ANWB-autokeuringen nu ook in Amersfoort Jubileum modeshow van Le Dé Doré VAARDERHOOGT TAXI KLOMP 12984 Zomer 1982 niet bij de toppers Hopman Masselmangroep gaat lopen voor gehandicapte kinderen T HART Gehannes... DOE-HET-ZELVERS 13 13 Weerpraatje: (van onze werkundige medewerker) TEL. Dubbel gepakt Rondje Bartje Slechts een uurtje Dat het met zomer, zon en lange dagen gedaan is heeft de afgelopen week niet alleen de natuur duidelijk gemaakt. Kranten, radio en televisie heb ben ons er diverse malen op gewezen dat wij in de nacht van de afgelopen zaterdag op Motorfiets gestolen voor Blokhuttendeel 1) Soes ter Courant van woensdag 29 september 1982 Met ingang van dinsdag 5 oktober a.s. bestaat ook in deze regio de mogelijk heid tot het laten uitvoeren van teeh. nische autokeuringen door een ANWB- keurmeester. Kopers of verkopers van gebruikte auto's zullen dan niet langer zijn aangewezen op de keuringssta tions van de ANWB in Utrecht ol Hilversum. In de werkplaats van de Gemeente politie Amersfoort, Van Asch van Wyckstraat 45, zal voorlopig elke dinsdag van 8.00 tot 16.00 uur - een Ireurmeester uit het ANWB-keurings- station Utrecht worden ingezet, voor zien van alle benodigde apparatuur en uitrusting. Afhankelijk van het aanbod zal uit deze dependance wellicht een definitief keu ringsstation kunnen ontstaan. Mocht de vraag naar keuringen daartoe aan leiding geven, dan zal het aantal keu- ringsdagen per week worden opge voerd. De keuringen die in de politie werkplaats kunnen worden uitge voerd zijn: vooronderzoek: aankoop keuring; onderhoudskeuring (even tueel plus waardebepaling)garantie- afloopkeuring: vakantiekeuring; vei ligheidskeuring; hercontrole; speur- diénst en het reparatie-advies. Gemid deld-neemt een keuring 1 a l^é uur in beslag. Overigens: afspraken moeten worden gemaakt via het ANWB-keurings- station in Utrecht, tel. 030 - 888904. Het leek er tot 15 augustus nog wel op, dat de zomer van 1982, toen nog op de vierde plaats, bij de toppers zou komen, maar dat is niet gelukt. In deze eeuw zal het ongeveer een zeven de of achtste plaats gaan worden. In augustus brak het zomerweer rond de 15e te snel af en het wilde zich daar na niet meer herstellen. Het bleef te koel met als gevolg dat het aantal zo merse dagen boven de 25°, in De Bilt op 28 bleef staan; normaal 16. Wel belangrijk meer dan in de vijf voor gaande zomers konden worden opgete kend. Wel zomerse indruk Het is evenmin een opvallend zonnige zomer geworden. Juni stelde in dat op zicht wat teleur en de tweede helft van augustus eveneens. Juli was duide lijk de beste en warmste van de drie, waarna augustus in de eerste week nog een hittegolf je afleverde. In zijn totali teit zal de zomer van 1982 bij velen, zeker bij de Nederlandse vakantiegan gers, een zeer goede indruk nalaten en dat is ook terecht. De landbouw heeft in enkele delen van het land enige schade van de droogte ondervonden. Heel bar was het in delen van Overijssel, waar juli niet meer dan 3 tot 10 mm neerslag afleverde. Er waren ook dagen met zeer zware buien met als gevolg ondergelopen kel ders, enz. Plaatsen als Den Helder, Ermelo, Tilburg en Valkenburg kun nen daar over meepraten. Hoeveelhe den regen soms tussen de 50 en 65 mm in enkele uren. De zomer heeft in delen van Frankrijk en het Alpengebied enkele flinke inzin kingen te zien gegeven, vooral in de 3 a 4 weken toen Scandinavië profi teerde van een sterk hogedrukgebied met warm zomerweer. Oslo noteerde deze zomer als de warmste van de eeuw. Spanje had enige keren hitte golven met temperaturen boven de 40 graden. De ernstige droogte duurde daar evenals in Italië ook in augustus nog voort. Na de koele natte tweede augustushelft in ons land zorgt septem ber nog wel eens voor een zomerse uitsmijter; in Duitsland bekend als Altweibersommer. Laten wij het ho pen. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden In het afgelopen weekeinde werd een 20-jarige jongeman uit Soest maar liefst twee maal door de politie aange houden. In eerste instantie was dat het gevolg van het feit dat hij onder invloed van alcolhol met zijn auto aan het nachtelijk verkeer op de Vrede hofstraat meende te kunnen deelne men. Hij kreeg daarom een rijverbod en een proces-verbaal, en mocht de weg naar huis te voet afleggen. Enige tijd later zag de politie hem, in gezelschap van een 21-jarige plaatsgenoot, op de fiets op de Burg. Grothestraat rijden. Nader aan de tand gevoeld bleek de auto mobilist van het tweetal de fiets te hebben ontvreemd bij bar De Kluis. Dat was reden genoeg voor de politie hem opnieuw mee te nemen. Op zaterdag 2 oktober a.s. gaan de ver kenners en de welpen van de Hopman Masselmangroep - een van de Soester „padvinders"-afdelingen van Scouting Nederland lopen ten bate van het Liliane Fonds, dat zich richt op de hulp aan gehandicapte kinderen in de Derde Wereld. De aktie in Soest maakt deel uit van de landelijke aktiviteiten die Scouting Nederland in de maand sep tember ontwikkelt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Het motto daarbij is: „Een gezonde inspanning voor een gehandicapt kind". De aandacht voor het gehandicapte kind heeft in de traditie van Scouting altijd een grote rol gespeeld. De lande lijke aktie is dan ook feitelijk een geschenk van Scouting aan het Liliane Fonds, dat dit namens vele miljoenen gehandicapte kinderen in de Derde Wereld in ontvangst mag nemen. De Hopman Masselmangroep haakt op de landelijke aktie in. net als talrijke groepen in het hele land. Het is name lijk de bedoeling dat het geschenk wordt verdiendt, en wel door betaling van een bedrag( je) voor elke afgelegde kilometer. Door „sponsoring" dus. Als sponsors kunnen uiteraard de leden van de groep zelf optreden, maar ook familie, vrienden, kennissen, bedrij ven, etc. Te denken valt aan bedragen van 0,10 tot 1,- per gelopen kilo meter, al zou het voor de opbrengst uiteraard mooi „meegenomen" zijn als er sponsors waren voor hogere bedragen. Zaterdag om 13.00 uur valt het start schot voor de deelnemers bij het troep huis van de Hopman Masselmangroép aan de Sparrenlaan. Er is een route uitgezet, dwars door Soest, met een lengte van ca. 15 kilometer. Naar ver wachting zal de wandeltocht (die be slist géén hardloopwedstrijd is) onge veer tot 16.00 uur duren. Uiteraard kan het publiek ook z'n steentje bijdragen door giften te deponeren in de daarvoor bestemde bussen, die staan opgesteld bij de vier controleposten langs de route: (1) Busstation Soest-Zuid; (2) Koninginnelaan, bij de Rabobank; (3) Postkantoor, Steenhoffstraat; (4) Smitsweg. De leden van de Hopman Masselman groep rekenen op veel belangstelling en medewerking van het publiek. Foto: Herman van Dam door Arie Wandelaar Wie Arie uit zijn humeur wil brengen moet vlak voor hij aan tafel gaat, of onder de maal tijd, aanbellen. Altijd prijs. Arie's menselijke zwakheid heeft te maken met de onover trefbare kookkunst van Marie. Een uur, soms ook langer, voor de maaltijd begint, bereiken Arie's reukorganen signalen die hem duidelijk maken dat hem straks weer een kostelijk maaltje te wachten staat. Als het dan éénmaal zover is, dan wil een mens wel tot de aanval over gaan. Dan moet niets en niemand hem van dit smakelijke voornemen afhou den. Zaterdag j.1. gebeurde dat wel. De eerste lepel soep, in gezel schap van een door Marie zelf vervaardigd balletje, was naar Arie's mond onderweg, toen er werd gebeld. Marie naar de voordeur toe. Gezien de culinaire stand van zaken bleef ze voor haar doen lang weg. Toen Arie het wachten knap zat werd, en het voornemen maakte persoonlijk in te grij pen, verscheen ze, in gezel schap van een jeugdig, klein gebrild manneke in de opening van de huiskamerdeur. "Ver tel jij mijn man maar wat je mij net hebt verteld", moedig de ze het baasje aan. "Dan gan ik intussen in de keu ken het eten op een laag pit je zetten". Voor Arie een woord van protest kon laten horen was de rijkelijk met ballen gevulde soep uit zijn gezichts veld verdwenen, teneinde in de keuken op temperatuur te wor den gehouden. "Mijn naam is Bart", lichtte de jongeman toe. "Wilt U zo vriendelijk zijn deze brief eens te lezen" Hij ledigde de inhoud van zijn broekzak waaruit na een zak mes, een pakje kauwgum en een zakdoek tenslotte een in elkaar gevouwen gestencild briefje tevoorschijn kwam. Afzender: De Hopman Masselman Groep. Arie's eerste gedachte was te maken te hebben met één van de vele gedrevenen die door gaans op hoogst ongelegen ogenblikken over anderen enig "geestelijk licht" willen doen schijnen. Hij taxeerde onder zijn bril door de aangekondigde vreem deling en kwam tot de conclu sie dat hij met deze vooringe nomen veronderstelling ver keerd verbonden was. Marie, teruggekeerd uit de keuken, en Arie's twijfels bespeurende, kraaide: "lees nou eerst die brief". In plaats van tomaten soep met ballen, Arie dus let ters aan het consumeren. De inhoud ervan was zo belangrijk dat Arie ook U een hapje mee wil laten prikken. Waar het op neer komt is het volgen de. De club die zich in Neder land met padvinderij en ver kennerij bezig houdt bestaat dit jaar 75 jaar. Arie geeft di rect toe dat dit nieuws geen aanleiding hoeft te zijn om je maaltijd er voor uit te stellen. Wel echter voor hetgeen er ver der in de brief te lezen was. Ter gelegenheid van dit jubi leum gaan de leden van de "Hopman Masselman Groep", deel uitmakend van de over koepelende en feestvierende organisatie, het op een lopen zetten. Afstand maximaal 15 kilometer, af te leggen in en rond Soest. Voor iedere kilome ter die zij hebben afgelegd vragen ze de somma van vijj en twintig cent. De opbrengst is bestemd voor 't gehandicap te kind in de 3e Wereld. Daar voor heeft de "Hopman Mas selman Groep" de 10-jarige Varkey geadopteerd. Ze is ver lamd en heeft dringend hulp nodig. Aangezien in de 3e Wereld de ellende, armoede en honger voor het opscheppen ligt, adopteren andere padvin ders, verkenners en welpen groepen andere gehandicapte kinderen. Zaterdag 2 oktober a.s., vertrek Sparrenlaan, gaan ze er voor aan de tippel. Jongelui in de leeftijdsgroep van tussen de 7 en 18 jaar. Weer of geen weer, ze doen 't. Voor iedere kilometer die ze afleggen zoeken ze een spon sor die bereid is een kwartje neer te leggen. Marie, in haar altijddurende wijsheid, had het goed gezien dat wij voor zo'n bericht het eten maar even moesten uitstellen. Want beste mensen, waar draait het om? Neerlands hoop in bange dagen trekt er a.s. zaterdag voor ge handicapten op uit. Van V, Arie en Marie wordt niet ge vraagd of wij ook de wandel schoenen aantrekken. Dat zou, wat Arie betreft, toch niemand lukken, want zijn dagelijks rondje Soest wordt op de fiets afgelegd. De paden op, de la nen in, Arie is er zijn leven lang allergisch voor geweest. Een afwijking die Arie met meer mensen gemeen heeft. Slimme rakkers, die jongens die het straks voor de 3e We reld op een lopen zetten. Wij hoeven er niet voor uit onze stoel te komen. Dat doen zij wel. Van ons wordt een kwart jesregen verwacht. Daar kan een mens met goed fatsoen toch geen nee tegen zeggen. Bart is bij ons niet met lege handen weggegaan. Marie en Arie hebben samen 30 kilome ters voor hun rekening geno men. Vanuit een luie stoel. Beste mensen, het is niet on waarschijnlijk dat U in de ko mende dagen één of andere "Bart" bij U aan de deur krijgt. Zet hem met Uw kwart- je(s) a.s. zaterdag aan het lopen. Hij en zijn vrienden en vriendinnen wandelen om een uit India afkomstig meisje op de been te helpen. En wat de afloop van Arie's maaltijd be treft: het smaakte beter dan ooit. Bartje wordt bedankt. zondag de klok een uurtje terug moesten zetten. Het is weer voorbij, die mooie zomer, het geen bevestigd werd toen Arie zaterdagavond, alvorens zijn benen tussen de lakens te ver pakken, de in huis aanwezige horloges, wekkers en klokken een uur terugzette. De media krijgen Arie noch Marie zo gek daarvoor in de nachtelijke uren het bed uit te klimmen. Toch zijn er mensen die geen televisie hebben, geen radio beluisteren en ook de krant een overbodige luxe vinden. Tot die constatering kwam Arie de afgelopen zondagmor gen. De fietstocht van Marie en Arie naar een Soester kerk werd maar liefst drie keer on derbroken. "Kunt U mij ook zeggen hoe laat het is?", luid de tot drie keer toe de vraag. Arie omstandig uitweiden over hoe het allemaal in elkaar stak, en zich iedere keer verbazen over zoveel nonchalance. Duidelijk mensen die niet bij de tijd willen blijven. Opper ste verwarring ook bij aan komst in de kerk. Er waren kerkgangers die in de veron derstelling leefden dat 't afge lopen was, terwijl het nog moest beginnen. Anderen had den de klokken later of eerder horen luiden dan ze gewend waren. Allemaal een kwestie van bij de tijd blijven. Aan de kerkelijke dienstregeling was niets veranderd. Thuisgeko men wilde Arie bij de koffie wel eens weten of deze onno zelheid uitsluitend aan kerk gangers voorbehouden is. Voor de somma van zestien cent draaide hij daarvoor 002. Arie kon zich geld. en moeite be sparen. Gedurende bijna een uur ontving hij de in-gesprek- toon. Informatie bij de afdeling inlichtingen van de PTT maak te duidelijk dat in de loop van de zondagmorgen honderden mensen niet met hun tijd wa ren meegegaan. De nacht van de afgelopen zaterdag op zon dag. Het scheelde slechts een uurtje. Waarom maakt Arie al die soesa om slechts zestig mi nuten? Heel eerlijk gezegd om mensen er aan te herinneren dat slechts een enkel uurtje zo weinig uitmaakt. Vooral als het aan een ander wordt besteed. Arie. Maandagavond j.1. hield Le Dé Doré haar najaarsmodeshow in restaurant Groot Kievitsdal, te Baarn. Een heel bijzondere show, want het is precies 5 jaar geleden, dat Anneke Althuis en Maria Witteveen zijn begonnen met hun (toen nog kleine) winkeltje in de Laanstraat in Baarn. Inmiddels al ver huisd naar een groter pand, bergt deze mode boutique een prachtige kollektie. Ruim 250 dames en enkele heren ge noten van een perfekt lopende show. Een beeld werd gegeven van de zeer kleurrijke en vrouwelijke kleding, welke dit najaar wordt gebracht. Opvallend waren de zeer fraaie winter jassen, sommige met bont gevoerd. De bijzonder mooie kleurstellingen van de pullovers en bijpassende (broek) rokken van Louis London zal menigeen hebben verrast. Opvallend zijn enkele kreaties van Gaston Jannet, vooral ook in de modische tinten zwart/wit. Joseph Janard blijkt zeer goed draag bare, klassiek belijnde, kleding te brengen in fraaie kleurstellingen. Veel aandacht werd ook besteed aan de accessoires zoals bijoux, tassen en ook modieuze schoenen en laarzen, al les uit eigen zaak. Speciaal voor de jubileumshow was de bekende mode-ontwerpster Marianne David aanwezig. Zij vertelde het een en an der over haar werk; hoe zij kollekties. samenstelt, waarbij zij aangaf, dat. in principe al haar ontwerpen vol ledig in Nederland worden gemaakt. Op een vraag van de professionele en zeer goed leidende lady-speaker ver telde Marianne David ook met kinder kleding te zijn gestart. Iets wat zij moeilijker te realiseren vond dan de mode, welke zij voor dames brengt. Enkele geshowde modellen van Ma rianne David toonden de prachtige kleurstellingen, terwijl bij haar ont werpen opvalt, dat zij vaak geschikt zijn voor zowel jong als oud. De show werd beëindigd met de cock- tailkollektie welke voor de feestdagen is bedoeld. De muzikale omlijsting van de how door het Offroadtrio o.l.v. Cees v.d. Wilde was uiterst sfeervol, terwijl de door het bloe- menwinkeltje van Teub uit Baarn verzorgde boeketten de finishing touch waren. Wij zijn ervan overtuigd, dat alle aanwezigen een zeer plezierige avond hebben gehad en zeker wat van hun gading bij Le Dé Doré zullen vinden! Je heb best kaans daatter voor- temee op Soest ploats komt veur nieuwe aamtenoare. Daa's best veur 't boaneplaan. In heul 't laand benne ze an de gaang om aallus te centroali- sere vaanwege de bezunigings- draang, moar bie ongs op Soest goan ze de gemeengte kaan- tore zoveul as't moar kaan uut mekoar hoale. Eerst wouwe ze ut informoatie kaantoor oprume, moar daat zaal wel niet deurgoan, waant der motte gidse komme om je de weg te wieze in de beraak- kekaampe. Zellufs de schóle kriege inwo ning vaan aamtenoare. Doar motte dus de speulploatse ver groot worredus meer ongder- wiezers om der op te lette. Een aal die maanne luste op ze tied ok wel un baakkie kof fie. Hier legt un kaans veur nieuwe gemeengtebodes. Jon- ges wees niet baang, der komp waark zaat. De polletieke paarteie ben an 't plukhoare eweest over ut verdele vaan de porteful- lies. Woar moake ze d'r eige toch drok over? D'r zit ommers niks in! Aalleejnig moar be- zunigingsplaane. ZukLaache! Gooit toch aallus bie mekoar in eejn gróte waasmaand. 't Moakt toch niks meer uut wie of de vule waas mot doen! We zitte met ze aalle in de aar- moei. We dochte aallemoal daattut niet op kon. Daar zee me voader vrogger aal ajje argus om vroeg waat te duur waas. De pliesie groa- sies stoan op instorte, sting der in de kraant. Zetter daan toch geejn overvaalwoages in maanne. Waat hejje d'r an ajje met un plaat daak mot rongdkaarre. Daan kaajje geejn boef zien, loat stoan un aachterlichie waat niet braandt. Het hekwaark bie ut pliesie- bero is ok aal niet best. De ver- waarming mot veraangderd worre; ut woater loopt niet haard genog uut de kroan; der komp omtrent geejn end an. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, loat eerst daat hek moar 's moake. Daan kaajje daat temingste slute as de pliesie- aamtenoare vaan pure ellende wille vurtlópe. En ik maag ter niet an denke waat of ter aallemoal zouw goan beure as we geejn pliesie meer baad de! HANNES VAN DE NENG Uit de berging van een flat aan de Smitsweg werd vorige week een motor fiets gestolen met een waarde van 7.500,-. Het vervoermiddel werd de volgende dag teruggevonden in Haar lem. De draden bleken te zijn door verbonden. De politie in Soest hield een 17-jarige jongeman aan, die terecht van een en ander werd verdacht. Het was een „oude bekende". Op het Zeister industrieterrein werd een 20-jarige inwoner van Soesterberg aangetroffen, die zich daar verdacht ophield. Eenmaal overgegeven aan de politie van Soest bekende hij de dief stal, enige tijd geleden, van een fles met 258 gulden uit een woning aan de Gen. Winkelmanstraat. Bovendien kwam aan het licht dat hij in een Chinees-Indisch restaurant onlangs een bedrag van 10,- had wegge nomen. Tijdens de avonduren werd ingebroken in een woning aan de Heuvelweg. De buit bestond daarbij uit een kleuren televisie en een draagbare radio. De dief moet door een wc-raampje zijn binnengekomen. /x/TT. s-sff ^Over het onderwerp blokhutten valt enorm veel te ^vertellen. Neem alleen al het grote assortiment waarmee de markt overspoeld is. Verschillende modellen, afmetingen, constructies etc. etc. Als consument zou je haast geen keus meer kunnen maken uit dit grote aanbod. Het is daarom van groot belang eerst goed te gaan informeren naar kwali teit, duurzaamheid van het hout e.d. Meestal gaat het om een groot bedrag en daar moet dan ook iets goeds voor geleverd worden. Ik zal dan ook probe ren iets meer te vertellen over een van de vele soorten blokhutten, te weten Kemi-OY blokhut. Deze komen uit het land waar de rendieren leven, t.w. Lapland. Lapland ligt in het noordelijke gedeelte van Finland waar het poolklimaat heerst. Dit Pool- klimaat nu, zal later blijken, speelt een grote rol in de fabricage van deze Kemi-OY blokhutten. Al heel vroeg ontdekte men de vele toepassingen van hout. Men leerde ook de vele mogelijkheden van de verschillende houtsoorten kennen. Een zeer snel onderscheidde zich één houtsoort als het bouwma teriaal bij uitstek: het langzaamgroeiende grene- hout uit Fins Lapland, langzaam groeiend in het poolklimaat waardoor dit hout een uitstekend na tuurlijke impregnatie en een bijzonder massieve en dichte kern blijkt te hebben. Deze eigenschappen spelen een grote rol bij de levensduur van de houtsoort. Het is juist deze houtsoort waar deze Kemi-OY blokhutten van gemaakt zijn. In Scandi navië kent men dit bouwmateriaal al eeuwen. Het is robuust en duurzaam, maar het heeft ook een prach tige structuur een warme tint en Is praktisch onderhoudsvrij. Ai deze voordelen zijn natuurlijk van groot belang te weten alvorens een blokhut aan te schaffen. Niet alleen het kwalitatief hoogwaardige grenehout maakt de Kemi-OY blokhutten zo bijzonder. Ieder een heeft vast wel eens op een plaatje, de televisie of in het echt de aan de poolcirkel ontwikkelde bouw wijze met zijn unieke hoekverbindingen gezien. Deze hoekverbindingen zorgen namelijk voor een zeer stabiele, perfecte pasvorm, hetgeen zagen en schaven overbodig maakt; heel slim uitgedacht. Op Uw tuincentrum kunnen we U er nog veel meer over vertellen. Meestal is er wel een showmodel aanwezig waarbij U kunt zien wat U eventueel wilt gaan kopen. U zult dan o.a. bemerken dat de wand- balken ca. 28 mm dik, aan beide zijden geschaafd zijn en dat de standaardlevering zes series omvat elk met vijf verschillende afmetingen, de zoge naamde basismodellen. Maar met deze basismo dellen zijn honderden variaties mogelijk bijvoor beeld een tweede deur, of een deur van glas, extra klapraam, houten vloer etc. etc. te veel om op te noemen. Verder worden al deze blokhutten handzaam verpakt, als bouwpakket, gratis thuis be zorgd. U kunt de blokhut natuurlijk ook laten opbouwen. Kemi-OY biedt U al deze mogelijkheden. Al met al een zeer goede keus voor Uw tuin of hobby. Waar u vooral op moet letten voordat U beslist te gaan kopen: Houd altijd de kwaliteit ten opzichte van de prijs in de gaten, want ook bij blokhutten geldt, goedkoop is duurkoop. Volgende week wil ik graag wat meer vertellen over de toepassing van zo'n blokhut in de tuin en de eventuele aankleding daarvan.

Soester Courant | 1982 | | pagina 13