Drukte op komst bij Splinter Eemland ii BOEK PLAA m mm ra R Stalenhoef b.v. ra2 ra5 ra6 rai2 ra B7 B9 BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Herzien beheersreglement voor de Eem komt watersporters en hengelaars tegemoet Vredeszondag in Soest: een bemoedigend begin Aantal werkzoekenden in Soest steeg in augustus tot meer dan 1100 B4 E3 B1 Vers van de pers FQRMAÏ MAZDA SHOW Autobedrijf „De Soester" B.V. MAZDA 929 COUPÉ Ford Nederland introduceert diesel in middenklasse Portemonnee gerold Lezing ICTO Diefstal van geldkistje Bacterievuur een gevaarlijke plantenziekte Viering basisgroep Baarn/Soest O 0 1° 0 oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo De vier jaargetijden (Antonio Vivaldi) Stetoii Sfaadagé /The ligiislt (Doneert Trevor Pinnock &iïtanio vivalcli T Moord op de informateur Auteur: Charl Schwietert OPDE 7 Soester Courant van woensdag 22 september 1982 7 PRAAMGRACHT 5 SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 bij Kost verloren weg 1-3 - Soest Tel. 02155-21064-13865 Tot 2 oktober alleen bij ons de Tussen de "olieman heeft een Fordje opgedaan", een onverslijtbare schlager van wijlen Louis Davids, en de auto van vandaag ligt een wereld op wielen. De auto's van toen en de auto's van nu, ze zijn in ieder opzicht onver gelijkbaar. Wie zich een auto aanschaft heeft de zekerheid dat plaatwerk met een eeuwig leven een zeldzaamheid is. In technisch opzicht is het net zo zeker dat een absoluut slechte wagen niet meer wordt gefabriceerd. De auto- industrie heeft vroegere kinderziekten overwonnen. Waar het anno 1982 en de komende jaren om zal draaien is de verfijnde perfectie, nieuwe snufjes, de aanschafprijs en, sinds wij ontdekt hebben dat de levering van brand stof soms ook beperkingen en prijsschommelingen kent, het verbruik. Fabrikanten, importeurs en dealers, ze schreeuwen het van de daken dat U met hun automerk het voordeligst uit bent. Intussen is de internationale auto-industrie op zoek naar mogelijkheden om het voor Koning Klant allemaal nog voordeliger te maken. Wie achterom kijkt ontkomt niet aan de constatering dat de "DIESEL" in opmars is. Jongste loot in deze toch wel opmerkelijke ontwikkeling DE SIËRRA. Met de introduktie ervan biedt Ford Nederland voor het eerst een dieselmotor aan in haar middenklasse modellen. Leverbaar als vijf-deurs gezinssedan en als stationwagen. DE SIËRRA zal over enkele dagen, op 30 september a.s. zijn internatio nale debuut maken op de automobiel tentoonstelling in Parijs. Een pre mière. die in internationale auto kringen veel stof doet opwaaien. Te recht, omdat DE SIËRRA over een aantal eigenschappen beschikt die op z'n minst opmerkelijk mogen worden genoemd. Beperken wij ons tot de dieseluitvoering. Daarbij draait het om een 2,3 liter 4-cilinder diesel. Mo tor voorin en achterwielaandrijving. Bijna vanzelfsprekend de onafhanke lijke voor- en achterwielophanging. vraagd bij het provinciekantoor, tel. 030-524111, toestel 429 (mr. H. G. Smit). Het voorontwerp kreeg tijdens hoor zittingen in het begin van dit jaar kritiek van recreatievaarders, die von den dat zij te weinig mogelijkheden overhielden om hun boten af te meren. Hengelsportliefhebbers zeiden dat zij door de nieuwe voorschriften de oevers van de Eem nauwelijks meer zouden kunnen bereiken. Het herziene voor ontwerp komt aan deze bezwaren tege moet. Zoals uit het bovenstaande al blijkt, omvat het nieuwe beheersreglement niet alleen voorschriften voor de Eem als vaar- en boezemwater. Er staan ook regels in die schade aan het natuurwetenschappelijk en landschap pelijk waardevolle Eemgebied moeten voorkomen. Daarom gelden de regels, behalve voor de Eem zelf, niet slechts voor een oeverstrook van 3 meter (zoals in de nu nog geldende Vaar waterverordening), maar voor een strook van 10 meter. Verder vallen wateren in directe verbinding met de Eem, bijvoorbeeld Praamgracht en Eemnesser Wetering ook onder de voorschriften, evenals de afgesneden bochten met aangrenzend gebied bij de Grote Melm en Zeldert en enkele aan de Eem grenzende potentiële „ont wikkelingsgebieden". Het ^herziene voorontwerp-beheers reglement voor de Eem ligt van 13 september tot 21 oktober a.s. ter inzage op de gemeentehuizen van Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes en Soest, evenals op het provinciekantoor Rijns- weerd in Utrecht [kamer B3. 24]. Bezwaren tegen het voorontwerp kun nen tot 25 oktober worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Exem plaren van het voorontwerp zijn gratis verkrijgbaar en kunnen worden opge- Interim bestuur dorpshuis Soesterberg Nu het bestuur van het Soesterbergse Dorpshuis definitief is opgestapt en de sleutels en alle andere gevraagde be scheiden heeft ingeleverd, is er een tijdelijk bestuur benoemd. Voorzitter is wethouder F. Kingma en secretaris de heer J. van Tol van de gemeentelijke afdeling Welzijn. Het penningmeesterschap wordt waarge nomen door een medewerker van de afdeling financiën. Leden zijn verder de vier Soesterberg se raadsleden te weten de heren C. Verheus en J. A. Blom van het CDA en J. J. Ebbers en W. A. Blaauw van de WD. Op verzoek van burgemeester en wet houders zal dit interim bestuur binnen twee maanden rapporteren of de sta tuten van de Stichting Dorpshuis naar hun mening al dan niet gewijzigd moe ten worden. De tijdelijke bestuurders zullen zich bezig gaan houden met het formeren van een nieuw bestuur, ter wijl vermoedelijk de belangrijkste taak wordt het geven van een toelich ting van de exploitatie met de finan ciële gevolgen daarvan. Een bewoonster van de Talmalaan deed vorige week aangifte van diefstal van haar portemonnee, waarin zich ook een bank- en een giropas bevon den. Vermoedelijk is zij het slacht offer geworden van een zakkenroller, die de portemonnee uit haar bood schappentas wist weg te nemen ter wijl zij in de Van Weedestraat inkopen deed. Ook in Soest is, evenals in tal van an dere plaatsen in ons land, de jaarlijk se Vredesweek ingezet met een „Oecu menische Vredesdienst". In een vrij wel tot de laatste plaats bezette Oude Kerk kreeg de Vredeszondag gestalte in een indringende liturgische viering, waarin het centrale thema was: „Niet door kracht, noch door geweld, maar door mijn Geest!", een tekst uit het bijbelboek Zacharia (hoofdstuk 4, vers 6). De vredesdienst. belegd door de Raad van Kerken in Soest in samenwerking met de Soester IKV-kern, werd geleid door pastor Mali. Dr. B. de Gaay Fortman, die de overweging hield, benadrukte dat de tekst uit Zacharia niet een anti-militarische tekst zon der meer is, maar juist een appèl aan de hoop die er voor de wereld nog ls, en waaraan mensen - christe nen vooral - gestalte zullen moeten ge ven. De dienst werd muzikaal opgeluisterd door orgelspel van cantor-orga nist Jan Jansen en koorzang van het Jongerenkoor Soesterveen, o.l.v. Frank Kooiman. De grote opkomst maakt duidelijk dat bij het vraagstuk van vrede en veilig heid ook in Soest zich talrijke christe nen nog intensief betrokken weten. Na afloop van de dienst werd er in De Drie Ringen nog druk gesproken met de voorgangers. De afdeling Baam-Soest e.o. van het ICTO (Interkerkelijk Comité Tweezij- die Ontwapening) wil met een aantal lezingen bijdragen tot het doel van het ICTO n.l.: bezinning op het vraagstuk van oorlog en vrede. Als eerste heeft men uitgenodigd Ds. J. J. Poort, Lt-kolonél legerpredikant b.d., die zal spreken over het onder werp: "Gevaren die de vrede bedrei gen". De lezing vindt plaats op dinsdag 28 september a.s. in gebouw "Brand punt", Oude Utrechtseweg 6, Baarn. Het gebouw bevindt zich in de onmid dellijke omgeving van het bus- en trein station. Leden, donateurs, sympathisanten en belangstellenden worden uitgenodigd deze avond bij te wonen. Aan allen die het onderwerp "vrede" - dat deze maand in het bijzonder in de belangstelling staat - na aan het hart ligt, wordt hiermee de gelegenheid ge boden zich met betrekking tot deze aan gelegenheid te oriënteren. Men verwacht dat in ieder geval veel kerkleden/parochianen van hun be langstelling blijk zullen geven. De toegang is gratis. Aan de uitgang zal een kollekte worden gehouden. Inlichtingen over de standpunten van het ICTO kunt u opvragen bij Postbus 351, 3U0 AJ Baarn Een kijkje van binnen maakt duide lijk dat DE SIËRRA voorzien is van een achterbank met gedeelde rug leuning, die kan worden neergeklapt waardoor de toch al niet geringe ba gageruimte kan worden vergroot. Ver der aanwezig een computer voor het verstrekken van informaties. Een waarschuwingssysteem houdt het peil van de vloeistoffen in de gaten, U wordt attent gemaakt op de kwaliteit van de remblokken. Verder een vorst- verklikker die U attent maakt op de fecte gloeilampen en een slecht geslo ten portier of achterklep. De dieselmo tor van DE SIËRRA is ontworpen en ontwikkeld om een iedeaal even wicht tussen prestaties en zuinigheid te verschaffen. In feite is DE SIËRRA een zusje van de 4-cylinder dieselmotor welke met zoveel sukses op de Gra- nada is gebruikt. Een opvallend ver schil: de 2,1 liter motor is tot 2,3 lieter opgevoerd en levert daardoor uiteraard meer vermogen. Een dag na de première in Parijs is DE SIËRRA leverbaar en te bewonderen bij de fa. Splinter Eemland te Baarn, Eemnes- serweg 16-22, en in Soest Beukenlaan- hoek Dalweg. De heer J.Splinter in Baarn en de heer A.Jansen in Soest hebben met betrekking tot de belang stelling van het publiek grote ver wachtingen. Daarom in beide Splinter- Eemland-garages van 1 oktober tot 9 jktober een royale introductieweek, waarbij men niet alleen zal trachten a te interesseren voor dit zoveelste wonder op wielen van Ford, maar men ook wat de inruil betreft interes sante aanbiedingen meent te kunnen doen. De belangstelling die men in de Eemlandgarages van Splinter in Soest en Baarn verwacht is niet uitsluitend gebaseerd op het fenomeen DE SIERRA-DIESEL. De nieuwe FORD SIERRA-serie telt maar liefst acht variaties. Vier 4-cilinder-motoren, de reeds genoemde 2,3 liter 4-cilinder- diesel en drie verschillende V6 benzi- ne-motoren. Wat er voor, achter, boven en onder deze versies werd gebouwd, is de uitkomst van een onderzoekin- vestering die Ford ruim 3 miljard ge kost heeft. De produktie van de Siërra Daarin zijn niet alleen de kosten van het ontwerp, de techniek en de wij zigingen die de ontwikkeling mee bracht begrepen, maar ook de instal latie van de modernste geautomati seerde produktieuitrustingen, o.m. van 250 nieuwe robots. De capaciteit is dus danig dat tot 2300 Siërra's per dag geproduceerd kunnen worden. Dank zij het gebruik van de nieuwste techno logieën zullen kwaliteit en betrouw baarheid opgevoerd worden door: Motoren die door microgolf-timing tot op een halve graad nauwkeurig worden afgesteld. 87% van de lassen voor de carros serieconstructie wordt volledig automatisch aangebracht om een grotere nauwkeurigheid te verkrij gen. Het toegenomen, gebruik van elek trische en automatische metingen. De kathodische elektroforese van de hechtlaag om een krachtiger weer stand tegen corrosie te leveren. Zijpanelen uit één stuk die op 1000 tons persen worden vervaardigd. Voor- en achterbumper van spuit- gietstukken van polycarbonaat die door wrijvingslassen versmolten worden. Sommige van de werkzaamheden van de Siërra produktie werden ontwik keld uit technieken die hun waarde reeds in de produktie van andere Ford modellen bewezen hebben, doch tal van andere konden slechts verwezen lijkt worden door het concept van het baanbrekende ontwerp en de tech nische verwezenlijking van de Siërra. De toegenomen robotisering Bij de produktie van de Siërra zul len in de Europese Ford fabrieken meer dan 300 robots worden gebruikt. Daarvan zijn er 250 totaal nieuw. Ze zullen in de Ford fabrieken van Genk, in België, en van Dagenham, in Enge land, geïnstalleerd worden, zodat aan het eind van 1982 Genk over meer dan 1C0 robots zal beschikken en Dagen ham over meer dan 130. Zowel op het gebied van hun computersturing als van hun mechanische contructie staan de robots die gebruikt worden om de Siërra te bouwen, op het hoogste tech nologische niveau van de autoindus trie. Ze worden in de automatische lasinrichtingen gebruikt om de punt- lassen van het motorcompartiment, de onderbouw en de carrosseriezijkanten aan te brengen. Er worden ook robots aangewend op de lasbanden voor de laatste puntlassen waarmee de carros serieën uiteindelijk geassembleerd worden als ze uit de multi-lasblokken komen, waarin de wagenzijkanten, het dak en de onderbouw automatisch en uiterst accuraat werden samengelast. Op de Siërra wordt 87 procent van alle puntlassen automatisch aange bracht in vergelijking met 69 procent op de Escort. Tal van lasoperaties werden overbodig door de installatie van 1000-tons persen die zijpanelen uit één stuk vervaardigen, hetgeen de produktiviteit verbetert en de be trouwbaarheid verhoogt. De verbeterde weerstand tegen roest De afgewerkte carrosserieën worden ondergedompeld in een bad waarin ze een hechtlaag door elektroforese krijgen. Om zich op de produktie van de Siërra voor te bereiden zijn de fa brieken van Genk en Dagenham over geschakeld op de technisch ultra-mo derne kathodische elektroforeseme- thode die de weerstand tegen corrosie verhoogt. Bovendien werd de lakstraat in beide fabrieken gemoderniseerd. In dit moderniseringsprogramma waren begrepen de installatie van een nieuwe grondverfcabine en een inrichting voor het inwendig en uitwendig afdichten van de carrosserie te Dagenham. In Genk kwam een fosfateringsinrichting waarin de carrosserieën volledig wor den ondergedompeld. De introduktie Veel valt er nog over DE SIËRRA te schrijven. Voldoende om er pagina's mee te vullen. Evenwel dan nog on doenlijk om U een complete indruk te geven wat er in de komende dagen bij Splinter-Eemland in Soest en Baarn te zien én vooral te bewonderen zal zijn. Opnieuw heeft Ford in tal van opzichten op een regelrechte sensatie aangestuurd. Tussen 1 oktober en 9 oktober kunt U zich daarvan zelf over tuigen. In de maand augUHtus is het aantal werkzoekenden in het rayon Amers foort gestegen tot 5837. Daarvan zijn 3782 mannen en 2055 vrouwen. In de maand juli bedroeg het totale aantal werkzoekenden nog 5611; een stijging dus van 226. Het aantal werkzoekende mannen nam toe met 154, het aantal vrouwen met 72. Het aantal jongere werkzoekenden - jongens en meisjes onder de leeftijd van 23 jaar bedroeg in augustus 2324, een stijging ten opzichte van de maand juli met 112. Voor die toename zorgden 76 jongens en 36 meisjes. De vraag naar personeel vertoonde in het rayon Amersfoort opnieuw een dalende lijn: van 201 in juli naar 188 in augustus. In de maand augustus van het vorige jaar was dat nog 246. In percentages uitgedrukt is van de werkzoekende mannen 33% jonger dan 23 jaar; .60% tussen 23 en 50 jaar; 7% ouder dan 50 jaar. Bij de werk zoekende vrouwen is dat: 58% jonger dan 23 jaar; 40% tussen 23 en 50 jaar; 2% ouder dan 50 jaar. Van de mannen staat meer dan de helft: 56%, langer dan een half jaar ingeschreven; van de vrouwen ls dat 49%. Uitgesplitst naar beroepsgroepen is het aantal werkzoekenden in de bouw 1115; in de metaal 786; in de handel 1009; in de administratieve sector 1280; in het onderwijs 381; in de medische sector 470; in de huishoudelijke 201 en bij de ongeschoolden 1471. Deze laatste cijfers hebben betrekking op het ge west Amersfoort. Houdt men de werkloosheidspercen tages van het rayon Amersfoort naast die van de provincie Utrecht en die van geheel Nederland, dan levert dat het volgende beeld op: Bij de mannen; 7,8% (rayon Amers foort), 8,4% (provincie Utrecht), 11,8% (Nederland; bij de vrouwen: 12% (rayon Amersfoort), 12% (pro vincie Utrecht), 16% (Nederland). Het aantal werkzoekenden in de ge meente Soest is in één jaar gestegen van 779 (479 mannen en 300 vrouwen) tot 1123 (715 mannen en 408 vrouwen). De geregistreerde vraag naar perso neel in Soest betreft daarentegen nog maar 28 vacatures. Jongens verstoren tennisfeest Een feestje voor de jeugd van de tennisclub Soest is zaterdagavond door een tiental vlegels verstoord. Zij dron gen het clubgebouw binnen en gedroe gen zich hoogst onhebbelijk. De politie kwam er aan te pas om de knapen van het terrein van de tennis club te verwijderen en daarbij vielen enkele rake klappen. Het tiental bleef zich daarna voor het hek van het tenniscomplex aan de Schrikslaan provocerend gedragen en deden daarna een poging het in het duivenzaaltje gehouden feestje van de JOVD-Soest te verstoren. Daar klaar de men de zaak zelf. Tijdens een feestavond van de JOVD- Soest in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan werd een geldkistje met vijftig gulden gestolen. Men deed er aangifte van bij de politie. Sinds enige tijd zijn ook in de gemeen te Soest bij beplantingen aantastingen geconstateerd die veroorzaakt blij ken te zijn door het inmiddels beruchte bacterievuur dat ook wel 'perevuur' wordt genoemd. Tot ongeveer een maand geleden leek deze ziekte in Soest nauwelijks om zich heen te grij pen. De laatste twee a drie weken zijn echter bij herhaling aantastingen geconstateerd, zowel in de openbare beplantingen als in particuliere tuinen. Deze toch nog vrij explosieve ont wikkeling is mede te wijten aan de voor de bewuste bacterie gunstige weersomstandigheden, zoals een hoge temperatuur en een relatief hoge lucht vochtigheid. Bijzonder gevoelig voor aantasting door deze ernstige ziek te zijn gewassen als peer, appel, cotoneaster (vooral grootbladige soorten), meelbes, vuurdoorn, mei doorn en stranvaesia een sierheester). De gevolgen kunnen ernstig zijn. De ziekte vormt een regelrechte bedrei ging van de fruitteelt, terwijl boven dien ook landschappelijke beplan tingen en stedelijk groen kunnen wor den aangetast. Een verbreiding van deze ziekte op grote schaal is dan ook niet denkbeeldig. De afdeling groen en recreatie controleert op dit ogenblik zo goed mogelijk de gemeen telijke beplantingen. Aangetaste hees ters en/of bomen worden verwijderd en vernietigd. Wanneer de bevolking meent dat in zijn of haar tuin bac terievuur voorkomt, dan kan men de afdeling groen en recreatie bellen (tel. 02155-13241). Medewerkers van deze afdeling komen zich dan ter plaatse op de hoogte stellen en zul len adviezen geven. Als het advies luidt 'verwijderen', heeft men twee moge lijkheden. Of men doet het zelf, of men laat het tegen betaling door de gemeente doen. In het belang van de natuur is het dan ook van het groot ste belang dat iedereen meewerkt om deze plantenziekte te bedwingen. Zondag 26 september 10.30 uur in het Griftlandcollege te Soest. Kinderop vang is aanwezig. Het thema is: Durven volhouden; een viering over vrede. Voor meer infor matie: Tineke Dorr, tel. 11859. OOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO alarmschijf ook op 12 inch single DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE 0 3 0 a O 7 0 2 0 13 0 16 0 4 0 22 0 27 0 6 0 29 0 24 0 11 0 9 0 31 0 14 0 23 gel Titel - Artist - (Producer) - Componist ik Label bestelnummer - Distributiemij TWILIGHT ZONE - golden earring FE (schellekens) kooymans. 21 ree. 21 005, cnr [l/ DON'T GO - yazoo (clarke/miller) - clarke - mute records 10167 I3 deze I vorige! Titel - Artist - (Producer) - Componist week|week Label bestelnummer - Distributiemi) (aantal weken vip PRIVATE INVESTIGATIONS - dire straits (mark knopfler) idem - vertigo 6205 060 - phono^ram ONE DRAW - rita marley (rita/grub) rita marley - hansa 104 577 - ariola/fleet TWILIGHT - b.z.n. (roy beltman) tol/tuijp/tol - merc. 6017 391 - phon. ALS JE HUILT/BIM BAM - andré v. duin (schouten) kohlman/v. duin/etc - 141 899 - cnr ADIOS AMOR - corry (torn peters) shultzieg/feltz/etc - ph. 6017 384 - phon. COME ON EILEEN - dexys midnight runners (langer/winstanley) rowland etc. - merc. 6059 551 - phon. I KNOW THERE'S SOMETHING GOING ON - r§j~ frlda (phil collins) russ ballard - 2002 170 - polydor |^j EYE OF THE TIGER - survivor (jim pererik/frankie sullivan) idem-scotti bros - 2411 - cbs CATS FOR EVER - next one I^T (leyen) veerman/greenway/cook/etc - 6299 - phon. |Mj TRY JAH LOVE - third world (st. wonder) wonder/mc cully - cbs 2063 - cbs WORDS - f.r. david (cézame) r. fitoussi - carrere 49963 - cnr/carrere I WILL FOLLOW - u 2 (steve lillywhlte) island 104.525 - ariola SECRET LOVE - jose f~ (p. koopman) fian/webster - carr. 221 011 - cnr ROCK YOUR BABY - Julius green (filfy/liebrand) casey/linch - 104 377 - ariola ROSALYN - vitesse (koopman) v. boeyen - philips 6017 361 - phon. SCHIJN 'N LICHTJE OP MIJ - drukwerk (v. vrijberghe) harry slinger - emi 006 26855 - emi HOLD ON - eantana i. «homas - cbs 2582 - cbs ALL OF MY HEART - a.b.c. (horn) fry/palmer/slngfeton/white 9 571 - phon. 0 15 STOOL PIGEON - kid creole and the coconuts (august darnell) august darnell - island 104 527 - ariola STAR - maywood I (pim koopman) - alice may - emi 006 26858 - emi I v^l I WON'T LET ME DOWN - dominic ((^Tj (hans van hemert) idem cnr 141 884 - cnr DO YOU WANNA FUNK - patrick cowley/sylvester cowley/sylvester - dance ree. 104 575 - ariola GIVE ME YOUR HEART TONIGHT, shakin' stevens 5 (stuart colman) billy livsey - epic 2656 - cbs I LIKE THE WAY - fruitcake (rob teakema/benny baan) teakema - dureco 34 WALKIN' ON SUNSHINE - rocker s revenge (a. baker) eddy grant - dance ree. 104 595 - ariola KEEP ON SMILING - james lloyd (j. bartels) berlipp/lloyd/nordup - pierr. 82005 - in. TAKE A CHANCE WITH ME - roxy music (davies/roxy music) ferry/manzanera - 2002 176 - polydor 2 0 25 0 29 0 19 0 21 0 28 0 30 GIJZELAAR - het goede doel (john tilly) temming/westbroek - cnr 141.872 - cnr DO WAH DIDDY DIDDY - dolly dols (de bois/v. asten) barry/greenwich - 24 9999 7 - wea TAKE IT OR LEAVE IT - bennet bee (john sonneveld) piet souer - utopia 6198 560 - phono OH MIA BELLA MARGARITA - franky boy (b. stöckli/j. hoes) idem - 3743 - telstar RUBY LEE - joe cocker (blackwell/sadkin) withers/dunlap - isl. 104 584 - ar. COSTA BLANKA - fantastique (cat music) prehn/veerhof/etc. - 141 902 - cnr/r. bullet WHY - carly simon (nile rodgers/bernard edwards) idem - wea 79 299 - wea UNDER THE BOARDWALK - tom tom club (stanley/weymouth/frantz) resnick/etc. - 104 526 - ariola IT STARTED WITH A KISS - hot chocolate (mickle most) e. brown - rak 006 64864 - emi ree. LOVE IS IN CONTROL - donna summer (qulncy jones)/ross/temperton - wb 79 302 - wea SOMEONELOVESYOUHONEY-june [W\ ljT)16 lodge/prfnee mohammed. 104 394. ar./dance ree. (joi Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 im fki-mé iwiïumt'tttM De Nederlandse klassieke vak- handel heeft zich sinds gerui me tijd een even vaste als op merkelijke plaats in de Neder landse platenhandel veroverd. Bij dit platengenootschap vin den geselecteerde platenhan- delaren onderdak. Voor Soest is dat De Gouden Snaar. De Nederlandse klassieke vak- handel mikt met het uit te bren gen repertoire op exclusiviteit en prijs. Ruimschoots daaraan voldoet de meest recente LP die on langs werd uitgebracht: De Vier Jaargetijden van Antonio Vivaldi. Een werk dat in ie dere klassieke discotheek, groot of klein van omvang, een must is. Zelf beschik ik over twee versies van dit werk. Des ondanks is de uitvoering o.l.v. Trevor Pinnock er aan toege voegd. De verklaring voor de ze schijnbaar overbodige aan schaf is simpel. Het is in ar tistiek en technisch opzicht de beste uitvoering die er tot nu toe verschenen is. Veertig minuten van onwaarschijnlijk luistergenot. De prijs? Slechts 12,95. Sprookjes, ze bestaan nog. Zelfs in de plantenindus- trie. lt. Thrillers rond het dagelijks ge beuren in politiek Den Haag zijn tegenwoordig in. Alsof de dagelijkse werkelijkheid niet voldoende stof zou leveren. Charl Schwietert, nagenoeg iedere avond als politiek ver slaggever van het NOS-jour- naal te beluisteren, onthult in deze thriller op relativerende en voor humoristische wijze de zaken rond een politiek be drijf. Afgaande op de actuele gebeur tenissen die zich vandaag op en rond het Binnenhof afspe len is deze thriller op maat gemaakt. De tijd zal leren of de auteur de kunst van het „kof fiedik" kijken verstaat. Het verhaal draait om een macht strijd tussen CDA, WD en PvdA. Daarin dreigt een si tuatie te ontstaan dat het CDA naar de oppositiebanken zal verhuizen. Een moord zet de politieke toekomst echter op losse schroe ven. Hoe het verder gaat? En Elsevier-uitgave zal U daar voor enkele uren in spanning houden. Een levenswaardig boek, zonder pretenties, met vele herkenningspunten. Lr.

Soester Courant | 1982 | | pagina 7