Nieuwe kinder cursussen bij Artishock Keuken ShowSoest Schipper Sombere geluiden over toekomstige woningbouw in Soest Redacteur Hoppenbrouwers nam afscheid van „zijn" Soester Courant Platen-10-Daagse als stimuleringsprojekt voor stagnerende platenmarkt Kledingbeurs 1982 inde Open Hof: 28 oktober - van 10.00-17.00 uur BARBECUE INTENSIVE CRASH C0URSES Talenpraktikum Amersfoort '?XwKw.y/X®! Natuurlijk wil jij ook graag een bril naar je zin. Sterk en écht een fijn jon gensmodel. Zeg maar tegen je ouders dat ze er bij ons wel zijn. Cursus Vogelherkennen Rijverbod na aanrijding Aangifte van ontucht 28 oktober van 10.00-17.00 uur NKS stelt Open Dag even uit „Met kunstzinnige vorming moet je zo vroeg mogelijk beginnen" Hoppenbrouwers: een man van woord en wederwoord'' Eerste sleutel uitgereikt in Overhees H-2 vzzi brilmode ers 8o#,t Zuld BUITEN DE DEUR 2 3 Soester Courant van woensdag 6 oktober 1982 Ter gelegenheid van zijn afscheid ontvangt redacteur Hoppenbrouwers twee reprodukties en een fiets. - 4 ,-u ^SOESTERBERQSESTRAAT188. oOESTDUINEN. douche- «Vt Vw» Mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg overhandigt mevrouw Overbeek de sleutel van haar woning, de eerste die in Over- hees H-2 gereed is gekomen. Oud-wethouder mevrouw M. van Stip hout-Croonenberg heeft vorige week de sleutels uitgereikt aan de eerste be woners van de nieuwbouwwoningen in Overhees II-2. De familie Overbeek, wie deze eer te beurt was gevallen, beschikt nu over een van de 272 wo ningen die in het plan verrijzen, zo dat het verblijf op een flat in Soest zijn einde nadert. Na een korte rondgang door het pand Di Lassostraat 20, waarbij de woning werd bezichtigd, werd de bijeenkomst voortgezet in De Borg, op korte afstand van de plaats waar Overhees II-2 lang zaam maar zeker gestalte krijgt. Namens de Woningbouwvereniging Soest heette directeur Snelders alle aanwezigen welkom. Van de sprekers was het mevrouw Van Stiphout die in een korte toespraak een aantal sombe re geluiden over de vooruitzichten van de woningbouw in Soest liet horen. ,,De bouwmogelijkheden in Soest zul len de komende jaren drastische be perkingen ondervinden", aldus me vrouw Van Stiphout. ,,De 250 huizen die Soest jaarlijks wil realiseren zul len waarschijnlijk bij lange niet wor den gehaald". Als. voornaamste oorzaak daarvan wees zij op de aanwijzing van Amers foort als groeistad. „Daardoor zullen de 3000 woningzoekenden die in Soest staan ingeschreven, gedwongen zijn zich in Amersfoort of Leusden te ves tigen. Tenzij ze kiezen voor een jaren lang verblijf op de wachtlijst. Het is afschuwelijk dat we dit moeten vast stellen", aldus mevrouw Van Stiphout. Het echtpaar Overbeek werd door het architectenbureau Inbo uit Wouden berg verrast met een party-set, waar na namens de firma Van der Grift, het aannemingsbedrijf dat de wonin gen heeft gebouwd, een fraaie maquet te werd onthuld van de brug die de vij ver in de nieuwe woonwijk te zijner tijd gaat overspannen en die een ge schenk is van het bouwbedrijf. Wethouder J. Menne, in de vorige raadsperiode belast met de portefeuil le Ruimtelijke Ordening, deed mede deling van zijn tevredenheid over de nu tot stand gebrachte woningbouw. Hij overhandigde de familie Overbeek Op 12 oktober a.s. begint 's; avonds' om acht uur in de Gereformeerde kerk aan de Abraham Cuyperlaan in Bussum de jaarlijkse cursus Vogélhèr- kenning, welke zes weken zal duren. Naast de zes bijeenkomsten, waarin wij nader kennis maken met de in de ze omgeving voorkomende vogelsoor ten, worden enkele excursies georgani seerd op weekendochtenden. Dit alles onder de vertrouwde leiding van de Vogelwerkgroep Het Gooi en Omstre ken. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aan melden per telefoon bij de familie Last, tel. 035-62099, na 19.00 uur. een oorkonde. Ook hij wees erop dat het in de toekomst zeer veel moeilij ker zal worden een plan van deze om vang te realiseren. Iets definitiefs over de voortgang met de plannen Overhees III en Over hees IV viel nog niet te zeggen, aldus de heer Menne. De kosten van de grond vormen daarbij een groot probleem. Een 35-jarige inwoonster van Soest, die vorige week op de Beukenlaan in de richting van de Nieuweweg reed, schrok zo van de claxon van een ach ter haar rijdende auto, dat zij de macht over het stuur verloor. Dat had tot gevolg dat zij met haar wagen in de tuin van een woning aan de Beuken laan terechtkwam, nadat zij een daar geparkeerd staande auto had geraakt. De politie constateerde gebruik van al cohol, wat reden was om de vrouw een rijverbod op te leggen. Wegens de zware beschadiging aan haar auto werd daarvan het kentekenbewijs in gevorderd. Engels - Duits - Frans Spaans - Portugees - Italiaans - Russisch - Nederlands. 2tot4weken. Inl. 033-729097 Het gaat niet zo best op de platenmarkt. De eerlijkheid gebiedt dat te zeggen. De grammofoonplaat en de muziekcassette behoren in veel huishoudens tot de luxe-artikelen, waarop nu wordt bezuinigd. Die konstatering is voor de platen branche tegelijk een uitdaging. Een uitdaging om een nog beter kwaliteitspro- dukt te leveren en een nog overzichtelijker aanbod om aan de meer selek- tieve keuze tegemoet te komen. Een proces dat in volle gang is. Door de platen branche wordt op die gebieden een aktief beleid gevoerd. te herinneren dat de platenzaak een wereld aan muziekrepertoire in huis heeft. Het is dus een misverstand te veronderstellen dat de platenzaak er in feite alleen is voor de hitparade- gevoelige jeugd. Integendeel, de pla tenzaak heeft voor elk wat wils en een ruime kwaliteitskeuze voor elke beurs. Dat moeten de mensen weten. Met dat doel gaat de Platen-10-Daagse 1982 op 13 oktober van start. Dat is noodzakelijk, maar niet genoeg. De wijze waarop de platenbranche zich aanpast aan de economisch moei lijker tijden moet ook nog naar de kon- sument toe worden gecommuniceerd, als dat in vaktermen heet. De kon- sument moet dus ook weten dat hij nog altijd voor een breed en kwalita tief goed repertoire bij de platenspe ciaalzaak moet zijn. Daarvoor is vorig jaar op initiatief van de grammofoonplatendetailhan- del, de platenmaatschappijen en de auteursrechtenorganisatie BUMA/ STEMRA de Platen-10-Daagse in het leven geroepen. Een fenomeen dat op die elementen in de platenbranche de nadruk moest leggen. Met premiepla ten om de gang naar de winkel te stimuleren en met speciale aanbiedin gen in zowel het klassieke als popu laire repertoire om de konsument, eenmaal in de platenzaak, duidelijk te maken dat er aanbod genoeg is voor de smallere beurs. Die eerste Platen-10-Daagse is in die zin een aardig sukses geworden. Maar voldoende was het niet. Gebleken is bij voorbeeld dat de extra belangstelling voor de platenzaak nauwelijks langer 1 duurde dan de tiendaagse zelf. Dat was natuurlijk niet de bedoeling. Daarom is de opzet voor dit jaar enigszins gewijzigd. Inderdaad, op nieuw een Platen-10-Daagse. Met op nieuw zowel een klassieke premieplaat (voor 5,-) als een gratis populaire premieplaat. Om vooral de relatie kwaliteit-platenkeus duidelijk te ma ken, wordt ook in de periode na de Platen-10-Daagse - die loopt van 13 tot 23 oktober - vier weken lang zoge noemde weektroeven aangeboden. Platen die door de platenmaatschap pijen zijn verkozen extra aandacht te krijgen, tegen een uitzonderlijk aan trekkelijke prijs. Met die stimulerings- effekten wordt gehoopt dat het publiek de extra belangstelling voor de gram mofoonplaat vasthoudt tot en met de december-f eestdagen De Platen-10-Daagse en de Weektroe ven zullen met een sterke mediabege- leiding (radio, t.v. en kranten) onder de aandacht van het publiek worden gebracht. De nog maar korte geschie denis van de Stichting Platen-10-Daag- se geeft in ieder geval wel al aan de vastberadenheid van handelaren en maatschappijen om gezamenlijk de stagnerende markt te lijf gegaan. En dat op een wijze die het image van de grammofoonplaat als kwaliteitspro- dukt ten goede komt. Het blijkt nodig de consument eraan Bij het politiebureau meldde zich vorige week een geschrokken moeder van een 5-jarig meisje. In de omgeving van de Kamperfoeliestraat was het meisje lastig gevallen door een jonge man, die zich echter tijdig per fiets uit de voeten had weten te maken. Ook dit jaar wordt 'ie weer gehouden, nu al voor de twaalfde keer. De kle dingbeurs, die uitgaat van de diakonie der Geref. Kerk in Soest, krijgt steeds meer bekendheid om z'n goede arti kelen en vooral... om z'n lage prijzen. De opbrengst komt weer ten goede aan het Lepraziekenhuis „Non Som- boen" in Thailand, dat het geld heel wel kan gebruiken. Lepra, de afschu welijke, misvormde ziekte, die boven dien de slachtoffers uitstoot uit hun samenleving, die er paria's van maakt, welke nergens meer worden geaccep teerd. Terwijl toch met betrekkelijk eenvoudige medicijnen een ommekeer ten goede kan worden bereikt. De ziek te kan, mits tijdig geconstateerd, tot stilstand worden gebracht. Meer kost baar is de revalidatie nadien, maar ook op dit gebied wordt in toenemende mate aandacht aan de getroffenen ge schonken. U kunt meeleven met deze mensen door op 28 oktober in grote getale de kledingbeurs te bezoeken en natuur lijk, want daar gaat het om, er te ko pen, maar ook door goede gedragen kleding in te leveren op een van onder staande adressen: W. Kerkhoff, T. Brandsmastr. 6. D. Land, G. v.d. Veenstr. 117. D. Tak, Kamperfoeliestraat 20. T. de Vries, Speenkruidstraat 33. H. Weenink, Valeriaanstraat 98. P. v.d. Leer, Willaertstraat 32. P. J. Kareisen, Smitsweg 5. R. W. Veltmeyer, Eigendomweg 134. S. Laseur, Wieksloterweg W.Z. 39. A. v.d. Herik, Draailier 8. M. Vossestein, Bazuin 1. R. Lambrechts, Bartolottilaan 29. M. Scholten, Middelwijkstraat 28. E. v.d. Kraats, Birkstraat 60. G. Kaatee, Steenhoffstraat 42. N. Overduin, Bosstraat 5. G. Paul, Braam weg 69. W. Deelen, Van Lenneplaan 4. Mevr. v.d. Wijden, Dr. Schoonebeek- laan 1. G. Starink, Noorderweg45. G. Kok, Stadhouderslaan 74. S. de Jong, Hobbemalaan 9. J. Geurink, Boekweitland 50. O. Hospes, Julianalaan 6. G. W. Kuiper, Beetziaan 78. Mevr. Renselaar, Koninginnelaan 78. J. Slijm, Groen v. Pr. straat 14. T. Lenten, Beckeringstraat 46. Tj. Kooistra, Hartweg 7. Alle adressen zijn bovendien kenbaar aan speciale raambiljetten! „Wie er voor de krant binnenkwam vond bij Hoppenbrouwers een gewillig oor. Mensen met vragen, met problemen, of zomaar met een praatje - je wist ze uitstekend op te vangen, ze konden kwijt wat ze op hun hart hadden", zo schetste de heer Smit het functioneren van de heer Hoppenbrouwers in het menselijk contact. „Hoppenbrouwers was een man van woord en weder woord. Hij ging achter de waarheid aan en liet ook de tegenpartij zijn zeg je zeggen". Speciale woorden van dank richtte de heer Smit ook tot mevrouw Hoppen brouwers. „Twaalf jaar lang, zeven dagen per week aan het werk, want ook in de weekend lag het werk niet stil - we kun nen ons voorstellen dat dat niet altijd even prettig is geweest". Zonder haar steun zou het onbegonnen werk zijn geweest, aldus de heer Smit, die zijn erkentelijkheid gestalte gaf met de overhandiging van een tweeïaï repro dukties rood-krijttekeningen van de 19-eeuwse kunstenaar Thijs. Hage, afr komstig uit de erfenis van Opa en Oma Smit, grondleggers van het be drijf. De reprodukties waren altijd zeer zorgvuldig bewaard. Voor de heer Hoppenbrouwers zelf had de heer Smit, naast een persoonlijk geschenk, een geheel einder cadeau in petto: een fiets. Namens de personeelsvereniging kon de heer *B". Nèlïs daar nog iets pas sends bijvoegen: een fietstas. „Af scheid nemen doet wel een beetje pijn, maar het leven gaat verder. Ik hoop dat er nog een lange toekomst voor u en uw vrouw is", zei hij, vanuit de lotsverbondenheid van de gepensio neerde. Het was Piet de Roos die het betreur de dat de heer Hoppenbrouwers pas zo laat met pensioen ging. „Jammer dat 't niet een paar jaar eerder was, dan hadden we in Soest aan Hoppen brouwers een uitstekende wethouder kunnen hebben". Hij roemde de gede gen kennis die de heer Hoppenbrou wers bezat van al wat zich binnen de gemeente afspeelde. „Hij wist ook heel goed wat er fout was' Tenslotte voegde Hannes van de Neng de scheidende redacteur in onmisken baar Soesters dialect op humoristische wijze woorden van vriendschap en dankbaarheid toe. Op zijn beurt bedankte de heer Hop penbrouwers voor de vele vriendelijke woorden en geschenken. „Morgen, dat weet ik heel zeker, ga ik in m'n kamer jas op m'n gemak het ochtendblad zit ten lezen", aldus de heer Hoppenbrou wers. „Ik heb heel wat afscheidsbij eenkomsten meegemaakt, en ik weet het: daar ga je dan, een streep eron der, en je bent vertrokken. De reali teit is dat ik niet onmiskenbaar ben, en dat zal heus wel blijken. Ik heb m'n best gedaan. Er zullen mensen zijn die het jammer vinden dat ik ver trek; anderen zullen daar juist blij om zijn. Dat is allemaal heel menselijk". Over zijn journalistieke arbeid wilde de heer Hoppenbrouwers nog een paar woorden kwijt: „Ik heb geroeid met de riemen die er waren. Ik heb wel eens misgeslagen, maar nooit over mij laten lopen. Ik heb met veel plezier ge werkt; dat kon, door alle mensen om mij heen, bij de krant en verder in Soest". De bijeenkomst werd afgerond met een gezellig samenzijn onder het genot van „een hapje en een drankje". De voor a.s. zaterdag aangekondigde „Open Dag Chemie" vindt - althans voor wat betreft de Nederlandse Kunststofindustrie Soesterberg (NKS) - geen doorgang. Dit in verband met de op dezelfde dag te houden demon stratie in Soesterberg. De NKS opent haar poorten voor het publiek nu op zaterdag 30 oktober. De overige chemische bedrijven in de regio doen op 9 oktober gewoon mee met de Open Dag, zoals te lezen is geweest in de advertentie in onze editie van vorige week. 3n haard en t met appa- irdieping: 4 t ligbad en 3 met fraaie ot het riante woonhuis, volwassen Jen en veel jpast is aan woonkamer, verdieping: m trap naar berging en „Ondanks de bezuinigingen, die als een zwaard van Damocles boven ons hoofd hangen, durven we het aan. Het is dui delijk dat je een instituut als Artishock niet zomaar van de hand kunt doen, evenmin als je het onderwijs kunt wég-bezuinigen. Vanuit onze idealen geven we vorm aan toekomstverwach tingen, inspelend op de ontwikkelingen van deze tijd. Met kunstzinnige vor ming moet je zo vroeg mogelijk begin nen. Artishock wil helpen ontwikkelin gen in gang te houden of op gang te brengen. Zinnig en zinvol met je leven omgaan, dat is een van de idealen ach ter het werk van Artishock". Directeur Ernst Dienaar van Arti shock maakt deze kanttekeningen bij de presentatie van de serie nieuwe kindercursussen, waarmee in de week na de komende herfstvakantie wordt gestart. Enige jaren geleden organi seerde Artishock weliswaar ook al een beperkt aantal cursussen voor kinde ren, maar de laatste tijd heeft de na druk vooral gelegen od het werken voor en met volwassenen en jongeren. De grote vraag voor Artishock, dat het initiatief vooral op aandringen van veel ouders heeft genomen, was: Hoe houden we de drempel zo laag mogelijk? De cursussen moesten daarom kort en financieel haalbaar zijn. Daar is Artishock in geslaagd: de gemiddelde cursusduur is 12 weken, en de cursus prijs varieert tussen ca. 40,- en ƒ60,-. Binnenkort krijgen alle kinderen van de lagere scholen in Soest een folder, waarin de cursussen staan aangege ven. Indien men ook in Soesterberg vol doende belangstelling toont, wordt overwogen een aantal activiteiten ook daar te laten plaatsvinden. Het overzicht van de cursussen ziet er als volgt uit: - Vaste kindergroep, docente Miep Fo- reman. In 30 lessen leren de kinderen omgaan met materialen en gereed schappen. Er wordt getekend, geschil derd, getimmerd, geboetseerd, etc. El ke woensdagmiddag, van 13.30 tot 15.30 uur. - Onder het motto „Van alles wat" volgen om 16.00 uur de losse woens dag-activiteiten. De kinderen doen elke week iets anders. Op het programma staat voorlopig: 6 oktober: potten bakken en boet seren (alle leeftijden) 13 oktober: emailleren op koper (7 t/m 13 jaar). 27 oktober: mandjes van pitriet ma ken (8 t/m 13 jaar). 3 november: schilderen op en ach terglas (A.l.) 10 november: van alles met gips (A.l.). 17 november: schminken en clowntje spelen (A.l.). 24 november: speculaas bakken (A.l.). 1 december: St. Nicolaas-suprises en cadeautjes maken (7 t/m 13 jaar). 8 december: van alles met hout, of kleien/boetseren (A.l.). 15 december: linoleumsnijden en kaarten drukken (7 t/m 13 jaar). 22 december: kaarsen maken en kerst versiering (A.l.). De activiteiten duren tot 17.30 uur en kosten 2,50 per keer. De kinderen moeten zich wel voor 12.00 uur opge ven. - Cursus Fotografie (10-15 jaar)12 les sen op zaterdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur, o.l.v. Willem Borra. Kosten ƒ52,-. Start: zaterdag 30 oktober. - Cursus Stempel- en druktechniek (9- 14 jaar)12 lessen op donderdag van 18.30-20.00 uur, o.l.v. Theo Naessens of Julia Raamsdonk. Kosten 52,-. Start: donderdag 28 oktober. - Cursus Tekenen (9-14 jaar)12 lessen op donderdag van 16.15 tot 17.45 uur, o.l.v. Theo Naessens. Kosten 37,-. Start: donderdag28 oktober. - Cursus Hout Metaal (9-14 jaar); 12 lessen op dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur, o.l.v. Willem Borra. Kosten 52,-. Start: dinsdag 26 oktober. - Cursus boetseren (9-14 jaar); 12 les sen op woensdag van 13.30 tot 15.00 uur, o.l.v. Nora Baetens. Kosten 52,-. Start: woensdag 27 oktober. - Cursus Volksdansen (6-10 jaar); 12 lessen op dinsdag (6-8 jaar) van 6.15 tot 17.15 uur óf op woensdag van 16.00 tot 17.00 uuf*. O.l.v. Floqr Belderbos. Kosten 32,-. Start: dinsdag 26/woensdag 27 okto ber. Je gebouwd ]ing, tuin en •gas, garage im aan zon redenen om e ligging en keuken, bij- srdieping: 3 overloop. gevels de om- zons. open vloer, >n, kel- slaap- >enha! i berg- sarte- net 2 WO,-. ihuis )t lig- >00,-. Ifvrij- !kan- 00,.. In een min of meer besloten bijeen komst in de kantine van het bedrijf hebben vorige week directie en perso neel van Drukkerij Smit/Soester Cou rant, alsmede een aantal nauw bij de krant betrokkenen, afscheid genomen van de heer J.J.H.A. Hoppenbrouwers. Twaalf jaar lang is de heer Hoppen brouwers redacteur geweest van de Boester Courant, en al die jaren de man die het „gezicht" van de krant in hoge mate bepaalde. „De laatste dag, het einde van een werkzame periode", zo begon de heer H. E. J. Smit, hoofdredacteur, zijn toe spraak. „Ik heb je de laatste weken zo eens gadegeslagen, me afgevraagd hoe je het beleefde, maar je had er niks van! 't Kan uiterlijke schijn zijn ge weest, maar je ging opgewekt naar de eindstreep". Hij noemde de heer Hop penbrouwers „geen man om het „moe de" hoofd in de schoot te leggen", om vanaf deze dag maar rustig te Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze keukens kijken. Keukens in klassiek eiken, licht en donker, maar ook modellen in kunststof. s van 9 tot 16.30 uur. In Soest Industrieweg 12, tel. 02155-10304 ^Ind.terrein, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 tot 16.30 blijven zitten. „Dat je voorlopig alles van je afhoudt is goed, geloof ik", aldus de heer Smit, „maar ga later wat doen, zoek een doel' De plaats die de heer Hoppenbrou wers in de Soester gemeenschap heeft ingenomen rechtvaardigt de veronder stelling dat veel clubs, verenigingen, etc. hem zullen benaderen met het ver zoek zijn vrije tijd in hun „dienst" te besteden. „Laat het maar komen, en pik het beste eruit", adviseerde de heer Smit. Uitvoerig memoreerde de hoofdredac teur het begin van het tijdperk-Hop penbrouwers bij de Soester Courant. „Gelukkig kenden wij elkaar. Was dat niet zo geweest, dan zou Soest geen Hoppenbrouwers hebben gekend, en dat zou voor Soest een verarming zijn geweest!" De heer Smit beschreef de eerste schreden van de heer Hoppen brouwers op het pad van de journalis tiek: „Een sprong in het diepe, zonder badmeester bij de hand". Het eerste gemeenteraadsverslag had hem heel wat zweetdruppels gekost, vooral om dat het verhaal al direct de volgende dag in de krant moest staan. „Het is onvoorstelbaar", aldus de heer Smit, „dat je daarna zo verkikkerd op dit werk bent geraakt' Erkend optometrist - LidO.V. Birkstraat 2- Oogmeting volgens afspraak 7 dagen per week een uitgebreid barbecuebuftet (reserveren is wel nodig). Onbeperkt sausen, vlees soorten en salades. Bij mooi weer ook op ons buitenterras van 2 tot 100 personen. Prijs p.p. 122.50 kinderbarbecue tot 6 jaar MO.- tot 12 jaar 115.- chtig uitge- terrassen, kamer met luxe inge- ilet en hal. gedeeltelijk n 2e toilet, kamer en e, groterv en een 3. c.v.-gas maximum j voorzijde plantsoen <e, afwis- Jeling: L- toilet en ndt u drie d onder- het tuin- zon is de et serre, toiletten, 3 slaap- en over- imers en

Soester Courant | 1982 | | pagina 3