SOVA '54 - VVZ'49 S.E.C. wint Soester derby met Scherpenzeel eindigt in 1- l Vreeswijk te sterk voor Soest FC Horst krijgt overwinning van VVZ '49 cadeau WZ?49 2 geeft overwinning uit handen van ZATERDAGVOETBAL DAMESVOETBAL Hees mist opnieuw overtuiging ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL DAMESVOETBAL van oosten 19 Soester Courant van woensdag 29 september 1982 19 Een gretig spelend VVZ'49 is er za terdag j.1. in geslaagd om het uit Amersfoort afkomstige Sova '54 op eigen veld een punt afhandig te ma ken. Gezien de verhouding tussen beide teams mag Sova met deze uit slag niet ontevreden zijn. VVZ'49 liet bij vlagen erg goed voetbal zien, ter wijl de Amersfoorters geen enkel mo ment tot het goede niveau van het vorig seizoen konden reiken. Het was VVZ; dat al direct in de eer ste minuut voor het nodige vuurwerk zorgde. Pieter Bade bereikte met een vrije trap het hoofd van de vrijstaan de Wilem de Vries. De Vries kopte hard in. maar vond Sova-doelman Co Mostert op zijn weg naar succes. Sova had het duidelijk erg moeilijk, terwijl VVZ onvermoeibaar de aanvai bleef zoeken. Peter van Barneveld, bal tegen de paal en Hans Holtrop. bal tegen de lat. waren dicht bij een treffer. Sova kwam niet verder dan een zwak schot van Co van Willigen- burg. waar Willem van der Pol weinig moeite mee had. WZ hield het tempo hoog en vooral de intensie waarmee het Amerfoort- se doel onder vuur genomen werd. was aanleiding voor veel verwarring in de verdediging van Sova. Hajo Groart en Cor den Daas wisten hier- S.O. Soest - jeugdvoetbal S.O. Soest A-l - Volendam A-l 1-3 Afgelopen zondag was Volendam A-l te gast bij S.O. Soest. Soest startte ner veus. zij waren kennelijk onder de indruk van hun tegenstanders. Volen dam had van het begin af aan het betere van het spel. Door te laat dichtklappen van de bui tenspel val kwam Volendam gemakke lijk op 1-0. Kort daarna werd P. v.d. Berg in het strafschopgebied neerge legd. P. Surstedt benutte de toegewe zen strafschop en het was 1-1. Vlak voor rust kwam Volendam nog op 2-1. Na rust aanvankelijk eenzelfde snel- beeld. Het Volendamse veldoverwicht resulteerde in een derde doelpunt. In de slotfase kwam Soest nog opzet ten. maar paal en lat stonden in de weg en zo bleef de eindstand 3-1 voor Volen dam. A.s. zondag speelt Soest A-l uit tegen R.C.H. te Haarlem. Ook de overige jeugdploegen kwamen allemaal te velde. De 25 gespeelde wedstrijden leverden 12 overwinnin gen. 5 gelijke spelen en 8 nederlagen op. Vooral de resultaten bij de A. B en C-junioren zijn tot nu toe erg goed. De uitslagen waren als volgt: A-Junioren: Soest l-Volendam 1 1-3 Hoogl.Veen l-Soest2 1-1 Soest 3-IJsselm.V. 3 3-1 B-Junioren: Soest 1-Spakenburg 1 1-1 Achterveld 2-Soest 2 0-6 Baarn 3-Soest 3 0-1 Soest 4-K.V.V.A. 3 6-3 Soest 5-Hoevelaken 3 0-4 C-Junioren: IJsselm.V. 1-Soestl 0-1 Roda'46 3-Soest 2 3-4 Soest 3-K.V.V.A. 2 6-1 Soest 4-Hoevelaken 4 2-2 IJsselm.V. 6-Soest 5 1-2 D-Pupillen: Soest l-Spakenburg 1 1-0 V.V.Z.A. 3-Soest 2 2-2 V.V.Z.'49 2-Soest 3 0-8 Achterveld 2-Soest 4 1-0 Soest 5-V.V.Z.A. 9 1-4 Soest 6-1J sselmV ogels 7 0-1 E-Pupillen: Soest 1-Hoevelaken 1 3-0 A.P.W.C. l-Soest2 7-0 Soest 3-Spakenburg 4 0-1 F-Pupillen: Soest 1-K.V.V.A. 1 1-7 A.P.W.C. 2-Soest 2 0-0 Soest 3-Roda 5 7-0 Het thuisprogramma voor a.s. zater dag luidt als volgt: A-Junioren: Soest 2-C.J.V.V. 1 B-Junioren: Soest 1-Hoogland 1 Soest 2-IJsselm.V. 2 C-Junioren: Soest 1-VVZA 1 Soest 2-Hoogland 2 D-Pupillen: Soest l-IJsselm.V. 1 Soest 3-T.O.V. 1 Soest 4-Hoogl.Veen 3 Soest 6-Hoogland 5 E-Pupillen: Soest 2-Spakenburg 2 F-Pupillen: Soest 2-Amsvorde 2 van handig te profiteren, maar in beide gevallen wist Co Mostert voor Sova redding te brengen. Gaandeweg de eerste helft kreeg de wedstrijd een grimmiger karakter. Sova, dat VVZ het vorig seizoen nog met 5-1 van de grasmat veegde, raakte geïrriteerd door het spel van de Soestenaren en de spelers kregen meer en meer moeite met het onder controle houden van de zelfbeheersing. Den Daas, Van Barneveld en De Vries hadden het in de slotfase van de eer ste helft zwaar te verduren. Scheids rechter Molenaar probeerde de gemoe deren te sussen door het geven van een boeking aan Wout Logtenstein. Een beslissing, die nogal wat vraagtekens opriep. Het rustsignaal kwam dan ook niet ongelegen, vooral aan Sova-zijde kreeg men de kans om weer wat tot bezinning te komen. WZ kwam uit de kleedkamers met Marcel de Graaf voor een geblesseerde Wout Logtenstein. De Graaf, die we gens een blessure de eerste twee com petitieontmoetingen had moeten mis sen. gaf gelijk zijn visitekaartje af. In de derde minuut kwam hij na slecht uitverdedigen in balbezit. Met een schitterende lob liet hij Co Mostert het nakijken; 0-1. Sova moest nu natuurlijk wel komen, maar ook de laatste lijn bij VVZ ac teert een stuk beter, dan het vorige seizoen. Vooral "tank" John Leber boezemde veel ontzag bij zijn directe tegenstander in, terwijl ook Willem van der Pol zijn doel steeds beter weet te verdedigen. Toch wist Sova naast VVZ te komen. John Leber zou in het strafschopgebied Dick Schoone- beek onderuit gehaald hebben. Hevig apelleren van Sova-zijde was voor de scheidsrechter aanleiding om de bal op de stip te leggen. Schoonebeek be lastte zich met het nemen van de penalty en liet Willem van der Pol kansloos; 1-1. Wat zich na deze gelijk maker allemaal op het veld afspeel de had weinig meer met voetballen te maken. VVZ deed opnieuw verwoe de pogingen om op voorsprong te komen en zette Sova onder grote druk. Tot doelpunten kwam het inderdaad niet meer. Door middel van schoppen en slaan naar de tegenstander wist Sova dit te voorkomen. De wedstrijd bereikte echter een anti-climax, toen Pieter Bade zonder aanwijsbare reden neergeslagen werd. De scheidsrechter die met zijn rug naar het gebeuren toe stond,, raadpleegde zijn (Sova) grensrechter, die beweerde niets ge zien te hebben. Een beslissing, die niet getuigde van een grote dosis aan spor tiviteit. VVZ wist gelukkig de zelf beheersing wel te bewaren en voor kwam zo, dat de wedstrijd compleet uit de hand zou lopen. Het bleef dus bij een I-l stand. A.s. zaterdag krijgt WZ het nog puntloze IJFC uit IJssel- stein op bezoek. Als er dan met de zelfde inzet en gretigheid wordt ge speeld, als tegen Sova, dan moet het mogelijk zijn om beide punten in Soest te houden. De 2e overwinning in successie voor de S.O. Soest-dames Wederom heerste er vreugde in het Soester Dameskamp. Na de klinkende overwinning vorige week op L.V.V., betraden de dames met wat meer zelf vertrouwen het veld om te proberen ook Hilversumse Boys één of meer puntjes afhandig te maken. S.O. Soest ging energiek van start en al in de eerste minuten was het Sylvia Dijkman die 1-0 op het scorebord bracht. Soest bleef aandringen en zette de Hil versumse verdediging konstant onder druk, hetgeen resulteerde in 2 doelpun ten van Heidi Koelewijn. Kort daarna stelde zij met een mooi pass Sylvia v.d.Brink in staat de score op te voeren tot 4-0. De Soestdames namen wat gas terug, maar wisten via Sylvia Dijkman de stand nog voor rust op 5-0 te brengen. Na rust liep het wat stroever, maar ook raakte de Hilversumse keepster beter in vorm. Toch gelukte het de S.O. Soest dames de score verder op te voeren, via - alweer - Heidi Koelewijn werd het 6-0. Tilly Piepenbroek zorgde er met 2 mooie treffers voor, dat de eindstand 8-0 werd. Een prima resultaat, waarmede de dames en hun coaches terecht erg blij waren. A.s. zondag gaan de dames op bezoek bij Laren en ook daar liggen winstmo gelijkheden. SPORT Foto: Herman van Dam De altijd met veel spanning tegemoet geziene Soester derby tussen Hees en S.E.C.is door S.E.C. met 2-1 gewon nen. Gezien het vertoonde spel een toch niet verdiende overwinning, want qua voetbal was het toch Hees dat het beste van het spel had, maar ook deze middag werden de kansen weer niet in doelpunten omgezet. S.E.C. had direkt al een aardig rugge- steuntje want in de 6e minuut mocht Kriiter een hoekschop nemen, en de opkomende laatste man van S.E.C. Leeghwater kopte de bal acher doel man Aalderink, 0-1. Hierna trok Hees het spel volledig naar zich toe. Met goed combinatie voetbal werd S.E.C. onder druk gezet. Tot aan de zestienmeterlijn liep het allemaal goed, maar als het op scoren aankwam, miste Hees de juiste pre cisie. Hees was in de 30ste minuut dicht bij de gelijkmaker, maar de goede om haal van K.v.Dijk werd door een ver dediger van richting veranderd. Hees bleef aandringen, maar tot scoren kwamen ze de eerste helft niet meer. Een tweede helft met eenzelfde spelbeeld. Hees hield het betere van het spel. S.E.C. probeerde alleen maar met lange ballen naar voren enig ge vaar te stichten, maar dat leverde toch niet het gewenste resultaat op. Hees probeerde met gegroepeerd voet bal S.E.C. onder druk te zetten en dat leverde enige goede kansen op. In de 20ste minuut werd J.Wiss ver- In de 14e minuut was het P.Schalk- wijk die werd aangespeeld door R. Jansen, maar hij miste deze kans op slordige wijze. In de 20ste minuut werd J.Wiss ver vangen door W.v.d.Meer, en deze mis te de mooiste kans van de wedstrijd. Uit een aanval opgezet door J.Aalde rink die een goede diagonale pass over het hele veld gaf op K.v.Dijk, zocht deze de achterlijn op en trok de bal terug op W.v.d.Meer, maar uit een schitterende positie knalde hij naast. Hees speelde duidelijk tegen zich zelf en elk zelfvertrouwen was zoek, een logisch gevolg van het missen van deze kansen. Ondanks dat bleef Hees de beter voetballende ploeg. Het wachten was inderdaad op de ge lijkmaker. En eindelijk, in de 35ste minuut was het dan raak. Uit een hoge voorzet van J.v.d.Veer was het H.de Boer die het leer achter de S.E.C.- doelman kopte. 1-1. Hees bleef aan dringen na deze goal. En na het ver toonde spel dacht iedereen dat je kon wachten op nummer 2 voor Hees. Maar geheel tegen de verwachting pakte S.E.C. in de 41ste minuut toch de vol le winst. Uit alweer een lange bal uit de achterhoede werd B. Holwer- da gelanceerd en met een goede kop stoot zorgde hij ervoor dat S.E.C. de volle winst mee kon nemen naar de Bosstraat. Lelystad 4-7 SVM Boys 4-4 Barneveld 4-6 FC Horst 4-3 SEC 4-6 TOV 4-3 Naarden 4-5 Hees 4-2 Roda'46 4-5 Sperwer 4-2 Cobu Boys 4-4 Unicum 4-1 Nadat SEC een 1-0 achterstand had hardwerkend elftal er toch nog in langszij slotminuut de gelijkmaker te scoren. SEC trad aan zonder Theo Altenaar en Harry Baardman, beiden wegens bles sures niet fit. Hierdoor kreeg John Derksen na zijn succesvol optreden vorige week een nieuwe kans en mocht Mare Timmer zijn debuut maken in het nieuwe seizoen. In de beginfase werkte de buitenspelval bij de Soesters nog niet optimaal, zodat enkele kansen voor Scherpenzeel ont stonden, maar keeper Eric Heemskerk liep steeds goed uit. Scherpenzeel keeg wat kansen maar ging erg overhaast te werk, bovendien was het aanvalsspel vaak erg eenvou dig van opzet met lange hoge voor zetten in het centrum waar de SEC- verdediging, vooral de hoogspringende De dames van VVZ'49 hebben er af gelopen zaterdagmorgen een ver vroegd Sinterklaasfeest van ge maakt. Nadat het er aanvankelijk op leek, dat het sterke en tot nu toe zon der puntenverlies zijnde FC Horst een punt in Soest zou moeten achterlaten kregen de Veluwse dames drie doel punten op een presenteerblaadje. In de eerste helft kon Horst geen vat krijgen op de stugge VVZ-verdedi- ging, waarin hoofdrollen waren weg gelegd voor Mary den Daas en Cor- rie Floor. De FC was wel duidelijk de meerdere van VVZ, maar vooral door het accurate optreden van de reeds eerder genoemde dames kwam het niet tot doelpunten. Het zwakke punt aan VVZ-zijde lag duidelijk op het middenveld, waar met name Marja Brouwer door de directe tegen standster werd weggespeeld. Na ongeveer 20 minuten spelen kon VVZ eindelijk eens wat in aanvullend op zicht gaan denken. Marlouk Strietman wist na een dieptepass van Ellen van der Meer haar snelheid op een fraaie wijze uit te buiten. De afwerking van Strietman was echter zo zwak, dat de bal meters naast het doel van FC Horst verdween. De beste mogelijk heden bleven voor de bezoekende ploeg. Kort voor het rustsignaal van scheidsrechter Gerrits brak één van de Veluwse aanvalsters door en dook zij alleen voor de terugkerende Anita Hardeman op. De VVZ-keepster wist ten koste van een corner een zeker lijkend doelpunt te voorkomen. Trai ner Leo Brunt wijzigde zijn ploeg in de rust op een paar plaatsen. Hij liet Ellen van der Meer in de kleedkamer voor Adriana Brussee en Jenny Bud- dingh zakte terug naar het midden veld. Erg veel succes had hij met deze wijzigingen niet. De middenlinie liet nu zo mogelijk nog meer steken vallen, als voor de pauze en dat re sulteerde in de vijfde minuut in een voorsprong voor FC Horst. Een grove fout van Marja Brouwer verschafte één van de Horst aanvallers een vrije weg naar het doel van Anita Har deman, die geen schijn van kans had; 0-1. Het was vooral aan Mary den Daas te danken dat de score daarna niet snel opliep. Den Daas ontpopte zich tot een ware kilometer-vreetster, want zij wist menigmaal met haar vele loop werk een Horst-aanval te onderbreken. Zij kon echter ook niet voorkomen dat FC Horst op 2-0 kwam. Andermaal lag hier een fout van Marje Brouwer aan ten grondslag. Op een haast iden tieke wijze, als bij de eerste tref fer, vergrote FC Horst de voorsprong tot 0-2. Deze treffer betekende de gena deklap voor de Soester dames. Heler Maier was de enige die nog dicht bij een doelpunt kwam. Zij belastte zich met het nemen van een vrije trap op de rand van het zestien metergebied. De bal draaide over de muur richting FC Horst-doel. De keepster wist echter op een schitterende manier een VVZ doelpunt te voorkomen. Het derde doel punt viel in de laatste minuut. Voor de zoveelste maal blunderde de mid denlinie en met een lob wist één van de Horster dames Anita Hardeman te verrassen. Direct hierna blies de man in het zwart voor de laatste maal. In het komende weekeinde krijgen de Soester dames de Veensche Boys uit Nijkerkerveen op bezoek. Het zal waarschijnlijk een open wedstrijd wor den, met overwinningskansen voor beide teams. zien uitgroeien tot 2-0, slaagde een van Scherpenzeel te komen, door in de Jaap Holleman goed'raad mee wist. Aan de andere kant bleek de Scherpen zeel achterhoede weifelend op te tre den wanneer er druk werd uitgeoefend. Vele SEC-aanvallen liepen snel over de rechtervleugel via Joop Abbel en de goed debuterende Mare Timmer, maar eenmaal voor het doel aangekomen werd vaak te lang geaarzeld, zodat de Scherpenzeeldefensie steeds tijdig kon ingrijpen. Een goede kans ontstond nadat Joop Abbel een aarzelende verdediger de bal had ontfutseld en Mare Timmer een schietkans gaf, het schot ging echter over. Toen Scherpenzeel het initiatief naar zich toetrok kwam het verrassend op voorsprong toen Berhard Renes vanaf de linkervleugel kon oprukken en van dichtbij Eric Heemskerk in de korte hoek passeerde. 1-0 na dertig minuten. Voor rust kreeg SEC nog enkele kan sen. Een schot van Gerard Brom ging net naast. Robert Sakkers kreeg vlak voor het doel de bal aangespeeld, maar zijn te zachte inzet werd gekeerd. Walter de Boer zag een schietkans in het strafschopgebied verloren gaan en een solo van Joop Abbel eindigde met een schot net naast het doel. In de tweede helft kwam SEC vrij snel op grotere achterstand toen Eric Wil- laards zijn overigens goed verdedigende bewaker Hans Epskamp een keer te snel af was en op volle snel heid inschoot. 2-0. SEC leek een verloren wedstrijd te spe len. Scherpenzeel drong erg aan, maar de achterhoede hield stand en vrij on verwacht kon SEC tegenscoren. Bij een uitval van SEC werd Walter de Boer goed aangespeeld door Joop Ab bel en hoewel keeper Jan Vermeulen de inzet van de Boer in eerste instantie kon keren, was het volgende schot Het tot nu toe succesvolle 2e elftal van VVZ'49 heeft zaterdag j.1. in Utrecht tegen het eveneens onge slagen FC Majella en 3-2 nederlaag geleden. Enigszins gehandicapt begon nen de VVZ-reserves aan deze ont moeting. Zij bouwden een 1-2 voor sprong op, maar deze bleek niet vol doende. In het laatste kwartier zagen de Utrechtenaren kans om twee keer tot scoren te komen. FC Majella wilde er geen gras over laten groeien en begon furieus. Het bleek allemaal storm in een glas water te zijn, want Majella kwam niet verder, dan een bal tegen de lat. Geleidelijk kwam - VVZ wat beter in haar spel, maar juist op het mo ment dat de Soestenaren de partij definitief naar zich toe leken te trek ken scoorde Majella. Een verre trap uit het achterveld werd door de VVZ- verdediging verkeerd beoordeeld. De midvoor van Majella bedacht zich geen moment en scoorde beheerst. Lang duurde deze Utrechtse vreugde niet, want even later bereikte Nico Bosman Gunther Buxtorff, die met een hard schot inschoot; 1-1. Met deze stand bereikten beide teams de rust. In de tweede helft kwam VVZ al spoedig op een 1-2 voorsprong. Guus Jansen gaf de Majella keeper uit een vrije trap het nakijken. Dick Smit en Tony Donk kregen hierna enkele mo gelijkheden om de VVZ overwinning veilig te stellen, maar lieten deze kansen onbenut. Het tij keerde toen Hans Renes zich op zodanige wijze blesseerde, dat verder spelen onmo gelijk was. Kort na zijn uitvallen kwam Majella op 2-2, na een foutief in grijpen van de VVZ-defensie. Zelfs één punt was er voor de VVZ-reser ves niet weggelegd. In de laatste mi nuut scoorde één van de Majella spit sen vanuit een duidelijke buitenspel positie, maar de scheidsrechter ken de het doelpunt toe. A.s. zaterdag krijgt VVZ 2 Wartburgia uit Amsterdam op bezoek. Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155 -13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. UNIEK IN SOEST Alle merken kleurenfilms worden in ons eigen kleurenlaboratorium ontwikkeld en afgedrukt. SNEL VEILIG KWALITEIT voor 5 uur 's middags gebracht na 4 uur de volgende dag gereed alle rolletjes blijven bij ons in huis alle foto's worden met de hand op kleur gekorrigeerd Alle afdrukken op Kodak papier. KLEURENFILMS Gratis bij aankoop van een kleurenfilm een waardebon voor een kleurvergroting 20 x 28 cm. voor slechts f 2,50 i.p.v. f 10,— (24 en 36 opn. films) 5,— i.p.v. 10,— (12 opn. film) Waardebon voor GRATIS 13x18 cm. kleurvergroting bij 110 type film. raak. 2-1 na 55 minuten. Even later was het zelfs bijna gelijk toen een vliegend schot van Jan van Rees net over de lat verdween. SEC kreeg weer moed en hard werkend werd getracht Scherpenzeel onder druk te zetten, maar veel acties van Dorrestein, Abbel en Derksen wer den individueel te ver doorgevoerd om succes te hebben. Na een half uur spelen kreeg Walter de Boer de bal goed aangespeeld in het strafschopgebied. Hij omspeelde de keeper maar zag toch nog de bal voor zijn voeten weggewerkt door een verdediger. Dit leek voorlopig de laatste kans voor SEC en Scherpenzeel kon weer iets te rug gaan doen. Ruim tien minuten voor tijd werd Sak- zers onderuit gehaald. Westerveld lam op het middenveld de plaats van Dorrenstein over, die laatste man ging spelen om Jan van Rees de mogelijk- leid te geven als spits te gaan opere- *en. SEC perste er toch nog een slot >ffensief uit. Een hard schot van Wes- .erveld werd met moeite tot corner verwerkt en toen De Boer in de slotmi- ïuut het strafschopgebied Dinnendrong, kon de bal niet goed weg gewerkt worden en kwam op de vleugel bij Jan van Rees terecht, die sen fraaie voorzet gaf aan de toestor mende Derksen. Tegen zijn kopbal was keeper Vermeulen kansloos en zo werd het 2-2 in de 89ste minuut. Hiermede behaalde een strijdbaar SEC een verdiend gelijkspel. De Vesting 3 6 Scherpenz. 3 2 Hoogland 3 5 Argon 3 2 HMS 3 4 BFC 3 2 Hercules 3 4 's-Gravel. 3 1 't Gooi 3 3 Don a r 3 1 SEC 3 2 KV VA 8 SEC 6 3-2 Het blijft sukkelen met SEC 6 dat vier wedstrijden op rij verloor. De ploeg die, zoals bekend, geen echte keeper heeft laat iedere week een veldspeler opdraven als doelverdediger. Dit heeft konsekwenties, want een veldspeler is natuurlijk geen doelman. Vorige week thuis tegen WGO was de ,,eer" toege dacht aan Hans de Groot, die vier goals om zijn oren kreeg. Zondag j.1. was de beurt aan Ed Brouwer, die een beste beurt maakte, maar uiteindelijk in de tweede helft toch een beetje in de fout ging en toen een onnodig doelpunt moest toestaan. De mannen van SEC 6 blijven echter opgewekt en hopen dat in de loop van dit seizoen zich toch nog een veteranendoelman [leeftijd tussen 30 en 50 jaar] zal melden. Tegen KWA 8 speelde de SEC ploeg overigens zeer goed voetbal. Er werd een voorsprong genomen toen Jan Veldhuizen de Amersfoortse laatste man de bal ontfutselde en toen met een bekeken boogbal de KWA doelman verraste. In buitenspelpositie werd hierna Eddy Brouwer (zeer balvast) Nog voor rust was het Wout de Bruin die een duel met een KWA verdedi ger won en toen raakschoot. Na rust kwamen Jurie Reiding en Italiaanse speler Carta in de SEC ploeg voor Willem Pothoven en Jan Veld huizen. SEC speelde weer goed met vooral Gerrie Hinrichs als aanvallende middenvelder was op dreef. Bij een Amersfoortse aanval over rechts werd echter de bal over de verraste Eddy Brouwer in het SEC doel geplaatst (2-2). Niet lang hierna wilde Ed Brou wer de bal met de voet stoppen. Dit pakte verkeerd uit en het was 3-2. Wut pakte verkeerd uiten het was 3-2. Wout de Bruin werd nog doelman (blessure en er waren al twee wissels) en Eddy Brouwer ging naar voren. Uitstekende kansen waren er vooral voor Carta om gelijk te maken maar hij weigerde simpelweg om de mooiste kansen te benutten. Zondag a.s. speelt het SEC veteranen- team thuis tegen Hoogland om 11.30 uur. Men hoopt weer op aanmelding van een doelman (Jan Veldhuizen, tel. 13615) maar lukt het niet dan zal opnieuw één der veldspelers het doel verdedigen. Het is Soest voor de tweede maal in de nieuwe competitie niet gelukt om de punten thuis te houden. Na de keurige overwinning in Utrecht op Kampong trad men vol goede moed aan tegen een jonge Vreeswijkse ploeg waarvan be kend was dat ze veel klasse in huis had. In het verloop van de wedstrijd werd dat dan ook duidelijk. In dezelfde opstelling als vorige week betrad Soest het strijdperk en al heel snel werd duidelijk welke ploeg er op de twee punten aasde. De Vreeswijkers wisten van meet af aan het initiatief naar zich toe te trekken. Ook het eerste gerichte schot was voor Vreeswijk en óók voor doelman Kamphorst. Na 8 mi nuten kreeg Vreeswijk een vrije trap te nemen die via de muur richting krui sing vertrok maar doelman Eep Kamphorst reageerde attent. De Vreeswijkers hadden het mid denveld zo vast in handen dat de Soes ters moeilijk in de aanval konden komen. Eerst na een kwartier was er enig gevaar voor de Vreeswijkse goal toen John Westerveld een voorzet gaf die door Huub Koppel ingekopt werd. De corners op het Vreeswijkse doel hadden echter weinig effect omdat ze bijna allen een prooi waren voor de boomlange Vreeswijkse doelman van Leeuwen. Arie Boer, deze middag geen geluk zag zijn schot waarmee hij een goede aanval wilde afronden naast gaan. Vreeswijk bleef drukken en Soest speelde met counters en zo hielden de ploegen elkaar aardig bezig. Dat ge beurde echter zó dat het publiek zich niet verveelde. Het spelpeil was zeer redelijk. Na rust eenzelfde spelbeeld. Aan beide zijden wat hachelijke situaties voor het doel maar tot een gevaarlijk schot kwam men geen van beiden. Aan de ene kant was daar het verdedigings- blok Van Vliet en Vogelpoel voor Vreeswijk en bij Soest waren Johan Staal en Robert Westbroek de brekers van bijna elke schietpoging. Omdat André Schokker echter te veel in de verdediging moest assisteren en Martin Langbroek deze middag niet zo imponeerde konden Henk van Asch en Arjan Schipperen, die bergen werk moest verzetten zich eigenlijk niet vol doende ontplooien om die aanvallende impulsen te geven die b.v. Huub Koppel nodig had. En ineens was daar een leemte in die Soest-verdediging. Men liet de Vrees wijkse aanvallers wat té ver komen en Visser kon op rechts gemakkelijk voor zetten waar Van Batenburg geheel ongedekt stond en beheerst scoorde 0-1. Dat was in de 25e minuut. Nauwelijks 5 minuten later kreeg Verweij alle gele genheid om een bal aan te nemen er. scoorde van afstand onhoudbaar voor doelman Kamphorst in de kruising 0-2. Dat was te veel voor de Soesters die het er echter niet bij lieten zitten. Nog geen minuut later ontweek John Westerveld handig de buitenspelval van de Vreeswijkers en scoorde be- John Westerveld scoort het enige Soest-doelpunt in de wedstrijd tegen Vreeswijk. heerst na keeper van Leeuwen om speeld te hebben 1-2. De vreugde was van korte duur want al twee minuten daarna was de eindstand bereikt. Een massaal opgezette Vrees wijkse aanval over veel schijven werd door de Soester verdedigers niet tijdig genoeg aangepakt en zo ontstond daar ruimte voor een teruggelegde bal die door van Batenburg verzilverd werd 1-3. Wat de Soesters daarna nog onderna men miste elke overtuiging. Daar kon den de invallers Gert Westerveld en Wim Gouw (respectievelijk voor Mar tin Langbroek en André Schokker) ook niets meer aan veranderen. Een le lijke tegenvaller voor trainer Jan van Renswouw die toch wel op een punt had gerekend. Aanstaande zondag de moeilijke uit wedstrijd tegen PVCV in Vleuten-de Meern. We dachten niet dat er veel om gezet hoefde te worden in de ploeg. Wat meer precisie in het spel is wel nodig. Wellicht komt dat in Vleuten er wel uit. SEC jeugdvoetbal Van de 14 gespeelde wedstrijden, wer den er door de SEC-jeugd 7 gewonnen, 5 verloren en 2 wedstrijden eindigden onbeslist. De A-junioren speelden afgelopen za- De Al-junioren speelden afgelopen zaterdag in Baarn tegen Limvio Al. Het zou een moeilijke wedstrijd wor den. Al na 15 minuten stond SEC met 1-0 achter. Na 30 minuten werd het 2-0 en 5 minuten later zelfs 3-0. SEC was erg geschrokken door het slechte begin, maar vlak voor rust kwam de ommekeer in de wedstrijd, het werd door Jos Kramer 3-1. De 2e helft begon voor SEC goed Alisa Bican scoorde 3-2, de gelijkmaker hing in de lucht en deze werd gemaakt door Rein Westra: 3-3. Dit was nog niet het einde, want Paul Henkei scoorde uit een hoekschop ;3-4 en direkt daarna scoorde Ro- Inald de Roov .3-5 wat tevens de eind stand was. Door dit resultaat heeft de SEC Al uit 4 wedstrijden 7 wedstrijd- punten. Uitslagen Limvio Al - SEC Al 3-5 SECA2-CJVVA2 2-2 Limvio BI - SEC BI 0-4 Sec B2 - IJsselm.vogels B2 0-2 Hoogland Cl - SEC Cl 2-2 SEC C2 - Amsvorde C2 3-2 SEC Dl - CJW Dl 6-2 SEC D2 - KWA D2 2-3 SEC D3 - Quick D3 4-2 AmfBoys D3 - SEC D4 0-2 SEC El - Achterveld El 2-0 WZA E4 - SEC E2 6-0 SEC F1 - WZA F1 0-9 Roda F4 - SEC F2 4-3 Wedstrijdprogramma 2 oktober A-junioren 15.30 uur SEC Al-Amsvorde Al 15.00 uur Amerf. Boys A2-SEC A2 B-junioren 13.45 uur SEC Bl-CJW Bl 15.00 uur WZA B4-SEC B2 C-junioren 13.45 uur Amsvorde Cl-SEC Cl 13.45 uur Quick C5 - SEC C2 D-pupillen 13.00 uur VVZ'49 Dl-SEC Dl 13.00 uur SEC D2-VVZA D3 13.00 uur KWA D3-SEC D3 11.00 uur SEC D4-IJsselmeervogels D6 E-pupillen 13.00 uur Amerf. Boys El-SEC El 12.00 uur SEC E2-Amerf. Boys E2 F-pupillen 12.00 uur HVC Fl-SEC F1 11.00 uur SEC F2-S.O. Soest F3 Zwal.Vooruit3 5 DWSV 3 3 Midlandia 3 5 SO Soest 3 2 Victoria 3 5 PVCV 3 2 BVC 3 4 WOG 3 2 Vreeswijk 3 4 Kampong 3 1 UW 3 3 CDW 3 0 Winst voor Hees 3 Hees 3 is het nieuwe seizoen '82/'83 goed begonnen. Men haalde uit de eerste vier competitiewedstrijden maar liefst 7 punten. Hees 3 heeft vergeleken bij vorig seizoen een heel nieuw gezicht gekregen. Voor de bege leiding van het elftal werd het echtpaar Steendelaar aangetrokken. Reijer Looijssen en René Ribberink, die be dankt hebben voor de selectie, staan met Benny Zeypveld en kilometer vreter Mos de Groot op het midden veld. In de voorhoede staan de gebroe ders De Wilde met ex SEC-er Teus Dorrestein. In de achterhoede staan de gebroeders Baars met de beide backs Kees Koop man en Bertus van Brummelen en niet te vergeten good old Joop Zwartman. Op de goal staat de ex Baarn keeper Theo Bos. Afgelopen zaterdag werd maar liefst met 10-1 gewonnen van TOV 3, in deze wedstrijd scoorde Jaap de Wilde vijf keer. De verdere uitslagen waren: Hees 3 - Huizen 1-0 Hees3-Naarden3 2-0 Bussum 3 - Hees 3 2-2 TOV 3 - Hees 3 1-10 A.s. zaterdag speelt Hees 3 thuis tegen Eemnes 3 om 12.00 uur. Sportprogramma zaterdag 2 oktober voetbal wz 14.30 uur VVZ - IJFC 12.00 uur VVZ 2 - Wartburgia 2 12.00 uur SVM Boys - VVZ 3 13.30 uur VVZ 4 - Montfoort 3 12.00 uur VVZ 5 - CJW 6 10.00 uur VVOP 9 - WZ 6 10.00 uur VVZ 7 - DVS 12 Dames 10.00 uur VVZ - Veensche Boys SEC 14.30 uur SEC - Cobu Boys 12.00 uur SEC 2 - Cobu Boys 3 12.00 uur Lelystad 5 - SEC 3 12.00 uur SEC 4 - Unicum 5 HEES 14.30 uur Unicum - Hees 12.00 uur Hees 2 - Hierden 2 12.00 uur Hees 3 - Eemnes 3 15.30 uur DVS 7 - Hees 4 11.30 uur NSC 5 - Hees 5 14.30 uur Hees 6 - Altius 9 SOESTERBERG 12.00 uur Eemdijk - S'berg 13.00 uur SVL 3 - S'berg 2 12.00 uur S'berg 3 - VOP 3 Zondag 3 oktober s.o. SOEST 14.30 uur PVCV - Soest 11.30 uur Soest 2 - Hilversum 3 12.00 uur Soest 3 - BVC 3 12.00 uur Barneveld 2 - Soest 4 12.00 uur Soest 5 - Sparta 4 12.00 uur VVOG 6 - Soest 6 14.30 uur Soest 7 - BVC 5 14.30 uur Quick 11 - Soest 8 9.30 uur Soest 9 - HVC 6 12.00 uur Quick 13 - Soest 10 14.30 uur BFC 7 - Soest 11 14.30 uur BFC 8 - Soest 12 10.00 uur G.Boys 5 - Soest 13 Dames 10.00 uur Laren - Soest SEC 14.30 uur SEC - HVC 11.30 uur DOS 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - Hoogland 4 11.30 uur Limvio 3 - SEC 4 10.30 uur BFC 5 - SEC 5 11.30 uur SEC 6 - Hoogland 8 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - De Meern 11.30 uur S'berg 3 - KWA 5 13.30 uur Unitas 2 - S'berg 4 11.30 uur S'berg 5 - Unitas 4 14.30 uur PVC 7 - S'berg 6 14.30 uur Hercules 12 - S'berg 7 Dames 11.00 uur Hoogland - S'berg

Soester Courant | 1982 | | pagina 19