adcimci Zo gezien... Intocht van Sint Nicolaas Peuterspeelzalen in optocht naar Gemeentehuis "plm. 10% minder in ruil voor voortbestaan" 0?° DeEekhoorn hnizenkrant A.s. zaterdag 20 nov., llf.00 uur: ROOMBOTER Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen TANDEN BORSTEL SCHOUDERHAM Anneke S. KUIKENFILET Voorstel welzijnsinstellingen aan gemeentebestuur Woensdag 17 november 1982 61e jaargang no. 12 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Gecontroleerde oplage 8.350 Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar f 24.— Verschijnt iedere woensdag herenmode door GERARDPAUL Verkeersdrukte in Kerke- buurt valt nogal mee Na het oordeel van burgemeester en wethouders is er geen sprake van een buitensporige verkeersdrukte in de his torische Kerkebuurt, met name achter de Oude Kerk, zoals de bewoners vin den. Naar aanleiding van brieven van bewoners hebben B W een verkeers telling in de Kerkebuurt laten houden en daaruit is, zo deelde wethouder drs. G. Plomp (VVD) vorige week in de commissie Ruimtelijke Ordening mee, gebleken dat er geen sprake is van een buitensporige verkeersdrukte. Eén van de bewoners is dit inmiddels mee gedeeld. Auto gestolen Een inwoner van Soest deed vorige week aangifte van diefstal van zijn auto, een Mercedes, die naar zijn zeggen geparkeerd had gestaan bij een restaurant aan de Steenhof f straat. Na zijn vertrek uit het restaurant had hij de wagen die in elk geval was voorzien van een alarminstallatie niet meer kunnen terugvinden. Enige tijd later werd de vermiste auto aangetroffen op een parkeerterrein, op ca. 200 meter afstand van het restaurant. De wagen vertoonde geen sporen van braak. De eigenaar wist zich bij nader inzien niet meer zo nauwkeurig te herinneren waar hij zijn wagen had neergezet... Zaterdagmiddag is het weer zover. Sint Nicolaas arriveert om twee uur precies op het station Soest- Zuid, met in zijn gevolg een heleboel Zwarte Pieten, muzikanten, ruiters, fietscrossers en wie of wat al niet meer. Op het station zai de Goedheiligman worden verwelkomd door de heer J. H. Heerkens, waarna de glorieuze intocht begint die om ongeveer half vier zal eindigen bij het gemeentehuis. Daar wordt de Sint toegesproken door burgemeester P. Scholten. De roete vanaf het station naar het gemeentehuis is als volgt: Bunt- weg. Eikenlaan, Soesterbergsestraat, Korte Ossendam, Ossendamweg, Nieuweweg, Eigendomweg, Weegbreestraat, Dalweg, De Akkeren, Gerrit van de Veenstraat, Wiardi Beekmanstraat, Laanstraat, Beetz- laan, Nieuwstraat, Koninginnelaan, Nieuwerhoekplein, Burg. Grothe- straat, Van Weedestraat, Steenhoffstraat. WIJ HELPEN U ONDER DAK VAST(goed) EN ZEKER(heid)!! De Soester NBM-makelaars Zie pagina 4 Alleen donderdag Kaasafdeling Bij aankoop van 1 kilo JONG BELEGEN KAAS a 10.98, pakje a ƒ2.69 voor Alleen donderdag Drogisterij Elmex (in koker) voor Een paar honderd peuters, leidsters en moeders - overigens ook enkele vaders - hebben er maandagmiddag j.1. geen twijfel over laten bestaan dat het lot van de Peuterspeelzalen in Soest hun zeer ter harte gaat. In een fleurige op: tocht trokken de peuters, waarvan de meesten voor de gelegenheid fraai waren uitgedost, en de volwassenen eenmaal rondom het gemeentehuis, onder het zingen van kinderliedjes. Op verschillende spandoeken werd dui delijk gemaakt dat de zaak waarom het ging heel wat minder reden tot op gewektheid geeft dan de bont gekleur de stoet wellicht deed vermoeden. Het voortbestaan van de Peuterspeelzalen in Soest, althans van driekwart ervan, staat op het spel. Aan de achterzijde van het gemeente huis verzamelde de menigte zich om haar opwachting te maken bij burge meester P. Scholten, die zich onder de "betogers" mengde. Mennie Balvers, leidster van de peuterspeelzaal "De Bron", overhandigde de heer Scholten een aantal lijsten waarop ongeveer 1100 handtekeningen waren verzameld, uit protest tegen de ge- Met koophuizen die u in geen andere gids aantreft. Een ruime keuze van huizen in Amersfoort, Soest, Baarn en omgeving. Vraag gratis toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor JHM wonen in de groene zone Soest, 02155-16251 W Amersfoort, 033-630506 Verzekeringsadvies nodig Wat moet ik beginnen Stap dan bij van Rouwendaal naar binnen. Bij ons hypotheekrente vanaf 8,5% J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Alleen donderdag Vleeswarenafdeling 150 gram van 2.54 voor Alleen donderdag Anneke S. is een "vriendin des huizes". Wat dat inhoudt? Nou, ze weet bijvoorbeeld precies waar de sleutel ligt. Als we dan niet thuis zijn kan zij alvast koffie zetten. Zijn we d V wel en zitten we toevallig net te eten, dan pakt ze uit zichzelf wel een stoel en schuift er even bij. Ze komt altijd door de achterdeur binnen, hangt haar jas op de kapstok en brult soms al om koffie of bier als ze nog in de gang staat. Op die manier blijft het wel een verrassing als na het klappen van de deuren en gestommel in de gang, de kamerdeur open gaat. Je weet nooit wie d'r nou weer binnen komt. Vorig jaar om deze tijd onge veer was dat dus Sinterklaas met een zak vol cadeautjes. Voor alle gezinsleden. We had den, zoals te doen gebruikelijk is, lootjes getrokken en surpri ses gemaakt. Ook Anneke zou van de partij zijn. Sinterklaas vieren in je eentje is niet erg opwindend en wat ons betreft is zij met haar creativi teit en uitbundigheid een wel kome aanvulling op het heer lijk avondje. Alles was aanwe zig voor een gezellig huiselijk feestje en na de koffie begon nen we vrolijk aan het ontbol steren van de verrassingen. Iedereen kreeg op zijn tijd een beurt en werd zo mogelijk op rijm onderuit gehaald. De goedheilig man zelf kon daar natuurlijk niet op wachten en was 'm al lang gesmeerd toen één van de kinderen een kreet slaakte. Zo'n loeier waaraan je direkt kunt horen dat er iets heel ergs aan de hand is. Hij hield zijn hand voor de mond, keek met grote ogen om zich heen en zei langzaam"Ik ge loof dat er iets helemaal ver keerd gaat". Hij stond op en wenkte mij met zijn hoofd, om even mee te lopen. In de keu ken onthulde hij de oorzaak van zijn ontsteltenis. In de zak had hij een pakje zien liggen voor Anneke, dat niet door hem was gemaakt. Hij was de enige die kon weten dat er nog een twee de pakje voor Anneke in de zak zat. "Voor Anneke" stond er op, dus dat klopte wel. Niemand had zich echter gerealiseerd dat onze bloedeigen dochter ook Anneke heet. Met als ge volg dat er twee pakjes in de zak zaten voor Anneke P. en niet één voor Anneke S. Het feestje dreigde lelijk in het water te vallen en vertwijfeld keken we elkaar achter de ste vig gesloten keukendeur aan. En omdat naar het schijnt cre atieve invallen het beste ont kiemen onder hoge druk, gre pen we zonder aarzelen een al gebruikte cartonnen doos, sme ten die vol met van alles en nog wat en zetten die naast de voor deur. Met een schijnheilig ge zicht voegden we ons weer in de kring en stookten iemand anders op om stiekem aan de deurbel te trekken. Iedereen wist dat we elkaar zaten te be duvelen, maar op 5 december mag dat. Is het zelfs verplicht. Nieuwe verkeersborden Kerkpad Door de plaatsing van verkeersborden die aanduiden dat het Kerkpad is ver boden voor alle verkeer, behalve voet gangers, denkt het College van B. en W. duidelijkheid te hebben geschapen over de juridische status van het pad. Overigens wordt dat bord voorzien van een onderbord met de tekst'Uitgezon derd voor fietsers en bestemmings verkeer". Deze wijziging heeft geen financiële consequenties, zo deelde wethouder drs. G. Plomp (VVD) in de commissie Ruimtelijke Ordening mee. De (papieren) verplichting voor de aanwonenden om voor het met de auto berijden van het pad een schriftelijke ontheffing te bezitten, waarvoor leges- gelden moesten worden betaald, is feitelijk nooit in de praktijk gebracht, op een enkele uitzondering na. Het Kerkpad heeft nu nog de status van verplicht fietspad. Een onderzoek naar de snelheid waarmee de auto's van de aanwonenden over het pad mogen rij den is nog niet afgerond, aldus de wet houder. SLAGERIJ ƒ5.- voordeel KILO, van 18.70 vooi Op initiatief van de Kinderboederij "De vrije Teugel" zijn acht welzijnsinstel lingen vorige week tijdens een bijeenkomst in Artishock in principe akkoord ge gaan met een tegenvoorstel aan het gemeentebestuur, als alternatief voor de door het College van Burgemeester en Wethouders voorgestelde bezuinigingen op de diverse vormen van welzijnswerk. Het tegenvoorstel komt neer op een aan bod van de instellingen om de subsidies voor 1983 met omstreeks tien procent over het geheel te verlagen, om zodoende het voortbestaan van het "netwerk" van kleine en grote welzijnsinstellingen in Soest te handhaven. Over de verdeling van de in te leveren 10% wil men graag in overleg treden met het College en de andere instellingen. De in Artishock verzamelde vertegen woordigers - die zich overigens uiter aard nog niet formeel namens hun ver schillende achterbannen konden bin den - werden het in de aanvankelijk wat rommelig verlopende vergadering roerend eens. Op korte termijn zou ge tracht worden de formele instemming van de instellingen die aanwezig waren te verkrijgen, alsmede die van de in stellingen die verstek hadden laten gaan. Ter vergadering waren aan wezig vertegenwoordigers van de Stichting Artishock, de Vereniging Ar tishock, de Stichting Jeugdzorg, de Stichting Peuterspeelzalen, de Muziek school, de Federatie Welzijnswerk Ouderen, de Vrouwenraad en de Kin derboederij "De Vrije Teugel". Een driemanschap, bestaande uit Leo v.d. Berg, Ernst Dienaar en Johan Baks, nam de taak op zich het contact met de andere instellingen te leggen. Een en ander diende op zeer korte termijn plaats te vinden, met het oog op de hoorzitting die vanavond in het Griftland College wordt gehouden door de gemeenteraad van Soest. .Namens de in Artishock verzamelde instellingen (en wellicht dus nog meer) zal de heer P. Zeegers, - voorzitter van de Commissie Welzijnsplanning maar niet in die kwaliteit aanwezig - het woord voeren tijdens de hoorzitting. De heer Zeegers leidde ook de soms wat chaotische bespreking in Artishock, die door veel mensen werd gebruikt om de begrijpelijke stoom eerst af te blazen. De vergadering had de belangstelling van een aantal gemeenteraadsleden van Progressief Soest, de Partij van de Arbeid en de VVD. Alle sprekers waren het er over eens dat er aan bezuini gingen nauwelijks te ontkomen viel, al werd van diverse zijden duidelijk ge maakt dat het eigenlijk niet meer kan. Eén van de aanwezigen merkte op dat er feitelijk niet eens van "bezuinigen" kan worden gesproken: "De financiële ombuigingen betekenen voor het wel zijnswerk dat er werk wordt afgesto ten, en dat is principieel gezien heel wat anders! Over het gevaar dat eventueel aan te spannen AROB-procedures de "goede sfeer" tussen gemeentebestuur en in stellingen zouden kunnen bederven werd opgemerkt dat die goede sfeer er allang niet meer was. Toch hopen de instellingen vurig dat de gemeenteraad het tegenvoorstel sym pathiek tegemoet zal treden, op grond van de door de instellingen getoonde goede wil. Men verwacht ook dat het gemeentebestuur de constructieve op stelling zal honoreren door ruimte te creëren voor overleg over de vraag hoe de financiële problemen in de jaren na 1983 moeten worden opgelost. Over leg tussen gemeente en instellingen was er tot dusver niet of nauwelijks ge weest. Volgens sommigen was er eer der sprake van een overval dan van een overlég. Zulk overleg zou er in de toekomst naar de smaak van de aanwezigen toe leiden dat er samenwerking ontstaat op het gebied van personeel, gebouwen en materiaal, waardoor het totale "net werk" gehandhaafd kan worden. Bij het ter perse gaan van deze editie werd bekend dat in elk geval de Ver eniging Reumapatiënten Baarn/Soest, het Soester Mannenkoor "Apollo", de Stichting Jeugdzorg, de Stichting Peu terspeelzalen en de Alg. Bond v. Ouderen zich formeel al achter het initiatief hebben geschaard. meentelijke bezuinigingsplannen en voor het openhouden van alle peuter speelzalen. Vervolgens reikte de 3- jarige Lineke Snijders de burgemees ter een fraai werkstuk aan. In zijn reactie prees de heer Scholten de jonge burgers van Soest die nu al de weg naar het gemeentehuis konden vinden. "Peuters moeten de aandacht houden die ze verdienen," meende de heer Scholten. "Vooral de aandacht van de ouders," benadrukte hij, "is de moeite waard." Overigens zette hij vraagtekens bij de noodzaak om peuters te gebruiken om de argumenten tegen 'de subsidiever mindering kracht bij te zetten - een op merking die hem door de omstanders nauwelijks in dank werd afgenomen. Hij wees erop dat het College in het aangepaste bezuinigingsvoorstel het voortbestaan van althans twee van de speelzalen (in de wijken die daar van uit sociaal oogpunt het dringendst be hoefte aan hebben) wil trachten te handhaven. De heer Scholten meende daarmee overigens ook de wens van het bestuur van de Stichting Peuter speelzalen tegemoet te komen. "Ieder een moet inleveren, niemand ont springt de dans,merkte hij op, om be grip vragend voor het standpunt van het gemeentebestuur in deze moeilijke tijd. De meegebrachte spandoeken,, vlaggen en ballonnen werden na afloop van de actie aan het gemeentehuis aan gebracht, waarvan zij overigens door een medewerker van de gemeente in verbazend rap tempo weer werden ver wijderd. Truien en vesten van o.a. Torras en Pringle. Tot en met maat 62. Eveneens spencers in vele kleuren en dessins.

Soester Courant | 1982 | | pagina 1