E tos-drogisterij aanwinst voor Soest i Va De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen start volgende week weer met een cursus bloemschikken 99.- ÖP 50 Jaar geleden in Soest ^4 Oudheidskamer Soest Birkhoven start met dagbehandeling lichamelijk zieken vraagt uw aandacht voor: GEMEENTE Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Beschikking Hinderwet Mirijjfin met vriend of vriendin, dat Is wel ze gezellig. Danscentrum Slingerland Weegbreestraat 205 - 207, Telefoon 02155 - 17954 STONE 4 WASHED DENIM BODY WARMERS vrijetijdskleding 30 September 1932 5 Soester Courant van woensdag 39 september 1983 5 (openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het gedeeltelijk veranderen van een garage/berging en een volière en het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Prof.Lorentzlaan 78 te Soesterberg (kad.Gem.Soest, sectie E, nr. 3324). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag l oktober a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeeritesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouw plannen. Maandag 4 oktober -19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken: commissie onderwijs De agenda vermeldt o.m. beschikbaar stellen van een krediet voor de verbouw van de openbare P.W.A.school verlenen van medewerking voor nieuw meubilair ten behoeve van de Prof.Fritz Redlschool voor b.o. Donderdag 7 oktober -19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeentewerken commissie welzijn Op de agenda staat o.m. werkplan Minderhedenbeleid 1983 jaarrekening R.W.A.1981 situatie dorpshuizen Maandag 11 oktober -19.45 uur - commissiekamer gemeentewerken commissie algemene bestuurszaken De agenda vermeldt Procedure ingekomen stukken voor de raad. Vaststelling nieuwe uitkerings- en pensioenverordening wethouders der gemeente Soest. Periodiek verslag politie. Nota huisvesting gemeentelijk apparaat. Dinsdag 12 oktober -19.30 uur - commissiekamer gemeentewerken commissie ruimtelijke ordening De agenda vermeldt bespreking van het eindverslag van de inspraakgroep Parklaan Buurtwinkelcentrum Overhees. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woning Veenzoom 5. Besteding van het restant post externe adviezen. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit terrein Ban- ningstraat. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Beukenlaan 43-45 en Kerkpad N.Z. 5. Verschillende voorstellen tot het weigeren van ontheffing zShever- ordening Hinderwet, en tot het verlenen van ontheffing Zorieverorde- ning Hinderwet. Donderdag 14 oktober -19.30 uur - commissiekamer gebouw gemeente werken commissie financiën en grondbedrijf Op de agenda staat: Controlerapporten Verificatiebureau: leges en slachthuis le halfjaar 1982, algemene dienst le en 2e kwart. 1982. Jaarrekening 1981 van het Regionaal Werkvoorzieningsschap Amers foort en Omgeving. Brieven d.d. 28 mei en 10 juni 1982 van het R.W.O. betreffende de finan ciële situatie en de gevolgen daarvan voor de gemeenten. Overboeken restant-kredieten van 1981 naar 1982. Verhoging diverse rechten en belastingen voor 1983. Afstand van erfdienstbaarheid van weg c.q. recht van overgang met de heer T. van Duinkerken. Krediet voor verbouw openbare Prins Willem Alexanderschool voor huisvesting openbare kleuterschool De Nachtegaal. Verlenen medewerking aan Stichting Prof.Fritz Redlschool voor aan schaf meubilair t.b.v. 2-klassige b.l.o.-school aan de Birkstraat. Besteding restant krediet van de post externe adviezen. Er is geen commissie openbare werken. De agenda's en de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Bij besluit van 21 september 1982 heeft het college van b. en w. een be slissing genomen op: het verzoek van R.de Vries, Nieuweweg 47 om een Hinderwetvergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een ruimte voor opslag en reparatie van brandblusapparatuur op het perceel Molenstraat 148 te Soest (kad.gem.Soest, sectie K, nr. 783). Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 29 september a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overéénkomstig artikel 20, 21 en 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overéénkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof l, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overéénkom stig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 -12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Foto: Herman van Dam Beginners, I gGevorderden, Ver-gevorderden, Scholieren, Jongeren, Gehuwden en paren, :»ballet, Jazz-dansgymnastiek Gehuwden en paren le-2e-3e- en 4e jaars, Latin-American voor gevorderden 3e en 4e jaars, Rock and Roll, Kinder disco-dansen v.a. 5 jaar Formationtraining, Wedstrijdtraining balhoorn. Wedstrijdtraining Latin American, Privélessen en -clubs. Inlichtingen en inschrijven:^ dagelijks (behalve woensdag) 's middags van 14.00-16.00 uur 'savonds van 19.00-21.00 uur Iedere zaterdag en zondag vrij dansen SflTCt De lijncii'TO'-e.n 72 an Centraal Nederland kJLTvau stoppen' voor onze. deur In een landelijk dagblad stond een de zer dagen een foto van de Soester Eng. Het oogsten v.d. mais met een machine, die de mais snijdt en fijnhakt voor veevoer. Op de achtergrond een mooie wolkenlucht. Een verschil met vijftig jaar gele den. De Eng stond toen nog vol met koren, dat met de hand gemaaid werd. Het binden en de korenschoven netjes op rij. Later werden deze naar de boerderij gereden, om door de loon- dorser gedorst te worden. Een drukke tijd voor de boeren. Kof fie en brood op het land en 's middags de thee. Als het erg warm was kou de thee. Deze was goed voor de dorst. En op de achtergrond een mooie wol kenlucht. Die is gebleven, maar veel is er veranderd. Iets van die oude sfeer kunt U proeven in de Oudheidskamer. U vindt er nog de oude zicht, die bij het maaien van het koren gebruikt werd. Ook foto's over de oogsttijd van vroeger. Er zijn ook foto's te zien uit de tegen woordige tijd, kleurenfoto's in groot formaat op de foto-expositie O.Z. 72, waarbij in iedere foto tóch weer die sfeer aanwezig is, die bij die foto past. De foto-tentoonstelling duurt nog t/m zondag 10 oktober. De Oudheidskamer, Ferdinand Huycklaan 18, is geopend zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Voor hen die van bloemen houden is bloemschikken een fijne bezigheid. Het is immers veel leuker om iets moois van dat bosje bloemen te maken dan ze zo maar in een vaas te zetten. Op deze cursus, die door een ervaren leerkracht wordt gegeven, leert men de bloemen op verschillende wijzen te gebruiken. Er wordt veel aandacht besteed aan verhouding, kleur en lij nenspel. Bij het bloemschikken zijn er namelijk bepaalde regels die men we ten moet. Pas als men die regels be heerst kan men de fantasie meer uit leven. Tijdens iedere les worden bepaalde grondvormen behandeld en zal een demonstratie worden gegeven. Daarna gaan de leerlingen zelf aan de slag. Bloemen en materiaal worden zo na tuurlijk mogelijk gebruikt. Hierbij wordt uiteraard ook gelet op de ver schillende soorten bloemen die men gebruikt. Men verwerkt bijvoorbeeld geen bloemen die drie dagen houdbaar zijn samen met bloemen die drie we ken houdbaar zijn in één bloemstuk. Na iedere les neemt men een fraai bloemstuk mee naar huis. Bloemen, materiaal en cursusboekje worden tij dens de les verstrekt en zijn bij de cursusprijs inbegrepen. De cursus zal wekelijks gedurende 8 lesavonden van 19.30 uur tot 21.30 üur gegeven wordep. Wie interesse heeft of wie nog meer informatie wil hebben over deze cur sus, kan op woensdag 6 oktober terecht in de IVO Mavo, Valeriaanstraat 167a. Munt werd kruis Een op het oog vorstelijk aanbod van een onbekend gebleven verkoper van oude munten zal een inwoner van Soest nog lang onaangenaam heugen. De drie oude munten die hem voor het „vriendenprijsje" van 400,- in een café in Soesterberg werden aangebo den wekten aanvankelijk zijn argwaan niet op. Pas nadat de transactie was voltooid en de onbekende verdwenen besloop hem de twijfel. Een deskun dige hielp hem snel uit de droom: de munten bleken niets waard te zijn. Vorige week is aan de Van Weede- straat 18 (het pand waarin voorheen Simon de Wit was gevestigd) een Etos- drogisterij geopend. In die week is reeds gebleken dat men van een sukses mag spreken. De prijsstelling bij Etos is sterk kon- kurrend en de adviezen van het ge diplomeerde personeel spreken de kliënten erg aan. Pseudo-agent geeft bekeuring Op de Dalweg werd vorige week een jeugdige bromfietster aangehouden door een man die zich uitgaf (en dat overtuigend deed) voor politie-agent. Omdat haar achterlicht niet brandde kwam haar dat te staan op een boete van 15,-, die het meisje direct diende te betalen. De man, die in een donker blauwe Opel reed, verdween en pas na thuiskomst werd het meisje beslopen door twijfel. Zij belde de politie, die haar wist te vertellen dat er tegen woordig niet meer op straat wordt afgerekend. Een 16-jarige jongeman uit Amersfoort kwam ten val toen hij, op zijn brom fiets langs de Birkstraat rijdend, geen voorrang kreeg van een 67-jarige auto mobilist uit Soest, die rechtsaf wilde slaan. De jongeman werd voor onder zoek naar Zonnegloren overgebracht. Uit de tuin van een woning aan de Van Lijndenlaan in Soestduinen werd vorige week een lantaarnpaal gestolen. De paal had een waarde van 450,-. Van het bouwterrein in Overhees II-2 werden een vijftal gloednieuwe gas- werden een vijftal gloednieuwe gas- geisers weggenomen. De geisers wa ren eigendom van het Soester Gasbe drijf. Verwondingen bij aanrijding Door het natte wegdek en een beoorde lingsfout van een 35-jarige inwoner van Emmeloord ontstond een botsing met flinke schade op het kruispunt Amers- foortsestraat-Van Weerden Poelman weg in Soesterberg. De Emmeloorder liep daarbij lichte verwondingen aan zijn hoofd op, waarvoor de politie hem naar Zonnegloren bracht. In de andere auto, van een 38-jarige inwoonster van Amersfoort, liep de achterin zittende dochter van de bestuurster letsel aan haar pols op. Zij werd per ambulance naar het Elisabeth-Ziekenhuis ver voerd. De schade aan beide wagens noopte de politie tot het innemen van de kentekenbewijzen. Vandaag begint het Verpleeghuis Birk hoven met de dagbehandeling van lichamelijk zieken in de regio Amers foort. Het betreft hier een nieuwe ontwikkeling in de gezondheidszorg, die het mogelijk maakt dat lichamelijk zieken, die anders zouden zijn aange wezen op een langdurig verblijf in een ziekenhuis dan wel opname in een verpleeghuis, toch thuis kunnen wonen en vandaaruit enkele dagen per week de dagbehandeling bezoeken. Het gaat daarbij om lichamelijk zie ken, die (nog) zodanig hulpbehoevend zijn dat zij zich niet zelfstandig kunnen redden. Om zich toch in de thuissitua tie te handhaven is het enerzijds nodig dat daar enige opvang én hulp geboden kan worden, anderzijds is het van belang dat de patiënt door middel van therapeutische hulp zijn functioneren kan verbeteren of niet nog hulpbehoe- vender wordt. De dagbehandeling geeft deze hulp; anderzijds betekent het een ontlasting voor het thuismilieu, omdat de patiënt enkele dagen in de week verblijft op de afdeling dagbehandeling van het Ver pleeghuis Birkhoven. Het gaat hier dus om een welkome aanvulling op de gezondheidszorg voorzieningen. De hulpverlening van de dagbehande ling is gericht op het behoud of her stel van functies. Daartoe worden op de afdeling dagbehandeling de volgen de therapieën aangeboden: fysiothera pie, ergotherapie, logopedie, activi teitentherapie, verpleegkundige zorg, medische zorg en maatschappelijke begeleiding. Voorwaarde voor de dagbehandeling is dat de patiënt voor minstens twee van de hiervoor genoemde therapieën in aanmerking komt en dat de gewenste therapieën niet op andere wijze in of vanuit de thuissituatie verzorgd kun nen worden. Bij de beoordeling of iemand voor dagbehandeling in aan merking komt, wordt tevens de thuis situatie in ogenschouw genomen. De aanvraag voor plaatsing in de dagbe handeling gebeurt door de huisarts of door een behandelend specialist. Van te voren kan men uiteraard overleg plegen met bijvoorbeeld de wijkver pleegkundige of maatschappelijk wer kende. Nadat op de afdeling dagbe handeling van het verpleeghuis „Birk hoven" de aanvraag in eerste instantie beoordeeld, wordt deze getoetst door het verbindingskantoor van de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekosten. De kosten voor de dagbehandeling worden namelijk vergoed uit deze voorziening; voor de bezoeker van de dagbehande ling zijn er geen kosten aan verbonden. Birkhoven is door de Minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne aangewezen om voor de gezondheids regio Amersfoort de functie van dag behandeling voor lichamelijk zieken uit te oefenen. Birkhoven heeft daartoe een zogenaamde „verklaring" ont vangen, waarin de uiteindelijke capa citeit voor het totaal aantal dagbehan delingsplaatsen op 22 is gesteld. Aangezien een dagbehandelingsbe zoeker gemiddeld 2 tot 3 dagen per week naar de dagbehandeling komt, zullen t.z.t. in totaal plm. 44 personen gebruik kunnen maken van deze nieuwe voorziening. Er kunnen zich overigens aanzienlijke verschillen voordoen in de tijdsduur van de dag behandeling. Dat betekent dat voorlo pig 10 personen in dagbehandeling kunnen komen. Van diverse zijden zijn daartoe de eerste aanvragen reeds binnen gekomen. Deze beperkte en voorlopige start houdt verband met de nog te bouwen voorziening voor de definitieve dag behandeling, met een capaciteit van 22 plaatseri. De hiertoe noodzakelijke pro cedures zijn in een reeds vergevorderd stadium van ontwikkeling. Naar verwachting zal de toestemming voor de nodige verbouwingen rond de jaarwisseling afkomen, zodat in de loop van het komend jaar de verbou wingen gerealiseerd kunnen worden en de afdeling dagbehandeling op volle dige capaciteit zal kunnen gaan func tioneren. met Z uitknoopbare Borg-voering f v.V\feedestraatTI0 tel.12424 Soest Inleidingen in de systematische filosofie Op 1, 8, 15, 22 en 29 oktober wordt in de I.S.v.W. een serie inleidingen in de systematische filosofie gegeven door drs. M. J. J. A. Korthals uit Nijmegen. Van Miehiel Korthals zal een boek verschijnen getiteld: „Filosofie en In tersubjectiviteit. Een kritische in leiding in de systematische filosofie". De eerste avond zal algemeen inlei dend zijn, en de vraag behandelen waar filosofie eigenlijk over gaat; terwijl de volgende avonden proble men aan de orde komen uit systema tische disciplines, respectievelijk ethiek, ken theorie, filosofische antro pologie en sociale filosofie. De proble men zullen voor een deel aan de letter kunde en voor een deel aan krante artikelen worden ontleend. De cursus wordt aan de hand van dit boek opgezet. Voor inlichtingen en opgave kan men zich wenden tot de Internationale School voor Wijsbegeerte, Dodeweg 8, 3832 RD Leusden, tel. 033-15020. Bat in zwembad Tot haar ontsteltenis ontdekte een be woonster van de Sparrenlaan in het (droogstaande) zwembad naast haar woning een rat. De gewaarschuwde politie heeft de rat-in-het-nauw - het dier kon niet meer ontsnappen - over gedragen aan de zorg van de bospoli- tie. Bekroond Bij de te Zeist gehouden U.P.A.B.-wedstrijden behaalde de heer J. Grootewal te Soesterberg, lid van de vereeniging T.O.V. te Zeist, de navolgende prijzen: Hoogspringen 3de prijs (1.75 M.) Kogelstooten le prijs (11.12 M.) 400 M. 1ste prijs (56 sec.) Verspringen 2de pr. (5.85 M.) Het Modepaleis „De Vlijt" Door vriendelijke bemiddeling van den eigenaar van genoemd perceel, den heer J. Koelman, werden wij Woensdagavond te 9 uur in de gelegenheid gesteld, den nieuwbouw te bezichtigen. Wanneer men voor het perceel staat, treft al direct de riante opzet en ziet men ter weerszijden van de fraaie teakhouten winkeldeur, een paar miniatuur kastjes voor speciale artikelen; verder 4 etalages voor kousen, dassen, fijne kleedjes en mode-artikelentwee driehoek etalages voor speciale doeleinden en eindelijk 2 groote etalages, één voor de stoffen-afdee- ling en één voor de bedden-afdeeling. Al deze stofvrije etalages ontvangen des avonds een zacht getemperd licht uit de zoldering, welke direct opvalt; op den dag heeft 't daglicht overal vrije toegang, zoodat alles op zijn voordeeligst uitkomt. Komt men de winkeldeur binnen, dan valt allereerst op de glazen vitrine, 's avonds eveneens verlicht en ingericht voor iets speciaals en verder aan beide zijden van de enorme winkelruimte een menigte vakken voor gemaakt goed, de dames-afd., sokken, handschoenen, etc., waarvoor smaakvolle toonbanken zijn geplaatst en de koopers gemakkelijk gezeten, een goed overzicht krijgen. Het achterste gedeelte in ingenomen door de corsetten afdee- ling. Een knus kantoortje sluit zich hierbij aan, waarin zich tevens het schakelbord bevindt, dat voor het geheele gebouw dienst doet. In 't fraaie winkel-interieur zijn een drietal electrische schellen aange bracht. In den linkervleugel is een trap aangebracht naar de kelder verdieping, waarin allereerst is aangebracht de rol-installatie voor het groote rol gordijn om de zon te keeren uit de etalages. Verder is er aangebracht een W.C. met waschgelegenheid voor personeel en klanten. In deze kelder zijn ondergebracht de diverse vloerzeilen, karpetten, kleeden e.d., zoodat men ook hier een goed overzicht krijgt. Een paar groote schuifdeuren geven toegang tot het achterterrein, dat zich uitstrekt tot aan het Kerkpad. Daar boven is aangebracht een solide hijsch-inrichting om de stukgoederen naar het magazijn te vervoeren. De ruime doorgang is geschikt om de wagens gemakkelijk te laten passeeren en langs de rechterzijde van het perceel den hoofdweg te bereiken. Linksaf komt men in het riante woonhuis. Lawn tennis Het 5e onderlinge tournooi, aangeboden door de Vereen. Van Lennep's Sportpark aan hare huurders, behoort weer tot het verleden. Begunstigd door prachtig najaarsweer zijn deze wedstrijden gespeeld op de prachtige en schitterend gelegen banen in het Burg. Deketh- park. Het aantal inschrijvingen was minder als het vorig seizoen. (Hebben de onderlinge wedstrijden der „Asta" hier misschien schuld aan?); de echte onderlinge band en prettige geest was des te aange namer, mede door de goede leiding, welke was opgedragen aan de Heeren Meurs, De Vries, Backer, Horver, Kraayenbrink en dr. Stro band, resp. vertegenwoordigers der „Asta, Soester Tennisclub en v.' Lennep's Sportpark. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats. De wedstrijd zelve was animeerend en had een vlot verloop. Elke partiji afzonderlijk bespreken zou te veel plaatsruimte vorderen. Wij zullen ons bepalen bij de oudste der heeren en bij de jongste der dames. Eerst genoemde wist een len prijs te bemachtigen in afd. A gemengd-dub- bel en een 2en prijs in afd. A heeren dubbel. Wie doet het hem eens na? Laatstgenoemde legde beslag op een le prijs afd. B dames enkel en een len prijs afd. B dames dubbel. Goed zoo Tineke, ga zoo voort. Volgend seizoen in A hè. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar eind strijd-uitslagen, welke als volgt luiden; Afdeeling A Heeren enkel: G. v.d. Wijst slaat W.D. Hübner 6-1, 6-3. Dames enkel: Mej. D. H. M. van Straelen slaat Mevr. Stroband 3-6, 6-3, 6-4. Gemengd dubbel: Mej. D. H. M. van Straelen en de heer J. van Olden- borg slaan den Heer en Mevr. Stroband 6-1, 0-6, 6-4. Heeren dubbel: G. v.d. Smit en G. v.d. Wijst slaan J. van Oldenborg en E. Horvers 6-0,6-2. Dames dubbel: Dames D. H. M. en J. van Straelen slaan Mevr. Liffman en Mevr. Beijma thoe Kingma 6-1, 6-3. Afdeeling B Heeren enkel: F. Tobi slaat G. v.d. Poll 6-1, 6-2. Dames enkel: Mej. T. v.d. Poll slaat Mej. L. Voerman 6-1, 6-2. Dames dubbel: T. v.d. Poll en L. Bossert slaan dames R. Selderbeek en Uiensch. (Zus?) 6-2, 6-8, 6-4. Gemengd dubbel: Mej. H. Sirag en F. Tobi slaan Mevr. v.d. Boogaard en den heer F. Kloeke 6-2, 6-4. Den Weled. Gestrenge Heer Wüst reikte na afloop van elke partij de prijzen uit, bestaande uit kunstvoorwerpen, geleverd door de Soester Kunsthandelwisselbekers waren dit seizoen niet beschikbaar. Malaise en Crisis, enz. enz., zijn hier niet vreemd aan.

Soester Courant | 1982 | | pagina 5