voortaan ^baztliuitfen Soester muziekgezel schap viert eerste lustrum Apollo kreeg bij 60-jarig jubileum vaandel terug 'Kloris en Roosje' van Messengers en Soester Applaus Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) voortaan in eigen kerkgebouw (Qudekwefó ymd in allebi Friese toneelavond in 'Het Spant' Animato heeft dit seizoen vele optredens Jazz Sociëteit "De Borg" KERKPiENSTEN ZONDAGS; WOmWOOu. paslorie: oolcnso 123 tel.2i»oo Restaurant 4 Kegelbanen Ook: VNadruk op zelf musiceren Fryske Krite "It Pompeblêd' leden onderscheiden Nieuwjaarsdag 1983 in 'De Borg': Orgelboeken gevonden Kerkconcert Chr. Oratorium vereniging Baarn plateservice lunches Soest uitgebreide keuze a la carte 02155-13807 koren uit Soest Met een feestelijke, druk bezochte bijeenkomst heeft de Gereformeerde Kerk (Vrijg.) van Soest zaterdagmiddag j.1. het nieuwe - eigen - gebouw aan de Paral- lelweg officieel in gebruik genomen. De gemeente, die jarenlang onderdak vond bij de Ned. Protestantenbond aan de Rembrandtlaan, beschikt sinds zaterdag feitelijk al enige weken - over een gebouw dat door de inspanning van vrijwel alle gemeenteleden is getransformeerd tot een fraaie ruimte, waarin de erediensten worden gehouden. Onder aanvoering van een uiterst ac- Heve bouwcommissie is een groot aan tal vrijwilligers van binnen en buiten de gemeente vele maanden in de weer ;eweest met de voorbereidingen. Sinds prige week is de kerk echt helemaal tiaar, en het resultaat mag gezien gorden. Het gebouw biedt, naast een kerkzaal met ruim 200 zitplaatsen, uimte voor een vergaderzaal, een con sistorie en een keuken, terwijl op het i"balkon" nog een aantal extra zit plaatsen kan worden gecreeërd. Daar komt te gelegener tijd ook het me chanische pijporgel te staan; de ere- liensten worden nu nog begeleid op het fharmonium. JSinds haar instituering in 1946 heeft de I kerk van Soest het altijd zonder eigen onderdak moeten doen. Van een zeer kleine gemeenschap is zij in de loop der jaren uitgegroeid tot een enthousiaste gemeente van ongeveer 200 zielen, die nu met grote dankbaarheid haar "in trek" heeft genomen in de tot kerk ver bouwde voormalige R.K. VGLO-school aan de Parallelweg. Een en ander is nogelijk geworden door de grote in spanning en offervaardigheid die de gemeent zelf aan de dag heeft gelegd, naar ook door de hulp van vele zuster kerken in het land en de belangeloze nedewerking van talrijke individuele (leden in en rondom Soest. Voor enkele jaren heeft de kerk van [Soest, samen met die van Baarn, zich al veel moeite moeten getroosten om Peen pastorie te verwerven, toen ds. P. |Houtman zich aan beide kerken als predikant verbond. Zijn komst was echter ook een stimulans om verder te sparen voor een eigen kerkgebouw. Na ■veel wikken en wegen werd besloten leen bod te doen op de voormalige 1 school. De gemeente vond haar gebe- Iden verhoord toen zij, omdat een hogere bieder moest afhaken, eigena- Iresse werd van het tamelijk vervallen gebouw, mede dankzij de welwillende en vlotte medewerking van het ge meentebestuur van Soest. De verbouwing kon gelukkig voor een heel groot deel met "eigen man kracht" worden uitgevoerd. Binnen de gemeente bleken allerlei vaardigheid en vakmanschap aanwezig, terwijl van diverse kanten Pro Deo-medewerking werd verkregen. Zaterdag j.1. was het dan eindelijk zo ver dat de bouwcommissie, bij monde van haar voorzitter de heer M. Don, het kerkgebouw kon overdragen aan de kerkeraad, in de persoon van ds. Hout man. De bijeenkomst werd geopend met psalmgezang en bijbellezing, waarna de heer Don met behulp van een overhead-projector de geschiede nis van de totstandkoming van het kerkgebouw uit de doeken deed. Een lange rij van medewerkers passeerde de revue, van wie vermeld moeten worden architect Blokhuis, bouw- en c.v. technisch adviesbureau Bulsink en Bang Olufsen, maar evenzeer de heer E. Holsappel. die het timmerwerk grotendeels voor zijn rekening nam. de heer A. J. Braakman, die het ontwerp maakte voor preekstoel en Christus monogram. de heer P. Immerzeel, die het kunstwerk aan de voorgevel ont wierp. en de heren Kok Sr. en Kok Jr., die het ten uitvoer brachten. Dank woorden werden eveneens gericht tot de firma Van Breukelen, het aan nemersbedrijf, de firma Spaan (tuin aanleg en de burgerlijke gemeente van Soest. De symbolische overdracht geschiedde door de overhandiging van een groot model sleutel aan de heer Duist, oudste lid van de kerk. IN zijn dankwoord ging ds. Houtman, vooral in op de plaats van de kerk in de samenleving van vandaag. "Veel kerken worden tegenwoordig gesloten en gesloopt", aldus ds. Houtman, en dat de Kerk van Soest juist een nieuw kerk gebouw in gebruik kan nemen mag geen aanleiding zijn om trots te zeggen dat zij zo klein maar dapper bezig is geweest. Deze kerk is voor God ge bouwd, voor Zijn Dienst en voor de ver kondiging van zijn woord, dat zich tot de wereld richt. Daarom staat dit kerk gebouw ook midden in de wereld." Ds. Houtman bedankte de broeders van de bouwcommissie, de heren G. Braakman, H. van Loenen, K.v.d. Brink, J. Kok en G. v.d. Weijden, voor hun grote inspanning en overhandigde elk van hen een aandenken in de vorm van een ingelijste foto van het interieur van de kerk. Namens het gemeentebestuur van Soest voerde wethouder J. Menne het woord. Hij stelde de offervaardigheid en het enthousiasme, waarmee de leden van de kerk aan de slag waren gegaan, ten voorbeeld aan de instellingen in Soest die, in deze tijd van bezuinigingen en de daardoor teruglopende subsidiemogelijkheden, zoveel kritiek op het bestuur hebben. Hij feliciteerde de kerkeraad met het gebouw en zei getroffen te zijn door de sfeer van warmte die van de vrijge- maakt-gereformeerde gemeenschap in Soest uitstraalde. Namens de classis Amersfoort bracht Na de officiële opening van de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) aan de Paralle- weg zal iedereen zaterdag 20 november in de gelegenheid gesteld worden de kerk van binnen en buiten te bekijken gedurende de open dag. Foto: Goos van der Wilt ds. J. van Benthem zijn gelukwensen over, gevolgd door de heer Verkade, van de zusterkerk van Baarn, die sym bolisch een wandkaart van bijbelse landen aanbood, ten gebruike bij de catechisatie. Uit naam van de kerk van Ermelo bracht de heer Sluiter feli citaties mee, evenais de heer Bulsink, en oud-lid M. de Groot, die memoreer de dat de Gereformeerde Kerk Vrijge maakt in Soest nogal eens onbekend was, maar dat dit niet meer zo hoeft te zijn. nu de gemeente met dit eigen kerkgebouw veel meer dan voorheen "stad op een berg" en "licht op een duistere plaats" mocht zijn. Ds. Hout man bedankte namens de kerkeraad voor de vele goede woorden en ge schenken, waaronder ook een chéque van de Rabobank en een gift ten be hoeve van het orgelfonds door een van de buren. Hij sprak zijn erkentelijk heid uit jegens de Ned. Protestanten bond, die hij een paar lampen aanbood, en de koster van de Julianakerk, waar jarenlang de catechisaties werden ge houden. Na de pauze, waarin de talrijke aan wezigen werden getracteerd op koffie en gebak, volgde nog een rijtje spreker met gelukwensen en geschenken. Zo bood het echtpaar Van Loenen de kerk een vlag plus een vlaggestok aan, deed de mannenvereniging "Schrift en be lijdenis" een katheder cadeau, ontving de kerk van de vrouwenvereniging "Sola Fide" plantenbakken en van "Adeldom verplicht" het bord in de tuin. De jeugdvereniging "Ds. Moer- koert" schonk en stofzuiger en een klok, terwijl de kleine jeugd "Tot ar beid geroepen" een bedrag van 2000,- aan oud papier had opgehaald, waaruit de kosten van het kunstwerk konden worden betaald. Ten slotte ontving de kerk nog een klok uit de handen van de heer Bos. Bijzondere vermelding verdient nog het kunstwerk aan de gevel. Het is een decoratief raam, waarin door middel van gekleurd glas en metselwerk uit drukking wordt gegeven aan het Ver lossingswerk van Christus. In de raam schildering zijn de elementen Vis, Gol- gotha en de Avondmaalskelk herken baar. A.s. zaterdag 20 november wordt in de nieuwe kerk een bazar gehouden ten behoeve van het orgelfonds. Vanaf on geveer 10.00 uur '8 morgens kunnen gemeenteleden en belangstellenden terecht. Met een jubileumconcert, dinsdag 23 november a.s. in "De Rank", gaat het Soester Muziekgezelschap zijn inmiddels vijfjarig bestaan luister bijzetten. Het SMG is een harmonie-orkest dat voor het overgrote deel bestaat uit jongere muzikanten, zeg maar tussen de 16 en de 25 jaar, en dat zich vooral kenmerkt door de uitstekende sfeer en het duidelijke plezier dat de mensen van het orkest beleven aan het zelf muziek maken. Daar valt dan ook de volle nadruk op. "Eigenlijk beschouwen we onszelf als een stukje jeugdwerk," verduidelijkt Erik v.d. Steeg bestuurslid van het jarige orkest. "We verschillen van andere orkesten misschien vooral door het feit dat wij niet zo dol zijn op 'show' We dragen geen uniform; het gaat ons er niet om dat we allerlei prij zen halen op concoursen." Het orkest startte vijf jaar geleden met «en aantal leden, die zich niet zo goed I thuis voelde bij de sfeer van het an- j dere Soester orkest, PVO. In die vijf jaar is het aantal leden van het Soester Muziekgezelschap verdubbeld. Het or- kest dat onder leiding staat van diri gent Herman Wilderdijk, die beroeps- j musicus is geweest bij de Amsterdam se Politie kapel, treedt voornamelijk I op met gratis concerten in tehuizen en centra in en om Soest, en heeft daar mee al een uitstekende reputatie opge- j bouwd. Daarom durft het SGM de laat ste tijd ook wat nadrukkelijker naar I buiten te treden. Het leerlingen-orkest bestaat uit zo'n 20 jongelui, terwijl het 'grote' orkest een goede 35 leden telt aan blazers en slag werkers. Voor de jeugd doet het SMG wat: ongeveer een tiental leerlingen volgt lessen aan de Muziekschool, waarvoor het orkest een deel van de lesgelden voor zijn rekening neemt. Desondanks treedt het Soester Muziek gezelschap altijd op zonder dat daar een financiële tegemoetkoming aan verbonden is. Het is onmiskenbaar idealisme dat de leden van het orkest verenigt, blijkt daaruit wel. Het plezier beleven aan muziek, of het nu is door die muziek te maken of door ernaar te luisteren, ls het uitgangspunt. Ook het jubileumconcert van a.s. dinsdag is gratis toegankelijk. De kos ten worden betaald uit de contributie, uit de subsidie (maar die bron lijkt dui delijk te gaan opdrogen) en uit de op brengst van de donaties. Erik van der daarvan nog wel een heleboel uit stekend kan gebruiken. Volgend jaar staat er een groot concert op het programma, in januari, met het chr. koor Sursum Corda, in de Juliana kerk. Sursum Corda geeft dan een jubileumconcert en het Soester Muziekgezelschap beschouwt het als een bewijs voor zijn muzikale niveau dat het is uitgenodigd om medewerk ing te verlenen. Naast het jaarlijkse donateursconcert, dat doorgaans in het voorjaar wordt gegeven, geeft het Soester Muziekge zelschap nog zo'n vier maal per jaar een uitvoering in tehuizen, etc. In de cember, de 20e om precies te zijn, wordt een kerstconcert gegeven in Groot-Engendaal. Ook in december, maar dan in "Credo", geeft het leer lingen-orkest een eigen concert, of schoon aan het jubileumconcert van a.s. dinsdag ook door een aantal leer lingen wordt meegewerkt. Afgezien van de muzikale festivitei ten wordt er ook een feestavond voor de leden georganiseerd, eind van deze maand, en op 27 november zaterdag een rommelmarkt, vanaf ongeveer 10.00 uur 's morgens, in "Credo". Credo is trouwens het vaste onderko men voor het Soester Muziekgezel schap. Elke maandagavond vinden daar de repetities plaats. In de begin tijd van het orkest was de huisvesting een groot probleem. Het eerste jaar had men onderdak in een gebouw tje bij Het Witte Huis aan de Birk- straat; het orkest omvatte ook toen voornamelijk jeugdige leden, en de kinderen moesten per auto van huis ge haald worden en natuurlijk ook weer thuisgebracht. Na dat jaar heeft het SMG blijvend onderdak gevonden in Credo. Het leerlingenorkest repeteert 's De liefhebbers van het Friestalige toneel zijn op zaterdagavond 27 novem ber a.s. in de Schouwzaal van Het Spant te Bussum te vinden. Op uitnodiging van de Friese Verenig ing voor Gooi-Noord "It Pompebled" verzorgt het Friese amateur-toneelge zelschap "Us nocht, Jimme wille" "Ons genoegen, uw plezier") uit Amersfoort een opvoering van "Lolke sit wer op see", een blijspel in drie korte bedrijven, naar het Duits be werkt door Sjoerd de Wit. De ingrediënten van het stuk en het vanouds voortreffelijke spel van de Friese Keistedelingen vormen de basis voor een gezellig 'avondje uit'. In de pauze is er een verloting, terwijl ook de traditionele literatuurtafel niet. ont breekt. De voorstelling begint om 20.00 uur. Uitgebreider nieuws over deze uitvoer ing en de vereniging is te vinden in het orgaan "It Pompeblêd", dat op aan vraag gaarne wordt toegezonden. Nadere inlichtingen: tel. 02152-54468 (J. Oegema, sekretaris). maandags tussen 18.30 en 19.30 uur, het "grote" orkest vanaf 19.30 uur tot door gaans ongeveer 21.30 uur. "En iedereen is hartelijk welkom om eens een repetitie bij te wonen," vertelt Erik van der Steeg. Het orkest is overigens nog op zoek naar bespelers van de contrabas, de tuba, de saxofoon, de fagot en de hobo. Voor de rommelmarkt op 27 november zijn nog allerhande spulletjes welkom. Voorzitter H. Flierman Colenso 160 (tel. 11736) secretaris N. te Riele, Tromslagerpad 19 (tel. 10861) houden zich aanbevolen. Vool het jubileumconcert in De Rank heeft het Soester Muziekgezelschap een goed gevarieerd programma inge studeerd Het easte cfed, bestaande ut ("The Childeren's March" en "Pomp and Circumstance" van Edward Elgar) enige klarinet-duetten en -kwartetten, wordt uitgevoerd door leerlingen die inmiddels een paar jaar les hebben. In het tweede deel treedt het leerlingen- orkest op met: - Thema uit Sonate XVI van van W. A. Mozart; -Sonatine voor Blazersemsemble, le deel (andante-allegro-andante); - Fanfare - Blue Bells of Scotland (mars). Na de pauze volgt dan het optreden van het grote orkest. Uitgevoerd worden - The Standard of St. George (mars) Kenneth J. Alford; - "Oberto", ouverture van Giuseppe Verdi; - "Olimpico", marcia sinfonlca van Giovanni Orsomando; - "The Beatles in concert", van Lennon en Mc Cartney (bew. Houtvast); - "Choral and Rock Out" van Ted Huggens. De Soester accordionvereniging Ani mato gaat in het komend winterseizoen een groot aantal optredens verzorgen. Zo speelden de beide orkesten op 27 oktober voor een enthousiast publiek in Honsbergen. Naast concerten in Soest, treedt Animato ook buiten de gemeen tegrenzen op. ZO is Animato op 24 november te be luisteren in de zaal Santvoorde, Troel- strastraat 1 in Baarn. Ook op 12 januari staat Baarn op het programma en wel in Patria, Nassaulaan 58. In Blaricum wordt op 2 februari in de Beukelaar, Torenlaan 22 gespeeld. In de zaal van G^oot Engendaal, Dalweg42, is er voor Soest weer een optreden in februari. Daarna gaat men op 16 maart nog naar Blrkhoven in Amersfoort. Op 16 april is het grote eindconcert van Animato. Dat gebeurt in De Borg. Hierbij zal ook de toneelvereniging ,,Het Soester Applaus" medewerking verlenen. Alle concerten beginnen 's avonds om 20.00 uur. Op het programma staan onder meer de volgende werkenNegro Spirituals, Swing Fanfare, Rendezvous met Gershwin, Florentiner Marsch, Blue- sette en natuurlijk de Animato Tune. Foto: Goos van der Wilt AUe cadeaus, de meeste in de vorm van een financiële bijdrage, werden zaterdag tijdens de receptie ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van het Soester mannenkoor Apollo door het bestuur in dank aangenomen, maar het mooiste cadeau was donderdag al gekomen: het verloren gewaande vaandel. Het mannenkoor kreeg dit in 1927 bij het eerste Lustrum. Ook het toen nog bestaande kinderkoor kreeg een eigen vaandel. Beide vaandels, aangeboden door een uit de leden ge vormd comité, raakten zoek. Het ver haal ging dat ze door de muizen waren opgevreten. Dat is evenwel niet het ge val met het vaandel van het mannen koor, dat na een oproep in het ju bileumnummer van De Stemvork, het contactorgaan van het mannenkoor, ineens boven water kwam. Familie van de vorige voorzitter, wijlen de heer C. van Rouwendaal, vond het thuis terug. Donderdag kwam het vaandel weer in Apollo-bezit. Mevrouw Nel Hennephof, echtgenote van de secretaris, begon direkt aan het schoonmaken en op knappen van het vaandel, zette er een Lauwerkrans met daarin "60" boven op, en zaterdag vormde het vaandel een pronkstuk tijdens de drukbezochte receptie in restaurant Darthuizen. "Nu nog het vaandel van het kinderkoor en de zaak is weer compleet", aldus voor zitter P. Lüschen, die met zijn medebe stuursleden hoopt, dat het vaandel van het kinderkoor ook nog bij iemand, waarschijnlijk een oud-lid, thuis staat. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder drs. Jan L. Menne geluk wensen aanbieden. Namens het Koninklijk Nederlands Zangers Ver bond deden dat de heren W. J. H. Schol- te, tevens voorzitter van het gewest Utrecht van het KNZV, J. Buter en W. C. Mank. Verder kwamen de alt Annett Andriesen uit Hilversum, die zo'n be langrijke bijdrage leverde aan het suc cesvolle jubileumconcert van Apollo, koren uit de omgeving, de oud-leden Nieskens en Ouwerkerk die speciaal uit Limburg waren overgekomen, en gers van tal van zuster en wijde omgeving. Daarnaast gaven ook andere vereni gingen acte de présence, zoals de Soester Gemeenschap, de ziekenom roep Aros, het Groot Gaesbeeker Gilde en toneelverenigingen. Namens het Verbond zei de heer Schol- te dat Apollo een zeer gewaardeerd lid is, niet alleen vanwege de prestaties op zanggebied, maar ook als het op or ganiseren aankomt. Daar heeft het verbondsbestuur diep respect voor. Hij herinnerde aan de ups en downs bij Apollo. Het koor heeft er ooit zo slecht voorgestaan, dat het restant ervan onderdak vond bij het Baarns mannen koor. Later leefde het toch weer op en nu is Apollo een bloeiende vereniging. Tot het bestuur zei de heer Scholte"U hebt dit koor uit handen van een vorige generatie gekregen. Dat legt op u de plicht om het straks over te dragen zoals het nu is aan de volgende generatie". Onderscheiding Tijdens het diner-dansant dat 's avonds volgde en waaraan de koorleden en hun echtgenotes aanzaten alsmede ver tegenwoordigers van de KNZV, reikte de heer Scholte namens het verbond De alt Annett Andriesen was één van de talrijke gasten die het bestuur van „Apollo" kwamen feliciteren. Geheel rechts: dirigent Gerard v.d. Schepop. enkele onderscheidingen uit, bestaan de uit een oorkonde met bijbehorende insigne met jaarcijfer, aan langdurig trouwe leden. Jan de Bruin kreeg de onderscheiding voor 60-jarige lidmaat schap; J. Starink voor 45 jaar; M. Rebel voor 40 jaar A. van 't Net en H van Ginkel voor 35 jaar, en P. Lüschen. J. van der Post en E. Veerman voor 25 jaar. Dirigent Gerard van de Schepop kreeg de oorkonde van verdienste. Namens de echtgenotes van de zangers kreeg het bestuur een envelop met in houd aangeboden, alsmede de muziek van De Parelvissers voor het hele koor. Als aandenken aan de zaterdag afge sloten jubileumaktiviteiten kregen alle koorleden een foto van het koor. Vroeger werd na Vondels 'Gijsbrecht van Aemstel' altijd het zang- en dans spel 'De Bruiloft van Kloris en Roosje' opgevoerd. Dit boertige, vrolijke stuk, waarin fors gegeten en gedronken, ge zongen en gedanst wordt, diende als tegenwicht voor Vondels drama. Het hoogtepunt is de Nieuwjaarswens van Thomavaer en Pietemei, de ouders van Kloris. Hierin passeren een aantal gebeurtênissen van het afgelopen jaar de revue, met een min of meer kritisch commentaar, en worden de wensen van de burgerij aan de overheid tot uiting gebracht. Enkele inwoners van Soest willen dit spel op 1 januari 1983 gaan opvoeren en, mocht er voldoende belangstelling zijn, er een Nieuwjaarstraditie van maken. Na veel speurwerk is de oude, enigs zins verminkte tekst in de bibliotheek van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel ontdekt. De bijbehoren de muziek was echter spoorloos. Een der initiatiefnemers, Peter Houtzagers, heeft daarom nieuwe mu ziek gecomponeerd en georkestreerd voor een kamerorkest. Daarbij moet uiteraard rekening worden gehouden met de capaciteiten van goede amateurzangers en musici, en ver volgens moesten de nodige medewer kers-acteurs, zangers, dansers en musi ci - worden gevonden. Gelukkig blijken er in Soest en omstre ken vele talentvolle mensen te wonen, Geruime tijd bestaat het plan om in ons dorpshuis "De Borg", naast alle andere aktiviteiten die daar plaats vin den, een Jazz Sociëteit te openen. Hiermede wordt tegemoet gekomen aan de thans weer toenemende belang stelling voor wat men wel de "klas sieke" jazz noemt: muziek zoals die werd en wordt uitgevoerd door de kleine bandjes die nog steeds in alle mogelijke grote en kleine clubs en kel ders in New Orleans en elders optre den. Hoe groot die belangstelling is blijkt uit het VARA programma op zaterdag 'Muziek uit studio 1', waarin een keur van dergelijke orkestjes aan een nu al meer dan een jaar lopend concours deelneemt. Het fascinerend ritme waarboven nu eens een enkel solo instrument improvi- die ook direct "in" zijn en enthousiast voor een nieuw idee, zoals: Lea te Has- seloo, docente volksdansen, die de dansen instudeert; Gerard Rist jouw, koordirigent, die repeteert met de zangers en musici en ook de uit voeringen zal dirigeren; Anna Holtrop, voordrachtkunstenaar, die de tekstre gie voor zijn rekening neemt en de rol van Thomasvaer vervult; en Qui van Woerdekom, dirigent van het befaam de Amersfoorts Jeugdorkest, die de musici heeft geworven. Zangers, acteurs en dansers komen uit de Gospelgroup "The Messengers" en het toneelgezelschap "Soester Applaus". Musici van Het Amersfoorts Jeugdor kest, de Soester Orkestvereniging en Musica Montana zullen het orkest vormen. Aan de Nieuwjaarswens (op rijm!) wordt al hard gewerkt door Hans Kraal, Jan Roels, Bert Overbeek en Anne Holtrop. Omdat alles uit een krap budget moet worden gefinancieerd, hoopt men op de medewerking van enkele ondernemers voor de aankleding en versiering van het toneel met planten en bloemen. Voorts wil men een beroep doen op die Soestenaren, die destijds voor het 950- jarig bestaan van Soest kleding hebben vervaardigd, deze ter beschikking te willen stellen. Voor de opvoering op Nieuwjaarsdag seert, ofwel een aantal instrumenten als trompet, clarinet en trombone hun improvisaties door elkaar heen „vlech ten", brengen de toehoorders steeds weer tot enthousiasme. En het zijn waarlijk niet alleen de jonge mensen die door deze muziek worden geboeid, ook talrijke ouderen beleven er veel ge noegen aan. Al met al een goede reden om in "De Borg" een Jazz Sociëteit op te zetten. Voorlopig zal men deze éénmaal per maand op vrijdagavond houden. Bij voldoende belangstelling zal dit echter meerdere malen per maand kunnen gebeuren. De eerste bijeenkomst zal plaatsvin den op 26 november a.s. Houdt die avond vrijEr wordt op een grote opkomst gerekend. heeft de heer Gjaltema, directeur-be heerder van De Borg, de grootste zaal gratis ter beschikking gesteld. Mede hierdoor is het mogelijk de toegangs prijzen voor de drie voorstellingen (om 14.00, 16.00 en 20.00 uur) zeer laag te houden: ƒ5,- per persoon.' En daarvoor ontvangt men dan ook een tekstboekje Hopelijk zal men spelen voor een uit verkochte zaal. Als gevonden voorwerp werd bij de po litie vorige week een pak orgelboeken gedeponeerd, aangetroffen op de Ko ningsweg, ter hoogte van de Belvedere- weg. Het pak bevatte 49 exemplaren van eeen boek met orgelcomposities van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Ver moedelijk zijn ze van een rijdende vrachtwagen afgevallen. De Christelijke Oratorium Vereniging te Baarn hoopt op 24 november a.s. een Kerkconcert te geven in de Kruiskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn, aanvang 20.00 uur, o.l.v. Thijs Kramer. Uitgevoerd worden „Te Deum" van Purcell, Psalm 42 van Mendelssohn en Lauda Sion van Mendelssohn, afgewis seld met de orgelsolo „Voluntary" in 9 minor van Handel door Jan Jansen, en de pianosolo „Variations Sérieuses" op. 54 van Mendelssohn door Thijs Kramer. Solisten zijn: Anna Adam, sopraan; Delia van Schalk, alt; Jaap Smit, tenor; Cor Niessen, bas; Jan Jansen, orgel; Thijs Kramer, vleugel. In de pauze is koffie verkrijgbaar in het Brandpunt. Toegangsbewijzen, inclusief volledig programma, a 7,50 verkrijgbaar bij V.V.V.-kantoor, de Boekhandel, Pro Disco en bij Mevr. C. F. van der Marel- Soetekouw Prof. Fockema Andrealaan 33, tel. 15611. 65+ en CJP 6,- (uit sluitend aan de kerk verkrijgbaar). Sedert enige weken houdt de C.O.V. haar repetities in het kerkgebouw van de Ned. Protestanten Bond aan de Kampstraat. De tijden zijn ongewij zigd maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur Een goed moment voor nieuwe leden om zich bij dit koor aan te melden. Overigens op 29 november a.s. is er géén repetitie Soester Courant van woensdag 17 november Prins Hendriklaan 1 Telefoon

Soester Courant | 1982 | | pagina 11