Fel protest Soesterbergs Belang tegen afhandeling Richelleweg Keuken ShowSoest I/KIJN/1NDS WOON/MODE 59 imum aar geiei in Soest „Chantage" Richelleweg bevalt commissie R.O. niet the pillouj Voortaan inning per maand van gasnota Soest GEMEENTE vraagt; uw aandacht voor: Hinderwet ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet Hinderwet Bouwzaken Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek "Soesterberg sterft langzame dood met vele martelingen. Woningbouw in ruil voor afslag orthopedisch kussen bij nek-en rugklachten STANDARD en SOFT publieksprijs 59.50 Body warmers vrijetijdskleding VLEUGELS ~PLL\0'S TllifiilüJJ 18 November 1932 5 Soester Courant van woensdag 17 november 1 Op de gemeentesecretatie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken van A. B. J. Vos, Nieuweweg 68 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een snackbar annex café op het perceel Nieuweweg 68 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 6474) T. Verwey, Neerweg 7 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een autoherstelin- richting op het perceel Neerweg 7 te Soest (kad. gem. Soest, sectie H, nr, 7701) G. A. Kok, Birkstraat 111 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij op het perceel Birkstraat 111 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 3615) Grift Trappen Soest B.V., Nijverheidsweg 2 te Soest om een vergunning tot het oprichten in werking brengen en in wer king houden van een trappenfabriek op het perceel Nijver heidsweg 2 te Soest (kad. gem. Soest, sectie G, nrs. 6404 en 6403 ged. De strekkingen van het ontwerp van de beschikkingen luiden: „positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voor koming van gevaar, schade en/of hinder naar buiten toe". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt te gen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijker wijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 2 december. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 9 november heeft het college van b. en w. een be slissing genomen op: het verzoek van A. M. C. van Homoet, Soesterbergsestraat 6a te Soest om een Hinderwetvergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie inrichting voor crossmotoren op het perceel Soesterbergse straat 6a te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2473) De strekking van de beschikking luidt: „positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, scha de en hinder naar buiten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 17 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de cen trale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afdeling I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek van Stichting Chr. Bejaardencentrum „Groot Engendaal", p.a. Boekweitland 103 te Soest om een vergunning tot het oprichten en in werking hebben van technische installaties t.b.v. het bejaardenverzorgingstehuis op het perceel Boekweitland 103 te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 1960) Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de ver gunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethou ders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzage- legging van het verzoek d.d. 17 november 1982. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemach tigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar ge legenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 1 december a.s. om 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men rede lijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit ver zoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (openbare bekendmaking) Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college zijn aanvragen binnengekomen voor: het vergroten van een berging van het woonhuis op het perceel Gallenkamp Pelsweg 29 te Soest (kad. gem. Soest, sectie C, nr. 2433) het bouwen van een squashhal op het perceel Albert Cuyplaan te Soest (kad. gem. Soest, sectie K, nr. 2096) Genoemde bouwplannen liggen vanaf vrijdag 19 november a.s. gedurende 14 dagen ter inzage op de gemeentesecretarie (afde ling I) op de werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van b. en w. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen de bouw plannen. dinsdag 23 november - 19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink weg: Stichting l.o. en sport De agenda vermeldt o.m. vaststelling sluitingstermijn sportterreinen 1983 verzoek van AGAVS om vermindering bijdrage passepartout- systeem kredietaanvrage renovatie handbalveld H. Blaekweg bespreking notitie medische sportkeuring De agenda met de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissieverga dering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het ge ven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaak te opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 10.00 - 12.30 - 13.30 - 17.00 UUR Strijdbaar als altijd heeft de vereniging Soesterbergs Belang zich in een brief ge wend tot de leden van de gemeenteraad, die donderdagavond a.s. zich opnieuw zullen moeten buigen over de kwestie "afslag-(tichelleweg". Zowel van het Col lege als van de Commissie voor de Beroepschriften ligt een voorstel ter tafel om de door Rijkswaterstaat gewenste aanlegvergunning alsnog te verlenen. Soesterbergs Belang levert in de brief forse kritiek op de gevolgde procedure, vooral omdat er naar de overtuiging van de vereniging geen nieuwe argumenten zijn aangevoerd die het verlenen van de aanlegvergunning zouden kunnen recht vaardigen. Soesterbergs Belang is van mening dat de Commissie voor de Beroepschriften niet meer inhoudelijk op de kwestie had moeten ingaan, mar de beslissing van B. en W. (om de vergunning te weigeren op grond van de uitspraken van de raad in juni j.1.) slechts had dienen te toetsen aan die uitspraken. De vereniging vreest dat "bepaalde machten" hun invloed zullen aanwen den om de raad ook nu weer inhoude lijk over de kwestie te laten discus siëren. Als het besluit van juni wordt teruggedraaid, dan kan dat volgens Soesterbergs Belang alleen als geble ken zou zijn dat het besluit destijds ver keerd genomen was (en waarom dan wel? Omtrent de "dreigende" aanwijzing door Gedeputeerde Staten merkt de brief op: "Zich door deze dreiging onder druk laten zetten is onjuist. Soest is zelf verantwoordelijk voor zijn ge meente. Als G.S. van hun Aanwijzings bevoegdheid gebruik zouden maken komen de verantwoordelijkheden zuiverder te liggen. "Een Aanwijzing is volgens Soesterbergs Belang geen be wijs van slecht gemeentelijk beleid, en bovendien is tegen een dergelijk machtsmiddel beroep bij de Kroon mogelijk. Over het dreigement van de provincie om geen medewerking te verlenen aan woningbouwplannen als de afslag er niet komt, schrijft Soesterbergs Be lang: "Het streekplan Utrecht-Oost moet in 1988 worden herzien. De ge meenten hebben dan recht van in spraak. Na tervissielegging kan ieder een bezwaren indienen. Wie bepaalt dus dat in het volgende plan geen mogelijkheid voor woningbouw in Soesterberg op de bewuste plaats kan worden opgenomen? Als de gemeente Soest zich uit rancune daarvoor niet zou willen inzetten, dan zijn de Soester- bergers er altijd zélf nog wel De aanleg van de afslag-Richelleweg betekent volgens Soesterbergs Belang niet meer en niet minder dan dat Soes terberg ter door wordt veroordeeld :"Een schiereiland wordt een eiland; normale verbindingen met elders zijn verdwenen. Woningbouw wordt, op een paar postzegelplannetjes na, onmogelijk. Woningbouw bij de af slag levert onbetaalbare huizen op, wegens de geluidwerende maatregelen. De middenstand zal uit sterven - nu al sluiten winkels. De gevolgen zullen zijn dat het dorp verder vergrijst, meent de vereniging. De jeugd zal vertrekken, het kindertal wordt kleiner, scholen zullen moeten sluiten. "Het is onbegrijpelijk dat een deel van de Soester gemeenteraad, met het College voorop, het dorp Soes terberg ter dood veroordeelt. Dat de in eerste instantie vrijgesprokene alsnog voor de rechtbank wordt gesleept. De ze dood al een langzame zijn, maar gaat gepaard met vele martelingen. "Waarom dit alles?" verzucht de brief. "Om een wit voetje te halen bij Rijks waterstaat, de Provincie of bij Defen sie? Waar blijven de raadsleden met hun verkiezingsbeloften, die voor Soesterberg alle goeds voorstelden? Waarom wordt er niet geluisterd naar de Soesterbergse raadsleden, die de situatie het beste kennen en allemaal tégen de afslag zijn Soesterbergs Belang doet ten slotte een dringend beroep op alle raadsleden om hun aandacht voor Soesterberg nu eens niet met de mond te belijden, maar in daden om te zetten. Het woord „chantage" viel meer dan eens in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, zelfs zo vaak, dat wethouders drs. G. Plomp [VVD] de leden maande er voorzichtig mee te zijn; hijzelf zou het niet in de mond willen nemen. Een aantal commissieleden gebruikte het woord voor de wijze waarop met name de provincie en defensie proberen hun zin door te drijven met be trekking tot de afslag Richelleweg bij de aanleg van de Rijksweg 28, ten zuiden van Soesterberg. De provincie heeft laten weten bereid te zijn het streekplan in die zin te wijzi gen dat woningbouw mogelijk wordt op militair terrein dat als natuurgebied is aangewezen, mits de afslag er komt. Op dezelfde voorwaarde heeft defensie zich bereid verklaard medewerking aan de woningbouw te willen verlenen door verkoop van de grond. Namens „Kontakt der Kontinenten" zei de heer H. Bunskoek dat dit oplei dingscentrum, dat jaarlijks zo'n 7.000 gasten heeft, al middenin een rijke schakering aan geluidsbronnen ligt. Bij realisering van de afslag komt er door de toename van het verkeer nog meer lawaai bij, zelfs al wordt een deel van het gebouw, aan de kant van de Richelleweg, geïsoleerd. Hij stelde dat door de aanleg van de weg de bereikbaarheid van welk deel van de gemeente ook, niet groter wordt, vroeg zich af welke argumen ten er voor de raad zouden zijn om terug te komen op het besluit van juni (toen de gevraagde vergunning werd geweigerd) en deed een beroep op de raadsleden om het voorstel de vergun ning alsnog te verlenen af te wijzen. Dat deed ook mr. M. Vetkamp, onder meer optredend namens de vereniging Soesterbergs Belang. Hij stelde dat in het beroepschrift van Rijkswater staat geen nieuwe argumenten wor den genoemd. Als de raad nu toch zou besluiten tot het verlenen van de ver gunning, dan komt de rechtszekerheid van de burger wel erg op de tocht te staan. Het aanbod van zowel de pro vincie als defensie noemde hij „je reinste chantage". „Ook de commissie voor de beroepschriften omarmt deze chantage om haar positieve advies aan de raad te onderbouwen", aldus mr. Vetkamp. Hij stelde dat woningbouw in het na aanleg van de afslag reste rende gebied juist onmogelijk wordt, zodat het een loos argument is dat daaraan eventueel medewerking zal worden verleend. Zoals de raad in juni verdeeld was (het voorstel om de aanlegvergun ning te verstrekken werd met een kleine meerderheid verworpen), zo was dat gisteren ook de de commissie. De heer R. van Logtenstein (CDA) liet weten voorstander te zijn, evenals de heer G. Beijen (VVD). De heer J. van Garderen (SGP/GPV) had grote moei te met het voorstel, temeer omdat hij zich door de druk van buitenaf niet vrij voelde om zijn standpunt te bepalen. De heer H. Blom (CDA) kon in het beroepschrift en het voorstel geen nieuwe feiten ontdekken en vond het een zaak van merkwaardig bestuur als een gesprek met de provincie en.de notulen daarvan aanleiding zijn om een ander voorstel te lanceren dan de raad wil blijkens de uitspraak van juiïi. Hij twijfelde trouwens aan de oprecht heid van de provincie, die immers in geen vier jaar ook maar iets positiefs heeft gedaan om Soesterberg aan wo ningen te helpen. Ook van Gelder (PvdA) kon geen nieuwe feiten ontdekken, wél een situ atie die sterk op chantage lijkt. De handelwijze van de provincie om haar zin door te drijven vond hij weinig fraai, evenals die het college, om op die grond opnieuw een voorstel te doen. De PvdA blijft bij z'n standpunt: geen afslag. Ook de heer W. Blaauw (WD) sprak van chantage. Volgens hem is het terrein van defensie waar even tueel woningbouw kan plaatsvinden voor defensie niets waard: „Als de fensie mij kan aantonen dat dit stuk grond het laatste jaar gebruikt is voor een oefening, moet ze van goeden huize komen. Want het is niet zo." De heer Beijen stelde dat er wel dege lijk duidelijkheid is gekomen door de uitspraak van de provincie. Ook zag hij nieuwe argumenten, die hem hebben gesterkt in de overtuiging dat hij zijn stem aan dit voorstel moet geven. Wethouder Plomp sprak de wens uit dat er binnenkort een reactie komt van de provincie op de door Soest aange dragen mogelijke bouwlokaties in Soesterberg. Volgens het college is er door de bereidheid van de provincie om 'het streekplan aüh te passën, een bouwmogelijkheid bijgekomen. De kans op wonihgböüw lijkt daardoor iéts gróter te zijn geworden. Hij vond dat een belang rijk argument. Overigens wees hij de leden van de commissie erop dat Ge deputeerde Staten van Utrecht altijd nog de mogelijkheid hebben om het verstrekken van de aanlegvergunning dwingend op te leggen. Daar raakten de commissieleden niet van onder de indruk. Dat moet de provincie dan eerst maar eens doen, vonden ze. Maar verwachten deden het niet, „want zo gaan we niet met elkaar om." Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze keukens kijken. Keukens in klassiek eiken, licht en donker, maar ook modellen in kunststof. Industrieweg 12, tel. 02155-10304 V^Ind.terrein, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 tot 16.30 uur. internationaal gepatenteerd) V.*- .,f,r v, f* Ti5 Aanbevolen en voorgeschreven door artsen en physiotherapeuten. Verkrijgbaar bij: Soesterbergsestraat 37 - Soest - Tel. 13097. Het college van burgemeester en wet houders heeft definitief toestemming verleend aan het gasbedrijf om per 1 januari 1983 over te gaan op elf ter- mi.jnnota's voor de invoering van de verschuldigde bedragen aan het Gas- en eentra le-antenne-inrichtingsbe- drijf. Dit is medegedeeld aan de leden van de commissie bedrijven en perst neelszaken. De maatregel is genomen na ver zoeken vanuit de bevolking. In Soest wonen 13.928 gasverbruikers en 10.935 houders van CAI-abonnementen. Aan vankelijk had men berekend, dat de nieuwe maatregel de gemeente 30.000 gulden ging kosten. Nieuwe berekenin gen wezen echter uit, dat het gasbe drijf mag rekenen op een aanzien lijke stijging van automatische be talingen indien wordt overgegaan op elf termijnnota's. Thans bedraagt het percentage auto matische betalers 40% in Soest. Na invoering wordt dat 60 procent volgens een rapport van de vereniging van hoofden van administraties van overheidsbedrijven. Dit levert een rente op van 27.500 gulden omdat automatisch geïnde no ta's 15 dagen eerder binnen zijn dan acceptgiro's en per maand voor drie miljoen gulden aan nota's wordt ver zonden. Daar komt nog bij een vermin dering van portokosten van 11.000 gul den. Het gasbedrijf krijgt dus bij de nieuwe maatregel een financieel voordeel van totaal 38.000,- in plaats van de eerstge- raamde 30.000,- lastenverzwaring. Inbraak in restaurant Inbrekers hebben vorige week ge tracht hun slag te slaan bij een restau rant aan de Burg. Grothestraat. Via een bovenlicht aan de achterzijde kwamen zij het pand binnen. Uit het res taurant werd weliswaar niets ver mist, maar uit de erboven gelegen wo ning werd een bedrag van 25,- meege nomen. Aanranding Een 21-jarige inwoonster van Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte van "feitelijke aanranding der eerbaarheid". Het meisje liep in de nacht van zaterdag op zondag, komende uit de sporthal Beukendal, over de Dalweg in de richting van de Koningsweg, toen zij geritsel in de bos jes hoorde. Zij schonk daar verder geen aandacht aan. Enkele ogenblik ken later, op het trottoir van De Akke ren, dook echter plotseling een jonge man op. Slaande met haar sporttas wist zij hem aanvankelijk af te weren, maar ten slotte pakte hij haar vast en wierp haar tegen de grond, waarna hij haar betastte. Bij het naderen van een auto liet hij haar echter los en sloeg op de vlucht. Inbraak Een bewoner van de Kolonieweg deed aangifte van inbraak in zijn woning, waarbij een kleurentelevisie, een Franse stolpklok en een briefopener werden weggenomen. De totale waarde van de buit bedraagt ca. 3.200,-. Bont gevoerd in pastel kleuren v.Wsedestraat-TI0 tel.12424 Soest sinds 1887 Gespecialiseerd in de betere merken, zoals STEINWAY SONS SCHIMMEL BöSENDORFER YAMAHA "BECHSTEIN *ZIMMERMANN GROTRIAN—STEINWEG in diverse modellen en uitvoeringen. UTRECHT, Biltstraat 62-68, tel.030 - 712299 AMERSFOORT, Arnhemsestraat 8-10, tel. 033 - 630144 's Maandags gesloten. Gemeenteraadsverslag -Donderdagmiddag behandelde de raad onzer gemeente in een korte doch belangrijke vergadering de regeling voor de „Werkverschaffing" voor den a.s. winter,. Na de gebruikelijke stilte bij de opening, wijst de VOORZITTER erop, dat, wil de gemeente van de rijksregeling gebruik maken, den Minister een verklaring moet worden gegeven, dat van deze regeling niet zal worden afgeweken zonder toestemming, de heer NOODER noemt het door B. en W. aangeboden plan een be langrijk stuk werk, docht kan zich er toch niet mede vereenigen. Bij aanneming zou de gemeentelijke autonomie niet weinig worden beknot. Ook namens den heer Den Nies deelt spr. mede, dat de S.D.A.P. deze vrijheid niet wenscht af te staan. De gemeente-financiën zijn boven dien nog niet zoodanig, dat tot het aanvaarden van den rijkssteun moet worden besloten. Bovendien wenscht spr. de arbeiders niet prijs te geven aan de opzichters van het Staatsboschbeheer en de Heide-maatschappij, welke personen spr. moderne slavendrijvers noemt. Spr. zegt tegen te zullen stemmen. De heer ENDENDIJK protesteert tegen enkele uitdrukkingen van den heer Nooder. Geen enkel motief is er om bedoelde opzichters tot moderne slavendrijvers te stempelen. Ieder weet, dat dit toezicht zeer miniem is. Tevens geeft spr. den heer Nooder in overweging niet zoo hoog van den toren te blazen. In andere gemeenten, waar de leden der S.D.A.P. de verantwoording wel dragen, wordt de rijksregeling wel aanvaard, of tracht men daaruit nog zooveel mogelijk voordeel voor de arbeiders te putteniets waaraan ook spr. wil medewerken. de heer DE NIES is het niet geheel eens met den heer Endendijk. In meerdere plaatsen zijn strubbelingen ontstaan door bedoelde opzich ters. Spr. wenscht een loon van 18,- a 19,- toe te staan. Bij de behandeling van de stichting van een natuurbad, waarvan de werkzaamheden ook bedoeld zijn oen in werkverschaffing te worden verricht, wijst de heer VAN KLOOSTER er op, dat bij de plannen geen exploitatie-rekening is gevoegd. Tevens zegt spr. tegen het voorstel te zullen stemmen, omdat hij tegen gemengde baden is en omdat het voor hem nog niet vast staat, dat bedoelde inrichting zonder gemengde baden niet zou floreeren. De heer ENDENDIJK is er tegen, dat het bad op Zondag wordt open gesteld. Waar hij de Zondagsheiling voorstaat, kan hij zich hiermede niet vereenigen. Met de verdere voorstellen kan spr. accoord gaan, omdat voor hen, die tegen 't gemengd baden zijn, ook enkele dagen per week gelegenheid zal bestaan. De heer GROOTEWAL eerbiedigt ieder principe, doch is voor open stelling op Zondag en voor gemengde baden, om de mogelijkheid tot exploitatie zoo groot mogelijk te doen zijn. DE VOORZITTER meent, dat exploitatie ook zeer goed mogelijk is zonder openstelling op Zondag. Tevens wijst spr. er op, dat de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat Ged. St. goedkeuren, dat in het uitbreidings plan de. gronden voor deze inrichting worden bestemd als natuurreser vaat. Hierdoor zou een besparing worden verkregen van plm. 19000,-. De heer NOODER wil het grondwerk in werkverschaffing en alle ande re bouw- en schilderwerken in standaardloon laten uitvoeren. De heer NOODER wil het grondwerk in werkverschaffing en alle ande- De heer DE NIES zou gaarne zien, dat indien de meevaller van 19.000,- kverkelijkheid wordt, dit bedrag werd verdeeld onder de personen, velke aan dit werk hebben gearbeid. De heer VAN KLOOSTER wijst er op, dat, hoewel hij met het punt ge mengd baden niet accoord gaat, hij overigens gunstig staat tegenover iet plan. Mej. FUNKE neemt, dat vooral Zondags veel gebruik van deze inrich- .ing zal worden gemaakt door geheele gezinnen. Met het oog op het ge- rinsverband juicht spreekster de openstelling op Zondag toe. De VOORZITTER deelt op de woorden van den heer Nooder mede, lat het geheele werk in werkverschaffing zal moeten worden uitge roerd. Verwezenlijking van het plan zal anders niet mogelijk zijn. Als de VOORZITTER zegt, dat over het al of niet geopend zijn der in richting later nog kan worden beslist, stelt de heer Busch voor hierom- rent thans een beslissing te nemen. Als het voorstel Endendijk (sluiting op Zondag) hierna in stemming tornt, wordt het voorstel verworpen met de stemmen van de heeren De 3ruijn, Hornsveld, Van Klooster en Endendijk voor. -Iet voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en aange- lomen met de stem van den heer Van Klooster tegen. Openbare verkooping Openbare verkooping Dinsdagmorgen te 11 uur werd door Notaris A. O. Dammers in Hotel „Eemland" publiek verkocht: le. De Villa gen. „Arnoldina" annex garage, erf, voor- en achtertuin met schuren en kippenren aan de Korte Bergstr. no. 5, groot 13.67 A. Verkocht aan den heer M. Hornsveld alhier, voor 8000,-. 2e. De Boerenwoning met aangeb. stal, verr. hooiberg, zomerhuis, var- kensschuur, kippenhok, houtschuur en andere betimm., erf, sier- en moestuin en uitmuntend weiland, aan den Kostverlorenweg no. 7, groot 2.75.90 H.A. Verkocht aan den heer W. Boeschoten alhier voor 8600,-. 3e. Een huis met schuur, erf en tuin aan de Koninginnelaan no. 133, groot 3.90 A. Opgehouden voor 4400,-. Tegelijkertijd werd door Notaris Joh. Knoppers te Amersfoort in „De Gouden Ploeg" publiek verkocht: Een woonhuis aan de Parklaan no. 12 met gr. tuin en erf, met steenen schuur, 4 kippenhokken en broedkelder, groot 65.04 A„ waarop de pluimveehouderij wordt uitgeoefend. Opgehouden voor 5350,-

Soester Courant | 1982 | | pagina 5