v.v.c.c.z. Duinkikkers heren 1 geeft winst aan ZAR17-9 Goede start van vier Papillontea.m» DamverenigingSoest' start de competitie met winst E.S.S.-Brouwer medekoploper na makkelijke zege op Henk de Bree Generaal Kampioen 1982 bij "de Zwaluw" SC Amersfoort gaat donateurs werven Dames 1 en 2 verliezen maar Olympia heren niet te stuiten BASKETBAL HANDBAL BDC vroegtijdig uitgeschakeld voor de beker DAMMEN ZAALVOETBAL DVS Soest - Young Boys 9-3 WATERPOLO DUIVENSPORT s*. RUITERSPORT Springwedstrijd bij „Stal Duinbak" van oosten VOLLEYBAL 1 35 Soester Courant van woensdag 6 oktober 1982 35 De Dasketbalcompetitie is nu goed van start gegaan. Het tweede speelweek- einde zit erop en voor wat de basket balvereniging Papilion betreft kan men zich alleen maar verbazen over het snelle resultaat. Het tweede herenteam staat na twee wedstrijden ongeslagen bovenaan. De jongens-junioren - een aantal had voor heen nooit gebasketbald - wisten afge lopen weekeind hun tweede competitie wedstrijd te winnen en tenslotte heb ben zowel het eerste dames- als het eerste herenteam zondagavond in een goed gevulde speelzaal De Bunt hun eerste competitiewedstrijd gewonnen. Heren 1 - Bourgondië: 100-57. Het eers te herenteam speelde zondagavond te gen Bourgondië een uiterst geconcen treerde wedstrijd, want het moest het stellen zonder Henk van der Neut (knieblessure) die voorlopig is uitge schakeld, en met een nieuwe samen stelling ten opzichte van vorig jaar. De Soestenaren startten furieus en na tien minuten spelen had men een klei ne voorsprong, 20-15, opgebouwd. Papillon ging echter goed door en bij de rust was een 51-31 stand bereikt. Het tempo bleef hoog, hetgeen uitein delijk resulteerde in een verdiende 100-57 eindstand, waarbij de persoon lijke score als volgt was: Ardi Bouw meester 14-18; Peter Hellinga 8-14; Ri- nus Valk 10-4; Tedman Jansen 9-4; Rudi van Leuveren 6-7 en Prank Ver- hoeks 4-2. Dames 1 - Dunckers: 40-33. Voor het eerste damesteam was het echt de kat uit de boom kijken, want nog niet eerder had men in deze samenstelling een wedstrijd gespeeld, zodat het be slist geen eenvoudige opgave zou gaan worden. Belangrijk is echter ook bij dit team het spelplezier, hetgeen door coach Peter Hellinga goed wordt aan gewakkerd. Beide teams waren tegen elkaar opgewassen, hetgeen ook wel bleek uit de ruststand: 15-15. Er was dan ook niet te .zeggen wat het eind resultaat zou gaan worden, maar con sequenter verdedigen en enkele goed afgemaakte Soester aanvallen resul teerden in een verdiende overwinning voor de Papilion dames met 40-33. Heren 2 - Dunckers 5: 33-19. Voor he ren 2 was dit de tweede kompetitie wedstrijd, waarvoor zaterdagavond in Hilversum werd gespeeld. Ondanks het feit dat als lange man Anthonie Vreugdenhil ontbrak, wist het Soester reserveteam toch de winst mee naar te nemen. Het staat hierdoor verrassenderwijs boven aan met twee gewonnen wedstrijden. Jongens junioren Sparta: 73-61. De jongens-junioren moesten zaterdag naar Nijkerk, waar zij tegen Sparta speelden. De jongens hebben duidelijk .®®r<* van eerste competitiewed strijd en van meet af aan heeft het Soester team een voorsprong gehad, hetgeen zij niet meer uit handen heb ben gegeven. Met een goed spelende Pim van den Dijssel bleef het Soester team overeind en nam zodoende de eerste winst mee naar Soest, wat het totaal resultaat voor Papillon in dit weekeinde compleet maakte. Wedstrijden aanstaand weekeinde: Het eerste herenteam en het eerste damesteam spelen aanstaande zondag avond in Zeist tegen Quidam, de dames om 18.15 uur en de heren om 19.30 uur. De jongens-junioren spelen zater dagavond om negen uur thuis tegen Stoepie Shooters. Het tweede heren team is vrij. Het eerste damesteam van BDC heeft vorige week een nederlaag geleden te gen DWS. In de voile Margriet sporthal in Schiedam zagen de Soester dames geen kans het onlangs naar de tweede divisie gepromoveerde DWS te ver slaan. In de eerste helft heeft BDC genoeg mogelijkheden gehad om afstand te nemen, maar door onnodig balverlies en niet afgemaakte scoringskansen bleef de ruststand beperkt tot 7-7. Na de rust eenzelfde spelbeeld, waarin DWS aangemoedigd door het talrijke publiek, de eindstand 13-10 in hun voor deel wist te bereiken. Topscoorsters bij BDC waren Ria v. Duuren en Dinie v. d. Heiden ieder met 3 doelpunten. Door deze uitslag is BDC uitgeschakeld voor de beker, een teleurstellend resul taat gezien het bereiken van de 8e fina les vorig jaar. Zondag 10 oktober begint voor de dames van BDC de zaalcompetitie met een uitwedstrijd tegen HVS in Leid- schendam. Woensdagavond j.1. speelde het eerste tiental van de Damverenigüig Soest haar eerste competitiewedstrijd vöor de Utrechtse Provinciale Dambond. Het tiental was kompleet en verscheen zeer gemotiveerd in Doorn achter de borden. D.C. Doorn, een nieuwe vereniging, bestaande uit spelers van diverse clubs uit de regio, bood de DVS'ers rede lijk weerstand maar moesten aan het eind de overwinning aan DVS laten. De Soest-spelers bouwden al spoedig een 7-1 voorsprong op, maar enkele partijen stonden moeilijk, zodat er nog van alles mogelijk was. Echter, de rou tine van Soest gaf de doorslag en als eindstand kwam er 15-5 winst voor DVS op het bord. Een goede start en een stimulans om maandagavond tegen Nieuwegein I te proberen ook dan de volle winst binnen te halen. Nieuwegein beschikt over zeer goede spelers maar ook bij DVS zijn de gelederen versterkt door enkele routiniers. Uitslag Bondswedstrijd Doorn I - Soest I G.v.d. Burg-J.J. denOs 0-2 G. Hoogland - R. Damen 2-0 Philips - M. Lambrechts 0-2 W. Hardeman - R. C. A. Romenius 2-0 C. Verburg - J. Rienwald 0-2 C. den Toom - J. Dassen 1-1 R. G. v. Eist - E. Veerman 0-2 D. v.d. Snoek - E. Davelaar 0-2 H. v. Brummelen - T. v.d. Meer 0-2 F. Moré - IJ. Luttik 0-2 5-15 Voor de onderlinge competitie wer den afgelopen week nog de volgende wedstrijden gespeeld: A-groep: P. C. A. Romenius - E, Spiegel 2-0 J. J. den Os - M. A. V. Heiningen 2-0 T. v.d. Meer - J. Dassen afgebr. J. Riewald - M. Lambrechts l-l B-groep: A. Middendorp - A. J. Bon 2-0 A. Breukel - Mevr. Leeuwenkamp 0-2 A. ter Rele - H. v.d. Heiden 2-0 W. v. Egdom - T. Spilker 0-2 E. v.h. Klooster - H. Hulsman afgebr. L. Middendorp - A. M. Witte 0-2 Huisdamtournooi Voor de huisdammers welke meespe len aan het door de Damvereniging Soest georganiseerde tournooi was het de 2e speelavond. De 12 spelers gin gen van start voor de 3e en 4e ronde en er werd leuk gespeeld door alle deelnemers. Een overzicht van de stand in deze groep verschijnt de volgende week als er iets meer wedstrijden gespeeld zijn. Deelname is nog mogelijk, wilt u zich dan wel opgeven voor maandagavond en vanaf 's avonds 8 uur in het ge bouw van ,,De Zwaluw" aan Schrikslaan. In een zeer eenzijdige wedstrijd heeft EjS.S.-Brouwer het doelsaldo van het nieuwe seizoen weten op te vijzelen door een 13-1 overwinning op V.V.C.C.Z. uit Zeist. Henk van Luyte- laar ontbrak vanwege een beenbreuk en zal enige maanden uitgeschakeld .zijn. De start was direct al veelbelovend, want uit een pass van Ed Brouwer scoorde Ed Westbroek, die zijn eerste wedstrijd van het seizoen speelde. Nog binnen de minuut was het 2-0 door Joop Pouw. Verdedigend ontstond er weinig gevaar, zodat keeper Paul Werkhoven deze avond weinig te doen kreeg. Goed storend werk van Ton van Luy- telaar, die tevens zijn eerste wedstrijd speelde in verband met een late vakan tie, leverde twee doelpunten op van Nico Brouwer. V.V.C.C.Z. was niet in staat om over te schakelen op aanvallend voetbal, zodat nagenoeg alle situaties zich af speelden voor het eigen doel. Voor rust waren het Jan Veenendaal en Nico Brouwer tweemaal, die scoorden en de ruststand brachten op 7-0. De tweede helft was niet anders als de gehele .eerste helft. E.S.S.-Brouwer bleef aanvallen en doelpunten maken. De eerste goal na rust kwam op naam van Ton van Luytelaar, die na veel voorbereidend werk de eerste keer zelf scoorde. V.V.C.C.Z. probeerde wel wat het kon maar verder dan enkele af standsschoten kwam het niet. E.S.S- Brouwer liep verder uit door goals van Jan Veenendaal en Nico Brouwer maakte de 10 vol. Aanvoerder Joop Pouw ging nu vaker mee naar voren en kwam nog twee maal tot scoren. V.V.C.C.Z. kwam tus sentijds nog tot de eretreffer door een afstandsschot waarop Paul Werkhoven geen verweer had. Jan Veenendaal bepaalde tenslotte de eindstand op 13-1. De volgende wedstrijd is op 5 ok- tover tegen Topitas uit Utrecht dat tot op heden nog geen enkel punt behaal de. De stand per 30 september: 1. E.S.S.-Brouwer 3-6. 2. S.D.Z.'78 3-6. 3. De Munt 4-6. 4. Sport v.Rhee nen 3-4. 5. S.V.M.-Boys 1-2. 6 B.P.S.O.V. 2-2. 7. Civo T.N.O. 2-2. 8. Tollekamp 3-2. 9. Topitas 3-0. 10. Bilt- hoven 3-0.11. V.V.C.C.Z. 4-0. In de zaalvoetbalwedstrijd, die in BUthoven werd gespeeld, behaalde DVS een verdiende overwinning. Met goed voetbal werd Young Boys bestreden. Na 10 minuten stond DVS al met 2-0 voor, door doelpunten van Jan Hoef man. Voor de rust scoorde Young Boys eenmaal en DVS nog tweemaal. Rust stand dus 4-1 voor DVS. Na rust werd het snel 4-2, waarna DVS het heft weer in handen nam en de score uitbouwde tot de eindstand van 9-3- Doelpuntenmakers waren: Jan Hoefman (5), René Ribberink (3) en Gerrit van de Laan 1 DVS staat nu met 8 punten uit 5 wed strijden op de derde plaats in de 3e klas Rayon Heuvelrug. SPORT® In zijn eerste competitiewedstrijd van dit seizoen heeft het le herenteam van de Duinkikkers ondanks een 4-0 voor sprong aan het begin van de tweede periode de winst alsnog uit handen ge geven. De Soestenaren gingen flitsend uit de startblokken en namen al gauw een 3-0 voorsprong. Bij het begin van de 2e periode bleek dat ZAR zich aardig op het Duinkikkerspel had ingesteld. Via intimidatiepolo, waarop de Soeste naren geen antwoord hadden, werd het via 4-1 en 6-5 een 7-9 eindstand. WUlen de Duinkikkers toch mee blij ven spelen in de strijd om de boven ste plaatsen, dan zal er naast het goe de polo, dat zeker wordt gespeeld, toch wat meer agressie in het spel moeten komen. UZSC 3 - Duinkikkers Heren 2: 6-16 In de tweede competitiewedstrijd moest aangetreden worden tegen het 3e Utrechtse team van UZSC. In de eerste periode kwamen de Duin kikkers via een matig spel tot 2-2 via Wim Hengeveld (1-1) en W. ten Brinke (2-2). Na hartig toegesproken te zijn door de gelegenheidscoach Jan Vrakking speelde men in de tweede periode agressiever. Dat hielp direkt: binnen twee minuten wist Hans de Looff de score omhoog te brengen tot 2-4. De gebroeders Wim en Gerard de Looff de score omhoog te brengen tot 2-4. De gebroeders Wim en Gerard Hengeveld scoorden beiden in de vol gende minuut (2-6). De debuterertde Robin Breij liet zich ook niet onbetuigd en tilde de score naar 2-7. Net voor het begin van de derde perio de werd een van de UZSC-spelers we gens ruw spel voor 45 seconden door de matig leidende scheidsrechter uit het water gestuurd. In het begin van de derde periode kregen de Duinkikkers de smaak te pakken. Door aantrekkelijk spel wist men de stand te brengen op 2-13 (Hans de Looff (4), Wim ten Brinke en Gerard Hengeveld). In de 4e periode dachten de Duinkik kers de tegenstander in hun zak te hebben. Na nog 2 doelpunten van Hans de Looff en W. ten Brinke geloofde men het wel. De tegenstander rook zijn kans en scoorde kort achter elkaar twee maal. Nog één maal laaide het vuur op bij de Duinkikkers. Wim Hengeveld benut te een ,,man-meer-situatie" met een hard schot (5-16). De eindstand werd tenslotte door UZSC bepaald op 6-16. Duinkikkers Heren 3 - De Zwoer 1: 3-5 In de eerste wedstrijd van het heren 3-team werden de Duinkikkers door het nieuwe en dus onbekende team op snelheid overrompeld. In de le perio de (0-1werd nog redelijk stand gehou den, wat aan de keeper te danken was. Gedurende de tweede periode had men nog steeds geen antwoord op het spel van de Zwoer, hetgeen resulteerde in een 0-5 achterstand. Pas in de 4e periode kon de eer gered worden. Het doelpunt was de inleiding tot een serie van drie, waarmee de eindstand op 3-5 werd bepaald. Duinkikkers Dames 2 Haaien 1: 5-2 Afgelopen zondag ging het dames 2- team in Baarn te water voor zijn eers te thuiswedstrijd. Al in de eerste perio de bleek dat de tegenstander zeer snel was. Toch werd déze periode met een 1-0 voorsprong afgesloten. De tweede periode bleek een Duinkikker-periode te zijn, hetgeen resulteerde in een 3-0 voorsprong. In de volgende periode moest wat gas teruggenomen wor den, daar de conditie een woordje ging meespreken. De Haaien konden 2 x en de Duinkikkers 1 x scoren. Van elk der ploegen werd in de laatste pe riode een speelster het water uitge zonden. Toch gelukte het nog de voor sprong te vergroten 5-2, waarmee ge lijk de eindstand werd bereikt. Een goed resultaat voor een ploeg die voor Een beeld uit de wedstrijd Duin- kikkers-ZAR. het eerst in competitieverband uit komt. Programma komend weekend: zaterdag: D.J.K. - Duinkikkers Hl om 17.00 uur te A'dam. U.Z.S.C. 2 - Duinkikkers D2 om 19.45 uur te Utrecht. zondag: Neptunus 2 - Duinkikkers H2 om 18.00 uur te Zaandam. IJsselduikers 3 - Duinkikkers H3 om 10.00 uur in De Meern. Duinkikker waterpolo jeugd Dat het jeugdwaterpolo afdeling van de Duinkikkers in de lift zit, blijkt wel uit de goede resultaten, die tot nu toe behaald zijn. Wisten beide teams vorig jaar nauwelijks tot winst te komen, nu ziet het er allemaal wat rooskleuriger uit. De jongens-adspiranten, gehandicapt door het ontbreken van de basisspelers Mare Rademaker en Mike de Winter, verloren de eerste wedstrijd ruim van de IJsselduikers uit Vleuten. Het week end daarop tegen Zeist ging het stuk ken beter en afgelopen zondag tegen UWV uit Utrecht werd zeer goed ge speeld, wat resulteerde in een klinken de 14-0 zege. De meisjes-adspiranten hebben nog geen enkel verliespunt. Allereerst werd Aquarijn uit Nieuwegein op een nederlaag getrakteerd. De 6-4 overwin ning die de Duinkikkers behaalden had duidelijk hoger kunnen uitvallen als er niet zoveel kansen gemist wa ren. Zondagavond werd in Baarn aangetre den tegen de Watervlo uit Vleuten. In een wedstrijd die zeer eenzijdig was kwam er uiteindelijk een 18-2 over winning uit de bus. Na afloop van het seizoen 1982 zijn de eindklassementen weer opgemaakt. De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders konden meedoen aan 17 oude duivenvluchten, 7 jonge duivenvluchten en 4 navluch- ten. De oude duivenvluchten waren on derverdeeld in 6 vitessevluchten (vluchten tot 250 km), 6 midfond- vluchten (vluchten van 250 tot 400 km.) en 5 fondvluchten (vluchten van 500 tot 900 km.). Op deze 28 vluchten werden ruim 16000 duiven in- gekorfd wat gemiddeld neerkomt op 575 duiven per wedvlucht. Na een zeer spannen seizoen was het H.de Bree die evenals in 1981 gene- raalkampioen werd, nu echter met nog geen vol punt voorsprong op J.v.d. Brakel Zoon. 7 maal ging er een duif van H.de Bree met de eerste prijs strijken, 4 maal een duif van J.v.d.Brakel en Zoon, 3 maal een duif van R.Voskuilen en G.Rijksen, 2 maal een duif van A.de Bes en J.v.d.Belt en 1 maal een duif van E.v.d.Brakel A.van Ginkel, Comb. H.Nap, B.Roest, H.den Dekker, R.van Groenestein en A.J. van Dorrestein. De navolgende klassementen en kampioenschappen zijn uit de mand gekomen. Vitesse^ onaangewezen: I. G.Rijksen. 2. H.de Bree. 3. J. v.d.Brakel Zn. 4. G. Visser. 5. E. v.d. Brakel. Aangewezen: 1. G.Rijksen. 2. A.de Bes. 3. A.v.Dorrestein. Duif kampioenen: l. H. de Bree. 2. R. Voskuilen. 3. R.Voskuilen. Midfond, onaangewezen: 1. H. de Bree, 2. G.Rijksen. 3. J.v.d.Brakel Zn. 4. A.de bes. 5. Th.Wigtman. Aangewezen: 1. H.de Bree. 2. Th.Wigtman. 3. J. v.d.Brakel Zn. Duif kampioenen: 1. H.de Bree. 2. H.de Bree. 3. Th. Wigtman. Generaal kampioen Henk de Bree. Ondanks de vele perikelen heerst er deze dagen op Birkhoven, het onder komen" van de SC Amersfoort, een opvallende rust bij de spelers en de technische leiding. De dreigende failli- sementsaanvraag verandert daar wei nig aan. Spelers en technische leiding beseffen dat het nieuwe bestuur, onder leiding van allesdoener en alleskunner Joop Bakkenes, al het mogelijke in het werk stelt om de club te laten voortbestaan en een zekere toekomst te verschaf fen. De thans gevolgde gedragslijn wekt vertrouwen, zo blijkt uit de lang zaam maar zeker groeiende belang stelling van het bedrijfsleven. Uiter aard zal er veel geld nodig zijn om met een geheel schone lei te beginnen. Ook zal men zich veel inspanning moe ten getroosten om het nodige vertrou wen te herwinnen. Het is echter duidelijk dat men het publiek een goed produkt kan bieden zonder bezwarende schulden en met tevreden werknemers/spelers. Een goede aanzet daarvoor vormt de op richting onder notariële akte van de „Stichting Spelersfonds Amersfoort", welke tot doel heeft een duizendtal donateurs te werven met een bijdrage ad 100,- elk, ten einde de spelers salarissen veilig te stellen. De Stich ting is telefonisch te bereiken onder nummer 033-755015. Er is een bankre kening geopend bij de Bondsspaarbank te Amersfoort: pummer 94 60 30 200. Een goede zaak is dat terugbetaling wordt gegarandeerd als het doel niet wordt bereikt. Op vrijdag 22 oktober organiseert Stal Duinbak een springwedstrijd voor de jeugd. Op het programma staan o.a. 50 cm, 80 cm en een caprilliproef (blz. 131 dressuurproeven). Begonnen wordt met 50 cm, om 10.00 uur. Ieder die een klein beetje ervaring in het paardrijden heeft kan meedoen. Inlichtingen bij „Stal Duinbak", Bos straat 94,tel. 10680 of 16937. Fond, onaangewezen: 1. G.Rijksen. 2. A.v.Ginkel. 3. J.v.d. Brakel Zn. 4. R.Voskuilen. 5. H. de Bree. Aangewezen: 1. Th.Wigtman. 2. A.v.Ginkel. 3. J.v.d.Brakel Zn Duifkampioenen: 1. J.v.d.Brakel Zn 2. G.Rijksen. 3. Th.Wigtman. Oude duiven, onaangewezen: l. G.Rijk sen. 2. H.de Bree. 3. J.v.d.Brakel Zn. 4. Th.Wigtman. 5. A.de Bes. Aan gewezen: 1. H.de Bree. 2. Th.Wigt man. 3. G.Rijksen. Jonge duiven, onaangewezen: 1. J.v.d. Brakel Zn. 2. H.de Bree. 3. R.Vos kuilen. 4. E.v.d.Brakel. 5. C.v.d.Hoek. Aangewezen: 1. J.v.d.Brakèl Zn. 2. H.den Dekker. 3. J.v.Dijk. Duif kampioenen: 1. J.v.d.Brakel Zn. 2. J.v.d.Brakel Zn. 3. H.de Bree. Navlucht, onaangewezen: 1. H.de Bree. 2. J.v.d.Belt. 3. J.v.d.Brakel Zn 4. A.de Bes. 5. E.v.d.Brakel. Aange wezen: 1. A.de Bes. 2. J.v.d.Belt. 3. H.de Bree. Duifkampioenen: 1. H. de Bree. 2. J.v.d.Belt. 3. J.v.d.Brakel Zn. Totaal generaal, onaangewezen: 1 H.de Bree. 2. J.v.d.Brakel Zn. 3 A.de Bes. 4. R.Voskuilen. 5. E.v.d. Brakel. Aangewezen: 1. H.de Bree. 2. J.v.d.Brakel Zn. 3. A.de Bes. 4.G. Rijksen 5. Th.Wigtman.Eindstand kop- pelkoers: 1. Voskuilen-v. Dorrestein-de Beer-Eggink. 2. v.d.Brakel Zn.-v. Ginkel-v.d.Schepop-de Ruig. 3. de Bes- Roest-Knoops-Me vr .Brink Meerdaags concoursen: 3 x Zundert G.Rijksen. 3 x Duffel: J.v.d.Brakel 6 Zn. 3 x Strombeek: E.v.d.Brakel. 7 x St.Gh.Hornu: J.v.d.Brakel Zn. 2x Noyon: H.de Bree. 5 x Compiegne H.de Bree. 2 x Orleans: J.v.d.Brakel Zn. Tours Bergerac: J.v.d.Brakel Zn. Kaartclub-prijs: J.v.d.Brakel Zn UNIEK IN SOEST Alle merken kleurenfilms worden in ons eigen kleurenlaboratorium ontwikkeld en afgedrukt Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 voor 5 uur 's middags gebracht na 4 uur de volgende dag SNEL alle rolletjes blijven bij ons in huis VEILIG lf\A# Al ITFIT a"e 'oto's wo|,den met de hand KWALII tl I 0p kleurgekorrigeerd Hier bevindt zich uw waardebon-sticker Alle afdrukken op Kodak papier. KLEURENFILMS Gratis bij aankoop van een kleurenfilm een waardebon voor een kleurvergroting 20 x 28 cm voor slechts 2,50 i.p.v. f 10,— (24 en 36 opn. films) f 5.— i.p.v. f 10,— (12 opn. film) Waardebon voor GRATIS 13 x 18 cm. kleurvergroting bij 110 type film In de thuiswedstrijd van afgelopen za terdag heeft heren I van Olympia de eerste 3-0 zege behaald. Ook het twee de herenteam won zeer verrassend van Woudenberg. Het eerste damesteam daarentegen kreeg tegen Thornax een kansloze ne derlaag te incasseren. Dames 2 kon ook niet tot winst komen tegen Hui zen 2. Heren 3 won na een spannende strijd van SVV 3. Heren: Olympia I - Vrevok 3-0 Olympia wist vrij eenvoudig van Vre vok te winnen. De eerste set werd een overwinning voor de Soesters, vooral door een sterk blok werden de punten binnen gehaald. De tweede set een zelfde beeld. Er werd leuk gevarieerd gespeeld waar door het al snel 15-6 voor de gasthe ren stond. De derde set verliep in het begin minder gunstig. Door slordig spel was het al snel 10-5 voor de gasten uit Vreeswijk. De Olympianen kwamen toen echter weer in hun spel en wisten de set via een 10-10 stand nfet 15-10 winnend af te sluiten. Olympia 2 - Woudenberg 3-1 In een sfeervolle „De Bunt" behaalde de heren van Olympia twee dik ver diende punten binnen. Hoewel de eerste set na een 14-10 voor sprong met 14-16 verloren ging lieten de mannen de moed niet zakken. De tweede set liet een gelijkopgaande strijd zien die Olympia in zijn voor deel wist te beslissen 15-13. De derde set liet Olympia een knap staaltje volleybal zien. Met een goede service liepen de Olympianen al snel naar een 14-3 voorsprong uit. Dat het nog 15-6 werd is maar bijzaak. De laatste set had Woudenberg geen antwoord meer. De heren uit Soest stonden zelfs op een gegeven ogen blik vóór met 14-0. Het werd 15-1, zo dat Woudenberg toch het gezicht een beetje kon redden. Al met al was het voor de debutant tegen het team dat vorig jaar nog als tweede was geëin digd, een uitstekende prestatie. Olympia 3 - SVV 3 3-1 Het jeugdige herenteam van Olympia moest aantreden tegen het sterke SVV 3. Het begon allemaal onzeker bij Olym pia, waarvan SVV slim gebruik maak te en deze set vrij eenvoudig wist te winnen 10-15. De tweede set liet een ge lijk opgaande strijd zien. Het werd nog wel 13-11 in het voordeel van SW maar toen brandden de oran je zwarten los en wisten de set te win nen met 15-13. Dé derde set keek Olympia al snel tegen een 10-2 achterstand aan, maar door goed volleybal wisten ze nog tot 10-10 terug te komen. Door onge concentreerd spel van Olympia wist de tegenstander echter weer uit te lopen naar een 13-10 voorsprong. Toch wist Olympia weer terug te komen en de set te winnen met 15-13. De laatste set gaf hetzelfde beeld te zien. Weer moesten de Olympianen uit een verloren strijd terugkomen. Ook deze set werd met 15-13 gewonnen. Een goede opsteker voor de rest van de competitie. Olympia 5 - Devu 3-0 Met goede moed starte het vernieuwde Olympia 5 de competitie. Het eerste team van Devu werd het slachtof fer. Na een rommelige eerste set her vonden de Olympianen hun stijl. In de tweede en derae set ging net eveneens van het leien dakje. De set standen spreken verder voor zich: 16-14, 15-6, 15-10. Olympia 8 Unicorners 7 2-2 De eerste twee sets waren gemakke lijk voor Olympia. De tegenstander speelde slecht, maar de winst was ook te danken aan het eigen goede spel. Daarna begon men er wat te makke lijk over te denken: 5-0 en 9-3 achter. Olympia kwam nog enigszins terug, maar een 15-13 verlies was niet te voor komen. De neergaande lijn zette zich ook in de 4e set door, 15-9. Dames: Olympia I - Thornax 0-3 Het eerste damesteam moest aantre den tegen Thornax en het werd een kansloze nederlaag voor het sterk ge wijzigde Olympia-team. De wedstrijd werd gekenmerkt door een slechte stop aan de zijde van de Soester formatie. De wedstrijd was dan ook snel beke ken. De eerste set stond Olympia snel op een 12-1 achterstand. Dat het nog 15-5 werd was te danken aan een goede servicebeurt. De tweede set liep tot 5-5 gelijk op maar daarna stoomde Thornax door en werd het 6-15. De derde set gaf hetzelfde beeld; het werd ook 6-15. Olympia 2 Huizen 21-3 De eerste set begon goed maar de be haalde voorsprong werd snel uit han den gegeven, doordat er te weinig be wogen werd! Dat was ook de reden dat de rest ver loren ging. Een slechte start voor de dames. Almere 2 - Olympia 3 1-3 Alle sets gingen redelijk gelijk op. In de eerste set was de aanval van de tegenpartij sterk, maar door goede stops van Olympia werd er toch gewon nen. In de andere drie sets is er hard gewerkt met wisselend succes. Toch heeft Olympia verdiend gewonnen, waarschijnlijk door de routine en ka rakter. Olympia 5 - Vollkei 5 3-6 Het 5e damesteam heeft boven ver wachting de eerste volle winst binnen gehaald. De eerste set werd gewonnen met 15-6. De tweede set draaide beter, waarbij ook de aanval beter uit de verf kwam 15-11. Derde set 15-12. Olympia 7 - Wilhelmina 3 0-3 Er kwamen de eerste set weinig goe de passes waardoor er weinig aanval was, er werd verloren met 3-15. Tweede set ging beter met af en toe een aanval. Ondanks het aanvallen kwam Olympia niet verder dan 7-15. De derde set ging ook verloren met 3-15. Jeugd: Meisjes Olympia A2 SVV Al 0-3. Na een voorsprong van 11-6 te hebben genomen wist SVV de eerste set toch te winnen doordat een meisje de set uitmaakte in één servicebeurt. De tweede set werd ook vrij snel ver loren 15-5, evenals de derde set. Jongens: Olympia A2 - Keizer Otto Al In deze ongelijke strijd was het snel voor Olympia bekeken. De lange jon gens van Keizer-Otto wonnen verdiend met 3-0. Een beeld uit de volleybalwedstrijd Olympia-Vrevok t

Soester Courant | 1982 | | pagina 36