K 31 1: Programma wim jaquet Clubkampioenschappen 1982 Tennisvereniging „Soest-Zuid Olympia/Parade met de competitie gestart Gerrit Muis weer beste snelschaker Jeannette Beijer wint drie titels op De Boswiek Papilion heren 2 start met overwinning Ski-Happening te Amersfoort 1, 2 en 3 oktober a.s. wintersportshow Modeshows - Demonstraties KORFBAL DUIVENSPORT VOLLEYBAL SCHAKEN 'Het belangrijkste verschil met nieuwe auto's zijn onze prijzen' auto smeeing ATLETIEK Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt 1 BASKETBAL B.D.C.-heren nog niet helemaal gereed voor competitie HANDBAL 17 Soester Courant van woensdag september 1982 17 r Op organiseren wij een grootse in de Lancestraat 111-113-115 te Amersfoort. Onze medewerkers geven u een uitgebreide uitleg en interes sante informatie. Ook zal de nieuwste wintersportmode getoond worden. Wilt u één van de modeshows bijwonen, reserveer dan tijdig plaats voo* deze unieke presentatie van 't komende wintergebeuren. De entree voor volwassenen bedraagt 3.50, voorkinderen 1.75. Diverse stands van importeurs enz. Langestraatm-113-115 Tel. 033-18996 Amersfoort Geslaagd schoolkorfbaltournooi Voor de derde maal in successie was er een tournooi voor een aantal scholen uit Soest op het veld aan de Staringlaan van korfbalvereniging De Eemvogels. Op een overvol veld weid met groot fanatisme om de twee bekers in de beide poules gestreden. In de eerste poule was het pen nek-aan- nek-race tussen het eerste team van de Achtbaan en dat van de Insingerschool. Het was uiteindelijk de Insingerschool die de langste adem had en de laatste wedstrijd met 2-1 won van de Acht baan. In de tweede poule een sterk overheer send tweede team van de Achtbaan dat in deze poule ongeslagen kampioen werd. Al met al een geslaagd tournooi wat voortreffelijk door de jeugdcommissie van de Eemvogels georganiseerd was en waarbij men de Achtbaan en de In singerschool met de bekers zag ver trekken. Klaverjassen SEC Op maandag, 4 oktober 1982. wordt bij de v.v. SEC in het klubhuis aan de Bos straat weer een klaverjas wedstrijd gehouden. Aanvang: 20.00 uur. Iedereen die gezellig en prettig wil kaarten is bij SEC van harte welkom. Inschrijfgeld 2,50 per persoon. Er zijn mooie prijzen beschikbaar. De avond wordt geleid door de heer B. G. Dek ker. Laatste wedvlucht van de P.V. Soest 1982 De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 25 september mee aan een wedvlucht vanaf Neuïvilles over een afstand van plm. 206 km. Er waren 198 duiven in concours, die om 8.45 uur werden gelost bij Z.W. wind. De eerste prijsduif arriveerde om 11.11.14 uur. Deze haalde een snelheid van 1410.16 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 11.42.20 uur aan. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: P. Limper 1 7 24 30 32 40. R. Bokma 21112. R. v. 't Net 3 13 18 35 37 38 39. R. v. Hornsveld 4 5 10 14 19 20 33. D. Huisman 6 15 17 22 28 29 31 34. E. Veerman 8 9. A. A. de Kruyff 16 2123 27. Comb. Vogel 25 36. Afgelopen week is de volleybalcompe titie van start gegaan. Ook voor volley balvereniging Olympia moesten weer enige teams hun eerste wedstrijd spe len. Deze week komt de „top" van Olympia voor het eerst in aktie te weten zaterdag vanaf drie uur in de Bunt. Dames Vollkei 5-Olympia 3: 1-3 [9-15, 15-11, 9-15, 11-15] Na een aarzelende eerste set, die toch overtuigend gewonnen werd, moest het vernieuwde dames 3 de tweede set aan een beter draaiend Vollkei laten. De daaropvolgende derde en vierde set werden echter weer vrij gemakkelijk gewonnen respectievelijk 9il5 en 11-15. Het was al met al een redelijk goede wedstrijd van de dames. Heren BG&SV 2-Olympia 4: 2-2, [6-15, 12-15, 15-13, 15-12] Olympia 4 moest de spits afbijten van alle Olympia teams. De eerste set verliep erg rommelig. Mede door slordig spel van BG&SV werd deze set eenvoudig gewonnen. De tweede set werd maar net met 15-12 gewonnen. De derde set was nog rommeliger. Via een achterstand van 9-5 werd er met 15-13 verloren. In de vierde set stond Olympia al snel op een 14-9 achterstand. Zelfs een paniekwissel mocht niet baten. Het werd nog wel 15-12. Al met al heeft Olympia 4 nog een hoop te doen om mee te kunnen draaien in de top van de tweede klasse. Olympia 6-Unicornus 3: 3-0 Het zesde team, bestaand uit leden met. een gemiddelde leeftijd van 45 jaar en daarvan verschillende al zo'n 30 jaar bij Olympia volleyballend, nam het op tegen het veel jongere team uit Bun schoten. Hier bleek dat routine het ver kan brengen tegen snelheid. Want Olympia presteerde het om met 3-0 te winnen. Unicornus 5-Olympia 8: 1-3; [15-2, 9-15, 12-15, 14-15] Olympia 8 had de grootste moeite om in de wedstrijd te komen. Er werden in de eerste set veel fouten gemaakt vooral wat aanval en set up betrof. Het verlies van 15-2 in deze set was dan ook aan eigen falen te wijten. De tweede en derde set verliepen een stuk soepeler voor het achtste team Olympia behaalde veel punten door een service en blok waar de tegen stander nauwelijks antwoord op had. De vierde set verliep ook gunstig voor het team uit Soest. Het werd al snel 3-8 door een goede opslag. Bij de stand 8-13 begonnen de zenuwen echter par ten te spelen en kwam Unicornus zelfs op een 14-13 voorsprong. Op dat moment hervonden de Soesters zich echter en wonnen de set met 16-14. Wedstrijdprogramma voor deze week vanavond, 29 september Limvlo 1-Olympia 6 heren 3e klas 18.45 uur, Baarn Donderdag 30 september 21.15 uur Beukendal Olympia 3-SVV 3 heren 2e klas 21.30 uur Beukendal Olympia 5-Devu 1 heren 3" klas 21.15 uur Bunschoten Olympia 8-Unic. 7 heren 4" klas 21.30 uur Beukendal Olympia 2-Huizen 2 dames 1" klas 20.15 uur Beukendal Olympia 4-Spo- kers 2 da mes 2" klas 21.30 uur Beukendal Olympia 5-Vollkei 5 dames 2" klas 20.15 uur Beukendal Olympia 7-Wilhel- mina 3 dames 3" klas 21.15 uur A'foort Olympia 8-Vollkei 13 dames 4" 18.30 uur Beukendal Olympia A2-Voll- kei A meisjes jun. 18.45 uur A'foort Olympia Al-Surf Al meisjes jun. 19.00 uur Beukendal Olympia Al-Salvo Al jongens jun. Vrijdag 1 oktober 21.15 uur Bunschoten Unicornus 2- Olympia 6 dames 3" klas Zaterdag 2 oktober 15.00 uur de Bunt Olympia 1-Vrevok heren 3 div. 17.00 uur de Bunt Olympia 1-Thornax dames 2 div. 19.00 uur de Bunt Olympia 2-Wouden- berg heren promotie SPORT Alle finalisten van de clubkampioenschappen bij T.V. Zoals elk jaar is er ook dit jaar weer volop gestreden om de clubtitels bij T.V. „Soest-Zuid". Het aantal inschrij vingen overtrof alles, zodat de wed strijdcommissie de grootste moeite had om de finales op 26 september gespeeld te krijgen. Maar met vooral de laatste week veel avondwedstrij den in de hal en twee halve finales op zondagmorgen is het toch net gelukt. Bij de heren in de A-poule wonnen de geplaatste spelers hun partijen zoals voorzien. Hoewel Robbert Meeder het in zijn halve finale partij tegen Edwin Abbring toch bijna weer gelukte Edwin te verslaan. Na 3 sets (setstanden 7-5/7-5/6-4) moest hij echter toch het onderspit delven en haalde Edwin dit jaar de finale weer. In deze finale ontmoette hij de kam pioen van 1981, Marten Jonkheim. Na een zinderende partij tennis pakte Edwin de titel in 3 sets 6-2, 6-7, 6-2. Dames Bij de dames in de A-poule zorgde Lammie Nijhuis voor de verrassing door Nel van Groningen in de halve finale te verslaan. Vooral in de derde set van deze partij (setstanden 6-4/ 3-6/6-1) liet Lammie zien dat zij een finaleplaats dik verdiende. In de ande re halve finale kwam het jeugdig talent Marianne Joziasse uit tegen de kam pioene van vorig jaar, Milou Ros. Van Marianne kunnen we in de toe komst veel verwachten. Zij speelde tegen Milou een goede partij, maar verloor toch met 6-4, 6-4. In de finale won Milou Ros in twee sets 6-3, 6-3. In de B-poule bij de dames haalde Yfke de Fluiter de finale door al haar voor gaande partijen zonder setverlies te winnen. De andere finaliste, Anneke Wisman, deed meer moeite om de finale te bereiken en had zowel in de kwart - als in de halve finale drie sets nodig om deze te bereiken. In de slotpartij tussen Yfke en Anneke hebben we tennis gezien van goed gehalte en Yfke de Fluiter bewees tenslotte de beste te zijn door de partij winnend met 6-4, 6-0 af te sluiten. „Soest-Zuid" in de bloemen. Foto: Herman van Dam Heren kelijk bereikten Marcel Meerding en De Heren-B finale ging tussen Bart Prins en Ronald van Vloten. Bart had in zijn voorgaande partijen al bewezen dat goed tennis niet alleen voor de jeugd is weggelegd en bereikte na enkele lang durende driesetters de fi nale. Ook Ronald had het in de halve finale niet gemakkelijk, maar pakte na 3 sets (2-6, 6-1, 6-2) de winst op Paul Dorre- stein, die een sterk tournooi speelde. De uitslag van de finale partij tussen Bart en Ronald was moeilijk te voor spellen. Dat bewezen zij zelf door er een lange driesetter van te maken. Uiteindelijk bleek Bart sterkste en won met de setstanden 3-6, 6-2, 6-3. Dubbel In de dubbel-finale bij de dames ston den dezelfde spelers tegen eikaars als het vorige jaar. Het waren Ank en Nel van Groningen, die na een moeizame halve finale tegen Els Visser en Vale- rie Winkel de finale bereikten. De te genstanders waren Milou Ros en Petra van Breukelen, die ook in de halve finale op veel tegenstand waren gestuit van Stella Meerding en Sabine Peter- sen. In een finale-partij van alweer drie sets hadden Milou en Petra de langste adem en wonnen met 4-6, 6-4, 6-2. Het herendubbelduo Kees Kijzer en Edwin Abbring behoefde op weg naar een finaleplaats slechts éénmaal set- verlies toe te staan tegen Walter van de Mee en Hans Wegerif. Minder gemak- Hans van Willege hun finaleplaats. Hun halve finale tegen Marten Jonk heim en Joris van Eek eindigde na 3 lange set in hun voordeel. In de finale partij bewezen Edwin en Kees in twee sets 7-6, 6-2, dat zij als dubbel onverslaanbaar zijn naar plaat selijke begrippen. Het gemengd-dubbelsehema was deze keer groter dan ooit [127] en hier waren voorspellingen moeilijk, omdat er veel nieuw gevormde dubbels op deze lijst voorkwamen. Marcel en Stella Meerding, de kam pioenen van vorig jaar, bereikten deze via een driesetter in de halve finale te gen Nel van Groningen en Evert Hoo- yer. De gelijktijdig gespeelde halve finale tussen Milou Ros en Robbert Meeder tegen Ank van Groningen en Kees Kijzer eindigde na drie sets in een overwinning' voor Ank en Kees. Ook deze finale-partij duurde weer drie sets. Stella en Marcel prolongeerden hun titel na een lange strijd, waarin lang onzeker was wie zou winnen. De setstanden waren 7-6, 6-7, 6-3. Ai met al kan „Soest-Zuid" op een zeer geslaagde en sportieve afsluiting van het seizoen terugzien. Er werd met veel inzet om de diverse titels gestre den en ook de aanstormende jeugd heeft zich behoorlijk gemanifesteerd. Na dit geslaagde lustrum-seizoen gaat men 1983 vol vertrouwen tegemoet. Gerrit Muis heeft het weer gemaakt. Voor de vierde keer in vijf jaar eigende hij zich de Soester snelschaaktitel toe en kwam hij uit een veld van 19 schakers als de beste te voorschijn. De enige nederlaag werd hem in de finaleronde toegebracht door Chiel Vennik die na vier seizoenen achtereen op de tweede plaats beslag gelegd te^ hebben nu niet verder kwam dan een^ zesde plaats. De tweede positie in het eindklassement viel ditmaal Niemeyer ten deel die een half puntje minder scoorde dan Muis. De derde plaats werd gedeeld door Samsom en Henze. Vooral van eerstgenoemde was dat een formidabele prestatie, zeker gezien z'n leeftijd en het feit dat hij vorig jaar niet eens tot de eindstrijd had weten door te dringen. De reservekampioensgroep werd ge wonnen door Molenaar die al zijn ont moetingen wist te winnen. De klok was vrijdagavond in het ge bouw Credo al ver het middernachte lijk uur gepasseerd toen wedstrijdlei der Van Bakel de uitslag bekend kon maken. Ruim vier en een half uur strijd was daar aan vooraf gegaan. Strijd tussen negentien schakers die eerst- verdeeld over twee groepen - soms letterlijk vochten om acht finale plaatsen. Uit de A-groep gingen Muis en Vegter - met 7% uit 9 - en Groen (6) en Goes over. Vooral de kwalificatie van laatstgenoemde was een verras sing van de eerste orde gezien het feit dat hij nog nooit eerder had aange toond over snelschaakkwaliteiten te beschikken. Erkende snelschakers als Braf en Van Zijtveld sr„ hield hij zodoende achter zich. Uit de B-groep plaatsten Vennik, Samsom, Niemeyer en Henze zich voor de finaleronde. Die finalepoule verliep echter totaal anders dan vooraf voor mogelijk was gehouden. Alleen Gerrit Muis maakte zijn favorietenrol volledig waar. Veg ter en Vennik bleken echter hun kruit in de eerste ronde al verschoten te hebben. Vegter vlocht vier nullen aaneen ter- wijk Vennik daar met evenveel verlies- punten niet bij achter bleef. Verlies op tijd - in een gelijkwaardige stelling - deed het moreel knakken bij de „eeuwige tweede" in zijn partij tegen Niemeyer. Laatstgenoemde kon mede daardoor de tweede plaats voor zich opeisen. De enige nederlagen leed hij tegen Muis en Henze. De eindstanden Finalegroep: 1. Muis 5% uit 7; 2. Niemeyer 5 uit 7; 3. e.a. Samsom en Henze 4 uit 7; 5. Groen 3^ uit 7; 6. Vennik 3 uit 7; 7. Vegter 2 uit 7; 8. Goes 1 uit 7. Reserve-kampioensgroep 1. Molenaar 7 uit 7; 2. Sulenta 5% uit 7; 3. Zijtveld 4 uit 7; 4. Braf 3U uit 7; 5. Bakker 3 uit 7; 6. en 7 Schipper en Van Tuinen 2 uit 7; 8. Renger 1 uit 7. Door dit resultaat zullen de eerste zes uit de kampioensgroep Soest in novem- ver vertegenwoordigen op de Stichts Gooise snelschaakkampioenschappen voor teams. Samenstelling dagelijks bestuur stichting zwembaden en sportstichting Het dagelijks bestuur van de stichting zwembaden bestaat uit wethouder G. A. W. G. A. Plomp, H. Strietman en J. Kluën. In het dagelijks bestuur van de stichting l.o. en sport hebben zitting wethouder G. A. W. G. A. Plomp, J. J. van den Brakel en F. J. van Dusscho- ten. Het afgelopen weekend zijn de finales gespeeld van de clubkampioenschap pen van de Boswiek. Jeannette Beijer was dit jaar wel erg succesvol door maar liefst drie titels te behalen. Bij de heren was Jan van de Burg met twee titels óók goed op dreef. :in de heren-enkel finale stond hij te- genöVer Ton Stalenhoef, die in de halve finale Rob Westland had ver slagen; Van de Burg won met 6-2/6-4. Marie Steenbakkers bereikte de da- mes-enkel finale door Adrie Smeeing gedecideerd terug te wijzen: 6-2 en 6-0. In de finale moest zij het opnemen te gen Jeanette Beijer, die in de halve finale veel moeite had met Anita v.d. Bolt: 4-6, 6-0, 6-4. In de finale trok Jeannette Beijer met 7-5/6-3 aan het langste eind. Het heren-dubbel ging naar Jan v.d. Burg en Wim v. Empelen die de ver rassende finalisten Charles Gori en Jan Smeeing in drie sets de meerdere bleven. In het dames-dubbel haalde Jeanette Beijer met An Grift haar tweede titel binnen. Ook deze finale moest in drie sets beslist worden. Len Rademaker en Eve Bosboom waren de goed spe lende, maar toch verliezende tegen standers. Het gemengd-dubbel, tenslotte, ging naar het duo Ton Stalenhoef-Jeannette Beijer die de kampioenen van het vorig jaar, Rob Westland-Len Rademaker, met 6-2, 6-2 en lege handen naar huis stuurde. De finales van de B-poule werden res pectievelijk gewonnen door Desiree van Rossum, winst op Joke v. Leeuwen, en Wijnand v. Twillert, winst op Henk Dijkman. De occasions van Smeeing: Smeeing. Omdat uw garage netzo betrouwbaar moet zijn als uw auto Koningsweg 14-Soest-Tel 02B5-H227 Uitstekende prestatie Joop van Leijenhorst J.l. zaterdag heeft de S.O. Soest-atleet Joop van Leijenhorst tijdens de Singel loop in Utrecht een uitstekende presta tie verricht. In het veld van circa 230 deelnemers werd hij negende. Winnaar van deze tien kilometerloop werd Klaas Lok. Richard van Egdom, van S.O. Soest, werd 25e. De zoon van Joop van Leijenhorst, Angelo, werd op de 3000 meter vierde en ook dat is een prestatie die er wezen mag, want er kwamen driehonderd lopers aan de start. Fietscrossterrein en sledehelling voor Soesterbergse jeugd De Soesterbergse jeugd heeft onlangs middels een groot aantal ingezamelde handtekeningen de gemeente verzocht te kunnen beschikken over een ter- reintje waarop een fietscrossbaan zou kunnen worden aangelegd. Het college van burgemeester en wet houders heeft na het inwinnen van adviezen besloten, dat een fietscross baan, waar ook wedstrijden gehouden kunnen worden, aangelegd kan worden op het nu nog braakliggend terrein in het noordelijk deel van het zandgat aan de Kerklaan. De fietscrossbaan wordt in zelfwerkzaamheid aangeleid. Verder is het college akkoord gegaan om de huidige sledehelling naar de noordzijde van het sportpark te ver plaatsen. Daar kan dan een meer natuurlijke helling ontstaan. Aan de huidige helling kleeft ook een groot aantal problemen. Zo is er overlast voor omwonenden en maken de jonge ren levensgevaarlijke capriolen met gevaar voor zichzelf en het verkeer, keer. Klaverjassen bij ,,De Vriendschap" Ook in het nieuwe winterseizoen or ganiseert de Postduivenvereniging „De Vriendschap" weer een serie ge zellige klaverjasavonden. De eerste is op donderdag 30 september a.s., verder om de veertien dagen. De avonden worden gehouden in het club gebouw, Nachtegaalweg 8a, en begin nen om 20.00 uur. Zaterdag 2 oktober 1982: 08.15 -12.30 uur Nevobo volleybal 12.30 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 3 oktober 1982: 09.00 -18.00 uur BDC handbal Zaterdag 2 oktober 1982: 09.00 -17.00 uur badminton Selby Zondag 3 oktober 1982: 10.00 -15.00 uur Selby badminton Zaterdag 2 oktober 1982: 0.900 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur Nevobo volleybal Zondag 3 oktober 1982: 09.00 - 17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur basketbal Zondagavond is voor twee van de vier teams van de Soester basketbalver eniging Papilion de kompetitie van start gegaan. Voor zowel de jongens junioren als het tweede herenteam was het hun eerste wedstrijd in deze kompetitie en voor menige speler ook de eerste echte basketbalwedstrijd. Met name de jongens junioren moesten toch ervaren dat kompetitiebasket bal iets heel anders is. De heren 2 van Papillin moesten star ten tegen het tweede team van BZ uit Zeist. In de eerste helft was het duide lijk een kwestie van elkaar aftasten en de Papillon heren wisten wel hoe het moest, maar de afwerking ontbrak er nog aan, waardoor deze helft werd af gesloten met een 21-21 ruststand. In de tweede helft bleek Papilion 2 duidelijk meer vat op het spel te krij gen en met name de break liep bijzon der gesmeerd via een razendsnelle Dennis Menke, waardoor het Soester team afstand kon nemen van BZ en uiteindelijk deze eerste kompetitie wedstrijd won met 53-29. De jongens junioren moesten alle maal nog echt wennen aan kompetitie basketbal, hetgeen ook logisch is, om dat voor veel van deze jongens het de eerste wedstrijd was. Hierdoor ont brak de lijn nog in het spel en coach Ruud van Leuveren heeft in ieder ge val nog genoeg werk te doen om met dit team naar de juiste balans te zoeken. Belangrijk is echter dat de jongens er 'erg veel plezier en zin in hebben, zo dat ongetwijfeld mettertijd het re sultaat wel zal komen. Nu was het nog een 53-24 overwinning voor het op be zoek komende Flux uit Doorn. Wedstrijden komend weekeinde: Aanstaande weekeinde start ook voor het eerste herenteam en het dames team van Papillon de kompetitie. Beiden spelen zondagavond in spel- zaal De Bunt. Dames 1 zal om 19.00 uur zondagavond het opnemen tegen Dunckers uit Hilversum en om 20.30 uur zal het eerste herenteam het op nemen tegen Eem '78 uit Eemnes. Zaterdagmiddag gaan de jongens ju nioren naar Nijkerk, waar zij om 16.45 uur spelen tegen Sparta en heren 2 speelt zaterdagavond om 20.15 uur in Hilversum tegen Dunckers 5. Slechts 3 weken scheiden de B.D.C. heren nog van de start van de nieuwe competitie. Na een intensief voorberei dingsprogramma waar diverse oefen wedstrijden tegen 3e en 2e divisie ploe gen meestal met winst afgesloten wer den, trad B.D.C. op haar eigen toernooi aan tegen de eredivisieploeg E&O uit Emmen en een ploeg van eigen ni veau, te weten P.S.V. uit Eindhoven. Laatstgenoemde ploeg was het laatste seizoen gedegradeerd uit de Ere-divi- sie. Ondanks dat deze ploegen op pa pier iets meer in huis hadden was dit voor de Soestenaren een uitstekende kans om te bekijken hoe het spelniveau lag in vergelijking met de le divisie. Met name het inpassen van nieuwe ta lentvolle spelers op dit niveau was het belangrijkste oogmerk. B.D.C.-P.S.V. 15-19 Het begin van de le wedstrijd tussen B.D.C. en P.S.V. gaf 2 ploegen te zien die duidelijk aan het uitproberen wa ren waar eventuele mogelijkheden zou den liggen. De gastheren hadden meer moeite om hun tegenstander in te schatten dan de Eindhovenaren. Het was dan ook bin nen 5 min. reeds 3-0. Vooral in de begin fase wist P.S.V. door hard en offensief verdedigen de stand op nul te houden. Het was Sjaak Smeeing die vanuit de opbouw de keeper voor het eerst liet vissen. Via twee goed opgebouwde aan vallen wisten Cleem Diemens en Ralph Christiani daarna de stand gelijk te brengen op 3-3. Over en weer werden er kansen gecreëerd. Dit kwam het spel duidelijk ten goede, zodat het publiek kon genieten van een enerverende par tij handbal. Het was echter P.S.V. dat de kansen beter wist te benutten en ook terecht met een geringe voorsprong de rust inging, 11-13. Door goed aansluiten en wat offensiever te verdedigen, wist men in de tweede helft de aanval van de tegenstander enigzins aan banden te leggen. Helaas werden er in de aanval nog te veel kan sen verknoeid. Door doelpunten van Paul van de Deysel en 2 strafworpen van Sjaak Smeeing stond het halver wege de 2e helft 14-13 in het voordeel van P.S.V. Jammer genoeg leek de concentratie hierna enigszins te ver slappen bij B.D.C. Slordige afspeelballen en te weinig overleg in aanval en verdediging, re sulteerde in een offensief van de gasten uit Eindhoven. Zij wisten de geboden kansen vakkundig af te ronden zodat de Soestenaren binnen 10 minuten op 4 punten achterstand gezet werden. Ook in de laatste 5 minuten van de wedstrijd was B.D.C. niet bij machte het spel op nieuw naar zich toe te trekken. Nadat P.S.V. nog eenmaal doelman Geert Zoetelief het nakijken gaf, was het Paul van de Deysel die de einduitslag op 15-19 bepaalde. Met P.S.V. als te rechte winnaar konden de heren van B.D.C. stellen dat er nog wel een Daar prooieempjes opgelost dienen te wor den. B.D.C. - E. O. 13-24 De tweede wedstrijd tegen de nieuw bakken eredivisionist E&O uit Emmc» was op papier een veel zwaardere wed strijd. Alhoewel uit het gelijke spel tuS' sen P.S.V. en E. O. (16-16) geconclu deerd zou kunnen worden dat de E"1' menaren niet zo sterk waren. *ipts was echter minder waar. Toch was de beginfase van de wed strijd duidelijk voor B.D.C Door goed samenspel wisten de Soestenaren reeds na 3 min. een 2-0 voorsprong a®" te ten tekenen. Een klein foutje in de ver dediging zorgde voor 2-1. Opnieuw trokken de gastheren het spel naar zich toe. Nu werden Sjaak Smeeing, Cleem Diemers en Ralph Christiani via systeempjes in staat ge steld te scoren. Weer bleek, dat 30 min. lang de concentratie bewaren een moeilijke zaak is. E&O liet nu op niet mis te verstane wijze zien dat zij een terechte eredivisieploeg is. Agressief verdedigen legde de aanval van B.D.C. lam. Na 7 doelpunten op rij had E&O in de 21e minuut de stand op 5-8 gebracht. Het jonge B.D.C.-team was door deze tik mentaal wat aangeslagen. In de laatste 9 min. wisten nieuwkomer Hans Hom en Paul v. d. Dijssel nog de doel- verdediger van E&O te verschalken. Ook E&O liet zich niet onbetuigd, zodat de ruststand 7-11 voor de Emmenaren bedroeg. Even leek het er in de 2e helft op dat de Soestenaren opnieuw een opleving had den. Na 4 min. spelen hadden Paul v. d. Dijssel en Jan Bunt de score een iets beter aanzien gegeven. Ook nu weer kon E&O door een gesloten dekking en een goed geordende aanval het spel weer naar zich toe trekken. Dit resulteerde opnieuw in een serie van 5 doelpunten op rij. De stand na 21 minuten was dan ook 11-21 voor E&O. Dat de eind uitslag tenslotte 13-24 voor E&O be droeg was volledig terecht. Voor de Soestenaren kan de conclusie getrokken worden dat er voor de sta'* van de competitie nog wel een aan'^ puntjes bijgeschaafd dienen te wortfe"' Maar daar is dan ook nog drie de tijd voor. In die drie weken nog een aantal oefenwedstrijden speeld worden, terwijl men v^»ar avond naar Waalwijk vertrekt c"110 en voor de bekercompetitie te speJeJ1 Tachos. pjUHES „s op het De dames hebben zich ev<*f door het nieuwe seizoen voorberg do0r een spelen van een toerno"'..'' !n Andijk traiïnngsweekend in A"teamgeest werd vooral aan een erd ge- gesleuteld; in het £»esiree Odin, speeld tegen ploege" £ntiuS SEW. Volewijckers, VZVefl Trainer Cees 1 pen met een s heeft nog te kam- «blesseerde speel- - - ..aanwi|t 0p gerekend dat sters, maar er de competitie, op zij bij het be^Sjn. 10 oktober, i«'er"rtrokken speelsters Plaatsen ^„„men door eigen jeugd: worden nu«!?°a en Karin Karwoczik Marijke H°e HHC overgekomen èn door t»*« van Engelenburg en snpoiofors: r*r»u Uan het eerste d. Hei- speelstf5'' Jamp. Ook kan het eerste Joke van ^erel!enen op Dinie v. d. Hei team <,r/„an Dijk. Tijdens het j.l. toernooi verloren de ft» ïames met 11-7 van het ere- Soes'et fi Ookmeer uit Amsterdam <t|v'l'^rters boden goed tegenstand pe BDt-,e verdediging blonk utt. en was het klasse-verschil «•"At Arnhem, vorig jaar uit de ®v ic gedegradeerd, had men een eSfkwalrdtge? tegenstander. Het foèster team liep vrij vlot uit naar een f 2 stand, maar met de rust was het 8-8. Na de hervatting werd het een span- nende aangelegenheid, waarbij Swift uiteindelijk kans zag met 14-13 te win- DeBDC-dames gaven tijdens dit toer nooi weer blijk van een goede vechtlust en daarom mag verwacht worden dat zij in de eerste divisie een goed üguur zullen slaan.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17