. Rode Kruis. Blauwe Vogels. B.D.C. Handbalvereniging. Aros. Atletiekvereniging S. O. Soest. Eemvogels. Zaal voetbal vereniging Soest. De Springbokken. Soester Smalfilmclub. Damvereniging. I.V.N. P.V.O. Ref, Kerk. Cross Team Soest. Er is overal in dit soort stalletjes wel wat te doen. Voor weinig centjes kunt u ballen gooien, doeltrappen, raden, puz zelen of gewoon vragen stellen, een brochure kopen, donateur of lid worden. Meedoen met een prachtig stuk vrije tijdsbesteding waar de mens veel aan heeft. De Stichtingen en Verenigingen staan klaar met een schat aan infor matie en zullen u graag alles over hun doen en laten vertellen. In totaal treft u meer dan 70 kramen! Prachtige prijzen. Kan men op de kermis een gokje wagen in de speciale gelukstent, op de Braderie loot iedereen weer mee dankzij het traditionele hartenja gen. Iedereen kan, door in Hartje- Zuid aankopen te doen, in het bezit komen van een zogenaamd 'Hart je'. Een lootje met een nummertje en Dick Passchier draait op gezette tijden aan het al even bekende Rad van Avontuur op de toneelkar van Kuyer, die weer bij Wijnands Woonmode voor de deur staat. De hartjes krijgt u bij elke bestede gulden bij alle Hartje-Zuid-winke- liers, vanaf donderdag 9 september en tijdens de braderie-uren. Dus niet op zaterdag. De nummers waarop de prijzen vallen worden op 'het toneel' op een bord genoteerd en iedereen die met een winnend «nummer 'onder het volk' is, kan zijn of haar prijs subiet uit handen van Passchier in ontvangst nemen. Dat kan een fantastisch weekend zijn in één van dié magnifieke hui zen van Sporthuis Centrum, een prijs met een waarde van 275,- en dat voor het hele gezin tot een maximum van 7 persQnen, of de hoofdprijs: een Wolff electrische grasmaaimachine met opvangbak, ter waarde van 515,-, of een boor machine, eén dames- of herenhor loge en talloze waardebonnen. Wie Passchier kent - en wie kent die^ man nou niet - weet dat hij weer druk zal zijn met o.a. het gooien van lollige dingetjes. Dat is ieder jaar een hoogtepunt, waar vooral de jeugd tuk op is. Ook nu hebben de winkeliers met elkaar voor een aardig voorraadje gooi- en smijt werk jes gezorgd. Wie vangen wil blijve in de buurt van Passchier, die tijdens zijn noeste arbeid geassi steerd zal worden door een pientere jongedame, die alles wat wint op het schoolbord noteert. Wie er die avond niet is, kan de uitkomsten controleren in onze krant van volgende week, waarin alle ge wonnen prijzen zullen worden bekend gemaakt. Muziek Wat is een feest zonder muziek, zonder trommels en stokken, zon der bombardon? PVO vult dat on derdeel keurig voor u in. Roffelend en blazend zullen zij af en aan marcheren, hier en daar stilstaand voor het weggeven van een glashel dere serenade of demonstreren met stok en stappen, het vaandel fier voor de borst en gracieus figuren trekkend op het asfalt van de Soes- terbergsestraat. Op het podium ook al oude bekenden: het dans- en stemmings orkest In the Mood'. Ze deden het eerder op dit podium en ze worden wegens enorm succes graag gepro longeerd. Ze houden niet alleen de 'mood' erin, maar zeker de gang. Wie een dansje wil maken is van harte welkom en anders luistert u gewoon op uw gemak naar hun prima wijsjes, U kunt horen en zien: Jan Hoevers,trompet,,, trombone en percussion, Marcel' Spanjaard,orgel en vocaal, Wim Vissers, saxofoon, klarinet en per- cussion,Jenlon Kerssenberg, drums en vocaal en Anton Visser, gitaar en vocaal. Het zal ons benieuwen hoe de club van de heer Wessels het voor elkaar krijgt om én PVO en 'In the Mood' én het getetter dat de kermis zal voortbrengen, uit elkaar te houden. Er zal een fiks stuk coördinatie voor nodig zijn om dat in goede banen te leiden. Maar desgevraagd aan de heer Meijer, is het antwoord uiter mate geruststellend: Kwestie van afspraken, meneer, met de mensen van de kermis, die het gewoon niet zo hard moeten laten klinken die avond, en er voor zorgen dat het ene orkest niet begint te spelen als het andere nog loopt of gewoon nog niet klaar is'. Wc hebben er alle vertrouwen in. li Het dans- en stemmingsorkest, dat voor de. derde keer het muzikale gedeelte op het podium bij Wijnands Woonmode zal verzorgen. Burgemeester Mr. Paul Scholten zal de Braderie op het podium bii Wijnands Woonmode voor, om 19.00 uur officiéél openen. Hij zal traditie getrouw een cheque overhandigen aan een door het Bestuur van Hartje Zuid uitgekozen organisatie, die, naar de mening van dit Bestuur, na rijp beraad en informatie, urgent behoefte heeft aan enige steun om een dringende doelstelling op korte termijn te verwezenlijken. In een apart artikel in deze krant leest u over het Vrijwillige welfarewerk van het Rode Kruis in Soest, de afdeling die dit jaar voor de Hartje-Zuid-gift in aanmerking komt. Verenigingen Zoals al die vijf achter ons liggende jaren het geval is geweest, zullen ook de stichtingen en verenigingen weer een kans krijgen op de bra derie. U zult tussen de talloze 'winkelstalletjes' veel verenigingswerk aantreffen. Elders op deze pagina treft u een lijst aan van kraampjes, die door de harde werkers in hun vrije tijd zijn opge bouwd en die betrekking hebben op werk dat alleen mogelijk is omdat veel mensen daar volledig beiange- loos hun kennis en kunde in stop pen. Gaat u vooral kijken bij dit soort uitstallingen. Bijna alle orga nisaties kunnen niet of nauwelijks bestaan zonder geld en warme belangstelling van het grote publiek. De braderie is bij uitstek een plek waar iedereen zich kan manifeste ren. Overal is wat anders bedacht. Spelletjes, of raadwedstrijden, gooi-, smijt- en schopwerk. U hoeft zich nergens te vervelen of voor te schamen. De drie-ballen-voor-een- kwartje-politiek werkt subliem en zorgt er voor dat niemand ook maar een seconde stil hoeft te zitten of te staan. Gratis kermiskaartjes Tegelijk met de kermis zelf is er een tweede nieuwigheidje: gratis kermiskaartjes Er komen er duizend in omloop. U komt ze tegen in een soort van grabbelblik bij vijftien Hartje-Zuid-winkeliers. Vanaf woensdag 8 september kunt U het meemaken dat, wanneer u uw inkopen doet, u wordt uitgeno digd in het 'braderie-kermis-blik' te gaan zoeken naar een gratis toe gangskaartje voor één van de at tracties op de kermis aan de Ver lengde Kolonieweg. Dat kan voor de grote autobaan zijn, of voor de miniscooter of de draaimolen. Een gratis gokje in de legale goktent is ook nooit weg. U grabbelt nooit mis, want hebt u geen lootje te pak ken, dan houdt u er sowieso een gratis Hartje aan over en maakt u kans op één van die fraaie prijzen die Passchier 's avonds via het Rad van Avontuur zal wegdraaien. Officiële opening door burgemeester De Braderie begint om zeven uur. Burgemeester Mr. Paul Scholten zal de officiële opening verrichten. Dat gebeurt bij Wijnands Woonmode voor, en Dick Passchier zal de heer Scholten graag aankondigen. Zorg dat u r er bij bent als onze burgemeester het traditionele ge schenk, een bedrag in contanten, aan een daarvoor in aanmerking komende vereniging zal overhandi gen. De keus is dit keer gevallen op het Welfarewerk van het Rode Kruis. Wat dit welfarewerk precies een brok gezelligheid in Soest. Verg. K.v.K. A'foort U kunt weer overal de bekende „hartjes" krijgen. Bij iedere bestede gulden één. Vanaf donderdag 9 september. inhoudt leest u eveneens op deze braderie-pagina. Om 21.30 uur wordt de zaak ge sloten. In minder dan een uur speelt een groep schoonmakers en opruimers het klaar om van het rumoerige toneel weer een rustige dorpse wijk te maken. Het mag best eens wor den vermeld, dat het de leden van de wandelsportvereniging Olympia zijn die dat 'vuile werkje' al jaren keurig klaren. Maar zover is het nog niet. De kermis draait al. De sfeer groeit. Ook het weer was de eerste vijf jaren geen punt. Altijd droog, niet te koud, zelfs de zon deed vaak genoeg mee. Zal dat dit jaar lukken? We hopen het maar. Voor iedereen. Bij Foto Van Essen zal de gSiele braderie-vrijdag de Prestoprinl racewagen opgesteld staan. Iedereen kan voor een piek op de kiek als echte coureur in deze super snelle formule Vee bolide. Kruip achter het stuur, helm op, ert men maakt een prachtige pres toprint kleurenfoto van je voor slechts één gulden. Niemand zal je geloven, maar je kunt het laten zien. Jouw foto met jezelf als coureur. Ga vrijdag avond naar Hartje-Zuid bij Foto Van Essen. Het Welfarewerk van het Rode Kruis vergt veel tijd en geld. Burgemeester Mr. Paul Scholten zal de cheque die het winkelcentrum Hartje-Zuid ter gelegenheid van de opening van de zesde braderie ter beschikking stelt vrij. dagavond aanmevrouw Reer, projectleidster van de af- deling Soest van het Rode Kruis, overhandigen. Het is goed te weten wat de afdeling Welfarewerk van het Rode Kruis precies doet. Daarom graag wat ruimte op deze pagina voor 'Het Rode Kruis en het welfarewerk'. Het vrijwillige welfarewerk van het Rode Kruis heeft tot doel zieken, gehandicapten en bejaarden door middel van handvaardigheidheden te aktiveren en afleiding te be zorgen. Het welfarewerk wordt door vrijwilligers gedaan, die hiervoor een basiscursus hebben gevolgd. Regelmatig worden deelnemer thuis bezocht. Ook zijn helpsters wekelijks in diverse bejaardencentra, waar met veel enthousiasme wordt gebreid, gehaakt of geborduurd en het resultaat mag er zijn. Zij, die niet in een bejaardencentrum wonen, zijn hier ook van harte welkom. De contacten onderling worden hierdoor bevor derd. Een paar keer per jaar worden er verkopingen gehouden in de tehuizen, die altijd goed worden bezocht. Van de opbrengst wordt weer nieuw materiaal gekocht, zodat men weer creatief bezig kan zijn. Op de jaarlijkse braderie in Hartje-Zuid heeft het Rode Kruis ook altijd een stand, waar de mooie handwerken, die de deelnemers gemaakt hebben, worden verkocht. U bent van harte welkom. lste prijs Electrische Wolf grasmaaimachine met opvangbak ƒ515,-. Hooyer. 2e prijs Weekend Sporthuis Centrum, 275,- Rabobank voor max. 7 personen. 3e prijs Weekend Sporthuis Centrum, 275,- Rabobank voor max. 7 personen. 4e prijs Nieuwste model fototoestel, ƒ180,- van Oosten. 5e prijs Boormachine, ƒ170,- Hubo. 6e prijs Dames- of Herenhorloge, 125,- v. d. Weerd. 7e prijs H.Z. Waardebon 100,-. 8e en 9e prijs 2 x H.Z. Waardebon 50,-. 9e t/m 12e prijs 4 x H.Z. Waardebon ƒ25,-. 13e t/m 22ste prijs: 10 x H.Z. Waardebon 15,-. Al deze prijzen worden door middel van het Rad van Avontuur op gezette tijden door Dick Passchier 'gedraaid' en bekend gemaakt. U kunt uw ge wonnen prijs meteen mee naar huis nemen. De Soesterbergsestraat wordt in ver band met de kermis en de braderie, op verschillende tijden en plaatsen afge sloten voor alle verkeer. Van 7 tot en met 11 september zal dat het geval zijn voor de Verlengde Kolo nieweg, tussen de Soesterbergsestraat en de Schoutenkampweg. Op vrijdag 10 september, als de Braderie wordt gehouden, zal bovendien de Soester bergsestraat tussen de Birkstraat en de Vondellaan voor alle verkeer zijn afgesloten, van 17.00 tot 22.00 uur. De bussen van Midden Nederland vindt u bij het Garagebedrijf Jurriëns. Het Bestuur van Hartje-Zuid verzoekt beleefd doch dringend fietsen en brom mers niet mee het feestterrein op te nemen, laat staan er op te gaan rijden. Veel kinderen en oudere mensen kun nen daar last van ondervinden. Men is gewend op de braderie frank en vrij te gaan en te staan waar men wil en het is uitermate onaangenaam plotseling ge confronteerd te worden met een fietser of brommer, die zich al dan niet be- .hendig overal tussendoor probeert te worstelen. Het Bestuur bedankt ieder een bij voorbaat voor de mede werking. Het verstandigst is het de auto thuis te laten, maar komt u toch per wagen naar de Braderie, parkeert u dan zo ruim mogelijk weg 'van de Soesterberg sestraat. Dan staat uw auto rustig en het publiek dat te voet gaat heeft geen last van rijen auto's. U kunt na afloop gemakkelijk wegrijden. Vanaf woensdag, als de kermis begint te draaien, kunt u bij 15 Hartje-Zuid-winkeliers worden uit genodigd in een speciaal kermisblik te grabbelen. U maakt dan kans op een gratis kermiskaartje voor één van de attrakties. Het is een altijd- prijs-gebeuren, want grijpt u er naast, dan ontvangt u in ieder geval een gratis 'hartje' dat meedraait in de Rad van Avontuur-loterij op het podium tijdens de braderie op 10 september. Dit zijn de 15 winkels waar een blik staat: Blom-Avicultura, Eb Karei sen, Van der Linden, De Mey, Brandsma, van de Ven, Hooijer, De Bruin, Dogterom, Faas, Van Oos ten, Van Essen, Van der Salm, Bas van de Hoef en de Kaasspecialist. De grootste "autobotsbaan" van Nederland, die van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 september a.s. in Hartje-Zuid staat opgesteld. De baan vormt een onderdeel van de Braderie-kermis, een nieuw element in het grote Hartje-Zuidspektakel.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9