T Horen, zien en zwijgend genieten BEI Kan het nog kleiner? «DE GOUDEN SNAAR» dan ooit Braderie Soest-Zuid grootser ƒ499. Nieuwe kursussen aan het Talenpraktikum Amersfoort Enorme belangstelling 14 nieuwe spel- cassettes voor de Atari spelcomputer Panasonic NV 333. Panasonic NV-100 Dolby B, Dolby C, DBC GX 44 De nieuwe JVC GX-S9E Bij ons 2799.- Superbreed stereo meet slechts 31.5 cm bij Technics Bijons 499.' Technics RSM 265 X Adviescentrum voor Audio en Video Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 1 21 32 Alcoholcontrole 'HARTJE-ZUID' 8 Soester Courant van woensdag 15 september 1982 Een fantastische nieuwe VHS videorecorder met veel extra' mogelijkheden. Cue, review, 14 dagen programmeren, één toets opname (O.T.R.) met voorinstelbare opnametijd. Adviesprijs 2477- f 1 QQQ Nu bij ons in voorraad voorT Slechts 24 x 24 x 9 cm meet deze nieuwe portable VHS recorder van Panasonic. Tevens met een gewicht van 3.8 kg (incl. accu) één der lichtste ter wereld. Adviesprijs 3344- Bij ons voor de miniprijs van 'Lichtgewicht kamera, 2/3" vidicon buis, 4 x zoom objectief, elektronische view fin der, gewicht slechts 1,2 kg. Adviesprijs 1925.- Nu bij ons voor de P H Jê P\ lichte prijs vanT A T" JP Het nieuwe paradepaardje van JVC Ongekend scherp beeld, geen nabranden, autofade, 6 x zoomlens, afneembare monitor. Deze kamera is het beste wat we in deze prijs klasse kennen. Adviesprijs 3099.- Quartz synthisizer tuner ST 5 16 voorkeurzenders Adviesprijs 619.- Bij ons 2x12 kanalen equalizer SH-E5 12 dB per kanaal Adviesprijs ƒ619.- 2 x 25 Watt (RMS) versterker SU-5 THD 0,03%super Bass schakelaar Adviesprijs ƒ619.- Een geavanceerd cassettedeck waarin alle 3 ruisonder- drukkingssystemen vertegenwoordigd zijn. 2 motoren, FL meter, real time counter, music select, intro search, memory repeat. Adviesprijs 1610.- ri OOO Bij onsJ JLmLjpjp»m Bij ons 2 x 20 Watt (RMS) tuner/versterker SA-5 12 voorkeurstations, super Bass Adviesprijs 866.- Bij ons Foto: Herman van Dam P.V.O. met majorettes en pupp.vrettes behoorde tot de ,.sfeer"makers van „Hartje-Zuid's zesde braderie. De drukte bij de „stand" van Dick Passchier, waar letterlijk met cadeaus gesmeten werd. Foto: Herman van Dam De kursussen aan het Talenpraktikum te Amersfoort zijn weer begonnen. Nieuw op het programma staan: Sales Talks, marketing-Engels voor gevorderden; twee kursussen technisch Engels: Let's Talk Engineering en Nucleus, English for Science and Technology en nieuwe kon- versatiekursussen Spaans en Italiaans. Daarnaast blijven alle bestaande kursus sen op het programma. Sales Talks Een kursus voor gevorderden, waarin het Engelse verkoopgesprek wordt ge oefend. De bijzondere technieken van het verkoopgesprek worden met talrijke voorbeelddialogen geïllustreerd en met behulp van gevariëerde opgaven en spreekoefeningen ingeslepen. Aandacht wordt gegeven aan het openen en be ëindigen van de konversatie, de spreek stijl (formeel en informeel) en de ver schillende manieren van vragen en argu menteren. De kursus sluit goed aan op de diverse algemene en zakelijke kursussen voor gevorderden, maar kan ook op zich zelf gevolgd worden. Nieuwe kursussen technisch Engels Nucleus, English for Science and Tech nology, is een kursus voor half-gevorder- den, algemeen technisch en natuurwe tenschappelijk gericht. Speciale aandacht wordt gegeven aan het gebruik van getallen en formules, maten en ge wichten. vormen en natuurkundige be grippen. De kursus is onontbeerlijk om goed met vakgenoten in het Engels te kunnen konverseren. Let's Talk Engineering is een kursus voor gevorderden, gericht op het tech nisch taalgebruik. Aan de hand van on derwerpen uit de werktuigbouwkunde en de elektrotechniek wordt het voeren van technische gesprekken in het Engels ge oefend en wordt de technische woord keus uitgebreid. Konversatiekursussen Konversatiekursussen Spaans en Italiaans Voor Spaans en Italiaans zijn er nieuwe konversatiekursussen'Conversaciones de todos los dlas', 'Vamos a escoger' en 'Conversazioni per tutti'. Deze kursussen, die als aanvulling op de alge mene kursussen Spaanse respektievelijk Italiaanse spreekvaardigheid gevolgd kunnen worden, zijn vooral gericht op het vlot kunnen voeren van alledaagse ge sprekken. Overige kursussen De bestaande kursussen, d.w.z. Engels, Duits, Frans, Spaans, Portugees, Itali' aans, Russisch en Nederlands voor bui- tenlanders, voor beginners, gevorderden en vèrgevorderden, algemeen en speci fiek voor managers, zakenlieden compu terdeskundigen, marketing-deskundi- gen, technici, secretaresses enz., blijven op het programma. De lessen zijn weer overdag en 's avonds, op het talenpraktikum aan de Johan Wa- genaarstraat 12a, Amersfoort. He1 aantal lessen per week en de lestijden zijn individueel in overleg met de docent te bepalen. Inlichtingen: Talenpraktikum Amers foort, 033-729097. In de nacht van zaterdag op zondag werd door de politie een alcoholcontro le gehouden. In totaal werden veertig voertuigbestuurders aangehouden. Slechts één van hen, een 22-jarige Amsterdammer, bleek niet aan de blaasproef normen te voldoen. Voor hem volgde daarna de bloedproef en een rijverbod. In zijn auto verstopt, vond de politie ook nog een zogenaamd uitbeenmes. Tijdens de controle werd ook een brom fiets uit het verkeer genomen. Het voertuig vertoonde technische gebre ken. In de nacht van zondag op maandag, toen er geen speciale controle gehou den werd, kregen drie autobestuurders een rijverbod in verband met rijden onder invloed. Dat waren drie Soes- ters, respectievelijk 45-, 49- en 37 jaar. Burgemeester Scholten overhandigt een cheque van vijfhonderd gulden aan mevrouw J. Reer van het Rode Kruis. In het midden „Hartje-Zuid" voorzit ter de heer J. Wessels. Foto: Herman van Dam Hangen aan een paraplu van de Rabo bank was één van de grote attractief van de braderie. De belangstelling voor de jaarlijkse braderie van Hartje Zuid was dit keer enorm. Schattingen over het aantal bezoekers zijn nauwelijks te maken maar het moeten er vele duizende geweest zijn. De organisatie van dit evenement is in de loop der jaren steeds perfecter geworden en zo zijn er alleen maar positieve zaken te melden. Positief voor de leden van Hartje-Zuid is zeker de mededeling van burgemeester mr. P.Scholten bij de opening, dat naar zijn verwachting, volgend jaar oktober de eerste paal voor het nieuwe winkelcen trum, de tweede Soester winkelpool, de grond in kan. Positief was ook weer de bijdrage van dat het nieuwe centrum ingepast moet alle deelnemende winkeliers aan een cheque "voor een goed doel". Dat is een traditie geworden, waarvan dit keer de afdeling Welfare van het Rode Kruis profiteert. De hoofdleidster me vrouw J.Reer nam de cheque in ont vangst. Graag had zij nog willen vertellen hoe blij het Rode Kruis is met deze vijfhonderd gulden, maar in de drukte ging dat verloren. Voor het bedrag schaft de afdeling za ken aan, waar men anders niet aan toegekomen zou zijn. Dick Passchier was weer spelleider en als zodanig leidde hij ook burgemees ter Scholten in. Met Passchier consta teerde de heer Scholten dat de bra derie uitgegroeid is tot een volksfeest. "Hartje-Zuid" leeft: 't hart zit op de goede plek', aldus de burgemeester. Hij zei dat het gemeentebestuur, na het raadsbesluit in Soest-Zuid de tweede winkelpool te realiseren, de ontwikkeling van dat plan met vaart ter hand heeft genomen. "Het ziet ernaar uit. dat na het bin nenkort te voeren gesprek met de projectontwikkelaar dat van beslis sende aard is, het plan een grote kans heeft gerealiseerd te worden. Er is nu nog een kooplek. Als er dan straks voldoende winkels zijn met ver schillend aanbod, hoeft dat niet meer. maar dan moeten we elkaar wel be loven dat we voortaan hier gaan win kelen", aldus burgemeester Scholten. Wat nader ingaand op het plan zei hij worden in de bestaande bebouwing en dat er ook ten aanzien van het ver keer maatregelen genomen zullen moeten worden. "Als het centrum er is, hebben we de beschikking over negentig extra parkeerplaatsen", al dus de burgemeester. Hartje-Zuidvoorzitter, de heer J. Wessels, stelde vast dat de realisering van deze winkelpool kan rekenen op volle steun van de winkeliers. "Ze we ten het sfeertje er wel in te brengen", zei Wessels, die de hoop uitsprak dat op de volgende braderie de vrachtauto met heipalen door de Soesterbergse- straat zal rijden. Als dank voor het verrichten van de officiële opening bood hij burgemeester Scholten een theaterbon aan. Daarna was het weer als vanouds: nauwelijks doorkomen aan voor de pittig musicerende harmonie P.V.O. (dit jaar geen muziek van 'buiten'). Hij het Had van Avontuur speelde de band "In the Mood" uit Enschede en verder was er overal muziek te horen. De (kleine) kermis draaide op volle toeren en met dit onderdeel heeft de organisatie zo op het oog de roos ge troffen. Het weer werkte eveneens als nooit tevoren mee en mede daarom zullen de scooter-baantjes voor de kleinsten, beste zaken gedaan hebben. Over het algemeen werden er goede zaken ge daan en ook de sportclubs (Springbok- ken. Eemvogels, BDC-handbalSO Soest, Cross Team Soest en vereni gingen als Blauwe Vogel, Groei en Bloei, Peuterspeelzaal Ukkepuk, de smalfilmclub e.d. kwamen aan hun trekken. De damclub (zie elders in deze krant) trok heel wat publiek en bijzonder groot was ook de belangstelling voor de stand van de Rabobank waai' kin deren records konden breken met aan een parapluie hangen. Het was een zeer geslaagd feest dat volgend jaar, zoals het er nu naar uitziet, in ieder geval herhaald zal worden. Rad van Avontuur. De prijzen van het door Dick Passchier bediende Rad van Avontuur zijn ge vallen op de volgende nummers: waardebonnen 15,00 087442, 089460, 015082, 077142, 093808, 097384, 010284, 095397, 091535,056556. waardebonnen 25,00 14505, 182197, 152900,112559. waardebonnen 50,00 194477, 155194. 191466 dekbed 198655 tuinstoel 094592 waardebon 100.00 060506 dames of herenhorloge 076495 boormachine 074906 fototoestel 016905 radio 199564 weekend Sporthuis Centrum 185047 weekend Sporthuis Centrum 131811 grasmachine winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1982 | | pagina 9