September verlengde de zomer PVCV - Soest: remise Soest" bereidt zich voor op schaakcompetitie Betere start SVV/Stam dames dan de heren Kruispunt Industrieweg/ Kostverlorenweg krijgt voorrangskruising VVZ'49 en Veensche Boys delen punten na matige wedstrijd Shot 1 en 2 blijven winnen Badso versloeg Kantjils met 1-7 Gooilandshow 1982 Hilversum Het 'i8t de r/S 5 8eve" ,en etade he""p SCHAKEN ZONDAGVOETBAL VOLLEYBAL Weerpraatje Afdruiprekken gestolen Diefstal van 325,- DAMESVOETBAL 21e Dag van de Aerofilatelie Bromfiets gestolen Rijverbod Aanrijding met letsel Valsheid in geschrifte Diefstal bodywarmer Camera gestolen Gewonde man op weg aangetroffen Op crossfiets ernstig gewond Bromfietsen in beslag genomen Diefstal van helm Dader onbekend Terpostbezorging Kerst- en Nieuwjaars correspondentie voor landen buiten Europa TAFELTENNIS BADMINTON Antiekbeurs de Bilt Vlees- en sigarettendiefstal snel opgelost 33 Soester Courant van woensi 33 Z 6 oktober 1982 Baar° (f °P w*Jd"* 8 "ktober JLang. deze weg zou het bestuur vat de Soester schaakclub zijn leden dan ook heeft. K nd te kunnen bieden waar men recht op De laatste paar keren toonde Bairn zich over de gehele linie de betere. Aan die traditie zal nu een einde ge maakt moeten worden, temeer diar gestreden zal worden om de Cees Sjm- som-beker. Deze wedstrijd kan tevms gezien worden als een laatste voorbe reiding op de Stichts Gooise schak- competitie waaraan Soest dit jiar weer met twee tientallen zal deéne- men. Het vorig seizoen uit de Promotiellas geduikelde eerste tiental van de Sis ters, is ingedeeld in de eerste kïaj B met voornamelijk Utrechtse team- standers. Soest treft het niet dat in deze klèse ook het eerste tiental van Gorincbem is ondergebracht. Temeer niet mar deze club op een niet gunstig liggeide doordeweekse avond (donderdag 21 ja nuari) bestreden zal moeten wöiden in Gorinchem. Soest 1 begint de competitie op |rij- dag 29 oktober met een thuiswedstrijd tegen Overvecht. Verder zullen ernog thuiswedstrijden volgen tegen Viaien (14 januari), Amersfoort 2 (11 febru ari) en UCSl (29 maart). Tegenover deze vier thuisbeurten staan vijf uitwedstrijden. Behalve die tegen Gorinchem zal ook moeten worden aangetreden op maan dag 22 november in Utrecht tegen Oog in Al 1; op vrijdag 17 december, eveneens in de Domstad, tegen Moira 1, op donderdag 3 maart in Hilversum tegen HSG 3 en op dinsdag 19 april in Utrecht tegen UC§ 1. Het tweede tiental van de Soester schaakclub, ingedeeld in de tweede klas B, heeft het wat betreft zijn uit en thuiswedstrijden wat beter getrof fen. Vijf keer zal thuis moeten worden aangetreden terwijl nagenoeg alle uitwedstrijden op vrijdagavond ge speeld zullen worden. Soest 2 opent het seizoen op donderdag 21 oktober aan staande met een uitwedstrijd tegen Ons Genoegen 2 in Amersfoort. Het programma vermeldt verder nog uitwedstrijden op 10 december (uit te gen En Passant in Spakenburg)op 1 maart uit tegen Zeist 3; en op 8 april uit tegen Laren 2. Soest zal thuis spelen op 5 november (tegen Leusden 1); 21 januari (Bun- nik 1); 4 februari (Hoevelaken 1), 11 maart (BSG 4) en op 29 april tegen Hoogland 1. SPORT In een niet al te beste wedstrijd heeft Soest afgelopen zondag in Vleuten de punten weten te delen met het even- hoog op de ranglijst staande PVCV. Soest had de dinsdag ervoor eer zeer verdienstelijke oefenwedstrijd gespeeld in Utrecht tegen Elinkwijk. Vlak voor tijd zagen de Soesters toen een gelijk spel in een 3-2 nederlaag omgezet, maar het vertoonde spel deed alle goeds verwachten voor de komende zondag. Niets was daar meer van te marken in Vleuten en rijzen er toch tvijfels over de door de weekse oefeiwed- strijden. Het leek er n.1. op >f de Soesters alle fantasie kwijt varen. Men startte nerveus en rommelg en dat kwam niet in de laatste plaats omdat PVCV van meet af aan fel van leer trok. Al na 9 minuter had dat resultaat toen van Esch ("ohan Staal uitspeelde en de bal van di]ehtbij achter doelman Kamphorst joeg. Soest was hierdoor echter niet verontrust en naarmate de aanvalsdrift van de Vleutenaren wat wegebde, kon Spest ook zo nu en dan het heft in hai\den nemen. Maar de nauwkeurigheid ont brak te veel. Teveel foute passes varen er om gevaarlijk te. worden. Bovendien kwamen de spitsen nogal wat fantasie tekort. Na bijna een half uur scoorde Arie Boer met een ferme kopstoot uit een voorzet van de goed opgeko men Johnny Westerveld. Om niet duidelijke redenen keurde de scheids rechter IJssendoorn deze fraaie tteffer af. Tot aan de rust hielden de ploegen el kaar in evenwicht. Doelman Kamphorst kreeg geen moeilijk werk meer. Zijl kol- lega van Huissteden moest één keer red den toen Wim Gouw een afgeslagen aanval ineens op z'n slof nam. Na rust een iets beter draaiend Soes ter elftal, maar te gehaast en te on nauwkeurig om echt door de kunnen breken en te weinig scherp spelende spitsen Huub Koppel en Arie Boer om echt gevaarlijk te worden. In de Vleu- tense ploeg was het de getalenteede Koer, die als enige erg gevaarlijk door kwam maar ook de Vleutenaren kwamen niet tot een schot, ook al omdat het blokkende middenduo in de verdedi ging van Soest, Robert Westbroek en Johan Staal, goed ingespeeld raakte. Naarmate de tweede helft verstreek werd Soest steeds sterker. De gelijk maker werd wel verdiend. Maar toch moest er een penalty aan te pas komen om gelijk te kunnen maken. Martin Langbroek wer in het strafschop-ge bied naar de grond gedrukt. Wim Gouw voltrok het vonnis koelbloedig. Daar putte Soest zóveel moed uit, dat het waarachtig ging drukken op de PVCV- jgoal, maar alle scherpte ontbrak en er ikwam geen gericht schot meer op het Idoel. Geen? grote wedstrijd dus,-foei Itëri har- - de doch sportieve wedstrijd. Zondag aanstaande is het bekerzondag en Soest is daarin uitgeschakeld. Dus wordt er geoefend in Naarden tegen het in de 4e klasse goed meedraaien de ,,De Vesting". Het was een matige start van de competitie die afgelopen zaterdag be gonnen is voor de hogere teams. Da mes 1 en 2 zullen het na de promotie nog zwaar te verduren krijgen. Ie divisie Dames: Were Di-SVV 12-3. De dames moesten naar Gemert om de eerste wedstrijd te spelen. Ondanks de toch aanwezige zenuwen waren de eer ste twee sets met geringe voorsprong voor SVV. In de derde set kwam Were Di sterk terug. De aanval was erg gericht op de uiterste hoeken van het speelveld, waardoor de dames van SVV erg veel moeite hadden met de opbouw. Door veel inzet werd voorko men dat deze derde set met een te grote achterstand werd verloren. De vierde set was voor SVV een ware ne derlaag. Door te lakoniek spel van de dames werden er veel onnodige fouten gemaakt. Ook met de opslag was men niet zo nauwkeurig meer, waardoor er veel van het spel verloren ging. Were Di ging steeds makkelijker spelen en maakte het de dames van SVV nog moeilijker met hun snelle en goede aanval. De vijfde set kwan SVV verrassend terug, maakte minder fou ten en won deze laatste set uiteindelijk met 14-16. Setstanden: 12-15, 12-15, 15-13, 15-4 en 14-16. 2e divisie dames: Broleco-SVV 0-3. Ook dames SVV 2 moesten hun eerste wedstrijd uit spelen. De strijd ging in de eerste twee sets gelijk op met van Naar aanleiding van klachten pver verkeersproblemen op het kruinpunt Industrieweg/Kostverlorenweg leeft het college van burgemeester eh Wet houders besloten een voorrangskrui sing in te stellen. De kruising zal dui delijk gemarkeerd worden, stopstre- pen zullen aangebracht worden en tevens zullen de verkeersborden num mer 10 geplaatst worden (nadering voorrangskruising, verplicht te stop pen). Eén en ander zal betekenen dat het verkeer op de Kostverlorenweg voor rang zal moeten geven aan het ver keer op de Industrieweg. (van onze weerkundige medewerker) September heeft de zomer, die ratteo- rologisch berekend wordt over juni, juli en augustus, nog met een paar weken weten te verlengen. Eerst tegen Prinsjesdag begonnen de depressies met regen en koelere lucht door te bre ken. Wij kregen een aantal dagen met in de oostelijke helft van het land zo merse maxima va n 25 graden. Records zaten er niet in, want daarvoor zou het kwik zeker tot of boven 30 graden moe ten stijgen, hetgeen af en toe zelfs in de tweede septemberhelft wordt waarge nomen. Late topper Een topper was bijvoorbeeld septem ber 1947, toen in Maastricht tuss«p 11 en 20 september maar even zes dagen boven 30 graden kwamen. Dat lura als regel zelfs in een echte zomermland maar een enkele keer. Een late september-warmtegolf was die va 1949, toen op de 24ste in enkele delen van het land de 30 graden nog weribe reikt. In Maastricht gebeurde dit cp de meest late datum, nl. op 10 oktober 1921, in De Bilt werd het toen 27 gj"8den- De weidegebieden in oostelijk Neder land zijn abnormaal droog. Uit fro e delen van Overijssel, Gelderland e Drenthe komen berichten dat het gras nu al zo goed als verdwenen is doer de droogte, zodat het vee daar niet tot tegen november, zoals vrij normaal buiten zal kunnen blijven. In enkele streken in genoemd was van 1 juni tot 20 september jJ, nei tekort al 120 tot 150 mm,. Het grondwater staat bijzonder laag, van de maisoogst is weinig terecht geko- men. Ben gebied in en rond WUrden Wijkt volgens de regencijfers daarbij de kroon te spannen. De aardappel- als ook de start vin de bietenoogst loopt door het droge weer voortreffelijk. Gemiddeld hebben de weidegebieden ook in Juli als gtvolg van de droogte de meeste schade opge lopen. Ook in al die weken dat de regen installaties dag en nacht draaiden, het geen handen vol geld kost. Overigens kunnen wij op een geslaagde zomer terug zien die in juni wat nat en somber begon, maar tot 15 augustus warm en zonnig verliep. Wat de tempe ratuur aangaat kon een achtste plaats worden bezet in deze eeuw, wat de warmste zomers betreft, en dat over een periode van inmiddels meer dan 80 jaar is niet slecht. Uit de cijfers blijkt verder dat het geen opvallend zonnige zomer is geworden, wel droger dan normaal en dat van de 13 weken er 8 warm en zomers waren met als toegift de achter ons liggende drie nazomerse septemberweken, die er ook mochten zijn. Uit een bestelwagen van een plaatse lijke huishoudelijke-artikelenzaak werden gisteren 5 afdruiprekken gesto len. De dief forceerde het portierslot van de auto en sneed het rubber weg. De afdruiprekken hebben een waarde van elk 9,95. Een inwoner van Soesterberg deed aangifte van diefstal van een bedrag van 325,-. De man verrichtte repa ratiewerkzaamheden aan een woning in de Varenstraat en had het pand enige ogenblikken verlaten. Toen hij terugkwam ontdekte hij dat zijn ge reedschapstas was doorgesnuffeld waarin hij het geld had bewaard. beide kanten goed spel en een goede aanval. Vooral bij SVV zat er veel va riatie in de aanval, waardoor het voor de dames van Broleco uit Vlaardingen erg moeilijk werd. Ook de opslag van SVV was zuiver en goed, waardoor er ook veel punten werden gescoord. De derde set werd voor de dames van SVV een gemakkelijke overwinning. Brole co had in de eerste twee sets veel energie gebruikt en was daardoor in de derde set uitgeput. SVV ging tevreden en met de eerste punten naar huis. Setstanden11-15,16-18, 2-15. Districtsklasse dames: SVV 3-GVC 3-1. De eerste twee sets verliepen voor SVV probleemloos. Daardoor dachten de dames dat ze deze wedstrijd al binnen hadden, maar dat liep anders af. De derde set werd vrij snel verloren. 'Aan het net en achterin het veld werd onvol doende gewerkt, waardoor GVC deze set snel in hun voordeel besliste. Met nieuwe moed en wakker geschud kwam SVV al snel op voorsprong. GVC kwam echter steeds weer terug. Bij de strand 14-14 ging de strijd gelijk op. De spanning was te snijden en het viel voor de jeugdige speelstertjes niet mee om hun zenuwen in bedwang te houden. Toch is het gelukt en werd door SVV deze set met een monsterscore van 22- 20 gewonnen. Setstanden15-8,15-5, 9-15,22-20. Derde klasse dames: SVV 7-SVV 9 2-2. Beide teams waren aan elkaar ge waagd en de zin om te winnen maakte dat de wedstrijd spannend was en lang duurde. Setsanden 18-16, 10-15, 15-6 en 4-15. Districtsklasse heren: VIF-SVV 1 3-1. In Hilversum speelde SVV 1 de eerste wedstrijd tegen VIF. Beide teams wil den het seizoen goed beginnen. Een zeer enthousiast VIF, als nieuwkomer in de districtsklasse, maakte weinig in druk bij de heren van SVV. De eerste twee sets deden beide teams niet voor elkaar onder, waarvan de setstanden getuigen. In de derde set was het ritme bij SVV zoek. Hiervan maakte VIF gre tig gebruik. SVV moest nu alles op al les zetten. Ondanks de bij vlagen goede spelmomenten kwam uiteindelijk de setwinst in handen van VIF. Setstanden 13-15,15-13,15-6,15-13. Ie klasse heren Sportcentrum 1-SVV 2 3-0. De heren van SVV 2 waren nog niet zo best in vorm. Ze hadden veel moeite met de pase en de aanval was onbe dacht, waardoor ze niet het spel konden spelen wat wij van ze gewend zijn. Bij Sportcentrum liep het beter en deze won dan ook de wedstrijd. Setstanden 15-11,15-9,15-11. 2e klasse heren: SVV 3-Olympia 31-3. Ook de heren van SVV 3 hebben een verloren maar langdurige wedstrijd gespeeld tegen de plaatsgenoten Olym- pia. Een strijd, die pas aan het eind van elke set beslissend was. Setstanden 13-15,15-10,13-15,13-15. Wedstrijdprogramma voor de komen de week: Woensdag 6 oktober: 20.00 uur, in De Bunt, Nationale Bekerwedstrijd. Da mes 1-Brother Martinus. Zaterdag 9 oktober: Dames 1-Starlift 2. Dames SVV 2-Madjoe. De damesteams van VVZ en Veensche Boys zijn niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel. VVZ mag tevreden zijn met dit resultaat. De pas gedegradeer de dames uit Nijkerkerveen probeer den van alles om twee punten aan hun totaal toe te voegen, maar zij konden geen vat krijgen op de sterke WZ- verdediging. Na DVS'33, FC Horst en Veensche Boys hebben de dames de titelkandi daten allemaal een keer ontmoet. De jonge VVZ-ploeg heeft het dit seizoen dap.ppk niet gemakkelijk, tggen 'gèroiltineerde err vooraLin zicht sterke Veluwse ploegen. Het leek er afgelopen zaterdag dan ook op dat de vlindergewichten (WZ) het op moest nemen tegen de zwaar gewichten uit Nijkerkerveen. Veensche Boys bouwde dan ook al ge lijk een licht veldoverwicht op, maar merkte al spoedig dat WZ zich niet gelijk gewonnen zou geven. De verde diging, in de eerste helft bestaande uit Thea Fokken, Corrie Floor, Ellen van der Meer en Lize Meerdink, maakte een zeer sterke indruk. Het was niet zo dat VVZ er in aan vallend opzicht niets tegenover wist te stellen, maar de zuiverheid in de af werking ontbrak bij de Soester dames. Marloek Strietman en Jenny Buddingh kregen wel een paar kleine kansjes, maar hun scoringspogingen waren zo inhoudsloos dat de doelvrouwe van de Veensche Boys daar weinig moeite mee had. Halverwege de tweede helft moest Marleen van der Craats het veld ge blesseerd verlaten en kon debutante Marina van Ginkel haar opwachting gaan maken. Dat WZ nog veel plezier van dit meis je zal beleven bleek uit het feit, dat zij het was die meer inhoud aan het spel van haar ploeg gaf. Juist op^et; moment dat WZ wat be llek op- 'ter begon te voetballen, kwamen de Veensche dames op een 0-1 voor sprong. Doordat haar uitzicht sterk be lemmerd was reageerde keepster Ani- ta Hardeman te laat op een inzet van één van de Veluwse dames. WZ wist echter weer snel langszij te komen. Na een prima aktie van Mari na van Ginkel kwam de bal voor het doel van de boys, waar Jenny Bud dingh, Marlouk Strietman en Mary den Daas klaarstonden om de bal in te tikken. Het was tenslotte Marlouk Strietman, die voor opluchting zorgde en WZ weer in de wedstrijd bracht. Kort voor het rustsignaal van de pri ma leidende scheidsrechter D. Striet man blesseerde ook Mary den Daas zich. Zij kreeg een voetbalschoen in haar gezicht. Den Daas hield er een flinke snee in haar wang aan over. Na de pauze had Veensche Boys op nieuw het beste van het spel, maar weer zorgde een onverzettelijke WZ- verdediging ervoor dat het niet tot doelpunten kwam. De wedstrijd kreeg een grimmiger karakter, maar de scheidsrechter hield de zaak goed in de hand. Ellen van der Meer kreeg een waarschuwing wegens praten. Veel spectaculairs gebeurde er niet meer en beide teams leken zich te gaan verzoenen met het gelijke spel. Toch waai het VVZ' dat nog bijna op 2-1 kwahC i Een doorgebroken Marina van Ginkel probeerde het met een schot, maar zij werd zo uit haar evenwicht gebracht dat deze kans voor VVZ verloren ging. Komend weekeinde krijgen de dames Rood-Wit '58 uit Putten op bezoek. Deze wedstrijd zal door de dames ge wonnen moeten worden, willen zij hun vierde positie op de ranglijst behou den. Goed nieuws is, dat de dames eind ok tober/eind november in het bezit zul len komen van shirtreklame. Met hun sponsor, AMSO Finance, is deze week overeenstemming bereikt. De Nederlandse Vereniging van Aero- Philatelisten ,,De Vliegende Hollan der" organiseert tijdens de 21e „Dag van de Aerofilatelie" een luchtjiostten- toonstelling in het restaurant „Aviora- ma" op de Luchthaven Schiphol. De tentoonstelling wordt gehouden op 23 en 24 oktober 1982 en is geopend op zaterdag van 11.00 uur tot 17.00 uur en op zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Van het erf van een woning aan de Steenhoffstraat werd een bromfiets weggenomen, waarvan een jeugdige inwoonster van Soest aangifte kwam doen bij de politie. Nog geen tien minuten later zag een politiepatrouille een 17-jarige „oude bekende" uit Soest met de bromfiets lopen op het trottoir langs de Nieuwe- weg. De jongeman werd aangehou den en naar het bureau gebracht. Op de Vredehoffstraat hield de politie een 52-jarige Amsterdamse automobi list aan, wiens rijgedrag nogal was opgevallen. De blaasproef viel in zijn nadeel uit, maar op het bureau wei gerde de man verdere medewerking. Wegens het weigeren van de bloed proef kreeg hij een rijverbod, alsmede een proces-verbaal. Een 17-jarige bromfietser uit Baarn kwam vorige week op de Stadhouders- laan ten val, nadat hij was aangere den door een 26-jarige automobiliste uit Soest. De bestuurster van de auto wilde af slaan naar de Noorderweg, maar ver leende geen voorrang aan de jeugdige Baamaar. Met beenletsel werd de jon geman voor onderzoek naar Zonneglo ren overgebracht. De politie in Zoeterwoude heeft een 27-jarige inwoner van Soest aangehou den die een bankgirokaart van zijn werkgever had vervalst. Het ingevulde bedrag van 1.092,- had hij veranderd in 4.692,-. De man was ermee naar een bankfiliaal gestapt, met het ver zoek het bedrag op zijn rekening over te maken. Het personeel van de bank, dat argwaan kreeg, stelde zich echter eerst in verbinding met de werkgever, waarbij één en ander aan het licht kwam. Bij een kledingzaak aan de Van Weede- straat werd vorige week een zgn. body warmer van één van de buitenstaan de rekken weggegrist. Van de auto van de vermoedelijke dader was nog slechts de achterkant te zien. Het kle dingstuk had een waarde van 99,-. Bij de politie deed een inwoner van Soest aangifte van de diefstal van een Minolta- camera. Het slachtoffer kon echter niet zeg gen waar het apparaat hem was ont stolen, hetzij uit zijn huis, hetzij uit zijn auto. In de nachtelijke uren trof een poli tiepatrouille op het kruispunt Konin-' ginnelaan-Nieuwstraat vorige week een gewonde Soestenaar aan, die bui ten kennis was. Per ambulance werd de man voor onderzoek naar Zonne gloren gebracht. Over de toedracht van het ongeval tast men in het duis ter. Een 26-jarige automobilist uit Soest schepte vorige week, rijdend op de Laanstraat, een 11-jarige jongen, die met zijn crossfiets tussen twee gepar keerde auto's door plotseling de weg overstak. De bestuurder kon een bot sing niet meer vermijden. De jongen werd met hoofdletsel per ambulance naar Zonnegloren overgebracht, waar men constateerde dat zijn verwondin gen opname in het Academisch Zieken huis in Utrecht noodzakelijk maakten. Vorige week werd een 17-jarige jonge man uit Baarn aangehouden, toen hij met een snelheid van 70 kilometer per uur op de Stadhouderslaan reed. De bromfiets werd in beslaggenomen. Hetzelfde overkwam een evenoude bromfietser uit Hoevelaken op de Van Weedestraat. Een jongeman uit Soest deed aangifte van de diefstal van zijn bromfiets- helm, die in het weekeinde was weg genomen bij de kantine van een plaat selijke voetbalvereniging. De helm had een waarde van 140,-. Een bewoonster van de Willaertstraat deed vorige week aangifte van de be schadiging van haar auto, die voor haar huis geparkeerd stond. De auto was blijkbaar aangereden, want het linker voorspatbord was flink bescha digd. Van de andere automobilist ont breekt elk spoor. Zeepostcorrespondentie voor de hierna genoemde, buiten-Europese bestem mingen, waarvan het gewenst is dat zij de geadresseerden vóór 25 decem ber 1982, c.q. vóór 1 januari 1983 be reikt, moet - onvoorziene omstandig heden voorbehouden - uiterlijk op de hierna achter de landen vermelde data ter post worden bezorgd. Algerije (Algiers), 24 november. - An gola (Lobito), 22 oktober, Argentinië (Buenos Aires), 2 november. - Baha- ma-eilanden (Nassau), 2 november. - Bahrein (Bahrein), 14 oktober. - Bang ladesh (Dacca), 1 oktober. - Barba dos (Bridgetown), 8 november. - Ber muda (Hamilton), 2 november. - Boli via (La Paz), 11 oktober. - Brazilië (Rio de Janeiro, Santos), 2 november. - Brunei, 19 oktober. - Burma (Rangoon), 19 oktober. - Burundi (Bujumbura), 11 oktober. - Chili (Valparaiso), 26 ok tober. - China (Canton), 5 oktober. - Columbia (Buenaventura), 2 novem ber. - Costa Rica (San José), 22 okto ber. - Dominicaanse Republiek (Santo Domingo), 22 oktober. - Ecuador (Qui to), 2 november. - Egypte (Alexan- drië), 18 november. - El Salvador (San Salvador), 29 oktober. - Filipijnen (Ma- nila), 1 november. - Ghana (Takora- di), 3 november. - Guatemala (San Jo sé), 27 oktober. - Guyana (georgetown), 2 november. - Haïti (Port au Prince), 18 oktober. - Honduras (Puerto Cortez), 8 oktober. - Hongkong (Hongkong), 18 oktober. - India (Bombay), 22 oktober. - Indonesië (Jakarta), 14 oktober. - Irak (Bagdad), 3 november. - Iran (Tehe ran), 3 november. - Israël (Haïfa), 11 november. - Jamaica (Kingston), 29 oktober. - Japan (Yokohama), 18 okto ber. - Jordanië (Amman), 26 oktober. - Katar (Doha), 13 oktober. - Kenya (Mombasa), 11 oktober. - Koeweit Koeweit)27 oktober. Na 3 wedstrijden in de tafeltenniscom- petitie begint al enigszins duidelijk te worden welke Shotteams gaan mee doen voor het kampioenschap en welke Shotteams moeten uitkijken voor de gradatie. Shot 1 (8-2 winst op Idefix) en Shot 2 (6-4 winst op Gouda) kun nen ingedeeld worden bij de kam pioenskandidaten, Shot 3 (4-6 verlies tegen Niké 2) en de Shotdames (3-7 verlies tegen Phoenix) zijn nog steeds zonder puntenwinst. Shot 4 en 5 zetten ook afgelopen week hun wedstrijden weer in winst om. Bij de jeugd verloor Shot 1 met 8-2 van Doko 1 en versloeg Shot 2 Quick 3 met 7-3. Shot 1 moest afgelopen zaterdag in Groningen aantreden tegen Idefix 1 en zoals verwacht werd het een probleem loze overwinning voor de Soesters. Weliswaar kwam er een einde aan de 10-0 scores van de afgelopen weken, maar dit was meer aan nonchalance van Shotzijde te wijten dan aan de klasse van de tegenstanders. Shot startte in Groningen nog wel gecon centreerd en dit resulteerde in een vlot te 5-0 pauzestand in het voordeel van Shot. Na de pauze werd het eerst nog 7-0 voor Shot, maar daarna lieten Harry Maassen en René Daselaar zich ver rassen door de plotseling beter spelen de Groningers en liepen zij tegen hun eerste nederlaag van deze competitie op. Dirk Schuiling tenslotte bleef wel onge slagen, want hij won de laatste wed strijd en bracht daarmee de eindstand op 8-2 voor Shot. Aanstaande zaterdag speelt Shot om 15.00 uur thuis tegen DTS uit Ensche de en van dit team mag aanmerkelijk meer tegenstand verwacht worden dan tot nu toe het geval is geweest. Shot 2 had het tegen Gouda 1 moeilij ker dan verwacht, maar had dit gro tendeels aan zichzelf te wijten. Na een sterke openingsfase waarin een 4-0 voorsprong werd opgebouwd verzuim de men door te zetten en liet men Gouda zelfs terugkomen tot 4-3. Via 5-4 was het toen Bert van Velzen die evenals vorige week het hoofd koel wist te houden en voor Shot het bevrijden de zesde punt maakte. Door dit resultaat is Shot 2 nu opge klommen tot de 2e plaats, zij het dat men nu de drie zwakste tegenstanders gehad heeft. Boven de hoofden van de Shotdames pakken zich donkere wolken samen na de teleurstellende 3-7 nederlaag tegen Phoenix uit Delft. Het feit dat dit één van de zwakkere tegenstand sters was en het feit dat hiervan toch vrij kansloos werd verloren doet het ergste vrezen voor de overlevingskan sen van de Soester dames. José Da selaar hoeft zich de nederlaag in ie der geval niet aan te trekken, want zij kwam twee keer tot winst. Op afdelingsniveau zorgde Shot 3 voor een teleurstellend resultaat door on verwacht en onnodig van Niké 2 te verliezen. Een volledige off-day van Willem Onrust zorgde ervoor dat Shot niet verder kwam dan het scoren van 4 punten via Chris Sondaar en Joop Kok en dat was net niet genoeg om tot puntenwinst te komen. Het jeugdige Shot 4 blijft boven ver wachting presteren in de 2e klasse, dit maal via een keurige 7-3 overwinning op het geroutineerde Good Luck 2. Uitblinker aan Shotzijde was Wilfred Busch, die opnieuw ongeslagen bleef. Shot 5 blijft ongeslagen in de 3e klas se, hoewel dat tegen Bunshot 2 niet zonder moeite gebeurde. Een 4-2 ach terstand werd echter op keurige wijze omgezet in een 6-4 overwinning. Ar jan Schuiling zorgde voor drie overwin ningen, Jan Bessels voor twee zeges, terwijl Wil Scheel zich door één tegen stander liet feliciteren. Bij de jeugd verloor het landelijke jeugdteam van Shot opnieuw, ditmaal van Doko uit 't Zand. De Shotpunten werden gescoord door Frans Mark Schut en Remi Balvers. Het 2e jeugdteam liet zich zaterdag van haar goede zijde zien door de uit wedstrijd tegen Quick 3 met 7-3 te win nen. Ronald Busch zorgde voor drie Shotpunten, Robert Smeeing won twee maal en Ronald Huigen wist één partij te winnen. Overige uitslagen senioren: EMM 2 - Shot 6: 3-7, Shot 7-Huizen 4: 1-9, Shot 8-Vitus 6: 10-0, Huizen 10- Shot 9: 3-7, Tovo 5-Shot 10: 6-4, Elan 4-Shot 11: 7-3, Shot 13 - Vitus 8: 9-1. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Quick 4: 4-6, Shot 4-Victoria 4: 7-3, Shot 5-Niké 1: 10-0, Huizen 7-Shot 6: 5-5, Shot 7-Victoria 5: 10-0, Quick 8- Shot 8: 4-6, Overhees 1 - Shot 9: 1-9, Ti- vu 1-Shot 10: 6-£4, Shot 11-Victoria 6: 9-1, Huizen 15-Shot 12: 1-9, Shot 13- Nederhorst3: 1-9, Shot 14-Buna 5: 2-8. Na de goede starten de eerste kompe titiewedstrijd heeft het le team van B.C. Badso haar tweede wedstrijd ook in een duidelijke overwinning omgezet. Bij B.C. de Kantjils in Wageningen werd het 1-7. Alleen Roy van Gestel verloor zijn par tij in drie sets. Ook Jop Tazelaar eri Milly Pellikaan ha'ddën 3 sets no&fg, maarwoimerk Claudine_ ,Schüssier won gemakkelijk in 2 sets. Alle dubbelpartijen werden vrij een voudig in winst omgezet door de Bad- so-mensen. Badso nog ongeslagen, een prima kompetitie start. Overige uitslagen: Arena 2 - Badso 2: 5-3. Badso 3 - Thiela 68-0. KBVA 5 -jBadso 4: 3-5. Badsoö -SH'712: 7-1. Leusden 5 - Badso 6: 1-7. Badètf7 - Selby7<: S-0. - Jeugd; Badso 1 -Leusden2; 5-3. Insidé 3 - Jeugd Badso 2: 8-Ó. Thiela 7 - Jeugd Badso 3: 8-0. De Gooilandshow is e?n jaarlijks terugkerend evenement in de Expohal te Hilversum. Dit jaar vindt de manifes tatie plaats in de herfstvakantie van 22- 24 oktober 1982. De organisatie, op niet- commerciële basis, is in handen van de "Stichting Nationale Klein- dierenmanifestatie Gooilandshow", die een drietal Gooise kleindiersportvereni- gingen participeren. De Gooiland show omvat een kleindierenexpositie met ca. 3000 hoenders, sier- en water vogels, sierduiven, konijnen en ca via's in verschillende rassen, kleu ren en variëteiten. Verder is een nationale kleindier-'en natuurhobbybeurs ondergebracht, een kinderboerderij met levende have, evenals een groot aantal bijzondere evenementen. De Expohal is zowel met de auto als per openbaar vervoer gemakkelijk te bereiken. Voor de hal ligt een par keerterrein voor auto's (richting "Sportpark" volgen) en trein en bus stoppen voor de ingang (NS-halte .Hilversum-Sportpark'Gooiland show is voor het publiek geopend op: vrijdag 22 oktober 1982 19.00-22.00 uur. Zaterdag 23 oktober 1982 10.00-17.00 uur. Zondag 24 oktober 1982 10.00 -17.00 uur. 'De toegangsprijs incl. alle evenemen ten bedraagt: 5,- per persoon, 2,50 voor jongeren t/m 12 jaar, 2,50 voor gepensio neerden (65+ Kleindierenexpositie In het middengedeelte en op beide bor dessen van de Expohal worden meer dan 3000 kippen, fazanten, eenden, dui ven, konijnen en cavia's geëxposeerd van eigenaren uit het gehele land. In lange rijen kooien op een verse laag zanf of stro maken de dieren hun op wachting om door een deskundige jury beoordeeld te worden. In totaal zijn 200 rassen en bariëteiten aanwezig," bijna alles wat Nederland op dit terrein te bieden heeft. Liefhebbers uit binnen- en buitenland wisselen hier hun erva ringen uit en vele dieren ruilen van eigenaar. De kleindiertentoonstelling op de Gooi landshow wordt tot één van de grootste in Nederland gerekend. Nationale kleindier- en natuurhobbybeurs De deelname aan de nationale klein dier- en natuurhobbybeurs bestaat uit een 25:tal liefhebberijverenigingen en bedrijnen. De meeste hebben een compleet ingerichte voorlichtings- en/of demonstratiestand. Hierin wordt het publiek informatie gegeven over het houden van dieren en het instand houden van de natuur. De Nederlandse Muizenfokkersclub houdt een èéndaag- se keuring van kleine knaagdieren en de Angoraclub demonstreert het spinnen met Angorawol van konijnen. Dieren park Amersfoort exposeert een collec tie tropische vogels. De Nederlandse vereniging van Kattevrienden showt een groot aantal raskatten, waaronder enkele kostbare en bijzondere soorten. Kinderboerderij met levende have Door een aanéénschakellng van rus tieke dierverblijven wordt de situatie op de boerderij nagebootst. Met echte bewoners natuurlijk: koeien, kalveren, schapen, geiten, biggen en als speciale attractie het uitkomen van kuikens in een broedmachine. In een apart hoekje kunnen de kinderen op hun eigen wijze kennis maken met de dieren in de kinderboerderij In het H.F. Witte-Dorpshuis in de Bilt wordt in het weekend van 8 t/m 10 oktober weer de halfjaarlijkse antiek beurs gehouden. Meer dan 20 standhouders tonen hun kollektie antiek, in binnen- en buiten land voor de beurs bijeengebracht, dat verkocht wordt onder de strikte garantiebepalingen van de organise rende Stichting Aktiviteiten Antiek beurs Bunnik. Traditioneel Hollands en ook rustiek meubilair, zilver en sieraden, porse lein en aardewerk, glas en kristal, klokken, huisgerief en gereedschap, schilderijen en ikonen, en tal van an dere begerenswaardige zaken zullen op de Biltse beurs te zien en te koop zijn. Ook zullen de bekende specialisten in maten en gewichten, munten, antiek speelgoed en volkskunst weer op de beurs aanwezig zijn. De antiekbeurs is geopend vrijdag avond 8 oktober, samenvallend met de koopavond in de Bilt, van 18 tot 21 uur, en zaterdag en zondag 9 en 10 oktober dagelijks -an 10.30 tot 17.00 uur. Op de hoek Van Weerden Poelmanweg- Amersfoortsestraat deed de politie vo rige week een goede vangst. Een Duit se personenauto, waarin een 42-jarige en een 34-jarige inwoner van Ham burg, wekte in de vroege ochtenduren de belangstelling van de surveillance. Eén van de inzittenden trachtte wat al te opvallend een groot voorwerp met zijn jas en benen aan de blikken van de politie te onttrekken. Bij na der onderzoek bleek de man een doos verborgen te houden, waarin zich een grote hoeveelheid vlees, vleeswa ren en worst bevond. In de kofferbak werd daarnaast nog een grote hoeveelheid rookartikelen - 14 plastic zakken met sigaretten en shag - aangetroffen, die even tevoren ontvreemd bleek te zijn uit een super markt aan de Soesterbergsestraat en een waarde van 10.000,- a 12.000,- vertegenwoordigde. De daders waren de supermarkt binnengedrongen door met een betonschaar, die even eens in de auto werd aangetroffen, de tralies voor een venster door te knippen. Beide mannen zijn voor ver der verhoor ingesloten.

Soester Courant | 1982 | | pagina 34