Vaar naar de zonnige Canarische Eilanden Een cruise... De vakantie van uw leven mm Mikimo- kindetmot/e VERHUIZINGS OPRUIMING artihome 3f° 3f° Dagje vogeltjesmarkt en zwarte markt Uw luxe hut op de "Black Prince" werd reeds besproken door de Soester Courant en Reisburo Gerth Louis Lbnbbn fcssssü 4?® MAISON VERKLEY I 11 mm Zoek de zon op met de "Black Prince" Tarieven „Black Prince" 'H 6 '"A Roomboter amandelspeculaas Roomboter amandelstaven Amandel marsepein In de kraam te pas. EHBO óók present Soester Courant van woensdag 6 oktober 1982 11 ti Si Zoek de zon op, dat is zo fijn. Een beetje zonneschijn moet er altijd zijn". Deze woorden van het lied, dat in vooroorlogse jaren in Nederland populair was, zijn nog altijd van toepassing. Welnu: Lezers en lezeressen van de Soester Courant kunnen op de afvaarten van 2 en 30 december a.s. dertien dagen lang op exclusieve wijze de zon op zoeken. In die periode vaart het luxueuze schip de "Black Prince" van de Fred.Olsen Lines naar het zonnige zuiden. Aan boord heeft de Soester Courant, in samenwerking met reisbureau Gerth een aantal hutten gereser veerd voor de lezers en lezeressen, die interessen hebben in deze waarlijk fantastische cruise. En om het ook voor u extra aantrekkelijk te maken krijgen onze lezers en leze ressen maar liefst 20% reduktie op de geldende tarieven. Een unieke kans, want nergens kunt u zó goedkoop deze cruise meemaken als via de Soester Courant in samenwerking met reisbureau Gerth in Soest. En zij beloven u... dit wordt de vakantie van uw leven! Een cruise.... 'n wensdroom van velen. Duur? Niets is minder waar. Tenminste..als 't gaat om een Fred.Olsen cruise, met de "Blaók Pyince" uit Rotterdam. Reist u in gedachten even mee Een cruise.... 'n wensdroom van velen. Duur? Niets is minder waar. Ten minste... als 't gaat om een Fred. Olsen cruise, met de "Black Prince" uit Rotterdam. Reist u in gedachten even mee? Dertien dagen op reis om te genieten van de weldadige sub tropische zon van Madeira en de Ca narische Eilanden, terwijl hier de Hol landse winter huishoudt. U belééft wat aan boord van dit komfortabel, air conditioned cruiseschip. Geen moment van verveling: er is van alles te doen. Maar op de "Black Prince" zijn ook rustige plekjes te over. Bepaalde wensen? De bemanning staat voor u klaar, dag en nacht. Als u houdt van lekker eten, is dit dé vakantie voor u: niet voor niets draagt de keuken van de "Black Prince" het fijnproevers-predikaat "Chaïne des Rótisseurs". Een Fred.Olsen cruise is in feite 'n aantal vakanties in één. Want het is ook: zorgeloos ge nieten van zon en zee, sport en spel. De avonden? Wat dacht u van een casinobezoekje, van een bioskoopje, of een avondje theater, verzorgd door bekende Nederlandse en buitenlandse artiesten? Gevolgd door een dansje en 'n drankje in één van de drie bars... Maar er is méér. U krijgt ook volop de kans om onderweg kennis te maken met interessante steden. Zodra de "Black Prince" in volle zee ls, groeit er die bijzondere sfeer aan boord: ontspannen, vriendschappelijk, 'n tikje romantisch.... Veel passagiers spreken Nederlands, net als u. Net als de cruise-director, zijn attente hostesses en de scheepsarts. De prij zen? Vergelijkt u die eens met een willekeurige andere kompleet verzorg de vakantie. Vast en zeker komt u dan tot de slotsom dat een cruise met de gastvrije Noren van Fred.Olsen héél, héél goed betaalbaar is en elke cent waard die u ervoor betaalt. Als u deze winter,méé koers zet naar het zuiden, met de 150-koppen tellende bemanning van de "Black Prince": Welkom aan boord! Elke dag is er van alles te doen, op uw varende 'vakantiestad'. Let wel: er móet natuurlijk niets. Alleen bepaalt wat u doet. Waaraan u mee doet. Hoe lang. Hoe kort. Of hoe vaak. Waar gaat u heen? Een van de drie grote zonnedekken, het zwembad, één van de drie bars, één van de twee sport spel dekken, één van de drie lounges? Aan u de keus. Wilt u in alle rust genieten van een goed boek? U haalt er gewoon één uit de biblio theek, u zoekt een rustig plekje aan dek en u gaat heerlijk zitten, een koel drankje binnen handbereik, genietend van de weldadige zon en de frisse zeelucht. Voelt u meer voor wat akti- viteit? U kunt een duik nemen in het zwembad, een spelletje shuffleboard of tafeltennis spelen, kleiduiven schieten, meedoen aan een kilometerloop of "blijf fit" gymnastiek. Of voelt u 't meest voor een rustig spelletje bridge, backgammon, scrabble of schaak, in één van de lounges? U zegt het maar. Aan de keus. Dertien dagen lang. Elke dag. En...elke avond. Langzaam ziet u de zon als een enor me rode bol onder de verre horizon wegzakken en de lucht wordt paars, goud en vermiljoen van kleur. Het ls tijd voor het nachtleven aan boord van de "Black Prince". Tijd voor een glaasje en een praatje aan de bar met nieuwe vrienden, voordat u aan tafel gaat voor het diner. En daarna: tijd om te genieten van eersteklas amusement, verzorgd door bekende Nederlandse en buitenlandse artiesten. Of om mee te doen aan het véfkleed- feest van 't Fancy Dress Ball. Of is er vanavond een Captain's Cocktail Party? Of een wervelende show van een groep temperamentvolle artiesten it Las Palmas. Of een "Tropische Eilanden Feest", met limbo dansen en hoela-hoelameisjes? Een cruise-avond is óók een avond om 'n beetje ver liefd te dansen, op de muziek van de scheepsband. Of om 'n gokje te wagen in het casino, met roulette, joker se- ven of blackjack. En om, voordat u tenslotte uw hut opzoekt, aan dek nog een romantische wandeling te maken in de zwoele avondlucht, om te kijken naar het glinsterend pad van het kiel zog, beschenen door het zilveren maanlicht. Het begint al meteen goed met het (Noorse) ontbijt. Neemt u er vooral de tijd voor, want er staat het één en ander op tafel. Vruchtefisap, vers fruit, cornflakes, yoghurt, gerookte schelvis, eieren, ham, kaas, worst, marmelade, jam, koffie, thee en melk. Halverwege de ochtend serveren wij u koffie met biscuits. Of 'n pittig kopje bouillon. En dan is het tijd om aan tafel te gaan voor de uitgebreide (4 gangen!lunch. Of om uw keuze te Huttype Goedkoopste cruise 2 december Nieuwjaars- cruise 30 december Prijzen per persoon Normale prijs Soester Courant prijs Normale prijs Soester Courant prijs luxe hut, bad/toilet 1-persoons 2-persoons 5850 5600 4680 4480 6050 5800 4840 4640 buitenhut, douche/toilet 1-persoons 2-persoons 2-persoons 5000 4550 3500 4000 3640 2800 5200 4750 3700 4160 3800 2960 binnenhut, douche/toilet 1-persoons 4150 3320 4350 3480 binnenhut, douche/toilet 2-persoons 3-persoons 4150 3500 3320 2800 4350 3700 3480 2960 binnenhut, douche/toilet 1-persoons 2-persoons 5000 3700 4000 2960 5200 3900 4160 3120 buitenhut, toilet 1-persoons 2-persoons 3950 3100 3160 2480 4150 3300 3320 2640 binnenhut, toilet 1-persoons 2-persoons 3300 2550 2640 2040 3500 2750 2800 2200 binnenhut, douche/toilet 3-persoons 4-persoons 1900 1650 1520 1320 2100 1850 1680 1480 Inbegrepen cruise logies, maaltijden (ontbijt, koffie, lunch, thee, diner, mid- nightsnack) havengelden Niet begrepen excursies, fooien en uitgaven van persoonlijke aard, zoals dranken, sigaretten en wasserij. Verzekeringen Het afsluiten van een verzekering wordt sterk aanbevolen en dient gelijktijdig met de boeking te geschieden. Annuleringsverzekering 3van de reissom plus 6,- poliskosten. Ideale reisverzekering Europa (bagage-ziekteongevallen). Premie 2,- per persoon per dag plus 5,- poliskosten. Verzekeringen Het afsluiten van een annuleringsverzekering wordt sterk aanbevolen en dient gelijktijdig met de boeking te geschieden. Indien u een reis verzekering wilt afsluiten (voor personen en/of bagage) dan kan Reis bureau Gerth ook daarvoor zorgdragen. Betaling aan boord Betalingen aan boord geschieden in Nederlandse guldens. Buitenland se valuta, reischeques en dergelijke kunnen bij de purser worden ingewisseld. Medische verzorging: Het schip heeft een dokter en een gediplomeerd verpleegster aan boord. Excursies: In de verschillende aanloophavens worden door Fred Olsen Lines land- uitstapjes georganiseerd. Nadere informaties hierover ontvangt men gelijktijdig met het passagebiljet. Boekingen vinden aan boord plaats. Brandstoftoeslag Fred. Olsen Lines behoudt zich het recht voor een brandstoftoeslag te berekenen indien de olieprijzen zouden escaleren. Paspoort: Een geldig paspoort is nodig. Boeken Wilt q direkt boeken voor deze reis dan kunt u dat doen met bijgaande bon bij Reisbureau Gerth, v. Weedestraat 58, tel. 02155-22144. Soesterbergsestraat 22, tel. 02155-12683. maken uit ons beroemde Noorse "Koldtbord", met z'n rijke variatie aan verrukkelijke koude en warme ge rechten. Van asperges en garnalen tot wilde eend en gepocheerde zalm! Halverwege de middag wordt u thee met ovenvers gebak geserveerd. En terwijl u zich omkleedt voor het di ner, kunt u zich alvast verheugen op de culinaire verrassing van die avond., gebraden reebout? ossehaas? tourne- dos Béarnaise? De bediening is even stijlvol als de omgeving. U waant zich in een vijfsterren restaurant. Welnu, dat bént u eigenlijk ook! Hebt u aan 't eind van de avond alweer trek? En is het ontbijt u nog te ver weg? Geen nood, ook daaraan is gedacht: om middernacht is er weer 'n hapje te eten. Altijd is het weer een fascinerend ge zicht om aan de horizon langzaam de kustlijn en de contouren van een onbe kende havenstad te zien verschijnen. Er staan er maar liefst vier, soms zelfs vijf op het programma! Op weg naar de Canarische Eilanden laat de "Black Prince" in de meeste gevallen eerst het anker vallen in de haven van de portugese hoofdstad Lis sabon en die van Funchal op het bloe- meneiland Madeira. Dan zetten we koers naar de taxfree havens van San ta Cruz op Tenerife, Las Palmas op Grand Canaria en soms ook nog Arrecife op Lanzarote. Elegante hoofdsteden met een rijke traditie, een schitterend eiland als Ma deira, de gastvrije, zonovergoten sub tropische Canarische Eilanden... U heeft volop de tijd om er aan wal te gaan en ze uitgebreid te verkennen. Voordat u dat doet zal de Cruise-direc tor u graag precies vertellen wat u vooral niet mag missen, waar de koop jes te halen zijn en waar u goed op moet letten. U kunt als u dat wilt, ook deelnemen aan excursies die door ons zijn georganiseerd, om zeker te zijn dat u voor de volle honderd procent profiteert van de beschikbare tijd. En dan is het zover! Voet aan wal, het avontuur tegemoet. De plaatselijke markt ontdekken. De wijn van het land, in een oude bodega of op een fleu rig terrasje. Genieten van de geur an jasmijn, kamperfoelie, oleander en bougainville. Rondslenteren in dorpjes en langs ge bouwen die de eeuwen hebben getrot- En al die tijd ligt uw schip te wachten aan de kade, klaar om u naar het vol gende avontuur te varen. PortugalLissabon Een bruisende stad, vol van heden en verleden. Wat een belevenis om de schilderachtige bloemverkopers gade te slaan, terwijl u geniet van een pittig kopje koffie. Om door de steile straten te slenteren, met hun roze en witte huizen. Madeira: Funchal Madeira is een eiland met een zacht klimaat. U vindt er, naast elkaar, in drukwekkende hoge bergen en diepe dalen en ravijnen. De hoofdstad Fun chal herbergt tal van antieke schatten. Het eiland heeft wijnen, verse groenten, fruit en vis in overvloed. U vindt er bloemen in alle soorten en kleuren en prachtige staaltjes van bor duurkunst, mandvlechtwerk en tapijt weefkunst. honigsmühle KERKSTRAAT 7 - SOEST Artihome gaat verhuizen: van Soest naar Hilversum. Aan de Kerkstraat Promenade 69 hebben wij daar Roche Bobois overgenomen, zodat we u in een veelvoud aan ruimte een nog grotere keus kunnen bieden. Vanaf 19 oktober bent u in die nieuwe zaak van harte welkom. Voor die tijd ruimen wij in Soest drastisch op: van 2 t/m 16 oktober. Komt u even langs? Burg. Grothestraat 1a - Soest - Tel. 02155-17415 Met toestemming K.v.K. 86 Lanzarote: Arrefice Lanzarote is een bizar vulkanisch eiland. Misschien een overblijfsel van het verloren Atlantis... Een excursie over het onherbergzame "maanlandschap" naar de beroemde Vuurberg en de nachtclub die is ge huisvest in een grot is een belevenis. TenerifeSanta Cruz Het grootste van de Canarische Eilan den. U kunt er de zonovergoten stran den van EI Medano en Los Christianos bezoeken, maar ook een verkoelende rit maken naar het topje van de majes tueuze Monte Telde (3700 meter) Koopjesjagers kunnen hun hart opha len in Santa Cruz of het nieuwe toeris tencentrum Puerto de la Cruz. Gran Canaria: Las Palmas Grand Canaria met de hoofdsatad Las Palmas heeft een mondain strandleven (bezoek bijv. het strand van Las Canteras!), maar u kunt er ook goed (taxfree) winkelen. Er zijn vele nacht clubs en bars. Meer naar het zuiden, voorbij de grote bananenplantages vindt u een ongekend ruig landschap, achter het eindeloze lint van zilverwitte stranden en duinen. Hopelijk hebben wij u overtuigd dat een Fred. Olsen cruise de vakantie van uw leven is. Daarbij biedt onze cruise toch wel bijzonder veel méér. Gaat u maar na: bij een gewone vakantie moet u zo ongeveer bij iedere stap die u zet uw portemonnee tevoorschijn halen. Bij een Fred. Olsen cruise hoeft u alleen maar wat geld mee te nemen voor uw (taxfree) drankjes (en b.v. uw fiches voor het casino). U bespaart alles bij elkaar dus een flink bedrag. Rekent u even mee? Géén huur voor parasols of ligstoelen. Géén extra kosten voor maaltijden. Geen entreegeld voor het casino, de shows, de bioscoop, de dancing en het zwembad. Géén extra kosten voor koffie en thee. Geen kosten voor sport en spel. Geen B.T.W. Géén problemen met het wisselen van geld. U kunt met guldens betalen. Gratis koffie na de maaltijden. Plus natuurlijk nog een paar opvallende voordelen. Geen taalproblemen: u kunt aan boord met Nederlands terecht. Geen vette of on verzorgde maaltijden. Geen treinen, die langs het strand voortdenderen. Geen stank van auto's of motoren. Geen gezeur van ijsverkopers. Geen oponthoud op drukke luchthavens. Geen nachtelijke vertrek- of aankomst tijden. Telt u eens op hoeveel extra kosten uw laatste vakantie met zich meebracht. U zult het met ons eens zijn: een Fred. Olsen cruise is niet duur. De service aan boord kent maar één klasseeerste klasse! Ongeacht welk type hut u boekt. Zie de bon in de advertentie op pagina .16 Alleen zaterdag 9 oktober 250 gram van 5.25 voor van 5.50 voor 200 gram van 6.00 voor WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 76 t'ïïjneUemtvantkbankgbakker! Garantie op zang... Ga je mee naar de vogeltjesmarkt? Nou, dat klinkt wel leuk, vogeltjes zingen ze zijn kleurrijk en een tochtje naar Antwerpen kan de moeite waard zijn. Zeker, met de klank van het melodietje van de vogeltjesdans weer eens in de oren. Nou was de uitnodi ging een beetje misleidend want de vogeltjesmarkt vormt een onderdeel van de vlooienmarkt in Antwerpen, een markt overigens waar bovenge noemde diertjes zeker aanwezig kun nen zijn in de buurt van alle huis- en hofdieren die er rondom te zien en te koop zijn: honden, hondjes, met of zonder stamboom, vertederend lief voor wie er oog voor heeft, maar ook en dan vraag je je toch af hoe dat kan - eekhoorntjes en fretjes, een albino- vorm van de bunzing, die alleen in gevangen staat voorkomt en wordt gebruikt om op konijnen te jagen. Maar op de markt zaten konijnen en hun jagertjes broederlijk in hokken naast elkaar. Het beestenspul vormt inderdaag maar een onderdeel van de vlooienmarkt, een internationale trek pleister, daar bij de hoek van de Kei- zerlei en de Frankrijklei. Maar als je dan hoort fluisteren, dat dieren worden opgekocht voor ongeoorloofde vivi sectie-doeleinden, geeft dat toch te denken. Dat de kleine kleurige vogel tjes worden gegeten, en massaal wor den gevangen is bekend, maar je ver wacht niet, dat de vogeltjes die met honderden verdeeld over verschillende kleine kooitjes wachten op verwisse ling van eigenaar, voor de consumptie bestemd zijn, Misschien komen ze in een wat ruimere kooi... De water- slagers, met zoals met grote letters staat geschreven garantie op zang". Uit alle werelddelen zijn er vogeltjes te koop. Om maar een enkel voorbeeld te noemen: uit Mozambique, Japanse nachtegaaltjes, jonge shama's, dia mantvinkjes, zwart met glinsterend zilver. Kaketoes en andere papegaai- achtigen, niet gekooid, maar aan de ketting op een stok, die leerzaam als ze zijn, al jong hebben geleerd te praten en dat dan ook uitbundig laten horen tussen al het gekwetter, gekwinkeleer van al dat kleine grut en het gekoer van duiven door. Er zijn ook vogeltjes, die niet praten of zingen, zoals kwek- kels, die men per paar kan kopen. Uit de veelheid van vogeltjes gaan er veel over in andere minder zakelijke han den. Wat mag ie hebben, als een lekker hapje? Een stukje appel vindt ie heer lijk. Dan zingt ie het "oogste liedeke". Wie de neiging zou krijgen alle kooitjes open te zetten, moet dan maar beden ken dat het niet de oplossing is. Gevangen hoogmoed Maar wat te denken van een vogel, een pauw, die ook te koop werd aangebo den, en die niet zoals men dan toch zou verwachten fier en trots in de gelegen heid was rond te stappen. Nee, die zat met zijn hele lijf met nauwelijks een opening voor de kop, in een kistje opgesloten. De prachtige staart, sym bool van pracht en praal, er ver uit stekend, zomaar op straat liggend. Iedereen kon er op trappen, wat dan ook tot grote schrik van enkelen ge beurde. Pracht en praal in het stof, veertjes vertrapt en vernield en de vogel zelf in dat donkere nauwe kistje, uitzichtloos. Tenzij gekocht om in een park of hof of tuin of erf te paraderen, want daarvoor is een pauw toch voor bestemd. Zwarte markt Vlooienmarkten, rommelmarkten, zij zijn er overal, ook in ons land, de een KONINKLIJKE! tNEO.VERENIGlNGl Zaterdag 9 oktober zal ook de EHBO vertegenwoordigd zijn in de van Wee destraat. Zij staan met een stand voor het pand van de NMB. bekender dan de ander, de een drukker bezocht, dan de ander maar de belang stelling om tweedehands spullen voor een appel en een ei op de kop te tikken, groeit. Een menigeen wil van oude overbodige troep af en er nog wat voor vangen ook. Dat geldt zeker voor ama teurkopers, die bijvoorbeeld op de zwarte markt in de veilinghallen in Beverwijk de waren van de hand kan doen. De koper betaalt een rijksdaal der entree en de verkoper huurt voor dertig gulden per dag een kraam. Het gaat er op die markten, waar amateurs staan, echter niet alleen om de winst, maar ook om de gezelligheid. Er zijn ook kooplui, die door de week bijvoor beeld op het Waterlooplein staan en het weekend in Beverwijk. Want die markt is uitsluitend op zaterdag en zondag. Zowel voor bezoeker als verkoper geldt, dat men altijd wel iets vindt, dat hem of haar in z'n kraam te pas komt. Voor het zien van iemand, die een broodje zuurkool eet met in de andere hand een potje vleesetende plant, moet men in Antwerpen zijn!

Soester Courant | 1982 | | pagina 12