Mevrouw Scholten kocht eerste kinderpostzegels Provincie Utrecht maakt 19 projecten mogelijk Goed nieuws over premiewoningen Sportgezondheidszorg is er voor iedereen Voorvallen Bazar/ open dag GerefKerk Paralleweg De wereld- groet-dag H. Strietman erelid van VVZ '49 Kinderzegels nu volop te koop F0T0- STRIP- VER- HAAL Miljoenenimpuls voor werkgelegenheid, Ferdinand Huyck Koopsubsidie Sport is erg in trek Sinds gisteren is ook in Soest de lande lijke actie voor de Kinderpostzegels van start gegaan. Bij de stand in het postkantoor aan de Steenhoffstraat was het mevrouw E. S. Scholten-van Schelven, echtgenote van de burge meester, die dinsdagmorgen j.1. de eer ste kinderpostzegels aanschafte. Zowel de heer J. Drenth, directeur van het postkantoor, als mevrouw Scholten roemde de inzet van de dames van de UW, die zich tot en met december over de "bezetting" van de verkoop stand in het postkantoor ontfermen. Zij onderstreepten het belang van het vrij willigerswerk en mevrouw Scholten sprak haar erkentelijkheid uit aan al len die zich voor dit werk inzetten. De provincie Utrecht wil bijna vijf miljoen gulden besteden aan de bestrijding van de werkloosheid. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provin-- cie, hebben een programma opgesteld dat 19 projekten omvat, verspreid over de gehele provincie. Nog dit jaar zullen deze projecten aan de provinciale staten ter goedkeuring worden voorgelegd. Een groot deel van het programma is opgesteld in overleg met de Utrechtse gemeenten, die het afgelopen voorjaar zijn uitgenodigd om passende projek ten voor te dragen. Dankzij bijdragen van enkele gemeenten zelf zal de finan ciële impuls voor de werkgelegenheid Mag ik u, rechtgeaarde Soesters, het begin van een verhaal van Jacob van Lennep navertellen, waarin een zekere Ferdinand Huyck in de zomer van 17- zoveel, na een reis door Italië, in het vaderland terugkeert? Van Lennep, in zijn tijd een afgod van het publiek, heeft zijn Nederlandse legenden met veel sukses voorgedragen. Leest u het. Ferdinand Huyck had zich langer in het buitenland opgehouden dan hij oorspronkelijk van plan was, en des te meer verheugt hij zich er op dat hij, na een afwezigheid van twee jaar over de grens gekomen, weer zijn moedertaal hoort spreken. Van Deventer met een rijtuig naar Amersfoort gebracht, zet hij zijn tocht van Amersfoort naar Naarden te voet voort. Door zijn uiterlijk lijkt hij een ^een voudig koopman, de stof van zijn ge waad is fijn, maar door lang gebruik danig versleten. Zijn Spaanse hoed met brede rand is van leder, en zijn kami zool van witte zijde ziet er uit alsof het op de markt met tweedehands goede ren is gekocht. Zijn kleding is dan ook niet geschikt om struikrovers in ver zoeking te brengen hem te overvallen. Daarom had hij zijn pistolen en zijn degen, die hij in het buitenland steeds bij zich had gedragen, evenals zijn overige bagage, met een vrachtrijder van Deventer naar Naarden verzon den. Slechts een klein pakje draagt hij aan een stok over zijn schouder. En zo gaat hij welgemoed verder. Hij ziet het kerktorentje van Soest boven de bomen uit verrijzen en besluit daar in het dorp enige verversingen te gebruiken. In de herberg ,,De Drie Ringen" treft hij meer volk aan dan hij verwacht, er blijkt een graanver- koping te worden gehouden, en tussen vele boeren uit de omgeving gekomen, slentert een Joodse marskamer. Deze dringt er op aan iets van hem te kopen, en om van hem af te zijn koopt Ferdinand maar wat. Hij heeft er later geen spijt van de man niet ruw afgewezen te hebben, want er komt een beschonken kerel die ruzie zoekt en zijn mes trekt om hem te lijf te gaan op hem af. Hij voelt zich allesbe halve op zijn gemak. En geen van de boeren kiest partij voor hem, ze ver heugen zich er zelfs op te zien hoe hij door de messetrekker zal worden toe getakeld. Maar de marskramer fluistert de waard in het oor dat de bedreigde een zoon is van de hoofdschout van Amster dam, en zo beveelt de baas van ,,De Drie Ringen" Andries het heerschap met rust te laten. Hetgeen er op duidt dat er ook nog rechtschapen volk in Soest huist. Gelukkig! En nu mag Jacob van Lennep een hoog geëerde letterkundige zijn geweest, dat hij van Soest zegt dat je er sjofel uit moet zien om niet gemolestreerd te worden, en dat er bloeddorstige lieden zijn, geloof ik niet. Toen niet, en nu niet! Het mag dan een legende zijn, maar zo'n blamerend verhaal trek ik mij erg aan. As. in totaal komen op een bedrag van om streeks acht miljoen gulden. In dit bedrag zijn uitstralingseffecten naar bijvoorbeeld toeleveringsbedrij ven nog niet begrepen, omdat deze van te voren niet precies te berekenen zijn. Wel zijn de projekten die de provincie uit eigen middelen financiert (tot een bedrag van ruim één miljoen) zo ge kozen, dat deze effecten zoveel moge lijk optreden. Verder is erop gelet dat de projekten met name ten goede ko men aan, groepen waarvoor de ar beidsmarkt ongunstig is. Zo stelt de provincie bijna 3,5 ton beschikbaar voor de verbouwing van de monu mentale Napoleonschuur in Ameron- gen tot bibliotheek. Het projekt krijgt de vorm van een zogeheten leerlingbouw plaats: zes jeugdige werkloze bouw vakkers zullen er 32 weken werk vin den en ervaring kunnen opdoen. Behalve jongeren kampen ook vrou wen en mannen van buitenlandse komaf met ernstige problemen om werk te krijgen. Ten behoeve van deze groep geeft de provincie een bijdrage om de voortzetting van cursussen Nederlands mogelijk te maken. Het door het rijk ter beschikking ge stelde deel van de som die de provincie voor de werkgelegenheid wil uittrek ken (iets minder dan vier miljoen) is bestemd voor het voorwaardenschep pend beleid. Daarmee worden projek ten bedoeld die ook op langere termijn gunstige effecten voor de werkgelegen heid hebben. Zo betekent de 4,5 ton die de provincie bijdraagt aan de reconstructie van de Nieuweweg in Maarssen onmiddellijk werk voor de wegenbouw. Maar omdat de Nieuweweg de centrale ontsluitings- weg is voor de recreatie- en horecabe drijven en'jachtwerven in het gebied van Maarssen en Breukelerveen, wordt de toegankelijkheid van deze bedrijven door de reconstructie belangrijk ver beterd. Dat kan de bedrijfsresultaten en dus de werkgelegenheid in de toe komst alleen maar ten goede komen. Voor 3,5 ton kunnen twee gebouwen op het complex van de voormalige Vee nendaalse Stoomspinnerij geschikt worden gemaakt voor vestiging van nieuwe bedrijven. De provincie wil van dat bedrag ruim twee ton voor haar rekening nemen om bedrijven naar Veenendaal te helpen lokken en zo de werkloosheid in die plaats terug te dringen. Vanaf half tien tot ongeveer half zes staan de kerkdeuren open. Tevens zal die dag een bazar in en rond de kerk worden gehouden. Naast de traditio nele .rommelmarktartikelen" zal er volop gelegenheid zijn nieuwe hand- werkspullen, sieraden, foto's, bloemen en bloemstukjes etc. te kopen. Naast de "koopattrakties" zullen er ook diverse "doe-attrakties" zijn, zo dat ook de kinderen volop aan hun trek ken kunnen komen met o.a. caviabak, sjoelen, grabbelen. Vanaf half vijf zullen er diverse artikelen worden geveild. Ondertussen kan ook aan de inwendige mens ge dacht worden, door het nuttigen van al lerlei lekkers in de keuken. Kortom een aardige gelegenheid om eens een kijkje te nemen in de nieuwe kerk. De opbrengst van de bazar zal bestemd worden voor het orgelfonds. We hebben zondah wereld-groetdag, groeten elkaar dan met plezier, 't is weer eens anders dan de dagen van moeder-, vader- en van dier. We zeggen dan bij het passeren van iedereen even 'hallo' 't kost weinig moeite en u doet het nu zondag, want dan hoort dit zo. Al ligt u met uw buur in onmin, wat geeft het dan, voor één zo'n dag zet u uw beste beentje voor, en u groet hem minzaam met een lach. Dus zondag (even repeteren) 'Hallo' voor buurman, vijand, vriend, voor één zo'n keer, aanstaande zondag, voor wie het wel of niet verdient. En als de telefoonbel rinkelt, neem dan de haak op, blijf beleefd, ook als 't verkeerd is, en de beller ongemanierd geen asem geeft. De wereld-groetdag is en blijft er een dag, voorkomend eens in 't jaar, waarop we als beleefde mensen, de groeten brengen aan elkaar. As. Wie een premiewoning koopt, kan van de overheid subsidie krijgen om zijn woonlasten te drukken. Of er suhsidir wordt gegeven, en zo ja hoeveel, hangt af van: De prijs van het huis - hot belastbaar inkomen" van de ko|>er hoeveel koeral een rijksbedrage voor dat huis is gegeven of de koper eerste eigenaar is of niet. De subsidieregeling voor premiewonin gen is erg ingewikkeld. Zorg dat ii vóór het kopen weet: of u voor subsidie in aanmerking komt, en zo ja voor hoeveel; - of aan de woning rijkssubsidie is toe gekend in «'en beschikking. Subsidie uitgebreid Tot voor kort was het zo, dat alleen voor nieuwbouw-koopwoningen subsi die werd gegeven. Alleen de eerste eigenaar kreeg premie. Dat is veranderd. De subsidiemoge lijkheid kan nu worden doorgegeven aan een volgende eigenaar-bewoner. Die moet dan wel na 1 juli 1982 het koopcontract voor de woning hebben getekend. Door deze subsidie-uitbrei ding zijn niet alleen nieuwe premie woningen aantrekkelijk voor aanstaan de kopers, maar ook veel wat oudere, bestaande premiewoningen. De „extra subsidie" die bij premie- plus-woningen voorkomt, kan niet aan een volgende eigenaar worden doorge geven. Conclusies 1. Wilt u met subsidie kopen? Vraag dan naar nieuwe én oude premiewo ningen en laat u goed voorlichten. 2. Wilt u uw huis, waarvoor u nu premie ontvangt, verkopen? Vertel dan aan een aanstaande koper dat die misschien ook premie kan krijgen. 3. Heeft u na 1 juli 1982 een gesub sidieerd huis gekocht van de eerste eigenaar? Ga dan snel na of u alsnog premie kunt krijgen. 4. Wilt u iets weten over koopsubsidie? de NBM-makelaar bij u in de buurt kan en wil u wijzer maken. Een eerste indruk van de subsidieregeling kunt u krijgen door onderstaande uitleg te lezen. Hoe zit de subsidie in elkaar? Koopsubsidie wordt alleen gegeven aan iemand die minder dan 70.000,- per jaar verdient. De subsidie houdt in, dat de eigenaar-bewoner eik jaar een bepaald bedrag krijgt van de overheid. Die rijksbijdrage wordt jaarlijks met 500,- verminderd. Bij de 6e bijdrage wordt gekeken of de hypotheekrente aanleiding geeft om de premie extra te verlagen. De 7e en volgende bijdrage is telkens weer 500,- minder dan de voorgaande. Subsidietabel premiewoningen voor eerste en volgende eigenaar De stichtingskosten van een premie woning (vroeger heette dat een pre mie-B-woning) zijn niet hoger dan 187.000,- in de randstad of 177.000,- in de rest van Nederland. De stich tingskosten van een premiepluswoning (vroeger heette dat premie-A) zijn niet hóger dan 152.000,- in de randstad of 142.000,- builen de randstad. Men kan alleen koopsubsidie ontvangen, als de overheid voor de woning in kwestie een beschikking heeft afgegeven. E.vfra subsidie: premieplus Extra subsidie wordt gegeven aan een eigenaar-bewoner van een nieuwbouw- premieplus-woning, die minder ver dient dan 41.500,- (randstad) of 39.500,- (buiten de randstad). Voor elke 200,- minder belastbaar inko men per jaar krijgt hij/zij namelijk 90 gulden meer subsidie. Dat kan sterk oplopen. In het eerste woonjaar is de totale premie maximaal 10.900,-. Houdt er rekening mee dat de overheid regelmatig controleert, „toetst", of die extra subsidie gedeeltelijk of hele maal kan worden ingetrokken. Bij die toetsing gaat het inkomen van de echt- genoot/-note van de eigenaar ook een rol spelen! Let op: tweede en volgende eigenaars krijgen deze extra subsidie niet. Subsidie-tips 1. Kijk uit met de begrippen belast baar inkomen, randstad en stichtings kosten. 2. U krijgt uw subsidie altijd achteraf, en soms wel meer dan een jaar nadat u er recht op heeft. Laat u niet verleiden tot een voorfinanciering; die is te duur en onnodig. 3. Laat uw makelaar uitrekenen wat u netto uitgeeft aan uw premiewoning in de eerstkomende 5 jaar. Vergelijk dat met wat u de komende 5 jaar wilt betalen. Is' dat meer dan uw netto uitgaven? Het verschil kunt u gebrui ken om extra op uw hypotheek af te lossen. 4. Bovenstaande tabel geldt alleen voor premiewoningen, waarvoor in 1980, 1981 of in 1982 een beschikking is afgegeven. Wie een premiewoning van vóór die tijd koopt, moet op veel minder subsidie rekenen. De beschik king 1983 zal waarschijnlijk lager uit vallen dan bovenstaande tabel. 5. Premie-overdracht is mogelijk bij premiewoningen waarop subsidie is verleend met een beschikking 1979, 1980, 1981 of 1982, en bij „beschutte- sfeer-woningen" die tussen 1975 en 1979 zijn gebouwd. Overdracht is alleen van toepassing voor het inkomens- onafhankelijke subsidiegedeelte, dus niet voor het „plus-deel". stichtingskosten van de premie (plus)woning buiten de binnen de randstad 142.000 of minder meer dan 142.000 randstad 152.000 of minder meer dan 152.000 bijdragen aan le en volgende eigenaar-bewoners in guldens, volgens de beschikkingen 1980 -1982 le 2e 3e 4e 5e 6e bijdrage en vol- gendeafhankelijk 5500 5000 4500 4000 3500 van de rentestand, minder dan de vpri- per 5000,- dat de stichtings- ge bijdrage kosten hoger liggen, wordt er 400,- minder subsidie gegeven Bestemmingsplan "Nieuwe Gracht" ter visie Het bestemmingsplan "Nieuwe Gracht" is nu zover gevorderd dat het binnenkort ter visie kan worden ge legd. Dit plan, dat een uitbreiding be tekent van het bedrijfsterrein in Soest, is aangepast aan de opmerkingen die hierover tijdens hoorzittingen zijn ge maakt en zal alvorens het ter visie wordt gelegd in het College van B. en W. behandeld worden. Het gaat om een gebied tussen de Koningsweg en de Dorresteinweg, bij de hockeyvelden. Doel van dit bestem mingsplan van ongeveer vijf hectare is ruimte te scheppen voor plaatselijke bedrijven die momenteel onvoldoende ruimte hebben om uit te breiden of die om planologische redenen of uit een oogpunt van hinder, elders uit Soest (meestal uit een woonbebouwing) ver plaatst zouden moeten worden. Sport neemt als vrijetijdsbesteding een belangrijke plaats in en is niet meer weg te denken uit ons maatschappelijk leven. Bijna eenderde van de Neder landse bevolking beoefent regelmatig een sport in georganiseerd verband. Daarnaast zijn er vele duizenden, die op eigen houtje sporten: van trimmen tot pingpongen in de huiskamer, van surfen en roeien tot een uurtje per dag op de hometrainer. Meestal betekent sport: plezier hebben, alleen of samen met anderen. En na afloop: een voldaan gevoel, lichamelijk moe zijn en je toch weer eens helemaal fit voelen. Sporten betekent ook: oppassen Sporten betekent echter óókbepaalde risiko's lopen. Vooral als ons lichaam onvoldoende voorbereid is op de inspanningen die we van onszelf vragen. Of wanneer we zelf voelen, dat we te vér gaan, bepaalde grenzen over schrijden. Onvoorbereid of onverstandig bewegen De heer G. J. Mout, de nieuwe voorzitter van VVZ '49, feliciteert zijn illustere voorganger Henk Strietman met het erelidmaatschap. Tijdens de vorige week gehouden fees telijke bijeenkomst met de sponsors in het clubhuis van VVZ aan de Eem- weg, is ex-voorzitter Henk Strietman benoemd tot erelid van de vereniging. Daarmee honoreerde VVZ de formida bele inspanningen die Strietman zich in de loop van vele jaren voor de ver eniging heeft getroost. Eén van zijn laatste „wapenfeiten" is ongetwijfeld de invoering van shirtreclame bij VVZ geweest, waarvoor hij zich met groot succes heeft ingezet. Henk Strietman is intussen al weer enige tijd lid van de Soester gemeenteraad voor het CDA. Sinds gisteren zijn de kinderpostzegels 1982 in de verkoop. Tot het eind van het jaar zijn de zegels, waarop Peter Vos het thema „kind en dier" uitgebeeld heeft, bij de postkantoren verkrijg baar. In veel postkantoren staat vanaf van daag tot de feestdagen een speciale verkoopstand van het plaatselijk comi té voor kinderpostzegels, waar vrijwil ligers behalve de zegels een uitgebrei de collectie wenskaarten „voor het kind" aanbieden. Vanaf vandaag zouden de schoolkinde ren de bestellingen bezorgen, die ze begin oktober ten bate van de kinder postzegelactie genoteerd hebben. We gens de acties die deze week in het onderwijs plaatsvinden is de afleve ring van het bestelde materiaal aan de scholen uitgesteld tot woensdag 26 november. Ook dit jaar vraagt de Stichting Voor het Kind het publiek nadrukkelijk de kinderen zo mogelijk met een girobe taalkaart of bankbetaalcheque te beta len. Men hoeft daarbij behalve het bedrag slechts het woord „kinderze gels" in te vullen en te tekenen. Girale betalingen zijn voor de kinderen en de scholen het makkelijkst te verwerken. De officiële eerste verkoop van kinder zegels vindt vanmorgen plaats in het Haagse Leyenburgziekenhuis. Tijdens een symposium over „kind en dier", dat in samenwerking met het Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie en de Haagse Dienst voor School- en Kindertuinen wordt georganiseerd. Op de Dam in Amsterdam wordt de verkoop van kinderzegels vanochtend traditiegetrouw feestelijk ingezet, waarbij de PTT zowel openluchtloket ten als de Postharmonie inzet, in aanwezigheid van o.a. André van Duin. Uitslag loterij Soester Mannenkoor „Apollo" De trekking werd verricht door notaris mr. H. H. Elferink op 12 november 1982. De hoofdprijs, het dames- of herenrijwiel, viel op lotnummer 8305. De 49 andere prijzen vielen op de nummers 1 116 325 333 519 568 752 821 859 883 1382 1469 1715 2431 2746 2752 2852 2900 3059 3143 3257 3287 3322 3521 3714 3770 4005 4231 4335 4896 5142 5192 5562 5894 6234 6519 6734 6902 7055 7204 7215 7368 8377 8680 8847 8902 8955 9222 9225. Tegen inlevering van het lotnummer zijn de prijzen af te halen bij het Avia-benzinestation 'De Korte Duinen' aan de Birkstraat. Het gas- en cai-bedrijf in oktober De gasinkoop in de maand oktober be droeg 3.963.008 m3. Dat was 1.690.349 m3 minder dan in 1981 toen de gasin koop 5.653.357 m3 bedroeg. In 1980 was dat 5.362.618 m3. De gasinkoop dit jaar tot en met oktober bedroeg 46.609.284 m3. In 1981 was dat 49.114.276 m3 en in 1980.52.989.536 m3. Het aantal gasvèrbruikers steeg verge leken met de maand september in oktober van 13.928 naar 14.016. Het aan tal cai-abonnementen steeg in de maand oktober van 10.935 naar 11.020. Trein met tomaten bekogeld De politie hield vorige week vier kna pen van resp. 11, 12, 12 en 13 jaar aan, allen wonende te Soest, die bij de Hooi- weg langs de spoorlijn Amersfoort- Baarn de passerende treinen met to maten bekogelden. De tomaten waren afkomstig van een afvalhoop in de directe omgeving van de spoorlijn. De jongelui werden vermanend toegespro ken, waarna hun ouders werden inge licht. kan ook blessures opleveren. Met alle narigheid van dien. Goede begeleiding kan voorkómen, dat u als sporter onnodige risiko's loopt. Geen mens is gelijk. Elk lichaam heeft bepaalde mogelijkheden, maar vooral ook: bepaalde grenzen. Bovendien stelt elke sport weer andere eisen aan ons lichaam. Maak daarom gebruik van de sportge zondheidszorg: voor een goed advies en een deskundige begeleiding. Wat kan de sportgezondheidszorg voorudoen? Binnen de sportgezondheidszorg werkt een aantal organisaties samen, die allen één gezamelijk doel hebben: het adviseren en begeleiden van sporters, ongeacht het niveau en de wijze waar op ieder sport beoefent. Landelijk is het Nationaal Instituut voor de Sport gezondheidszorg (NISGZ) actief op het gebied van 1. voorlichting 2. koordinatie 3. kwaliteitsbewaking 4. opleiding 5. wetenschappelijk onderzoek Het Nationaal Instituut voor de Sport gezondheidszorg is dus de landelijke, overkoepelende organisatie die als zo danig ook door de overheid wordt er kend. Regionale sportgezondheidszorg Nederland is onderverdeeld in 38 regio's voor de sportgezondheidszorg. In een regio werken één SMA en enkele sportkeuringsbureaus samen. Over het hele land verspreid vindt u ruim 200 sportkeuringsbureaus, bijna 40 sport- medische adviescentra (SMA's) en twee sportmedische afdelingen. Daar kunt u terecht met al uw vragen, maar ook voor een sportmedisch onderzoek of adviezen. Wel even een afspraak maken. Een eenvoudig sportmedisch onderzoek op een sportkeuringsbureau levert globale gegevens op over uw al gemene lichamelijke gesteldheid. Wie zeer intensief aan sport doet kan beter terecht op een SMA. Hetzelfde geldt voor bijvoorbeeld oudere sporters of gehandicapten. Op de sportmedische adviescentra zijn de keuringen uitge breider. U kunt er ook terecht voor trainings- en voedingsadviezen en be- geleiding van blessurebehandeling. Voor alle informatie kunt u kontakt op nemen met: Het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg (NISGZ), Postbus 344, 3760 AH Soest. Telefoon 02155-17457. Wat kost het? Voor een eenvoudige sportkeuring of een konsult op een SMA betaalt u onge veer evenveel als voor een bezoek aan uw huisarts. Het voordeel van een regelmatige sportkeuring is natuurlijk óók, dat u enigszins op de hoogte blijft van uw konditie, en dat is mooi meege nomen. Voor uitgebreide keuringen en bege leiding van blessures zijn de kosten af hankelijk van de duur en de aard van de verrichte werkzaamheden. Het SMA kan u hierover vooraf infor meren. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik /gs Er zijn in het leven van een kind weinig dingen zo ingrijpend als het feest, dat nu voor de deur staat; Sint Nicolaas. Vooral als thuis of op school de goedheiligman de kinderen bezoekt, dan is die ontmoe ting een hoogtepunt, datje eigenlijk maar op één manier volmaakt kunt weergeven; namelijk met de filmcamera. Niet alleen omdat het onder werp zoveel ontroerende scènes oplevert, maar ook omdat er veel ge beurt en er een duidelijke lijn in het bezoek zit. Het begint bij het bin nenkomen van de Sint, dan het zingen van de kinderen, de toespraak, enkele persoonlijke audiënties van de Sint, het uitdelen van de pakjes, de blijde gezichten na het uitpakken en tot slot het uitzwaaien van Sint en zijn Piet. Als u het met 't bovenstaande eens bent, dan zijn hier enkele tips voor het maken van zo'n St Nicolaasfilm. De eerste is: probeer tijdens dat bezoek inderdaad al les op de voet te volgen, bijvoorbeeld zoals hierboven is beschreven. Filmen is; een verhaal vertellen in beel den. Dat verhaal wint aan kracht als er een volgorde in zit. Zorg ook van te voren dat u probleemloos kunt fil men. Hebt u voldoende films beschikbaar? En zijn de batterijtjes nog goed? En waar zit het stopcontact voor de filmzon? Nog een punt, dat van belang is, als u iets kunt doen aan de organisatie: zorg dan dat de Sint een plaatsje krügt tegen een geschikte achtergrond. Hoe rustiger die is, hoe beter de man uitkomt. Wees ook niet te bang om dichtbij te filmen. Met de meeste camera's kunt u tot op één anderhalf meter van uw acteurs goede opnamen maken. Waarbij het wel van belang is dat u met voldoende licht werkt - maar daar is uw filmzon goed voor. We wensen u straks op het feest veel plezier ook met uw filmcamera!

Soester Courant | 1982 | | pagina 8