Hockey Heren I in problemen F EETHOEKEN TAXI KLOMP 12984 Volendam - B.D.C. 19-17 Heren Olympia/Parade koploper in derde divisie Eindklassering Motorcross-seizoen 1982 Shot moeizaak tot winst tegen Idefix Wederom verlies Duinkikkers heren: 5-6 BB SOESTDBJK HANDBAL VOLLEYBAL CAFÉ-RESTAURANT BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES TAFELTENNIS TEL. HOCKEY bij TIFFANY v. Weedestraat 52 - Soest WATERPOLO SocsteM^ouran^anwotu^ 21 In de vijfde competitiewedstrijd van dit seizoen moest B.D.C. in een uit wedstrijd aantreden tegen Volendam. >let veel fysieke kracht treedt deze ploeg zijn gast altijd tegemoet en zij weten hun lichaamskracht altijd goed uit te buiten. Bovendien beschikken zij „ver 2 behendige opbouwspelers die hun bewakers veelvuldig op het ver keerde been zetten. Dit gaf een gelijk- opgaande strijd te zien met aan weers zijden veel kansen. Door het missen van maar liefst 4 strafworpen door BDC trokken de gastheren uit Volendam aan het langste eind. Trainer Piet Diemei had de beide opbouwverdedigers de opdracht gege ven vanaf ca. 9 meter hun aanvallers af te stoppen. Het midden zou dan naar beide kanten rugdekking moeten ge ven. Het was hierbij de bedoeling het snelle wisselspel van de gastheren in te binden, want met het beweegbare wis selspel van Volendam is de verdedi ging kansloos. Aanvankelijk leek de opzet te slagen. Hoewel Volendam de score via een strafworp kon openen, waren het toch de Soestenaren die al snel de leiding namen. Jan Bunt had vanuit de opbouw BDC langszij gebracht. Het waren achtereenvolgens Sjaak Smeeing. vanuit een strafworp en Ralph Chris- tiani vanaf de cirkel die de Soestenaren een 1-3 voorsprong gaven. Nadat Sjaak Smeeing zijn 2e strafworp gemist had. was het Volendam dat zijn antwoord gereed had. BDC verslapte in zijn verdedigende opdracht en beide op bouwers van de gastheren maakten hier dankbaar gebruik van. Zij zorgde ervoor dat beide ploegen na 10 minuten spelen weer op gelijke hoogte stonden. Opnieuw nam BDC een voorsprong van twee doelpunten. Zodat halverwege de 2e helft het met 5-3 voorstond. Met nog 5 minuten te spelen nam Volendam voor het eerst de leiding 7-6. Via een strafworp van Cleem Diemers en een doelpunt van Paul van den Deysel kwam BDC in de laatste minuut nog langszij. Ook nu weer bleek de tomelo ze vechtlust. In de laatste seconde van de le helft wist de linkeropbouwer van de Noord- Hollandse ploeg nog éénmaal te sco ren, zodat beide ploegen gingen rusten met een stand van 9-8 in het voordeel van BDC. In de 2e helft verzilverde Cleem Die mers opnieuw een strafworp. De span ning werd langzaam maar zeker ho ger, en hoewel het spelpeil niet hoog lag kwam het publiek toch aan zijn trekken. De doelpunten vielen over en weer en halverwege de 2e helft was de stand gelijk 14-14. Voor BDC waren de doelpunten makers Sjaak Smeeing en Cleem Diemers. Volendam nam het initiatief en stond in de 47e minuut 2 doelpunten voor. BDC kreeg tweemaal de gelegenheid om via een strafworp gelijk te komen. Beide kansen werden om zeep geholpen. Toen de gastheren daarop vanuit de opbouw wel wisten te scoren, leek het erop dat BDC geslagen werd, maar de Soestenaren bleven volop in de strijd, waarop Volendam niet gerust was. Met veel overtredin gen en veel noodgrepen probeerden zij hun gasten te stoppen. Dat dit resulteerde in twee strafwor pen verbaasde dan ook niemand. Paul van de Deysel en Ralph Christiani zorgden er voor dat beide kansen omgezet werden in doelpunten. 17-16. De Volendammers hielden echter het hoofd koel. Opnieuw namen zij een voorsprong van twee doelpunten. De spanning was te snijden. Topscoorder Cleem Diemers bracht BDC met nog 1 minuut te spelen terug op 18-17. Jam mer genoeg voor de BDC-ers lukte dat laatste doelpunt niet meer. Dat Volen dam tenslotte in de laatste seconde van de wedstrijd de stand nog op 19-17 bracht was alleen nog maar interes sant voor de statistieken. Het tegenval lende resultaat voor BDC uit 5 wed strijden is nu 5 punten. Wil. BDC de aansluiting met de kopgroep binnen bereik houden, dan moeten zij beslist aanstaande zondag van AHC uit Am sterdam winnen. Uiteraard achten wij ze in deze wedstrijd beslist niet kans loos, vooral omdat zij het voordeel van thuisspelen hebben. Knappe overwinning dames BDC Het eerste team van de handbalvereni ging BDC uit Soest moest afgelopen zondag tegen Volewijekers uit Amster dam. Een tegenstander die bekend staat als een lastige ploeg, die in deze competitie nog maar twee punten wist te behalen. Alleszins een reden om een spannende wedstrijd te mogen ver wachten, wat ook inderdaad het geval was. Volewijckers opende de score in de eerste minuut van de wedstrijd. Maar BDC wist deze achterstand snel in te lopen via doelpunten van Ada van Hal en Gré Leverink. Dit bracht de stand op 2-1. Hierna was het Ria v. Dijk die twee keer kon scoren waarbij vooral het vierde doelpunt opviel. Door enkele slordigheden wist Volewijckers toch weer terug te komen tot 4-3. Voor BDC was het keepster Joke v.d. SPORT Het eerste herenteam wist vrij gemak kelijk te winnen van het op de tweede plaats staande VCM uit Maarssen. Helaas wisten de dames van het eerste in een spannende wedstrijd weer geen punten te vergaren. Het tweede herenteam kwam binnen drie kwartier tot winst tegen het op de laatste plaats staande Oberon. Dames 2 behaalde één punt in de wedstrijd tegen het eerste damesteam van Lovoe uit Loosdrecht. Kamp diameter naar een uitstekende vorm groeide. De tweede hellt leek aanvankelijk hetzelfde spelbeeld op te leveren, maar De tweede helft leek aanvankelijk hetzelfde spelbeeld op te leveren. De dames van BDC hielden het hoofd koel, zodat resultaat niet uit bleef. Zowel aanvallend als verdedigend lie ten ze zien dat ze meer in hun mars hebben dan tot nu toe in de competitie is gebleken. Ria v. Duuren schiep kan sen voor Ria van Dijk, die scoorde vanaf de cirkel en voor Gré Leverink in een snelle break-out. Zelf wist ze ook nog te scoren evenals Thea Pronk. Hier stond slechts een doelpunt van Volewijckers tegenover, zodat de stand in de 12e minuut van de tweede helft 8-4 was. Het was nu voor BDC een bekeken zaak. Marijke Hoekstra en Geesje van Engelenburg scoorden elk nog één keer en met een strafworp, genomen door Ria v. Dijk behaalde BDC een 11-6 overwinning. Hiermee bleven twee kostbare punten in Soest. Opvallend was het goede spel van jeugdspeelster Ellen van Dorrestein. Volgende week moeten de dames van BDC op bezoek bij V. en K. in Gronin gen. De wedstrijd begint om 14.10 uur. Strafworp van BDC op hot doel van Volendam. Na afgelopen zondag konden de motor- crossverenigingen van Soest, Amers foort, Baarn, Bunschoten en Nijkerk de eindklasseringen op maken In de diver se klassen. Ondanks het gebrek aan eigen cross terrein kan toch geconstateerd worden dat het voor de vele crosliefhebbers een uitstekend seizoen geweest is. Uitslag Regio Cross 1982 Mini Automaten 1. Jeroen Smit. 2. Michael Dral 3. Andreas Dral 4. Mark Metz 5. Raimond Smit Mini Versnelling 1. André v. Alfen 2. Marco Smit 3. Marco Hagelen 4. Mark Koenen 5. Patrick de Vries Bromfietsen 1. Rudy van Hamersveld 2. Jos van Hamersveld 3. Marco Morien 4. Wim van Schoonhorst 80 cc Junioren 1. Jack Kraai. 2. Dicky Baaiman. 3. Wilco Vos. 4. Klaasjan Koelewijn. 5. Henry Bos. 1. Jack Kraai. 2. Dicky Baaiman.3. Wilco Vos. 4. Klaasjan Koelewijn. 5. Henry Bos. 80 cc senioren: 1. Hans Reijerse 2. Etienne van Hout. 3.Ronald van Altena. 4. Maurico Aguiho. 5. René Molenaar. 50 cc junioren: 1. Wilfred Meijers. 2. Patrick Lamens. 4. Jan Willem Heimensen. 4. Diana van Gullick. 5. Mark v. d. Brink. 50 cc senioren: 1. Henry de Bont. 2. Gerard van de Poel. 3. Chris van Homoet. 4. Ferry de Boer. 5. Henry v. d. Beek. 125 cc junioren: 1. Peter de Jong. 2. Danny Lamers. 3. Joop Hopman. 4. Jan van Veen. 5. Herman v. d. Heuvel. 125 cc senioren: 1. Henk v. d. Kooy. 2. Menno Bijlaard. 3. Gertjan Voskuil. 4. Sjoerd Fokkema. 5. Chris Voskuil. 250 cc junioren: 1. Peter de Bruijen. 2. Gert van Dijk. 3. Peter v. d. Ham. 4. Jan Heinen. 5. Roel Mulder. 250 cc senioren 1. Arjan Brouwer. 2. Sunou Schimmel. 3. Rudy Breuker. é.Eddy van Gullick. 5. D. Moutfraun. 500 cc junioren: 1. Gert v. d. Ree. 2. René van Daal. 3. Ton Stalenhoef. 4. Julian de Graaf 5. Jaap Koelewijn. 500 cc senioren: 1. Rob Vernet. 2. Hein Felix. 3. Ries van Schaik. 4. John Ruitenbeek. Bekercross M:C. Utrecht Mini-automaten: 1. Jeroen Smit. 2. Mark Metz. 50 cc Mini versnelling: 1. Marco Smit. 80 cc junioren: 1. Marco van Hagelen. 50 cc junioren: 1. Mark v. d. Brink. 50 cc senioren: 1. Chris van Homoet. 125 cc nieuwelingen: 1. Eric de Bree. 2. Ronald v. Dorrestein. 4. Michel van Rossum. 125 cc junioren: 2. Hans Reijerse. NMB-cross Luykgestel 80 cc grote wielen: 4. Gert't Lam. BART KOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw In oud-hollandse stijl ingerichte zaal Trainer Van Walsem verlaat „De Duinkikkers" Na de clubkampioenschappen heeft de trainer van de wedstrijdploegen van de Soester Zwemvereniging ,,De Duin£ kikkers" de wens te kennen gegeven niet langer deze ploegen te trainen. Gedurende de ruim twee jaar van trainer Van Walsem zijn de persoon lijke prestaties van de meisjes en jongens duidelijk beter geworden. Vele zwemsters en zwemmers zitten weer in de B-limietgroep, terwijl ook een redelijk aantal de hoogste A-limiet- groep hebben bereikt. De resultaten in de F-competitie waren iets teleurstellend, omdat de zwem ploeg niet over dames- en herenzwem mers beschikt. Over de opvolging heeft het bestuur een voorlopige beslissing genomen. Ries van Schaik. Heren Olympia L - VCM 3-0 Door een zeer sterk begin van Olympia werd VCM in de eerste minuten bijna weggespeeld. Al vrij snel werd het 11-3 voor Olympia. Daarna verslapte het spel van de heren en daar maakte de tegenstander gebruik van. Zij kwamen terug tot 14-12. De Olympianen. door het massale publiek aangemoedigd, wonnen de eerste set toch tamelijk gemakkelijk met 15-12. In de tweede set hadden de heren Olympianen meer tegenstand en werd het een gelijkop- gaande strijd. Dit duurde tot de stand 11-11. Daarna trokken de heren de touwtjes wat steviger aan en maakten de set uit. De derde set begonnen de Olympianen ongeconcentreerd, zodat de heren uit Maarssen voor het eerst een voor sprong wisten te nemen van 5-2. Deze konden zij niet verdedigen. Met minder goed volleybal zagen de Olympianen toch nog kans geen punten meer weg te geven en de set uit te maken. Setstand 15-5. Olympia 2 - Oberon 3-0 Het reserveteam van Olympia kwam zaterdag uit tegen de Weesper volley- binnen te halen. De eerste set verliep kwartier wisten de heren de punten binnen te halen. De eerste set verlipe zeer snel naar een 15-0 overwinning. Dit was te danken aan een prima serve van Olympia waar de tegenstander geen raad mee wist. In de tweede set bood Oberon wat meer tegenstand, maar het mocht niet baten. Het werd uiteindelijk een 15-8 overwinning. De derde set werd ook snel beëindigd met 15-7, waardoor Oberon nog geen punten heeft kunnen binnenhalen. Het was qua wedstrijd een vrij matte vertoning. Olympia 3 - SW 5 Het derde hé ren team moest aantreden tegen het op de laatste plaats staande SW 5 uit Soest. De eerste set werd een zwaar bevochten overwinning voor de Olympia-jongens, mede door het weg vallen van de spelverdeler Arie van de Wal, die door zijn enkel ging. Door dit gemis ging Olympia over op het 5-1 systeem. Door 1009#inzet van Olympia werd er met 15-12 gewonnen. De twee de set ging door slecht een slordig spel van Olympiazijde met 15-12 verloren. De derde set liep weer beter. Door goede passes en door gevarieerde aan vallen werd er met 15-4 gewonnen. De vierde en tevens laatste set stonden de oranje/zwarten al snel op een 10-1 achterstand. Ze wisten toch nog terug, te komen tot 10-10. Maar door fouten en ongeconcentreerd spel werd er met 15-12 verloren. Door dit resultaat blijft heren 3 nog ongeslagen. Spokers 2 Olympia 4 In een slechte wedstrijd heeft Olympia 4 in Hilversum een punt laten liggen. In de eerste set ging de wedstrijd gelijk op. Spokers trok met 17-15 aan het langste eind. In de tweede set was ongeconcentreerd spel er de oorzaak van dat ruimschoots werd verloren met 15-3. De derde set ging lang gelijk op en Spokers kon het tót 7-7 bijbenen, maar toen liep Olympia weg tot 7-12. Spokers kwam nog wel terug tot 11-14, maar uileindelijk wonnen de Soestenaren deze set met 11-15. De vierde set gaf een totaal ander Spokers te zien. Een slechte stop en onrust in het team zorgden ervoor dat Olympia een 0-7 voorsprong kon nemen, welke ze niet meer uit handen gaven. Setstand 7-15. Spirit 7 - Olympia 8 De eerste twee sets waren voor Spirit. Olympia kwam helemaal niet in zijn spel. De derde set verliep stukken beter. In de lange ralleys trok heren 8 regelmatig aan het langste eind. Het werd 15-8. Ook de vierde set werd er gemakkelijk gespeeld tot 10-2. Toen kwam de klad er in en werd het zelfs 12-11 voor Spirit. In een spannende slotfase kon Olympia de setwinst pak ken. Eindstand: een gelijkspel met de setstanden 15-6, 15-8, 9-15, 12-15. Dames Olympia 1 VCV 1-3 Na een rommelige eerste set waarin vrijwel niets functioneerde begonnen de dames, door het publiek opgepept, aan de tweede set tegen VCV. Na een spannende gelijkopgaande strijd won Olympia alsnog de set, na eerst van een 6-3 achterstand terug op gekomen te zijn een voorsprong 9-6 werd de setstand 15-10 voor Olympia. Ondanks de luide aanmoedigingen van het publiek ging set drie verloren met 10-15 door een slechte pass. De vierde set stond Olympia al gauw met 4-1. En door weer een slechte stop kon VCV terugkomen op 11-6. Door invalsters Janneke v.d. Hoek, die erg goed speel de, kwamen de Olympianen terug tot 13-13. Helaas hadden de Paradedames niet meer de kracht om de set in hun voordeel te beslissen. Olympia 2 - Lovoc 12-2 Olympia 2 begon met een gevarieerde aanval aan de eerste set en wonnen deze met 15-8. De tweede set werd door fanatiek spel gewonnen met 15-5. De derde set verliep erg rommelig en ging verloren met 15-10. De vierde set ook verloren: 15-12. Programma donderdag 18-11 dames 20.15 uur Olympia 5 - Oberon Beuken dal 21.30 uur Olympia 6 - Devu Beukendal 21.30 uur Olympia 7 - SVV 7 Beukendal 19.00 uur Olympia 8 - Leos 6 Beukendal vrijdag 19-11 21.15 uur Surf - Olympia 2 Ridderspoor Hoevelaken 19.15 uur Leos 9 - Olympia 9 De Korf Leusden Donderslag 18-11 heren 20.30 uur Pugna - Olympia 2 Kefschip Lelystad 21.30 uur Olympia 5 AGAVS Beuken dal 19.00 uur Olympia 8 - Limvio 3 Beuken dal vrijdag 19-11 19.15 uur Leos 4 - Olympia 6 De Korf Leusden Dames zaterdag 20-11 13.00 uur Dynamo/a 2 - Olympia 1 Apeldoorn Heren zaterdag 20-11 13.45 uur Utrecht VC - Olympia 1 Utrecht Op drie ronden van het einde van de herfstcompetitie tafeltennis is de eer ste beslissing gevallen. De Shotdames degradeerden uit de landelijke 3e divi sie door een 6-4 nederlaag in Delft tegen Phoenix 1. De landelijke heren teams zijn daarentegen nog volop in de race voor het kampioenschap. Shot 1 versloeg Idefix uit Groningen moei zaam met 7-3, terwijl Shot 2 in Gouda de gelijknamige club met 9-1 de baas bleef. Op afdelingsniveau waren er nederlagen voor Shot 3 en 4, terwijl Shot 5 Bunshot 2 met 6-4 voor wist te blijven. Het landelijke jeugdteam van Shot won in 't Zand verrassend met 6-4 van Doko 1. Shot 1 kreeg afgelopen zaterdag bezoek van het zwakke Idefix uit Groningen. Zo op het eerste gezicht een makkelijke tegenstander voor de Soester koploper, maar andermaal werd aangetoond dat de spelers van Shot 1 de laatste weken niet in topvorm verkeren. Twee van de Groningers waren te zwak om de Shotspelers te kunnen bedreigen, maar de derde Groninger Ordelman leverde voor de Shotspelers onoverkomelijke problemen op. Het werd derhalve 7-3 voor Shot, waarbij René Daselaar, Harry Maassen en Dirk Schuiling. Harry Maassen en Dirk Schuiling alle drie twee partijen wonnen. Aanstaande zaterdag speelt Shot 1 in Enschede tegen DTS. Shot 2 behaalde tegen het reeds gede gradeerde Gouda een ruime overwin ning. Gouda moest door blessures met twee invallers uitkomen, zodaLShot 2 een makkelijke middag beleefde. Alleen Gerhard Busch liet zich in zijn eerste enkelspel verrassen, waardoor Gouda haar enige tegenpunt kon sco ren. Edwin Luyben en Bert van Velzen poetsten hun winstpercentage wat op door beiden ongeslagen te blijven. Voor Shot 2 komen er nu twee zeer spannende weken; aanstaande zater dag om 15.00 uur komt het sterke VW op bezoek in de Shotzaal, terwijl over twee weken de confrontatie met mede koploper SVE op het programma staat. Voor de Shotdames viel afgelopen za terdag het doek, doordat men in Delft niet verder kwam dan een 4-6 neder laag tegen mede-degradatiekandidaat Phoenix. Ook nu weer speelden de Shotdames te wisselvallig en kwamen zij op de beslissende momenten tekort. José Daselaar, normaal de sterkste speelster van dit team, kwam nu niet verder dan één overwinning,, terwijl Wilke Schut zeer goed op dreef was met drie overwinningen. Wilma Ge- leijnse speelde een ongelukkige wed strijd met twee nederlagen. Voor de Shotdames zit er nu niets anders op dan de laatste wedstrijden zo goed mogelijk af te sluiten en het verloren terrein zo snel mogelijk te heroveren. Op afdelingsniveau leed Shot 2 een te groot uitgevallen nederlaag tegen Niké 2. Hoewel Shot goed begon door een overwinning van Joop Kok, wist daar na alleen Willem Onrust nog een partij te winnen, zodat het 8-2 voor Niké werd. Chris Sondaar was slecht op dreef, want hij wist in Laren niet tot winst te komen. Shot 4 speelde in Bussum de zwakste wedstrijd van deze competitie, want van tegenstander Good Luck, waar men thuis nog van gewonnen had, werd nu met liefst 9-1 verloren. Alleen Eddy Gaytant wist zich met één overwinning en twee nipt verloren partijen enigs zins aan de malaise te onttrekken. Shot 5 behaalde een nuttige 6-4 over winning op Bunshot 2, waardoor men zich opwerkte tot de derde plaats. Uitblinker in deze wedstrijd was Jan Bessels. Het landelijke jeugdteam van Shot be haalde in 't Zand een verrassende 6-4 overwinning op Doko 1, waar in de thuiswedstrijd nog met 8-2 van verlo ren was. Edo Fransen en Frans Mark Schut wisten ieder twee overwinningen te behalen, terwijl Remi Balvers één zege boekte. Overige uitslagen senioren: Shot6-EMM 2: 9-1, Huizen 4-Shot 7: 8-2, Vitus 6-Shot 8: 2-8, Shot 9-Huizen 10: 9-1, Shot 10-Tovo 5: 5-5, Shot 11-Elan 4: 3-7, Shot 12-Elan 10: 9-1, Vitus 8-Shot 13: 0-10, Shot 14-Elan 9: 8-2. Overige uitslagen jeugd Shot 2-Quick 3: 6-4, Quick 4-Shot 3: 9-1, Victoria 4-Shot 4: 4-6, Niké 1-Shot 5: 1-9, Shot 6-Huizen 7: 10-0, Victoria 5-Shot 7: 0-10, Shot 8-Quick 8: 8-2, Shot 9-Overhees 1: 10-0, Victoria 6-Shot 11: 4-6, Shot 12-Huizen 15: 10-0, Nederhorst 3-Shot 13: 10-0, Buna 5-Shot 14: 9-1. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Soester aanval tijdens de hockeywedstrijd Soest - Haaskamp. Heren I van de Hockeyclub bezette tot afgelopen week samen met Shinty uit Driebergen de laaste plaats in de com petitie van de 2e klas van de KNHB. Vorige week echter wist Soest van dat zelfde Shinty te winnen met 1-0, dankzij een doelpunt in de laatste minuut van Eric van der Lek. Een beetje hoop dus. Afgelopen zondag moest gespeeld wor den tegen het als 4e geplaatste Haas kamp uit Amerongen, dat vorig jaar vanuit de le klas gedegradeerd was. Het was duidelijk dat Soest er alles aan gelegen was deze wedstrijd te winnen. Verlies immers zou nu de helft van het seizoen praktisch voorbij is de Heren I- ploeg in ernstige degredatieproblemen brengen. Met frisse moed werd thuis op het hoofdveld van het hockeycomplex aan de Koningsweg aan de partij tegen Haaskamp begonnen. Alras bleek dat Haaskamp vrij solide hockey in huis had. Soest in de eerste 20 minu ten een aantal strafcorners te nemen maar kon ze geen van alle, alhoewel uitstekend aangeslagen en gestopt, slaan door het snelle en accurate uit komen van Haaskamp. In de 20e mi nuut was er even een reële kans toen Eric van der Lek via een goede diepte- pass doorbrak tot bij de hoekvlag. Hij aarzelde echter met voorgeven, waar door de goed meegekomen voorhoede tevergeefs op de kop van de cirkel klaar stond om in te schieten. In de 25e minuut nam Eric van der Rijst de bal via het midden mee naar links, omspeelde in de cirkel de keeper, die met een sliding het gevaar nog pro- beerde te bezweren, en sloeg met een prachtig 'rising shot' keihard en on- houdbaar in. Eén Haaskamp-verdedi ger probeerde op de doellijn nog met wanhopig geheven stick de bal te keren, maar het schot was zó hard, dat hij hoewel hij de bal nog raakte, niets meer aan de richting veranderen kon 1-0 voor Soest. Soest rook zijn kans, maar weer wer den uit de overigens goede aanvallen die volgden de strafcorners niet benut. Vlak voor rust kwam Haaskamp on verwacht snel door op links. De bal werd voorgegeven en danste in de cir kel op 1 meter hoogte via 1, 2, 3 Haas- kampsticks onbereikbaar in het Soes ter doel1-1. Een fraai doelpunt. Er kwamen nu meer aanvallen van Haaskamp, maar steeds stuitten ze op keeper Robert-Jan van Limburg Brouwer, die zelfs liggend nog kans zag hard ingeslagen ballen weg te werken. Werkelijk formidabel! Ook na rust bleef Haaskamp komen, maar mede door goed werk van Michiel Weverink als centrale verde diger bleef de schade beperkt. Na 15 mimuten kreeg Hans van Loon, ausputzer en aanvoerder van Soest, wegens spelbederf de gele kaart en werd voor~5 minuten het veld uitgestuurd. Gelukkig was Soest even in de aanval, waardoor het gemis niet zo groot was, maar amper terug in het veld viel Haaskamp massaal aan. De druk op het Soester doel was immens. Haaskamp vocht voor het winnende doelpunt en Soest verdedigde des peraat, was af en toe zelfs in paniek. Robert Jan van Limburg Brouwer redde bal na bal, maar kon in de 27e minuut toch niet voorkomen, dat de Soester verdediging er, /éér falikant uitgelopen werd en Harskamp scoor de. Soest, dat aanvankelijk dacht met 2 punten te gaan strijken en later wel met een punt genoegen wilde nemen, moest het hoofd buigen. Het zal dit sei zoen een hele toer blijken aan degre- datie te ontkomen. Afgelopen zondagavond moesten de heren aantreden in Baarn tegen de Kroosduikers. In deze competitie blijkt dat iedere punt belangrijk is, dus ging het team o.l.v. de heer J. Molenaar gemotiveerd het water in. De eerste periode verliep rustig. Het werd al gauw 1-0 door Huib Klein, maar doordat Cees Thie voor 45 secon den het water moest verlaten kwamen de Kroosduikers op gelijke hoogte (1-1). In de tweede periode kwamen de Soesters wederom voor, door een doel punt van Hans de Loof, maar al snel kwamen de Kroosduikers wederom langszij (2-2). In deze periode kwamen de Duinkikkers zelfs met een man meer in het water te liggen, maar dit overwicht bleef onbenut. In de derde periode kwamen de kikkers zelfs ach ter, maar dit werd gelijk getrokken door Erik-Jan Koehof. Daar Gerard Vet voor 45 seconden uit het water werd gestuurd, kwamen de Kroosdui kers voor met 3-4. Met deze stand werd de vierde periode ingegaan. Al in het begin werd Cees Thie er voor 45 seconden uit gestuurd. Dit resulteerde in een tegendoelpunt (3-5). Door goed coaching kwamen de heren toch nog langszij door 2 doelpunten van Hans de Loof. Maar door fouten in de verdedi ging, werd Henk Wijnmalen het water uitgestuurd. Dit werd gelukkig niet benut door de tegenstander. Maar in de laatste minuut waren de Kroosduikers toch sterker. Uit een man meer situatie scoorden zij nog een doelpunt, waar door de eindstand 5-6 werd in het voor deel van de Kroosduikers. Duinkikkers heren 2 - Vest 2: 6-6 Zondagavond 14 november traden de Duinkikkers aan tegen de nummer 2 van de ranglijst, nl. de Vest uit Huizen. Het zag er naar uit dat het een zware wedstrijd zou gaan worden, want beide ploegen hadden de volle winst uit alle gespeelde wedstrijden gehaald. In het eerste partje overheersten, tegen alle verwachtingen in, de Duinkikkers overduidelijk. De score liep op tot 4-1 in het voordeel van de Duinkikkers. Het tweede partje begon weer goed. Binnen 40 sec. wist men tot scoren te komen (5-1). De meeste van deze doelpunten werden gescoord door de goed op dreef zijnde Wim Hengeveld. Daarna kreeg de Vest meer grip op het spel, mede dankzij foutjes van de Duinkikkers, die reeds dachten de wedstrijd in hun zak te hebben. Men begon het derde partje met 6-3. Van beide zijden werden er zekere scoringskansen gemist. In de laatste twee minuten van deze periode zag de Duinkikker keeper Ron v.d. Plaats zich tweemaal gepasseerd. (6-5). In het laatste partje konden de talrijke toeschouwers genieten van snel heen en weer gaand waterpolo. Ondanks dit enerverende spel wisten beide ploegen niet tot scoren te komen. Doordat er echter kort voor het eind van de vierde spelperiode één van de Duinkikker heren voor 45 sec. het water werd uitgezonden, kon de ploeg van de Vest de score gelijk brengen op een 6-6 stand. Dit was tevens de eind uitslag van een spannende waterpolo- wedstrijd. Terugblikkend op de wed strijd is dit een juiste eindstand, ge zien de sterkte van beide ploegen. Doelpuntenmakers waren: Wim Hen- geveld (3x Hans Vermeij, Bert v.d. Weijer en Jan Vrakking. Albatros 3 - Duinkikkers heren 3: 2-7 Na reeds 19 sec. opende de aspirant gastspeler Karei v.d. Burg de score (0-1). De tegenstanders wisten op 1-1 terug te komen, maar desondanks wis ten de heren de eerste periode toch af te sluiten met een 1-2 voorsprong. Doordat het tweede partje rommeliger verliep, werd er maar 1 keer gescoord (1-3). In het derde partje baarde Leen Vulperhorst opzien door vanaf de 8 meter lijn haarscherp de linker boven hoek te treffen. Er werd daarna nog een keer gescoord, wat de periode stand bracht op 1-5. In het vierde en laatste partje werd de doelwachter Jan Karei Bast gepasseerd, maar Willie Egbers wist een doelpunt te voorko men, door de bal met teveel handen te vangen, wat tot gevolg een 4-meter worp had. De einduitslag werd op 2-7 bepaald in het voordeel van het heren 3 team. De doelpunten makers waren: Karei v.d. Burg (8x Leen Vulperhorst, Wilfred Egbers, Johnny Dorresteyn en Steffen Land. Dames Duinkikkers 1 Snippen: 4-3 Duinkikkers dames 1 moesten zondag avond aantreden tegen het eerste team van de Snippen. Na een halve minuut kwamen de dames al achter met 0-1, maar niet lang daarna werd de gelijkmaker gescoord. De uitslag van het eerste partje werd 2-2, wat tevens de einduitslag in het tweede en derde partje was. Door fanatiek en fel spel in het vierde partje kwamen de Duinkijtkers door 2 schitterende doelpunten van Ada Kievit op de eind stand van 4-3. De doelpuntenmakers waren: Ada Kievit (2x), Karin van Breukelen en Adriana Jonkheim. Programma komend weekend: zaterdag 20 november: 18.30 uur Wiskracht - Duinkikkers Da mes 1 te Utrecht (De Kwakel) zondag 21 november: 16.30 uur De Vest 1 - Duinkikkers he ren 1 te Hulzen (De Bun)

Soester Courant | 1982 | | pagina 21