ga s dieren vangen met de camera 16 \NT EN uur. EST Li Eigenlijk is het 't hele jaar door Dierendag, want er zijn altijd dieren om ons heen en ze maken ons leven boeiender en zorgen voor veel afivisseling. Wie de die ren waardeert, zal hun leven ook graag in foto's of met de filmcamera willen vastleggen. Dat kan het hele jaar in huis, in de dierentuin, in een wei of in de vrije na tuur. Hier is een pagina vol dierenfoto's... misschien brengen ze u op ideeën om ook de dieren in uw omge ving eens te vangen met de camera. Stopster Courant van woensdag 17 november 19H2 Op de knieën Een poes aan de maaltijd... zo'n foto kun je alleen maken als je als fotograaf door de knieën gaat en zo het dier door de zoeker be kijkt. Voorat bij de kleine dieren kun je het beste een standpunt kiezen van waaruit het dier van zijn (of haar) ooghoogte kan wor den gefotografeerd. de wandeling ook de bazin op de foto, want mens en dier leveren vaak boeiender foto 's op dan al leen het dier. Het goede moment Een concours hippique is een eve nement, dat vele fraaie dieren foto 's op kan leveren. Vooral als u beschikt over een camera, waar mee sluitertijden mogelijk zijn van I /500e of Hl.000e seconde. Dan komt zo'n duo haarscherp op de Dat doet zo'n zoomlens Met een zoomlens kunt u vanaf hetzelfde standpunt de foto hier-,x naast (links) en hierboven maken. Eenvoudig door, nadat u de eerste foto hebt gemaakt, de camera te kantelen en een andere beeldboek te kiezen. Dank zij 'de lens met de vele beeld hoeken' zijn er nu veel meer mogelijkheden om een boeiende foto te maken. Mistige morgen Een sfeervolle dieren- en land schapsfoto... dat is deze opname van een wei op een mistige mor gen. De foto is gemaakt met een groothoeklens. Met die lens krij gen de elementen op de voorgrond vaak een extra accent en de hori zon lijkt verder weg. Daardoor ontstaat er een goede diepte werking, die in dit geval nog ver sterkt wordt door de mist. Achtergrond belangrijk De flamingo's in een dierentuin... het lijkt of ze daar alleen maar mooi staan te wezen. Die stelt- lopende vissers met hun sierlijke halzen zijn beslist een foto waard, vooral als u kans ziet ze te 'van gen tegen een donkere achter grond. Mens en dier Dalmatische honden zijn geboren fotomodellen omdat ze zo'n mooi en opvallend zwart/wit jasje aan hebben. De fotograaf zette tijdens Poes op z'n vaste plek A Is dat de vaste plaats is van uw poes: zet hem (haar) dan ook zo op de foto. Zo'n koninklijk dier in Mooi motief In een dierenpark of 'n grote vo lière ziet u de pauw, de uit India afkomstige siervogel met de mooiste veren. Met geduld en wat geluk (van uw kant) laat hij ze zien en dan is er werk aan de winkel om er snel een goede foto van te schieten. Dit is een beeld- uitsnede van zo'n pauwenstaart foto. Portret van een geit Dieren hebben een karakter, net als de mensen. Je kunt het soms ook in een portret zichtbaar ma ken, zoals uit deze geitenfoto blijkt. Hij is genomen met een te- lelensje van 90 mm, de ideale lens voor het maken van portret foto's. De geitekop is scherp afge beeld; door de langere brand puntsafstand ligt de achtergrond buiten het scherptebereik en is deze dus wazig. Koeien in tweevoud Gewoon een paar koeien aan de waterkarjt.... geen mqtiefwaar fats van te maken is. Töt er iemand komt, die er méér in ziet dan an dere mensen. En dan deze foto maakt, waarin het spiegelbeeld in het water zorgt voor een verras sende beeldopbouw en een mooie plaat. J'oto. Deze opname werd precies k op het goede moment gemaakt, f Ontmoeting op de hei Is het een herder met z'n hond? Of zomaar een vrolijke wande- 1 laar, die de eenzaamheid van de hei heeft opgezocht? We weten het niet. Maar wel is zeker, dat dit gewone plaatje van een hond en zijn baas een mooi voorbeeld is van wat een dier voor een mens kan betekenen: een goede vriend waar je trots op bent. een karakteristieke houding op de bank of op het eigen kleedje: u bewaart die foto als een fijne herinnering aan een gezellige huisgenoot.

Soester Courant | 1982 | | pagina 17