HET NIEUWE LEESSEIZOEN STAAT VOOR DE DEUR GA D'R EENS LEKKER VOOR ZITTEN! Restaurant ,,'t Hoogje 12V2 jaar 'N GflEEP iafviSï" Gratis bij De Stadhouder Boekhandel 'De Stadhouder' opent het nieuwe leesseizoen Radio Instuif „Zon en Schild" (De Stadhouder doet dat ook) Boeken - tijdschriften Goedkope boekenkelder - kreatieve kadohoek Van Weedestraat/Stadhouderslaan De Stadhouder wacht in zijn kelder op u. Met meer dan 2000 hartstikke fijne, spannende, leerzame, gekke, mooie, rooie, dikke, dunne, slappe, stevige, maar vooral goedkope boeken in zijn kasten. Kom toch snel en koop, koop, koop. U kunt méér aan dan u denkt tenboeken en voo^ Encyclopedie 25^ Thrillers I 3 95 Grote SP eniamüieromans 9.90 Nederlandse en I 2250.- S ood0gsboeken 6.50 en Kunstboeken en 1 detektives en oorl 9 mels onder J\0. rafiesene, I vertaalde literatuu r Snuffelbakken 1 plaatsen «nat^ 9.9o per deel I 12 delen van Ber,cht v 25.. 1 k0?P'eLlte delen, nu per deel los 6.50, 4M 1 reldoorlog,laatsl M Tukje De Stadhouder brilt Een kleine attentie.... Schatgraven De Stadhouder heeft zijn plek in Soest gevonden 9 Soester Courant van woonsdatt 29 september 1982 9 (Naast Reisbureau Gerth) Tel. 17699 de Stadhouder Foto: Herman van Dam Bij het in een ver buiten Soest gerenom meerde café-restaurant ,,'t Hoogje" is dezer dagen een bescheiden feestje gevierd. Maandag 27 september j.l. vas het exact twaalfeneenhalf jaar gele den dat eigenaar D. van den Beid de deuren openzette voor een publiek dat in de loop der jaren de grootste waar dering heeft gekregen voor de culi naire genietingen die men bij 't Hoogje kan ondergaan. In kleine kring is dit be langwekkende feit herdacht. De heer Van de Beid kan met trots en vreugde terugzien op een periode waarin zijn restaurant in brede kring bekendheid heeft gekregen. Daaruit heeft zich langzamerhand een vaste kring van fijnproevers gevormd, die de weg naar het uniek gelegen etablisse ment - immers middenin de schilder achtige oude dorpskern van Soest, onder de „rook" van de Oude Kerk - uitstekend weten te vinden. Bij veel Soestenaren is 't Hoogje een begrip door de talrijke partijen en recepties die er worden gegeven. De heer Van de Beid, die zichzelf, ondanks zijn 42 jaren, met recht een „oude rot" in het vak noemt, erkent dat alleen een voortdurend inspanning om het hoge peil te handhaven ervoor heeft gezorgd dat 't Hoogje nooit ontevreden gasten heeft gehad. Ter gelegenheid van het feestelijke jubileum is gedurende de gehele maand oktober het weikomstdrankje voor rekening van de zaak, kondigt de heer Van de Beid aan. Verder heeft hij een aantal roulerende, gevarieerde feestmenu's samengesteld, waaraan de gasten hun hart kunnen ophalen. Overigens, de uitgebreide wildkaart zal diverse bezoekers wel zeer aan spreken, en natuurlijk kan men ook „a la carte" voortreffelijk bij 't Hoogje terecht. Met ingang van de maand oktober brengt 't Hoogje ook „levende" piano muziek, verzorgd door de Soester Dick Elsit. Voor de goede orde't Hoogje is iedere dag geopend, vanaf 11.00 uur. Sinds 1 april van dit jaar heeft Soest zijn eigen boekenantiquariaat. De Stad houder noemt dat zijn Goedkope Boekenkelder en dat - het is duidelijk gebleken - spreekt zeer velen goed aan. Een plek aan de van Weedestraat, waar je echt lekker kunt zoeken naar boekenkoopjes, daarbij werkelijk unieke vondsten tegenkomend, waar je in een oergezellige zithoek kunt bladeren in alles wat je maar wilt en waar je rustig en vrij bent op je speurtocht in leterland. Die boekenkelder van De Stadhouder heeft zich in korte tijd gemanifesteerd als een waar luilekkerland voor leesgrage burgers en buitenlui. Dat worden er kennelijk iedere dag meer, want steeds meer mensen ontdekken dat knusse keldertje. De Stadhouder loopt met een uiterst tevreden gezicht in zijn winkel rond; dat antiquariaat is een hobby van hem, zijn lust en zijn leven. Hij zorgde ervoor dat die kelder qua inhoud voor een breed publiek interessant blijft. %raad op peil door regelmatig elders in te kopen. Ook dat is schatgraven, dat speuren naar oude bibliotheken, naar restpartijen uit de uitgeverij, maar ook naar stapeltjes boeken van particu lieren. De Stadhouder komt graag bij U kijken als U denkt iets voor zijn kelder te hebben. Is het niet te veel, gaat U dan gewoon even met Uw boeken langs bij de winkel, een taxa- Regelmatlgneid tie is dan zo gemaakt. De boekenkelder van de Stadhouder is een soort De Slegte in het klein. "Dat hoor je de mensen ook vaak zeg- gen", vertelt de Stadhouder ons. "Het is werkelijk een lust voor het oog als je de mensen hier ziet genieten van wat ze soms vinden. Ze komen niet zo maar een keertje, welnee, je ziet hier steeds meer vaste bezoekers, .die regel matig naar beneden wippen om te kijken of er weer wat nieuws is". Hier schijnt het van-alles-wat-voor-iedereen boekenzonnetje dag in dag uit, en dat wordt op hoge prijs gesteld. "Natuur lijk ben ik daar erg blij mee, want boeken, of het nu splinternieuwe of hele oude zijn, hebben mijn liefde, en wat is er nu mooier dan van je hobby je werk te maken?". "Je zou hier best in die kelder tussen de boeken kunnen wonen". Nu vertelt de Stadhouder het verhaal van die meneer die om zes uur 's avonds wakker gemaakt moest worden. Tevreden zat die liefhebber van mooie boeken in de zithoek te slapen met een opengeslagen boek op zijn schoot. Ze hebben hem wakker ge maakt en gezegd dat er niets op tegen was als hij de volgende dag zou terug komen om verder te lezen of, indien ge wenst, een tukje te doen. "Prima, zo'n voorval, dat wil zeggen dat mensen zich geheel op hun gemak kunnen voelen, en dat is nu net wat we graag willen". Als U eens wist hoe vaak het voorkomt dat mensen die de boekwinkel be zoeken hun leesbril vergeten.... Dat is natuurlijk knap lastig en het plezier in het snuffelen is er ook direkt af. In samenwerking met de heer Nota van het Brilcentrum, óók van Weede straat, hebben ze daar nu voor de ver geetachtige brildragers een doos met alle gangbare typen leesbrillen voor U klaarliggen, zo gevarieerd, dat het wel gek moet gaan als daar niet een nood oplossing voor U bijzit. Dan hoeft U niet eerst naar huis om Uw fok op te halen. Da's toch een gezellige op lossing? De Stadhouder glimt van achter zijn eigen brilletje, hij heeft er zichtbaar plezier in. Met genoegen kijkt hij uit naar het nieuwe leessei zoen dat hij deze week met een groot scheepse reklamekampagne wil laten beginnen. De voorraden zijn weer goed op peil. Boeken, boeken en nog eens boeken. Van alles en nog wat, voor jong en oud, voor elck wat wils. Waar zit die Stadhouder eigenlijk? Die rood/witte winkel naast die Blauw/witte van Reis bureau Gerth op het hoekje van de van Weedestraat en de Stadhouderslaan. Een vrolijk spandoek wijst U de weg. De parterre winkel door. met zijn on gewijzigd aanbod van een internatio naal tijdschriften pakket, een verras send complete boekhandel én een kreatieve kadohoek met vriendelijk ge prijsde weggevertjes voor iedereen. Naar beneden, trapje af, en U bent in de Goedkope Boekenkelder. Zolang de voorraad strekt krijgt iedereen die beneden iets heeft gekocht een aar dige attentie. U kunt kiezen uit een beroemd detektive verhaal, of uit een aantal leuke posters, kom even langs om te kijken of kijk in de advertentie van deze week. Stapels boeken voor stapelgekke prijzen, daar kunt U ter gelegenheid van de opening van het leesseizoen van komen profiteren. Laat het nu maar regenen, en laat de wind maar om het huis waaien, dan wordt de winter thuis met een boek dubbel ge zellig. Noem het schatgraven, dat zoeken in de rekker naar leuke dingen. Oude en nieuwe plaatwerken, volkssagen, avonturenverhalenreisbelevenis sen, maar ook eigentijdse romans, kookboeken, stripverhalen, kortom een keuze uit veertien rubrieken. U kunt in de Stadhouderkelder niet terecht voor gebruikte school- en studieboe ken, ook met echt wetenschappelijke boeken houden ze zich daar niet bezig. Dat is een vak appart, dat laten ze aan specialisten over. Ze houden de voor- Men verzoekt ons opname van het na volgende Radio Instuif is de huisomroep van het Psychiatrisch Centrum Zon en Schild te Amersfoort. Om onze radioprogramma's optimaal te kunnen verzorgen willen wij het aantal medewerkers uitbreiden. Voor onze programma's op de zondag-, maandag-, woensdag- en zaterdag- avondzoeken wij medewerkers (M/V) voor presentatie, techniek en tele foon/ontvangst. Kinderbingo in de Borg Woensdagmiddag 6 oktober a.s. laat de Wijkvereniging Overhees voor de kin deren wederom de bingoballetjes rol len. Er wordt gespeeld in de Borg, vanaf 14.00 uur. Leden en donateurs betalen 1,50; van de overigen wordt het dubbele gevraagd. Alle spelers en speelsters krijgen gratis een glas li monade. Er worden veel kinderen verwacht. Vanwege de specifieke problemen van de bewoners van Zon en Schild ver wachten wij van de medewerkers het vermogen om hiermee om te kunnen gaan. Tevens verwachten wij van de mede werkers een redelijke kennis van de muziek in het algemeen. Voor de realisering van de program ma's vragen wij van de medewerkers een beschikbaarheid van minimaal 6 uur per week. Daarnaast is er eenmaal per maand een algemene vergadering. De medewerking aan het ziekenom- roepwerk van Radio Instuif geschiedt op geheel vrijwillige basis, van enige geldelijke vergoeding kan dan ook geen sprake zijn. Indien u geïnteresseerd mocht zijn kunt u uw schriftelijke reaktie zenden aan: Radio Instuif, Zon en Schild, Utrechtseweg 266, 3818 EW Amersfoort. Voor telefonische inlichtingen kunt u zich wenden tot Kees Broekman, coör dinator van Radio Instuif. Telefoon: 003-638534 toestel 260. Wanneer U beneden, in De Goedkope Boekenkelder, iets heeft gekocht, pak dan zelf, voordat U naar boven gaat een leuk presentje mee. Zolang de voorraad strekt kun U kiezen uit de prachtige poster waarop de geschiedenis van de lucht vaart staat afgebeeld, een leuke Dick Bruna bloemenposter, de leerzame Wereld-energiekaart of een spannend detekti- ve-boekje van Edgar Allen Poe, ,,De Gouden Skarabee". Dus doen!!! De Stadhouder wenst U alvast een oergezellig leesseizoen.

Soester Courant | 1982 | | pagina 9