Modelautoraces in Soesterberg De Ford Escort XR3i ma XI MP 8 4 Nieuwe Italiaanse twee-liter - de Alfa Romeo Giulietta 2.0 super Opnieuw winst voor Damvereniging Soest in Bondscompetitie ;ams BC Badso 1 - BC Irene 1 5-3 Soest in massa-schaakkamp te sterk voor Baarn: S Kampioenschappen Fondclub Gooi en Eemland 1982 Brandstofinspuiting en andere wijzigingen voor de krachtigste Escort- versie iag 14y2-9i/2 DAMMEN BADMINTON SCHAKEN Met raad en daad MANAU MEUBELEN van oosten DUIVENSPORT MOTORCROSS Uitslagen Jeugdcross 20 ïd uit. Ook de ver- ?n over. De dames ansloos tegen een Madjoe. Setstan- n: SVV l- Wouden berg 3-2 uidelijk beter dan ■eel vechtlust en nctioneerde het Het was een span- iten voor SW op- ee sets waren aan 1 gehalte, de heren van SW orsprong van 14-9 "de en vijfde set VV. Buiten de 2 k zeer belangrijk ste winst in deze lijk. dat er beter •rd werd. Setstan- 16-14. 15-7. l voor de komen- vervoer rvoer rvoer den s te verklaren, holen voor V.O. scholieren op nders. zoals de ijvoorbeeld de 3 en het Grift- erigens zonder e willen doen. oet vooral een )rnin Lohman- (tsweg worden de bezielende >fd. de heer M. ngens en meis- aiend enthou- komende ont- >roers" uit het ities verleden B (die ze op het ie team ichool dit jaar nsgroep A op opengelaten deze jongens egen hun veel varen) tegen- raar kunnen endien dat ze vastbesloten en, de tegen- iwd! >rts de Kard. bereidwiilig- us 2 extra) in opengevallen ve bekers te "den door het Wig ter be- t hun teams en de bekers gewonnen en prijzen kast de overige was dat om weshalve de n een extra r ,.de beste t uitgereikt, en van Soest de beker in ditie ge trouw eenschappe- e Mavo/v.d. ïnstraat/Va.- sn 9.30 uur en geopend A. W. G. A. ig zal om- den. families en te welkom. ITO iu—O- I1JHJ D.V.S. op volle sterkte aan tegen de nieuwkomer in de U.P.D.B., Nieuwe- jein. Deze vereniging bestaat uit sterke spe. Iers en het was voor D.V.S. zeer be langrijk deze wedstrijd in winst om te zetten wilde men bij de koplopers blljven. Er ontstonden dan ook heel «at Interessante partijen en om half elf kon D.V.S. pas de eerste uitslag aantekenen. De heer J. Dassen haalde de volle winst binnen en daar was blijkbaar op gewacht want in snel tempo kwamen de uitslagen nu op het bord. De overwinning van D.V.S. is geen mo ment in gevaar geweest en om half twaalf was de eindstand bekend. 14-6 voorde dammers van Soest I. De stemming zat er, na zoveel span ning goed in en iedereen was er van overtuigd dat. wanneer elke speler zich zo blijft inzetten, een hoge klassering er dit jaar toch wel inzit. De volgende wedstrijd wordt gespeeld tegen Woudenberg (uit) en alle spelers komen ook dan gemotiveerd achter de borden om de punten mee naar Soest te nemen. Uitslag Bondswedstrijd Soest I - Nieuwegein I M. Lambrechts - Bihari 2-0 j. J.denOs-W. Broekmen 2-0 J. Riewald - de Rooy 0-2 W. E. Meijerink - Bakker l-i R. Damen - Th. v. Londen i-i M. A. v. Heiningen - Geurtsen 0-2 T. v.d. Meer - N. Verhoeven 2-0 E. Veerman - Visee 2-0 P. C. A. Kommens - v. Velzen 2-0 J. Dassen - Sluymers 2-0 14-6 Onderlinge competitie ™ïUdeago!lHVa?1de par"Jen' Bespeeld voor de onderlinge competitie van alsvoigt^" afgelopen week waren A-groep: T A. v. Dasselaar - IJ. Luttik m B-Groep L. Middendorp - E. v.h. Klooster 0-2 A. Breukel - H. v.d. Heiden m Mevr. Leeuwenkamp - a. Midden- dorp 2-0 MevrVorderhake A. Ter Rele 2-0 J. v. Dasselaar - A. M. Witte 2-0 K. Hammacher - T. Spilker 0-2 W. v. Egdom - W. v.d. Meij 0-2 Mevr. Vorderhake - J. v. Dasselaar l-i Huisdamtournooi Ook de afgelopen week is er weer gedamd door de huisdammers in hun eigen toumooi. Iedereen was maan dagavond weer present en er zijn na 5 a 6 gespeelde partijen al een paar koplopers gekomen. Bijgewerkt tot 4 oktober is de stand: 1. Boobe 5.10 2. Mevr. Vendrig 5-8 3. L. de Ruiter 6-8 4. R. Verhoeve 5-6 5. B. v. Brummelen 5-6 6. J. Maat 5-4 7. R. v.d. Heide 5-4 8. Tj. Altena 5-2 9. P. Verwoerd 5-2 10. Mevr. de Bree 6-2 11. Bervoets 2-2 Na een zeer spannende strijd van ruim 5 uur heeft het team van Badso af gelopen zondag gewonnen van BC Ire ne waardoor zij na 3 wedstrijden nog ongeslagen zijn. De singles van Roy van Gestel en Clau- dlne Schüssler werden in drie sets ge wonnen. Jop Tazelaar en Milly Pelli- kaan verloren hun partij waardoor ze aan de dubbels begonnen bij een stand van 2-2. De eerste mixpartij ging na een span nende strijd in drie sets verloren, maar Jop Tazelaar en Milly Pellikaan na men goed revanche en wisten zonder al te veel moeite de stand weer ge lijk te trekken. Nadat ook de herendubbel vrij gemak kelijk in winst werd omgezet hadden de Badso-dames toch de zenuwen het best in bedwang zodat zij er na drie sets voor zorgden dat de volle winst werd binnengehaald. Overige uitslagen: 't Slot 3 - Badso 2: 3-5 Selby 3 - Badso 3: 4-4 Doto 1 - Badso 48-0 Badso 5 - ABCA 75-3 Badso 6 - KBVA10: 1-7 Badso 7 - Barneveld 106-2 Badso Jeugd 1 - ABCA 1: 5-3 Triaq 2 - Badso Jeugd 2: 8-0 Badge 3 - Badso Jeugd 3: 5-3. SPORT Met cijfers die niets aan duidelijkheid te wensen overlaten (14%-9%) heeft de Soester Schaakclub de jaarlijkse schaakmeeting tegen de Baarnse zus tervereniging weer weten te winnen. ff Het is vier jaar geleden dat „Soest" voor de laatste keer de winst wist te realiseren. Daarna is het steeds Baarn geweest dat de wedstrijd won. Die hegemonie werd afgelopen vrijdagavond eindelijk doorbroken. Aan 24 borden werd de handschoen op genomen. Baarn wist weliswaar snel een voorsprong te nemen toen secreta ris Ben van Vlierden zich al na tien zetten genoodzaakt zag de koning om te leggen, maar langzaam maar zeker werd die achterstand omgebogen in een voorsprong, die aan het eind van de avond een verschil aangaf van vijf volle punten. Bij een 12-8 voorsprong voor Soest zorgde achtste bordspeler Niemeijer De Giulietta serie is, als basis van een nieuwe generatie automobielen, uitge breid met een speciale uitvoering: De Giulietta 2.0 Super. Ten opzichte van de bestaande twee liter uitvoering onderscheidt de 2.0 Super zich door vernieuwingen aan de afwerking van het exterieur, de bekleding en de uitrusting. Bij de nieuwe Giulietta, ligt het accent op prestige op het hoogste niveau in de twee liter klasse. Is een synthese van uitgebalanceerde verrijking en spor tieve extra's. Hij voldoet aan de wen sen van ervaren automobilisten, die uitgesproken elegantie willen koppelen aan briljante prestaties. De nieuwe versie (in beperkte oplage leverbaar) voegt zich bij een uitge breid en volledig gamma. Hij vormt de uiteindelijke ontwikkeling van mo derne esthetische opvattingen van de ze toch klassieke „pijl" met zijn su perieure en benzinebesparende tech niek. Het exterieur van de Super uitvoering heeft enkele details die typerend zijn en die direkt opvallen. Het nieuw ge stileerde en grotere Alfa Romeo em bleem op de kofferklep en in het front. De type-aanduiding op de kofferklep: Giulietta 2.0 (rechts) en Super (links). De magnesium wielen van een exclu sief ontwerp, superventilerend en in elegante kleuren die met het gamma van de buitenkleuren harmoniëren. De banden 185/65 HR 14 - P6 en nieuwe zwarte dopjes over de wielmoeren. De vóór- en achterbumper in een me tallic grijze kleur evenals de stoot- lijsten op de portieren en flanken met nog een extra dekoratieve zwarte bies in de lengterichting. De zwarte dak- gootlijsten. De bronskleurige zonwe rende ramen. De grijs metallic lijst over de kokerbalken, die in kleur har monieert met de bies over de zijkant. De zwarte vóór- en achterruitrubbers zonder lijst. De Giulietta 2.0 Super is „in 't grijs gekleed". De binnenbekleding die speciaal gecreërd is, is van een klas sieke elegantie. De elementen die in het zwart zijn uitgevoerd onderlijnen het deftige grijs dat de overheersende kleur is. Het dashboard waarin de toerenteller en de snelheidsmeter (beide elektro nisch) zijn opgenomen, presenteert zich in de kleuren zwart en grijs. De voorstoelen met verbeterde be dieningshandels - voor het verschuiven in lengterichting en voor het verstel len van de rugleuning - hebben een zit gedeelte van stof. De zijkanten van de stoelen zijn in kunstleer uitgevoerd, evenals het onderste gedeelte van de portierpanelen. De hemelbekleding is van dezelfde rul le stof als de voorstoelen en achter bank, terwijl de vloerbedekking van zwart bouclé is. Het stuurwiel van het type „Grand Prix" heeft het nieuw gestileerde Al fa Romeo embleem en is bekleed met grijs leer. In de volledige uitrusting zijn twee noviteiten extra het vermelden waard; de elektrische raambediening van de voorportieren met de bedieningsscha kelaars in de dakkonsole en de elektri sche centrale portiervergrendeling. De Giulietta 2.0 Super heeft de karak teristieke eigenschappen zoals aktieve en passieve veiligheid, handelbaar heid, direkte besturing, remvermogen en stabiliteit van de voorgaande mo dellen. Het is echter vooral zijn ver mogen (96 kW/130 PK din/5400 t/min) dat, goed in balans met de auto, de basis vormt van een konsept dat aan alle aktuele eisen voldoet zoals vei ligheid, rijkomfort, betrouwbaarheid, duurzaamheid en prestaties: - maximum koppel 18,1 kgm DIN/4000 t/min. - 1 kilometer met staande start in 30,7 sec. - topsnelheid van 185 km/u. - benzineverbruik van slechts 7,9 liter per 100 km bij een snelheid van 100 km/u. De Giulietta 2.0 Super is sterk maar zuinig dankzij het hoge thermodyna- misch rendement van de motor. Door het brede toerengebied van het koppel is dit niet alleen bruikbaar op het ma ximum, maar ook bij kruissnelheid, waardoor het een platform vormt voor een bliksemsnelle acceleratie. De technische opzet van Alfa Romeo motoren en vooral van de twee liter motoren is niet om het hoogste speci fieke vermogen (vermogen per cilin derinhoud) te behalen maar om de gunstigste vermogenscurve te ver krijgen zodat de PK's ook bij lage toerentallen beschikbaar zijn. De Giulietta Super motor beantwoordt niet alleen aan de vraag naar groot se prestaties maar ook aan de eisen die gesteld worden door het brede skala aan gebruiksmogelijkheden: elastisch in het stadsverkeer en volg zaam op de buitenweg voor accelera tie vanaf alle toerentallen voor veilig inhalen. Ongeacht onder welke omstandighe den of bJj welke snelheid; men be hoeft slechts het gaspedaal in te druk ken om van de motor een onmiddel lijk en krachtig antwoord te krijgen. De Giulietta 2.0 Super is in beperkte oplage direkt leverbaar voor de prijs van f 30.490,-, incl. BTW. Alfa Romeo garantie: 1 jaar op de gehele auto, ongeacht het aantal kilometers 6 jaar op de carros serie tegen doorroesten van binnenuit. er voor dat de Samsom-wisselbeker voor een jaartje in het bezit van Soest komt door het winnende puntje te scoren tegen de voor Baarn uitkomen de plaatsgenoot Majoor. Dat er over de gehele linie fel om de punten geknokt is geven de eindcijfers haarfijn weer. Aan negentien borden werd er een beslissing geforceerd ter wijl slechts in vijf gevallen het punt gedeeld werd. Soest won verder twaalf partijen tegen Baarn zeven. De gedetailleerde resultaten van de massakamp Soest-Baarn zijn: Vegter-Blankert 1-0 Vennik-Foppele 0-1 Muis-J. Hut Van Tuinen-Van de Boogaard 0-1 Sulenta-Mohlman 1-0 Braf-Van de Hoorn 0-1 Henze-Hakvoort 1-0 Niemeijer-Majoor 1-0 Groen-Van de Laan 1-0 Molenaar-Dijkhuis 0-1 C. v. Dijk-B. Hut 1-0 Van Vlierden-De Vries 0-1 Chavannes-Wieske Vz-Vi Mej. Suyk-Meeuwissen Fugers-Pater 1-0 Goes-Boss Gerth-Klein Silkens-de Vringer Schiper-H. Hut Wolzak-Nagtegaal 1-0 1-0 1-0 Van de Hammen-v. Vlaanderen 1-0 Zwiers-Braaksma 0-1 Kolkman-Kas 0-1 Wienik-Druten 1-0 Zondag 17 oktober a.s. organiseert de autmodelbouwvereniging MICRO uit Baarn haar eerste open clubwedstrijd Elektroracen [schaal 1: 12J van het seizoen '82-'83 in het Dorpshuis te Soesterberg. Wanneer men nog nooit heeft kennis gemaakt met modelracing, is zondag 17 oktober a.s. daar een ideale gelegen heid voor. Het racen met radiografisch bestuur bare modelrace-auto's (schaal 1 12) stijgt zeer snel in populariteit in ons land. De auto's (kopieën van hun grote broers op Zandvoort) racen op een van tevoren uitgezet circuit met haarspeld bochten, chicane etc. Tijdens de races in de standaard of modified klasse kunnen de auto's snelheden bereiken van zo'n 70 km per uur; er komt dan ook wel heel wat voor kijken voor de deelnemers om hun auto's met deze snelheden vlekkeloos over het circuit te „jagen". Voor de toeschouwers is dit dan ook een uitermate spectaculair schouw spel. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur, eindigen om plm. 17.00 uur en worden verreden volgens de NOMAC-regle- menten. Voor belangstellenden is de toegang gratis. Inschrijving vindt plaats tussen 9.00 en 9.30 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot J. van Kooy (tel. 02154-18100) of R. W. van de Pol (tel. 033-15875). SLOTEN STUDIE - Waar vind ik een slotenmuseum met historische sloten? AntwoordBij Lips, Merwedestraat 48, 3&L3 CS Dordrecht. KROMPLAKKERIJ - Ik moet vaak wit papier op gekleurd karton plakken, maar sommige middelen schijnen geel door en vallen af. Nu gebruik ik zuur vrije kleefpasta en leg ik het inge smeerde karton met het papier tus sen planken om het werk onder enige druk te drogen. Toch trekt het daarna krom. Hoe moet ik die puzzel oplos sen? Antwoord: Of de kleefpasta zuurvrij is, doet niet zoveel terzake. Belang rijker is, dat u ze verdunt met water. Als u papier en/oLkarton wilt plakken zonder dat ze krom trekken, moet u geheel watervrije lijm gebruiken. Er is op dat gebied voldoende keus. Bij de drogist en de doe-het-zelf-zaken kunt u kiezen uit diverse tubes. De winkelier kan u bepaalde merken aan bevelen. Lees ook eerst de gebruiks aanwijzing. Maak de tube warm, zodat de lijm dun(ner) wordt en goed uitloopt. Ook dan kunt u het werk even onder druk laten drogen, maar dan vergt dat hooguit 10 a 15 minu ten. BEMOSTE DAKEN - Buren hebben het mos op hun rieten dak laten be handelen met formallne. Dat zou het riet en de planten in de tuin niet aan tasten. Is dat werkelijk waar, en wat is het béste voor mijn rieten dak? Antwoord: Er zijn tientallen middelen om het mos op daken dood te spuiten, maar als daarna het mos in zgn. dod- den naar beneden komt, is dat niet zo best voor het riet. U kunt het mos ook niet laten voortwoekeren, want het scheidt wortelzuren af die het rie ten dak aantasten. Verwijdert men nu 't mos, dan is veel riet murw en waar deloos. Vandaar die formalinebehan- deling, want die heeft als voordeel dat het mos grotendeels blijft zitten. De planten in de borders onder de dakranden kunt u trouwens afdekken met plastic, zodat die er helemaal geen last van hebben. RUMTOPF - Ik had aardbeien, bessen, banaan, appel, peer, perzik, meloen en kersen gebruikt voor een rumtopf met echte rum, maar de drank werd he lemaal rood zodat de Aardigheid eraf ging. Hoe kwam dat nu? Antwoord: Bessen en kersen kleuren zo'n drank rood. Daarom moet u ze ook niet in bowl gebruiken. PEKKELLEER - Wat kun je doen te gen witte pekelvlekken op leren schoe nen? Antwoord: Bij uw schoenwinkelier kunt u een vloeistof kopen die vol gens de fabrikant helpt tegen dgl. vlekken. De naam is Probi en een ge bruiksaanwijzing is ingesloten. Ook zijn er middelen te koop waarmee men de inwerking van regen en sneeuw op schoenen enigermate kan voorko men. sterker dan eiken lager in prijs! Hf mm Uitgebreide keuze in manau en rotan van de allerbeste fabrikaten bij "Eigentijds Wooncomfort". Makkelijk bereikbaar in het gezellige Baarnse Winkelcentrum. Tevens levering van GORDIJNEN - VITRAGE - TAPIJT- en MEUBELSTOFFEN Tevens flinke sortering mand-en rietwerk. ^.igentydó- lOooHCom Jort Brinkstraat 34, Baarn. Tel.: 02154-20396 UNIEK IN SOEST Alle merken kleurenfilms worden in ons eigen kleurenlaboratorium ontwikkeld en afgedrukt Soesterbergsestraat 57 (t.o. Busstation) Soest Tel. 02155-13109 voor 5 uur 's middags gebraeht na 4 uur de volgende dag gereed SNEL VEILIG alle rolletjes blijven bij ons ifj huis Lf \A/AI ITCIT alle *oto's worden met de hand hWALI I tl I op kleurgekorrigeerd Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Alle afdrukken op Kodak papier. KLEURENFILMS Gratis bij aankoop van een kleurenfilm een waardebon voor een kleurvergroting 20 x 28 cm voor slechts f 2,50 i.p.v. 10,— (24 en 36 opn. film f 5,— i.p.v. f 10,— (12 opn. film) Waardebon voor GRATIS 13x18 cm. kleurvergroting bij 110 type film. Kleine fond: l. J. v.d. Brakel en zn. 2. Altenaar-Reijerse. 3. J. Lohmeijer. 4. Gebr. Helsdingen. 5. R. Voskuilen. Kleine fond aangewezen: 1. J. v.d. Brakel en zn. 2. Mevr. Dasselaar. 3. T. Buijs jr. 4. C. Koppel. 5. H. v. Rijn. Grote fond: 1. G. Hartog en zn. 2. A. Bollebakker. 3. H. v. Rijn. 4. T. Buijs jr. 5. W. Weitjens. Grote fond aangewezen: l. A. Bolle bakker. 2. G. Hartog en zn. 3. J. Bruins. 4. T. Buijs jr. 5. H. de Bree. Jonge duiven: 1. Altenaar-Reijerse. 2. J. Lohmeijer. 3. W. v.d. Berg. 4. J. v.d. Brakel en zn. 5. Gebr. Helsdingen. Jonge duiven aangewezen: 1. G. Har tog en zn. 2. H. v. Rijn. 3. W. v.d. Hazel. 4. J. v.d. Brakel en zn. 5. E. Wassink. Generaal onaangewezen: 1. G. Hartog en zn., Laren. 2. H. v. Rijn, Amers foort. 3. Altenaar-Reijerse, Soest. 4. H. de Bree, Soest. 5. T. Buijs jr., Hilver sum. 6. Gebr. Helsdingen, Zeist. 7. J. Lohmeijer, Amersfoort. 8. W. Weit- nens, Bussum. 9. R. Voskuilen, Soest. 10. J. Bruins, Laren. Generaal aangewezen: l. T. Buijs jr., Hilversum. 2. G. Hartog en zo., Laren. 3. H. v. Rijn, Amersfoort. 4. C. Kopper, Laren. 5. J. de Rooij, Maartensdijk. 6. H. de Bree, Soest. 7. Gebr. Helsdingen, Zeist. 8. J. Bruins, Laren. 9. Mevr. Dasselaar, Amersfoort. 10. W. v.d. Hazel, Nijkerk. Asduif oude duiven: J. de Waal, Bus sum. Asduif jonge duiven: E. Wassink, Nij kerk. N.M.B. Jeugdcross Apeldoorn 50 cc Mini. A. Henk-Jan Wolfsen 6 80 cc. B. Richard Muis 8 M.C.U. Bekercross 125 cc Nieuwelingen Eric de Bree 1 Ronald Dorrestein 2 N.M.B. Jeugd Cross Zeeland Automaten B. Jeroen Smit 5 Miniversnelling B. Marco Smit 12 Miniversnelling A. Henk-Jan Wolfsen 6 80 cc. B. Richard Muis 9 80 cc Promotie Pim Kerkdijk 4. Op de Automobieltentoonstelling van Parijs zal deze maand een nieuwe Ford Escort met uitzonderlijke prestaties en een 105 pk motor met brandstofinspui ting worden geïntroduceerd, namelijk de Ford Escort XR3i, met een maximum snelheid van 186 km/h en een acceleratie van 0-100 km/h in 9.7 seconden. De produktie van deze nieuwe Escort versie, die de Escort XR3 met carbura teur vervangt, zal begin oktober van start gaan in de Ford-fabriek te Saar- louis, West-Duitsland. Naast de motor met benzine-inspuiting en de 5-versnelllngsbak, bevat de XR31 vele technische verschillen en ver anderingen in bekleding ten opzichte van de XR3. Om maar enkele te noemen: bredere wielen, gewijzigde voor- en achterwielophanging, grotere achterremmen, een uitgekiende overbrengingsverhouding, een grotere brandstoftank en een exclusieve inte rieurbekleding. Motor en transmissie Bij het ontwerpen van de Excort XR3i hebben de technici van Ford's „Special Vehlcle Engineering" afdeling, die ook de Capri met benzine-inspuiting en de Fiesta XR2 ontwierpen, gebruik gemaakt van de Escort 1.6 liter CVH- motor, doch nu met het Bosch K-Jetro- nic systeem, in combinatie met een speciaal uitlaatspruitstuk met dubbele gietijzeren afvoerkanalen en een zeer geanvanceerd uitlaatsysteem met resonatiedemper. Deze wijzigingen, samen met een nieuwe vervroegings curve voor het contactpuntloze ontste kingssysteem, hebben het vermogen opgevoerd töï 77 kW (105 pk) bij 600Ö toeren, en het koppel tot 138 Nm (14,1 mkp) bij 4800 toeren. Om het brandstofverbruik te vermin deren heeft het brandstof-inspuit- systeem een deceleratieklep, die de benzinetoevoer reduceert tijdens het loslaten van het gaspedaal tot ca. 1400 toeren. In de XR3i is een inwendige olie/water-koeler gemonteerd en een radiateur met meer koelingskanalen voor betere koeling bij het grotere motorvermogen. De XR3i heeft als standaard een grotere brandstoftank met een inhoud van 48 liter. De 5-versnellingsbak is aangepast aan een nieuwe uitgekiende eindover- brenging. Met een overbrengingsver houding van 4.294 1 levert deze eind- overbrenging 32.4 km/h bij 1000 toeren in de 5de versnelling. Ophanging en wielen Een aantal kleine maar zeer belang rijke wijzigingen zijn doorgevoerd aan de McPherson ophanging van de nieu we Escort XR3i. Op de voorwielen is de wielvlucht gereduceerd tot nul en de diameter van de stabillsatorstant is verhoogd van 22 tot 24 mm. Aan de achterzijde zijn de voormalige progressieve veren vervangen door lineaire veren. Voor en achter zijn nu Girling Monitube schokdempersteunen toegepast met een speciale afstelling en de vrije hoogte tot de grond is voor de XR3i nu 30 mm lager aan de voorzijde en 20 mm lager aan de achterzijde dan het voorgaande model. De XR3i heeft grotere 8 inch (203 mm) remtrommels achter i.p.v. de 7 inch (178 mm) trommels op de XR3. De rem voeringen zijn van een materiaal vervaardigd waarin geen asbest is verwerkt. Bredere 6 inch stalen wielen met 185/60 HR 14 banden zijn voorzien van nylon wieldoppen met een motief zoals op de Capri Injection en Fiesta XR2 model len. In- en exterieur De Excort XR3i kan uiterlijk gemakke lijk worden onderscheiden doordat de stalen wielen zijn voorzien van unieke wieldeksels en een XR3i naam voering op de achterklep. De interieurbekleding is wel heel bij zonder voor de XR3i met luxe Monza velours stof voor de stoelen, midden panelen en deurpanelen, terwijl de overige gedeelten met „cashmere" stoffen zijn uitgevoerd. Pre:, "aties en zuinigheid De gehomologeerde prestatie- en zui- nigheidscijfers voor de XR3i zijn: maximum snelheid 186 km/h brandstofverbruik - stadsverkeer 10.6 liter/100 km brandstofverbruik - 90 km/h 6.4 liter/100 km brandstofverbruik -120 km/h 8.1 liter/100 km De berekende acceleratietijd is 9.7 seconden van 0-100 km/h. De XRSi en de RS 1600i Met de introductie van de XR3i heeft Ford nu twee Excorts met benzine inspuiting, de XR3i en de RS 16001. Deze twee wagens zijn gericht op specifieke en totaal verschillende types van berijders. De RS I600i is speciaal ontworpen als basis voor een race/rallywagen. De XR3i daarentegen is gericht op eigenaars voor wie luxe en comfort net zo belangrijk zijn als prestaties en bestuurbaarheid Sedert de introductie in 1980 zijn er bijna 100.000 XR3's geproduceerd en de populariteit is steeds groter geworden. Meer dan 10 procent van de Escort verkoop in Europa bestaat uit het XR3 model en dit percentage stijgt nog steeds. Prijs De prijs van de Escort XR3i bedraagt 28.312,- incl. BTW, af importeur Amsterdam.

Soester Courant | 1982 | | pagina 21