Progressief Soest heeft alternatief bezuinigingsplan Jeugdafdeling bibliotheek groter en fraaier Politie en brandweer Veel aktiviteiten rond Kinderboekenweek VV V-nieuws Dichterskring Amersfoort met Willem Wilmink Statistisch Overzicht gemeente over 1981 verkrijgbaar Bingo in clubhuis „Het Kruispunt worden enigszins ontzien: Op 12,13 en llf oktober: K.v.K. groeistadpresentatie in het gemeentehuis Amersfoort 'Wij strijken alle 1 deuken glad' auto smeeing Winkelpersoneel hield de dief Vrouw onwel geworden en overleden Hersenschudding naval van barkruk HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 7 oktober: Filmhuis: Playtime Vrijdag 8 oktober: Opening tentoonstelling: André Spruit Zaterdag 9 oktober: Literaire salon: Vestdijk-avond ■MM 29 Soester Courant van woensdag 6 oktober 1982 29 Als het aan Progressief Soest ligt zal het gemeentebestuur aanmerkelijk min der moeite behoeven te doen om tot een succesvolle bezuinigingsoperatie te komen dan tot dusverre het geval lijkt te zijn. Vooruitlopend op de notitie die het College van B. en W. per 21 oktober aan de raad in het vooruitzicht heeft gesteld, doet raadslid Jan Visser een alternatief bezuinigingsplan aan de hand, dat naar zijn aard simpel en overzichtelijk is en ook in andere gemeen ten wordt toegepast. De vernieuwde jeugdafdeling van de Openbare Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. De jeugdafdeling van de openbare bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan in Soest, die in het afgelopen jaar een grondige opknapbeurt heeft ondergaan en tevens flink is vergroot, wordt van daag officieel in gebruik genomen door bestuursvoorzitter J. Fransen. In het Kunstcentrum ,,De Oude Eng", Kolonieweg 4. exposeert Wim Wynraan tot 25 oktober met schilderijen, gouaches en tekeningen. Het is ge opend dagelijks van 2-5 uur, behalve 's woendags. 'Groei en Bloei', afdeling Soest, geeft zaterdagochtend 9 oktober weer een najaarsplantenruilbeurs van 10 tot 12 uur op het terrein van de gemeentelijke kwekerij, Molenstraat 157. Voor de cursus plantkunde zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De lessen zijn op 5 donderdagavonden vanaf 7 ok tober. Docente is mevr. A. van Tol en de kosten zijn voor leden ƒ27,50 en voor niet-leden ƒ37,50. Er is ook een begin nerscursus bloemschikken. Deze cursus is ook geschikt voor iets gevor derden en wordt gegeven op zes maan dagavonden vanaf 25 oktober. Docent is de heer Amesz. Kosten zijn voor le den ƒ37,50; voor niet-leden ƒ45,-. In Artishock wordt op zaterdag 9 okto ber in de Literaire Salon een Vestdijk avond gehouden. Om 20.30 uur spreken Nol Gregoor, Jean Brüll en Hans Vis ser achtereenvolgens aan de hand van documenten over deze belangrijke dichter en romancier. Afgewisseld door fluit- en pianomuziek. Telefonisch plaatsbespreken bij Nelleke Streefkerk 17389. Op zondag 10 oktober is er een padde stoelenwandeling van het IVN Eem- land in Buitenzorg te Baarn. Om twee uur wordt gestart vanaf het parkeer terrein aan de Ravensteinselaan. In het Paleis op de Dam te Amsterdam is van 12 tot en met 24 oktober de jaarlijkse tentoonstelling te zien van schilderijen die werden ingezonden voor het Koninklijk subsidie voor de vrije schilderkunst 1982. Deze subsidie kent de koningin toe aan zes schilders die jonger zijn dan 35 jaar. Tijdens de expositie is overigens ook het interieur van het Paleis te bewonderen. De nieuwe Uitkrant 65+ met toeristi sche tips uit eigen land is weer binnen. Er staan allerlei fijne tips in voor de maanden oktober en november. Er ligt op het w-kantoor ook een programma boekje van de stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen, met al lerlei cursussen en activiteiten, voor ouderen in Soest en Soesterberg. Eén van de grootste en ook één van de laatste evenementen in het Feestjaar IJsselmeerpolders '82, wordt het Symposium Polders of the World, dat t.m. 10 oktober gehouden wordt in Le lystad. Aan het symposium is een ten toonstelling verbonden die voor ieder een toegankelijk is en geopend is op zaterdag 9 en zondag 10 oktober, van 12.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijs is ƒ2,50. In de Stadsschouwburg te Utrecht komt op zondag 10 oktober Brasii Tro- pical met folkloristische muziek en dans uit Brazilië, aanvang 20.00 uur en de prijzen zijn ƒ12,-, ƒ17,-, ƒ21,- en 25,-. Op maandag 11 en dinsdag 12 oktober is er een blijspel van A. R. Gurney, met o.a. Josephine van Gasteren en Jules Hamel in "Die Gouden Tijd". De prij zen zijn ƒ8,-, ƒ12,-, ƒ16,- en ƒ20,-. Concertgebouw te*Amsterdam: Op 13 oktober komt Oscar Peterson om 20.15 uur. De prijzen zijn 55,-, ƒ45,- en 35,-. 18 oktober komt Dïonne Warwikc, aan vang 20.15 uur. De prijzen zijn ƒ60,-, ƒ50,- en ƒ40,-. Charles Aznavour is er op 8 november,ook om 20.15 uur. De prij zen zijn ƒ20,-, ƒ30,-, ƒ40,- en ƒ50,-. De voorverkoop van al deze voorstellingen is al gestart via VVV. In Carré is van 8 tot en met 14 oktober "West Side Story" met prijzen van 40,-, 32,50, 25,- en 15,-. Dinsdag 5 tol en met donderdag 7 oktober is daar "Brasii Tropical", aanvang 20.15 uur. De prijzen zijn dan ƒ35,-, ƒ27,50, ƒ20,- en ƒ10.-. Op vrijdag 22 oktober zal de IJsselhal te Zwolle het toneel zijn voor concerten van André Hazes en de groep Druk werk, te 20.30 uur. De prijs is ƒ10,- per persoon. In het sportpaleis Ahoy te Rotterdam is op vrijdag 15 oktober het Avro's Pla- tengala met o.a. The Four Tops, Randy Crawford, Btlly Preston Syreeta, Louise Tucker, Dire Straits, Johny Ray, Yves Duteil, Marvin Gaye en John Denver. De aanvang ls om 20.05 uur (live-ultending tv). Toegangsprij zen zijn ƒ40,-, ƒ35,-, ƒ30,- en ƒ20,-. Voor verkoop via VW. Op vrijdag 22 oktober komt CUff Rl- chard in Ahoy om 20.00 uur. Toegangs prijzen zijn ƒ35,-, ƒ30,-, ƒ27,50 en ƒ25,-. Martial Arts Promoting Weert organi seert de Open Ned. Karate Kampioen schappen in de sporthal "Leuken" te Weert, aanvang 13.00 uur. Prijs ƒ20,- p.p. Naast de andere leden van het biblio- theekbestuur zijn ook burgemeester en wethouders voor deze middag uitgeno digd. Vooruitlopend op de kinderboe kenweek, die dit jaar duurt van woens dag 13 tot en met zaterdag 23 okto ber, is er in het nieuwe gedeelte van de jeugdafdeling een tentoonstelling te zien van de boeken die met een grif fel of een penseel werden bekroond. Voor de kinderen die vandaag naar de Albert Cuyplaan komen, ligt er een verrassing klaar. Met de werkzaamheden aan de jeugd afdeling werd reeds eind vorig jaar begonnen. Toen plaatste men een aantal licht koepels in het dak. Uitbreiding van het vloeroppervlak bleek noodzakelijk, omdat met name door de aanschaf van audiovisuele media (geluidscas settes en dia's), en de grote toeloop van jongeren in de afgelopen twee jaar ruimtegebrek was ontstaan. Dit pro bleem kon worden opgelost door een tussenmuur weg te breken. Tenslotte werd het geheel recentelijk in een vro lijk verfje gezet. Momenteel beschikt de jeugdbiblio theek in de centrale vestiging over zo'n 22.000 banden (boeken, dia's en cassettes). Er staan ruim 3000 kinde ren als lid genoteerd. De opknapbeurt is tijdig voltooid, want het personeel van de jeugdafdeling staat weer voor één van de drukste periodes van het jaar, de kinderboe kenweek. Deze begint op woensdag 13 oktober. In Soest wordt de week geopend met een speurdersmiddag. Op woensdag 13 oktober komt adjudant A. van den Born om half twee 's middags naar de jeugdbibliotheek om te vertellen hoe de politie te werk gaat bij het oplossen van misdrijven. Hij neemt twee films mee, waarin ook één en ander wordt uitgelegd. De adjudant zal vragen van belangstel lenden - de middag is bedoeld voor kinderen van tien tot en met dertien jaar - beantwoorden. Vanaf woensdagmiddag 13 oktober lig gen ook de deelnameformulieren klaar voor de speurderskwis. Deze is voor kinderen van negen tot en met dertien jaar. Wie een goed ingevulde vragenlijst en een tekening inlevert, krijgt een button. Kees Korver, poppenspeler/gooche laar, treedt in de Kinderboekenweek op in Soest. De winnaar wordt aan het einde van de boekenweek (zaterdag 23 oktober) bekend gemaakt. De mooiste tekening wordt beloond met het bekroonde boek „Inspecteur Kaasjager" van R. Stead- man en B. Stone. Maar voor het zover is, verzorgt de Utrechtse poppenspeler en goochelaar Kees Korver eerst nog een aantal voor stellingen in zowel de centrale vesti ging van de bibliotheek als in de fi lialen in Soest-Zuid en in Soesterberg^ Op 13 oktober is hij met zijn program ma, dat geschikt is voor kinderen van vier tot vijf uur 's middags op in Soes- Zuid. Op 14 oktober treedt Kees Korver van vier tot vijf uur 's middags op in Soe-s terberg en op 20 oktober tenslotte komt hij naar de jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Daar komt het pro gramma 's middags om drie uur. De kinderboekenweek wordt besloten met een filmvoorstelling in de ver nieuwde jeugdafdeling in de centrale bibliotheek op zaterdag 23 oktober. De titel van de film wordt voorlopig nog even geheim gehouden, maar geen geheim is, dat de rolprent alles te ma ken zal hebben met speuren. Op 12, 13 en 14 oktober wordt door de Kamer van Koophandel in het gemeen tehuis van Amersfoort een groeistad- presentatie gehouden. Tevens zal op de avond van de 14e een forumdiscussie in de Raadhuis- kelder plaatsvinden. Het doel van de presentatie is te la ten zien dat het Eemlandse bedrijfs leven heel goed in staat is een bij drage te leveren aan de groeistadtaak van Amersfoort. Die taak houdt in dat er in 12 jaar 15.000 woningen moeten worden ge bouwd. De Kamer is van mening, dat lokale en regionale bedrijven uit de bouwwereld en aanverwante sectoren in ieder geval een gelijke kans dienen te krijgen ten opzichte van collega's elders in het land. De economische impuls van de groeistadaanwijzing komt op deze wijze zoveel mogelijk ten goede van de regio Eemiand en zal met name gunstige effecten hebben op de werkgelegenheid. De ruim 40 ondernemingen die zich gaan presenteren, komen voort uit de sectoren bouw- en aannemingsbe drijven, installatietechnische bedrij ven, architecten- en raadgevend inge nieursbureau en de sector weg- en wa terbouw en grond- en cultuurtechni sche werken. Officiële opening De manifestatie welke op de le ver dieping van het gemeentehuis plaats vindt, wordt op 12 oktober om 14.00 uur officieel geopend door de voorzit ter van de K.v.K., de heer Chr. Ka- relse. Hierbij zullen ondermeer aanwezig zijn de burgemeester van Amersfoort, de heer A. Schreuder, vertegenwoor digers van de deelnemende bedrijven en andere genodigden. Forumdiscussie De forumdiscussie welke op 14 okto ber om 19.30 uur in de Raadhuiskel der van het gemeentehuis wordt ge houden, kent als thema „het inscha kelen van het Eemlandse bedrijfsleven bij de groeistadtaak van Amersfoort". Voorafgaande aan de discussie worden door de forumleden ir. Th. Viergever, directeur Gemeentewerken Amers foort, drs. H. J. Vierssen, president- directeur van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten en Chr. Karelse, voorzitter van de Kamer, korte inlei dingen gehouden. Voor deze discussie-avond zullen ver schillende sectoren van het bedrijfs leven, alsmede plaatselijke politici en ambtenaren worden uitgenodigd. In verband met het slechts beperkte aantal plaatsen in de Raadskelder wor den overige belangstellenden verzocht zich aan te melden bij het secreta riaat van de Kamer (telefoon 033- 12964). De expositie van het regionaal be drijfsleven is toegankelijk tijdens de openingsuren van het gemeentehuis (8.30 tot 17.00 uur). De plaatwerkers van Smeeing: Smeeing. Omdat uw garage net zo betrouwbaar moet zijn ais uw auto Koningsweg 14 Soest -TetOHSS-13227 Een 54-jarige inwoner van Soest werd door het personeel van een supermarkt aan de Van Weedestraat achtervolgd, nadat hij met drie pakken koffie zon der te betalen de winkel had verlaten. Met de hulp van een ter plaatse aan wezige politieman lukte het de man aan te houden, waarna hij naar het politiebureau werd overgebracht. Het voorstel komt in de eerste plaats neer op een procentuele verlaging over de hele linie van 4%, in plaats van de op de projectenlijst B (uitga venbeperkingen) voorkomende moge lijkheden te gaan wegen en selecte ren. In de visie van Progressief Soest moet echter voor politie en brandweer een uitzondering worden gemaakt. Hier zou slechts een korting van 2% moeten worden toegepast. De besparing die met deze methode gevonden kan worden, berekent Pro gressief Soest op 1.763.831,-, indien men op de beïnvloedbare posten van alle begrotingshoofdstukken deze per centages bezuinigt. In plaats van inkomstenverhogingen van het Soester Natuurbad en de Turf, die Progressief te riskant voor komen, vindt men een alternatief in extra-uitgavenvermindering. Zo levert sluiting van de Turf in de weekein den een bedrag op van 15.000,- en een vermindering van het onderhoud aan het Natuurbad een bedrag van 37.500,-. Totale besparing: 52.500,-. In de derde plaats worden een aantal inkomstenvermeerderingen voorge steld die Progressief Soest haalbaar lijken. Verhogingen van passepartout- systeem, sportkeuringen, werkzaam heden gas, secretarieleges, leges bouwvergunningen, begraaf rechten, rioolrechten (4%), hondenbelasting (4%) en onroerend goed (2%) zullen bij elkaar een bedrag van 314.600,- kunnen opleveren. Uitgavenverminderingen die Progres sief Soest voorstaat, omvattend: auto- kostenvergoeding, minder externe ad viezen, straatverlichting, markten, Anna Paulownahuis en de overdracht van sportgebouwen e.d., resulteren in een totale besparing van 442.100,-. Progressief Soest stelt ook twee nieu we initiatieven voor, die de moeite van het uitwerken waard zijn: 1. De overdracht van het onderhoud van groensnippers aan omwonenden zoals in Breda) en 2. De overdracht van het onderhoud van houtwallen aan parti culieren (zoals in Ede). Resumerende komt Progressief Soest aldus op een totale besparing van 2.753.031,-, hetgeen tegenover een dekkingstekort van 1.621.500,- een be drag van 951.531,- overlaat, dat in de visie van P.S. ten goede kan ko men aan de C-lijst (de uitgavenver- meerderingen die op het lijstje van de gemeente staan). Als motief achter dit alternatieve bezuinigingsplan noemt Jan Visser de onwil of onmacht van de meeste be trokkenen om aan de zgn. projecten methode mee te werken. Zelfs de mees te betrokkenen om aan de zgn. pro jecten-methode mee te werken. Zelfs de meest simpele bezuinigingsmoge lijkheden worden afgewezen, zodat de burgerij niet wordt geïnspireerd tot in leveren. Tenslotte wijst Progressief Soest erop dat het schrappen van welzijnsvoor zieningen ontoelaatbaar is, en maat schappelijk ook onhaalbaar, zoals blijkt uit de reacties op de projecten- lijst. De Dichterskring Amersfoort opent op vrijdag 15 oktober a.s. het seizoen op een voortreffelijke manier. Dan treedt Willem Wilmink als gastdichter op in het theater Appelmarkt. Hij is een van onze liedjesmakers, hanteert nogal wat andere uitgangs punten dan zijn voorgangers (sters), balt alledaagse dingen lyrisch samen, is direkt - tenzij men horende dopf is - verstaanbaar en Vermijdt cliché's: Naast beoefenaar van dit genre is hij kinderboekenschrijver. Wilmink kruipt in de huid van het kind, kijkt naar de wereld en schrijft ingedikt en met humor. Hij dicht over dingen die ons blij of een beetje verdrietig maken. Lezend voel je het gemis aan een an dere dimensie, n.1. de muziek. Misschien voegt Wilmink op die vrij dag 15 oktober deze eraan toe. Twijfelaars zijn misschien gebaat met de informatie dat Willem Wilmink oud medewerker is van het Amsterdamse instituut voor neerlandistiek en be zig is met een proefschrift over een te vroeg gestorven dichter. Om te ontdekken wat voor een merk waardige mens óók Willem Wilmink is - en dat voor 5,- (CJP reductie) -, kan men op vrijdag1 15 oktober a.s. terecht in het theater Appelmarkt in Amersfoort. De zaal is open om 19.15 uur. Uitge breide informatie over donaties, work shops, knipselkranten en andere akti viteiten. Medewerkers- en sters zijn welkom inlichtingen bij mevr. Wil Gommers secr. stichting dichterskring Amers foort, postbus 3059, 3800 DB Amers foort. Hoewel diverse pogingen tot beade ming en reanimatie werden onder nomen, mocht dat een inwoonster van Soest vorige week niet meer baten. De vrouw was in de Anna Paulowna- laan onwel geworden en bleek bij aan komst in Zonnegloren te zijn overle den. Een bezoeker van een plaatselijk ca fé werd vorige week plotseling onwel en zakte van zijn barkruk, waarbij hij met zijn hoofd een plank raakte. De ontboden arts liet de man over brengen naar Zonnegloren. Vermoede lijk heeft hij een hersenschudding. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt voor geïnteresseerden het Statistisch Overzicht van de gemeente over het jaar 1981 ter inzage. In dit overzicht vindt men tabellen over bevolking, volksgezondheid, onderwijs, volkshuisvesting, politieke gezindte, ontwikkeling en ontspanning, beroepsbevolking, nijverheid en ver voer. Het overzicht is ook te koop in het INFO-centrum. De kosten bedragen vijf gulden. Soesterbergers kunnen het kopen in de Hulpsecretarie. 99 Zaterdag 9 oktober aanstaande wordt er in clubhuis het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan (naast de bibliotheek), een bingo-avond gehouden voor ouders en andere belangstellenden. De minimumleeftijd voor deelname is 17 jaar. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen, is van harte welkom in het clubhuis (een van de clubhuizen van de Stichting Jeugdzorg) Nadere inlichtingen: tel. 21987. Sportavond voor buitenlandse jonge ren. In het kader van de aktiviteiten voor Turkse en Marokkaanse jongeren wordt met ingang van 12 oktober a.s. eenmaal per week een sportavond ge houden in een sportzaal in Soest. De entree bedraagt 1,- per persoon. De minimum leeftijd is gesteld op 14 jaar. Uiteraard zijn ook Nederlandse Jongeren van harte welkom om mee te komen sporten. Nadere inlichtin gen: tel. 17615 (clubhuis De Vangrail). Dieren (dag) feest Op woensdag 6 oktober wordt in club huis De Vangrail aan de Nachte- gaalweg een groots opgezette dleren- happenlng gehouden. Dit gebeuren be gint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Alle kinderen uit Soest met huisdier zijn van harte welkom. De honden dienen aangelijnd te wor den meegenomen, de katten liefst in een mandje of met tuigje. De dieren zullen op iets lekkers worden getrakteerd. Er is een levend kwartet, een behendigheidsspel en uiteraard een dierenkeuring, die verricht zal worden door dierenarts mevr. Gelder man. Alle dieren worden dan bekeken op hun gezondheid e.d. Alle kinderen tot 12 jaar zijn van har te welkom. De kosten bedragen 50 cent per kind. Kom dus en maak er een feest van voor je dier. Inlichtingen: tel. 17615 (De Vangrail). Jeugd-EHBO A Voor de derde maal wordt er in club huis De Vangrail weer een cursus jeugd-EHBO gegeven, voor kinderen in de leeftijd van 10-14 jaar. Alleen kinderen uit het Hart en omge ving kunnen zich daarvoor opgeven. De kursus start medio oktober en kost 7,50. Er kunnen nog 4 kinderen meedoen. Opgaven via tel. 17615, of rechtstreeks bij clubhuis De Vangrail, Nachte gaal weg 8c te Soest. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 195 77. Regie: JacquesTati. Jacques Tati is een van de meest op merkelijke figuren in Franse comedie- films; hij heeft zich een reputatie over de hele wereld verworven met films als „Mon Oncle", „Les Vacances de Mon sieur Hulot", „Jour de Fête" en PLAY TIME. Bij de première, nu zo'n 14 jaar geleden, beweerde men dat deze film zijn tijd twintig jaar vooruit was. Het vooruitlopen op de tijd had niet alleen betrekking op het thema van de film, de veramerikasering van Parijs, maar ook op de vorm die Tati aan zijn mees terwerk heeft gegeven. Op het doek passeert van alles tegelijk: de kijker kan een keus maken uit de gelijktij- dig gepresenteerde grappen. PLAYTIME is in grote lijnen in drie episodes te verdelen. De eerste speelt op de luchthaven Orly, waar Ameri kaanse toeristen arriveren op een ge heel verzorgde reis. In het tweede deel verschijnt Monsieur Hulot, die op een handelsbeurs met de toeristen te maken krijgt. Of beter: de toeristen krijgen met Hulot te maken. Daarna verhuizen we naar een dure Artishock expositie nachtclub waar alles fout gaat: de grote finale. Monsieur Hulot, gespeeld door Tati, is argwanend door zijn afkeer van uni formiteit en mechanisatie. Hij koestert verdenking tegen de vreemde beel den en geluiden van het computer tijdperk. Met zijn elastische loop, zijn verheven taal en zijn pijp en paraplu, beweegt monsieur Hulot zich met een onvoorstelbare charme door de film. Hulot is altijd komiek, omdat hij een normaal mens is in een absurde we reld. De gewone, onprentieuse man waar we ons allemaal graag mee ver eenzelvigen. Voor volgende week donderdag 14 okto ber, draait Filmhuis Artishock de in 1981 gemaakte film POSESSION van Andrej Zulawski. Een moderne horror, die in de pers als een mijlpaal in de filmhistorie werd genoemd. Het nieuwe filmschrift van oktober is nu in het filmhuis Verkrijgbaar. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/ledeh/CJP 4,-. Steenhoffstraat 46 André - Spruit De Amersfoortse kunstschilder André Spruit maakt voornamelijk grote schilderijen, die opvallen door uitvergrote details van de werkelijk heid om ons heen. Vakkundig opgezet in zo weinig moge lijk verschillende kleuren. De leraar/dichter André Spruit is een autodidact. Hij opent zijn éènmans- expositie in de theaterzaal van het AS-gebouw vrijdagavond 8 oktober as. om 21.00 uur door voor te lezen uit eigen werk. Dit onder meer: VERMOEDEN Je kunt natuurlijk tegenover mij gaan zitten, zei iemand in de trein, maar ik heb liever dat je naast mij zit, dan kijken we beiden dezelfde kant uit. Artishock's „Literaire Salon" start het nieuwe seizoen zaterdagavond 9 okto ber in de theaterzaal van het AS-ge bouw met een Vestdijk-avond. Aan vang: 20.30 uur. De in 1971 gestorven schrijver Simon Vestdijk was één van de meest produk- tieve en meest veelzijdige schrijvers die Nederland ooit heeft gekend. Hij werd geboren in 1898, studeerde medi cijnen en muziek en was tot 1932 werk zaam als scheepsarts en wijdde zich daarna geheel aan de literatuur. Zijn zeer omvangrijk oeuvre bestaat hoofdzakelijk uit romans, die autobio grafisch en psychologisch van strek king zijn, maar ook vaak historisch. Vestdijk kreeg een groot aantal lite raire prijzen en werd zelfs voorgedra gen voor de Nobelprijs. De Doornse literator Nol Gregoor (70), Vestdijkkenner bij uitstek, zal een inleiding houden over de persoon en het werk van Vestdijk. Gregoor is vooral bekend geworden door zijn boek „Si mon Vestdijk en Lahringen". Verder zullen spreken de Vestdijkken ners Jean Brüll en Hans Visser, die aan de hand van documenten Vest dijk nader zal toelichten. Een bijzondere avond van Artishock's literaire werkgroep waarvoor onge twijfeld veel belangstelling zal be staan. Het gesproken woord zal wor den afgewisseld met fluit- en piano muziek. Het is aan te raden vante- voren plaats te bespreken bij het se cretariaat: telefoon 17389.

Soester Courant | 1982 | | pagina 30