KIE3ffi BRANDSMA GIELEN B.V. FOTO r Schilderijen in de Oudheidskamer Soest IJzersterke aanbiedingen «t mwterfwoQt randsma Energiebesparing BEHANG &VERF b.v. U koopt het nu bij uw buurman DRUKKERIJ SMIT B.V. BAARNSCHE KUNSTHANDEL Vaarderhoogts Tuincentrum •M Dak- reparatie- produkten De krik, een onmisbaar stuk gereed schap, dat meegeleverd wordt in iede re auto. Je hebt hem nodig om een wiel te kunnen verwisselen. Zo was het ook vroeger bij de boerenwagens. Simpel, maar wel doeltreffend. Kijkt U maar naar de foto. Verstelbaar, vast te zetten in een bepaalde stand, ketting. Let ook op de stand van de staande balk met gaten en de verlopende dikte van de vloerplank. Waarvoor dit is, kunt U het beste zien, als er mee gewerkt wordt. Uit het jaartal 1743 kunt U afleiden, dat deze boerenwagen 240 jaar oud is. Neemt U een paar uurtjes de tijd om te komen kijken in de Oudheidskamer Soest. Meer van deze details zijn er te vinden. In de voorkamer is een nieuwe expositie van schilderijen van Kees Aalten uit Wolvega. Olieverf en aqua rellen. Zijn vrouw heeft de verdere aankleding verzorgd met zelfvervaar digde poppen. Kees Aalten heeft reeds diverse expo sities in het noorden van het land verzorgd. Zijn werk hangt o.a. in het gemeentehuis in Wolvega. De Oudheidskamer, Ferdinand Huyck- laan 18 is geopend, za. en zo. van 13.00 - 17.00 uur. Foto: Prentenkabinet Soest Mijn fiets, dijn fiets? Een inwoner van Soest meldde vorige week aan de politie dat hij bij de Open bare Bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan zijn racefiets had ontdekt, die hem tien maanden geleden was ontsto len. De politie trof een man aan in gezelschap van een 16-jarig meisje, eveneens uit Soest, in het bezit van een zilverkleurige racefiets, die de man als de zijne herkend had. Destijds had de man weliswaar de politie telefonisch in kennis gesteld van de diefstal, maar hij had niet de moeite genomen om naar het bureau te komen om aangifte te doen. Na enig onderzoek kon men vaststellen dat het meisje beschikte over de nodige papieren, die aantoonden dat zij het rijwiel had gekocht. De man had zich toch vergist. Met het adviés in het ver volg wat voorzichtiger te zijn met het toepassen van zijn opmerkingsgaven werd hij door de politie heengezonden. Belediging en verzet bestraft Een wat al te rumoerig verlopende disco-avond in een school in Soester- berg noopte de politie tot vermanend optreden. Bovendien gaf zij opdracht een viertal op het voetpad geparkeer de auto's te verwijderen, wat in drie gevallen gebeurde. De vierde auto bleef staan, hetgeen aanleiding was tot het uitschrijven van een bekeuring. Enige tijd later werd de auto in Soes- terberg gesignaleerd, bestuurd door een 23-jarige inwoner van Soesterberg. Bij zijn aanhouding begon de man hard te schelden. Toen hij zich op het politie bureau vertoonde om alsnog zijn grie ven te uiten namen zijn verwensingen zo n karakter aan dat de politie hem verraste met een dubbel proces-ver baal: één wegens belediging van een ambtenaar in functie, een ander wegen wederspannigheid" Bromfietsdieven achterhaald De gealarmeerde politie trof bij een plaatselijke bar een 18-jarige plaats genoot aan, wiens bromfiets hem even tevoren was ontstolen door twee knapen die zich snel uit de voeten hadden ge maakt. Andere barbezoekers hadden intussen de achtervolging ingezet. Op het Kerkpad stuitte de politie op een paar mannen, die een 14-jarige jonge man uit Amersfoort met de bromfiets tot staan hadden weten te brengen. De jongeman gaf toe de bromfiets te hebben willen stelen. Zijn metgezel had weten te ontsnappen. Enige tijd later meldde deze, een 16-jarige Amersfoorter, zich echter vrijwillig aan het bureau. Hij had zijn vriend tenslotte niet in de steek willen laten. Na verhoor door de recherche werden beide jongelui aan hun ouders over gedragen. Collecte Soester Dierentehuis ,,'t Hart" De opbrengst van dit jaar spant de kroon, namelijk een recordbedrag van zegge 21.226.60 (1981: 17.750,-. Soester Courant van woensdag 13 oktober 1982 14 15 De ook voor uw bedrijf onontbeerlijke BEDRIJFSFORMULIEREN Doorschrijfsets (Orderbonnen - Magazijnbonnen - Produktielijsten) Tabelleerpapier dagelijks benodigd voor uw computer, uit voorraad leverbaar Kettingformulieren met naam bedrukte Fakturen, Briefpapier, Betalingsverzoeken enz. Door sterk doorgevoerde automatisering in de produktie leveren wij met korte lever tijden en tegen zeer interessante prijzen. VANADIUMWEG 6 - AMERSFOORT - POSTBUS 57 3760 AB SOEST - TELEFOON 033-18747 Kerkgebouw Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) gereed Het kerkgebouw van de Gereformeer de Kerk (Vrijgemaakt) van Soest is onlangs gereed gekomen. De ver bouwing van de voormalige school aan de Parallelweg 1 is volledig af gerond, praktisch geheel door en onder leiding van de gemeenteleden. De officiële opening zal plaatsvinden op zaterdag 13 november 1982, om 14.00 uur. Aanrijding met letsel In de nacht van vrijdag op zaterdag reed een 32-jarige inwoner van Baarn over de Burg. Grothestraat in de rich ting van het Nieuwerhoekplein, toen van de linkerzijde van de weg plot seling een bromfiets, tussen de gepar keerde auto's door, de weg op schoot. De 17-jarige bestuurder en zijn 18-jari ge duopassagier, beiden wonende te Soest, kwamen ten val. De eerste brak een enkel, de tweede kneusde zijn heup. Per ambulance werden de jongelui overgebracht naar Zonnegloren. Daar werd de bromfietser, die alcohol had genoten, een blaasproef afgenomen. Dit leidde tot een rijverbod en een proces-verbaal. Garagedeur-opener gestolen Een bewoner van de Valeriaanstraat deed bij de politie aangifte van diefstal van de elektronische garagedeur opener. Het apparaat was uit zijn auto weggenomen doordat de dader het por tier had geforceerd. Plakkers aangehouden Surveillerende politie-agenten ontdek ten vorige week op het Nieuwerhoek plein een auto, die op de Koninginne- laan bij een glascpntainer stopte. De inzittenden beplakten de container met (commerciële) affiches. Het ma teriaal werd in beslag genomen en tegen de plakkers, afkomstig uit Baarn en Amersfoort, werd proces verbaal opgemaakt. Aanrijding met letsel Bij een ongeval in de Nieuwstraat werd een driejarig jongetje zo fors aan zijn hoofd gewond, dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar Zon negloren. Ter hoogte van zijn ouderlijk huis stak het jongetje met zijn driewieler plot seling de weg over, op het moment dat daar een 58-jarige automobilist uit Huizen passeerde. Een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. Toch maar betaald... De politie hield vorige week een 22-ja- rige inwoner van Soest aan, die nog een boete van 260,- moest voldoen, of anders zes dagen in de cel zou moeten doorbrengen. Omdat de man weigerde té betalen, werd voor hem alvast een plaatsje vrijgemaakt. Voordat hij zou worden opgesloten bedacht hij zich echter, waarna hij de boete alsnog betaalde. Hetzelfde geval deed zich voor met een 37-jarige Soester, die een bedrag van 300,- schuldig was. Ook hij weigerde aanvankelijk, maar ging op het laatste moment door de knieën, zij het met behulp van zijn familie, die het geld op tafel legde. Opbrengst collecte De jaarlijkse collecte voor het Fonds voor Epilepsiebestrijding te Soest heeft opgebracht het bedrag van 6.199,60. Poes liet zich moeilijk redden Een poes, die zich op de nok van het dak van een woning aan de Julianalaan had genesteld, trok de aandacht van de omwonenden. Het dier kon of durfde het dak niet meer af en gaf uiting aan zijn onbehagen door voortdurend klaaglijk gemiauw. Met een ladder trachtte een gewaarschuwde politie man de poes uit haar benarde positie te redden, maar het dier schrok zo dat het onmiddellijk de benen nam. Een andere politieman wist het, vanuit een open raam, echter bijtijds in veiligheid te brengen. Kluizen en inbouwkluizen nu met15% korting Bladhark, compleet met steelnu 10,50 Verlengkabel 20 mtr, 3 x 0.75, van 27,50 nu 24,50 Creusen slijpmachine van 268,-nu 199,— Alum. Reformladder, 2 x 14 treden van 379,-nu 249,— Kabelhaspel, 10 meter, van 22,50 nu 14,95 Easy drivervan .J-+.95 nu 29,95 Soldeerpistool, 100 Watt, van 41,50 .nu 32,50 Gereedschapskoffernu 27,50 5-delige steeksleutelset nu 12,50 8-delige ringsleutelsetnu 23,50 6-delige schroevedraaierset van 16,50nu 13,50 Makita boormachine, L R draaiend 13 mm boorkop, In kist van 289,-nu 199,- Bosch cirkelzaag van 265,-nu 199,— Vlakschuurmachine van 119,-nu 89,— Slijpmachine van 168.75 nu 99,— Bosch vlakschuurmachine van 230,- Klauwhamernu 10,50 Schroevedraaierset Stanley van 14,25 nu 11,95 Lintzaagmachine BI. en D. van 498,- nu 3$8,— Werkbank, hout, 130 x 55 x 87 cm van 455,-nu 365,— Zware handtacker van 72,50 nu 65,— BI. en D. Elektr. heggeschaar van 149,-nu 135;— BI. en D. Elektr. heggeschaar van 169,-nu 149,— Stalen schaaf van 72,50 nu 59,— Electr. bladzuiger en blazer met zak nu 495,— Tafelbankschroef 60 mm van 32,- nu 27,50 Radio soldeerbout, 15 Watt, van 28,75 nu 22,50 VAN WEEDESTRAAT9 - SOEST TELEFOON 02155-145 26 Aanrijding met letsel Vorige week vond op het kruispunt Soesterbergsestraat/Eikenlaan een aanrijding plaats, waarbij een 20-jari- ge inwoonster van Soest een aantal schaafwonden opliep. Rijdend langs de Soesterbergse straat in de richting van de Birkstraat werd haar geen voorrang verleend door een 76-jarige plaatsge noot, die met zijn auto de Eikenlaan wilde inrijden. Een pijnlijke val was onvermijdelijk. Inmiddels 14 C.V-ketels in Overhees II-2 gestolen Een 49-jarige installateur uit De Meern deed vorige week aangifte van de diefstal van in totaal 14 centrale verwarmingsketels uit de nieuwbouw woningen in Overhees II-2. In de huizen trof men tot nu tot bij controle 14 maal slechts een lege doos aan. Alle aangif ten uit de afgelopen periode zijn in dit cijfer opgenomen. Inbraak Dieven hebben vorige week hun slag geslagen in een woning aan de Rade- makerstraat in Soesterberg. Zij kwa men het huis binnen door een raam bij de voordeur open te breken. Toen de bewoners thuiskwamen misten zij een kleurentelevisie en een complete ge luidsinstallatie, bestaande uit een ra diocombinatie, cassettedeck, platen speler en twee boxen. Bovendien wer den 70 cassettebandjes meegenomen. Mevr. H. W. Wijn ja Laanstraat 32 - 3743 BG Baarn 02X54-12755 Tichelaar Koninklijke Aardewerkfabr. Makkum Sinds enkele weken hebben wij een nieuwe grote kollektie van dat beroemde sieraardewerk. Veel variatie in prijzen Komt U eens kijken, onze grote etalage is er geheel aan gewijd. Maandagmorgen, woensdagmiddag gesloten. Voor al uw INSTALLATIEWERK aar P. A. VAN DEN DIJSSEL ZN. Soesterbergsestraat 45 - Tel. 12472 GAS - WATER en SANITAIR DAKWERK en RIOLERING LOKALE en CENTRALE VERWARMING ELECTRO-TECHNISCHE INSTALLATIES heeft het "GEVONDEN" voor Uvanaf nu: ons TOTAAL PROGRAMMA sterk in prijs "VERLAAGD". o.a.: Heide, een assortiment voor alle jaar getijden, minstens 70 soorten, de prijs... ongelooflijk n.l. 1.50 p. st. (normaal voor deze kwaliteit jt 2.50 p. st.) Coniferen in meer dan 200 soorten van 10 cm tot 3.50 m. lengte, de prij zen b.v. blauwe haagconifeer 1.20 m. hoog 7.50, groene haagconifeer 1.40 m. hoog 9.75 enz., enz. Tuinhout door rechtstreekse im port en inkoop 25% in prijs verlaagd, gaat door deskundige behandeling 4 x zo lang*mee. B.v. spoorbielsen 2.60 m. lang, beter vindt U ze niet, goedkoper helemaal niet, prijs elders 45,- bij ons.32,50 (af gehaald). Graszoden, het beste hier te lande ge kweekt, overal 4.-, Vaarderhoogts prijs... 2.65 (afgehaald). Wie als tuinliefhebber(ster) het Vaarderhoogt nog niet kent is in zijn hobby te kort geschoten. Afd. Plantenkas Een keuze uit duizenden en nog eens dui zenden gezonde exclusieve groene, bonte en bloeiende kamerplanten. Massa's snijbloemen, kerngezond, vers en niet duur. Ongeëvenaarde collectie keramiek, riet, glas, plastic, zeer exclusieve opge maakte bloembakken in grote verschei denheid enz., enz. 'T VAARDERHOOGT volop in ontwikkeling, gewaardeerd door steeds meer mensen, uniek om zijn hoogstandjes in o.a. tuin- adviezen, service, vakkennis, onze snelle accurate bezorgdienst en vooral altijd weer aantrekkelijke aanbiedingen. Wij werken hard elke dag, aan drastische vergroting van assortiment, nog betere prestaties enz., enz. TUIN-ADVIESGENTRUM Openingstijden: Tuincentrum; maandag t/m vrijdag van 8-6 uur; zater dag van 8-5 uur; vrijdagavond van 7-9 uur. Plantenkas: maandag van 1 -6 uur; dinsdag t/m vrijdag van 9-6 uur; zaterdag van 8-5 uur; vrijdagavond 7-9 uur. DORRESTEINWEG 72A SOEST TELEFOON 02155-12883 r 'N MOOI PORTRET MAKEN KLEINE FOTOTIP IN WOORD EN BEELD Vroeger - zegt men - werden vrouwen, die door hun man werden bewonderd, op zijn verzoek door schilders vereeuwigd. Nu maken de mannen zélf een portret van de vrouw, waar ze van houden. Wie dat met een zekere regelmaat doet, ziet hoe een gezicht verandert en legt een verzameling portretten aan, die voor later erg waardevol is. Een tip voor wie graag een een geslaagd portret maakt: de ideale lens daarvoor is een bescheiden telelens, bijvoorbeeld van 70 mm. Die richt alle aandacht op het gezicht, omdat de achtergrond onscherp kan worden weergegeven en maakt het mogelijk beeldvullend te werken. Tochtband op de rol In diverse soorten en maten. Per rol van 6 meter vanaf ƒ3,15 voor de vakman en de doe-het-zelver Voorzet raamprofiel Bij Brandsma profiel voor voorzetramen in kunststof en aluminium. De uitgebreide folders liggen voor u klaar in de winkel. De originele Isovitre, per 200 cm lengte geen 17,50 maar slechts ƒ15,50 Brievenbus tochtwering Komt altijd van pas en bespaart energie. Bij Brandsma slechts 3,95 Afdichtkit Elastisch-plastische kit op acrylaatbasis afdichten van voegen tussen tegelwand en wastafel, douche, toilet, badkuip, aanrecht etc. het dichten van voegen, kieren, naden en scheuren bij kozij nen, trappen, plinten, vensterbanken e.d. Afdichtkit is overschil- derbaar en hecht op alle bekende bouwmaterialen. Leverbaar in 75 ml tubes en 310 mi kokers in de kleuren wit, grijs en bruin. Koker 310 ml ƒ5,95 Tochtstrip Ellen PVÓ Hoogwaardige isolatie voor deuren en ramen. 1 Strip van 220 cm lengte ƒ3,75 Unieke Brandsma verhuur service Universele verfspuit. per dag f25,-; per week 75,- Vlakschuurmachine per dag f 10,-; per week ƒ30,- Afbrandföhn per dag f 25,-; per week 75,- Isolatie Spuitbus barstensvol isolatieschuim. Vol doende voor 25 Itr. Bij Brandsma ƒ19.95 Radiatorfolie Verpakking 400 cm x 50 cm. Bij Brandsma inkl. montage pads ƒ19,90 Alabastine dakpl. Waterdichte en blijvend elastische dakcoating voor droge ondergronden. Toepassing Voor het duurzaam repa reren en vernieuwen van dakbedekkingen, goten, terrassen, balkons. Alabastine dakplast speciaal Elastische-plastische coating die lekkende gaten of goten snel onder alle weersomstandig heden waterdicht maakt. Produkteigenschappen Voor het snel dichten van lekkende daken, goten, afvoerbuizen etc. In on verdunde toestand kan met een spatel zelfs on der water gerepareerd worden. Toepasbaar op dakleer, bitumen, shingles, pvc, polyester, zink, aluminium of glas. De oplossing voor vochtdoorlatende buitenmuren Alabastine anti-vocht Transparante buiten- muurcoating op silikonen- basis maakt buitenmuren waterafstotend be schermt buitenmuren tegen vochtdoorslag beschermt buitenmuren tegen kalk en zoutafzet- ting, schimmelvorming etc. droge buitenmuren houden de warmte binnen. SOESTERBERGSFS1 RAAT S? SOEST T F L Ook bui Middelman

Soester Courant | 1982 | | pagina 14