Directeur Van Leeuwen neemt afscheid van "zijn" postkantoor Troonrede is treurrede Riolering Parklaan krijgt prioriteit Huur een paar uur romantiek Tanden in de provincie beter verzorgd Philips staaflantaarn met halogeen lamp FINALE VERKOPING ïblNNENhuis design: Rinaldi. DE DEUR BLIJFT OPEN! Schema ophalen huisvuil enigszins gewijzigd Uitkomst landelijk onderzoek: NEC-voorzitter L. Fokkema: Tot op 1000 meter afstand nog licht roto-film-uideo JVC HR 7200 VIDEORECORDER ontvanger der directe belastingen, OOSTERSE TAPIJTEN DIREKTE VERKOOP LAATSTE DRIE DAGEN Soester Courant van woensdag 29 september 1982 rijfsruimte van café. spen een uw van 1 onkamer, kelder en alsmede 4 slaap gas. gara- Gebeitst *n de gele te. En in het sel belegd 3t zijraam, il. 1e ver- mwanden, >ad en 2e d naar zol- ruimte. Foto: Herman van Dam Met een feestelijke bijeenkomst in het restaurant van het Soester Natuurbad hebben de PTT en de heer P.J.van Leeuwen - tot 1 oktober a.s. directeur van het postkantoor aan de Steenhoffstraat - alvast afscheid van elkaar genomen. Tegelijkertijd werd het feit herdacht dat de heer Van Leeuwen onlangs een 40-jarig dienstverband bij het Staatsbedrijf der PTT volmaakte, waarvan de laatste veertien jaar in Soest. "Een volwaardig directeur in een on volwaardig -kantoor"zo werd de heer Van Leeuwen gekenschetst door de heer H.Hermelink, directeur van het postdistrict Utrecht, en uit dien hoofde de eerste van een rij sprekers die hun waardering voor de persoon van de heer Van Leeuwen niet ver borgen hielden. De heer Hermelink schilderde in het kort de veelzijdige loopbaan van de scheidende directeur en noemde hem een bedachtzaam mens, iemand die weet waarover hij het heeft. Dat maakte hem uitermate geschikt voor opleidingsfuncties, waarvan de heer Van Leeuwen er di verse heeft vervuld. In zijn carrière, een gestadige weg omhoog, heeft hij nu en dan zelfs rangen overgeslagen. ,,Op l juli 1968 wera de heer Van Leeuwen benoemd tot directeur van het postkantoor te Soest, dat hij op een rustige, integere manier heeft geleid", aldus de heer Hermelink. De kwalificatie "onvolwaardig' voor het Soester postkantoor heeft dan ook uitsluitend betrekking op de staat waarin het gebouw verkeert. „Het is jammer", aldus de heer Her- melinky,, dat Van Leeuwen de bouw van een nieuw postkantoor niet zal meemaken. Mocht het zover komen, dan is de heer Van Leeuwen de aange wezen man om de eerste paal te slaan", stelde hij voor. Hij overhandig de de scheidende direkteur tenslotte een oorkonde en de gouden speld, we gens het 40-jarig jubileum. Bovendien waren er de afscheidspenning van de PTT, een kalender en een fraai bloem stuk voor mevrouw Van Leeuwen. Namens het gemeentebestuur feli citeerde locoburgemeester drs. G.Plomp de heer en mevrouw Van Leeuwen. "Wij nemen afscheid van een goede buur," aldus de heer Plomp, die memoreerde dat in vroeger jaren het gemeentehuis nog onderdak had geboden aan het postkantoor. Hij overhandigde de heer Van Leeuwen een tweetal boeken over Soest. Uit naam van de personeelsvereniging bracht de heer J.v.d.Burg zijn geluk wensen over. Hij stond stil bij de warme betrokkenheid die de heer Van Leeuwen altijd aan de dag heeft gelegd voor het wel en wee van het personeel en de steun die hij gaf aan het goed functioneren van de perso neelsvereniging. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van de aanbieding van een album met foto's van alle personeelsleden. Op bijzonder sym pathieke wijze werd de heer Van Leeuwen achteréénvolgens toegespro ken door zijn Baarnse collega, de heer J.v.d.Kraats, die wist te melden dat de heer en mevrouw Van Leeuwen bovendien één dezer dagen 35 jaar getrouwd zijn, en de heer D. Drenth, de "komende man" aan de Steenhoff- straat, die getroffen was door de goede werksfeer in het Soester postkantoor, een sfeer die hij graag zou bewaren. Tenslotte belichtte hoofdbesteller F. den Hollander de persoonlijkheid van de heer Van Leeuwen als een man met een groot gevoel voor humor, waarvan hij een aantal staaltjes voor het voetlicht bracht. In een met veel humor doorspekt dankwoord richtte de jubilaris zelf zich tenslotte tot de sprekers en de genodigden. "Ik heb een goede tijd gehad bij de PTT", aldus de heer Van Leeuwen, "en er met veel ple zier gewerkt. Vanwege de hoge ouderdom van het gebouw heb ik de deur nu maar heel voorzichtig achter mij dichtgedaan". Heel in het bij zonder betrok de heer Van Leeuwen zijn vrouw in het slotwoord. "Zij stond altijd achter mij, en dat had het voor deel dat ze mij niet voor de voeten liep". Een zeer druk bezochte receptie na het officiële deel van de bijeenkomst gaf er blijk van dat de heer Van In de provincie gaan we vaker naar de tandarts dan in de grote steden. In het zuiden bezoekt 94% de tandarts, daarna komt het oosten met 92%, vervolgens het noorden met 89% en tenslotte het westen met 87%. In de grote steden ziet het er minder rooskleurig uit: 82% van de inwoners van de grote steden belt regelmatig bij de tandarts aan. Landelijk gezien gaan bijna alle kinderen en jongeren tot 24 jaar trouw naar de halfjaarlijkse controle. Na die leeftijd zakt het af; dan gaat nog maar 85- 89% regelmatig naar de tandarts. Dit is een van de uitkomsten van een kwantitatief marktonderzoek naar de gewoonten omtrent de tandverzorging van de gemiddelde Nederlander, dat door Inter/View B.V. onder 946 mensen van 15 jaar en ouder recent werd gehouden in opdracht van Elmex Mar keting Research. Muziek Hoewel meer dan tweederde van de Nederlandse bevolking het liefst op af spraak naar de tandarts gaat, vindt 28% de wachttijd in de wachtkamer nog te lang. Wellicht daarom vindt 59% dat er in die wachtkamer best rustige muziek zou kunnen spelen. 40% vindt bovendien dat de lectuur in de wacht kamer verouderd is. Slechts 27% van de ondervraagden bleek in hun eetge woonten bewust rekening te houden met hun gebit. Bij de particulier ver zekerden ligt dit percentage hoger, namelijk op 41%. Maar wel vindt 69% van de Nederlanders dat alle reclame voor snoep een waarschuwing voor het gebit zou moeten bevatten. Op het plat teland zijn de mensen het iets minder met deze stelling eens dan de inwoners van de rest van Nederland. Bang De beter gesitueerden gaan vaker naar de tandarts dan de lagere sociale klas sen 94% van de beter gesitueerden is trouw bezoeker tegen 86% van de lagere sociale klassen. Maar een ding hebben ze gemeen: niemand staat te trappelen om naar de tandarts te gaan. 40% voelt zich voor elk tandartsbe zoek gespannen. Of er nu goed of slecht is gepoetst. Van de mensen die hun gebit goed poetsen gaat 83% twee keer per jaar naar de tandarts, tegen 59% van de mensen die minder goed poetsen. Deze laatste groep bezoekt de tandarts ook vaker een keer in plaats van twee keer per jaar. 28% van hen gaat zelfs helemaal niet. Van de goede poetsers laat slechts 3% de tandarts links lig gen. Mondhygiënistes onbekend Maar 14% van de ondervraagden had het weieens meegemaakt dat de tand arts doorverwees naar een mondhy giëniste. En niet meer dan de helft vond dat de tandarts voldoende vertelt over wat hij doet in de mond van de patiënt. Kunstgebitten worden vrij wel doodgezwegen: vrijwel iedereen vond dat de tandarts daar maar weinig voorlichting over geeft. De jongeren hadden hiervan zelfs een nog minder hoge pet op dan de ouderen. Over de voorlichting over cariës, tanden borstels en tandenpoetsen waren min der dan de helft van de ondervraagden tevreden. De heer en mevrouw Van Leeuwen ontvangen de gelukwensen van de heer Hermelink, directeur van het postdis trict Utrecht (r.). Leeuwen in de Soester gemeenschap een zeer gewaardeerde plaats heeft ingenomen. modem laanstraat 2'. 571.'» B(i Baarn tel. 0215-1-1279 Ken goeie stoel is uw vriend. I lij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Xo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? k.deboer&zoonbv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm In een eerste commentaar zegt de heer L. Fokkema, voorzitter van de Neder landse Export Combinatie [NEC] te Soest (een bundeling van ruim 500 exporterende Nederlandse onderne mingen) zeer teleurgesteld te zijn over de deprimerende gelatenheid van deze „treurrede". Gemiste kans De hele troonrede suggereert een onaf wendbare ramp. In plaats van een beroep op berustende saamhorigheid was een beroep op dynamiek (de hand aan de ploeg slaan) meer op zijn plaats geweest. Niet het herverdelen, maar het uitbreiden van werkgelegenheid is essentieel, stelt de heer Fokkema. Export Over een paar honderd militairen in Libanon wordt gepraat, maar niet over 185 miljard export. Bij den inspi rerend beleid kan de export volgend jaar zelfs ver boven de 200 miljard komen en daarmee een zeer wezenlijke bijdrage leveren aan herstel van wel vaart en werkgelegenheid. Steun bedrijfsleven De aangekondigde lastenverlichting voor het bedrijfsleven van 1 miljard noemde de heer Fokkema een lacher tje. Op 100.000 bedrijven betekent dag 10.000,- per onderneming. Daarmee maak je tien jaar uitholling van winsten niet goed. Een regering die meent op deze wijze het bedrijfsleven uit het moeras te halen, vergist zich. De Zeister Postzegel- pn Muntenbeurs Voor veel verzamelaars uit Zeist en verre omstreken is de maandelijkse Postzegel- en Muntenbeurs in Gebouw Calvijn een evenement, dat zij niet graag willen missen. Op deze beurs treft men bezoekers niet alleen uit Zeist, maar ook uit het Gooi, de Betuwe, van de Veluwe en uit de Randstad. Zowel de beginnende als de gevorderde verzamelaar slaagt er meestal wel in Iets van zijn gading te vinden. Bovendien bestaat de mogelijkheid kontakten te leggen met de plaatselijke filatelisten verenigingen en met mede- yerzamelaars. Voorde eerstvolgende beurs, welke ge houden zal worden op zaterdag 2 ok tober, van 10.00 tot 16.00 uur ln Gebouw Calvijn, Bergstraat 6 te Zeist, wordt dan ook weer grote belangstelling ver wacht. De organisatoren hebben bovendien voor iedere vijftigste bezoeker een leuke verrassing klaarliggen. Wanneer U dit leest dan ben ik, café-restaurant 't Hoogje, 12V2 jaar oud. Een schamel totaal op een gemiddeld mensenleven. Toch de moeite waard om te vieren. Duizenden gasten heb ik met plezier ontvangen. Dank voor uw vertrouwen, dank voor uw komst. Ter gelegenheid van dit feestelijk jubileuw krijgt u bij mij gedurende de gehele maand oktober het welkomst drankje gratis. DICKVANDENBELD De aanleg van riolering in het plan gebied Parklaan is inderdaad drin gend noodzakelijk. Vanwege de ur gentie wordt ernaar gestreefd deze zo spoedig als de financiële mogelijk heden het toelaten aan te leggen. Zo mogelijk wordt daarmee in 1983 al begonnen. In het commentaar dat B. en W. leveren op het eindrapport "Parklaan in inspraak", dat de In- spraakgroep Parklaan aan het ge meentebestuur heeft aangeboden, is dit de voornaamste conclusie. Het eindverslag van de Inspraakgroep kent een 23-tal aanbevelingen, die overigens niet alle door het gemeente bestuur worden gehonoreerd. Een aan tal vindt weliswaar instemming, maar gelet op de financiële perikelen waar mee Soest wordt geconfronteerd lijkt realisering daarvan vooralsnog onhaalbaar. De riolering krijgt in het commentaar in elk geval prioriteit. De overlast die de afwezigheid van een deugde lijke afvoer de bewoners van de Park laan van tijd tot tijd behoorlijk parten heeft gespeeld, lijkt daarmee op af zienbare termijn tot het verleden te gaan behoren. Bij de voorbereiding van het bouwrijp maken van het plan gebied Parklaan is al gedacht aan het maken van een sloot, om het van de Eng afkomende zand e.d. op te vangen. De technische uitvoerbaarheid van dit plan wordt nog onderzocht. De in spraakgroep had de suggestie aan de hand gedaan sloten of vijvers aan te leggen. Een aantal aanbevelingen had be trekking op de eventuele reconstruc tie van de Nieuweweg. Zo heeft de Inspraakgroep de wenselijkheid naar voren gebracht van een kruising Bos- straat-Parklaan-Nieuweweg, in sa menhang met een parkeerplaats bij de Bosstraat. Nu is daar nog sprake van twee T-kruisingen. B. en W. voelen wel voor zo'n kruising, maar het ontbreekt de gemeente aan de financiële middelen om een dergelijke reconstructie voor te bereiden en uit te voeren. Ook een kruispunt Nieuweweg-Eigen- domweg/Parklaan, zoals de Inspraak groep voorstelt, zal er niet komen. Argument daarvoor is o.m. dat aan de noordkant van de Nieuweweg t.z.t. al een fietspad wordt aangelegd, zoals de raad heeft besloten. Er komt ook geen voorsorteerstrook op de Nieuwe weg ten behoeve van het afslaand verkeer naar de Eigendomweg. Ove rigens is naar het oordeel van B. en W. de bestaande situatie (twee T-aan- sluitingen op de Nieuweweg) uit het oogpunt van de verkeersveiligheid niet bezwaarlijk. De suggestie om bij de Eigendom weg een parkeerplaats aan te leggen (in het Inspraakplan gesitueerd aan de noordkant van de Nieuweweg) wordt evenmin overgenomen door B. en W. Er is, zeker wanneer enige loopafstand wordt geaccepteerd, vol doende parkeergelegenheid langs Nieuweweg en Eigendomweg ten be hoeve van de bezoekers van de daar aanwezige horecabedrijven (een Chi nees restaurant, een bar, en een ca fetaria). De mening van de Inspraakgroep, dat "de Parklaan uitsluitend bestemd is voor het bestemmingsverkeer", stemt overeen met de visie van B. en W. De woonfunctie van het plangebied verdraagt echter geen parkeerterrein in het Parklaangebied. Het aantrek kelijke, landschappelijke karakter van deze woonbuurt moet worden gehand haafd, reden waarom de parkeerplaats wordt voorgesteld aan de kant van de Bosstraat. Daaruit volgt dat de aan leg van een voetpad niet meer ter sprake hoeft te komen. Overigens on derschrijven B. en W. nu de door de inspraakgroep naar voren gebrachte wens om het tweerichtingsverkeer op de Parklaan te handhaven. In de prak tijk levert dat de bewoners geen pro blemen op. Een aantal gedachten is weer wel overgenomen: de aanleg van een f iets wandelroute, aansluitend op de lang zaam-verkeersroute over de Eng (van af de Gouden Ploeg), met twee aftak kingen naar de Parklaan, één aan de oostelijke kant (langs nr. 33) en één aan de westelijke kant (langs nr.10). Deze ideeën zijn overigens al ver werkt in het door de raad vastge stelde structuurvoorstel, evenals het pad langs de spoorlijn. Voor de aanleg van een fiets/voet gangerstunnel ziet het College geen reden. Dat geldt ook voor de aanleg van groenvoorzieningen aan weers zijden van het benzinestation aan de Parklaan, waar naar de mening van B. en W. voldoende ruimte op eigen terrein aanwezig is. De ideé'ai van de inspraakgroep over woningbouw worden door B. en W. in grote lijnen wel onderschreven: ten behoeve van het behoud van een conifeer wordt zodoende ook enige wijziging in het bestemmingsplan aangebracht. Een kinderspeelplaatsje aan de Park laan, zoals de Inspraakgroep heeft gesuggereerd, krijgt de instemming van B. en W. De aanleg van een trap veldje langs de Nieuweweg vindt daar entegen in hun ogen geen genade. De bocht in de Nieuweweg bij de Klein Engendaalweg wordt veiliger, doordat het, na de aanleg van het fietspad aan de Noordkant van de Nieuweweg, niet meer mogelijk zal zijn de bocht af te snijden door over het weggedeelte naast de rijbaan te rijden. Het fiets- en voetpad wordt door een verhoging van de rijbaan ge scheiden. Voor verdergaande maat regelen zien B. en W. geen aanleiding. Het verslag van de Inspraakgroep wordt, met het commentaar van B. en W., behandeld in de Commissie Ruimtelijke Ordening, op dinsdag 12 oktober a.s. Half oktober brengt Philips een serie van vier staaflantaarns op de markt. Het topmodel de M 1000, is uitgerust met een miniatuur halogeen lampje. Door de combinatie van dit 6V halo geen lampje met de gefacetteerde spie- gelreflector heeft deze lantaarn een zeer grote reikwijdte. Zelfs tot op 1000 meter wordt een voorwerp nog ver licht. Dit grote bereik is voornamelijk te danken aan het halogeen hardglas lampje, dat 50% meer licht geeft dan vergelijkbare lampjes van kwartsglas. Deze winst is hoofdzakelijk te danken aan de constructie van gloei- en toe voerdraden. De hardglas lampjes heb ben een speciaal gevormde lampvoet waardoor ze meteen correct in de juis te positie geklemd zitten ten opzichte van lens en reflector. Bij halogeen lampen vindt er tijdens de gehele levensduur van de lamp geen afzwarting van de ballon plaats. Daardoor vermindert de lichtuitstra- ling van de lampjes niet. Tevens heeft het halogeen hardglas lampje een laag energieverbruik. De Philips staaflan taarn geeft door het halogeen lampje gevoed met 4 professional" bruin steen batterijen gemiddeld zo'n 8 uur continu licht. Onder normale gebruiks- omstandigheden ligt dit gemiddelde nog gunstiger dankzij het herstellende vermogen van deze batterijen. De serie lantaarns, 4 types in totaal, zijn qua constructie hetzelfde, te we ten een metalen huis; een achtkanti ge reflector-bescherming die tevens wegrollen voorkomt en een gefacet teerde reflector. De types M 200, M 201 en M 204 zijn uitgerust met een normaal gloei lampje. De M200 is geschikt voor bat terijen van het type R14 en de M201, M204 en M1000 zijn geschikt voor bat terijen van het type R20. Het type M1000 is tevens uitgerust met een morse-knop en handig polsriempje. Bruto-adviesprijzen van deze serie staaflantaarns variëren van 9,95 tot 29,95. VHS BETAMAX VCC Speciale aanbieding: Adviesprijs 2750,- nu 1999,- JVC HR 7600 incl. I.R. afst.bediening Adviesprijs 3630,- nu 2799,- Incl. 2 jaar garantie Met ingang van maandag 4 oktober wordt het schema „ophalen huisvuil" iets gewijzigd. Het ophalen van huis vuil is gebaseerd op een bepaalde hoe veelheid huisvuil dat per gezin in een wijk wordt aangeboden. Sinds de wij ziging van het ophaalsysteem van huis vuil per 1 januari 1982, is gebleken dat in sommige wijken een te groot aanbod was en in andere delen van Soest weer een te gering. Om dit gelijk te trekken heeft men een aantal straten van de ene wijk naar een andere overge bracht. Degenen die wonen in straten waarop een en ander betrekking heeft, krijgen deze week door toedoen van de ge meentelijke reinigingsdienst een ven in de bus. In de vitrine* van het gemeentelijk INFOrmatiecentrum hangt ook een een lijst van de situatie die met ingang van 4 oktober geldt in de gemeente. In Soesterberg en Soestduinen ver andert er niets, daar blijft de vrijdag gelden voor het ophalen van huisvuil. In de nieuwe wijk Overhees ü-2e fase komt de reinigingsdienst op donder dag. Iedereen wordt verder verzocht de eerste weken de vuilniszakken, op de dag dat men het komt ophalen, 's mor gens om acht uur buiten te zetten, daar deze tijdstippen ook veranderd wor den. Na enige tijd kan men zelf bepalen wat de beste tijd van het buiten-zetten is. In de nieuwe situatie zal het name lijk voorkomen dat de reinigingsdienst volgens de oude situatie om 10.00 uur, nu in de nieuwe situatie om 8.00 uur 's morgens of om 16.00 uur 's mid dags langs komt. Het systeem van het ophalen van grof vuil blijft ongewijzigd. Wil men dit kosteloos doen ophalen, dan dient men 's morgens tussen 10.00 en 12.00 uur te bellen met telefoon 18584 in Soest. PROFESSIONEEL vreemde talen studeren TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 KNIPTIP Een onbewaakte auto met daarin een camera... dat is vra gen om diefstal. door de afd. Den Haag, vrijgegeven partijen. Wegens inbeslagname, dreigende insolventie, zeer grote verscheidenheid w.o. KASHMIR, ZIJDE en BERBERS. van diverse origines. Deze kleden maakten deel uit van de voorraad van de inmiddels in surséance van betaling verkerende groothandel. aan particulieren zonder opgelden, stuk voor stuk uitsluitend contant in de daartoe aangewezen ruimte van het pand HILVERSUM - 's-Gravelandseweg 35 DONDERDAG 30 SEPT. van 9.00-21.00 uur VRIJDAG 1 OKT. van 9.00-18.00 uur ZATERDAG 2 OKT. van 9.00-17.00 uur Gemachtigde de heer C.K.A. van Dijk, expertise en controle. Origine en authenticiteit der tapijten wordt gewaarborgd. I

Soester Courant | 1982 | | pagina 3