Geflatteerde nederlaag voor Soest Het fenomeen Cor Koster SEC opnieuw gelijk SEC start met forse nederlaag 200 marathons K.N.V.B. afdeling Utrecht organiseert weer opleidingskursussen WZ'49 lijdt onfortuinlijke nederlaag Verzwakt VVZ'49 verliest met 4-1 van DVS'33 ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL 141 ZONDAGVOETBAL ZATERDAGVOETBAL Jan Stigter wint klaverjas wedstrijd DAMESVOETBAL Klaverjassen bij "Soest" 15 Soester Courant van woensdag 15 september 1982 15 SEC behaalde in zijn tweede uitwed strijd opnieuw een 1-1 gelijkspel, nu tegen Barneveld. De SEC-elf kunnen terugzien op en en goede wedstrijd, die met een beetje meer geluk gewonnen had kunnen worden. In de eerste helft werd het spel volledig door de ploeg van Rinie Jasperse gedicteerd en er ontstonden dan ook enkele goed uitgespeelde kansen. Zo waren er uitstekende mogelijkhe den voor Bert Holwarda en Peter Hellinga, maar de Barneveld-goalie stond SEC treffers in de weg. Het middenveld met Dik Pureveen, Wout Krüter en Wim van Velzen, die op de plaats speelde van Ted Jansen wisten keer op keer de aanval aan het werk te zetten, maar tot doelpunten kwam het niet, al had een schot van Piet van Hunen beter lot verdiend. Rust 0-0. Het was duidelijk dat er in de Bame- veld-kleedkamer het nodige gezegd was, want Barneveld pakte de zaken nu veel energieker aan. SEC moest even terug, maar erg gevaarlijk werd het niet voor doelman Wim van de Veen. Toch moest SEC een doelpunt incasse ren en wel in de 10e minuut, toen uit een snelle aanval via de linker spits van Barneveld de bal terecht kwam bij de volledig vrijstaande rechtsbuiten, die met een hard schot Wim van de Veen kansloos liet. Het was een behoorlijke klap voor SEC, dat Barneveld zijn eerste de beste kans zag benutten, maar er werd niet bij de pakken neergezeten en energiek trok men weer ten aanval. Er kwamen opnieuw enkele goede mogelijkheden, maar het was opnieuw Bert Holwarda, die niet wist te profite ren, nadat hij vrij voor de Barneveld doelman verscheen. Even later was het vrije verdediger Henk van Essen, die maar net gestuit kon worden. Door het felle aanvallen van SEC ontstonden er nu ook mogelijkheden voor Barneveld, maar Wim van de Veen wist met een flitsende reactie 2-0 te voorkomen. SEC kwam toch volledig verdiend aan de gelijkmaker en die kwam op naam van Wim van Velzen, die scoorde nadat Piet van Hunen op links Bert Holwarda aan het werk zette, die goed voorzette, waar Wim van Velzen klaar stond om de bal in te tikken. Er was nu nog 20 minuten te spelen en die waren uitermate spannend, daar beide ploegen geen genoegen wilden nemen met een gelijkspel. De beste kans in de slotfase was voor SEC, nadat na een uitstekende 1-2 combinatie met Piet van Hunen op nieuw Bert Holwarda alleen op de keeper kon afstevenen, maar zijn inzet werd opnieuw gekeerd. Met een 1-1 eindstand konden beide ploegen toch tevreden naar de kleedkamers gaan. In de tweede helft speelde bij SEC, Martin Jansen voor Peter Hellinga. A.s. zaterdag dan de eerste thuis wedstrijd voor SEC tegen F.C. Naar- den om 14.30 uur aan de Bosstraat. Nadat SEC tot de rust een 0-0 score had weten te handhaven, liep De Vesting in de tweede helft snel uit tot '2-0 om daarna in de slotfase een chaotisch SEC weg te spelen naar een 5-0 nederlaag. SEC moest deze eerste compeuue- wedstrijd gehandicapt starten. Hans Berkhof ontbrak wegens een schor sing. Walter de Boer moest op oefe ning in Duitsland, Jos van Rouwen daal is nog steeds geblesseerd en Arie Postuma heeft nog geen toestem ming om weer naar SEC terug te kun nen keren. We zagen dan ook Ruud van Rouwendaal op het middenveld zijn entree maken terwijl Cees Dorre- stein het in de voorhoede mocht pro beren. Al in de eerste minuten werd keeper Eric Heemskerk op de proef gesteld door een fraaie kopbal die hij even fraai stopte. De Vesting trok het initiatief naar zich toe en kreeg een overwicht op het middenveld waardoor snelle aanval len opgezet konden worden. SEC creëerde ook, enkele kansen maar de meeste aanvallen strandden door te kort spel. Bovendien toonde keeper Gerry van Siender zijn bekwaamheid bij goede schoten van Joop Abbel en Jan van Rees. De Vesting kreeg enkele corners te ne men maar strandde uiteindelijk steeds op Eric Heemskerk. Toch kreeg SEC nog een schitterende kans om een voorsprong te nemen toen na een fout in de defensie van De Vesting Robert Sakkers alleen op de keeper af kon gaan, maar zijn inzet werd toch nog gekeerd. Ruud van Rouwendaal probeerde via een lob te scoren, maar zag de bal net overgaan en een hardwerkende Theo Altenaar kon niet genoeg kracht in een schot leggen om echt gevaarlijk te worden. De rust werd met 0-0 bereikt en hierin had vooral Eric Heemskerk een groot aandeel. De Vesting startte de tweede helft overdonderend. Eén van de eerste aan vallen over rechts gaf Eddy Bink man de gelegenheid 1-0 te scoren en toen ruim zeven minuten later Eddy Brinkman nogmaals scoorde, maar toen na goed aangeven uit een vrije trap vlak buiten het strafschopgebied speelde De Vesting een gewonnen wed strijd. Even later voorkwam eerst Eric Heemskerk dat de voorsprong nog ver der werd uitgebouwd en eenmaal moest Harry Baardman op de doel lijn redding brengen. Mldvoor John Koopmanschap die voor de rest weinig kansen kreeg tegen Jaap Holleman week uit naar de vleugel waardoor meer ruimte in het centrum ontstond. SEC trachtte wat terug te doen maar organiseerde slecht, zodat het spel steeds chaotischer werd. Aanvoerder JanvanReesprobeerde_o^Jie^nid^ denveld wat meer vat op het spel te krijgen maar het verrassingselement ontbrak in het spel van SEC zodat er geen gevaarlijke momenten voor het doel van De Vesting ontstonden. Met John Westerveld en Wim Altenaar voor Ruud van Rouwendaal en Cees Dorrestein werd getracht de aanval nieuwe impulsen te geven. In de slot fase werd met steeds minder overleg gespeeld zodat De Vesting met doel punten van John Koopmanschap (2 maal) en tenslotte Eddy Brinkman uit kon kopen tot een ruime 5-0 zege. SEC werd duidelijk gemaakt dat hard werken en grote inzet onvoldoende is als er niet met enig overleg gespeeld wordt. Trainer Kranenveld weet nu dat zijn ploeg voorlopig nog niet in de vorm is die de SEC-aanhang graag zou willen zien. SEC 6, vorig seizoen kampioen in haar afdeling, zit in de zorgen. Vorige week werd verloren van Quick en j.1. zondag kreeg het veteranenteam tien doelpun ten tegen en een fikse nederlaag. Wat is het probleem? SEC 6 mist een echte doelman. Vorig jaar speelde in het team eerst Eric Bibo die zich geheel heeft geworpen op zijn geliefde waterpolo en de hierna aange trokken doelman Manus van Rouwen daal (te jong voor SEC 6) ging terug naar de SEC zaterdagafdeling. Men moet hierdoor noodgedwongen een veldspeler opstellen en deze "eer" was de laatste twee wedstrijden toegedacht aan Hans de Groot, die het niet onver dienstelijk heeft gedaan maar duidelijk geen echte keeper is. Boven dien wordt de onvermoeibare Hans de Groot als voorstopper node gemist door laatste man Wim Pothoven. Tegen achterveld speelde SEC 6 niet slecht maar de tegenstanders met bij na alle oud eerste elftalspelers waren beter. Hans de Groot sprong en "pluk te" overal ballen maar kon niet voor komen dat hij toch tien tegengoals om de oren kreeg. SEC 6 deed wat terug en door good-old Wout de Bruin, Carta, Gerrie Hinrichs en Gerard Wildenburg kwamen er toch nog vier tegentreffers. Zondag a.s. speelt SEC 6 thuis tegen VVOG uit Harderwijk om half twaalf en men hoopt vóór deze tijd een doel man te hebben gevonden. Vraag bij wie moet een ex-SEC-doel- man of een geïnteresseerde (tussen 30 en 45 jaar) die in het SEC veteranen- team zou willen optreden zich melden? Dit kan bij de aanvoerder van het SEC- veteranenteam Jan P. C. Veldhuizen, van Lijndenlaan 26, Soestduinen. Zijn telefoonnummer is 13615. Een hint waar eventueel een veteranen- doelman nog ergens "verstopt" is in Soest is natuurlijk ook welkom. SPORT Foto: Herman van Dam Begon Soest vorig jaar met een klin kende 3-0 overwinning de kompetitie, dit jaar kwamen de Soesters met 3-0 aan de negatieve kant van de score. Het bezoekende Utrechtse Zwaluwen Vooruit" toonde zich welliswaar iets beter op het veld maar de 3-0 was toch wel wat veel van het goede. De berichten als zou Zwaluwen een goed jong en geolied draaiend elftal hebben bleken niet ongegrond te zijn. Soest daarentegen kwam zwaar ge handicapt op het strijdveld en de wei-aanwezige spelers toonden niet allemaal de vorm die ze zouden moe ten hebben. Bovendien liet Vrouwe Fortuna de Soesters volledig in de steek. Dezelfde basis-opstelling als vorige week d.w.z. zonder Johan Staal, zonder Anton Vugts en zonder Stan Uyland. Aanvoerder Robert Westbroek begon geblesseerd (vleeswond van vorige week) en zou zelfs in de rust nog uit vallen. Zwaluwen startte furieus en zette al snel de Soest achterhoede aan het werk toch kómen de kansen vbor Soest André van den Dijssel (verdienstelijk 'als>rechtsachter fungerende) stelde de Utrechtse doelman van Beuningen het eerst op de proef. Huub Koppel kreeg deze middag echt veel kansen om op een topscores-lijst te komen Arie Boer, ook weer erg aktief gaf hem de eerste kans. Juist op het moment dat Soest aanval lend de balans een beetje probeerde te verleggen sloeg „Zwaluwen Vooruit" toe. Na een knullig balverlies op het middenveld snelde Bronkers naar vo ren en gaf Kool een niet te missen kans. (0-1). Even was Soest aangeslagen, Vooral toen „Zwaluwen Vooruit" ging breien' en steeds op snelle uitvallen overscha kelde. Toch kwam Soest terug. Huub Koppel brak o.a. goed door maar werd ruw gestopt. De vrije trap van Arie Boer bezorgde keeper van Beuningen zere vingers. Soest kreeg toch wat greep op de wedstrijd. Arie Boer was dicht bij een goal toen hij een doorkopbal ineens op de schoen nam maar hij zag zijn ziedende schot op de binnenkant van de paal eindigen. Terwijl iedereen dacht aan de gelijk maker werd een hele lichte overtre ding Soest noodlottig. De indirecte vrije schop werd meedogenloos in de kruising gejaagd. Tevergeefs probeerde trainer Jan van Renswouw, die op verzoek Robert Westbroek verving door Harry Jan maat, zijn spelers nog enige overtui ging bij te brengen. Zeker, de Soest ploeg zette alles in en toonde wel vechtlust maar miste echt elke overtuiging en vooral elk greintje geluk. Meerdere malen stond het doel „een vleugje verkeerd" of waren paal en lat de spelbrekers. Dekker was nog een keer doelman Eep Kamphorst de baas en tekende 3-0 aan. Het laatste kwartier drong Soest behoorlijk aan en dat tekent toch het karakter van de ploeg, men bleef gaan men wilde een beter resultaat. Lichtpunten waren er toch ook wel. Ondanks flinke om zettingen en dus handicaps bleef de achterhoede met Henk van Asch aan het hoofd behoor lijk overeind. Doelman Eep Kamphorst bleek toch weer een degelijke sluitpost te zijn. Karakter en inzet heeft de ploeg vol doende. Alleen de dagelijkse vorm van middenvelders en aanvallers laat te wensen over. Wellicht komt dat in Utrecht bij Kam- pong al in orde. Reserves De rest van de A-selektie en de B- selektie deed het beter. Het tweede won uit in Bussum met 2-1 van SDO 2. Het derde, nu een klas hoger spelend speelde gelijk, uit tegen de Vesting 2, voorwaar een goede prestatie als men '"ziet dat hét eerste van de Vesting met 5-0 wint. Het vierde walste met 7-1 over Baarn 3 heen. S.O. Soest - Jeugdvoetbal Ook afgelopen zaterdag was het prima voetbahveer. Bij S.O. Soest konden maar liefst 24 jeugdploegen zich weer uitleven binnen de krijtlijnen. Dit leverde de Soestploegen 12 overwin ningen, 3 gelijke spelen en 9 nederla gen op. De meeste belangstelling ging uiter aard naar de A-l. Voor deze ploeg ging de competitie eerst afgelopen zondag van start. S.O. Soest ontving S.V.W.'27 uit Heerhugowaard. Bij S.O. Soest was de zieke doelman Paul Elberse vervangen door Jan Willem v.d. Wint, die een prima wedstrijd speelde. Beide ploegen kwamen nerveus uit de startblokken, maar na 15 min. rondde Peter van de Berg een solo met een goed schot af en het was 1-0. Soest bleef aandringen. Een S.V.W.-verdediger maakte hands bij een schot van Gerard Becker en de goed leidende scheids rechter kende terecht een penalty toe. Deze werd door Peter Surstedt benut en het was 2-0. Door een fout in de verdediging werd het nog voor rust 2-1. Na rust gaf de betere conditie van de Soestploeg de doorslag. Gerard Becker zorgde eerst voor 3-1 en door middel van een zeer fraai schot bracht dezelfde speler de eindstand op 4-1. A.s. zondag gaat S.O. Soest op bezoek bij A.F.C.'34 te Alkmaar. Huub Koppel, links op de foto, lost een schot dat alleen een Zwaluwen-achter- speler in verwarring brengt. De overige uitslagen waren: A- Junioren: Soest 1-S.V.W.'27 4-1 Amsvorde 1-Soest 2 2-2 Soest 3-T.O.V. 2 1-0 B- Junioren: Soest 1-IJsselm. vogels 1 2-3 Hoogland 2-Soest 2 1-4 Hoevelaken 2 Soest 3 1-6 Soest 4-Limvio 2 6-1 Soest 5-Roda 3 0-7 C- Junioren: Hoogland 1-Soest 1 0-5 Limvio 1-Soest 2 5-1 Soest 3-IJ sselmvogels 3 8-0 Soest 4-Hoogland 4 5-1 Roda 7-Soest 5 2-3 D-Pupillen: Soest 1-Hoevelaken 1 1-2 Spakenburg 2-Soest 2 0-4 V.V.Z.A. 5-Soest 3 1-0 Limvio 2-Soest 4 0-1 Soest 5-SEC 4 2-0 E-Pupillen: Soest 1-K.V.V.A. 1 0-0 Hoogland 2-Soest 2 2-0 Soest3-Roda3 <2-2 F-Pupillen: Soest 1-WZA1 0-7 Roda 4-Soest 2 4-1 Soest 3-A.P.W.C. 2 0-3 A.s. zaterdag spelen onderstaande ploegen thuis: A- Junioren: Soest 2-VVZ'49 1 B- Junioren: Soest 2-KVVA 2 Soest 3-De Glind 1 Soest 4-CJVV 2 C-Junioren: Soest 1-Hoevelaken 1 Soest 2-VVZA 3 Soest 4-VVZA 5 Soest 5-Hoogland 5 D-Pupillen: Soest 2-Limvio 1 Soest 3-Baarn 2 Soest 4-T.O.V. 2 E-Pupillen: Soest 2-Baarn 2 F-Pupillen: Soest 2-Soest 3 Damesvoetbal De S.O. Soest-dames hadden het het afge lopen zondag wederom zwaar te verdu ren. Met maar liefst 13-0 werd er ver loren van SDO. Maar de dames en hun trainers J. v. Let en W. Dijkman laten de moed niet zakken en gaan stug door. Iedere week wordt er goed getraind en dit gaat zeker resultaat opleveren. Vanavond (15 september) spelen de dames om 18.30 uur een bekerwed strijd tegen Schalkhaar of Soesterberg en a.s. zondag wordt in Laren gespeeld tegen LVV. Zaterdag a.s. loopt Cor Koster zijn 100e marathon in Amersfoort. De start is bij sporthal de Koppel om 11.00 uur en de finish hoopt Cor te bereiken tussen 14.15.- en 14.45 uur. Wie is nu eigenlijk Cor Koster? In 1968 startte Koster met zijn mara thonlopen. Hij was toen 49 jaar. De Soester aannemer, lid van S.O. Soest- atletiek liep in Baarn zijn eerste ma rathon in 4.42.37 sec. Hij is mede-oprichter van S.O. Soest- atletiek en deze vereniging is hij trouw gebleven tot op de dag van vandaag. Koster moet ieder jaar een keuring ondergaan en tot zijn schrik werd hij op de sportkeuring in Zonnegloren in 1971 voor sport niet goedgekeurd. Maar wie Koster een beetje kent weet dat deze temperamentvolle loper het hier niet bij zou laten zitten. Hij liet zich opnieuw keuren bij de bekende Amersfoortse cardioloog Mosterd en deze gaf hem de verzekering dat hij in een puike conditie was en dat hij er maar voor moest zorgen dat niet teveel mensen hem voorbij liepen. Nog steeds keurt Mosterd Koster en zelfs moest Cor op een lezing van Mosterd opdraven om aan te tonen dat een mens op oudere leeftijd nog in staat is om hard te lopen. Gestadig ging Koster door met het lopen van marathons. Er waren in die tijd nog niet zoveel marathons die in Nederland werden gehouden en daar om toog Koster vaak naar het buiten land. Zo liep hij verscheidene mara thons In Hongarije. Hij nam aan alle marathons van Amsterdam en Apel doorn deel. De Soester atleet, die vroeger ook aan wielrennen en schaatsen heeft ge daan, bereikte zijn beste prestatie in de marathon van Amersfoort '79 in de uitstekende tijd van 2.57.38. Hij werd toen gesteund door leden van de lange afstandsgroep van S.O. Soest o.l.v. R. v. Duwen. Voorstander van stadsmarathons d.w.z. marathons die voor een groot gedeelte door een wereldstad lopen is Koster niet. Een van zijn wensen is nog een keer deel te nemen in Isra Egypte of de Athene marathon. Koster traint jarenlang zo'n 150 km. per week. Hoewel hij een druk aan nemersbedrijf heeft, stopt Koster con sequent om 16.00 uur om zijn dage lijkse ronde langs het vliegveld Soes terberg (zo'n 25 km) te lopen. En wie Koster 's avonds na 9.30 uur belt zal te Iaat zijn; de Soester atleet slaapt dan reeds. Hardlopen een gezonde sport? Koster denkt van wel. De man die met nier stenen in 1967-1968 in het ziekenhuis belandde en toen 186 pond woog, voelt zich met zijn 70 kg van nu prima. Wat zijn de plannen van Koster in de toekomst? Gezond blijven en blijven lopen. Niet meer zoveel gericht alleen op de marathon, maar ook 60, 75 en de 100 km's. Stoppen? daar denkt Koster niet aan, mocht het zo slecht gaan dat de men sen zeggen„Moet die man nog lopen? dan stopt Koster er mee. Maar daar denkt de Soester atleet nog lang niet aan. Huldigingen hoeven voor de Soester at leet niet, maar toch ontkomt hij daar bij zijn vereniging niet aan. Bij de Pijnenburger crosse zal Cor dan ook door het bestuur van S.O. Soest gehul digd worden (24 oktober). En wie za terdag in Amersfoort bij de finish aan de Holkerweg zal staan veel Soes ters zijn dit van plan) zal Koster om stuwd door S.O. Soest lange afstands lopers met shirts met het opschrift Koster 100, met een warm applaus kunnen ontvangen. Dit applaus zal zeker ook gelden voor zijn vrouw die jarenlang zijn steun was, bij wedstrijden op de fiets, in de verzorging en soms zelfs op de trai ning. Een eerbetoon aan dit sportieve Soester echtpaar is dan ook zeker op zijn plaats. Klaverjassen en sjoelavonden van ,,Het Soesterveen" De bewonersvereniging „Het Soester veen" organiseert wederom een kaart- sjoel competitie in de „Regentuuter" aan de Weegbreestraat. Er wordt op de volgende donderdagavonden gespeeld 23-9; 21-10; 11-11; 9-12; 13-1; 10-2; 10-3 en 14-4. Voor de competitie tellen maar zes avonden, dus U mag twee avonden missen. Per avond wordt een prijs voor de eerste en laatste speler beschikbaar gesteld. Tevens wordt er gestreden om de wisselbekers, die in het bezit zijn van mevr. Huyskes en dhr. de Bes. Inschrijvingen voor 17 september, tele fonisch of schriftelijk bij dhr. Koren Kamperfoeliestraat 69, tel. 16011; mevr. v.d. Haar, Smitsweg 55, tel. 16421; dhr. Spronk Smitsweg 515, tel. 20749; dhr. Donkervoort, Varen straat 262, tel. 20258. De zaal is open om 19.30 uur en de start is om 20.00 uur. Traditiegetrouw organiseert de K.N.V.B. afdeling Utrecht ook dit na jaar weer een aantal opleidingskursus sen. Zij zullen onder auspiciën van de Kommissie Opleidingen van de K.N. V.B. afdeling Utrecht o.a. weer Klub- bladredakteurenkursussen, Scheids- rechterskursussen en kursussen Be- stuurskader worden gegeven. Aan meldingen voor al deze kursussen kun nen gericht worden aan het bonsbu reau van de K.N.V.B. afdeling Utrecht, Blokhoeve 3, 3438 LC Nieuwegein, met duidelijke vermelding voor welke kur- sus men belangstelling heeft. De Scheidsrechterskursus [veld] Deze zal tien avonden duren en zal in principe worden gehouden in Nieuwe gein, Amersfoort en Hilversum. Alleen bij voldoende deelname in an dere plaatsen is het mogelijk dat ook daar een kursus wordt gehouden. De deelname aan deze kursus is geheel gratis, terwijl de opleiding bedoeld is voor scheidsrechters die in de afdeling Utrecht willen gaan fluiten. Bij geble ken geschiktheid zullen zij dan ook worden aangesteld voor afdelingswed strijden in het zaterdag of zondag voetbal. Het is niet de bedoeling dat op deze kursus scheidsrechters voor jeugdwedstrijden e.d. worden opge leid. (Zaalvoetbal) Kandidaten voor deze kursus die ook in andere rayons van het afdelingsge- bied dan Utrecht woonachtig zijn, kun nen zich voor deze kursus aanmelden. Ook deze opleiding is kosteloos. De kursusduur is zes avonden plus één stage-avond. De Resiuurskaderkursus Voor bestuurders van verenigingen wordt de kursus Bestuurskader geor ganiseerd en deelname hiervan is mo gelijk voor bestuurders of toekomstige bestuursleden c.q. kader van alle ver enigingen. In deze huidige tijd blijkt het besturen van een vereniging geen eenvoudige taak en teneinde tegemoet te komen aan de steeds hoger gestelde eisen van een bestuurslid wordt ge durende acht avonden een gespreks- kursus bestuurskader gehouden. In tegenstelling tot de scheidsrechters kursus is voor deze kursus een deel- nemersprijs vastgesteld van 35,- per persoon. De Klubbladredakteurenkursus Op vier avonden zullen vele zaken, zoals de plaats van het klubblad in de vereniging, het klubblad als visite kaartje naar buiten, het kontakt via het klubblad met de ouders van de jeugd leden, de financiering, en nog veel meer belangrijke onderwerpen ter sprake komen. De kosten bedragen 25,- per persoon. De Rekreatie-Sportleiderskursus A Deze kursus. die 70 lesuren omvat, WZ'49 begon de nieuwe competitie afgelopen zaterdagmiddag met een 3-0 nederlaag tegen de Merino's uit Vee nendaal. Het krachtsverschil tussen beide teams was echter minder groot, dan de uitslag doet vermoeden. VVZ was zelfs de betere ploeg, maar was zeer onfortuinlijk in de afwerking. De overgang van de Amsterdamse naar de Veluwse afdeling is zeker voor een ploeg als VVZ niet gemak kelijk. Trainer Jan Veerman was daar voor het begin van deze competitie al bang voor. Het vaak op meer fysieke, dan op technische kracht geschoolde spel van de Veluwse teams ligt de Soestenaren niet zo. Deze veronderstelling van Veerman werd in de eerste wedstrijd al duidelijk onderstreept. Gesteund door eigen pu bliek begonnen de Merino's gelijk al met het onder druk zetten van de VVZ- verdediging. Dit was in de vijfde mi nuut aanleiding tot het eerste doel punt. Een in de diepte aangespeelde Epie Aartsen liet Wim van der Pol met een hard schol volkomen kans loos. WZ, aangeslagen door deze snelle achterstand, had duidelijk tijd nodig om de zaken opnieuw op orde te brengen. De Merino's waren dan ook een paar keer dicht bij een tweede treffer. Doortastend optreden van enkele VVZ verdedigers, voorkwam echter dat de score te snel zou op lopen. WZ kwam door een grote dosis aan inzet goed terug. Vooral op het midden veld werd er keihard gewerkt. Spelers als Pieter Bade en Henk Vos lieten in Veenendaal een goede indruk achter. De beloning voor al deze harde ar beid bleef echter uit, deels door een wat zwakke afwerking, maar ook door veel fouten van de scheidsrechter en de grensrechter. De laatste had nog al eens moeite met het juist toepas sen van de buitenspelregels. Een uitstekende scoringskans van Cor den Daas ging hierdoor verloren. Ook Erik Toonen had gebrek aan geluk. Meerdere malen zag hij zijn inzet net naast of net over het Veenen- daalse doel verdwijnen. Ondanks het door VVZ opgebouwde veldoverwicht zagen de Merino's toch kans om nog voor de pauze op 2-0 te komen. Een vrije trap werd voor het Soester doel gebracht. Hajo Groart die in de veronderstelling verkeerde zich op de doellijn te bevinden kopte de bal terug in het veld, precies voor de voeten van de vrijstaande Gert Blat. Blat bedacht zich geen moment en bracht zijn ploeg op een nog grotere voorsprong. Na de pauze offerde Veerman een verdediger op voor een aanvaller. Peter van Barneveld kwam in de ploeg voor Hajo Groart. VVZ probeerde met vier spitsen de aan sluiting terug te brengen. In de begin fase van de tweede helft leek deze op zet succes te hebben. Zowel Erik Toonen als Cor den Daas waren dicht bij een doelpunt. Maar andermaal wis- tten de Merino's gedurende een peri ode, dat VVZ de betere ploeg was tot scoren te komen. Tijdens één van de schaarse Veenendaalse uitvallen haalde laatste man Hans Holtrop één van de Merino aanvallers binnen de beruchte lijnen onderuit. Scheids rechter Hassan kon niets anders doen, dan het toekennen van een strafschop. Epie van Beek maakte vanaf elf meter definitief een einde aan elke verdere WZ illusie; 3-0. Wim van der Pol voorkwam dat de score nog hoger uit zou vallen. Vier minuten voor het einde kwam Bram van de Munt nog in het veld voor Wout Logtenstein, maar ook van hem konden geen heldendaden meer verwacht worden. Het bleef bij deze wat geflatteerde 3-0 neder laag. A.s. zaterdag speelt VVZ zijn eerste thuiswedstrijd tegen de FC Ma- jella. De eerste wedstrijd van de serie kla- verjasavonden bij de voetbalvereni ging VVZ is met een duidelijk punten- verschil gewonnen door Jan Stigter. Hij kwam tot 5862 punten. De tweede plaats was voor mevrouw Versloot- Huisman van 5781 punten; 3. v.Houten 5485 ptn.; 4. Netten 5358 ptn.; 5. N. van Hornsveld 5317 ptn.; 6. B.Morren 5281 ptn.; 7. mevr.Poot 5199 ptn.; 8. Cees Stolwijk 5196 ptn.9. J.Poot 5105 ptn. en 10. M.Leipoldt 5079 ptn. De troostprijs kreeg Mariene van Kooy die deze eerste avond 3071 ptn. bijeen kaartte. In totaal waren er 56 deelnemers. De volgende klaverjas- avond in het clubgebouw aan de Eem- weg wordt gehouden op maandag 11 oktober. Een door blessures geteisterd VVZ- dameselftal heeft zaterdag j.1. in Er- melo een 4-1 nederlaag geleden tegen het uit die plaats afkomstige DVS'33. Ondanks de goede tegenstand kon.WZ tegen de sterke Veluwse ploeg de schade niet binnen de perken houden. Zonder Joyce van der Wel, Ludrid Overhand, Jolanda Sakkers, en Anita Hardeman begonnen de Soester dames aan het zware karwei in Ermelo. Aanvankelijk leek het allemaal mee te vallen. Twee gelijkwaardige ploegen lieten een aardige wedstrijd zien, met aan beide kanten enkele scoringskan sen. Invaller keepster Marleen van der Craats ging een paar keer door het oog van de naald, maar haar collega aan de andere kant had ook geen klagen, toen zijn vanuit een kansloze positie Marlouk Strietman net naast zag schie ten. Toch was het de thuisclub, die de score opende. Een reeks van dekkings- fouten was er de oorzaak van, dat één van de Ermelose aanvalsters onge hinderd kon scoren. WZ kwam echter snel weer op gelijke hoogte. Een fraaie voorzet van Adria- na Brussé bereikte Helen Maier, die van dergelijke situaties altijd gretig gebruik weet te maken. Met een uit gekiende boogbal bracht zij haar team terug in de wedstrijd. Kort voor het rustsignaal maakte Cor- rie Floor even buiten het strafschop gebied hands. De daarvoor toegekende vrije trap verraste Marleen van der Craats en VVZ keek opnieuw tegen een achterstand aan. Met deze 2-1 stand begonnen beide teams aan de tweede helft. DVS'33 deed er vooral in technisch opzicht een schepje bovenop en speelde de Soester dames in de eerste 10 minuten bij vlagen helemaal weg. DVS liep dan ook gemakkelijk uit naar 4-1. Het nood lot sloeg nog eens extra toe, toen El len van der Meer het veld met een ernstige handblessure moest verla ten. Omdat Leo Brunt zijn beide wis sels reeds verbruikt had, moest VVZ noodgedwongen met 10 sgeëfsjiprs verder. Dat de score nadien niet hoger opliep was vooral të danken aan 'het optreden van de verdediging. Door het resultaat wat VVZ vorige week woensdag in Wilnis tegen CSW behaalde, de dames versloegen deze hoofdklasser met 3-2, ontmoeten beide teams elkaar vanavond om half zeven opnieuw. Nu in het kader van de KNVB beker voor damesteams. De wedstrijd wordt gespeeld op het VVZ- complex aan de Eemweg. In competitieverband ontmoeten de dames a.s. zaterdag thuis Huls horst. Aanvang 11.00 uur. Dinsdag a.s., 21 september, start bij S.O.Soest weer het gebruikelijke jaarlijkse klaverjasconcours om de "Troef-Boer" trofee. Om 20.00 uur worden de kaarten voor het eerst of ficieel geschud onder leiding van 'kaartmeester' Johan v.d.Hoed. Als altijd worden deze kaartavonden gehouden in het Paviljoen van de club op het complex Bosstraat-Oost. 22 avonden), is bestemd voor diegene die bij sportbeoefening de noodzake lijke leiding kunnen geven. Bij sportbe oefening heeft men te maken met mensen; groot en klein, jong en oud, man en vrouw. Iedereen is anders, doet iets anders. De één doet aan wedstrijd sport, de ander aan topsport, terwijl een steeds grotere groep mensen re- kreatiesport beoefent en gaat beoefe nen. Voor deze laatste groep is deze R.S.L. (A) uiterst geschikt. De kosten bedragen 295,- per persoon. De eerst volgende (R.S.L. (A) staat op donder dag 30 september 1982 in Utrecht. Alle kursussen staan onder leiding van vakbekwame docenten. Opgaven voor al deze kursussen dienen te geschieden bij de K.N.V.B. afdeling Utrecht, Kom missie Opleidingen, Blokhoeve 3, 3438 LC Nieuwegein, alwaar ook eventuele nadere gegevens en informatie ver strekt kunnen worden door George Knoop, sekretaris van de Kommissie Opleidingen, 03402-41034. Sportprogramma zaterdag 18 september VOETBAL WZ 14.30 u ir VVZ - F.C. Majella 12.00 uur VVZ 2 - Vlug en Vaardig 3 14.15 uur DOVO 3 - VVZ 3 12.30 uur BI. kwartier 4 - WZ 4 13.00 uur VVOG 6 - VVZ 5 16.15 uur Roda 7 - WZ 6 15.00 uur VVZ 7 - Sparta 8 Dames 10.00 uur VVZ - Hulshorst SEC 14.30 uur SEC - Naarden 12.00 uur Hierden 3 - SEC 2 12.00 uur DOB 4 - SEC 3 12.00 uur SEC 4 - Hoogerheide 5 HEES 14.30 uur Sperwer - Hees 12.00 uur Hees 2 - WOG 3 14.15 uur Bussum 3 - Hees 3 14.00 uur Hoogerheide 4 - Hees 4 12.00 uur Hees 5 - Tersch. Boys 4 10.00 uur Hees 6 - Unicum 6 SOESTERBERG 15.00 uur Zwart Wit - S'berg 14.15 uur Candia 5 - S'berg 2 12.00 uur S'berg 3 - FC Horst 3 Zondag 19 september S.O. SOEST 14.30 uur Kampong - Soest 11.30 uur Soest 2 - LVV 2 12.00 uur Soest 3 - Baarn 2 11.30 uur Scherpenzeel 2 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 - SDO 5 11.00 uur KVVA 6 - Soest 6 14.30 uur Soest 7 - Hilversum 7 14.30 uur VVZA 7 - Soest 8 12.00 uur Soest 9 - KWA 9 09.30 uur Soest 10 - Hoogland 11 12.15 uur Actif 14 - Soest 11 14.30 uur Victoria 12 - Soest 12 09.30 uur Soest 13 - BFC 9 Dames 10.00 uur LW - Soest SEC 14.30 uur SEC - Hoogland 11.30 uur BVC 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - S'berg 3 10.30 uur Actif 3 - SEC 4 11.30 uur Baarn 5 - SEC 5 11.30 uur SEC 6 - WOG 7 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - Patria 11.30 uur SEC 3 - S'berg 2 11.30 uur S'berg 3 - Baarn 4 11.30 uur S'berg 4 - Scherpenzeel 3 14.30 uur Canton 6 - Soesterberg 6 11.30 uur Soesterberg 7 - H.V.C. 7 11.30 uur S'berg 5 - Bilthoven 5 Dames 10.00 uur Hilv.Boys - S'berg

Soester Courant | 1982 | | pagina 15