bij xxxxal 33 (ItvStad houdt! KINDER BOEKEN WEEK retourtje ver KINDER BOF WEEK KINDER BOEKENWEEK VAN 13 t/m 23 OKTOBER 1982 Een berg Kinderboekenweek- gezelligheid in de Openbare Bibliotheek De Borg Kapsalon Sillie-Hair is heropend na totale verbouwing Filmfestival door te weinig inzendingen mislukt XOCOOOQ KINDERBOEKENWEEK KALENDERBOEK Natuurlijk vind je alle bekroonde kinderboeken bij je boekhandelaar: TT Rabobank bedankt spaarders ?0° 45° Na aanrijding doorgereden Niet zo blij in de rij DE BOEKENWEEK VOORDE JEUGD VAN 13T/M 23 OKTOBER 1982 ideeën verhalen spelletjes gedichten tekeningen agenda strips... gmi mat mf En bovendien: GRATIS POSTER GRATIS BALLONNEN GRATIS PRENTENBOEKJE GRATIS STICKERS VAN 13 t/m 23 OKTOBER 1982 ien, bin- een >nze loff- den de boeken week voorde jeugd Éttmjt mm Traditionele Spaarweek van start: Smalfilmclub Soest gaat door! ng en stootlijsten 3 TD diesel uitvoering striping en stootlijsten. zonnedak, jsten en striping Soester Courant van woensdag 13 oktober 1982 Tot tweemaal toe hebben in het weekeinde aanrijdingen plaatsgevon den met geparkeerde auto's, waarbij de. dader zich niet bekend wenste te maken. Het eerste geval betrof de auto van een 17-jarige bewoner van de Schaepman- •traat, welke flinke plaatschade op liep. Het tweede betrof de auto van een 85-jarige inwoner van Soest, die zijn auto aan de F.C. Kuiperstraat had ■taan. Zijn wagen werd aan de linker- ■ijde gedeukt. Een 20-jarige dienstplichtige militair lilt Soest kwam in het afgelopen week einde tot tweemaal toe in aanraking met de politie en de Marechaussee, lil eerste instantie kon hij vrijdagmor gen worden aangehouden door de Ma- rechausee, wegens de diefstal van een auto op 4 oktober j.1. De auto, eigen dom van een 44-jarige plaatsgenoot, was gestolen van het parkeerterrein bij een van de plaatselijke sportver enigingen. Bij zijn aanhouding beken de de militair ook de diefstal van een 'bedrag van 200,-, dat hij had weg genomen uit de kleedkamer van dezelf de sportvereniging. Na verhoor werd hij voorlopig op vrije voeten gesteld. Vrijdagavond echter werd aangifte jedaan van opnieuw een autodiefstal, van het terrein van een andere ortclub. Het betrof hier het voertuig een 24-jarige Soestenaar, die de d twee uur tevoren had aange- aft, ter gelegenheid van zijn ver- rdag die hij met een bezoek aan de ortclub wilde vieren, tijdens de demonstratie, zaterdagmid- l in Soesferberg, ontdekte de alerte olitie tijdens de surveillance voor het gebouw Kontakt der Kontinenten de Buto van de Soestenaar die op zijn verjaardag zo zeer gedupeerd was. De jauto zat opgesloten in de file, die stond wachten tot de lange stoet van (demonstranten de weg was overge stoken. Achter het stuur trof de politie opnieuw de militair aan. Hij werd aangehouden en aan de Marechaussee overgedragen. Hem wacht een verblijf in de militiare strafinrichting in Nieu- wersluis. V BIJ AAMKOOP VAM EEM KIMDER OFJEUGDBOEK VOOR SLECHTS Alleen tijdens de Kinderboekenweek van 13 t/m 23 oktober 1982. Prijs na de Kinderboekenweek f 8,95 Gratis verkrijgbaar bij uw boekhandelaar Het meest complete aanbod van actuele kinder- en jeugdboeken. Met leuke artikelen over de Griffel en Penseel boeken. Doe mee aan de puzzel en maak kans opeen boekenbon. van Ralph Steadman (winnaar van de Zilveren Griffel) Alles zolang de voorraad strekt bij aankoop van een kinder-, of jeugdboek Soesterbergsestraat 53 Soest-Zuid. Tel. 02155-12419. V. Weedestraat hoek Stadhouderslaan Soestdijk, tel. 1 76 99 sdak.spatlappen 30iler en striping Vandaag, woensdag 13 oktober, begint de jaarlijkse Kinderboekenweek, die als thema kreeg: „Reizen", een thema dat zowel kinderen ais volwassenen zeer aanspreekt. Een spannend boek lezen is eigenlijk al reizen - al zit je rustig op je stoel, je kunt toch mijlenver weg zijn. ts*. ?V< In de Kinderboekenweek, die dit jaar duurt van 13 tot en met 23 oktober, komt het thema op veel manieren aan de orde. Zo heet de bekende premie- uitgave (ook dit jaar weer een kalen der), eigenlijk een boek en een kalen der in één: „Retourtje ver weg". Bijna alles wat in deze kalender staat heeft te maken met reizen. Zo is er het vervolgverhaal „de merkwaardige treinreis", geschreven door Hans Dor- restein en Willem Wilmink, een door lopend stripverhaal, getekend door Margriet Heymans, en verhalen over reizen in beroemde kinderboeken, zo als die van Jules yerne, of Gulliver. Alleen op de wereld, en over reizende dieren en ontdekkingsreizen en nog veèl meer. Er is voor de Kinderboekenweek ook een echt Kinderboekenweeklied ge maakt. Het heet „Hé, Jié, hé, kinder boekenweek!" en het staat op een cassettebandje dat in veel boekwinkels en bibliotheken te horen zal zijn. De opening van de Kinderboekenweek wordt met een groot feest gevierd in Utrecht. Op de traverse van het Cen traal Station - hoe kan het anders als het over reizen gaat? - is een grote Kinderboekenmarkt ingericht, in sa menwerking met de Nederlandse Spoorwegen en Hoog Catharijne. Hoogtepunt is natuurlijk de uitreiking van de Gouden en Zilveren Griffels en Penselen. Dat gebeurt om 14.00 uur in het Muziekcentrum. De Gouden Griffel is dit jaar toegekend aan Nannie Kuiper, voor het boek „De eend op de pot", voor kinderen van 3 jaar en ouder. Het is een prachtig boekje met gedicht jes, over een klein meisje dat een beetje bang is voor de grote-mensen- wc. Ze houdt veel van haar pot met de eend erop. De Gouden Penseel is gewonnen door Joost Roelofsz, met het prentenboek „Voor en achter", dat op een speelse manier allerlei tegenstellingen behan delt (dik/dun, stout/lief, licht/donker), waarin de drie vriendjes Charles, Kees en Wim de hoofdrol spelen. Zilveren Griffels zijn toegekend aan de volgende schrijvers: - Kees Fens, voor „Nou hoor Je het eens van een ander" (aJle leeftijden); - Joke van Leeuwen, voor „De metro van Magnus" (8 jaar en ouder); - Veronica Hazelhoff, voor „Nou moe (9 jaar en ouder); - Christine Nöstlinger, voor „Het huis in Niemandsland" (9 jaar en ouder) - Robert Cumming, voor „Kijken en zien" (informatief, 10 jaar en ouder); - Paul Biegel, voor „Haas" (12 jaar en ouder) - Hadley Irwin, voor „Hidden Doe" (13 jaar en ouder); De Zilveren Penseel is toegekend aan de illustratoren: - Jenny Dalenoord, voor „Muis, mol en rat"; - Ralph Steadman, voor „Inspecteur Kaasjager". Er is in de Kinderboekenweek een heleboel te doen, ook in Soest. Bij de boekhandel zijn er speciale uitgaven als de Kinderboekenweekkalender „Retourtje ver weg", bladwijzers, stickers, etiketten, leuke kleine boek jes zoals „Het kleine rupsenboek" en „De wolf en de zeven geitjes". Er is ook een leuk paspoort, uitgegeven door het Koninkrijk der Kosmopolieten, waarin een verhaal van Els Pelgrom: „Het verloren Paspoort". En dan is er ook nog een prachtige poster, „In specteur Kaasjager in Holland", ge tekend door Zilveren Penseel-winnaar Ralph Steadman. Dit alles is te vinden bij de boekhandel, waar trouwens ook de bekroonde boeken verkrijgbaar zijn. Vooral in de Kinderboekenweek loont een bezoek aan de boekhandel zeker de moeite. Samen met Van de Ven's Boekhandel organiseert de jeugdafdeling van de bibliotheek In „De Borg" een aantal gezellige aktiviteiten rondom de Kinderboekenweek. Nu het herfstvakantie is en het weer buiten niet meer zo lekker, Is een gezellig binnengebeuren in de „Bieb" een extra stimulans om daar eens binnen te stappen. Watt is daar te doen? Tentoonstellingen Behalve de gebruikelijke tentoonstel ling van de bekroonde kinderboeken, de boeken die dit jaar de Gouden Griffel of Penseel hebben gekregen als beste nieuwe kinder-, en jeugdboeken van het afgelopen Jaar, is er dit jaar ook een andere tentoonstelling. Stripverhaal Wie leest er niet graag een stripver haal? Ouders en kinderen lezen die allebei even graag, en de tijd dat dat van de opvoeders niet mocht licht gelukkig al weer ver achter ons. Het stripverhaal is geaccepteerd en een volwaardige telg aan de kinderboeken- stam geworden. De laatste jaren ver schijnen er zelfs heel wat stripver halen speciaal voor volwassenen. Maar wie weet nu eigenlijk hoe zo'n stripverhaal wordt gemaakt? Een be kende Soester striptekenaar heeft uit zijn privékollektie een serie tekeningen beschikbaar gesteld voor een tentoon stelling die nu eens glashelder laat zien hoe een stripverhaal wordt geschre ven, getekend én gedrukt. Kom langs en ontdek dat nu ook zelf. Stripkwis Bovendien is er dan de hele week de gelegenheid om mee te doen aan een „Stripkwis". Speciaal voor de Kinder boekenweek bedacht Nelleke de Haan een kwis over strips, striplezen, strip- Nannie Kuiper (Gouden Griffel) gggg - - V: Joost Roelofsz (Gouden Penseel) - Roald Dahl, voor „De Griezels" (6 jaar en ouder); - Boris Zhitkov, voor „Het verboden bootje" (7 jaar en ouder) Kapsalon Sillie-Hair aan de Soester bergsestraat heeft haar 5-jarig bestaan gevierd met een totale verbouwing. Het geheel heeft een fantastische ge daantewisseling ondergaan. Sillie zelf ls bijzonder aktief om in haar vak bij te blijven. Zij gaat regelmatig naar Parijs en is lid van Section d'Art een groep waar de nieuwe trends door absolute topmensen geïn troduceerd worden, waarna de leden deze modelijnen weer naar de kliën- ten kunnen uitdragen. De leden van Section d'Art zijn herken baar aan een speciale deursticker. Een extra bij Sillie-Hair is het gra tis knippen van de pony bij vaste klanten. Ook organiseert Sillie tweemaal per jaar (tegen een kleine vergoeding) een kursus föhnen. Op deze kursus 'oto: Goos van der Wilt Het nieuwe interieur van Sillie-Hair. leert men verantwoord om te gaan met de föhn, opdat een optimaal ef fect ook thuis bereikt wordt. Sillie gaat ook byoux (in samenwer king met Chaloux) en bekende mer ken parfums verkopen. Tot slot geeft Sillie u nog een voorbeeld van de komende haarmode: La Ligne Volume '82. helden én striptekenen. Kom halen die kwis en vul hem in, thuis of in de Bieb, er zijn leuke prijsjes mee te winnen. Stripverhalen Ruilbeurs Heb je ook al je stripverhalen al honderd keer gelezen? Dan heb je nu de kans je hele stapel in één klap te vernieuwen zonder dat je dat een cent kost. Wat moet je doen? Kom donder dagmiddag om 14.00 uur naar de bi bliotheek „De Borg" en neem je strip verhalen mee. Als het mooi weer is blijf je buiten, regent het, dan kom je binnen en stal je je strips uit op de grond, of loop je met je stapeltje gezellig rond en dan dan je stapeltje gezellig rond en dan maar ruilen. Denk eraan, de strips moeten heel en kompleet zijn en mogen alleen één tegen één geruild worden. De strip verhalen ruilbeurs duurt tot 17.00 uur, daarna is de prijsuitreiking van de Stripkv/is. Graag tot ziens, de „Bieb" en Van de Ven wensen je een fijne Kinderboeken week. Wie bij de Rabobank spaart of gaat sparen, wordt volgende week goed bedacht bij een bezoekje aan de bank. Want traditiegetrouw viert de Rabo bank van 18 tot en met 22 oktober haar Spaarweek. Dit jaar onder het motto: „Spaarders bedankt!". Alle spaarders wordt komende week een exemplaar van de nieuwe Rabo bank Gezinskalender „Tuin in tuin uit" aangeboden. Deze kalender bevat tips om de tuin te verfraaien en te onder houden. Voor de jongeren die een Rabobank Tienerrekening hebben of er een openen ligt ook een speciale kalen der klaar. De kleuters en peuters krijgen een kleurplaat om thuis fijne uurtjes mee door te brengen en voor de iets oudere kinderen - tot 8 jaar - heeft de Rabo bank een grappig boekje klaarliggen: „Tuintje binnen, tuintje buiten". De jeugd tot 14 jaar mag een bomenposter afhalen met daarop veel informatie over een groot aantal Nederlandse bomen en ruimte om echte bladeren op te plakken. Men hoeft overigens niet alles te halen, de Rabobank bezorgt ook een aardigheidje aan huis. Bij haast alle Nederlandse gezinnen ploft een dezer dagen de Spaarweek- krant in de bus. In het hart zit een wedstrijd voor de jeugd, achterop staat een kruiswoordraadsel voor de oude ren. Er vallen waardevolle prijzen te winnen. Maar er staat nog méér in de Spaarweekkrant. Een artikel van het Instituut voor Natuurbeschermings educatie en informatie over de Floria- de, geld, spaarvormen, het milieu en bijen. Door het geven van deze kleine atten ties probeert de Rabobank de vriend schappelijke banden met haar cliënten nog meer te verstevigen. „Voor wat hoort wat" is de gedachte achter het traditionele spaarweekgebeuren. Smalfilmclub Soest zou op 23 oktober 1982 een filmfestival houden, met daarin verweven een wedstrijd voor amateurfilmers. Het geringe aantal inzendingen (er kwamen slechts 2 smalfilmers bin nen), deed de organisatoren besluiten het wedstrijdelement uit dit festival te nemen. Daarvoor in de plaats wordt nu in het dorpshuis „De Borg" aan de Willaert- straat te Soest een grote filmmani festatie gehouden, die elke maker van huis-, tuin- en keukenfilmpjes persé móet bezoeken. Doel van deze manifestatie is iedereen die daarin geïnteresseerd is kennis te laten maken met wat er in de ama- teurfilmerij zoal mogelijk is. Er zullen op deze dag diverse stands ingericht worden waar u kunt zien hoe u met uiterst eenvoudige hulpmiddelen uw zelfgemaakte films van titels, ge- luidseffekten, achtergrondmuziek en gesproken tekst kunt voorzien. Een geluidskamera en/of-projektor is daarbij beslist niet nodig. Met een cassetterecorder komt u al een heel eind. Verder zal het deze dag mogelijk zijn diverse kamera's, projektoren e.d. met elkaar te vergelijken. Het gaat hier zelfs niet om dure of ingewikkelde kamera's. Ook de „ge wone" kamera krijgt, evenals de bij behorende attributen zoals plakpersen, viewers, filmzonnen en statieven, rui me aandacht. Heeft u vragen over uw eigen kamera, breng die dan gerust mee. Misschien kan uw probleem heel een voudig opgelost worden. Tijdens de gehele manifestatie zal een doorlopend filmprogramma te zien zijn, dat bestaat uit eigen werk van de leden van de Smalfilm Club Soest. Het zal hier hoofdzakelijk gaan om films die betrekking hebben op aller hande gebeurtenissen in en om Soest, terwijl ook verslagen van buitenlandse reizen op het programma staan. Een kleine greep uit de selectie: Soest 950 jaar; Gildefeesten, Sportmani festaties, Soest anno 1958, Vliegfeest Soesterberg, diverse Animatiefilmp jes. Ook aan uw kinderen is gedacht. Zij krijgen een aparte hoek, waar ze de hele dag naar hartelust kunnen ge nieten van Tom en Jerry, Donald Duck, de Rose Panter, de Dikke en de Dun ne en vele andere kinderfilms. Tenslotte willen wij u nog even wij zen op de mogelijkheid om door uzelf meegebrachte films (maximale leng te plm. 15 minuten per film) te verto nen en eventueel op uw verzoek van kommentaar te voorzien. De Manifestatie vindt plaats op 23 okto ber a.s. in De Borg, van 12 tot 17 uur. De toegang is geheel gratis. Jf

Soester Courant | 1982 | | pagina 9