12 9 8 4 BDC in slotfase onderuit tegen Hellas Duyvestein R Stalenhoef bv Sportprogramma TAXI KLOMP Nie de J indelijke Shotteams litstekend op dreef f Sh0t bijMnder Heren van Olympia/ Parade blijven winnen Dames BDC veroveren 1 punt in de eerste compe titie weds trij d Papillon heren moeizaam naar winst, verlies voor de dames Winst voor eerste teams van SVV De Savornin Lohmanschool in de slag met Mavo's Opniei Damv< in Bon BCB li BESTELAUTO HUREN? AUTOSPORT VOLLEYBAL HANDBAL Zaalprogramma handbalvereniging B.D.C. Programma Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 BASKETBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt VOLLEYBAL TEL 6e Schoolschaaktoernooi: SCHAKEN Soester Courant van woensdag 13 oktober 1982 20 y'n de eerf*te plaats een 9-1 overwin- F Zt 7T 1 "P DTSEnscheTe ««1 h een 7eer sterke pres- Mte v«°rri Eeidschendam VV l met M te verslaan. De Shotdames behaal- den de eerste punten door In Amstel- llZ,T-NMB/VI)0 <e winnen. Op ;7!„ v7vTU Sp"eldc Sh«t 3 gelijk rf, Vfv 3 en hepen Shot 4 en 5 hun eerste nederlaag op. Het landelijke jeugdteam verloor in Heemstede kansloos van koploper HBC Shot 1 heeft voor de vierde achtereen volgende maal haar wedstrijd met gro te cijfers gewonnen, zij het dat men ditmaal meer tegenstand te duchten had dan in de voorgaande wedstrijden. Tegenstander DTS uit Enschede wilde hard voor de punten knokken en de bhotspelers konden de eerste par tijen slechts met moeite uit het vuur slepen. De 5-0 pauzestand in het voor deel van Shot was dan ook niet geheel konform de krachtsverhoudingen achter de tafel. Na de pauze scoorden de Enschedeërs hun verdiende tegenpunt ten koste van Dirk Schuiling, die daarmee zijn eers te nederlaag van deze competitie in casseerde. Verder lieten de Shotspe lers het niet komen, zodat het uitein delijk 9-1 voor Shot werd. Voor het Soester team betekent dit een goede opsteker voor de uiterst belang rijke wedstrijd die men zaterdag in Rooden moet spelen tegen medekop loper V&L. Dit team heeft net als Shot al haar wedstrijden met grote cijfers gewonnen, zodat het een uiterst spannende wedstrijd belooft te worden. Shot 2 blijft het verrassend goed doen in de 5e divisie en heeft na de prach tige 6-4 overwinning van afgelopen za terdag op het sterke VVV 1 uitzicht op het kampioenschap. In Leidschen- dam was Gerhard Busch uitstekend op dreef met drie knappe overwinningen, daarbij goed begeleid door Bert van Velzen die twee partijen won en Eclwin Luyben die één partij in winst omzet te. Aanstaande zaterdag om 15.00 uur speelt Shot 2 thuis tegen koploper SVE uit Utrecht en bij eventuele winst neemt Shot de kop over van dit team. De Shotdames wonnen afgelopen za terdag in Amstelveen tegen NMB/VDO hun eerste wedstrijd en deden dat met een overtuigend. Het werd 7-3 voor de Shotdames en deze score had zelf veel hoger uit kunnen vallen als Jo sé Daselaar niet in haar eerste wed strijd door haar enkel was gegaan. Zij wist deze wedstrijd nog wel in winst om te zetten, maar moest haar bei de andere partijen zonder te spelen ge wonnen geven. Wilke Schut en Wilma Geleijnse wisten dit echter uitstekend op te vangen en de twee winstpunten voor Shot veilig te stellen. Op afdelingsniveau haalde Shot 3 het eerste punt binnen. In Hilversum werd gelijkgespeeld tegen VEV 2, dat even eens nog puntloos was. De uitstekend spelende Willem Onrust kwam twee keer tot winst, terwijl Joop Kok en invaller Wilfred Busch ieder één partij wisten te winnen. Het dubbel zorgde voor het vijfde Shot- punt. Shot 4 heeft tegen Buna 1 geheel onno dig haar eerste nederlaag geleden. Aanvankelijk werd een 4-1 voorsprong opgebouwd, maar daarna wist men geen punt meer te scoren zodat Buna alsnog met de winst ging strijken. Alle drie de Shotspelers wonnen één wedstrijd, terwijl ook het dubbel in Soester voordeel eindigde. Shot 5 verloor geheel volgens verwach ting met 10-0 van Pokerface 1, een team dat minstens 5 klassen te speelt. Vermeldenswaard was eigen lijk alleen dat Arjan Schuiling en Wil Scheel allebei een game wisten te win nen. Het le jeugdteam van Shot verloor in Heemstede kansloos van de zeer sterke koploper HBC. Het werd 9-1 voor HBC, waarbij de eer werd gered door Edo Fransen. Overige uitslagen senioren Buna 3 - Shot 6: 7-3, Shot 7 - Victo ria 9: 8-2, Shot 8 - O verhees 2: 10-0, Elan 5 - Shot 9: 4-6, Shot 10 - Niké 8: 10-0, Pokerface 5 - Shot 11: 2-8, Fox- boro 2 - Shot 12: 4-6, Huizen 14 - Shot 13: 3-7, Shot 14 - Tovo 13: 8-2. Overige uitslagen jeugd: Shot 2 - Nederhorst 1: 4-6, Elan 2 - Shot 3: 6-4, Good Luck 3 - Shot 4: 0-10, Quick 6 - Shot 5: 0-10, Shot 6 - Werinon 2: 9-1, Tivu 1 - Shot 7: 2-8, Shot 8 - de Hilt l: 8-2, Shot 9 - Quick 7: 2-8, Shot 10 - Bunshot 4: 3-7, Tivu 2 - Shot 11: 4-6, Shot 12 - Nederhorst 5: 9-1, Blaricum 4 - Shot 13: 9-1, Shot 14 - Blaricum2: 6-4. VANAF= f 40,PER DAG KONINGSWEG iq SOEST Wijnrit Baarnse Autoclub Het bestuur van de Baarnse Auto Club organiseert een „Wijnrit" die verre den zal worden in de avond van donder dag 14 oktober 1982. De „Wijnrit" is een open automobiel sportevenement, welke verreden kan worden in een A-klasse (voor ervaren rijders), B- klasse (voor geoefende rijders) en een C-klasse (voor beginners en onge oefende rijders). De rit wordt verreden aan de hand van een routebeschrijving. De uitzetters Hans Schikan en Jos van der Zandt, beiden zeer geroutineerde rijders, heb ben er speciaal aandacht aan besteed, dat al de opvangers duidelijk geplaatst zijn, zodat vooral onervaren rijders in ieder geval de hele rit uit kunnen rijden. De lengte van de rit is 35 km en voert de deelnemers via een fraaie route door de gemeentes Baarn, Bun schoten en Amersfoort. Deze rit telt mee voor het individueel kampioenschap routebeschrijving van de Zóne Utrecht en het clubkampioen schap van de Baarnse Auto Club. In café ,,'t Wapen van Beerestein, Zandvoortweg 132 te Baarn is de start tafel vanaf 19.00 uur geopend. De eerste deelnemer vertrekt om 19.31 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per équipe, waarop leden van de B.A.C. 2,- per persoon korting krijgen. Zowel het eerste, het tweede als het derde team bleven deze week ongesla gen. Heren 1 kwam zaterdag met 2 winst punten huiswaarts nadat ze Allides met 3-1 achter zich lieten. Het twee de team verraste ook nu weer door Harderwijk met 3-2 te verslaan. Het dames 1 team wist dit weekeinde weer niet tot winst te komen hoewel er in het spel een stijgende lijn te bespeuren valt. De reserves van de dames deden het beter door met uitstekend verde digend spel van Olly B te winnen. Heren: Allides-Olympia 11-3 Het gepromoveerde Olympia-team ging naar Haarlem om tegen Allides aan te treden. Dat dit team vorig jaar hoog geëindigd was, was niet uit de eerste set op te maken. Door het goe de blok van Olympia konden de gast heren aanvallend weinig uitrichten. De Soesters wonnen deze set gemakkelijk met 15-2. De tweede set liet eenzelfde beeld zien alleen wist Allides nu door slim mer spel meer punten te scoren. Olym pia won toch nog simpel met 15-10. De derde set werd er door Olympia erg slordig gespeeld. De pass was niet goed, waardoor er aanvallend ook weinig lukte. Er werd verdiend met 15-11 verloren. De vierde set werd met meer inzet gespeeld. Toch kwam Olympia nog op een 13-11 achterstand, maar door geconcentreerd spel wisten ze deze set toch nog te winnen. 13-15. Harderwijk 2- Olympia 2 2-3 Het naar de promotieklasse gepromo veerde reserveteam van Olympia heeft ook de tweede wedstrijd uit tegen Har derwijk 2 in winst omgezet. Ondanks slordig spel in de eerste twee sets wist Olympia dezë toch te winnen. 12-15 en 13-15. De derde en vierde set gaven een an der beeld te zien. Olympia verzuimde Harderwijk onder druk te houden, waarvan de thuisclub dankbaar ge bruik maakte door beide sets in winst om te zetten (15-7 en 15-11). In de laatste en beslissende set liet Olympia zien welke kwaliteit het in huis heeft. Harderwijk werd duidelijk overklast en de wedstrijd werd be slist in het voordeel van de talent volle Soester ploeg (4-15). Almere Haven - Olympia 4 Vol goede moed vertrok Olympia 4 richting Almere Haven om te spelen tegen de club van dezelfde naam. Doordat deze moed hen in de schoenen zonk zat Olympia 4 na 45 minuten spe len weer in de kleedkamer, nadat ze met 3-0 verloren hadden. De 3 sets werden gekenmerkt door slecht „stop werk" van Olympia en bij vlagen zeer goed aanvalsspel van Almere. Olympia 3 KGU/VS 2 3-0 In een ongelijke wedstrijd wist Olym pia het meer geroutineerde team van KGU/VS weg te spelen. De eerste set werd een 15-7 overwinning voor Olym pia. De 2e set verliep idem dito. De punten die het team uit Bussum be haalde, werden gescoord uit hun goe de opslag; deze set werd ook gewon nen met 15-6. De derde en tevens laats te set werd een 15-2 overwinning voor Olympia. Met deze tweede overwin ning maken de jongens hun plaats in de tweede klas helemaal waar. Dames: Explosie '67 - Olympia 1 3-0 Met op de bank ais nieuwe Cbach oud Olympiaan en dames I speelster Leny de Bruin liet Olympia een gelijkop- gaande eerste set zien. Bij de stand 9-9 moest Olympia afhaken en deze set aan Explosie laten 15-9). Door dit verlies begon men erg onze ker aan de tweede set. Er werd erg slecht gepassed, waardoor Olympia niet aan aanvallen toe kwam. Deze set werd dan ook verloren 15-2. De derde set kwam Olympia er weer net niet uit en deze set werd ook verloren met 15-6. Het lichtpuntje was, dat Olympia veel rustiger speelde dan in de voorafgaan de wedstrijden. Olly B - Olympia 2 1-3 Door uitstekend verdedigend spel heeft het tweede damesteam deze wedstrijd gewonnen. Er werd goed gepassed waardoor er goed werd aangevallen. Dit leidde dan ook tot een 2-1 voor sprong in sets. De laatste set heeft Olympia duidelijk karakter getoond. Met vechtlust en wilskracht wist Olym pia een 13-5 achterstand om te zetten in een 15-13 winst. Olympia 3 - Oberon 2-2 De eerste en tweede set werden ge makkelijk gewonnen door Olympia daar zij haar eigen spel kon spelen. Oberon kwam echter goed terug en overspeelde Olympia volkomen. De 4e set ging gelijk op maar de tegen stander bleef beter geconcentreerd en won. Olympia 5 - SVV 5 De volle inzet mocht helaas niet ba ten. De eerste en tweede set gingen verloren met 9-15 en 4-15. De derde set werd toch nog verdiend gewonnen met 15-8. Door een goede opslag van de tegen partij ging de vierde set verloren 4-15. SPORT Na een intensieve voorbereidings periode was het zondag j.1. dan zover. Het nieuwe seizoen 1982-'83 begon met een uitwedstrijd. In Den Haag moesten de heren uit Soest aantreden tegen Hellas-Duyvestein. Deze ploeg speelt al jitren in de le divisie, maar was in het verleden altijd ingedeeld in de iets sterkere klassering in de afdeling van B.D.C. Een gemotiveerd B.D.C. begon in de beginfase met een kompakte dekking. Toch waren het de Hagenaren, die de score wisten te openen. Ook in de aanval van B.D.C. werd er ordelijk en snel gespeeld. Door het inzetten van de wissel konden Ries en Sjaak Smeeing en Jan Bunt de score openen. Laatste twee wisten hun kansen ook af te ronden. Na 10 minuten spelen was de stand gelijk 2-2. Doordat de Soestenaren hun mogelijkheden om te scoren niet altijd benutten, was het Hellas dat met nog 10 minuten te spelen een voorsprong nam van 4-3. Mede door voortreffelijk kee perswerk van doelman Edwin Zoete lief kon Hellas echter geen vuist ma ken. Het was zelfs B.D.C. dat het spel naar zich toe trok. Door 2 strafworpen van Sjaak Smeeing en doelpunten van Paul v.d. Deijssel en Peter Stoelinga leek het erop dat B.D.C. de gastheren ging overrompelen. Uiteraard pro beerde Hellas in de laatste 5 minuten de nadelige score van 4-7 nog te veranderen, maar het gat van 3 doel- Zat. 16 okt. - Uitwedstrijden Meisjes pup. 3 12.50 uur Fidelitas 2 - BDC 3 Jongens pup. 2 16.10 uur Voice - BDC 2 Heren sen. 3 19.00 uur Staedl./HMS - BDC 2 SPORTHAL BEUKENDAL Zon. 17 okt. Thuiswedstr. Jongens pup. 1 10.00 uur BDC - Baarn Meisjes pup. l 10.50 uur BDC - Baarn Jongens adsp. 1 11.40 uur BDC - Break-out Meisjes adsp. 2 12.30 uur BDC - Celeritas 2 Dames sen. l 13.30 uur BDC - Duyvest/Hellas 2 Heren sen. 1 15.00 uur BDC - Sport-Vereent Dames jun. 3 16.15 uur BDC - Baarn Heren jun. 2 17.05 uur BDC - HHC Zon. 17 okt. - Uitwedstr. Meisjes pup. 2 10.00 uur U.D. - B.D.C. 2 Meisjes adsp. 3 10.00 uur Limvio - B.D.C. 3 Heren jun. 1 12.30 uur B.H.C. - BDC 1 Dames jun. 2 12.50 uur S.D.O. - BDC 2 Meisjes adsp. 1 13.20 uur St/H.M.S. - BDC 1 Dames sen. 2 14.45 uur Fortissimo - BDC 2 Dames jun. 1 15.30 uur Nederhorst - BDC 1 Heren sen. 2 16.40 uur DSO - BDC 2 Jeugd: Meisjes Olympia Cl Wouden berg Cl De meisjes speelden in de eerste set de meisjes van Woudenberg hele maal weg. (0-15). De tweede set begon met een achterstand van 0-4 maar werd goed teruggehaald tot 15-7. Door goed spel en fanatisme werd de derde set ook gewonnen met 15-3. Olympia C2 - SVV C2 en Leos C6 De meisjes speelden zaterdag twee wedstrijden met wisselend resultaat. De wedstrijd tegen Leos werd door ze nuwachtig spel met 2-1 verloren. Tegen SVV ging het beter en werd er verdiend gewonnen met 2-1. HEREN: Donderdag: 19.00 uur Olympia 8 - Vollkei 9 20.15 uur Olympia 4 - Salvo 2 21.30 uur Olympia 5 - Surf 3 Vrijdag: 21.30 uur De Meent Hilversum Servio - Olympia 3 Zaterdag: 16.30 uur Culembirg Shot - Olympia 1 17.30 uur De Bunt SVV I - Olympia 2 DAMES: Woensdag: 20.00 uur De Koppel Amersfoort Wil- helmina 3 - Olympia 9 Donderdag: 20.15 uur Beukendal Olympia 2 - Spo- kers 21.30 uur Beukendal Olympia 5 - Olym pia 3 21.30 uur De Lunet Naarden Keizer Otto - Olympia 4 Vrijdag: 21.15 uur Enschede Spirit AC - Olympia I Zaterdag: 16.00 uur Enschede Spirit AC - Olym pia I 15.00 uur Dorpshuis Soesterberg AGAVS 3 - Olympia 8. punten bieef gehandhaafd, zodat de Soestenaren met een onverwachte voorsprong van 6-9 konden gaan rus ten. Bij het begin van de tweede helft bleek dat Hellas het verdedigend over een heel andere boeg ging gooien. Men had in de rust blijkbaar de opdracht gekre gen om wat meer fysiek geweld in de strijd te brengen. Hierdoor werden de gasten uit Soest geïntimideerd. Aan vallend werden de kombinaties niet meer zo vloeiend uitgevoerd en leed men te vaak knullig balverlies. Opnieuw liet de op inzet keepende Edwin Zoetelief zich gelden. Viermaal wist hij in deze periode „onhoudbare" ballen te keren, zodat de schade na 8 minuten spelen beperkt bleef tot 1 doel punt. Even leek het erop dat de Hagenaren aangeslagen waren omdat hun taktiek niet lukte. Jammer genoeg maakte B.D.C. hiervan geen gebruik. Halver wege de tweede helft hervond Hellas zijn spel weer. BDC verloor meer en meer haar grip op het spel. Aanvallend "•"rd er te individueel gespeeld en ver dedigend was haar linkerzijde een chaos. Binnen 8 minuten wist Hellas haar achterstand van 3 doelpunten om te buigen in een voorsprong 14-13. Geschrokken door dit offensief leefde BDC weer enigszins op, doch de tijd was te kort om opnieuw het initiatief te nemen. De laatste 2 minuten waren dan ook meer spannend dan van hoog niveau met de stand 16-15 voor Hellas. Zij waren het die in de laatste secon den van de wedstrijd aan het lang ste eind trokken. Met een nipte overwinning van 17-15 bleven de eerste 2 punten van dit seizoen in Den Haag. Toch is men in het BDC kamp vol goede moed dat de thuiswedstrijd vol gende week tegen het Utrechtse „Sport Vereent" winnend afgesloten kan wor den. Belangrijk hierbij is de steun van het Soester publiek. De BDC heren hopen dan ook dat het volgende week zondag kan rekenen op een grote schare supporters. Aanvang van deze wedstrijd 14.30 uur in sporthal „Beukendal". Afgelopen zondag is de zaalcompetitie voor de eerste divisie van start gegaan. Dit betekende voor de dames van BDC een uitwedstrijd tegen HVS in Leid- schendam. HVS is een middelmatige ploeg, waar de kracht uitgaat van en kele sterke opbouwspeelsters en een goede cirkelloopster. Bekende feiten voor de dames van BDC vanuit een oe fenwedstrijd en bekerontmoeting vorig seizoen. Desondanks kon BDC in de eerste helft van deze wedstrijd niet het juis te antwoord vinden, uitgezonderd de eerste 5 minuten toen enkele goede aanvallen niet konden worden omgezet in doelpunten. HVS opende de score met het benutten van een penalty. Toen na een vrij lange onderbreking van de wedstrijd vanwege een blessu re van één der scheidsrechters de wedstrijd weer werd hervat, ging aan vankelijk de strijd gelijk op tot de stand 3-3, met doelpunten van Ria v. Dijk, Ria van Duuren en Marijke Hoek stra. Daarna liep HVS uit tot een ruststand van 6-3 door slecht verdedigen van BDC. In de rust heeft trainer/coach Douze een hartig woordje met de Soester dames gesproken, wat resulteerde in een totaal andere ploeg. Er kwam weer snelheid in de wedstrijd en de verdediging funktioneerde beter. Met nog 10 minuten te spelen hadden de dames de achterstand terugge bracht tot 8-7, dankzij doelpunten van Ria van Dijk (2 xen Marijke Hoek stra (2 penalty's). Hierna liep HVS nog éénmaal uit tot 9-7, maar hadden daarmee blijkbaar hun kruit verschoten. Geesje van Engelenburg zorgde van uit de linkeropbouw voor 9-8 en Ellen Dorresteyn sloot een mooie aktie af met de gelijkmaker 9-9. Dit beteken de de eindstand van een meer span nende dan fraaie wedstrijd. Voor komende zondag staat voor de dames van BDC een eerste thuiswed strijd te wachten tegen Hellas 2 uit Den Haag om 13.30 uur in Sporthal Beukendal in Soest. Hellas 2 is een geroutineerde ploeg waartegen de dames van BDC zullen proberen beide punten thuis te houden' In het afgelopen weekeinde zijn drie teams van basketbalvereniging Papil- Ion in actie geweest. Slechts voor het tweede herenteam was er een vrij weekeinde. Twee van de drie teams hebben gewonnen, slechts het dames team heeft de winst bij Quidam in Zeist gelaten. Quidam H - Papillon I: 44-38 De dames van Papillon hebben tegen de dames van het Zeister Quidam meer een spannende dan een goede wed strijd gespeeld. Te veel fouten waren oorzaak van deze beslist niet nodige nederlaag. Coach Peter Hellinga ver telde de dames dan ook dat er wat meer geoefend zal gaan worden op de lay-up, want dit onderdeel van het bas ketbal werd in deze ontmoeting teveel verwaarloosd, waardoor het verlies in feite werd veroorzaakt. Beide teams waren beslist tegen elkaar het verlies in feite werd veroorzaakt. Beide teams waren beslist tegen elkaar opgewas sen en tot drie minuten voor tijd was niet te zeggen wie er als overwinnaar uit de bus zou komen. De kansen keerden per moment, doch de dames van Quidam hadden in deze in ieder geval sportieve ontmoeting het geluk aan hun zijde en wonnen daardoor deze ontmoeting verdiend met 44-38. Quidam Papillon59-68 De heren van Papillon hebben afge lopen zondagavond veel te gemak kelijk gedacht over deze ontmoeting. Het team van Quidam, allemaal oude rotten in het vak, hebben het de Soester formatie bijzonder lastig gemaakt. Ondanks het feit dat de rust inging met een ogenschijnlijk veilige voorsprong voor Papillon van 42-29, was deze binnen enkele minuten in de tweede helft al weggespeeld. Te nonchalant spel aan Soester zijde met een te zwakke verdediging was hier de oor zaak van. Dat uiteindelijk Papillon deze slechte wedstrijd toch wist te winnen lag in het feit dat er net wat meer kwaliteit bij de groep zit dan bij de tegenstander, zodat het toch een 68-59 overwinning werd voor de Soeste naren. Papillon JA1 - Stoepie Shooters JA2: 50-48 De jongens-junioren hebben voor de grootste sensatie gezorgd in dit week einde. Maar liefst twee verlengingen waren nodig om de uiteindelijke over winnaar te krijgen. Het Soester team had een moeilijke start. Bij rust leidde Stoepie Shooters uit Spakenburg al met 27-18 en werd er nog weinig gege ven voor de Soester kansen, maar de jongens kwamen terug en in de veer tiende minuut van de tweede helft was de stand weer in evenwicht: 34-34, waarna het alleen maar bijzonder spannend werd. Bij het laatste fluitsig naal was de stand nog gelijk, 38-38, en een verlenging van 1x5 minuten was noodzakelijk. Ook in deze verlen ging geen beslissing (42-42), waardoor een tweede verlenging noodzakelijk was. Toen Stoepie Shooters in een keer op 48-42 kwam werd er geen cent meer gegeven voor de Soester kansen, doch een formidabele press zorgde ervoor dat toch Papillon weer langszij kwam: 48-48. In de laatste minuut was Pim van de Dijssel matchwinnaar door het winnende punt te scoren: 50-48. Papillon speelt zondagavond thuis in de Bunt Zowel het eerste heren- als het eerste damesteam van Papillon speelt aan staande zondagavond in De Bunt een thuiswedstrijd. Om 19.00 uur krijgen de dames bezoek van Woodpeckers uit Houten en om 19.30 uur ontmoeten de heren het Amersfoortse Crackerjacks. Beslist weer twee leuke ontmoetingen die de moeite waard zijn om naar te gaan kijken. Het tweede herenteam gaat zondag middag in Amersfoort proberen zijn ongeslagen positie te handhaven, waar het om 16.45 uur moet aantreden tegen Crackerjacks 3. 20 oktober in Soest: Schoolbadmintontoernooi Het jaarlijkse schoolbadmintontoer nooi, georganiseerd door de Badmin tonvereniging Soesterberg, zal plaats vinden op woensdag 20 oktober a.s., in Sportzaal „De Bunt", Soest. Aan het toernooi nemen negen scholen uit de gemeente Soest deel. De meisjes spelen 's ochtends van 9.15 uur tot 12.15 uur. De jongens treden van 13.30 tot 16.30 uur in het veld. Zaterdag 16 oktober 1982: 8.15-12.30 uur NeVoBo volleybal 12.30-18.00 uur BDC handbal 18.00-23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 17 oktober 1982: 9.00-18.00 uur BDC handbal 18.00-23.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 16 oktober 1982: 9.00-17.00 uur badminton SeJby Zondag 17 oktober 1982: 10.00-15.00 uur Selby badminton Zaterdag 16 oktober 1982: 9.00-12.00 uur Badso badminton 12.30-21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 17 oktober 1982: 9.00-17.00 uur Badso badminton 19.00-22.00 uur basketbal Zaterdag speelden de hogere teams van SVV allemaal een thuiswedstrijd. Zo wel dames als heren SVV 1 boekten beide winst, terwijl dames SVV 2 het af liet weten door kansloos van Madjoe te verliezen. Van de lagere teams hoefden de meesten deze week niet te spelen. Nat. bekerwedstrijd dames SW 1 - Brother Martinus 0-3 Het was voor de dames van SW beslist geen schande deze wedstrijd te moeten verliezen daar SVV al tevoren wist dat Brother Martinus een goed team is. In de eerste twee sets was Brother Marti nus erg sterk op alle fronten. SW probeerde het nog wel, maar moest toch te veel incasseren. In de derde set kwamen de dames toch op winst door goede inzet en goed spel en doordat de tegenstander er te makkelijk over dacht. Ook de laatste set liet goed volleybal zien, van beide kanten. Van een achterstand van 5-0 voor SW kwamen de dames terug tot 14-14. Maar uiteindelijk won Brother Marti nus. Setstanden: 8-15, 0-15, 15-7, 15-17. le divisie dames: SW 1 - Starlift 2 3-0 De wedstrijd van afgelopen woensdag heeft de dames van SW toch wel goed gedaan. Ze kwamen, zeker en zonder vrees in het veld. Ze waren dan ook sterker dan Starlift, dat erg traag en irritant tegenover de scheidsrechter was. Het vele commentaar dat Starlift liet horen en het onnodig vertragen van het spel, had geen invloed op het spel van SW, doch wel op de wedstrijd in het geheel. Een eentonige wedstrijd die 3 punten opleverde voor SW 1. Set standen r 15-6, 15-11, 15-7. 2e Divisie dames: SVV 2 - Madjoe 0-3 SVV begon met éen, op het laatste moment, veranderde opstelling onder andere wegens een blessure) met jon gere speelsters. SVV speelde erg onze ker en werd in de eerste set aan alle kanten geklopt door een goed spelend Madjoe. Ook in de tweede en derde set kwam SW niet aan winst. Hoewel het beter ging dan in de eerste set, kwam de aanval er niet goed uit. Ook de ver dediging liet te wensen over. De dames van SVV verloren kansloos tegen een veel beter spelend Madjoe. Setstan. den: 2-15, 11-15, 8-15. Distriktsklasse heren: SVV 1- Wouden- berg 3-2 De heren speelden duidelijk beter dan vorige week. Met veel vechtlust en saamhorigheid, functioneerde het team zoals van ouds. Het was een span- nende strijd die 2 punten voor SW op- leverde. De eerste twee sets waren aan beide kanten van goed gehalte. Jammer was het dat de heren van SW in de derde set een voorsprong van 14-9 verspeelden. De vierde en vijfde set waren beide voor SVV. Buiten de 2 punten, die natuurlijk zeer belangrijk zijn, is de belangrijkste winst in deze wedstrijd waarschijnlijk, dat er beter als team gefunctioneerd werd. Setstan den: 15-11, 6-15, 16-8, 16-14, 15-7. Wedstrijdprogramma voor de komen' de week; Donderdag Dames 19.00 uur SW 7 - Spirit 4 Zaterdag dames 13.30 uur SW 2 - Allides 15.30 uur SW 1 - Oikos Heren 17.30 uur SW 1 - Olympia 2 Ziekenfonds vervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Maandag aanstaande, op 18 oktober 1982, organiseert de Soester Schaak club voor de 6e keer het jaarlijkse schoolschaaktoernooi van Soest, met de dubbele bedoeling om iets leuks te doen voor de jeugd en het schaken te propageren. 48 Scholieren van 5 Soes ter scholen, ingedeeld in 12 ploegen, staan gereed om elkaar op het schaak bord tot op het bot te bevechten, uiteraard - zoals het schakers betaamt - op sportieve wijze door dieper naden ken of betere speeltechniek. Dat is dan nog eens iets anders dan elkaar op het voetbalveld in elkaar te trappen, zoals de televisiebeelden ons helaas maar al te vaak (en duidelijk) laten zien! Overigens geen kwaad woord over voetballen en andere buitensporten, ze geven de beoefenaars veel plezier en stalen de spieren. Maar schakers zijn doorgaans vreed zame wezens en hun natuurlijke agres sie vieren zij bot op de stellingen van huh tegenstander en niet op diens lijf en leden, of op het materieel, dat er ook niets aan kan doen als ze verliezen. Van de vloek van deze tijd - te veel vrije tijd en vaak niets om die te vullen - uiteindelijk leidend tot zinloze ver nielingen, heeft de ware schaker geen last. Door de aard van zijn hobby heeft hij juist meestal te weinig tijd en zo hij niet al op het bord in tijdnood is, is hij wel bezig met het naspelen van toernooipartijen uit de krant of zit hij diep met zijn neus in theorieboeken te studeren. Ook degenen, voor wie dat allemaal niet zo nodig hoeft, zitten dik wijls in hun vrije tijd te „vluggeren" met vrienden, dat de stukken er (let terlijk) afvliegen. De kreet: „Geef de jeugd een doel!" moet voor jonge schakertjes worden vertaald met: „Laat Uw kind schaken en U heeft er geen kind meer aan! Schaken is een van de minst kostbare hobby's, maar het schenkt onbetaal baar veel plezier en dat voor jaren en jaren, als het genoegen in andere zaken reeds lang is vervlogen. Het is derhalve jammer, dat nog te weinig ouders dit beseffen, (anders was hun kind al lid van een schaak club) en dat ook sommige scholen in het voortgezet onderwijs de karakter- vormende aard van het schaken door jonge mensen niet blijken te onderken nen. (vormen van logisch denken, aankweken van zelfstandigheid door geheel alleen nemen van moeilijke be slissingen, verwerken van teleur stellingen, versterking van moreel enz.). Hoe is het anders te verklaren, dat 2 van de 6 Soester scholen voor V.O. zelfs geen ploeg van 4 scholieren op de been konden brengen? Gelukkig kan het ook anders, zoals de gang van zaken bij bijvoorbeeld de Kardinaal Alfrink-Mavo en het Grift- land college bewijst, overigens zonder andere scholen tekort te willen doen. Maar in dit verband moet vooral een basisschool, de de Savornin Lohman school aan de Driehoeksweg worden genoemd, waar onder de bezielende leiding van het schoolhoofd, de heer M. Flinterman zo'n 25-tal jongens en meis jes iedere week met laaiend enthou siasme oefenen voor de komende ont moeting met „de grote broers" uit het V.O. Door hun goede prestaties verleden jaar in de reserve groep B (die ze op een haar na wonnenmag het le team van de de Sav. Lohmanschool dit jaar meedoen in de kampioensgroep A op een van de door het V.O. opengelaten plaatsen. Wie durft te beweren dat deze jongens en meisjes kansloos zijn tegen hun veel oudere (en dus meer ervaren) tegen standers zou wel eans raar kunnen opkijken en riskeert bovendien dat ze hem aanvliegen. Ze zijn vastbesloten hun huid duur te verkopen, de tegen standers zijn gewaarschuwd! Waardering verdient voorts de Kard. Alfrink-Mavo voor haar bereidwillig heid om met 4 ploegen (dus 2 extra) in de bres te springen en de opengevallen plaatsen in te nemen. Er zijn dit jaar 3 nieuwe bekers te veroveren, 2 daarvan werden door het Crnftlandcollege bereidwillig ter be schikking gesteld, omdat hun teams gedurende de laatste 3 jaren de bekers in beide groepen hadden gewonnen en deze dus definitief in hun prijzen kast mochten plaatsen. Voor de overige teams (van de Mavo's) was dat om moedeloos van te worden, weshalve de organisatie heeft besloten een extra beker in te stellen voor „de beste Mavo die alleen wordt uitgereikt, indien geen Mavo kampioen van Soest is geworden (en dus al de beker in groep A heeft gewonnen) Het toernooi zal traditiegetrouw plaatsvinden in de gemeenschappe lijke aula van de Openbare Mavo/v.d. Huchtschool aan de Varenstraat/Va. lenaanstraat en zal tegen 9.30 uur (eveneens traditie) worden geopend door de wethouder drs. G. A. W. G. A Plomp. De prijsuitreiking' zal im'. streeks 15.10 uur plaatsvinden. Belangstellenden, ouders, families en scholieren, zijn van harte welkom. Kom dus m groten getale Op maandagavor D.V.S. op volle si nieuwkomer in de gein. Deze vereniging b< Iers en het was langrijk deze wed zetten wilde me: blijven. Er ontsfc wat interessante elf kon D.V.S. pi aantekenen. De heer J. Das: winst binnen en d gewacht want in de uitslagen nu op pe overwinning v ment in gevaar twaalf was de ei voor de dammers De stemming za ning goed in en overtuigd dat, wa zo blijft inzetten er dit jaar toch w De volgende wee tegen Woudenbei komen ook dan de borden om Soest te nemen. Uitslag Bondswe Soest I Nieuwe! M. Lambrechts - j. J.den Os-W. J. Riewald - de F W. E. Meijerink R. Damen - Th. i M. A. v. Heining T. v.d. Meer-N. E. Veerman - VJ p. C. A. Romme J. Dassen - Sluy Na een zeer spi 5 uur heeft h< gelopen zondai ne waardoor z ongeslagen zijj De singles van dine Schüssler wonnen. Jop kaan veriorei ze aan de du stand van 2-2. De eerste mi> nende strijd ir Jop Tazelaar men goed rei De Giulietta breid met eei Ten opzichte zich door ve de uitrusting Bij de nieuw op prestige c twee liter k) uitgebalanci tieve extra'! sen van er uitgesproke aan briljant De nieuwe leverbaar) breid en vc de uiteindel derne esthe ze toch kla perieure ei niek. Het exterie heeft enkel en die dire stileerde e: bleem op d De type-aa Giulietta 2. De magne: sief ontwe elegante k van de bui! banden 18! zwarte do De vóór- taille grij lijsten op nog een e: in de len; gootlijstei rende rai over de k monieert De zwart zonder lij De Gluli gekleed" speciaal

Soester Courant | 1982 | | pagina 20