Richelleweg opnieuw ter discussie VEFHJIZINGS OPRUIMING artihome (Jiatoux De Borg krijgt nieuw bestuur 221 brilmode i Woningbouwvereniging Soest gaat projecten Schaepmanstraat en Albert Cuyplaan uit reserves financieren frestofrint maar waarom nog steeds niet die oude, altijd dezelfde bril? ymrJ iiau: Mogelijk binnen enkele weken meer duidelijkheid ,over nieuwbouw politiebureau Chatoux CDA in Commissie Welzijn illegale speelzalen niet illegaal kapsel naar je zin Jeugdafdeling bibliotheek feestelijk in gebruik genomen BISTRO DE DISSEL woensdag fondudag onbeperkt fonduen voor Eet tot u genoeg heeft U heeft die oude auto allang weggedaan... Opnaarde vakman-opticien Kamer van Koophandel dringt aan op heroverweging VLEUGELS-PIANO'S Rijk verschaft geen financiële bijdrage: /""^l a iuwelier Wegens aanschaf van de nieuwe OMEGA kollektie moeten wij wat ruimte maken. Tot eind oktober doen wij daarom veel horloges voor de halve prijs weg. Passé Partout Ongelooflijk goed in kleit <y ^foto-film-uideorry Birkstraat 2 SOEST 50 Oogmeting volgens afspraak Gediplomeerd optometrist lid O.V. Birkstraat 2 Soest 02155 -1 28 74 ^oesterCouran^an^oensda^L3oktobe^l98^ Nu de gemeenteraad van Soest een nieuwe samenstelling heeft gekregen is dit voor de Kamer van Koophandel aanleiding zich tot de raad te wenden en de leden de noodzaak van de aan sluiting van de Richelleweg op rijks weg A 28 wederom onder de aandacht te brengen. De Kamer somt de argumenten voor de aansluiting in het kort op, zoals: - de betere bereikbaarheid voor het autoverkeer van Soest, de betere bereikbaarheid van Soester- berg, met name van het gebied Ons Belang, dat inmiddels een bedrijfsbe- stemming heeft gekregen, - de verbeterde verkeersafwikkeling, doordat het autoverkeer directer via het rijkswegennet wordt geleid. de aansluiting komt voor rekening van Rijkswaterstaat. Ook de nadelen worden genoemd, zo als: - de toenemende belasting van de Amersfoortsestraat, - de toenemende geluidshinder, - de beperking, van de woningbouwmo- gelijkheden in de omgeving van het Zeisterspoor. Daar tekent de Kamer bij aan. dat door goede bewegwijzering voorname lijk bestemmingsverkeer kan worden aangetrokken voor het gebied van de Amersfoortsestraat. Als de A28 gereed is kan de Amersfoortsestraat worden aangepast aan een beperkte, verkeers veilige capaciteit. Voor wat betreft de geluidshinder zul len in het kader van de nieuwe wet Geluidshindermaatregelen genomen moeten worden. Ten aanzien van de woningbouwmogelijkheden tekent de Kamer aan dat een en ander in on derzoek is bij Gedeputeerde Staten. Op grond van het streekplan Utrecht- Oost lijkt het de Kamer overigens toch onwaarschijnlijk dat er in de omge ving van de Richelleweg woningbouw mogelijk zal zijn. De aanleg van de aansluiting Richelle weg op de A28 heeft dus vermoedelijk geen invloed op de woningbouwmoge lijkheden, aldus de Kamer. Dat neemt niet weg dat het ontbreken van loka- ties voor woningbouw voor Soesterberg een nijpend probleem is. Vergroting van het draagvlak is voor de Soes- terbergse middenstand noodzakelijk. De Kamer zoekt daarvoor zelf naar op lossingen in overleg met de project coördinator van de gemeente, met na me in de sfeer van de interpretatie van de zgn. Kosten-eenheden. De Kampr dringt er bij de gemeente raad op aan deze argumenten in zijn besluitvorming te betrekken, met na me het nieuwe element van de wo ningbouw, als het beroep tegen de ge weigerde aanlegvergunning wordt be handeld. Gespecialiseerd in de betere merken, zoals STEINWAY SONS SCHIMMEL BöSENDORFER YAMAHA BECHSTEIN ZIMMERMANN GROTRIAN-STEINWEG in diverse modellen en uitvoeringen. UTRECHT, Biltstraat 62-68, tel.030 - 712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8-10, tel. 033 - 630144 's Maandags gesloten. Artihome gaat verhuizen: van Soest naar Hilversum. Aan de Kerkstraat Promenade 69 hebben wij daar Roche Bobois overgenomen, zodat we u in een veelvoud aan ruimte een nog grotere keus kunnen bieden. Vanaf 19 oktober bent u in die nieuwe zaak van harte welkom. Voor die tijd ruimen wij in Soest drastisch op: tot a.s. zaterdag. Komt u even langs? Burg. Grothestraat 1a - Soest - Tel. 02155-17415 Met toestemming K.v.K. 96 :j.u .fej^'Opi1 c Burgemeester P. Scholten heeft over leg gevoerd met de minister van Bin nenlandse Zaken, mr. M. G. Rood, over de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw politiebureau in Soest. In de commissievergadering Algemene Bestuurszaken kon mr. Scholten mede delen dat de minister de slechte huis vestingssituatie en de noodzaak van een oplossing indien enigszins mogelijk binnen afzienbare tijd onderschreef. Er is een grote kans dat de cellen van het bureau binnenkort, op last van de Procureur-Generaal, definitief moeten worden gesloten, aldus mr. Scholten. In de begroting 1983 van Binnenlandse Zaken is geen ruimte voor de reali sering van een nieuw politiebureau, zo is gebleken. Over 1984 beraadt de minister zich. Als dat evenmin moge lijk is, dringt burgemeester Scholten er bij de minister op aan dat de bouw van een nieuw bureau dan toch in 1985 aan de beurt zal zijn. De minister heeft toegezegd de burgemeester hierover binnen enkele weken schriftelijk te berichten. ücten die de Woning- ïging Soest momenteel „onder handen" heeft het groot on- derhoudsproject aan de Schaepman straat en het opknappen van twee flats aan de Albert Cuyplaan - zullen noodgedwongen gefinancierd moeten worden uit de eigen Algemene Be- drijfsreserve. Rijverbod Een 22-jarige inwoner van Soest trok in de nacht van zaterdag op zondag door zijn merkwaardige rijgedrag de aan dacht van de politie, toen hij over de Steenhoffstraat reed. De blaastest viel in zijn nadeel uit, zodat hem een rijverbod werd opgelegd. Het Rijk zal, naar het zich laat aan zien geen lening ter beschikking stel len waaruit de kosten van beide pro jecten kunnen worden betaald. Dit al les in verband met de beperking van de rijksuitgaven. De kosten van beide projecten komen onvermijdelijk men is inmiddels met de werkzaamheden begonnen, dus heroverweging is feitelijk uitgesloten) ten laste van de eigen reserves. Die kosten zijn niet gering: het project aan de Schaepmanstraat vergt een bedrag van 1.385.000,- en het pro ject aan de Albert Cuyplaan een be drag van 1.731.000,-. Aan het begin van dit jaar beliep het totaal bedrag in de Algemene Bedrijfs- reserve een som van circa 11,4 mil- SPECIALE AANBIEDING BURG. GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 SOEST Dat is nou net 't leuke van Passé Partout. Waar je nog echt met zorg wordt gekapt. Voor 'n prijs die bij je portemonnee past. Passé Partout - een kapsalon om van te houden. Leusden: Prinses Irenelaan 19 033 - 941153 Amersfoort: Muurhuizen 205 (bij 't Havik) 033 - 632168 Soest: Dorresteinweg8 02155-16966 salons de coilture j óók maandags geopend Depositaire van Pierre Robert, natuurzuivere cosmetica uit Zweden. Met een korte toespraak door de heer J. Fransen, voorzitter van het biblio- theekbestuur, is vorige week de ver grote en verfraaide jeugdafdeling van de Openbare Bibliotheek aan de Al bert Cuyplaan officieel in gebruik ge nomen. Zijn gehoor bestond, naast een aantal genodigden - onder wie wethou der Kingma, die de burgemeester ver ving - vooral uit kinderen, die de ruim te dadelijk in beslag namen. De veranderingen hadden plaatsge vonden, legde de heer Fransen uit, omdat er een heleboel boeken waren. Hoeveel wel, wilde hij van de kinde ren weten. Hun schattingen liepen uit- .een van twee duizend tot twee mil joen. Het waren er 22.000, met inbe grip van de diaseries en de geluids bandjes. En er zouden er nog eens 5.000 bijkomen. In zijn gelukwensen aan directie en personeel van de bibliotheek betrok de Wanneer medio oktober de statutenwijziging zal zijn afgerond, zal het nieuwe be stuur van het Dorpshuis de Borg aan de Willaertstraat bestaan uit vijf personen, waarvan er drie door de Gemeenteraad worden benoemd. Voor deze bestuurs posten zijn reeds kandidaten gepolst, die de instemming van het College van B. en W. hebben. De overige twee bestuursleden zullen worden benoemd door de "gebruikers" van De Borg. Deze mededeling deed wethouder Kingma tijdens de vorige week gehou den vergadering van de Commissie Welzijn, die voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeenkwam. Op korte termijn zal het College met een notitie komen, waarin de kandidaten worden voorgesteld. De namen van de kandi daten werden trouwens al vrijgegeven. Het zijn de heren W. Kleiberg, bekend van zijn inspanningen voor het behoud van het ziekenhuis, P. Storimans, oud raadslid en de heer Middelkoop, thans bestuurslid van De Borg. Met de benoe ming van het nieuwe bestuur lijkt de weg vrij voor een nieuwe bestuurlijke en organisatorische opzet, waarmee de oplossing van de financiële perikelen rond het dorpshuis eveneens aan haal baarheid zal hebben gewonnen. De situatie rondom het Dorpshuis in Soesterberg vergt dat er met voortva rendheid wordt gewerkt aan een defini tieve oplossing. ,,0p l november", aldus de heer Kingma", dient er maxi male duidelijkheid te zijn over de financiële en organisatorische moge lijkheden". en organisatorische mogelijkheden. Het interim-bestuur, bestaande uit de wethouder zelf en een aantal Soester- bergse raadsleden, aangevuld met ambtelijke mankracht, zal dan inzicht moeten hebben in de vereiste wijzigin gen in de opzet en over kandidaten voor het nieuwe bestuur moeten beschik ken. De commissie boog zich deze avond al lereerst over het Regionaal Werkvoor zieningsschap Amersfoort, waarvoor de heer H. Granaat was uitgenodigd om een toelichting te geven op de hui dige financiële situatie. Het schap zet zich in voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten, die volgens voorschrif ten van de Rijksoverheid aan werk moeten worden geholpen. De ca. 11 ge meenten die het schap vormen staan garant voor 20% van het nadelig saldo. Voor 1983 wordt een nadelig saldo van 4 miljoen voorzien, waarvan de gemeenten dus ca. 800.000,- voor hun rekening moeten nemen. Soest zal daarin ca. 107.000,- moeten bijdragen. De gemeente ziet overigens die bijdra ge over 1982 oplopen tot 107.000,- in plaats van de begrote 74.500,-! Een en ander is, aldus de heer Granaat, gro tendeels te wijten aan een onbekwame directie, waarvoor inmiddels oplossin gen zijn bereikt. De commissie discussieerde vervol gens over het werkplan minderheden- heer Fransen vooral de heren Rietho ven en Schilder, die zich beiden bij zonder hadden ingespannen voor de totstandkoming van de veranderingen. Zij werden beloond met een warm ap plaus. Na een korte aankondiging van de kinderboekenweek-activiteiten (die vandaag beginnen), zoals de speur dersmiddag, waarbij adjudant v.d. Born komt vertellen hoe de politie te werk gaat bij het oplossen van mis drijven, en het optreden van gooche laar/poppenspeler Kees Korver, ver richtte de heer Fransen de „officiële opening": het aanbieden van een boek aan een van de aanwezige kinderen. Vervolgens mochten alle kinderen een boek uitzoeken van de grote stapel die speciaal voor hen was neergezet. Bovendien was er een tafel vol koek, pennywafels en negerzoenen, zodat de kinderen de middag in elk geval geslaagd zullen hebben gevonden. beleid 1983 en het verslag van de activi teiten in 1981 betreffende minderheden. Van verschillende zijden werd bena drukt hoe noodzakelijk het taalonder richt aan met name Turkse en Marok kaanse ingezetenen is, ofschoon de heer Ribbink (VVD) zich afvroeg of het wel zo nodig was dat ambtenaren van de gemeente Turks en Marokkaans gaan leren, gezien de geringe behoefte bij de buitenlanders om Nederlands te leren. Aan het slot van de vergadering ontstond nog enige discussie over de "wilde speelzalen". Met name de heren Verheus en Van Brummelen (beiden CDA) legden weinig enthou siasme aan de dag over het voornemen van het gemeentebestuur deze "illega le" peutercrêches tegen te gaan, om dat er sprake zou kunnen zijn van op- eerlijke concurrentie ten opzichte van de Stichting Peuterspeelzalen, die door de gemeente wordt gesubsidieerd, en de kinderopvang zoals die plaatsvindt bij de Kinderboerderij. "Peuterspeelzalen voorzien in een be hoefte die niet nodig is, maar die ge schapen is", aldus de heren Verheus en Van Brummelen. "Wie die behoefte wel heeft, moet daarvoor maar beta len. De Hollandse vrouw doet al te gauw afstand van haar kinderen." Wethouder Kingma wees erop dat de gemeente het beleid richt op het hante ren van kwaliteitseisen, hetgeen bij de "wilde" speelzalen is uitgesloten. Bij de bij de Stichting aangesloten speelza len is er in elk geval een kwaliteitsga rantie. De heren Verheus en Van Brummelen, bijgestaan door de heer Van Garderen (SGP/GPV/RPF), waren daarvan geenszins onder de indruk. Zij meen den dat iedereen vrij moest zijn een peuterspeelzaal te beginnen en dat dit geen "illegaal" werk is, maar een normale, te waarderen vorm van vrij willigerswerk. Tussen de officiële Stichting Peuter speelzalen en de Kinderboerderij de Vrije Teugel blijkt in dit verband overigens geen concurrentiesfeer te bestaan. Schennis der eerbaarheid Een 34-jarige inwoner van Amersfoort is door de politie aangehouden wegens openbare schennis der eerbaarheid. Enige weken geleden had de man langs de spoorbaan Soestduinen-Amers- foort twee meisjes uit Soest behoorlijk aan het schrikken gemaakt, echter niet zo dat zij het kentekennummer van de auto waarmee hij wegreed vergaten te noteren. Langs een omweg (de man bleek niet de eigenaar van de auto) werd zijn identiteit bekend. joen, zodat een en ander nog wel valt op te vangen. Het is echter duidelijk dat in de toe komst zeer zorgvuldige afwegingen zullen moeten plaatsvinden vooraleer er besloten wordt tot het uitvoeren van andere projecten van een dergelijke omvang. Een en ander komt uitvoerig aan de orde op de najaars-ledenver- gadering van morgenavond, donder dag 14 oktober, in de Open Hof. De vergadering begint om 20.00 uur. Geen gebruik schoolruimten tijdens avonden Een instelling heeft onlangs het ge meentebestuur gevraagd of zij gratis dan wel tegen een geringe vergoeding gedurende twee avonden in de week gebruik mag maken van de gemeen schapsruimte van een openbare school. Het college heeft de groepering geantwoord dat in het kader van de be zuinigingen het gebruik van school ruimte, anders dan voor onderwijs, zoveel mogelijk beperkt dient te blij ven. Wanneer één ruimte van de school 's avonds gebruikt zou worden, bete kent dat dat de hele school verwarmd moet worden. En dit past niet in de energiebezuiniging. Bouwtekeningen Overhees III in het INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum hangen de tekeningen van de in het eerste deel van Overhees III te bouwen woningen. Het gaat om 106 premie A-koopwoningen en 130 eenge zinswoningen In de huursector. Geïm- teresseerden kunnen tevens nadere informatie krijgen over prijzen, groot te der woningen en inschrijfmogelijk- heden. Containeroorlogje Een tweetal glascontainers hebben vo rige week voor enige opschudding ge zorgd op de Koninginnelaan. De contai- ers werden op verzoek van de eigenaar van een supermarkt in eerste instantie verwijderd van het trottoir naast de supermarkt, op de hoek van het Nieu- werhoekplein, en op het trottoir aan de overzijde gestald. Een bewoner van het huis had daar bezwaar tegen, en dus verhuisden de „glasbakken" naar een parkeervak, weer aan de andere kant van de straat. Dit was opnieuw niet naar de zin van de eigenaar van de supermarkt, die ze midden op straat dreigde te zetten. De gewaarschuwde politie lichtte gemeentewerken in, met het verzoek de containers maar weg te halen. Bij gemeentewerken kon men, zonder opdracht van B. en W., aan dat ver zoek geen gehoor geven, maar toen de containers inderdaad op de weg wer den „geparkeerd", hebben functiona rissen van Gemeentewerken de bakken alsnog weggehaald. Voortaan Kinderen tot 12 jaar half geld (per gezin) Wij hebben de beste soorten vlees voor u. Zeer uitgebreid. Reserveert u wel even? BURG. GROTHESTRAAT 16 02155-17249 Tot ziens! De deskundige vertrouwensman die tijd voor uw ogen neemt. -2'

Soester Courant | 1982 | | pagina 3