„Mijn instelling vind ik terug bij BDC-handbal" Assistent-trainer Jan Koops: Opnieuw 10-0 winst voor Shot 1 Soester dammers winnen van Amersfoorts damgenootschap le Fietscross-ontmoeting Soest-Hilversum groot succes Groot succes P.C.Eldorado Reflex 1 Eemvogels 1 6-5 MOTORCROSS Uitslagen motorcross TAFELTENNIS BESTELAUTO HUREN? 3, DAMMEN RUITERSPORT HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST ZAALVOETBAL DVS Soest wint van Juliana BADMINTON Culemborg 4 - Badso: 1-7 Donderdag 30 september: Filmhuis: Neige Zaterdag 2 oktober: Muziek in Artishock: Doctor Ross' onè man band Vrijdag 8 oktober: Opening tentoonstelling: André Spruit Zaterdag 9 oktober: Literaire salon: Vestdijk-avond KORFBAL 20 21 Soester Courant van woensdag 29 september 1982 21 Foto: Herman van Dam Aan het woord is Jan Koops, 32 jaar, getrouwd en vader van 2 kinderen. Na het behalen van het diploma hand baltrainer B heeft hij een flinke stap gemaakt in de handbal-wereld. Een lidmaatschap van ongeveer 11 jaar werd oDeezeed hii de handbal vereni ging Limvio te Baarn en hij deed zijn intrede bij BDC te Soest. Zelf vertelt hij de diverse redenen ban zijn vertrek. ..Mijn intentie gaat hoger, mede door het behalen van mijn handbal- het behalen van mijn handbal-licentie. Door de goede contacten die ik al had met diverse spelers van BDC, ontstond er een goede band met deze club. Een gesprek was het gevolg waarin mij een stage-jaar werd aangeboden onder toe ziend oog van trainer Piet Dieinel bij de heren selectie. Een jaar waar ik aan alles zou mogen proeven wat een team verlangt dat op zo'n hoog niveau speelt. Ruzie tussen Limvio en mij is er nooit geweest en zal er ook nooit komen". landbaltrainer Jan Koops. NMB Jeugdcross Sevenum 25-8'82. 50 cc Mini B Mar co Smit 5 50 cc Mini A Henkjan Wolfsen 16 80 cc B Richard Muis 2 80 cc Promotie Pim Kerkdijk 4 125 cc Hans Reijerse 5 Woudrichem West Brabant Cup 80 cc Grote wielen Gert 't Lam 2 De keuze, welke handbalvereniging, viel dus erg gemakkelijk. ,,Ja, ik had er al contacten. En de geografische ligging is hierbij ook in het voordeel, anders zou ik bijvoorbeeld naar Aals meer of Utrecht moeten reizen. De professionele aanpak binnen de club sprak mij erg aan". Natuurlijk sprak het hem óók aan om in aanraking te komen met een top- trainer als Piet Diemei. Over de cursus handbaltrainer" heeft hij niets dan lof. Trainer worden kan iedereen vol gens Jan Koops. „Maar", zegt hij, „wat telt is de ervaring wat betreft taktiek, techniek en het organisatie vermogen en dat is niet te bereiken via boekenwijsheid". De ruimte die hij nodig had om erva ring op te doen kreeg hij ruimschoots. Aanvankelijk als „stagiair"; het eer ste jaar onder Piet Diemei om zich daarna op het 2e team te concentreren. De reacties waren zo positief over die combinatie trainer/assistent-trainer dat het voortgezet wordt. Over de verschillen Limvio en BDC zegt Jan Koops het volgende: „De opbouw en de organisatie binnen de vereniging is bij BDC beter geregeld. De afspraken worden strikt nageleefd. Ook de spelers weten precies waar ze voor staan en waar ze meer bezig zijn. De motivatie is dan ook geweldig. Dit alles komt precies overeen met mijn intentie. Hier kan ik mijn instelling overbrengen. Dat miste ik bij Limvio". Zelf trainde hij jarenlang bij de BAV (Baarnsche Atletiek Ver.op zijn favo riete onderdeel, de marathon. Het uit lopen van een 100 kilometer race is dan ook voor hem nog steeds het hoogte punt. Een nieuw hoogte punt zou moeten komen over 2 jaar. Want dan heeft de technische leiding van het herenteam zich ten doel gesteld om de sprong te wagen naar de ere-divisie. De aanzet is er al voor gegeven. Er wordt nu driemaal in de week getraind en vol gens de insiders is de spelersgroep er rijp voor. De voor de hand liggende vraag is dan ook: wat te doen met het „te laag" spelende 2e team. „Iedereen is zich daarvan bewust. Die spelers worden dan ook nu volledig opgenomen in de selectie voor de nodige tactische en technische scholing. De „oudere" spe lers van het eerste team zijn in tegen stelling met voorheen nu wel bereid hun ervaring over te brengen geduren de wedstrijden in het 2e. En ik zie dan ook geen reden waarom wij dit jaar niet zouden promoveren met deze groep", is het antwoord van Jan Koops. In de verre toekomst zou de ex-mara thonloper zelf wel bijvoorbeeld een 3e divisie ploeg willen trainen. Na altijd zelfstandig training gegeven te heb ben, heeft hij er toch geen problemen mee om nu 2e keus te zijn. „De relatie met Piet Diemei is perfect. Maar wan neer het contract over 2 jaar afloopt, is mijn grote wens een eigen ploeg". De heren-selectie is begin augustus gestart met de voorbereiding. Zoals gezegd is er een trainingsavond bijge komen. Deze wordt in zijn geheel gevuld met conditie training. Hiervoor is de locatie de Soester Duinen geko zen; Uit ervaring weet Jan Koops te vertellen dat de conditie de basis is voor het bereiken van een prestatie in de sport. Deze duintraining gebeurt daarom geheel onder zijn supervisie. Ook is opmerkelijk dat deze voorbe reiding zich bijna in zijn geheel af speelt in Soest. Terwijl het de voor gaande jaren de gewoonte was om half Nederland af te reizen naast het gewo nen trainen. „Deze maatregel heeft twee oorzaken" vertelt Jan Koops. „Enerzijds om de hoge reiskosten te drukken en anderzijds uit sociaal oog punt. Wanneer er drie maal in de week ge traind wordt en daarnaast nog veel tijd gevraagd wordt voor de oefenwedstrij den, dan zijn de spelers haast niet meer thuis te vinden. Daarom is er gekozen om op een paar zondagen twee clubs uit te nodigen en dan gezamen lijk twee wedstrijden te spelen". Over het team dat zal spelen geduren de seizoen 1982/83 kan Jan Koops erg kort zijn. De selectie blijft nagenoeg gelijk. Weggevallen is echter Henk Veenendaal. Door een ongelukje tij dens een wedstrijd heeft hij een bles sure opgelopen die hem nog niet in staat stelt te handballen. Nieuwkomers zijn ondermeer Peter Huusken en Hans Hom. Hans Hom is afkomstig van Limvio uit Baarn. Peter Huusken komt uit Amers foort en speelde bij Fidelitas. Door de uitbreiding van de groep is het werken ermee makkelijker geworden volgens Jan Koops. „Ziekte, blessures, vorm verlies enz. kunnen eenvoudiger opge vangen worden. Ook de concurrentie onderling neemt in positieve zin toe", verklaart de Baarnaars. Een definitieve selectie voor het sei zoen '82/'83 wil hij echter niet prijs geven. Hij heeft daarvoor de volgende argumentenHet vaste eerste team be staat alleen op papier. Dat wil zeggen dat niemand zeker is van een plaats in het eerste team. Mocht er vormver lies, trainingsachterstand etc. optre den, dan zal de persoon in kwestie toch tijdelijk een stapje terug moeten doen en zijn plaats vrij moeten maken voor ene ander". Jan Koops ziet dan ook het seizoen helemaal zitten. In de voorbereiding heeft hij er alles aan gedaan ohr*uet optimaal te laten verlopen. Het wach ten is dan ook op de resultaten. De eerste volledige competitieronde in de herfsteompetitie tafeltennis is voor Shot met wisselende successen verlo pen. Shot 1 won ook haar 2e wedstrijd in de 4e Divisie met 10-0, ditmaal was het Zwolse Be Quick het willige" slachtoffer. Shot 2 behaalde in Nieuwe- gein een knap gelijkspel tegen VTV 1, terwijl de Shotdames hun tweede nederlaag opliepen; in Leiden was Docos 1 met 8-2 te sterk. Op afdelings niveau vielen Shot 4 en 5 op door goede prestaties. Het landelijke jeugdteam van Shot verloor met 9-1 van TSO 1 uit Purmerend. Voor de tweede achtereenvolgende keer speelde Shot 1 tegen een team dat veel en veel te zwak was en voor de tweede achtereenvolgende keer was de logische uitslag dan ook een 10-0 over winning voor Shot. Afgelopen zaterdag was het Be Quick 1 uit Zwolle dat haar naam alle eer aandeed en in een zeer snel tempo van tafel werd geveegd. Moest Shot vorige week nog een game afgeven, ditmaal wonnen René Dase laar, Harry Maassen en Dirk Schuiling al hun partijen en twee games, waar van een groot deel onder de tien punten. Aanstaande zaterdag treft Shot 1 voor het eerst een iets sterkere tegenstander, wanneer men in Gronin gen aantreedt tegen Idefix 1. Shot 2 zorgde voor een goe^e prestatie door in Nieuwegein kampioenskandi daat VTV een gelijkspel af te dwingen. In een spannende wedstrijd hielden beide teams elkaar goed in evenwicht, zodat de 5-5 eindstand een terechte was. Bert van Velzen en Edwin Luyben waren beide goed voor twee enkelspel overwinningen, Gerhard Busch bracht het 5e punt binnen. Aanstaande zater dag om 15.00 uur speelt Shot 2 thuis tegen Gouda 1, één van de zwakkere teams in deze sterke poule. De Shotdames gaan opnieuw een zware competitie tegemoet, want na twee wedstrijden is men nog puntloos. Afge lopen zaterdag was Docos 1 in Leiden te sterk voor de Soester dames, die met name aan het einde van de games telkens iets tekort komen. Vele wed strijden gaan derhalve met nipte cij fers verloren, terwijl ook de vorm van de Shotdames te wisselvallig is. De 8-2 eindstand in Leiden werd bereikt door één overwinning van Wilma Ge- leijnse en een overwinning in het dubbel. Op het hoogste afdelingsniveau begon Shot 3 de competitie met een 7-3 nederlaag tegen Good Luck 1. Alle drie de Shotspelers kwamen tot éen over winning, al had er met name voor Chris Sondaar meer ingezeten, want hij verloor zijn beide andere partijen maar net in drie games. Shot 4 startte de competitie uitstekend door Huizen 2 met 8-2 terug te wijzen. Wilfred Busch en de bij de senioren debuterende Eddy Gaytant zorgden beiden voor drie overwinningen, ter wijl Arnold Appelhof door gebrek aan vastheid niet verder kwam dan een overwinning. Shot 5 speelde in de derde klasse een goede wedstrijd tegen het sterke Metac 1. In een gelijkopgaande wedstrijd werd het uiteindelijk een gelijkspel, waarbij Shot nog de meeste aanspra ken mocht maken op een overwinning. Jan Bessels en Arjan Schuiling waren twee keer succesvol, Wil Scheel één keer. Na de goede start van vorige week zorgde het landelijke jeugdteam van Shot nu voor een teleurstellend resul taat. TSO 1 uit Purmerend bleef Shot met 9-1 de baas en dat was toch wel een onnodig groot verschil. Remi Balvers scoorde het enige punt voor Shot. Overige uitslagen senioren Shot 6-Succes 1: 9-1, Shot 9-Bunshot 6: 9-1, Shot 10-Huizen 9: 3-7, Shot 11-Victo- ria 14: 8-2, Shot 12-Victoria 15: 4-6, Shot 14-Succes 2: 6-4. Overige uitslagen jeugd Shot 2-Huizen 3: 4-6, Shot 3-Bunshot 2: 8-2, Bunshot 3-Shot 4: 4-7, Shot 5-Huizen 8. 10-0, ATC 2-Shot 6: 3-7, Huizen 12-Shot 7: 1-9, Nederhorst 4-Shot 8: 1-9, Shot 9-Huizen 10: 4-6, Shot 10-Victoria 5: 5-5, Blaricum 3-Sot 111-9, Shot 12-Bunshot 5: 1-9, Good Luck 8-Shot 13: 10-0, Huizen 13-shot 14: 8-2. VANAF f 40,PER DAS KONINGSWEG 14 SOEST KNIPTIP Een statief geeft scher pere en dus mooiere fo to's. Er zijn gewone, maar ook schouder-, tafel klem- en autostatie- lm: ven. De leden van de Damvereniging Soest speelden maandagavond j.l. een oefen wedstrijd ter voorbereiding op het winterseizoen. Voor de le tiental spelers waren als tegenstanders het 2e en 3e tiental van het Amersfoorts damgenootschap uitgenodigd terwijl de Soest reserves het moesten opne men tegen een achttal van D.C. Loos- drecht. Doordat dezelfde avond ook de start plaatsvond van het door D.V.S. georganiseerde huisdammers tournooi was de speelzaal vol. Halverwege de wedstrijd hadden de spelers van Soest 1 een riante voor sprong genomen van 10-2 op de A.D.G.- comb. en leek op een zeer grote over winning af te gaan maar de A.D.G.-ers kwamen enigszins terug en de eind stand werd 19-13 in het voordeel van van Soest 1. De Soest reserves tegen D.C. Loos- drecht hadden het vrij moeilijk, de meesten speelden voor het eerst in wedstrijdverband, maar hebben zich fel verweerd en de einduitslag werd 5-11 in het voordeel van D.C. Loos- drecht. Tenslotte de huisdammers. Een deel nemers aantal van 12 spelers heeft de eerste 2 ronden erop zitten. Zij die zich nog willen opgeven kunnen dat doen op de clubavond van D.V.S.op maandag avond in „De Zwaluw" alwaar ook D.V.S. haar clubavond heeft. Aanvang 19.45 uur. Uitslag gespeelde wedstrijden: Soest 1 - A.D.G.-Gomb. J. J. den Os-W. Martin 2-0 W. E. Meijerink-P. Bottenheft 1-1 P. C. A. Rommens-S. Bralts 0-2 R. Damen-C. v. Rooy 2-0 H. Hulsman-F. Louis 2-0 M. Lambrechts-A. Gijsbertse 1-1 J. Riewald-J. Haazen 2-0 IJ. Luttik-R. Springer 0-2 T. v.d. Meer-A. Bakkenes 0-2 E. Veerman-W. Overeem 2-0 E. v.h. Klooster-J. Staal 2-0 J. v. Dasselaar-J. W. v. Rooy 1-1 T. Spilker-J. Blenk 0-2 M. A. v. Heiningen-J. Kuyk 2-0 E. Spiegel-J. Pruis 2-0 Mevr. Vorderhake-Mej. A. v. Rooy 0-2 19-13 Soest-reserves-D-C. Loosdrecht A. Bonneau-P. Lam 0-2 W. v.d. Meij-Tj. v. Doorn 2-0 H. v.d. Heiden-Mur sr. 1-1 W. v. Egdom-Kalksman 0-2 A. Breukel-v. Swinderen 0-2 L. Middendorp-Ettikhoven 0-2 A. Middendorp-F. C. Groot 1-1 A. ter Rele-Zwager 1-1 5-11 Uitslagen le en 2e ronde Huisdam- merstournooi le Ronde Bervoets-R. Verwoerd 2-0 Boobe-R. Verhoeve 2-0 Mevr. de Bree-Tj. Altena 0-2 Maat-L. de Ruiter 0-2 R. v.d. Heide-B. v. Brummelen 0-2 2e Ronde Boobe-Bervoets 0-2 R. Verhoeve-Maat 2-0 L. de Ruiter-B.v. Brummelen 2-0 Mevr. Vendrig-mevr. de Bree 2-0 R. Verwoerd-Tj. v. Altena 2-0 -Jeugdige fietscrossers in aktie tijdens de wedstrijd King's Road Ridcrs (Soest) - De Sprinters (Hilversum). Zaterdagmorgen 26 september om 11.00 uur, was het erg druk op de fietscrossbaan aan de Koningsweg. Want de Kings' Road Riders hadden de Hilversumse crossclub „de Sprinters" uitgenodigd om een wedstrijd te rijden. Er waren ruim 100 crossers aanwe zig; ook was er veel belangstelling van ouders. Er werden diverse manches gereden in de verschillende leeftijdsgroepen. Uit eindelijk hebben de „Kings' Road Ri ders" de trofee gewonnen! De finalis ten uit de verschillende leeftijdsgroe pen waren 4 t/m 6 jaar no. 1. Morgan Klundert-H'sum 2. Mischa Boegem-H'sum 3. Monique v. Leek-Soest 7 t/m 8 jaar 1. Gregoor Landman-Soest 2. Dave Kosterink-H'sum 3. Danny v.d. Brink-Soest 9 t/m 10 jaar 1. Orjan Kers-Soest 2. Herman v. Hengstum-Soest 3. Gaby Walet-Soest 11 t/m 12 jaar 1. Jacco de Bruin-Soest 2. Ronald Hartman-Soest 3. Peter de Nooijer-Soest 13 t/m 14 jaar 1. Fred v.d. Bunt-Soest 2. Jan v. Rijswijk-H'sum 3. Martijn v. Vuren-H'sum 15 t/m 16 jaar 1. Pieter Jak-Soest 2. Vincent Klarenbeek-Soest 3. Henk v. Doorn-Soest Alle deelnemers aan deze eerste cross ontmoeting ontvingen een vaantje ter herinnering. Deze eerste cross-wedstrijd was een geweldig succes, wat het bestuur de moed en enthousiasme geeft om dit in de toekomst, ook met andere clubs te herhalen Jeanette v.d. Velde behaalde met Scylla 120 punten voor Eldorado. Wegens de vakantieperiode lopen de berichtgevingen van de wedstrijden wat achter, terwijl ze zeker het ver melden waard zijn: Dressuur 16 juli, Hoogland: Christiaan De Ruig voor het eerst in de L-dressuur 94 pt. IndeK-dressuur: Tamara Kok, 130 pnt, 2e prijs. Ingrid Strumpel, 128 pnt., 4e prijs. Wilma De Ruig, 121 pnt. Natalie Wollenberg, 123 pnt., 3e prijs. Sabrina van Dijk, 111 pnt. Richard De Gier, 116 pnt. Stephan Zoetelief, 107 pnt. B. Springen: Richard~De Gier, 2 winstpunten, 5e prijs. Tamara Kok, 2 winstpunten, 7e prijs. Leusden, 4 september: Ditmaal wat minder winstpunten, maar toch zeker niet slecht gereden. L-dressuur: Christiaan de Ruig met Bartje I, 114 pnt. K-Dressuur: Wilma De Ruig met "Bartje I", 121 pnt., 5e prijs. Tamara Kok met "white Rocket", 121 pnt., 3e prijs. Sabrina v.Dijk met "Cartouche", 121 pnt. Ingrid Strumpel met "Bartje II", 121 pnt. Natalie Wollenberg met "Apa che", 121 pnt. Richard De Gier met "Norman", 107 pnt. Stephan Zoetelief met "Rowhide", 114 pnt. 18 september, Blaricum. L-Dressuur: Christiaan de Ruig 130 pnt. 2e prijs. Uil Steenhoff straat 46 telefoon 02155 - 195 77. DVS Soest heeft vorige week tegen Juliana zijn derde overwinning be haald en wel tegen Juliana uit Drie bergen. De einduitslag was 8-2 in het voordeel van DVS. De doelpunten makers waren Kees v. Dijk vier maal, Hendrik de Boer twee maal en Jan Hoefman en Henk Homan ieder eenmaal. DVS Soest heeft nu uit vier wedstrijden 6 punten en staat in de kopgroep van de 3e klasse A rayon Heuvelrug. A.s. vrijdag 1 oktober speelt DVS Soest om 21.45 uur tegen Jong Boys in het sportcentrum van Bilthoven. B-dressuur: Tamara Kok, 138 pnt., le prijs; mag volgende keer starten in L-dressuur. Ingrid Strumpel 135 pnt., 3e prijs. Natalie Wollenberg 124 pnt., 7e prijs. Sabrine van Dijk 118 pnt., Wilma De Ruig 115 pnt., Richard De Gier 101 pnt., Stephan Zoetelief 97 pnt. Bij het springen behaalde Richard Dé Gier maar liefst 2 winstpunten. Tamara en Wilma werden beide gedis kwalificeerd wegens vergeten en 3 x weigeren van een hindernis. Blaricum, 18 september: Alleen Jeanette v.d.Velde hield met Scylla de naam hoog! Zij behaalde 120 pnt., goed voor een 4e plaats. Gerda van Essen kreeg in de L2 dres suur 99 pnt., Marcelle van Tol 93 pnt. in de L1 dressuur. Ook Claudia de Borst ging niet zoals altijd en haalde in de dressuur 111 pnt. Springen ging zeker niet slecht, maar helaas 3 weigeringen, dus geen winst punten. Badmintonvereniging Soesterberg is het nieuwe seizoen uitstekend be gonnen. Nadat zij afgelopen jaar pro moveerde naar de overgangsklasse, haalden zij afgelopen zondag de eerste punten binnen door een 7-1 overwin ning. Het team dat bestaat uit Roy v. Gestel, Jop Tazelaar, Claudine Schüs- sler en Milly Pelikaan, had geen moei te met de tegenpartij. De singles wer den ruim gewonnen en dat was zeker voor Milly Pelikaan een prima pres tatie omdat zij vrijdagavond pas van vakantie terugkwam en dus totaal ongetraind aan deze wedstrijd moest beginnen. Alleen haar mixpartij met Jop Tazelaar ging verloren, maar wel in drie sets (10-15/15-7/10-15) en het was gelijk de spannendste partij van de dag. Culemborg nam het verlies erg sportief op, waardoor Badso vol komen tevreden de eerste competitie dag afsloot. Overige uitslagen: Badso 2 - U.S.S. 2: 5-3, Hoevelaken 2 - Badso 3: 2-6. Badso 4 - Badge 2: 7-1. Badso 6 - Sj.Sjuttel 6: 5-3. Bas 3 - Badso 71-7. Badso Jeugd 2 - Loos drecht 3: 2-6. Regie: Juliet Berto en Jean-Henri Roger. Frankrijk 1981 kleur 90' Op het festival van Cannes 1981, werd Neige omschreven als een verademing in het overigens magere Franse film pakket. Niets dan goede kritieken en de festivaljury kende Neige de prijs voor de Hedendaagse Film toe. Neige (letterlijk „sneeuw", maar ook „heroïne") is het portret van het bar meisje Anita (gespeeld door Juliet Berto) en haar vrienden in de Parijse wijk Pigalle. Het leven in de marge, aan de zelfkant van de maatschappij. Een wijk die gekenmerkt wordt door o.a. een multi-raciale samenstelling van de bevolking. En door de typische figuren, allemaal even realistisch in hun rol gezet, die zich eigenlijk alleen in een dergelijke atmosfeer kunnen handhaven. Of juist niet, zoals de heroïne-koerier Bobby, vriend van Ani ta, die tijdens een achtervolging door stillen wordt doodgeschoten. De laffe moord op Bobby doet Anita wanhopen. Voor de verslaafden is het paniek, zij zitten akuut zonder dope. Anita wil hen helpen. Samen met Yoko, een zwarte pastoor met een cowboy hoed, probeert zij de hoofddealer te vinden. Ze willen de gedupeerden slechts voor korte tijd helpen, zodat ze zelf een andere dealer kunnen vinden. Neige is een verzonnen verhaal met gespeelde karakters, maar het verhaal is zo echt, dat je het gevoel krijgt, dat je er middenin zit. De realistische foto grafie speelt hierbij een belangrijke rol. Geen mooie plaatjes, geen dekors, integendeel alles is op lokatie gefilmd. Deze direktie manier van filmen past goed in de werkelijkheid die men wil tonen. Berto en Roger laten echte mensen zien, mensen ook waarvan ze houden. Ze geven geen stereotiep beeld zoals in de meeste Franse films, maar gewoon zoals zij dagelijks om zich heen zien. Dit maakt Neige tot een uitstekende film met een scherpe sfeertekening van mensen, die worstelen met het leven in een grote stad. Aanvan: 21.00 uur. Entree: 5,-/CJP 4,-. Doctor Isaiah Ross werd in 1925 te Tunica, Mississippi geboren. Reeds in 1936 speelde hij mondharmonica in de Willie Love Band. Later trok hij naar Memphis en leidde daar z'n eigen band. In 1951 maakte hij z'n eerste plaatop namen bij Sam Philipps, de man die ook Elvis Presley ontdekte. Veel van Dr. Ross zijn songs zijn door blanke muzikanten overgenomen o.a. door Cat Squirrel von Cream en Jethro Tuil. In 1965 kwam Dr. Ross voor het eerst naar een folk-blues-festival naar Euro pa. Talrijke tournees volgden daarna. Optredens op o.a. festivals in Nancy, Montreux en de Berlijnse jazzdagen. Als „Doctor Ross the harmonica Boss" en als „One Man Band" trekt Dr. Ross nu door de Verenigde Staten en Europa waarbij hij zijn publiek vermaakt met z'n wonderbaarlijke stem, z'n harmo nica op een houder om z'n nek en de voet op het pedaal voor het slagwerk. Zijn muziek is een mengeling van stevige, stampende boogies, afgewis seld met zachte harmonica-solo's en natuurlijk een grote hoeveelheid „Low Down Blues". Doctor Ross komt zaterdag 2 oktober vanuit Duitsland naar Soest voor een éénmalig optreden, de volgende dag vertrekt hij weer naar Amerika. Wij hopen u allen te begroeten op deze uitzonderlijke muziekavond in „Arti shock". Aanvang 21.30 uur, Steenhoff straat 46, Soest. Entree: 7,50/CJP ƒ6,-. Tot en met 1 oktober exposeren Erik van Evert in de grote expositiezaal en Marlise ter Weeme in de theaterzaal. Dagelijks te bezichtigen van 14.00 16.00 uur. Vanaf vrijdagavond 8 oktober ex poseert een andere Amersfoortse kun stenaar in ArtishockAndré Spruit met olieverfschilderijen. Hij opent die« avond om 21.00 uur zijn eigen expositie met gedichten van hem zelf. Zaterdag 9 oktober wordt in dezelfde theaterzaal een Vestdijkavond geor ganiseerd door Artishock's literaire werkgroep. Om 20.30 uur spreken Nol Gregoor, Jean Brüll en Hans Visser achter eenvolgens aan de hand van documen ten over deze belangrijke Nederland se dichter en romancier. Afgewisseld door fluit- en pianomuziek. Telefonisch plaatsbespreken bij Nelleke Streef kerk: 17389. Afgelopen zaterdag moesten de Soes ter korfballers naar Woerden om daar aan te treden tegen Reflex. Na een gelijkopgaande eerste helft werd er na een flink opgelopen achterstand uit eindelijk met 6-5 verloren waardoor De Eemvogels met lege handen naar Soest terugkeerden. Al na vijf minuten werd door Reflex gescoord; een goed spelende Reflex dame wist vrij onder de korf te komen en had met deze doorloopbal verder geen moeite: 1-0. Bij deze actie bles seerde Corrie van Herwaarden zich aan haar enkel en moest het veld verlaten waarmee uit dit verdedigings vak een stuk ervaring wegviel, daar zij vervangen werd door de nog zeer jonge Linda Martens. Deze jonge, veelbelovende dame speelde overigens een goede partij korfbal en kan ondanks de jonge leef tijd redelijk goed meekomen. In deze fase hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht mede door een goed functionerend Eemvogel-middenvak, waardoor er aanvallend druk uitge oefend kon worden en Wim van Rhee- nen na een kwartier spelen beide ploegen van afstand op gelijke hoogte vracht. Kuil verschalkte zijn tegen stander waardoor het 1-2 werd. Snel aanvalsspel van Reflex zette de Eemvogel-verdediging onder grote druk en er was kunst- en vliegwerk voor nodig om de verdediging gesloten te houdejLln de 40e minuut gebeurde dat op onreglementaire wijze waar door de bal op de strafworpstip kwam. Vanaf 2meter faalde Reflex niet en kwam daarmee op gelijke hoogte, toen de Eemvogels al in blessuretijd een zelfde kans liet liggen, werd de rust stand op 2-2 bepaald. De Eemvogels begon de tweede helft met een flinke aanvalsgolf maar zon der resultaat en het was Reflex dat wel scoorde en in het korte tijd uitliep tot 5-2. Een goochelende Wim van Rhee- nen wist achterover schietend zijn tegenstander te verrassen en de stand op 5-3 te brengen. Van afstand had Reflex hier wel een antwoord op6-3. In de slotfase was het initiatief aan de Lcmvogelploeg: aller eerst wist Linda Martens zeer goed door te breken, slechts een zware over treding belette haar het scoren. Met de hierdoor verkregen strafworp had Jan v.d. Kuil geen moeite en bracht de Eemvogels weer enigermate in de race. Meer dan een strafworp in de aller laatste minuut zat er niet ineen door gebroken Joop v.d. Peyl creëerde een goede kans voor Laura van London die vanaf de strafworpstip koelbloedig scoorde en de eindstand op 6-5 bracht. Zonder punten kon men uit Woerden vertrekken en nu kan Eemvogels zich voorbereiden op de zware thuis wedstrijd tegen Hellas uit Nunspeet. Overige Eemvogelploegen Het derde team kreeg Sparta 3 uit Nij- kerk op bezoek en moest daarin over duidelijk de meerdere erkennen. Via een 1-7 ruststand werd uiteindelijk met 2-14 verloren, Ad van de Hoed redde de Eemvogel eer nog enigermate door tweemaal te scoren. Het meisjesteam verloor in Huizen met 1-0 van het gelijknamige Huizen. De Eemvogelpupillen zorgden voor de enige Eemvogelwinst door met 2-0 van T.Z. te winnen, beide doelpunten wer den door Reyk Muller gescoord. Programma voor zaterdag 2 oktober: 12.00 uur Eemvogels bl-R.D.Z. bl 13.30 uur Eemvogels 2-Antilopen 3 15.30 uur Eemvogels l-Hellas 1

Soester Courant | 1982 | | pagina 21