Huur een paar uur gezelligheid root Engendaal feestelijk ïropend )j Laat Uw J dochtertje zelf. FINALE VERKOPING FONDUE POLITIEK Idcrftadhouder Danslessen in het zaaltje van ,,De Vriendschap" LAATSTE WEEK De Soester k-Duinen. Gebruikers kampeerterrein willen uitsluitsel ifoto-film-uideoi VHS BETAMAX VCC haarmeisjesbril bij ons kiezen. En la ten alle moeders ons goede advies we ten waar de mooiste modellen zijn. ENGLISH FOR SECRETARIES TALENPRAKT1KUM AMERSFOORT ONZE POLITIEKE DOOLHOF DUIDELIJK IN KAART GEBRACHT IN HET NIEUWE Boek van de Maand: T/m 25 september f26,50. Daarna f45,-. ips! Bromfietser verleent geen voorrang Bezuinigingsvoorstellen in aantocht Brommers uit verkeer genomen ontvanger der directe belastingen, OOSTERSE TAPIJTEN DIREKTE VERKOOP Speciale aanbieding: JVC HR 7200 VIDEORECORDER JVC HR 7600 incl. I.R. afst.bediening BUITEN DE DEUR Dronken autobestuurder rijdt zich vast Tien jaar zonder rijbewijs Tip-Top gaat - Blokker komt - Kijzer blijft Uitstel tennisverbod in bedrijfshal Tien jaar jeugdwerk Soesterberg Kollekte epilepsiebestrijding o.v. V^zi brilmode cz^ So"tZu,d Irkend iptometrist a new course, specially designed for the secretary who needs English in order to function efficiently in her job; e.g. meeting visitors, taking teiephone messages, correcting draft corres- pondence, understanding recorded information individual courses in the language laboratory an intermediate knowledge of English is assumed Information: 033-729097 Engels - Duits - Frans - Spaans - Portugees - Italiaans - Russisch - Nederlands Honk van Hoorn, Fred Verbakei en Ton Planken wijzen in „Politiek"de weg door liet politieke doolhof. Op dezelfde heldere en omhullende wijze waarop zij dat voor Den Haag Vandaag hebben gedaan. 160 Pagina's dik, rijk en geestig geïllustreerd. f Echter zolang de voorraad strekt.) Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuld Tel.02155-1241# v. Weedestraat, hoek Stadhouderslaan - Soestdijk r Tel 02155-17899 garage en er genoeg, I en afwer- op de vin- in L-vorm rekken op plavuizen, üen haard, rwarming. int al weer one knap- sr. Warm, iuis karak- ;euken, 2 iooie bad- /eel meer. •gas, vrij- egde tuin. d en ge- erne bad- ide dak verwegen ?rre, keu- Ie verdie- ir met 2e n luxe af- rote dak- a met ga- iwelijks 5 een aller- ijkje ver rijdt u er i ligt het lenteerde net open 3 en luxe i studeer/ gbad en 3 slaap- met kan- :ap. c.v.- 1800 m2 glas in elijke ar- kostbare en, par- ap met n Delft6'J houw en I slaap* i 'ijstaand i van de Pijnen- ond, die de bun- ,,Moer- ïn eigen Jt is op- n heeft, balken- 3ids uit- terras, r), eet- 3t eigen ïnwand, ke dou- a kleed keuken, zolder/ )te hou- Jekhuis :amers, 3.000,-. istaand n gara- 3.000,-. Halfvrij- mooie Luxe i diepe vloder- J, ther- .000,-. Ï0488 Soes tor Courant van woensdag 22 september 1982 In het zaaltje van de duivenhouders- sportvereniging „De Vriendschap" aan de Nachtegaalweg gaat Gerdie van Kooten (25) danslessen geven aan paren. Het gaat om „stijldansen" en daaronder vallen de quickstep, de en gelse wals, de rumba, de chachacha, de jive, de valeta en de weense wals. Gerdie van Kooten is ondanks haar jeugdige leeftijd, een „oude rot" in het vak. Vele jaren assisteerde zij in een bekende dansschool, waar zij ook als geheel zelfstandig danslerares optrad. Haar staat niet het prestatie-gerichte dansen voor ogen in de wetenschap dat velen geen enkele behoefte hebben aan het halen van sterren en het meedoen aan wedstrijden. Met het oog daarop ook worden de lessen alleen aan paren gegeven en dan vanaf de leeftijd van ongeveer twintig jaar. De cursus omvat in totaal twintig lessen van anderhalf uur. Na iedere zes lessen is er een vrije dansavond, waar in de leerlingen het geleerde in de praktijk kunnen brengen. Die avonden zijn ook introducees welkom. De lessen worden op de woensdagavon den gegeven en wel een cursus die begint om 19.30 uur en een die begint om 21.15 uur. Gerdie van Kooten heeft verder op haar programma staan beatballet voor dames en wel op de dinsdagavonden (acht lessen) van 19.30 tot 20.40 uur en van 20.45 tot 21.55 uur. Deze avondcur sussen zijn bestemd voor dames vanaf twintig jaar. Voor dames vanaf veertig jaar wordt deze cursus op woensdag ochtenden (acht lessen) gegeven van 10.00 uur tot 11.10 uur. Wat deze beat- balletlessen betreft kunnen er vervolg cursussen gegeven worden. Bij voldoende aanmelding kan er ook een cursus tapdansen gegeven worden. Voor informatie en aanmelding kan men terecht bij Gerdie van Kooten, die telefonisch bereikbaar is onder num mer 13888 (Soest). Een aan de verkeerde kant van de weg rijdende 17-jarige bromfietser is slachtoffer geworden van zijn ver keersgedrag. Op het linkerfietspad van de Vredehofstraat rijdend, verleende hij geen vrije doorgang aan een auto mobiliste, die de Regentesselaan in draaide. De bromfietser botste tegen de auto op en hield aan de val verschillende schaafwonden over, waarvoor hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht werd. De autobestuurster verloor van de schrik de macht over het stuur en kwam met haar wagen tegen een lichtmast terecht. De auto werd zo zwaar beschadigd, dat hij als total-loss kan worden beschouwd. Vanavond, aanvang 19.30 uur, wordt in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken aan de Lange Brink- weg een vergadering gehouden van de raad s) commissie algemene be stuurszaken. Aan e orde komen de procedure met betrekking tot het rap port van de werkgroep bezuinigingen en de behandeling van de begroting voor het volgend jaar. De bezuinigingen moeten zoveel moge lijk per 1 januari 1983 ingaan en daarom zullen de beslissingen zeker niet later dan de raadsvergadering van november genomen kunnen worden. Er ligt een voorstel van burgemeester en wethouders dat uiterlijk 15 oktober de raadsfracties hun criteria en uit gangspunten èn de door hen gekozen projecten indienen; dat het college 21 oktober aan de raadsleden een totaal overzicht van de standpunten geeft en dat dan op 28 oktober een informele raadsvergadering gehouden wordt, waarvoor zowel de middag als de avond zijn uitgetrokken. Het college wil dan op 5 november aan de hand van de resultaten van de infor mele raadsvergadering, het definitieve voorstel aan de raad formuleren, dat op 25 november in een extra raadsverga dering behandeld zal worden. Het is ook de bedoeling dat de besturen van verenigingen en instellingen, die op de definitieve lijst van bezuinigin gen staan vermeld, de gelegenheid krijgen aan de raad of een vertegen woordiging hiervan, hun mening over het college-voorstel kenbaar te maken. Vrijdag werd de brommer van een 17-jarige Soester uit het verkeer geno men voor een technisch onderzoek. Een kwartiertje later was een andere 17-jarige Soester de sigaar. Ook zijn brommer belandde bij het politiebu reau. Zijn passagier reed de voorlopig laatste rit mee en dat was de jonge man die even eerder zijn bromfiets in leverde. lef, een feestelijke bijéénkomst» bij- ewoond door tientallen gasten en ge- odigden, is vorige week vrijdagmid- ag het geheel gerenoveerde Chris- ïlijk Bejaardencentrum "Groot ".ngendaal" officieel opnieuw in ge- ruik genomen. Dat gebeurde niet lleen met het aanbieden van een antal zeer fraaie geschenken, maar nvermijdelijk ook met een aanzien- jke rij sprekers. ils eerste voerde voorzitter P.de Jong an het Stichtingsbestuur het woord, lij riep de aanwezigen een hartelijk /elkom toe en zei getroffen te zijn toor het grote aantal mensen dat aan le uitnodiging gehoor had gegeven. Sen bijzonder woord van welkom Ichtte de heer De Jong tot de bewo- ïers, die op hun kamers het gebeuren da de omroepinstallatie konden mee- naken. Er is alle reden tot dank baarheid, aldus de heer De Jong, die n herinnering bracht dat er een ange, moeizame weg was afgelegd om iit resultaat te bereiken. Een resul- ;aat dat gezien mag worden! "Het ^aat niet om eigen belang, maar om iet leefbaar maken van een klein stuk je van Gods wereld voor de ouder wordende mens. Ouderen zoeken niet alleen maar onderdak en eten en drin ken, maar ook een 'thuis'". Onder applaus van de aanwezigen bracht de heer De Jong bijzondere hulde aan het personeel, dat door een delegatie werd vertegenwoordigd. Hij prees de inzet tijdens en na de verhuizing heen-en- terug. Namens de bouwcommissie memo reerde de heer A.Smit, zelf ex-voor zitter en vervolgens adviseur van de Stichting Groot Engendaal, de ge schiedenis van de renovatie. Na jaren lang praten is er iets groots tot stand gebracht, in zo korte tijd en zonder al te veel overlast. De heer Smit schet ste in het kort de zorgen waarmee het bestuur in de afgelopen jaren ge confronteerd is geweest, zoals de "mistbank" die de relatie met het ge meentebestuur soms heeft verduis terd. Gelukkig hoefden daarover geen lelijke woorden meer te worden ge sproken. aldus de heer Smit^ omdat de samenwerking in latere jaren uit stekend van de grond kwam. In dat verband roemde de heer Smit de be langeloze medewerking van de wet houders Van Stiphout en Menne. Woor den van dank en lof richtte de heer Smit ook aan architect Duermeijer, het adviesbureau Valk en aannemer Van de Grift, die zelfs meer pres teerden dan het bestuur had mogen verwachten. De heer Smit liet zijn fe licitaties aan bewoners en bestuur ver gezeld gaan van het advies de maat schappelijke ontwikkelingen goed bij te houden, "want ook dit huis zal binnen tien, misschien al vijf jaar, be ginnen te verouderen". De heer G. Duermeijer hield daarop een met ver gelijkingen met een voetbalwedstrijd doorspekte toespraak, waarin hij voor al het scherpzinnig optreden van het aannemersbedrijf Van de Grift voor het voetlicht bracht, waardoor de bouwtijd, die op 7 september vorig jaar begon, van de geplande 230 werkdagen kon worden teruggebracht tot onge veer de helft: 120 dagen. Uit naam van de firma Van de Grift bood de heer Duêrmeijer een geschenk aan: de naamaanduiding op het plein, terwijl er voor alle bewoners bloemen waren. Namens het architectenbureau Duêr- meijer-Verweij-Messnig schonk de heer Duêrmeijer Groot Engendaal een antieke broodschaal, "symbool van het Heilig Avondmaal", en een kandelaar, "lichtpunt voor de duistere momen ten", beide uit 1780. De heer Van de Bos bracht de geluk wensen over van bestuur en directie van het bejaardencentrum Molen schot en stond stil bij de verheugen de samenwerking tussen de verschil lende Soester tehuizen. Vervolgens las de heer Wentink van het bestuur een brief voor van oud-bestuurslid Saathoffdie uit Canada zijn gelukwen sen overbracht. Dr. J.Rinzema stelde vast dat in het lief en leed dat in Groot Engendaal altijd ruim voorhanden is, het lief duidelijk overheerste boven het leed. Dominee Rinzema roemde de klein- door de afd. Den Haag, vrijgegeven partijen. Wegens inbeslagname, dreigende insolventie, zeer grote verscheidenheid w.o. KASHM1R, ZIJDE en BERBERS. van diverse origines. Deze kleden maakten deel uit van de voorraad van de inmiddels in surséance van betaling verkerende groothandel. aan particulieren zonder opgelden, stuk voor stuk uitsluitend contant in de daartoe aangewezen ruimte van het pand HILVERSUM - 's-Gravelandseweg 35 DONDERDAG 23 SEPT. VAN 9.00-21.00 UUR VRIJDAG 24 SEPT. VAN 9.00-18.00 UUR ZATERDAG 25 SEPT. VAN 9.00-17.00 UUR Gemachtigde de heer C.K.A. van Dijk, expertise en contröte. Origine en authenticiteit der tapijten wordt gewaarborgd. Adviesprijs 2750,- nu 1999,- Adviesprijs 3630,- nu 2799,- Incl. 2 jaar garantie Foto: Goos van der Wilt 7 dagen per week een uitgebreid fonduebuffet van 2 tot 200 personen. Onbeperkt sausen, vleessoorten en salades. Keuze uit 3 soorten fondue. Prijs p.p. f 22.50 kinderfondue tot 6 jaar 110.- tot 12 jaar f 15.- ^SOESTERBERQSESTRAAT188. SOESTOUINEN. 02155-12739. voorstellende liét' oude geftouw van Groot Engendaal, dat het personeel van het bejaardencentrum aanbood bij gelegenheid van de feestelijke her opening. schaligheid, kenmerkend voor Groot Engendaal, terwijl er zoveel voorbeel den zijn van bejaardentehuizen als konijnehokken. "Een goed tehuis, met een christelijke geest, waarin welis waar ook fouten worden gemaakt, maar die dan ook niet voortkomt uit deugden, maar uit de vergeving", aldus ds. Rinzema, die benadrukte dat een pastorale taak iemand meer doet ontvangen dan hij geeft, zeker in het betonen van liefde aan de ouder wordende mens. Namens de Hervormde en Gerefor meerde diakonieën bood mevrouw F. Wind-Meilink een waardevol cadeau aan: een stereo-geluidsinstallatie, waarna wethouder Menne de geluk wensen van het gemeentebestuur over bracht. Hij roemde de samenwerking tussen de gemeente en het bestuur van Groot Engendaal. "Wij zijn trots op deze bijdrage aan het "lief" in de gemeente Soest,", aldus de heer Menne. In de entreehal, waar zich vervolgens alle aanwezigen verzamelden, bood mevrouw Dolman namens het perso neel een zeer fraai geknoopt wandta pijt aan, waarop Groot Engendaal staat afgebeeld zoals het er voor de renovatie uitzag. Het wand tapijt is door de personeelsleden in de vrije uurtjes vervaardigd. Voor de verbouwing telde Groot Eng endaal 90 bedden. Dat aantal is nu teruggebracht tot 79, door telkens drie woonunits samen te voegen tot twee. Aan het huis zijn 51 zgn. "aan leunwoningen" gebouwd, die echter volledig selfsupporting zijn. Wel is er een systeem van hulpsignalering, zo dat er toch enig kontakt is tussen het centrum en de aanleunwoningen. Met de renovatie, die op 16 april j.1. al was afgerond, is al met al een be drag van 3,8 miljoen gemoeid ge weest. Bij de realisering van het ge hele project zijn de volgende bedrijven betrokken geweest: fa. Fronik, de Meern (Verwarming); fa. Ter Horst, Soest (elektrotechnische installa ties); fa. Van Vulpen, Soest (lood- gieterswerk); fa. Enting, Soest (sloop werk); fa. Van der Kraats, Soest (schilderwerk); fa. Calefax, Amster dam (keukeninstallatie); Starlift, Voorburg (liften); Adviesbureau Valk, AmsterdamAdviesbureau Croes, Nijmegen (voor de constructie); fa. Raak, Amsterdam (verlichting); S.H. M.I. (meubilair); fa. Hendrikse, Soest (bestrating). De groenvoorziening rondom het centrum was in handen van de Plantsoenendienst van de ge meente Soest. Een dronken autobestuurder van 22 jaar uit Soest heeft zich vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag vastgereden in de enorme berg zand, die al jaren ligt aan het eind van de Koningsweg bij de Eigendomweg. In dichte mist probeerde hij door met snelheden rond de 120 kilometer per uur te rijden, te ontsnappen aan de achtervolgende politie. Hij miste aan het eind van de Koningsweg de afslag naar de Eigendomweg, joeg dwars door het schrikhek en strandde in het zand. De auto was total-loss; de be stuurder kreeg na blaas- en bloed proeven een proces-verbaal. De gebruikers van het gemeentelijk kampeerterrein te Soestduinen wach ten al vele jaren op een definitief stand punt ten aanzien van het voortbestaan van het terrein. Het kampeerterrein bestaat volgend jaar 65 jaar en de ge bruikers willen nu eindelijk wel eens enige zekerheid. Bij een verkeerscontrole op de Birk- straat werd een 47-jarige autobestuur der uit Soest aangehouden die al tien jaar zonder rijbewijs reed. Aanvanke lijk probeerde hij de controle te ontlo pen, maar toen men hem toch aan hield, verklaarde hij zijn rijbewijs thuis te hebben laten liggen. Later bleek dat het in 1972 al verlopen was. Het berichtje vorige week in onze krant, dat in de zaak van Tip-Top aan de Van Weedestraat een Blokker-vesti ging komt, heeft enige verwarring ge wekt. Men heeft er in gelezen dat de heer Kijzer met zijn personeel zou ver trekken om plaats te maken voor een geheel nieuwe Blokker-staf. Niets is minder waar: de heer Kijzer en zijn personeel zullen blijven waar zij zijn. Wat verandert is het assortiment. De typische Tip-Top artikelen zullen plaats maken voor het specifieke Blok ker assortiment en met het oog daarop, en mede in verband met een herinrich ting van de zaak, wordt er geruimd. Na zaterdag 11 oktober gaat de winkel voor een periode van tien dagen hele maal dicht om op donderdag 21 oktober de deiïren weer te openen. De heer Kijzer en zijn personeel heten u dan met een andere hoed op weer welkom. Door het plan van het gemeentebe stuur om j.1. zaterdag een definitief eind te maken aan het gebruik van de bedrijfshal van de heer Beerepoot te Soesterberg voor de tennissport, heeft de Raad van State een streep gehaald. Te elfder ure (vrijdagmiddag) heeft de Raad van State dit voornemen ge schorst. De schorsing geldt tot één maand na de beslissing van burgemeester en wet houders in de lopende AROB-procedure. In verband met deze AROB-zaak wordt een hoorzitting gehouden, waarna het college de eerder genomen beslissing heroverweegt. De gemeenteraad nam destijds het besluit dat aan het tennis- gebruik van de hal een eind gemaakt moest worden. Dit naar aanleiding van een advies van de commissie voor de beroepschriften. In deze heroverweging zal aandacht besteed worden aan het verzoek van de voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State om aan te tonen dat er wel degelijk bij het bedrijfsleven belangstelling bestaat voor de huur van de bedrijfshal. De heer Beerepoot heeft dat altijd ont kent en zegt daarom dat hij om louter financiële redenen is overgegaan tot verhuur van de hal voor de tennissport. In een brief aan het college 2egt de heer A. Döll dat er dagelijks mensen bij hun aankloppen, die een plaatsje op dit mooi gelegen terrein willen. ..Het streven van de regering", zegt Döll, „is vakantie in eigen land door brengen. In Soestduinen is er plaats ge noeg voor en het zou jammer zijn als het kampeerterrein nu toch moet uit sterven.'". De huidige bewoners, van wie er meer dere al hun hele leven alle zomers in Soestduinen doorbrengen, willen het aantal staanplaatsen uitbreiden tot veertig. De exploitatie zou dan beter uitkomen en de gemeente hoeft er geen geld meer in te stoppen. Het kampeerterrein is evenwel in het streekplan wegbestemd al kan die (oude) beslissing nog wel terugge draaid worden. Maar de gemeente krijgt dan te maken met de nieuwe kampeerwet, waarin eisen zijn opge nomen ten aanzien van de inrichting en outillage van een dergelijk terrein. De daaraan verbonden kosten gaan de ge meentelijke financiële mogelijkheden Over de opheffing van het terrein wordt al meer dan vijftien jaar gespro ken. Steeds werd de fatale datum ver schoven, al werd er enkele jaren ge leden een besluit genomen dat er geen nieuwe kampeerders meer mogen wor den toegelaten. De gebruikers zijn er van overtuigd dat er voor het kamperen in Soest grote belangstelling bestaat en dat op die manier de kosten er zeker uit zullen komen. In zijn brief vraagt de heer Döll ook nog de seizoen-plaatsen te veranderen in jaarplaatsen. Nu is het zo dat het kampeerterrein 1 oktober ontruimd moet zijn. De viering van het tienjarig bestaan van de Stichting Jeugdwerk Soester berg j.1. zaterdag heeft extra reliëf gekregen door het op die dag in gebruik nemen van het nieuwe onderkomen in een deel van de voormalige Carolus- school. Onder de velen die het bestuur hun ge lukwensen kwamen aanbieden bevond zich ook wethouder F. Kingma, enkele gemeenteraadsleden en vertegen woordigers van het Soesterbergse ver enigingsleven. Het Goodwill Fonds van de vliegbasis Soesterberg bood een grote lintzaag aan; de muziekvereniging Odeon bracht een muzikale hulde en voor zitter C. Lensink van het muziekge zelschap overhandigde een penteke ning van de voorkant van de Carolus- school De viering werd besloten met een koud buffet voor de medewerkers en oud medewerkers. In de periode van 27 september tot 3 oktober wordt huis-aan-huis gekollek- teerd voor de epilepsiebestrijding. Dit jaar viert men het Epilepsiejaar 1982 in verband met een eeuw epilepsie bestrijding en de jubileuminzameling verdient extra aandacht. In het geval men niet wordt bezocht is natuurlijk een gift op postgiro 34781 t.n.v. „De Macht van het Kleine" een heel goed alternatief (met vermelding Jubileuminzameling Blrkstraat 2_ 4

Soester Courant | 1982 | | pagina 3